FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:35 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Unia Europejska
Post: 16 kwietnia 2011, 18:35 - sob 
Kochana Mamusiu!

W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł .

Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina . Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy .

Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii.
W mieście budują nowy urząd . Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie . Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie.

Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji .

Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, więc mają duże szanse.

Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała.

To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.

Całuję mocno, Zdzisiek

P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2011, 20:13 - sob 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
konradziu nic dodać nić ując :brawo: . mimo że to kategoria humor, ale coraz bardziej realna. jak mawiają na wschód od nas " i smieszno i straszno". Euro kołchoz wciąga...jak bagno :rolf:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 kwietnia 2011, 22:06 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
konradziu pisze:
Kochana Mamusiu!

W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł .

Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina . Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy .

Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii.
W mieście budują nowy urząd . Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie . Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie.

Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji .

Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, więc mają duże szanse.

Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała.

To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.

Całuję mocno, Zdzisiek

P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.

P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...


Żadna nowość :oczko: :leży_uśmiech: Dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2011, 22:43 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
:leży_uśmiech: rząd chcę zmniejszyć akcyzę na paliwo podobno tylko nie wiem w którym roku :leży_uśmiech: chleb u mnie dalej idzie w górę :leży_uśmiech: cukier na szczęście spada a papieroch idą za to w górę :zeby: za to masło jak było tak jest
polska polityka już taka jest i mówi się trudno :leży_uśmiech: a ta szyneczka od mamusie to mnie rozwala :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 02:17 - wt 

Rejestracja: 26 września 2010, 01:38 - ndz
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa
Święta prawda, ale mnie to już bardziej przygnębia niż bawi. Średni wzrost gospodarczy ok. 1%, podatki stanowią już ponad 50% pkb [dla porównania w USA- 27%], średnia pensja w wielu krajach członkowskich w ciągu ostatniej dekady rosła o mniej niż 1% w skali roku, a jak wzrosły ceny żywności każdy widzi. Wprowadzić wariackie przepisy, które spowodują drastyczny wzrost kosztów produkcji, a potem ustanowić cło dla importerów towaru z poza UE, żeby branża na terenie Unii nie upadła- oto cały pomysł na gospodarkę urzędasów z Brukseli. A ludziom wciska się kit "że to dla dobra rodzimych producentów/konsumentów", i wszyscy to łykają. A potem się dziwią że znowu ich na coś nie stać. Lepsze nadzieje na przyszłość wolno było mieć za Bieruta, niż teraz. Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty :do bani:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 06:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Wojtek100 pisze:
Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty


tylko dokąd?

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:51 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
6Cichy pisze:
Wojtek100 pisze:
Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty


tylko dokąd?


Do Chin :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 10:53 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Wojtek100 pisze:
Święta prawda, ale mnie to już bardziej przygnębia niż bawi. Średni wzrost gospodarczy ok. 1%, podatki stanowią już ponad 50% pkb [dla porównania w USA- 27%], średnia pensja w wielu krajach członkowskich w ciągu ostatniej dekady rosła o mniej niż 1% w skali roku, a jak wzrosły ceny żywności każdy widzi. Wprowadzić wariackie przepisy, które spowodują drastyczny wzrost kosztów produkcji, a potem ustanowić cło dla importerów towaru z poza UE, żeby branża na terenie Unii nie upadła- oto cały pomysł na gospodarkę urzędasów z Brukseli. A ludziom wciska się kit "że to dla dobra rodzimych producentów/konsumentów", i wszyscy to łykają. A potem się dziwią że znowu ich na coś nie stać. Lepsze nadzieje na przyszłość wolno było mieć za Bieruta, niż teraz. Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty :do bani:


:brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2011, 21:58 - wt 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Panowie nie ma co płakać JESTESMY JAK OAZA NA PUSTYNI zielona wyspa na której pasą się biedne owieczki . Swoją drogą byłem ostatnio w castoramie w dzień wolny i palca nie dało rady wcisnąć nie wspomne o samochodzie , czy to ,,syndrom amerykanizacji " :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 06:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Cytuj:
6Cichy napisał/a:
Wojtek100 napisał/a:
Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty


tylko dokąd?


Do Chin



polbart a wiesz jaka jestam dniówka za dzień pracy :bosie: a tak na marginesie to ile wchinach kosztuje kg miodu

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 08:09 - śr 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
6Cichy. Ale jaki miód, z ula czy z fabryki?

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 13:12 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 14:21 - pt
Posty: 309
Lokalizacja: Łęczna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Idz do Tesco tam sie zapytaj :oczko:

_________________
diem perdidi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 14:56 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
6Cichy pisze:
Cytuj:
6Cichy napisał/a:
Wojtek100 napisał/a:
Trzeba dzieciom kazać uczyć się chińskiego albo odrazu z tąd s.....alać, zanim unieważnią nam paszporty


tylko dokąd?


Do Chin



polbart a wiesz jaka jestam dniówka za dzień pracy :bosie: a tak na marginesie to ile wchinach kosztuje kg miodu



Zawsze się mówiło, że dniówka odpowaiada tam wartości misce ryżu. :oczko: Teraz sie to zmienia i Chińczycy zarabiaja coraz wiecej. Przed chinami nie uciekniesz, a dzieci nie bedą musiały nigdzie wiać bo popatrzec naokoło to wszędzie Chińczycy coraz bardziej dominują. Chiny do nas same przychodzą. :leży_uśmiech:

A miód można oglądac na madeinchina.com i alibaba.com.
Tutaj np. rzepakowy z tego roku :bosie:
http://www.alibaba.com/product-gs/44388 ... honey.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 15:04 - pt 

Rejestracja: 26 września 2010, 01:38 - ndz
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa
polbart pisze:
Zawsze się mówiło, że dniówka odpowaiada tam wartości misce ryżu.


A ile teraz w UE kosztuje miska ryżu? :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2014, 19:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
konradziu pisze:
Kochana Mamusiu!



W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 4 zł za kg, benzyna po 5,50 zł za litr, masło po 4,10 zł za kostkę, chleb po 3,20 zł za bochenek, a paczka papierosów po 12 zł .



Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Helmut z Berlina . Najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. i powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku katastralnego (Mamusia wie, 2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy .



Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii.

W mieście budują nowy urząd . Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie, ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie . Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych. W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie.



Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią coś o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji .



Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, więc mają duże szanse.



Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała.



To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.



Całuję mocno, Zdzisiek



P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki, ale takiej ze zwykłego prosiaka, bo te nasze świecą po nocach.



P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem nowego euroregionu...
Czytając to to ,faktycznie śmiech przez łzy i obrazuje gdzie nasze miejsce

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2014, 21:22 - pt 
bo lubię pisze:
Czytając to to ,faktycznie śmiech przez łzy i obrazuje gdzie nasze miejsce

Śmiech z tego wyrzuć, łzy pozostaw i nie dziw się tym co tęsknią za komuną. Wówczas było bo nie było, teraz niema bo jest. Ktoś to rozumie ?


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2014, 17:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Ta co dobrego dała komuna ? okradła ludzi zabrała im majątki ziemskie plus domy, małe i średnie fabryki, pozabierała kamienice i domy i co mamy teraz ? Nic przez te czasy co komuna rządziła nie przyrosło. W poznaniu na Wilczaku była przed wojna sortownia śmieci a 60 lat po wojnie mieliśmy aby wysypisko śmieci, dzięki bardzo za takiego gospodarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2014, 18:55 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
robert-a, 45 lat to mało żeby coś mówić o tamtych czasach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2014, 18:56 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Choćbyś bardzo nie chciał to było trochę dobrego.
Walka z analfabetyzmem, odbudowa wyniszczonego kraju, reforma rolna odebrała ziemie i to fakt. Ale czy sprawiedliwe było podzielenie ziemi pomiędzy wąską grupę społeczną i utrzymywanie większości w biedzie przez stulecia?
Mówisz że nic nie przyrosło. To ja się pytam co wyprzedają kolejne rządy od 20lat ?
Kto kupuje to nic, za miliardy?
Nic nie jest tylko czarne i białe. Tak samo jak nasze wejście do ue. Wolę być w unii niż poza. Pamiętam jeszcze jak wyglądała Polska przed wejściem, ile się zarabiało, ile czasu się marnowało na granicach (tego doświadczam dalej, gdy wyjeżdżam z ue), jak byle urzędniczyna to był Pan i wymagał daniny i hołdu. Z drugiej strony biurokracja i podatki mnie dobijają.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2014, 19:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
asan pisze:
To ja się pytam co wyprzedają kolejne rządy od 20lat ?
Majatki które znacjonalizowali po wojnie np. w poznaniu Fabrykę Cegielskiego Do majątków które zabrano dołóż fabryki i domy i cała kupę innego majątku. Obejrzyj te kamienice po tych 45 latach "0" remontu no nie licząc farby olejnicy na wiekowym parkiecie. Odebrali ziemię dali mniejszym potem ich zmusili do spółdzielni a potem zrobili PGR więc okradli ludzi 2 razy. Szkoda gadać ile złego spowodowali ciekawe czy w innych krajach gdzie nie było komunizmu pozostał im analfabetyzm. Porównaj kraje podzielone na 2 w jednym kapitalizm w drugim ten super komunizm czy socjalizm i podaj który był przykładem ze ten socjalizm jest super.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 11:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A wytłumacz mi ciemnemu człowieczkowi czym różni się współczesny kapitalizm w wydaniu UE od komunizmu ZSRR.

Kiedyś i dziś wszystko ma być wspólne : gospodarka, rolnictwo, armia, polityka międzynarodowa, prawo, przepisy itd...
... nawet waluta, komuniści na to nie wpadli.
Za komuny nie słyszałem żeby ktoś zabraniał wędzić kiełbasy, ślimak nie był rybą a marchew owocem jak to jest teraz, co nie znaczy, że nie było wypaczeń.

Kwestia nacjonalizacji. A czy dziś nie mamy z tym do czynienia. Na Cyprze pod dyktando MFW, EBC i KE zarekwirowano obywatelom oszczędności na kontach bankowych w imię ratowania tzw. systemu bankowego, czy to nie nacjonalizacja? W Polsce walcząc z urojonym zadłużeniem publicznym próbuje się znacjonalizować pieniądze odłożone na kontach emerytalnych, itd.
Kiedyś była Moskwa dziś Bruksela, jeden czort.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 11:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Rav pisze:
Kiedyś była Moskwa dziś Bruksela, jeden czort.
Kiedyś PGR były państwowe dziś mamy prywatne , tak samo zasilane z kasy państwa jak kiedyś bo kto to wszystko wykupił ??? całymi tysiącami hektarów .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 12:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie rozumiem :shock: morze za duża róznica wiekowa ,urodziłem sie w roku 1-szej odwilzy w Polsce,pamiętam 70-ty rok kształciłem sie w "erze Gierka"brałem aktywny udział w sierpniu 80 szczesliwie dożyłem upadku "cudownego komunizmu" w polskim wydaniu ,poobijał mnie okres transformacji i odnalazłem sie w nowej rzeczywistości ,taki jest mój życiorys.

Jest zasadnicza i wcale nie subtelna róznica pomiedzy tamtą a obecą rzeczywistością ,niedostrzeganie tego faktu świadczy o złej woli powodowanej światopoglądem ,nieznajomościa histori,lub nieuzasadnionym poczuciem niedowartosciowania .
Narzekania na emigracje -ta była w Polsce od zawsze wystarczy przypomnieć [bandosi,Ameryka Płnocna i Południowa,czasy przed 1-wojną Francja ,Niemcy Austro-Węgry ] zresztą inne narody tez ten etap przerabiały.
Za komunizmu mogliśmy swobodnie emigrowac tylko w 1-kierunku ,na wschód ZSRR :( i to bez paszportu wydawanego według widzimisie SB :haha:
Płaca oscylowała w granicach 10 -15 $ + system kartkowy ,a poza tym był raj na naszej ziemi i byliśmy u siebie :pl:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:07 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Zdzisław., nie obraz się , ale system kartkowy wprowadzono za czasów strajków, a 2,5 kg mięsa na osobę czyli w moim przypadku 5 kg i na dzieci po 2,8kg, to ja obecnie nie zużywam 1/2 tego . Do sklepu jak się szło to nie kupowało się 10-15 dkg wędlin tylko 1-2 kg, u mnie w pracy na śniadanie pracownicy nie jedli kanapeczki jak to jest dzisiaj, a mieli kawał kiełbachy i dodatki, taka to była bieda, a zanik produkcji był wywołany przez strajki w zakładach, ja to przeżyłem wszystkie etapy i nikt mi nie wmówi czegoś co nie było w rzeczywistości. Jedyny błąd jaki popełnili w tamtym systemie to to że nie dali ludziom paszportów. Zresztą najgorsze jest to, że ktoś komentuje coś czego nie przeżył, co się często zdarza w mediach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marian.,oj pewnie pamieć zawodzi ?
A kartki na cukier -kiedy były wprowadzone,a sklepy komercyjne ,strajki sierpniowe a wczesniej Radom to był min.efekt totalnego braku tej kiełbachy na pęta ,przynajmniej w Łodzi [inaczej mieli klijenci Konsumów :wink: ]
Fakt jak trafiłeś na towar to kupowałeś na ful bo 2-ga taka okazja mogła sie nie trafić .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:40 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Zdzisław., na razie pamięć mam dobrą, gorzej z wzrokiem bo jakoś obiecanego dobrobytu przez dawniejszych oponentów a dziś decydentów nie widać, nawet nie potrafią spełnić swoich postulatów sierpniowych. Jednak uważam że temat powinniśmy tej dyskusji zamknąć, gdyż trudno będzie znalez środek tej dyskusji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rozumiem, że pamięć wypiera złe wspomnienia, zwłaszcza, jeśli wspominany okres przypadał na naszą młodość - nie ma co sie dziwić tym wspomnieniom kiełbachy w garści.
Ja to pamiętam inaczej - zwyczajna na niedzielę (owszem, była jakości dzisiejszych "markowych"), na codzień chleb z margaryną, a nie była ona taka jak teraz, pamiętam jak sie do zębów i podniebienia kleiła. Albo moczony wodą chleb z cukrem.
Pamiętam stanie na zmianę z rodzeństwem całą noc pod mięsnym, żeby na święta coś dostać.
Pamiętam hodowane przez wszystkich sąsiadów świnie i kury, bo inaczej nawet smalcu nie było.
Pierwszego banana zjadłem po ślubie, rodzinną anegdotą do dzis jest prośba brata do mamy w sklepie: "mama, kup naświęta" Te naświeta to były pomarańcze, które dla niego tak sie ze świętami kojarzyły, że nazwa "naświęta" była równoznaczna z cytrusami.

Nie mówię, że teraz jest różowo, ale tęsknić za komuną mogą tylko ludzie z wybiórczą pamięcia, albo w tamtym okresie uprzywilejowani.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marian., z dyskusją byle merytoryczna nigdy nie ma problemów,to że mamy inne oceny nie musi oznaczać ze powinniśmy sie unikać , żyjemy wjednym społeczeństwie i brak nam perspektywy czasowej na ocene ,pozostawmy to naszym następcom ,to forum o innej tematyce ale od takich wrzutek nie ma ucieczki ,w ciekawych czasach nam przyszło żyć :lol: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Jest zasadnicza i wcale nie subtelna róznica pomiedzy tamtą a obecą rzeczywistością ,niedostrzeganie tego faktu świadczy o złej woli powodowanej światopoglądem ,nieznajomościa histori,lub nieuzasadnionym poczuciem niedowartosciowania



Zdzisław. pisze:
Płaca oscylowała w granicach 10 -15 $ + system kartkowy



Powiedz to emerytom co mają 800 zł., że sklepy pełne a oni cierpią niedostatek.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 13:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rav, A powiedz kto ma taką niską emeryture :shock: i dlaczego ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
minikron pisze:
Pamiętam stanie na zmianę z rodzeństwem całą noc pod mięsnym, żeby na święta coś dostać.


Dziś ludzie stoją w kolejkach po kilkanaście miesięcy, do lekarza po proste zabiegi ratujące życie.

minikron pisze:
Pamiętam hodowane przez wszystkich sąsiadów świnie i kury, bo inaczej nawet smalcu nie było.


Dziś tego nie wolno robić. Prywatny ubój w warunkach domowych jest nielegalny, a jak poczęstujesz sąsiada własną kiełbasą to podpadasz pod paragraf " wprowadzanie produktów pochodzenia zwierzęcego do obiegu ", podobnie z miodem.

minikron pisze:
Pierwszego banana zjadłem po ślubie, rodzinną anegdotą do dzis jest prośba brata do mamy w sklepie: "mama, kup naświęta" Te naświeta to były pomarańcze, które dla niego tak sie ze świętami kojarzyły, że nazwa "naświęta" była równoznaczna z cytrusami.


Dziś wiele dzieci nie ma butów czy odzieży zimowej ( akcja Szlachetna Paczka wystarczy poczytać o czym mażą niektóre dzieci, aż płakać się chce).

pozd


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:15 - ndz 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 14:09 - pt
Posty: 215
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam 50 lat więc moje obserwacje mogą dotyczyć tylko okresu po Gomulce ,ale moja babcia urodziła się w Łodzi ,na starych Bałutach , jeszcze pod zaborem Rosyjskim czyli za jej życia zmieniło się wiele . I Ona twierdzi , że tak dobrze nigdy nie było (jedzenie , służba zdrowia , mieszkania, spokój ) i chyba ma racje. Ważny jest okres ,który oceniamy.
Oczywiście zawsze może być lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Rav, A powiedz kto ma taką niską emeryture :shock: i dlaczego ?


831zł to o ile dobrze pamiętam najniższa emerytura ZUS. W KRUSie pewnie jeszcze gorzej. To i tak fortuna w porównaniu z przyszłymi emeryturami za 30 lat szacowanymi na 25-30% obecnego wynagrodzenia. Jak ktoś zarabia 1500 to dostanie niecałe 500.
A dlaczego, proste za uczciwość, miłość do ojczyzny.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
stolarzgrzegorz pisze:
Mam 50 lat więc moje obserwacje mogą dotyczyć tylko okresu po Gomulce ,ale moja babcia urodziła się w Łodzi ,na starych Bałutach , jeszcze pod zaborem Rosyjskim czyli za jej życia zmieniło się wiele . I Ona twierdzi , że tak dobrze nigdy nie było (jedzenie , służba zdrowia , mieszkania, spokój ) i chyba ma racje. Ważny jest okres ,który oceniamy.
Oczywiście zawsze może być lepiej.


I słusznie tylko na takie wspomnienia należy patrzeć przez pryzmat skoku cywilizacyjnego który w owym czasie się dokonał.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Taki los emerytom po prostu zgotowano. Chyba z nienawiści bo na pewno nie z troski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rav, po zastanowieniu przyznaję Ci racje - drzewiej była szczęśliwość, tylko ludzie świnie, że taki piękny ustrój obalili.
Całe szczęście, ze na Kubie jeszcze jest, może jak ktoś się dobrze Kubie przypatrzy, to wróci i do innych krajów.
Aaaa... o Korei zapomniałem, tam tez ta szczęśliwość jeszcze została.


Teraz wszystko jest na opak - komunistyczne Chiny są najbardziej kapitalistycznym krajem na świecie, "kapitalistyczna" Europa jest bardziej socjalistyczna niż były Związek Radziecki.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
minikron, nie zrozumiałeś. I jeden i drugi ustrój jest do kitu. To moje zdanie.

minikron pisze:
Teraz wszystko jest na opak - komunistyczne Chiny są najbardziej kapitalistycznym krajem na świecie, "kapitalistyczna" Europa jest bardziej socjalistyczna niż były Związek Radziecki.


Prawda. Ot taki chichot historii.

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 14:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Rav pisze:
Zdzisław. pisze:
Rav, A powiedz kto ma taką niską emeryturę :shock: i dlaczego ?


831zł to o ile dobrze pamiętam najniższa emerytura ZUS. W KRUSie pewnie jeszcze gorzej. To i tak fortuna w porównaniu z przyszłymi emeryturami za 30 lat szacowanymi na 25-30% obecnego wynagrodzenia. Jak ktoś zarabia 1500 to dostanie niecałe 500.
A dlaczego, proste za uczciwość, miłość do ojczyzny.

pozdr
Weźcie pod uwagę emerytury ludzi kiedyś uprzywilejowanych a teraz narzekających że kiedyś było lepiej odbierających po 4 000 i wyżej. Na nich to teraz i kiedyś ludzie pracowali. Migracje były kiedyś za chlebem potem za wolnością a teraz za dobrobytem. Ale tam nie poprawimy sobie życia tutaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 16:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rav, nadal nie dałeś odpowiedzi na moje pytanie skąd wzieły sie te małe emerytury ? Ile lat ci ludzie przepracowali
Na pewno nie mają 30 okresów składkowych ,co robili gdy byli w wieku produkcyjnym :wink: .
Emerytura rolnicza to inny problem.
O tych zabiegach ratujących życie :oops: przywoza "pacjenta" ze smietnika z zaawansowaną martwica nóg,gościu nie ma nic nigdy nie pracował,trafia na SOR zostaje przyjęty i ma amputowane obie kończyny ,zostaje wyleczony ,odżywiony ,na wyiście zaopatrzony w ubranie -za czyją kase ?
To jeden z przykładów.Przy systemie emerytalnym majstrowały wszystkie opcje polityczne tak samo jak i opieki medycznej ,dlatego mnie śmieszą napuszone deklaracje a zwłaszcza exs ministrów ,mieli czas i narzędzia i co zrobili ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 16:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
minikron pisze:
Całe szczęście, ze na Kubie jeszcze jest, może jak ktoś się dobrze Kubie przypatrzy, to wróci i do innych krajów.
Aaaa... o Korei zapomniałem, tam tez ta szczęśliwość jeszcze została.

minikron,
Nie utrudniaj, Białoruś bliżej.Wszyscy tęskniący nie powinni mieć problemu z przeprowadzką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 17:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
emka24, i społeczeństwo blizsze kulturowo i klimat identyczny ,ale jakoś emigracji w tamtym kierunku brak -dlaczego ? :(

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 17:15 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Punkt widzenia od punktu siedzenia ,to jest tak jak rodzice siedzieli kiedyś wysoko nachapali sie to będą sobie chwalić wszystko bo kiedyś mieli i maja dziś i kumoterstwa nie brakuje Zdzisław powiedz ile powinien miec robotnik po przepracowaniu 36 lat w fabryce ? a druga sprawa czyja praca jest ważniejsza sprzataczki czy dyrektora? a moze lekarza czy pielęgniarki i tak można wyliczac dalej


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 17:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650, takie wyliczanki mozna podsumować takim starym stwierdzeniem ,a..bo żołądki wszyscy mają jednakowe po tym powinna nastąpić riposta ,a.. czy głowy równiez ?tak by mozna gdybać bez końca .
Każda praca jest ważna ,ale nie moze być równo opłacana bo wymaga innych kfalifikacji i koszt włozony w ich zdobycie musi procentować ,gdyż inaczej nie byoby motywacji do postępu ,do tego dochodza osobiste predyspozycje .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 17:28 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Zdzisław., ale czy sprzątaczka ma zarabiać x a pan dyrektor x x x rozumiem 3 moze 4 razy tyle bo ile dluzej sie kształcił ? on dostaje kase a ona wielkie g on dostaje emeryture a ona wielkie g ,przywileje maja górnicy rozumie ale dlaczego maja tacy co siedza w biurze i nigdzy nie byli pod ziemią a prawa takie same ,ale w szkole jest inaczej nieszczęsna sprzątaczka już niema przywileju jak nauczyciel ale wrzaski dzieciaków musi słuchac jak oni a i jeszcze jedno czo z ta emerytura po 36 latach pracy


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 19:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650, jak będzie z tą emeryturą po 36 latach pracy :wink: na poważnie przypomnij za 6 lat- to napisze to bedzie mój przypadek [36+ te 6 lat oczekiwania] ,wszystko inne to prognozy ulegające ciągłym korektom . :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 19:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Rav, nadal nie dałeś odpowiedzi na moje pytanie skąd wzieły sie te małe emerytury ?


Wysokość emerytur zależy od bieżącej kondycji budżetu, drugi filar to też fikcja bo zależy od aktualnie panującej koniunktury na rynkach finansowych.
Zależność jest prosta, jak jest kasa w budżecie to politycy sypią groszem, jak nie ma to jest jak jest.

Skąd mają się wziąć pieniądze, jak ludzie na umowach śmieciowych albo zarabiają po 1500 zł. w międzynarodowych firmach, supermarketach zarejestrowanych w rajach podatkowych.


Zdzisław. pisze:
Ile lat ci ludzie przepracowali


Zazwyczaj 35/30 lat w różnych zakładach pracy a przechodzili na emerytury po reformie Hausnera. Nie wszyscy z niskimi emeryturami to nieroby, łatwo oceniasz ludzi, czasami brakło szczęścia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 20:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
RavNawet ci co przechodzili na wcześniejsze w wieku około 55 lat po dojściu do wieku emerytalnego mają większe ,niewiele ale większe na poczatek.
Inna sprawa z tymi co gdzies pracowali i nie odprowadzali składek mają mały staż a są w wieku emerytalnym ,lub byli "etatowymi niezdolnymi do pracy w Polsce] wtedy emerytura najniższa ,kto ma dokładać ?

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 20:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Nie wiem jak tam z tymi obliczeniami emerytur, mi wychodzi na dzień dziś koło 4000 co przy wzrostach cen będzie się równać tyle co nic. Dobrze, że i płace rosną, niewiele, ale do tych skur....ch 67 lat jakoś dociągnąć trzeba.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 20:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kol.Zdzisław., Tu nie chodzi o to czy ktoś ma 800 czy 1500 emerytury bo ok 50 % emerytów tyle dostaje.

Tu chodzi o sprawy fundamentalne dla współczesnego świata kapitalistycznego. Nie widzisz, 2 mln bezrobotnych z czego 1 mln to młodzi zazwyczaj po studiach bez perspektyw. Tłuczono nam w latach 90, że wyższe wykształcenie to podstawa i co. W UE tych młodych bez roboty to ponad 5mln. I co wszystkim robić się nie chce. Jak młode matki mają chodzić do pracy jak miejsc w przedszkolach brak, a babcia z dziadkiem muszą tyrać do 67.
Przecież to eksterminacja narodów w czystej postaci.
Czym obecny system różni się od komunizmu jak skazuje się ludzi na egzystencje.
Cały ten europejski kapitalizm to jeden wielki przekręt. Samochody, elektronarzędzia, elektronika, AGD wszystko rozsypuje się zaraz po gwarancji.
Europosłowie szczekają, że kryzys, a sami wyciągają z dietami, dodatkami itd po 60 000 zł. miesięcznie
, z prawem do euroemerytury po 10 latach posłowania.

Dalej tego nie widzisz?

Nigdy nie uważałem Wałęsy za wielkiego filozofa, ale jak wybuch tzw. kryzys ekonomiczny wywołany sztucznie przez bankierów, to powiedział bardzo ważną rzecz: że "należy na nowo zdefiniować cele współczesnego kapitalizmu" bo sam zysk netto nie może być wyznacznikiem.

pozd


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2014, 21:08 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Tak mysle ze chyba juz czas na emeryturke heheh



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji