FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:30 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 lipca 2009, 15:14 - pt 

Rejestracja: 17 marca 2008, 21:48 - pn
Posty: 61
Lokalizacja: Mazowieckie, Lipsko
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Kupując matki inseminowane, od hodowcy dostałem gratis uszkodzoną matkę - i tak miał ja zgładzić więc wziąłem aby poeksperymentować. Uszkodzenie polega na braku stopki u tylnej nogi , może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? czy warto poddawać taką matkę do odkładu?? zetną czy wymienią jak zacznie czerwić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 17:10 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Skoro ją wziąłeś w celu eksperymentowania , to nie masz się na czym zastanawiać.Przedstawisz nam potem wyniki swojego eksperymentu.Jeżeli ta wada nie będzie przeszkodą przy składaniu jajeczek, to nie widzę problemu. Zresztą mam nadzieję że nam o tym napiszesz.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2009, 17:28 - pt 
maksik pisze:
Kupując matki inseminowane, od hodowcy dostałem gratis uszkodzoną matkę - i tak miał ja zgładzić więc wziąłem aby poeksperymentować. Uszkodzenie polega na braku stopki u tylnej nogi , może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? czy warto poddawać taką matkę do odkładu?? zetną czy wymienią jak zacznie czerwić?


Przyjmą
z baku laku
Ale ją wymienią
Taka matka będzie czerwić czerwiem rozstrzelonym i ul będzie słabł jedynie gdy ją wymienią dochowasz się wartościowej matki ale to potrwa
Dziwię się trochę temu hodowcy że nie stać go na lepszy prezent mając do dyspozycji xxx matek
wielu hodowców do każdej zamówionej 10 tki dodaje matkę gratis lub wysyłkę pokrywa


Na górę
  
 
Post: 03 lipca 2009, 20:25 - pt 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
maksik pisze:
Kupując matki inseminowane, od hodowcy dostałem gratis uszkodzoną matkę - i tak miał ja zgładzić więc wziąłem aby poeksperymentować. Uszkodzenie polega na braku stopki u tylnej nogi , może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? czy war
to poddawać taką matkę do odkładu?? zetną czy wymienią jak zacznie czerwić?

Ja też dostałem jedną matkę gratis. do tego momentu, byłem przekonany,że jej jakość jest taka sama jak pozostałych, ale muszę sprawdzić, myślę że bubla nikt mi nie wcisnął.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 22:07 - pt 

Rejestracja: 17 marca 2008, 21:48 - pn
Posty: 61
Lokalizacja: Mazowieckie, Lipsko
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Oczywiście podziele się obserwacjami na forum.
Hodowca jest ok, świadomie wziąłem uszkodzoną jako dodatek do kilku dobrych, o uczciwości hodowcy świadczy to że nie wcisnął jej wysyłając duże ilości do odbiorców, takiego defektu pewnie nikt by nie dostrzegł przy podkładaniu zakupionej matki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 00:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
parę lat temu złapałem późnego roja śąsiad mi powiedział i zaprowadził na ogród miodu juz rój nie przyniusł ale pieknie przezimował jak osadzałem to widziałem matke niemiała całej stopy myslałem ze ja wymienia i że bedzie nowa matka z cichej wymiany ,ale gdzie tam do jesieni dociagneła pieknie zwarcie czerwiła sporo miodu naniosły ale ze wychowałem sobie matki to kulawą wycofalem zreszta była rojowa i napewno stara ale znajomy przyszedł domnie z prośba bo miał bezmatka to dałem mu młoda matke poddał i zacieły została tylko kulawa i stara tą mu przyjeły i ładnie przezimowała i ta kulawa u niego równiez do jesieni dociagneła w czołowce miodnosci i pszczołuy jej nie wymieniły zrobił to ten pszczelarz bo niechcaco ja zgniutł .
Więc :mrgreen: taki defekt to nie defekt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 11:27 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Co tam - brak całej stopy! Jak piszesz:"taki defekt, to nie defekt".
Sam przecież odkryłeś że birkut potrafi wyhodować matkę pięcio - nożną ,która potrafi być bardzo wartościowa a pszczółki roztaczają nad nią wyjątkową opiekę, wcale nie zamierzając ją wymieniać. Jeżeli ktoś myśli że to żart, niech jeszcze raz oglądnie uważnie nakręcony przez birkuta filmik z matką nr. 9.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 12:19 - sob 
jesu! ja tego nie zauwazyłem juz mkne na pasieke


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 15:43 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Daj jej spokój, to cud nie matka. Ona też swego defektu nie zauważyła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 16:27 - sob 
a ja jej obiecuje ze sama sobie dokonczy swego zywota choćby to miało trwac 10 lat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 17:48 - sob 
jeszcze jeden filmik o uszkodzonej matce ale teraz zrobiony aby ten brak nogi pokazac,widać też że pszczoły opiekują sie tym kikutem masując go z innymi nogami tego nie robią

http://www.dailymotion.pl/birkut2/video/16409621


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji