FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:36 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 października 2014, 21:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dostalem takiego maila na skrzynke:

Hej,

W zeszłym tygodniu w miejscowości Przyczyna Dolna w województwie lubuskim jednej nocy zginęło ponad 2 miliony pszczół. Jeśli zareagujemy wystarczająco szybko, będziemy mogli znacząco zmniejszyć skutki tej katastrofy.

To jeden z największych jednorazowych pomorów pszczół w Polsce. W tej chwili nieznane są przyczyny tego wydarzania. Jestem w stałym kontakcie z pszczelarzami, lokalnymi władzami i służbami weterynaryjnymi, które badają sprawę i wiem, że pilnym zadaniem jest rozpoczęcie odbudowy populacji pszczół w tym regionie. Dlatego zdecydowaliśmy, że w akcji „Adoptuj Pszczołę 2” będziemy zbierać pieniądze na ten cel. Pszczoły potrzebują Twojej pomocy!
ADOPTUJ PSZCZOŁĘ >>


Pszczela katastrofa to nie tylko wielkie zagrożenie dla całego eksosystemu, ale też tragedia pszczelarzy i rolników, którzy bez pracy owadów zapylających poniosą ogromne straty. Adopcja jednej pszczoły w akcji to tylko 2 złote – tylko tyle wystarczy, żeby realnie pomóc w odbudowie pszczelich populacji. Bardzo ważna jest, żeby nie zwlekać z działaniami. Im szybciej zareagujemy, tym lepiej poradzimy sobie ze skutkami katastrofy.

Rozmawiam cały czas z pszczelarzami i wiem, jak ogromna stratę ponieśli – katastrofa o tej skali jest bardzo niespotykana. Pszczele rodziny to był dla nich dorobek całego życia, który stracili w jedną noc. Każde, nawet niewielkie wsparcie będzie dla nich na wagę złota. Skorzysta na nim cała lokalna społeczność.

To jeden z tych momentów, w którym możemy pokazać, że los pszczół i owadów zapylających nie jest nam obojętny, że rozumiemy, jak bardzo ludzie są od ich pracy uzależnieni. Wspólnym wysiłkiem jesteśmy w stanie naprawdę wiele zmienić. Musimy działać teraz.
ADOPTUJ PSZCZOŁĘ >>


Bardzo liczę na Twoją pomoc. Jestem przekonana, że wielki rój ludzi o wielkich sercach nie pozostanie obojętny wobec losu pszczół i ludzi w Przyczynie Dolnej.

Pozdrawiam,
Kasia Jagiełło
Koordynatorka kampanii "Przychylmy pszczołom nieba"
Greenpeace Polska


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 października 2014, 00:19 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Otóż po pierwsze, ta katastrofa ( bo dla pszczelarza to katastrofa) nie jest ani niespotykana, ani nie największa, rokrocznie w Polsce wytruwanych jest setki jeśli nie tysiące rodzin pszczelich, tak naprawdę jest to tragedia dla pszczelarza ale nie dla okolicznych rolników bo oni mają to po pierwsze w czterech literach, a po drugie to jest to około pięćdziesiąt rodzin czyli liczba wystarczająca do zapylenia jakichś 100 hektarów rzepaku, doświadczenie mówi ze jak ktoś będzie chciał pszczół przy plantacji to się tam one znajdą.
Po drugie próbowałem wejść swego czasu w kontakt z różnymi "eko - stowarzyszeniami" w tym z Greenpeace Polska i proponowałem szereg rozwiązań "propszczelich" za którymi warto lobbować...Pies z kulawą nogą się nie zainteresował, nawet na maila nie byli łaskawi odpowiedzieć.
Moim zdaniem cała treść tej pisaniny świadczy o tym, że znajomość pszczelarstwa i jego problemów u tej osoby jest żadna, a jedynym celem jej działań jest promowanie jej samej i eko - terrorystów...To zwykłe żerowanie na cudzym nieszczęściu, nie dam tej bandzie złamanego grosza do dyspozycji.
Owszem jestem skłonny pomóc w nieszczęściu ale tylko pod warunkiem, że zajmie się tym osoba znana np w naszym forumowym środowisku i dająca pewność że pomoc co do grosza trafi do poszkodowanych. Ani złotówki nie przeleję na konto żadnej instytucji typu Greenpeace.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 października 2014, 00:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Rob,
:okok: słusznie prawisz Robercik

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 października 2014, 00:56 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Sie masz Zbysiu :piwko: :-D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 października 2014, 10:50 - śr 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
Rob , napisałeś wszystko co trzeba :brawo: :brawo: :brawo: Temat zamknięty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 października 2014, 00:53 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
A może tak by ta spróbować tę Kasię adoptować :lol:

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 października 2014, 11:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dla tych którzy chcą adoptować panią Kasie :haha:
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/51 ... 7.html?i=4

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 października 2014, 18:21 - czw 
polbart, kudlaty, po co adoptować ?
Łono jest dorosłe, tylko tą zieloną koszulkę ściągnąć z durnym napisem a to czarne niżej spadnie samo. Niezależnie od przekonań.
Aaa, a może to byłby sposób na grinpizdki. Żeby na Ziemię z obłoków wróciły.


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2014, 11:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Z tego co ja wiem na apel i wniosek Greenpeace cięta jest i niszczona Robinia Akacjowa jako gatunek nie rodzimy i zagrażający innym. Szkoda że nas pszczelarzy nikt nie pytał o zdanie. U mnie w lubuskim są całe lasy Akacjowe sadzone za Niemca teraz trwa wycinka i na jej miejsce sadzone są Buki w planie ma być wycięta całkowicie jako drzewostan- szkoda

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 12:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2012, 11:47 - ndz
Posty: 56
Lokalizacja: Sochaczew/mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Tak zgadza się akacja lub jak kto woli ''robinia biała'' jest gatunkiem obcym. Obecne przepisy nie pozwalają Lasom Państwowym na sadzenie gatunków nie rodzimych do których zaliczmy akacje i wiele jeszcze innych gatunków np. daglezje, kasztanowce itp. Prawdą też jest to że lite drzewostany akacjowe lub z dużą domieszką akacji znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych są wycinane lub jak to woli przebudowywane i sadzone są gatunki rodzime zgodne z gospodarczym typem drzewostanu, który jest ustalany od górnie.
Tak więc z tego co się wydaje już niedługo o pożytek akacjowy będzie bardzo trudno :( , pozostaną tylko drzewa znajdujące się na gruntach prywatnych. Ja sam jako pszczelarz szukałem furtki jak te przepisy obejść. Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem była by możliwość sadzenia plantacji (tzw.plantacji drzew szybko rosnących) akacjowych ze względu na bardzo dobre drewno. Ale o ile dobrze pamiętam takie plantacje można zakładać również z drzew nie rodzimych, które nie są inwazyjne a akacja zaliczana jest niestety do tej drugiej grupy. Prawda jest taka że lepiej cieszmy się smakiem miodu akacjowego bo za 50-70 lat to będzie prawdziwy rarytas.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak można obejść przepisy proszę o info?

_________________
http://pasiekarobinia.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 13:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Trzeba szybko działać bo nie będzie akacji jako drzewostan. Dla przykładu w Niemczech do dziś sadzą i nie przejmują się rodzimością gatunkową. Akacja szybko rośnie więc nadaje się idealnie jako drzewo opałowe, spulchnia glebę, użyźnia, już nie wspominając o pożytku pszczelim. Plusów jest cały ogrom na siłę staramy być mądrzejsi od innych. To po co nam ziemniaki i masę innych warzyw i roślin przecież to też nie rodzimy gatunek.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 14:00 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Po co nam akacja ,nasze drogie Państwo serwuje nam w zamian GMO :pl: .
Świat z fiksował całkowicie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2014, 14:14 - ndz 
sloma pisze:
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak można obejść przepisy proszę o info?

Na pewno można zakładać plantacje Robini jako źródło biomasy.
W ubiegłym roku dostałem paczkę sadzonek z zakładanej plantacji (około 100 ha w jednym roku a zakładana od 5 lat) problem jednak w tym że pożytku tam raczej nie będzie, ma być koszona co 2-3 lata.
Jednak własnej plantacji można "zapomnieć" skosić, lub mieć zamiar ściąć w następnym roku.


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2017, 22:04 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Gren Peace ,,Zieloni" to włażą na drzewa tylko tam gdzie jest kasa np. budowa autostrad- ale nie z myślą o pszczole.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 czerwca 2017, 12:40 - śr 

Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:49 - sob
Posty: 189
Lokalizacja: laskowa
Aha. Czyli Nie jaka Pani Kasia chce zbić złoty interes skoro za jedną pszczole chce 2 zł.
2 000 000x2zł=4 000 000 jak ktoś wcześniej obliczyl to jakieś 2 mln pszczół to ok 50 rodzin w sezonie to wziąść średnia 60 odkladow x 300( w zawyzeniu) zł to jakieś 18000 zł to ja się pytam gdzie k***wa reszta pieniędzy?? Jak zwykle żerować na nieszczęściu biednych ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji