FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:07 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 kwietnia 2013, 11:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 21:10 - pn
Posty: 143
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski/drewniany
Mam na imię Artur, mam 45 lat. Mieszkam pod Wrocławiem, Długołeka. W temacie pszczół jestem całkowitym "lajkonikiem" :D Miałem napisanego posta, ale lapek mi się wyłączył a drugi raz nie uda mi się napisać tak samo :( Jak już wspomniałem, jestem absolutnym amatorem jesli chodzi o pszczoły, chciałbym postawić na ogródku 2 ule. Nie zależy mi na jakichś dużych ilościach miodu, ważne żeby pszczółki były nierojliwe i łagodne. Niedaleko mnie, ok. 500 metrów jest las mieszany, równie niedaleko obsiewają Rzepakiem, poza tym nie ma jakichś specjalnie dużych użytków. Nie wiem też czy w pobliżu są jakieś pasieki. Czy szanowne grono :D mogłoby mi polecić jakiś gatunek pszczoły, który spełni moje wymagania??. :thank:
Acha, w profilu mam wpisany rodzaj ula jaki mam w planie, ale wiem ze nie każdy gatunek pszczoły toleruje i dobrze się rozwija i zachowuje w każdym rodzaju ula. Tu też proszę o podpowiedź.

_________________
http://bykomstop.avx.pl/img/logo.png


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 11:40 - wt 
Witaj.
Z pszczołami to jest tak, że wszystkie są rojliwe a złośliwych żaden chodowca nie wprowadza.
Umiejętne obchodzenie się z nimi i wiedza o nich załatwia obie kwestie.
Tak,że Kolego namawiam do zdobywania wiedzy i praktyki. Za parę lat pośmiejesz się z dzisiejszego swojego postu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i nie za nadto żądeł.


Na górę
  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 12:15 - wt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
witam na forum...

Życzę powodzenia w pszczelarzeniu, by cieszyło Cię to co chcesz robić...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 12:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Nastepny obiecuje ze bedzie miał dwa ule :lol: zadałes pytanie na które na tym forum bedzie ze 2000 odpowiedzi bo tylu tu aktywnych pszczelarzy, dostosowac pszczołe i gospodarke do pozytków to jest sztuka sama w sobie wiec nie ma dla Ciebie jednoznacznej i gotowej odpowiedzi nawet Ci co maja diesiecioletnie doswiadczenia wprowadzaja cos nowego. na poczatek polecam Ci do LG skoro na taki ul sie zdecydowałes jakiegos Buckfasta ewentualnie Primorska ale to musisz jak wyzej napisał Kolpik poprzec wiedza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 12:30 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Witaj na forum. Co do rodzin to ja bym radził kupic juz rodziny pszczele teraz po oblocie. Bo jak kupisz odkłady to nie zbiezesz miodu a rodziny ci dadzą miód ktury sprzedasz i sie zwruci kasa. I dla siebie bendziesz miał jak dobże poprowadzisz te rodziny a z nasza pomocą to moze tobie się uda. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 19:58 - wt 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
arturro, Witam na forum.
Nie ma takiej pszczoly co by się nie chciała roic ale wogule bym się tym się nie przejmowal tylko żeby były lagodne i miodne.
Co do ula tez kazda pszczola się nadaje .Czytaj forum i ksziazki pszczelarskie jak cos nie wiesz pytaj na pewno zawsze ktoś odpowie.
W Olesnicy masz dużo pszczelarzy a i do mnie masz niecale 20 km.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 20:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
arturro, witaj na forum.
2 ule w ogródku :haha: :haha: :haha:

Ide o zaklad że za kilka lat napiszesz - własnie zazimowałem 50 rodzin :lol:

Czytaj, pytaj, pytaj czytaj - powodzenia chłopie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 22:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 21:10 - pn
Posty: 143
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski/drewniany
Po części spodziewałem się podobnych odpowiedzi. :) Wiem że nie ma gotowego przepisu, ale jednak miałem cichą nadzieję :) . Sam jestem junior adminem na forum o oczkach wodnych i podobnie odpowiadam na podobne pytania. :) Miodku nie muszę mieć zaraz w tym samym roku, ważne żeby mi coś "bzykało" koło oczka w ogrodzie. :) Myślałem nad rasą pszczół i doszedłem do wniosku ze buckfast będzie odpowiedni. Czytałem książkę brata Alberta, jest ona za bardzo fachowa jak na mnie. Mój mistrz w pracy ma pasiekę 30 uli i mam nadzieję praktykować u niego trochę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. To forum jest bardzo rozbudowane w porównaniu do oczkowego i trochę się jeszcze gubię, ale spoko, ogarnę go, (jak mawia moja córa) :)

_________________
http://bykomstop.avx.pl/img/logo.png


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2013, 22:06 - śr 

Rejestracja: 10 lutego 2013, 20:06 - ndz
Posty: 382
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Życzę szybkiego powiększania pasieki.

_________________
Jestem pszczelarzem i kolekcjonerem kapsli. Jeśli masz jakieś kapsle napisz do mnie na PW, lub maila. Moja kolekcja: http://www.janko-kapsle.prv.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2013, 22:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Wita ciebie ,pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2013, 22:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Witam, Ciebie na forum
Ewa

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2013, 23:19 - śr 

Rejestracja: 11 października 2012, 18:33 - czw
Posty: 186
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
witam i ja
Też planowałem 2 rodziny dwa lata temu. Teraz mam 10 :mrgreen: (i dalej to tylko hobby)
Wiesz, 2 to się nie opłaca trzymać :D :haha:
życzę: pasji, cierpliwości i satysfakcji
pozdrawiam
M

_________________
ramka 26+13, pożytki: rzepak, akacja, lipa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2013, 09:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 21:10 - pn
Posty: 143
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski/drewniany
No właśnie ja nie chce mieć dla zysku, wyłącznie dla pasji. Hodowałem już chyba wszystko. Węże,Drzewołazy, ryby, Ptaszniki oraz . . . Mrówki :tasak: Wrogów naszych pszczółek :D
Jest jeden malutki problem tylko, chodzi o moją działkę, ogródek mam wąski lecz długi. szerokość to ok. 10m. I nie wiem czy jak się sąsiadka zeźli to nie będę musiał uciekać z ulami :( . Jest to dokuczliwa stara panna, nigdy o nic mnie nie zakapowała, jedynie dogryza złośliwie jak nas widzi, mruczy pod nosem coś. Chcę jednak ule postawić przy drugim płocie a tam jest już normalny sąsiad :) Wierzę że się uda.

_________________
http://bykomstop.avx.pl/img/logo.png


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2013, 13:23 - czw 

Rejestracja: 14 września 2012, 07:25 - pt
Posty: 80
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: WP, LN 3/4
Witaj na forum

Nie bierz tego na poważnie.

W przypadku takiej sąsiadki najlepsza będzie pszczoła ( matka ) środkowo europejska - augustowska w szczególności zmieszana ze strony ojcowskiej z kałkazką i do tego pokolenie F 4. Selekcja takej pszczoły nie jest obecnie łatwa ale możliwa.

Życzę Ci żebyś miał te 2 rodziny po roku będziesz chciał mieć 5 później 10, 20 itd.

Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2013, 19:30 - czw 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
Warmiak, co chcesz wpakować na mine.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2013, 20:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 21:10 - pn
Posty: 143
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski/drewniany
Takiej na pewno nie będę hodował, aż takim "lajkonikiem" nie jestem :) Ale na taką sąsiadkę przydała by się pszczoła morderca z Afryki :) .

_________________
http://bykomstop.avx.pl/img/logo.png


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2013, 23:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
arturro pisze:
No właśnie ja nie chce mieć dla zysku, wyłącznie dla pasji. Hodowałem już chyba wszystko. Węże,Drzewołazy, ryby, Ptaszniki oraz . . . Mrówki :tasak: Wrogów naszych pszczółek :D
Jest jeden malutki problem tylko, chodzi o moją działkę, ogródek mam wąski lecz długi. szerokość to ok. 10m. I nie wiem czy jak się sąsiadka zeźli to nie będę musiał uciekać z ulami :( . Jest to dokuczliwa stara panna, nigdy o nic mnie nie zakapowała, jedynie dogryza złośliwie jak nas widzi, mruczy pod nosem coś. Chcę jednak ule postawić przy drugim płocie a tam jest już normalny sąsiad :) Wierzę że się uda.
jak siedem lat temu kupiłem działke tez miałem takiego sasiada myslałem ze wszystko mu nie pasuje , po roku zawiozłem tam ule ze stachem ze bedzie wojna, stał chłop i patrzył jak robie przeglady po jakims czasie do mnie podszedł i zagadał najnormalniej w swiecie ze mu sie podoły zawsze pszczoły i zebym go kiedys do nich zabrał teraz mam stróza za płotem wiec i u ciebie moze byc inaczej jak sie spodziewasz tacy starsi ludzie maja swoje fanaberie i utarte poglady ale raczej one sa nastawione do przyrody pozytywnie a ile głupi słoik miodu załatwia :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 kwietnia 2013, 08:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 kwietnia 2013, 21:10 - pn
Posty: 143
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski/drewniany
Z tym że "sąsiadujemy" z nimi od zawsze, zaraz po wojnie sprowadzili się tu wszyscy, zawsze mieli z każdym na pieńku, zawsze im coś nie pasowało, aż cud ze pogodzili się z nami na 10 lat i znowu cicha wojna. Oni nie z takich co się pogodzą znowu. Ponoć to mojej 3 letniej córki wtenczas była wina :haha: Zmierzyłem szerokość ogrodu, jest dobre 8 kroków, postawie ule po stronie drugiego sąsiada, on nie zrobi problemu,poza tym jego ogródek nie jest uprawiany od kilkudziesięciu lat. Tu postawie ule. Moja działka sięga z prawej od napisu Robotnicza aż w lewo do widocznej granicy za 4 Tujami w kwadracie. https://maps.google.pl/maps?q=51.177582 ... 1&t=h&z=19

_________________
http://bykomstop.avx.pl/img/logo.png


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2013, 00:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Witaj pozdrawiam życzę wytrwałości i powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2013, 13:31 - wt 

Rejestracja: 14 września 2012, 07:25 - pt
Posty: 80
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: WP, LN 3/4
pleszek pisze:
Warmiak, co chcesz wpakować na mine.



Jak na minę zobacz co napisał kolega, jest zapotrzebowanie na taka pszczołę, tylko hodowcom nie chce się przyłożyć do selekcji, a nisza jest :lol:

Tytuł: agresywna pszczoła/ rabująca pszczołaZamieszczono: wt 16 kwie 2013, 12:40

Rejestracja: śr 14 kwie 2010, 22:30
Posty: 636
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp witam potrzebuję kupi jedna matkę unasiennioną ktura jest mega agresywna i mega rabuśliwa jesli ktoś ma może taką matke i nie chce jej zabić to ja odkupić

Ten wpis zawiera treści humorystyczne ! osoby niepełnoletnie i rozpoczynające przygodę z pszczołami proszone są o pominięcie jego treści. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji