FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 13:48 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 sierpnia 2009, 14:40 - sob 
Poruszam ten temat bo zaciekawiła mnie sytuacja w ulach
W kilku ulach gdzie wadliwe kraty pozwalały matką po czerwić w miodni aby nie pociągły mi tam mateczników wyjąłem kraty dziś tak z ciekawości zaglądam do paru uli i co widzę w ulach gdzie są kraty nad gniazdem pszczoły zalewają gniazdo miodem a w nadstawce jest znikoma jego ilość /// W ulach gdzie nie ma krat miód jest w miodni w sporej ilości a w gnieździe masa czerwiu
W czerwcu aby młode i plenne linie matek nie czerwiły zawsze zakładałem kraty b mimo ramki szer 30-35mm potrafiły czasami zająć czerwiem ale w tej chwili nawet w miodni o ramce 25mm tego nie stwierdzam i nawet przy BF
Czyżby w lipcu i sierpniu już można było wyjąć kraty ????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2009, 17:01 - sob 
widzisz bogdan gdzis było napisane ze pszczoła to kamien na którym spocznie d...a dody czy madonny, a mi sie wydaje ze pszczoły jednak główkują, jeżeli pójdą z kłebem ku górze to matka nie przejdzie przez krate i moze to dla nich byc koniec a tam gdzie tych krat niet to wg. wszystko gra


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2009, 17:09 - sob 
i takia ciekawostka i pytanie bo były tutaj posty i pytania o obracanie nadstawki

mam tą wymarzoną kłodę jako ze matka sie chyba wsciekła z czerwieniem pszczół b. dużo wiec dałem w nadstawke (mam w niej takie miejsce) ramki z weza ( ale w nadstawce są obrócone o 90* )nie bardzo chciały odrabiac wiec dałem 3 z suszem i trzy z węzą to juz weszły i zaczeły nawet cos tam kleic a w woszczyzne wlewac pokarmpoddaję im syropdwie ramki były totalnie zalane przy przeglądzie to zabrałem jeszcze dwie z węzą a dałem 2 z suszem i ciekawostka tamte pełne były puste czyżby pszczoły przeczuwały ze idąc własnie zkłebem bedą musiały się przestawic na inny kierunek rozbić kłąb i formowac go na nowo?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2009, 17:26 - sob 
birkut pisze:
widzisz bogdan gdzis było napisane ze pszczoła to kamien na którym spocznie d...a dody czy madonny, a mi sie wydaje ze pszczoły jednak główkują, jeżeli pójdą z kłebem ku górze to matka nie przejdzie przez krate i moze to dla nich byc koniec a tam gdzie tych krat niet to wg. wszystko gra


Tak tez sobie pomyślałem i wyjąłem wszystkie bo prawie całe pokryte były kitem Czyli zima Blisko
Lecz w zeszłym roku tego nie było ,,, Ale i był inny rok :wink: więc zobaczę co teraz mi na to moje pszczółki odpowiedzą :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2009, 18:41 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
W rodzinach które przygotowują innym pokarm na zimę , zawsze zakładam na gniazdo kraty na których ustawiam kondygnację pokarmową z podkarmiaczką. W tej chwili ramki kondygnacji pokarmowych są już zalane syropem cukrowym a matki w gniazdach czerwią na potęgę. Pod koniec sierpnia kondygnacja pokarmowa wędruje na osiatkowana dennicę, na niej już beż kraty, gniazdowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2009, 21:33 - sob 

Rejestracja: 16 maja 2008, 09:38 - pt
Posty: 69
Lokalizacja: Siemianowice
W połowie lipca też po raz pierwszy usunąłem kraty, aby sprawdzić co będą robić.
Jutro zobaczę gdzie matka czerwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji