FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 17:23 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 marca 2014, 15:12 - śr 
Witam.Dziś byłem w związku zapisać się na miodarkę ,a tam Państwo w państwie. :pala: :pala: .
Od razu katalog Łysonia do wybory sprzętu.Lecz producent podesłał do związku ofertę ,która leżała sobie na parapecie.
Pani od razu nie zgadza się na RACHUNEK,bo kto odprowadzi Vat. Ma być faktura.
Oferta musi być w agencji ,kolejna bzdura.
A co, za darmo ktoś ma robić papiery i tracić swój czas. :shock:
I wiele innych sugestii ,żeby tylko zniechęcić pszczelarza do nabycia sprzętu.
Ale na to miałem anntidotum. Pani Witkowska.Tzn wiadomości jakie uzyskałem w Arr.Bez tego z pewnością bym zrezygnował.
Złożyłem więc wniosek ,tylko żałuję ,że bez potwierdzenia , równie dobrze może zaginąć. Ale na kolejnym spotkaniu zapytam prezesa ,czy jest mój wniosek.
Więc tak to wygląda u mnie.A pewnie i podobnie u Was.


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2014, 19:56 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
polecam koło z siedlec z miłym Panem Pietruczukiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2014, 23:01 - śr 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
U mnie dzisiaj odebrałem podpisaną umowę .Teoretycznie jutro mogę jechać po sprzęt.To tak w moim kole.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 01:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ks. Tomasz pisze:
rozumie co napisałeś, ale ja napisałem, że ja nie spotkałem się z sytuacją, by ofertę na sprzęt podlegający refundacji składał podmiot nie będący płatnikiem VAT.
Ale już się nie odzywam, wy wiecie najlepiej


1. Można się nie spotkać z sytuacją, ale to nie oznacza jeszcze, że taka sytuacja nie może mieć miejsca.
2. Płatnik VAT nie może wystawić rachunku, musi wystawić fakturę - niepłatnik VAT na odwrót.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 17:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
JM pisze:
2. Płatnik VAT nie może wystawić rachunku, musi wystawić fakturę - niepłatnik VAT na odwrót.
Dokładna słuszna wypowiedź :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 18:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
robert-a pisze:
JM pisze:
2. Płatnik VAT nie może wystawić rachunku, musi wystawić fakturę - niepłatnik VAT na odwrót.
Dokładna słuszna wypowiedź :okok:

Nie mieszajcie -
od stycznia 2014r znika pojęcie rachunek , wszystkie nazywane są fakturami , jedne VAT, drugie ZW,/choć nazwa nie ma tu większego znaczenia bo ustawa tego nie precyzuje może w nagłowku nic nie pisać , ważna jest zawartość dokumentu , określanego mianem faktury /
a różnica polega na tym że wystawiający fakturę jeżeli ma obowiązek naliczania VAT to go nalicza , a ten co nie ma obowiązku/ np. pszczelarz sprzedający miód / nie nalicza i podaje podstaw prawną zwolnienia.Oczywiście jest rozporządzenie które określa co dana faktura ma zawierać

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 19:02 - czw 
A co ma zawierac Twoim zdaniem ZW :?: ,bo ja nie rozumiem co to znaczy.I gosc robi miodarke ,nie jest platnikem vat,wystawia wiec Rachunek/fakture/?? gdzi nie nie ma kwoty netto ,tylko jest kwota brutto.
Wiec co bedzie na rachunku,?fakturze?Juz sam nie wiem co wystawi?Bo na kwicie juz tak go nazwe bedzie jedna kwota 1800 zl ,bez kwoty netto.A to w Zwiazku jest problemem ,bo Pani mi zadala pytanie ,kto zaplaci vat?A ja odpowiedzialem ,ze nie znaju :haha: :haha: p.s :pl: Soory za brak polskich znakow ,ale pisze z klawiatury angielskiej ,a tam takich brak


Na górę
  
 
Post: 06 marca 2014, 19:41 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
W ZPZL praktycznie całą dokumentację robi pani kierownik w związku. Pszczelarze tylko informują jaki sprzęt i jakiej firmy kupują no i muszą dostarczyć fakturę potwierdzającą wpłatę i zakup bo bez tego refundacji niet.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 19:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
Marek Podlaskie pisze:
pytanie ,kto zaplaci vat?


Nikt bo na rachunku (lub od nowego roku fakturze zw) nie ma vat'u :).

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 20:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Marek Podlaskie pisze:
A co ma zawierac Twoim zdaniem ZW :?: ,bo ja nie rozumiem co to znaczy.I gosc robi miodarke ,nie jest platnikem vat,wystawia wiec Rachunek/fakture/?? gdzi nie nie ma kwoty netto ,tylko jest kwota brutto.
Wiec co bedzie na rachunku,?fakturze?Juz sam nie wiem co wystawi?Bo na kwicie juz tak go nazwe bedzie jedna kwota 1800 zl ,bez kwoty netto.A to w Zwiazku jest problemem ,bo Pani mi zadala pytanie ,kto zaplaci vat?A ja odpowiedzialem ,ze nie znaju :haha: :haha: p.s :pl: Soory za brak polskich znakow ,ale pisze z klawiatury angielskiej ,a tam takich brak


Nie wiem czy ARR zastrzegła sobie /chyba nie, bo wielu producentów odkladów nie jest płatnikiem VAT / że producentem sprzętu refundowanego musi być podmiot płacący podatek VAT , a spełniasz pozostałe wymogi określone przy refundacji , to Ta Pani w biurze niech się nie interesuje czymś czego nie będzie na fakturze , bo to twoje szczęście że masz producenta bez VAT.

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 20:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
powyższe posty świadczą jaka mała wiedza z zakresu przepisów ''około pszczelarskich''jest wśród Nas, i tu nasuwa mi się refleksja czy ""NACZELNI"" organizacji pszczelarskich nie powinni zatroszczyć się o biuletyn informacyjny + poprawki przy każdej zmianie przepisów i rozpowszechnić tę wiedzę wśród pszczelarzy , aby pszczelarze nie mieli podobnych wątpliwości;
czy sprzęt z VAT, czy bez , czy pszczelarz to rolnik ryczałtowy czy nie .
czy może wystawić fakturę , kiedy może ubezpieczyć w KRUS , czy może pszczelarz sprzedawać świeczki itd.
są to proste pytania i proste odpowiedzi , ale mając broszurę zatwierdzoną
przez kompetentne władze dadzą pewności w działaniu wielu osobą.
/Oby nie było to coś podobnego do broszury o sprzedaży bezpośredniej która oprócz prawd zawierała półprawdy /

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 23:03 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Marek Podlaskie pisze:
A co ma zawierac Twoim zdaniem ZW :?: ,bo ja nie rozumiem co to znaczy.I gosc robi miodarke ,nie jest platnikem vat,wystawia wiec Rachunek/fakture/?? gdzi nie nie ma kwoty netto ,tylko jest kwota brutto.
Wiec co bedzie na rachunku,?fakturze?Juz sam nie wiem co wystawi?Bo na kwicie juz tak go nazwe bedzie jedna kwota 1800 zl ,bez kwoty netto.A to w Zwiazku jest problemem ,bo Pani mi zadala pytanie ,kto zaplaci vat?A ja odpowiedzialem ,ze nie znaju :haha: :haha: ...

Powiedz "Pani", że o to, kto zapłaci VAT to niech ona się nie martwi, tym bardziej, że przecież na "Pani" żaden obowiązek podatkowy nie ciąży, o wiele lepiej i skuteczniej od Niej zatroszczy się już o to Urząd Skarbowy.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2014, 23:11 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Marek Podlaskie pisze:
A co ma zawierać Twoim zdaniem ZW :?: ,bo ja nie rozumiem co to znaczy.I gość robi miodarkę ,nie jest platnikem vat,wystawia wiec Rachunek/fakture/?? gdzi nie nie ma kwoty netto ,tylko jest kwota brutto.
Wiec co będzie na rachunku,?fakturze?Juz sam nie wiem co wystawi?Bo na kwicie już tak go nazwę będzie jedna kwota 1800 zl ,bez kwoty netto.A to w Związku jest problemem ,bo Pani mi zadala pytanie ,kto zaplaci vat?A ja odpowiedziałem ,ze nie znaju :haha:


Cenna na fakturze/rachunku co byś tam nie dostał jest ceną 100 % od której należy Ci się refundacja. A co do Vat z tego papierka to jak go można zapłacić jak go tam nie ma ?? :chytry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 00:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
jv2m pisze:
Nie mieszajcie -
od stycznia 2014r znika pojęcie rachunek , wszystkie nazywane są fakturami , jedne VAT, drugie ZW,/choć nazwa nie ma tu większego znaczenia bo ustawa tego nie precyzuje może w nagłowku nic nie pisać , ważna jest zawartość dokumentu , określanego mianem faktury /

Nieprawda. Faktura Vat-oska musi mieć w nagłówku "Faktura Vat nr ..."

Pozdrawiam
Krzyżak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 08:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
ustaw vat
http://www.gofin.pl/17,1,360,169079,od- ... wania.html
http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4 ... tml#P66181

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 09:24 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Krzyżak, Nie musi. U mnie w fabryce nawet nadgorliwy księgowy kazał usunąć słowo VAT z faktur.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 10:54 - pt 
robert-a pisze:
Marek Podlaskie pisze:
A co do Vat z tego papierka to jak go można zapłacić jak go tam nie ma ?? :chytry:

Ale dla Paniw zwiazku ma BYC :!: :!: :!: :!: :pala:
NIE MOWIAC O TYM ,JAK PREZES MA WYLICZYC KWOTE NETTO :?: :?:
Na wniosku o sprzet jest rubryka z kwota netto(nie ma brutto)
,a ja przekreslilem dopisujac brutto.A chyba domyslam sie ,jak to zostanie zrobione. :shock: .Po prostu do tej kwoty brutto 1800 zl ,w zwiazku sami dolicza podatek i miodarka wyjdzie ponad 2 tys.Jestem nawet pewien ze tak bedzie.Bo dla nich wazna jest kwota netto.Ale jak jej nie ma ,to trzeba wymyslec :haha: :haha:
Podobnie jak z zakupem matek.Jak jest kwota np 20 z za jednodniowke .to Nnaliczany jest podatek vat,a gosc nie jest vatovem.Takie kombinacje ,ze glowa boli.Kiedys zamowiem 3 matki od Pani Gembala.Zaplacilem 60 zl.
Ale wzialem tylko dwie.A przy zwrocie refundacji za ta nie pobrana matke zamiast 20 zl ,dostalem,ale z potraconym podatkiem.Ale k....a jakim prawem skoro nie dostalem :?: :?: CHYBA ,ZEBY ZGADZALO SIE W PAPIERAACH WPISANO ,ZE DOSTALEM 3 SZT.i WSZYSTKO PASUJE :!: :!: :evil: ..Tlumaczenie?Zwiazek musial zaplacic podatek ,z towar nie pobrany.Panowie ,jestesmy waleni w rogi ,nawet o tym nie wiedzac ,lub godzac sie swiadomie.


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2014, 12:26 - pt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Z praktyki związku w którym jestem w zarządzie wygląda to w skrócie tak:
1. Tylko jeden z hodowców matek, w którym zamawiamy matki jest VATowcem, pozostali nie i jak dotąd ARR nie robiła problemów z refundacją. W przypadku rachunku lub faktury przedsiębiorcy podlegającemu zwolnieniu od podatku VAT cena netto jest równa cenie brutto. Jak jest VATowcem to ma obowiązek wystawić Fakturę i tam wg ustawy jest obowiązek wskazania ceny netto, brutto, podatku... wtedy refundację liczy się od ceny netto.
2. W przypadku sprzętu wg naszej księgowej jest tak samo tylko takich ofert jest mało (jak pisałem ja nie spotkałem). Związane jest to pewnie z większymi obrotami i trudniej o zwolnienie oraz sytuacja, że producenci sprzętu zakupują pewne surowce do produkcji sprzętu i ten obrót przekracza ustawową kwotę i zwolnienie podmiotowe nie przysługuje. Koledzy piszą, że mali producenci uli nie są VATowcami i pewnie tak jest choć przyznam, że osobiście nie znam.
3. Kolejna sprawa dotyczy certyfikatów (dotyczy to niektórych sprzętów np. miodarek: producent miodarki musi wystawić na sprzęt certyfikat)
4. Jeśli chodzi o matki i odkłady to hodowcy od tego roku muszą być wpisani do specjalnego rejestru hodowców i spełniać wymogi dotyczące zdrowia pszczół.
5. Oczywiście podmiot, u którego chcemy dokonać zakupu podlegającego refundacji, musi prowadzić legalną działalność.

W skrócie z praktyki związku:
nie ma problemu o rozliczanie z rachunków gdy nieVATowiec

PS. Jednak widać, że interpretacja przepisów w związkach jest różna. W przypadku problemów warto zadzwonić do Warszawy do Pani Witkowskiej by wytłumaczyła księgowej czy prezesowi jak mają interpretować przepisy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 12:40 - pt 
Ks. Tomasz pisze:

3. Kolejna sprawa dotyczy certyfikatów (dotyczy to niektórych sprzętów np. miodarek: producent miodarki musi wystawić na sprzęt certyfikat)

Wielebny wedlug Arr i Pani Witkowskiej ,NIE WYMAGAJA ZADNYCH CERTYFIKATOW :!: :!: .Taka odpowiedz uzyskalem od Pani Agaty ,wiec nie jest to tak jak napisales.Pytanie ,skad wiesz ze ma byc atest. :?: Od Pani Witkowskiej ,czy tak sadzisz :?: :?:
Ja mysle ,ale to moja opcja ,ze problem moze byc przy sprzedazy bezposredniej ,kiedy ATEST na miodarke, jest z pewnoscia obowiazkowy.
Ks. Tomasz pisze:
nie ma problemu o rozliczanie z rachunków gdy nieVATowiec

A jesli nie jest vatovcem ,to nie mozna kupic :?: :?:
Ks. Tomasz pisze:
PS. Jednak widać, że interpretacja przepisów w związkach jest różna. W przypadku problemów warto zadzwonić do Warszawy do Pani Witkowskiej by wytłumaczyła księgowej czy prezesowi jak mają interpretować przepisy

Ty nie powinenes dzwonic ,ale prezes.Co z tego ,ze ja wiem wiecej niz Pani w zwiazku skoro sa problemy. A my na forum napisalismy juz tyle postow i kazdy ma swoja interpretacje.


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2014, 12:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie, a spytaj sie lek.wet czy atest jest potrzebny czy tez zbędny [przy rejestracji pracowni] w przypadku sprzedaży bezpośredniej,to samo pytanie zadaj instytucja kontrolującym obrót żywnością i będziesz wiedział na pewno :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 13:05 - pt 
W przypadku sprzedazy bezposredniej z pewnoscia ATEST jest potrzebny. Ale przy zakupie miodarki juz NIE. I co TY na to? Taka odpowiedz od Pani Witkowskiej ,nie moj wymysl. A na forum dalej kazdy swoje. Ja juz nic tu nie bede pisal ,bo szkoda czasu i zdrowia.
Kazdy jest dorosly i wie co robi .A wyjasnienia co i jak z zakupem sprzetu ,jak NIE BYLO ,tak NIE MA. Wiec dalej kolo ,zwiazek beda panstwem w panstwie.I oto chodzi ,a my(nie obrazam nikogo) glupki bedziemy dalej jak dzieci we mgle.ech:papa: :papa: :papa: :papa:
p.S
Z pewnoscia sa na forum prezesi zwiazków ,kól, stowarzyszen ,ale NIKT NIE DOWIE SIE i nie napisze co i jak ma byc. Way :?: :?:
Tacy ludzie ,taki kraj
Jest dobrze ,mam ok ,to po co sie wychylac :shock: :pala: :haha:
A moze kolega Mariuszczs ,podpowie wiecej skoro robi sprzet,jak jest z atestem na miodarke :?: :?: i inne wymogi :?: :?:


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2014, 13:12 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jak ci związek dolicza vat ? Ty płacisz sprzedawcy tyle jaką on ma cenę przelewem najlepiej. Tyle wpisujesz też w rubrykę i to jest kwota od której prowadzi się wyliczenia dofinansowania.

Nie ma w rubryce brutto jak napisałeś to idealnie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 14:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 751
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Jaki wy macie problem z tą refundacją ?
Swoją miodarkę kupiłem w sklepie gdzie wystawili FV.
Z tą fakturą udałem się do ARiMR ,a Ci wypłacili kasę na konto i po sprawie.
Nie BULIŁEM żadnego frycowego do związku bo nie jest to potrzebne. :mrgreen:

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 14:39 - pt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
O certyfikacie powiedział mi prezes oraz przeczytałem o takim wymogu, ale nie pod kątem refundacji w artykule S. Trzybińskiego. Na etykietach sprzętu Co się tyczy wymogu do refundacji to poszukałem, podzwoniłem i przyznaję rację, że ARR nie interesuje kwestia atestu by otrzymać refundację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 16:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
jv2m pisze:

Ma kolega rację. Umknęła mi zeszłoroczna nowelizacja ustawy.

Przepraszam za zamieszanie
Krzyżak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2014, 22:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kulka96, Ale kupowałeś ze środków AMIRR czy srodków ARR bo to zasadnicza róznica,różne programy skierowane do różnych grup pszczelarzy.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 20:38 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Lepiej napiszcie po ile tej refundacji na sprzęt jest przyznane , bo może nawet nie opłaca się występować :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 22:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
lalux5, A jesteś zapisany ? bo jak nie to nie znaczy że dzień po zapisaniu dostaniesz kasę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 22:51 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
robert-a pisze:
lalux5, A jesteś zapisany ? bo jak nie to nie znaczy że dzień po zapisaniu dostaniesz kasę.

Będąc zapisanym , też nie dostanę na drugi dzień :haha: Mnie chodzi , ile tej refundacji w tym roku 'przyznają ?
To , co Zdzisław., się pytał wcześniej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 23:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5, ARiMR może być płatnikiem dla gospodarstw powyzej 4 ECU a od obsługi "drobnicy" jast ARR .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 23:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Jak już temat o refundowanym sprzęcie to
może ktoś podpowie mi co można by jeszcze sobie refundnąć :cwaniaczek:
bo brakło mi koncepcji.
Podstawowy sprzęt mam :miodarka, kremownica , stół do odslkepiania ,topiarka parowa i słoneczna, przyczepa do mini wędrówki , odstojniki pojemniki na miodek,ule itd.
Co może się jeszcze przydać w pasiece takiej niewielkiej do 80 pni :załamka:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2014, 23:31 - sob 
Szczupak, Suszarka do pyłku


Na górę
  
 
Post: 08 marca 2014, 23:36 - sob 
Szczupak,
Drabina do włażenia na wyższe poziomy refundacji.


Na górę
  
 
Post: 09 marca 2014, 01:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
ja-lec,
:luzik: Dzięki za podpowiedź
Wykonanie suszarki do pyłku na bazie dużej lodówki nie nastręczy mi wiele kłopotu , ani nie pociągnie za sobą większych kosztów , nie zrobiłem jej jednak tylko dlatego ,że na razie nie poławiam pyłku na większą skalę.
Wolał bym coś , czego tanio lub łatwo nie da się zrobić, a jest użyteczne w pasiece lub pracowni :bezradny:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2014, 09:13 - ndz 

Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 12:16 - pt
Posty: 612
Lokalizacja: koszalin
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Szczupak pisze:
ja-lec,
:luzik: Dzięki za podpowiedź
.............
Wolał bym coś , czego tanio lub łatwo nie da się zrobić, a jest użyteczne w pasiece lub pracowni :bezradny:

Może: atoklaw i walce lub praskę?

_________________
Jak to dobrze że pszczoły nie porafią czytać i nie mają internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2014, 10:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
trzciny,
A czy to podlega refundacji :szok: bo to kusząca myśl ?
I gdzie można było by taki autoklaw i walce zakupić w rozsądnej cenie oczywiście :?:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2014, 14:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Weź katalog łysonia jest gruby walce , refraktometr, ule, pompa do miodu, panele solarne, mieszalnik do ciasta,wialnia do pyłku. No nie wiadomo co dokładnie potrzebujesz lub by Ci się przydało lub ułatwiło pracę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2014, 16:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
robert-a,
Dzięki :luzik: - refraktometr mam a
pompa do miodu warta przemyślenia :roll: choć i tak zawsze łduję miodek pod dekiel :wink:
robert-a pisze:
No nie wiadomo co dokładnie potrzebujesz lub by Ci się przydało lub ułatwiło pracę.

No właśnie oto chodzi oto że katalog to nie wszystko- czasem człek czegoś niema i się bez tego obywa , ale z praktyki kogoś doświadczonego można skorzystać bo niektóre gadżety znacząco ułatwiają pracę w pasiece czyniąc ją efektywną lub przyjemną .
Dlatego pytam kolegów praktyków :idea:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2014, 18:40 - ndz 
Szczupak
Skoro masz przyczepkę do mini wędrówek to na pewno przydałby ci się omawiany w innym temacie wózek do załadunku , tylko że niema go w refundacji.


Na górę
  
 
Post: 15 marca 2014, 23:38 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2012, 17:05 - śr
Posty: 192
Lokalizacja: pomorskie Miastko
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Szczupak pisze:

No właśnie oto chodzi oto że katalog to nie wszystko- czasem człek czegoś niema i się bez tego obywa , ale z praktyki kogoś doświadczonego można skorzystać bo [b]niektóre gadżety znacząco ułatwiają pracę w pasiece czyniąc ją efektywną lub przyjemną
.
Dlatego pytam kolegów praktyków :idea:


Zapraszam zajrzyj na moją stronę może zaciekawi cię mój Parainator








Sprzedaję to jako stół do odsklepiania nakładany z nożem parowym. Wprawdzie piszesz że stół już masz, ale z tego co wiem nikt nie zabroni Ci kupić na dotację kolejnego, zwłaszcza, że nie musisz kupować kompletnego stanowiska, a jedynie nakładkę która może uzupełnić sprzęt zakupiony wcześniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2014, 23:32 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Czy jeżeli w tym roku zapiszę się do koła do końca kwietnia i będę posiadał wymagane do refundacji 15 rodzin to od razu mogę poczynić jakiś zakup refundacyjny np miodarkę, czy dopiero za rok?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2014, 23:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dopiero za rok.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2014, 23:45 - ndz 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Czy z lekami jest tak samo? Gdzie wtedy kupić np apiwarol?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2014, 23:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
leki dostaniesz w tym roku (przynajmniej u nas tak jest) a jakbyś nie dostał to na forum i na allegro są ogłoszenia tego typu gdzie spokojnie kupisz leki :)

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 00:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W tym roku będą już zapisy na sprzęt na rok 2015 ,według stanu rodzin na dzień 30 kwietnia roku 2014 .
Zapisy powinny ruszyc na końcu maja ,a podpisanie umów do końca września .
Dostawy po podpisaniu umów .

To nowum w organizacji dotacji do sprzętu i uli refundowanych.

Będzie to wymagalo spreżenia sie org.skupiających pszczelarzy bo jeszcze nie zostaną rozliczone dotacje z roku 2014 a już trzeba bedzie prowadzić akcje na rok 2015.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 11:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
górski_pszczelarz pisze:
dopiero za rok.

Z jakiego przepisu to wynika :?:

Pozdrawiam
Krzyżak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 11:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ze sformuowania "zgodnie ze stanem na dzień 30 wrzesnia roku poprzedniego" jest mozliwosc zarejestrowania sie przed 30 wrzesnia i uczestniczenia w refundacji roku następnego.
Wszystko przez ten poślizg ,dlatego ma byc to w tym roku skorygowane -w tym samym roku kalendarzowym, stan rodzin na 30 kwietnia,wniosek i umowa .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 12:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
No właśnie, więc jak kolega Wampun, zapisze się do końca kwietnia do związku lub jakiegoś stowarzyszenia i zgłosi liczbę rodzin, i je opłaci to moim zdaniem może do końca maja zgłosić się na sprzęt.

Pozdrawiam
Krzyżak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 16:05 - pn 
Krzyżak pisze:
No właśnie, więc jak kolega Wampun, zapisze się do końca kwietnia do związku lub jakiegoś stowarzyszenia i zgłosi liczbę rodzin, i je opłaci to moim zdaniem może do końca maja zgłosić się na sprzęt.

Pozdrawiam
Krzyżak

To będzie najszczęśliwszym człowiekiem związanym z pszczelarstwem :haha: :haha: .Leki owszem tak ,po za tym NIC :!: :!: :!:
Bo to tylko Twoim zdaniem. :haha:


Na górę
  
 
Post: 17 marca 2014, 16:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Marek Podlaskie pisze:
To będzie najszczęśliwszym człowiekiem związanym z pszczelarstwem :haha: :haha: .Leki owszem tak ,po za tym NIC :!: :!: :!:
Bo to tylko Twoim zdaniem. :haha:

Nie korzystam z refundacji więc mogę się mylić :)
Ale tak zrozumiałem Prezesa na ostatnim zebraniu:
"Zgłaszajcie rzeczywistą ilość rodzin do końca kwietnia, bo do końca maja musimy się zdeklarować jaki chcemy sprzęt".
Napisz Marek jak jest w rzeczywistości, bo masz kontakty u Pani Witkowskiej :D

Pozdrawiam
Krzyżak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji