FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lutego 2009, 21:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2007, 15:49 - pt
Posty: 174
Lokalizacja: Jaworzynka
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zamieszczam tutaj tekst kol. nogoglaszczka76 ponieważ on nie mógł sobie z tym poradzić i prosił mnie o jego zamieszczenie


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Jestem młodym pszczelarzem więc z góry przepraszam za błędy i proszę o wyrozumiałość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2009, 18:32 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
Dziękuję bee .
Opis uzupełnię już sam.Warto przeczytać bo historia zatacza koło.Artykuł pochodzi z gazety "Bartnik Wielkopolski" z roku 1937.Demaskuje on metody ludzi którzy dla chęci zysku {ze sprzedaży miodu często kiepskiej jakości}uciekali się do różnych podstępów.Działali przez to na ogólną szkodę pszczelarstwa.To dzieje się także i dziś.Choć teraz to matki i odkłady.Skoro nie ma pomocy z zewnątrz sami za nauką naszych dziadków możemy tropić i demaskować nieuczciwych pseudopszczelarzy którzy tylko liczą zysk,a uczciwych pszczelarzy wprowadzają w błąd.Myślę,że ośmieszenie tych ludzi w ten sposób na razie wystarczy i zniechęci innych do działania w ten sposób.

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2014, 22:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Jak widać po historii to sprawa oparła się o Strasburg i 39-tym zapadł wyrok,a w obecnych czasach też ostoja sprawiedliwości dla wielu

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 08:27 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Moja nieuddolnosc, ale wine najlepiej zwalic na Zydow czy na ruskich, oni winni sa wszystkiego, tylko nie ja = typowa mentalnosc "prawdziwego Polaka".
Jednak mimo wszystko dalej twierdzi: 'Polak potrafi'.
Ciemnota do niebotycznej potegi, az plakac sie nie chce.
Dlaczego ludzie ziona taka nienawiscia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Jerzy, o co chodzi w Twojej wypowiedzi bo ja nie rozumiem ?

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Chyba przekaz z artykułu jest jasny i klarowny dla czytających poparty wyrokiem, udolność handlowa budowana na z góry założonym fałszu ,z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać że nieuczciwą konkurencją można rozpierniczyć każdą gospodarkę w imię wolności handlowej ,jak ktoś nie widzi ceł zaporowych to również nie widzi problemu w problemie .Hasła promowane w wielu krajach ”kupuję bo polskie, niemieckie ,duńskie żydowskie itd.”to nic jak tylko poprawność polityczna ,to taki kijek mający dwa końce ,po przeciwnym jest „nie kupuję bo polskie, niemieckie, duńskie, żydowskie” itd. Handlarz nie jest w stanie swojej „marki” obronić i podpiera się wypracowaną przez daną grupę społeczną ,w tym przypadku pszczelarzy ,uczciwość handlowa nakazuje na etykiecie umieści napis np„miód handlowy” , a co tam ,niechaj się marka obroni na rynku :D :D ,a nie podpierać się fałszywym nazwiskiem by ukryć swoją nieudolność rynkową.I ostatni hicior na wielu rynkach między innymi na naszym „made in china”,to również nieudolność narodowa Polaków ? ,czy też nieudolność handlowa ?,a jeżeli to drugie to dlaczego handlarze próbują i ukrywają pochodzenie towaru pod marki np. europejskie ,to również nieudolność Polaka,czy handlarza ?,czy też te dwa w jednym.Wiem, wiem w imię pluralizmu i wolności handlowej zawsze można zmienić branżę i zająć się np. składkami emerytalnymi w Chinach gdzie tyko ok. 20% takowe posiada.
A TyJerzy, o jakiej nieudolności polaków piszesz?.W artukule jest stwierdzenie faktów i nie próbuj tego ukierunkowywać na nienawiść społeczną ,odbiór osobisty ma się nijak do artykułu .
Ps.Najlepiej jakby pszczelarz dostał na miskę ryżu ,a markę swoją i miód oddał w ręce pośredników i nie ważne jakiej narodowości.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:34 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Trajanus pisze:
Jerzy, o co chodzi w Twojej wypowiedzi bo ja nie rozumiem ?


Gdzie tu nienawisc ? czy to nie jest dbanie jedynie o wlasne interesy ? o nieutozsamianie Polskich pasiek z mierna jakości ? nie o to chodzi ?
Czy poprawnym jest podszywanie sie pod inne firmy ? Firmowanie nie swoich produktow, ktore jak opisano sa niskiej jakości ??

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Panowie ale to jest Bartnik Wielkopolski rok 1939... Nic wam to nie mówi.. Czy uważacie, że publikacje z tego okresu w stosunku do żydów i innych znienawidzonych narodowości mogły być prawdziwe? Ja uważam, że zostały zmanipulowane a słowo żyd wtedy pasowało jak nigdy do wszystkiego co było złe, wiązało się z oszustwem, zagrożeniem itd, itp.

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
bonluk, podano prawdziwe nazwiska osob na ktore byly zarejestrowane pasieki. Byly to osoby pochodzenia Zydowskiego.


Zeby bylo jasne , w zadnym wypadku nie jestem antysemita, mam naprawde wielu serdecznych znajomych pochodzenia zydowskiego.
Ale dosyc mam ciaglego wmawiania nam antysemityzmu, antyrusycyzmu i antyinnosci. Wieczne plucie na wlasny kraj stalo sie jakąś popieprzona moda ostatnich lat. Moim zdanie niezaleznie od tego jakiego wyznania, jakiego pochodzenia, w jakich latach ma miejsce zdarzenie osoby nieuczciwe nalezy karac i bronic swoich interesow wszelkimi mozliwymi sposobami .

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 12:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Trajanus,
Za słowo wypowiedziane na ulicy Ty żydzie, Ty czarnuchu można trafić za kratki i zostać potępionym ale jeżeli ktoś krzyknie Ty Białasie nikt nawet nie zareaguje dlatego wiem o co Ci chodzi.
Oszustwo to oszustwo i wszędzie jest i było i będzie do mnie nie przemawia forma tego artykułu i czas jego powstania dlatego napisałem to co myślę

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 13:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Kol. bonluk, napislem moze zbyt ogolnie, aby czasem nie 'tracic' kogos w tzw. czule miejsce, jednak - jak sie okazuje - zawsze znajda sie bardziej poprawnie myslacy i dopuszcza sie tego, co czasem niektorzy nazywaja 'nadinterpretacja', aby jedynie uprawdopodobnic swoje wywody.
Dlatego dziekuje Ci za rozjasnienie rozumowania mimo, iz niektorym i tak "nic po tym".

Trajanus pisze:
Moim zdanie niezaleznie od tego jakiego wyznania, jakiego pochodzenia, w jakich latach ma miejsce zdarzenie osoby nieuczciwe nalezy karac i bronic swoich interesow wszelkimi mozliwymi sposobami .

[wytluszczenie mysli moje]

Ciekawe to, co napisales - a czy widzisz jeszcze, ze tak jest naprawde, czy dostrzegasz chociaz mozliwosci, aby kiedys tak moglo byc?

Ale piane mozna bic, teraz robi to wiekszosc, lecz to niczego nie zmienia, przynajmniej na lepsze.

Koncze udzial w tym temacie, aby juz nie cieszyl sie grabarz, a on zaklada, ze:

"Gdy ty popadasz w zlosc, grabarz zaciera rece".

Mnie to nie irytuje, ani nie jest moim zmartwieniem. Boje sie tak troche o innych ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 13:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Jerzy, dobry z CIebie czlowiek skoro martwisz sie o innych.

Moj z kolei wywod nie byl biciem pianym lecz proba przekazania ze czas moze zaczac inaczej myslec na temat swojego kraju. Nie sugerowac sie tym co podaja w tv , gazecie jak bardzo Polacy sa popapranym narodem a inne kraje..... ooo to co innego.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 14:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Zara zara - powiedzenie do kogoś ty żydzie i za kratki ? Czyżby to określenie określało kogoś jakimiś złymi cechami ? Jakimi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 15:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Trajanus pisze:
Jerzy, dobry z CIebie czlowiek skoro martwisz sie o innych.

Moj z kolei wywod nie byl biciem pianym lecz proba przekazania ze czas moze zaczac inaczej myslec na temat swojego kraju. Nie sugerowac sie tym co podaja w tv , gazecie jak bardzo Polacy sa popapranym narodem a inne kraje..... ooo to co innego.


Miałem nie pisac, ale skoro znowu piszesz do mnie tak „sierdce szczyapatielno”, czyli ujmująco, to dopisze tylko, ze sama retoryka, nawet ta najlepsza, niczego nie zmienia.
Mowi się, ze: „Najlepszy wyklad, to wlasny przykład”.
Mnie gazety, ani Tv, ani żadne radio nie wychowaly i na moje poglady nadal nie maja wpływu, inna natomiast rzecza jest to, co pokazuje samo zycie i historia, ale nie ta zmanipulowana..
Naprawde nie chciałbym się wciągać w glebie tego tematu, ale nie gloryfikuje zadnego kraju, zadnego narodu, ani nie mam zadnych ciągot nacjonalistycznych, wrecz takie potępiam, bo jest to źródło wszelkich niepokojow i zarzewia konfliktow. Dla mnie każdy człowiek – bez względu na granice, w których mieszka, jezyk, którym się posluguje, kolor skory, itd., itp. – jest istota godna szacunku.
Zal sciska serce, gdy ten człowiek wystepuje przeciwko drugiemu człowiekowi w obojetnie jaki sposób - i usiluje to usprawiedliwiac, a nawet świętym czynic rozmaicie to nazywając, choćby … Aaaa, już nie będę …


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 15:19 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Trajanus pisze:
bonluk, podano prawdziwe nazwiska osob na ktore byly zarejestrowane pasieki. Byly to osoby pochodzenia Zydowskiego.


Ale przemilczano od kogo te osoby skupowały miody marnej jakości, w całym artykule bardziej się skupia na pochodzeniu właścicieli niż na ich towarze.
Ciekawi mnie kiedy zaczną obecnym importerom i hurtownikom zaglądać w spodnie, bo coś musi być na rzeczy skoro oglądając mazurkie miody widzę "z unii i z poza ue", podobnie jak u bartnika sądeckiego miody z roślin których na Sądecczyźnie nie uświadczysz.
Swoją drogą to lekko licząc ostatnie 30 lat to wielki triumf firm podszywających się pod zagraniczne nazwiska. Np Hormann, Bierhalle, Mastercook , Gino Rossi, Cin&Cin, Reserved itd :)
PS. nie wiem jakiego pochodzenia są właściciele, może Żydzi albo chociaż cykliści?

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 15:58 - pn 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jerzy pisze:
Dla mnie każdy człowiek – bez względu na granice, w których mieszka, jezyk, którym się posluguje, kolor skory, itd., itp. – jest istota godna szacunku.

Chyba że chodzi o człowieka zamieszkałego między Odrą a Bugiem, bo wtedy:
Jerzy pisze:
Moja nieuddolnosc, typowa mentalnosc "prawdziwego Polaka".
Ciemnota do niebotycznej potegi, az plakac sie nie chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 16:04 - pn 
Bardzo piękny artykuł .Dzisiejsze realia są takie same i nie dotyczy to tylko miodu bo każdej dziedziny z jednym małym wyjątkiem nikt tym firmom "żydom" "importerom" nie wytacza spraw karnych ,a szkoda.


Na górę
  
 
Post: 27 stycznia 2014, 16:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
kriss, dales klasyczny przyklad, ze potrafisz czytac to, co chcesz i jak chcesz przeczytac, no i wyszlo Ci tak, jak w innym temacie:

"culaga" czy ..."c[i]ulaga".

Jestes zdolny, ze trudno mi sie Tobie przeciwstawic. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 18:16 - pn 
Ja tam szowinista "nie jestem" ale łza mi się w oku kreciła ja powyższe czytałem. :pl: :pl: :pl:


Na górę
  
 
Post: 27 stycznia 2014, 20:51 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
asan pisze:
podobnie jak u bartnika sądeckiego miody z roślin których na Sądecczyźnie

Sądecki Bartnik ma firmę w centrum Polski-ROZLEWAJĄ ZE SPROWADZANYCH BECZEK ALE I SKUPUJĄ.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2014, 21:12 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
No to tak samo jak te przedwojenne firmy starozakonnych. Nazwa nie ma związku z rzeczywistością, a miód z nazwą firmy. No i o to mi chodziło :-)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 09:46 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Jerzy pisze:
Miałem nie pisac, ale skoro znowu piszesz do mnie tak „sierdce szczyapatielno”, czyli ujmująco, to dopisze tylko, ze sama retoryka, nawet ta najlepsza, niczego nie zmienia.
Mowi się, ze: „Najlepszy wyklad, to wlasny przykład”.
Mnie gazety, ani Tv, ani żadne radio nie wychowaly i na moje poglady nadal nie maja wpływu, inna natomiast rzecza jest to, co pokazuje samo zycie i historia, ale nie ta zmanipulowana..
Naprawde nie chciałbym się wciągać w glebie tego tematu, ale nie gloryfikuje zadnego kraju, zadnego narodu, ani nie mam zadnych ciągot nacjonalistycznych, wrecz takie potępiam, bo jest to źródło wszelkich niepokojow i zarzewia konfliktow. Dla mnie każdy człowiek – bez względu na granice, w których mieszka, jezyk, którym się posluguje, kolor skory, itd., itp. – jest istota godna szacunku.
Zal sciska serce, gdy ten człowiek wystepuje przeciwko drugiemu
człowiekowi w obojetnie jaki sposób - i usiluje to usprawiedliwiac, a nawet świętym czynic rozmaicie to nazywając, choćby … Aaaa, już nie będę …

:brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2014, 23:55 - wt 

Rejestracja: 08 stycznia 2012, 15:16 - ndz
Posty: 19
Ule na jakich gospodaruję: ...
Jerzy pisze:
Trajanus pisze:
Jerzy, dobry z CIebie czlowiek skoro martwisz sie o innych.

Moj z kolei wywod nie byl biciem pianym lecz proba przekazania ze czas moze zaczac inaczej myslec na temat swojego kraju. Nie sugerowac sie tym co podaja w tv , gazecie jak bardzo Polacy sa popapranym narodem a inne kraje..... ooo to co innego.


Miałem nie pisac, ale skoro znowu piszesz do mnie tak „sierdce szczyapatielno”, czyli ujmująco, to dopisze tylko, ze sama retoryka, nawet ta najlepsza, niczego nie zmienia.
Mowi się, ze: „Najlepszy wyklad, to wlasny przykład”.
Mnie gazety, ani Tv, ani żadne radio nie wychowaly i na moje poglady nadal nie maja wpływu, inna natomiast rzecza jest to, co pokazuje samo zycie i historia, ale nie ta zmanipulowana..
Naprawde nie chciałbym się wciągać w glebie tego tematu, ale nie gloryfikuje zadnego kraju, zadnego narodu, ani nie mam zadnych ciągot nacjonalistycznych, wrecz takie potępiam, bo jest to źródło wszelkich niepokojow i zarzewia konfliktow. Dla mnie każdy człowiek – bez względu na granice, w których mieszka, jezyk, którym się posluguje, kolor skory, itd., itp. – jest istota godna szacunku.
Zal sciska serce, gdy ten człowiek wystepuje przeciwko drugiemu człowiekowi w obojetnie jaki sposób - i usiluje to usprawiedliwiac, a nawet świętym czynic rozmaicie to nazywając, choćby … Aaaa, już nie będę …

Nacjonalizm nie jest przyczyną konfliktów , kolego nie myl pojęć , to o czym piszesz w dalszej części posta to szowinizm.Bycie nacjonalistą nie oznacza bycie rasistą itp i nie oznacza to nic negatywnego.Nacjonalizm to umiłowanie swojego narodu.Proszę poczytać:
Proszę poczytać:http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm
Każdy z nas jest nacjonalistą na swój sposób tzn jeżeli masz do wyboru pomóc swojej rodzinie a innej - wybór jest prosty najpierw pomagasz swoim.Jeżeli sąsiad potrzebuje pomocy i nieznajomy chłop z innej wsi - logicznym jest ,że będziesz wspierał osobie ci bliższą.Będąc za granica w przypadku potrzeby będziesz wspierał Polaka a nie np Niemca.Takich przykładów można mnożyć i są one naturalnym odruchem człowieka od setek lat.Zawsze byliśmy bardziej zrzyci z człowiekiem z tej samej jaskini , warowni , zamku ,miasta itp.
Powyższe sytuacje są przykładami nacjonalizmu choć w róznym wydaniu i jak widać nie musi tu tylko chodzić o rase/pochodzenie/wyzanie itp.

Zachęcam kolege oraz wszystkich innych ,którzy biorą udział w tym temacie o poczytanie o antysemityzmie w innych okresach i skad on sie bral.Nie bylo to cos na zasadzie "zyd jest zly bo jest zydem" , wszystko mialo swoje podłoże i uzasadnienie np w ciekawym zjawiskiem jest 20 lecie między wojenne.Ludność Polska miała jakieś obiekcie w stosunku do Izraelitów ze względu na zajmowane przez nich wysokie stanowiska urzędowe oraz posiadanie bardzo bogatych majątków czy też brak asymilacji ze społeczeństwem.Nie da się opisać tych relacji pomiędzy narodowościami w krótki sposób , wymaga to dogłębnej analizy i przykładów dlatego zachęcam do czytania książek.Ja czytając książkę o moim regionie zauważyłem o konfiliktach na lini Polacy-żydzi już w XVI wieku i przyczyną tego nie byli Polacy.Można mnożyć przykłady niechęci do narodu wybranego , polecam zaznajomić się z konfliktem palestyńsko - izraelskim (ale z tych normalnych źródeł - nie poprawnych politycznie...).Także warto poczytać o syjonistach i ich wpływach na mass media , polityków czy też kulturę.

Pamiętajcie ,że macie być dumni ze swojej historii bo to my jako jedyni nie zasilaliśmy szeregów wermachtu.To my ukrywaliśmy rodziny żydowskie narażając swoje życie.To my byliśmy tolerancyjni wobec żydów i pozwoliliśmy osiedlić się na naszych ziemiach już pare wieków temu.Przykre jest ,że podczas wizyty Izraelskiego rządu z okazji wyzwolenia obozu koncentracyjnego nikt z obecnych tam Żydów nie potępił wypowiedzi innych narodów o "POLSKICH obozach zagłady".Po takiej ilości pomocy wobec nich nie są wstanie wypowiedzieć parę słów.Myślę ,że ludzie ,którzy narażali się ratując życie Izraelitom przewracają się w grobie....

Kto wie , może za kilkadziesiąt lat świat będzie się uczył ,że to Polacy wysyłali Żydów do gazu... , najważniejsze jest usłyszeć w Polskich mediach ,że Polacy to antysemici.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 00:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Temat zafałszowań i nieuczciwych praktyk stary jak Świat ,głuwnych "winowajców" juz w Polsce nie ma a problem pozostał :oczko: cóz począc dalej szukać ? :lol:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 14:22 - śr 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
atom pisze:
.Nacjonalizm to umiłowanie swojego narodu.


Nie myl Kolego nacjonalizmu z patriotyzmem.
Historii nie szukaj na wikipedii i Googlach.
Nacjonalizm i religie zebrały najkrwawsze żniwa w historii wszystkich narodów świata.
atom pisze:
nikt z obecnych tam Żydów nie potępił wypowiedzi innych narodów o "POLSKICH obozach zagłady".Po takiej ilości pomocy wobec nich nie są wstanie wypowiedzieć parę słów.


Zdaje się że trwa jedna spawa przeciwko telewizji a powodem jest właśnie Żyd.

Jerzy Wam dobrze napisał i podstawową kwestią jest nasza polska mentalność, która popycha nas w kierunku szukania kozłów ofiarnych i winnych naszych niepowodzeń. O ile pod zaborami, w trakcie okupacji hitlerowskiej potem bolszewickiej wróg i powód wszelkich niepowodzeń byl wyraźnie zarysowany to teraz większość ma poważny problem :D
A to Żydzi, a to masoni, policja, Tusk, banki, Rosja, Niemcy, cykliści, itd itd.
Przez to rozdrobnienie osłabliśmy jako Naród :haha:

Wszystkich napompowanych ideą "Polska dla Polaków" i marzących o czystości genetycznej muszę zmartwić. Od najdawniejszych czasów najeżdżaliśimy i nas najeżdżano z racji położenia geograficznego wędrowały przez nasz kraj wszelkie ludy Europy, Azji i nie tylko.
Osiedlali się przybysze z wszystkich stron świata.
Mamy zmieszane geny jak ten nasz poczciwy Buckfast. :D
Myślę, że większość Polaków może spojrzeć w lustro i spokojnie , z czystym sumieniem powiedzieć "ty Żydzie", "ty Słowaku" ,"ty Niemcu", "ty
Rusku" etc etc etc.

Dla tych co nadal uważają że są 100% krwi Polakami proponuje żeby zaczęli kojarzyć się czystoliniowo, podobnie jak hoduje się nasze pszczółki :haha:

Pozdarwiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 15:06 - śr 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Z książki
Jan Słomka Pamiętniki włościanina od pańszczyzny do dni dzisiejszych

ROZDZIAŁ V
Lichwa
Ale jak ja zapamiętałem, to pożyczkami trudnili się jedynie żydzi na podpisy u rejenta, czyli skrypta rejentalne i na weksle. Nie było jeszcze kas żydowskich opartych na statutach, zatwierdzonych przez władzę, tylko każdy pożyczał prywatnie. Brali wielkie procenta, bo 50 procent i więcej, jak się kto zgodził płacić jakiś procent, wolno było brać. Więc procent płaciło się według umowy, a jeżeli w terminie dług nie był spłacony, to osobno za grzeczność, za poczekanie wybierali żydzi od dłużników jajka, kury, cielęta, ziarno itp.
Brali też od dłużników za bezcen grunta, domy i co się dało wyciągnąć, strasząc, że jak dobrowolnie nie pogodzą, to wszystko na licytacji będą mieli sprzedane...


To by tłumaczyło dlaczego sprzedawali miód niedojrzały i skąd go tacy handlowcy brali, nie posiadając ani jednego pnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 15:20 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Dzisiejsza sytuacja nie wiele sie różni od tej wyżej opisanej.Liczne banki i parabanki,kasy pożyczkowe itp instytucje oferują pożyczki,chwilówki kredyty.Poniżej 18 % rocznie nie schodzą.Są to już instytucje lecz jednak lichwiarskie bezwzględnie wykorzystujace psychologię dla sprzedania pożyczki i bezwzglednie egzekwując jej zwrot.Jak wyżej.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 15:40 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kriss, na litość, po pierwsze jedynie Żydzi się trudnili lichwą bo katolikom kościół zabraniał trudnienia się taką profesją*. Po drugie, się to wolność gospodarcza nazywa. Marzenie chrześcijańskich liberałów, od kilku lat pożyczki za chory procent są niby w RP zabronione, ale polecam zerknąć na stronę np wonga.com - RSO 3973%, vivus RSO 392.4 %. Jeśli nie spłacisz w terminie to odsetki np w vivus CZTEROKROTNIE wyższe. I banki mają w d... jajka, wchodzi komornik, sprzedają co masz i przy odrobinie szczęścia jesteś biedny, jak masz odrobinę pecha to zostaje Ci jeszcze dług do spłacenia. Z dwojga złego wolałbym się zadłużyć na 50% niż na 400%.
I co to za bartnik / pszczelarz był że przed wojną i wcześniej musiał się zadłużać?
A jak już sięgać do historii to warto sobie przypomnieć jak władcy Hiszpanii i Francji (z błogosławieństwem papiestwa) anulowali sobie długi (u Żydów i Templariuszy). Jakie były oficjalne powody przedstawione gawiedzi i jaką gawiedź na spółę z władzą przygotowała ścieżkę zdrowia. (Z punktu widzenia Korony było to bardzo szczęśliwe zdarzenie - wpłynęło na niesamowity rozwój kraju.).

* aż sprawdziłem, dopiero w 1515r papież doszedł do wniosku że lichwa z małym procentem (na pokrycie hehe kosztów) to nie lichwa.

PS. wonga i vivus to przykłady, są i inne - ale te dwie mają przejrzyste strony i łatwo znaleźć RSO.
PPS. http://www.wprost.pl/ar/414295/Pozyczyla-700-zlotych-nie-wyplaci-sie-do-konca-zycia/

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 22:17 - śr 

Rejestracja: 08 stycznia 2012, 15:16 - ndz
Posty: 19
Ule na jakich gospodaruję: ...
GÓRAL pisze:
atom pisze:
.Nacjonalizm to umiłowanie swojego narodu.


Nie myl Kolego nacjonalizmu z patriotyzmem.
Historii nie szukaj na wikipedii i Googlach.
Nacjonalizm i religie zebrały najkrwawsze żniwa w historii wszystkich narodów świata.
atom pisze:
nikt z obecnych tam Żydów nie potępił wypowiedzi innych narodów o "POLSKICH obozach zagłady".Po takiej ilości pomocy wobec nich nie są wstanie wypowiedzieć parę słów.


Zdaje się że trwa jedna spawa przeciwko telewizji a powodem jest właśnie Żyd.

Jerzy Wam dobrze napisał i podstawową kwestią jest nasza polska mentalność, która popycha nas w kierunku szukania kozłów ofiarnych i winnych naszych niepowodzeń. O ile pod zaborami, w trakcie okupacji hitlerowskiej potem bolszewickiej wróg i powód wszelkich niepowodzeń byl wyraźnie zarysowany to teraz większość ma poważny problem :D
A to Żydzi, a to masoni, policja, Tusk, banki, Rosja, Niemcy, cykliści, itd itd.
Przez to rozdrobnienie osłabliśmy jako Naród :haha:

Wszystkich napompowanych ideą "Polska dla Polaków" i marzących o czystości genetycznej muszę zmartwić. Od najdawniejszych czasów najeżdżaliśimy i nas najeżdżano z racji położenia geograficznego wędrowały przez nasz kraj wszelkie ludy Europy, Azji i nie tylko.
Osiedlali się przybysze z wszystkich stron świata.
Mamy zmieszane geny jak ten nasz poczciwy Buckfast. :D
Myślę, że większość Polaków może spojrzeć w lustro i spokojnie , z czystym sumieniem powiedzieć "ty Żydzie", "ty Słowaku" ,"ty Niemcu", "ty
Rusku" etc etc etc.

Dla tych co nadal uważają że są 100% krwi Polakami proponuje żeby zaczęli kojarzyć się czystoliniowo, podobnie jak hoduje się nasze pszczółki :haha:

Pozdarwiam
Przemek


Patriotyzm jest uczuciem , nacjonalizm czynem.Nie szukam historii w wikipedi tylko definicji, chociaż w innym rozumieniu "szukania historii" internet jest znakomitym narzędziem , myślę ,że przewyższa książki i literaturę.Tutaj można szybko coś wyszukać ,sprawdzić ,potwierdzić , zdementować, zapytać kogoś o zdanie , porozmawiać z hisotrykiem, wyszukać informacji nie podawanych przez globalne media itp.

Nie wiem dlaczego obwiniasz nacjonalizm o rozlew krwi, miało na to wiele czyników takich jak np chęć wzbogacenia się , niewolnictwo , podboje nowych ziem , ukochana osoba i wiele wiele innych.Myślę ,że nie można stwierdzić jednoznacznie co było główną przyczyną wojen.

Co do wymienionych przez Ciebie "usprawiedliwień" nie powodzenia naszego kraju czy też szukania wrogów.Wszystko to o czym pisałeś ma jakiś wpływ na świat i nasz kraj oraz nastroje społeczne Polaków - i ma to swoje uzasadnienie.

Ja poniekąd popieram idee "Polska dla Polaków".Nie chce aby mordowano innych narodości w moim kraju jednakże chce aby obcokrajowiec nie zabierał mnie oraz mojemu rodakowi pracy czy też zasiłku.Po za tym ludzi ,którzy chcą jedynie nas polan w kraju nad wisłą nigdy nie spotkałem i uważam ,że jest to chory wymysł mediów żeby ludzie tak uważali a jeżeli istnieją to stanowią znikomą setną cześć procenta społeczeństwa tak jak stanowią ją różne dziwne przypadki typu - mordercy ,gwałciciele czy osoby chore umysłowo (chodzi mi o świrów) i nie warto się przejmować tą marginalną grupą.

Mówisz o czystości krwi - nikt nigdy nie będzie 100 % Polakiem Francuzem Żydem itp bo to nie realne ale tutaj chodzi o poczuwanie się do narodu i nie chodzi o samą genetykę.Ja być może mam korzenie Niemieckie a nie czuje się nim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 00:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Internet jest jednym wielkim śmietnikiem, a nie zbiorem aktów normatywnych. To bardziej zbiór interpretacji, haseł i myśli. Jeśli ktoś nie umie z niego korzystać, to nic nie znajdzie, a tylko namąci sobie i innym.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 19:41 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Właśnie trafiłem na taką perełke http://100lattemu.pl/index.php/aktualnosci3/z-ziem-polskich/7729-czyja-corka-chrzescijanka-czy-zydowka-senzacyjna-afera-krakowska
Oj działo się w C.K.m Krakowie ;)

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 22:09 - czw 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
asan, działo się,działo. Wygrzebałem kiedyś książkę "Hultaje, złoczyńcy, wszetecznice w dawnym Krakowie", obraz społeczeństwa od XIIIw. - warto przeczytać.
Też jestem za wolnym rynkiem i wolnością gospodarczą ale te licytacje wtedy, chyba jednak były ustawiane i istniała zmowa cenowa. Nie chce mi się sięgać po "Lalkę" Prusa, ale pamiętam opis licytacji kamienicy Rzeckich- jest tam to na pewno widoczne.
Ale z tamtych czasów też coś takiego:
Badania terenowe prowadzone wśród mieszkańców wsi wykazały, że jednym z najpopularniejszych zachowań noworocznych było wypatrywanie Żyda, jako pierwszej osoby widzianej w pierwszym dniu nowego roku. Taki widok miał zapewnić całoroczne szczęście i powodzenie. Informatorzy nie potrafili stwierdzić dlaczego tak jest, po prostu tak było od zawsze.

Podobne przekonania panowały wśród właścicieli pasiek i odpowiadających na ich zapotrzebowanie rzeźbiarzy tworzących ule figuralne przedstawiające Żydów. W takim ulu pszczoły mogły wieść życie ciche i szczęśliwe, a nade wszystko miodopłynne.


P.S Kraków/Jura to nie w okolicach Tyńca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 22:21 - czw 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A to też z tej książki Słomki o życiu na wsi na przełomie XIX i XX w.

Kto miał pasiekę, zachowywał miód na swój własny domowy użytek, częstował nim gości na chrzcinach, weselach, zabawach, rozdawał krewnym i sąsiadom, nadto coś spieniężał. Częściej spieniężał wosk, wyrabiając z niego gromnice albo sprzedając księżom na świece; dawali go też na ofiarę do kościoła.

Pszczelarze mieli swoje zabobony. Takiego, co miał większą pasiekę, posądzano, że ze złem trzyma, że »wie coś do tego«. Gdy kto koło pszczół robił, podbierał miód albo rój zbierał, nie wolno było przyglądać się temu zza płotu, »bo pszczoły dostawały uroku, były złe, cięte i mogła paść na nie jaka choroba i zniszczyć je«. Gdy kto przewoził ul z innej pasieki, to wiązał z tyłu wozu linę, która miała ciągnąć się po ziemi przez całą drogę, żeby tak pszczoły ciągnęły do swojej pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 22:30 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Nie ma narodów tylko czarnych lub tylko białych z charakteru, są tylko takie a nie inne fakty. Faktem jest, że byli wśród Polaków szmalcownicy ale wiem, ze ten haniebny proceder miał miejsce i w innych krajach Europy, bardziej znamiennym dla mnie faktem jest, że tylko w Polsce za pomoc Żydom karano śmiercią całe rodziny...taka groźba była spowodowana nie niechęcią Polaków do Żydów lecz powszechną chęcią niesienia pomocy. Spora grupa dziennikarzy, i badaczy twierdzi, że to właśnie antysemicka postawa Polaków była czynnikiem który spowodował że u nas powstały największe obozy zagłady. Nie biorą pod uwagę tego, że Niemcy w swym szaleństwie byli bardzo pragmatyczni i starali się ograniczyć koszta swoich działań, w Polsce po prostu "opłacało się" budować te obozy bo mieliśmy największą żydowska diasporę (ok 6 milionów ludzi), co się bardziej opłacało? przywiezienie kilkudziesięciu tysięcy francuskich Żydów do Oświęcimia, czy 6 milionów Żydów polskich gdzieś pod Paryż
Kolejna sprawa, antysemityzm występował przez stulecia w całej Europie dosłownie od Atlantyku po Ural, czy się to komuś podoba czy nie to w Polsce wycierpieli oni przez stulecia najmniej, a kiedy już przyszło do tego, że cierpieli na naszych ziemiach potwornie, to nie było to dzieło Polaków tylko tych co na nas napadli czyli Niemców. może nie wszyscy to wiedzą, ale przez stulecia Żydzi Polskę nazywali Żydowskim Rajem, to w Polsce przez stulecia kształtowała się ich kultura i różne nurty religijne to w Polsce jako w jedynym kraju posiadali swego rodzaju parlament i zagwarantowane miejsca w parlamencie polskim, było ich u nas tak dużo, bo mogli tu spokojnie żyć, nie zapominajcie, że Polska na tle Europy była dziwnym krajem...prawie nie palono na stosach i ominęły nas praktycznie wojny religijne.
Nikt z nas nie jest "czystorasowym" Polakiem bo nasze "miejsce na ziemi" nie nadawało się do zachowania "rasowości". Dla mnie polskość to bardziej stan umysłu "w pozytywnym znaczeniu". Mój dziadek w Bieszczadach w czasie wojny woził "leśnym ludziom" jedzenie do lasu i jak go zatrzymywali Ukraińcy to musiał umieć się przeżegnać jak prawosławny i znać pacierz po ukraińsku inaczej groziła śmierć...a w domu czekała na niego żona Anastazja stuprocentowa Ukrainka. A ja Polak jestem a ta moja Babcia Ukrainka to najlepsza na świecie Babcia była. A ponieważ taką a nie inną historię mieliśmy to nie jestem antysemitą, antyukraińcem, antyniemcem czy antyrosjaninem, jestem osoba szanująca ale i krytyczną i dumną z faktu bycia Polakiem i przy całym szacunku dla innych nacji jak by którejś odbiło jak Niemcom kilkadziesiąt lat temu to zrobię wszystko by im dym z d... poszedł.
GÓRAL pisze:
Nacjonalizm i religie zebrały najkrwawsze żniwa w historii wszystkich narodów świata.

Mylisz się kolego najbardziej śmiertelne żniwo w historii zebrał wojujący ateizm i tzw ruchy lewicowe i komunistyczne hekatomba trwająca od czasów Rewolucji Francuskiej do dwudziestowiecznych i obecnych reżimów komunistycznych nie miała sobie równych w historii....się rozpisałem

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 23:13 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kriss, dzięki za namiar na książkę, chętnie przeczytam :-)
Mam jura/kraków bo pasieke mam w kraku i za Skałą.

Rob pisze:
Mylisz się kolego najbardziej śmiertelne żniwo w historii zebrał wojujący ateizm i tzw ruchy lewicowe i komunistyczne hekatomba trwająca od czasów Rewolucji Francuskiej do dwudziestowiecznych i obecnych reżimów komunistycznych nie miała sobie równych w historii....się rozpisałem


Komuniści mają swoje za uszami, ale zdecydowanie więcej ludów zniszczyły wojny religijne. Co chwilę jakiś bóg rozkazywał swoim bić innowierców.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2014, 23:28 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ciekawe jakie zdanie miałyby na ten temat dziesiątki jak nie setki milionów ofiar niemieckiej, chińskiej, radzieckiej itd, "drogi do szczęścia".

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 09:23 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A jak myślisz, jakie zdanie mieliby Mazurzy ? Aztekowie? Fillistyni ?
Co do niemieckiej drogi szczęścia to jeśli mówisz o faszystach to oni mocno wierzyli w bogów (nawet na klamrze pasa mieli 'got mit uns', do tego oczywiście wiara w duchy itp), a Pius XII błogosławił ich. Biskup Zagrzebia ze swoimi Ustaszami co robili ? Albo konwersja, albo śmierć. A wcześniej wojny krzyżowe z jednej i muzułmanie z drugiej. Skazywanie na śmierć za nie oddawanie czci lokalnym bogom lub negowanie jedynie słusznej koncepcji była powszechna (doliczymy ofiary Europejczyków którzy zmarli bo kościół nie zezwalał na rozwój medycyny - przypomnę że na bliskim wschodzie medycyna była zaawansowana). Dziesiątki tysięcy lat morderstw w imię boga.
Komuniści przyczyni się do śmierci milionów, ale chyba nie zlikwidowali żadnego narodu tak skutecznie jak religia. W liczbach bezwzględnych może nawet uśmiercili więcej niż religie, ale patrząc na proporcje zabitych/żyjących religie wygrywają.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 10:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak na marginesie :lol: na naszych ziemiach to też tak nie było ze lud na kleczkach z utęsknieniem przyjmował"nowego prawdziwego Boga" jakiś system wierzeń mielismy ,trzeba pamietać o kontekscie historycznym przechodząc do czasów Nam współczesnych .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 14:29 - pt 

Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 12:16 - pt
Posty: 612
Lokalizacja: koszalin
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Rob pisze:
Nie ma narodów tylko czarnych lub tylko białych z charakteru, są tylko takie a nie inne fakty. Faktem jest, że byli wśród Polaków szmalcownicy ale wiem, ze ten haniebny proceder miał miejsce i w innych krajach Europy, bardziej znamiennym dla mnie faktem jest, że tylko w Polsce za pomoc Żydom karano śmiercią całe rodziny...taka groźba była spowodowana nie niechęcią Polaków do Żydów lecz powszechną chęcią niesienia pomocy. Spora grupa dziennikarzy, i badaczy twierdzi, że to właśnie antysemicka postawa Polaków była czynnikiem który spowodował że u nas powstały największe obozy zagłady. Nie biorą pod uwagę tego, że Niemcy w swym szaleństwie byli bardzo pragmatyczni i starali się ograniczyć koszta swoich działań, w Polsce po prostu "opłacało się" budować te obozy bo mieliśmy największą żydowska diasporę (ok 6 milionów ludzi), co się bardziej opłacało? przywiezienie kilkudziesięciu tysięcy francuskich Żydów do Oświęcimia, czy 6 milionów Żydów polskich gdzieś pod Paryż
Kolejna sprawa, antysemityzm występował przez stulecia w całej Europie dosłownie od Atlantyku po Ural, czy się to komuś podoba czy nie to w Polsce wycierpieli oni przez stulecia najmniej, a kiedy już przyszło do tego, że cierpieli na naszych ziemiach potwornie, to nie było to dzieło Polaków tylko tych co na nas napadli czyli Niemców. może nie wszyscy to wiedzą, ale przez stulecia Żydzi Polskę nazywali Żydowskim Rajem, to w Polsce przez stulecia kształtowała się ich kultura i różne nurty religijne to w Polsce jako w jedynym kraju posiadali swego rodzaju parlament i zagwarantowane miejsca w parlamencie polskim, było ich u nas tak dużo, bo mogli tu spokojnie żyć, nie zapominajcie, że Polska na tle Europy była dziwnym krajem...prawie nie palono na stosach i ominęły nas praktycznie wojny religijne.
Nikt z nas nie jest "czystorasowym" Polakiem bo nasze "miejsce na ziemi" nie nadawało się do zachowania "rasowości". Dla mnie polskość to bardziej stan umysłu "w pozytywnym znaczeniu". Mój dziadek w Bieszczadach w czasie wojny woził "leśnym ludziom" jedzenie do lasu i jak go zatrzymywali Ukraińcy to musiał umieć się przeżegnać jak prawosławny i znać pacierz po ukraińsku inaczej groziła śmierć...a w domu czekała na niego żona Anastazja stuprocentowa Ukrainka. A ja Polak jestem a ta moja Babcia Ukrainka to najlepsza na świecie Babcia była. A ponieważ taką a nie inną historię mieliśmy to nie jestem antysemitą, antyukraińcem, antyniemcem czy antyrosjaninem, jestem osoba szanująca ale i krytyczną i dumną z faktu bycia Polakiem i przy całym szacunku dla innych nacji jak by którejś odbiło jak Niemcom kilkadziesiąt lat temu to zrobię wszystko by im dym z d... poszedł.
GÓRAL pisze:
Nacjonalizm i religie zebrały najkrwawsze żniwa w historii wszystkich narodów świata.

Mylisz się kolego najbardziej śmiertelne żniwo w historii zebrał wojujący ateizm i tzw ruchy lewicowe i komunistyczne hekatomba trwająca od czasów Rewolucji Francuskiej do dwudziestowiecznych i obecnych reżimów komunistycznych nie miała sobie równych w historii....się rozpisałem

:brawo:

_________________
Jak to dobrze że pszczoły nie porafią czytać i nie mają internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 21:07 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
asan pisze:
A jak myślisz, jakie zdanie mieliby Mazurzy ? Aztekowie? Fillistyni ?
Co do niemieckiej drogi szczęścia to jeśli mówisz o faszystach to oni mocno wierzyli w bogów (nawet na klamrze pasa mieli 'got mit uns', do tego oczywiście wiara w duchy itp), a Pius XII błogosławił ich. Biskup Zagrzebia ze swoimi Ustaszami co robili ? Albo konwersja, albo śmierć. A wcześniej wojny krzyżowe z jednej i muzułmanie z drugiej. Skazywanie na śmierć za nie oddawanie czci lokalnym bogom lub negowanie jedynie słusznej koncepcji była powszechna (doliczymy ofiary Europejczyków którzy zmarli bo kościół nie zezwalał na rozwój medycyny - przypomnę że na bliskim wschodzie medycyna była zaawansowana). Dziesiątki tysięcy lat morderstw w imię boga.
Komuniści przyczyni się do śmierci milionów, ale chyba nie zlikwidowali żadnego narodu tak skutecznie jak religia. W liczbach bezwzględnych może nawet uśmiercili więcej niż religie, ale patrząc na proporcje zabitych/żyjących religie wygrywają.


Z wyjątkiem Filistynów cała reszta to duże uproszczenie Mazurzy a właściwie plemiona pruskie i jaćwięskie toczyły regularną wojnę z państwem polskim,a właściwie z księstwami przylegającymi do ich rdzennych terenów. Religia była w tym przypadku jedynie pretekstem dla polityki kolonizacyjnej realizowanej przez "naszych" a sprowadzenie pewnego zakonu czkało się Polakom nie do Hołdu pruskiego ale do roku 1939 a jakby się tak zastanowić to nawet do 1989 i dalej się ciągnie pod postacią dywizji stacjonujących w Kalliningradzie.To samo dotyczy Azteków, nie religia a podbój i zdobycze miały tam znaczenie. Jako ciekawostkę obejrzyj film pt "Misja" zdarzenia w nim pokazane są oparte na faktach, Jezuici stworzyli tam państwo oparte na sprawiedliwości i równości które niestety nie ostało się nie ze względów religijnych ale dlatego, że było zagrożeniem dla polityki kolonialnej prowadzonej przez świeckich możnowładców. Świat średniowieczny też nie był tak czarno-biały jak chciałbyś go widzieć. Załamanie w zakresie oświaty, medycyny i w ogóle nauk humanistycznych nastąpiło po rozpadzie imperium Karolingów i nie miały tu względu kwestie religijne a polityczne...Zwyczajnie następcy Karola Wielkiego mieli na głowie inne problemy (utrzymanie się przy władzy) niż powszechna oświata. Wbrew temu co piszesz w tym okresie to właśnie instytucje religijne starały się utrzymać na jakimś poziomie oświatę,medycynę itp. Wbrew temu co się powszechnie mniema Średniowiecze to nie był czas całkowitej ciemności, budowali swoje koncepcje filozofowie, pracowali medycy (mający mniejszą wiedzę niż współcześni im Muzułmanie,to fakt), działali naukowcy, przy każdym klasztorze funkcjonowały szpitale, a dobroczynność była obowiązkiem dla bogatych (tak nakazywała religia). Z wyjątkiem czasu klęsk nikt nie umierał z głodu a często przywoływana wielka liczba żebraków nie była wynikiem przeraźliwej biedy, żebractwo było czymś instytucjonalnym i wynikało z religijnego nakazu dobroczynności, ono było zawodem. Przez wieki zmieniało się postrzeganie świata i miejsca człowieka w tym świecie, rzeczy stałe i niezmienne okazały się niestałymi i zmiennymi, Zmieniła się też przez stulecia koncepcja i postrzeganie Boga obecnie w głównych nurtach chrześcijańskich jest On nieustającym miłosierdziem, w czasach dawnych był postrzegany jako sprawiedliwy i karzący za grzechy tak Go pojmowano i rozumiano, kiedyś ludzie do kwestii wiary podchodzili bardzo restrykcyjnie a śmierć była wszędzie wokół, niczym nadzwyczajnym nie było ginięcie za wiarę a pojmowanie jej było tak oczywiste i zerojedynkowe, że pole do dyskusji niemal nie istniało, teraz tak nie jest, Europa zjada własny ogon a za kilkadziesiąt lat w ramach demokratycznych wyborów powstaną kalifaty i skończy się demokracja ( jasny gwint co ja piszę? to wbrew politycznej poprawności). Błędem jest przykładanie obecnej miary do wieków wcześniejszych. Oczywiście możesz się ze mną nie zgodzić, ja uważam, że przez stulecia ludźmi kierowała chęć zysku i podboju a kwestie religijne były tylko pretekstem, uważam, że to lewicowe i ateistyczne koncepcje są przyczyną upadku moralnego i cywilizacyjnego gdyż zrelatywizowały postrzeganie człowieka oraz norm go obowiązujących. Tak bardzo hołubiona przez ateistów i lewicowców Kartezjańska koncepcja człowieka opierająca się na słowach "Myślę wiec jestem" jest mi obca światopoglądowo gdyż to z niej miedzy innymi wywiodła się eugenika i nazistowska oraz komunistyczna koncepcja człowieka idealnego bez skazy. Dla mnie zdaniem prawdziwszym i najbardziej sensownym jest chrześcijańskie "Jestem więc myślę". Moje pojmowanie wiary nakazuje mi szacunek dla innych bez względu na ich sposób pojmowania świata (oczywiście do póki ich widzenie świata nie stanie się dla mnie groźnym, co tłumaczy koncepcja "wojny sprawiedliwej" opracowana bodaj przez św Tomasza) wyklucza więc wszelkie antysemityzmy i jakiekolwiek inne anty...Z piusem XII tez nie jest do końca tak jak sie powszechnie mówi, najnowsze badania prowadzone bynajmniej nie przez watykańskich historyków dowodzą o bardzo skomplikowanej grze jaką prowadził z nazistami dokumenty swiadczą, ze wrecz nakazywał ratowanie Żydów przed prześladowaniami a co do błogosławieństw to pomyśl, jesteś odpowiedzialny za miliony współwiernych we wrogim kraju - co zrobisz by nie narazić ich na prześladowania jakich inni Twoi bracia w wierze doznali pod okupacją?...Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 21:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob, Jezujci załozyli swoją misje w Ameryce Południowej na terenie Brazyli która była kolonia Portugalczyków ,likwidacje tego eksperymentu "potwierdził " Papież .To tak dla uściślenia :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 21:24 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Owszem ale nie ze względów religijnych a z powodu presji politycznej, ja nie neguje istnienia złych i ciemnych stron w sposobie postrzegania wiary, staram się jedynie pokazać, że nic nie jest czarnobiałe i że były i są obecnie koncepcje i nurty filozoficzne czy tez polityczne naprawdę szkodliwe dla ludzi jako takich.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 01:45 - sob 

Rejestracja: 08 stycznia 2012, 15:16 - ndz
Posty: 19
Ule na jakich gospodaruję: ...
Asan odniose się do twojej wypowiedzi.... .Bardzo mnie drażni gdy obecni "dziennikarze" i mass media nazywają nazistów faszystami.Niestety wielu ludzi popełnia ten błąd i myli te słowa.Pamiętaj ,że to nie to samo i należy nazywać rzeczy po imieniu.Poczytaj o różnicach tych ustrojów i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Co do twoich oskarzeń religii o zbrodniczość.Nie ma na świecie większego mordercy do komunizmu , szacuje się ,że komuna zabiła 100 miliony ludzi na świecie.Sam pomór na Ukrainie daje ogromną liczbę.
Piszesz np o wyprawach krzyżowych w średniowieczu i o ilości ofiar.Weź pod uwagę ,że w tamtych czasach świat był mniej zaludniony i wszystkie rzeźie/potyczki/wojny były na mniejszą skalę.W dużej bitwie brało udział 20 tyś żołnierzy , w XX wieku tyle liczyło małe miasteczko w Polsce.Wymordowanie jednego miasteczka to porównywalne straty w ludziach do dużych bitew średniowiecza.Zupełnie inna skala.


Bardzo dobry post kolegi roba czytało się bardzo dobrze , wiele cennych uwag.Byłoby fajnie gdybyś się częściej wypowiadał ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 08:27 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rob, patrząc w ten sposób to nie komunizm zabijał, on był tylko pretekstem, podoobnie jak to nie religie były powodem wojen religijnych.
Idealny system panstwowy był na Islandii, ale się posypał gdy przybyli księża iukradli ziemie pod kosciolami (budowali na wynajętym).

atom, wymordowanie 20tyś ludzi w sredniowieczu odpowiadało pogromowi kilku sporych miast.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 11:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wypada sie zgodzić w jednym,ludobójstwo zawsze jest ludobójstwem niezaleznie od jego przyczyn :oops: to problem stary jak ludzka historia.
Interpretacja tego faktu będzie zawsze rózna w zależnosci od strony która to interpretuje .
Zawsze mozna przywołać na usprawiedliwienie ,historie ,religie,zbieg okoliczności ,ideologie.....
Ale z rąk krew zmyć jest najtrudniej :placz: odium zawsze pozostanie .
Zawsze po fakcie jest moment opamiętania i mocne postanowienie,nigdy więcej ale to tylko pobozne zycznnia to jest ściśle zwiazane z naszymi skłonnosciami i dzieje sie równiez współcześnie ,być może w bardziej zawoalowanej postaci .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 19:13 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
asan pisze:
Rob, patrząc w ten sposób to nie komunizm zabijał, on był tylko pretekstem, podoobnie jak to nie religie były powodem wojen religijnych.

Powodem wojen religijnych były sprzeczne ze sobą doktryny czyli religia postrzegana przez konkretne społeczności w różny sposób i tu się pewnie zgadzamy. W tamtych czasach przy (jak pisałem wcześniej) bardzo surowym, prostym i bezpośrednim traktowaniu wiary pojawienie się reformacji musiało wywołać kontrreformację i dalej konflikt zbrojny bo ówczesny świat konflikty rozstrzygał właśnie przez stawanie na udeptanej ziemi, my postrzegamy to jako zło ale oni patrzyli na te sprawy przez pryzmat swoich czasów wtedy normy etyczne były inne inaczej postrzegało się cierpienie i śmierć. Co istotne my pewne zakazy (np nie zabijaj) odnosimy do całej społeczności ludzkiej bez względu na przekonania, rasę itp We wcześniejszych epokach przykazania odnoszono do współplemieńców, współwyznawców itp wraz z rozwojem nauk humanistycznych postrzeganie innych zaczęło się zmieniać i zwróć uwagę, że najradykalniej zaczęło się zmieniać w świecie chrześcijańskim. Nie można porównać jakiejkolwiek doktryny religijnej z koncepcjami komunizmu czy nazizmu czy jakiegokolwiek lewactwa. Religie głównego nurtu nakazują szacunek dla bliźniego i dla świata (nie neguję istnienia głupich i zwyczajnie błędnych interpretacji w wykonaniu różnych biskupów, rabinów, immamów itd). Koncepcja komunistyczna zakłada walkę klas czyli ma przemoc u swych podstaw, a nazizm zakłada dominację nadludzi i fizyczną likwidację nacji uznanych za podrzędne. Te koncepcje różnią się w sposób radykalny od religii dlatego to komunizm i nazizm można śmiało nazywać systemami ludobójczymi z natury.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 11:46 - ndz 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Powodem wojny religijnej były chciawosc, władza i pieniądze, pretekstem religia, a możliwość dała wiara.
Zwroc uwagę że pierwsi chcrzescijanie nie zabijaj traktowali serio i stosowali do wszystkich, dopiero później zaczęto relatywizować.
Walka klas nie oznacza nakazu wymordowania klasy posiadającej czy pracującej. Chodzi o to że cel robotnika i fabrykanta jest rozbieżny. Takie np socjalistyczne płace minimalne i próba ich podniesienia jest walką klas dużo starszą od Marksa. Przy czym argumentacja jest niezmienna od początku rewolucji przemysłowej (a nawetdużo wcześniej). Popatrz na pracę nieletnich i argumentację co się stanie gdyby zakazano takich praktyk.
Pokaż mi w socjalistycznej koncepcji filozoficznej pomysł by zabijać, bo jak poszukam w Biblii czy Koranie to na pewno wygrzebie nakaz mordowania innowiercow.
Swoją drogą chrześcijańska koncepcja równości jest dość lewacka, ale przez pierwsze stulecie wręcz była rewolucyjna (a później było jak z socjalizmem, piękna idea wypaczona przez chore umysły, zachlannosc itd).
Co zresztą widać do dziś (prawosławie , reformacjė, ale i kościół koptyjski, czy etiopski ortodoksyjny - a u muzułmanów szyici i sunnici żeby nie sięgać za głęboko).

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 13:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Rózna wiara była powodem wojen jak znikał podział na rożne wiary to wojny ib tak dalej trwały. Jeśli ludzie chcieli wojny to powód musiał być nawet teraz tez jest oficjalny i ten ważny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 16:17 - ndz 

Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 22:00 - pt
Posty: 250
Lokalizacja: nad Pilicą
Ule na jakich gospodaruję: dadan
Wiara nie jest powodem wojen jest pretekstem. Przyczyną wojen jest pieniądz. W każdej wojnie oprócz zabijania dominuje rabunek, grabież.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2014, 16:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Religie i inne systemy są już tak dopracowane względem cech człowieka że nie potrzeba wojny i innej przemocy alby grabić .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji