FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 15:51 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ul styropianowy
Post: 24 sierpnia 2009, 22:16 - pn 

Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 22:47 - ndz
Posty: 18
Lokalizacja: wielkopolska
Witam.Mam pytanie.Ostatnio kupiłem stojak wielkopolski styropianowy od łysonia i mam pytanie czy mogę jeszcze do niego przełożyć odkład 6-ramkowy wlkp który zakupiłem i jest w nietypowym ulu(na zimno).Czy nie jest za pózno a pszczoły są w ciągłym dokarmianiu.Z góry dziękuję i pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 22:46 - pn 
nie napisales jaki to ten nietypowy ul jezeli tez wielkopolski to niema problemu a zabudowa czy zimna czy ciepla to niema znaczenia, i jeszcze -jezeli inna ramka ,np. wieksza to bedzisz musial wycinac aby wpasowac w wielkopolski jezeli mniejsza to teraz moze byc problem bo kawalkami woszczuzny musisz uzupelnic brakii ostatnia sprawa jak silny ten odklad bo pszczol moze byc mnogo ale czerwiu ile?
odpisz na te pytania to otrzymasz odemnie czy innych forumowiczow odpowiedz dokladniejsza


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 23:06 - pn 

Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 22:47 - ndz
Posty: 18
Lokalizacja: wielkopolska
odkład był 4-ramkowy też wlkp a włożony jest na zimno bo ul nietypowy jest o wym ramki 30/30 taki zakupiłem i stał pusty :( ,dołożyłem jeszcze 3 plastry suszu i noszą pokarm,jedna z nich jest zaczerwiona.Jestam początkujący i mam prośbę o radę co jeszcze zrobić aby dobrze zazimowały,prócz zmiany ula na bardziej typowy.Włożyłem dwa paski Bayvarolu,czy to wystarczy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 23:20 - pn 
wielkopolski jest o wym. 36 na 26 to jak wlozyles te ramki ale jezeli jest ten odklad na ramce wielkopolskiej to mozesz przelozyc podkarmiac małymi dawkami aby matka jeszcze zaczerwila coc i szly wjakim takim ale dobrym stanie do zimy te dwa paski powinny wystarczyc pozostaw je ze dwa tyg. w ulu przed zimą w kazdym razie usunąc
i szczesc ci boze na nowej niwie pracy, a masz wiecej rodzin? to ew. zasil z mocnych ramką czerwiu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 23:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Do ula nietypowego na ramki 30x30 o zabudowie ramek na zimno można włożyć po niewielkiej przeróbce ramki wielkopolskie ale na zabudowę ciepłą.Na zimną nie wejdą.Przełożyć tak i reszta ja koledzy piszą.No chyba ze ten stary ul był na zabudowę ciepłą-to wtedy można włożyć ramki na zabudowę zimną.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2009, 23:57 - pn 
tpuzio ? dla chcacego nic trudnego, kiedyś można było dostac blaszki ja je jeszcze gdzies mam wygiete w kształcie litery u odcinam w ramce jeden wąs i na skraju przybijam to u mam ramke do wieszania jako wąsko wysoką lub ramkę szeroko niską zbyt duzy odstep oddzielic plytą styropianu do wiosny wiele nie zgryzą tylko to jest zabawa a facet gada ze chce przelozyc do wielkopolskiego wiec poco gdybanie jak w innym dac wielkopolskie ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 sierpnia 2009, 08:45 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4558
Lokalizacja: stare polichno
Bayvarol jest mało skutecznym lekiem w zwalczaniu warozy , dlatego radziłbym ci po wygryzieniu się czerwiu pod koniec pażdziernika , lub w pierwszy cieplejszy dzień listopada odymić rodzinę Apiwarolem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji