FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:23 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lipca 2015, 22:46 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Lopez pisze:
qq, nie dość że przerabia wosk w dobrej cenie i dobrej jakości finalnego produktu to przy tym pomaga żeby transport wyszedł jak najtaniej i jak trzeba to podjedzie , podwiezie .
OK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lipca 2015, 23:00 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nie chce mi się dużo pisać ,ale przesadzacie i robicie w balona młodych pszczelarzy .Że tylko z odsklepin i dzikiej zabudowy najlepiej odbudowywana węza , węza ma być z wosku i tyle, może być zielony ,brązowy jak jest wszystko z rodziną w porządku to jadą bez skazy ,bajki po prostu opowiadacie .
A qq, tylko zwrócił uwagę na horrendalnie wysoką cenę węzy ,nie pisał że to On "poleci z listem " .
Jeszcze niedawno On był tym od którego się uczyliście "tego fachu "i może powiedzieć coś na ten temat ,bo przerobił nie 100kg wosku .
To tak dla przypomnienia tym którzy są od niedawna na tym forum żeby wiedzieli gdzie jest który kierunek świata .
Pozdrawiam i życzę wyrozumiałości ,jak się znajdą klienci nie będę Adamowi zazdrościł .
P.S. Nie brałem od gg węzy,ani od adamjaku tak że spoko ,mam dystans , :wink:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lipca 2015, 23:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
baru0 - Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy co w wosku/węzie jaką kupujesz siedzi.

Co do ceny wosku - pierwsze wyskakujące ogłoszenie na olx:

Klasa extra – 25 zł (wosk z odsklepin i jasnych ramek, klarowany)
I klasa – 20 zł (jasny, bez zanieczyszczeń)
II klasa – 16 zł
III Klasa – 8 zł (ciemny i brązowy)

Ja tam różnicę w cenie widzę znaczącą. (sam płacę więcej) I nadal uważacie, ze cena każdej węzy powinna być taka sama?

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 00:10 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
adamjaku pisze:
nadal uważacie, ze cena każdej węzy powinna być taka sama?
druga kwestia, to czy trzeba wysyłać? bo wysłać wosk i węzę to zmienia cenę 1 kg, ja akurat jadąc do mamy nakładam tylko kilka km aby samemu to wykonać.
po 2 - węza 5,1 nie jest normalną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 07:05 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie pojmuję jaki sens ma wytykanie ceny??? Cena jest ustalana WYŁĄCZNIE przez sprzedawcę i nikomu nic do tego. Nie akceptujesz takiej ceny to się targujesz albo nie kupujesz. Adam cierpliwie i grzecznie tłumaczy tu malkontentom a powinien olać bo i tak nie kupią. To świadczy , że uczciwy z niego człowiek. Jak idziecie do sklepu i coś jest za drogie to też kalkulujecie cenę sprzedawcy??? Wykłócacie się z kasjerką i wyzywacie ją? A jak miód w sklepie za tani to od razu podejrzenia, że zły!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 07:17 - pt 
adamjaku pisze:
Ja tam różnicę w cenie widzę znaczącą. (sam płacę więcej) I nadal uważacie, ze cena każdej węzy powinna być taka sama?
Oczywiście, bo jak kupisz wosk ekstra czy I klasy masz z nim mniej roboty ale za to musisz zapłacić za niego drożej, jak kupisz ten po 8 zł musisz go kilka razy sklarować ale za to płacisz za niego grosze i liczysz się z odpadem z owego wosku. Takie moje w tym temacie zdanie.

jino2 pisze:
po 2 - węza 5,1 nie jest normalną.
a jaką nienormalną? w tym roku przesiedlałem rój jaki zbudował sobie plastry w daszku starego warszawiaka. Wszystkie komórki pszczele były 5,1 w tych na dziko zbudowanych plastrach.


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2015, 07:29 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan pisze:
jino2 pisze:
po 2 - węza 5,1 nie jest normalną.
a jaką nienormalną?

niestandartową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 07:30 - pt 
jino2 pisze:
niestandartową.
Jaka jest standardowa według Ciebie? Dlaczego pszczoły budując dzikie plastry zrobiły komórki 5,1?


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2015, 07:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Faktycznie nie ma sensu podnoszenie sobie ciśnienia. Cena pozostanie taka, jaka jest. Wedle mojej oceny węza w ciągu najbliższych lat będzie ciągle drożała, czy nam się to podoba, czy nie.

Cena za przerób pozostanie myślę w granicach 18-20zł z tendencją rosnącą zależną od pory roku. Nikt nie bawi się w robienie małych ilości z powierzonego wosku.

Dla tych co wosku nie mają cena minimalna pozostanie na poziomie Łysoń + 10zł. Proszę, nie miejcie do mnie żalu, jeśli w połowie czerwca zadzwonicie, a ja powiem "nie mam". To był z mojej strony ukłon w stronę potrzebujących. Jak dyskusja pokazała, niepotrzebny. Nie będę stawał na uszach, aby zapewnić dostępność w sezonie.

Ja gwarantuję najwyższą jakość węzy na takich warunkach. Jeśli ktoś takiego produktu nie potrzebuje, zawsze jest wielu producentów i wytwórców. Z doświadczeniem i maszynami zajmującymi całe hale, gdzie wystarczy nacisnąć jeden przycisk i usiąść na stołku. Pomijając surowiec (zdjęcia zamieszczałem tego co do topiarek trafia), technologię i właściwości węzy z takiego procesu produkcji.. otrzymujemy produkt gotowy do wtopienia w ramki. Naszą decyzją jest jakiej chcemy aby był jakości.

Przemku - kupowałem wosk w zimę po 25zł - wydawał się ładny. Odpadu było prawie 30%. Więc Twoje zdanie ma podstawy czysto teoretyczne i nic wspólnego z rzeczywistością. Tylko czysty wosk z odsklepin i dzikiej zabudowy daje gwarancję niewielkiego odpadu. W 90% przypadków.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 08:05 - pt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
qq, i zaoferuje przegożan kolegom gratis, w moich oczach gośc na poziomie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 08:18 - pt 
adamjaku pisze:
Tylko czysty wosk z odsklepin i dzikiej zabudowy daje gwarancję niewielkiego odpadu.
Mój wosk Adam był z plastrów wycofanych z gniazda, tego z odsklepin było w nim niewiele. Fakt że takiego wosku z jakim byłem u Ciebie raczej kupić się nie da, bo nikt tak go nie przygotowuje by 4 razy klarować przez prawie trzy tygodnie. Moje zdanie nie ma oczywiście nic do tego co robisz i za ile, jest mało ważne a ja swój wosk i tak będę przerabiał u Ciebie.


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2015, 09:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
vega pisze:
Nie pojmuję jaki sens ma wytykanie ceny??? Cena jest ustalana WYŁĄCZNIE przez sprzedawcę i nikomu nic do tego. Nie akceptujesz takiej ceny to się targujesz albo nie kupujesz. Adam cierpliwie i grzecznie tłumaczy tu malkontentom a powinien olać bo i tak nie kupią. To świadczy , że uczciwy z niego człowiek. Jak idziecie do sklepu i coś jest za drogie to też kalkulujecie cenę sprzedawcy??? Wykłócacie się z kasjerką i wyzywacie ją? A jak miód w sklepie za tani to od razu podejrzenia, że zły!


Cena produktu to nie jakieś tabu o którym nie można rozmawiać i wbrew pozorom jest to też cenna informacja dla każdego producenta. Przecież spokojnie sobie rozmawiamy bez jakiegoś ciśnienia. Adam ustalił swoją cenę inni mają swoją i tyle, każdy łapie swój segment rynku. Czas pokaże czy taka strategia się sprawdzi.
Nie wiem jak Ty, ja jak idę do sklepu na większe zakupy to i owszem negocjuję (targuję się) cenę i w 95% płacę mniej. Nie wiem skąd Ci się bierze podciąganie wszystkiego pod "wykłócanie i wyzywanie".

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 11:45 - pt 

Rejestracja: 09 lutego 2015, 20:18 - pn
Posty: 23
Ule na jakich gospodaruję: WLP
Miejscowość z jakiej piszesz: świętokrzyskie
waldek6530 pisze:
qq pisze:
za Bóg zapłać to jeno w Kościole podobno ......


W Kościele za Bóg zapłać :shock: :shock: :shock: w którym :shock:


W każdym, jak coś zrobisz dla kościoła to usłyszysz "Bóg zapłać", ale jak coś potrzebujesz to "co łaska ale dają ....."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 11:48 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Cynig - nie podciągam wszystkiego pod wykłócanie i wyzywanie ale tylko niektóre wypowiedzi jak choćbt ta:
qq pisze:
Kolego, niejesteś może za bezczelny ?? Kupujesz wosk po 25 zł a za węzę Sam piszesz ile żądasz .No pomyśl, przecież wiadomo ile kosztuje robocizna , w koncu ktoś się wk....wi i podpier....li cię d US . Żyj i daj Żyć .
No chyba że jesteś scyzorykiem chrzczony .....


Targowanie się i negocjacje są jak najbardziej wskazane ale argumenty, że gdzieś jest po 40 zł są poniżej pasa. Dlaczego? bo węza to nie mikroprocesor, który to każdy jest identyczny. Dobrze to wiesz i dlatego nie kupujesz zjełczałego masła ani starych jaj za które płacisz odpowiednią cenę. Jeśłi masz czas i chęci albo taką potrzebę idziesz do sprawdzonego sprzedawcy i "w ciemno" kupujesz towar najwyższej jakości. Jeśłi jesteś sknerus albo po prostu nie chcesz przepłacać kupujesz u innego sprzedawcy taniej a możliwe, że i lepszy towar. Wybór jest Twój - stąd mamy wolny rynek. Miodarki też nie musisz kupować u Łysonia ale gdzie chcesz.

Nie krytykujmy nikogo, że sprzedaje drożej. Osobiście staram się kupować towary najwyższej jakości i z reguły płacę za nie drożej. Dobry towar tak już ma, że jest droższy. Warto za to piętnować nieuczciwych, którzy sprzedając "badziewie" wmawiają, że jest pełnowartościowe i tyle sobie za to życzą pieniędzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 12:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Jeśli mogę pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Proszę nie traktować tego "ad personam".
Nigdy nie zapłaciłbym za 1 kg węzy 60 zł chociażby ktoś mnie czarował, że wosk I klasa a walce ekstraklasa, że benzyna droga a drogi dziurawe, po prostu produkt nie jest tyle warty. Ktoś mi powie produkt tyle warty ile ktoś za niego zapłaci. No cóż mam trochę inną filozofię. Zarówno niska jak i wysoka cena wzmaga moja czujność
Węza ma być z wosku a czy ma on kolor jasnożółty, ciemnożółty, oliwkowy to już detale. Rodziny odrabiają je jednakowo
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 14:32 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
mendalinho pisze:
Jeśli mogę pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Proszę nie traktować tego "ad personam".
Nigdy nie zapłaciłbym za 1 kg węzy 60 zł chociażby ktoś mnie czarował, że wosk I klasa a walce ekstraklasa, że benzyna droga a drogi dziurawe, po prostu produkt nie jest tyle warty. Ktoś mi powie produkt tyle warty ile ktoś za niego zapłaci. No cóż mam trochę inną filozofię. Zarówno niska jak i wysoka cena wzmaga moja czujność
Węza ma być z wosku a czy ma on kolor jasnożółty, ciemnożółty, oliwkowy to już detale. Rodziny odrabiają je jednakowo
Pozdrawiam
Piotr
nie znam się ,potwierdzam,ponadto cena nie jest wyznacznikiem jakości ,a w takich makro biznesach to zaufanie buduje cenę , o ile optymalizacja to pojęcie nieznane dla producenta węzy.Tak jak ktoś kiedyś wspomniał,transfer wosku na zachód trwa .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 14:50 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Piotrze, myślę, że nie kupujesz węzy w czerwcu czy lipcu. To taka mała różnica. Przypomnę, że w grudniu cena była 45zł.

Niemniej w najmniejszym stopniu nie będę już zabiegał, aby zdobyć surowiec i komuś pomóc, komu zabrakło.. kosztem zarwanej nocy i zaniedbań pasieki.

Tyle, pozdrawiam wszystkich. Zapraszam w zimę z własnym woskiem.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2015, 17:24 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
adamjaku, najwięcej piany to bije konkurencja, i chyba Ci co nie zbierają wosku. zong!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 17:01 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
adamjaku, tak tylko pytam z kad wziołes cene za przerób 18-20 zl w krosnie placilem 7 zl za przerób wosku na weze


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 19:53 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Henry, tak tylko zapytam... Ile w Londynie kosztuje przerób węzy, bo Chińczycy ponoć przerabiają po 3,5 zł a to dwa razy taniej niż w Krośnie.

Nie wiem po co zadawać takie pytania? Skoro ktoś chce płacić za węzę 60 zł za kg a za miód 80 zł to w czym problem? Widziałem ogłoszenia o sprzedaży miodu po 10 zł za kg i taniej. Dlaczego tak się uparliście i sprzedajecie miód trzy razy drożej??? Tak bardzo zdzieracie skórę z ludzi?

Taki jest sens pytań o to po ile kto sprzedaje i kupuje - a więc żaden. Dlatego apeluje - nie zadawajcie takich pytań i nie denerwujcie ludzi - ma ktoś klientów to sprzedaje po ile chce.

Sorry - taki mamy klimat.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 20:07 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
vega, po ile w Londynie nie wiem bo sie tym nie interesuje a w chinach to jeszcze taniej niz 3,5 zl ,a skoro kolega ma tylu klientow po 60 zl to po co to ogloszenie ,zapytalem tylko z kad takie wyliczenie 18-20 zl za przerób jak pisze ze placi za wosk klasa extra 25 zl plus 20 zl przerob to daje 45 zl a nie 60 zl ale jak ktos chce to niech placi i 100 zl za kg wezy jego sprawa ja wiem ze place mniej a co do miodu to moge sprzedac kazda ilosc po np 9 zl za kg ale co to za miod bedzie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 20:39 - ndz 
henry650 pisze:
,zapytalem tylko z kad takie wyliczenie 18-20 zl za przerób jak pisze ze placi za wosk klasa extra 25 zl plus 20 zl przerob to daje 45 zl a nie 60 zl


Adam wyjasniał

adamjaku pisze:
Cena za przerób pozostanie myślę w granicach 18-20zł z tendencją rosnącą zależną od pory roku. Nikt nie bawi się w robienie małych ilości z powierzonego wosku.


adamjaku pisze:
Ja gwarantuję najwyższą jakość węzy na takich warunkach. Jeśli ktoś takiego produktu nie potrzebuje, zawsze jest wielu producentów i wytwórców. Z doświadczeniem i maszynami zajmującymi całe hale, gdzie wystarczy nacisnąć jeden przycisk i usiąść na stołku. Pomijając surowiec (zdjęcia zamieszczałem tego co do topiarek trafia), technologię i właściwości węzy z takiego procesu produkcji.. otrzymujemy produkt gotowy do wtopienia w ramki. Naszą decyzją jest jakiej chcemy aby był jakości.


Byłem osobiście przy przerobie swojego wosku, widziałem węzę wykonaną dla innych z ich wosku i powiem Ci że jakość wykonania ekstra a jakość węzy zależna od wosku.

Niektórzy wysyłają taki syf, że podejrzewam że się Adamowi odechciewa robić z takiego czegoś dla kogoś węzy. Największy mądrala z tego forum któremu polecałem zająć się gołębiami posłał coś woskopodobnego a murzyński tyłek zdaje się jest jaśniejszy niż to co posłał. Ludzie nie mają wstydu by takie coś posłać na przerób i oczekiwać super węzy w kolorze zasklepu na plastrach. Sklarujcie porządnie wosk, wyślijcie, to i Adam będzie miał łatwiej i mniej roboty a co za tym idzie może cena za przerób będzie przystępniejsza.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:07 - ndz 
Cordovan pisze:
Największy mądrala z tego forum któremu polecałem zająć się gołębiami posłał coś woskopodobnego a murzyński tyłek zdaje się jest jaśniejszy niż to co posłał. Ludzie nie mają wstydu by takie coś posłać na przerób i oczekiwać super węzy w kolorze zasklepu na plastrach


A skąd masz takie wiadomości? Bo coś czuje że bajki rozpowiadasz więc daj spokój i zejdź na ziemię.
Mam paręnaście kilo wosku do przerobienia i właśnie zastanawiam się gdzie go posłać ale jak ma mi ktoś tak du..ę oczernić to jeden wykonawca już odpada jeżeli tą wiadomość miałeś od niego.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:16 - ndz 
ja-lec pisze:
Mam paręnaście kilo wosku do przerobienia
Jak masz ładny wosk to się nie masz czego obawiać, jak masz syf to sklaruj go nim wyślesz do kogokolwiek, chyba że lubisz by twoje pszczoły pracowały na syfiastej węzie.

Po drugie to dziadostwo należy tępić w zarodku by się nie rozprzestrzeniało, nie wiesz o tym? Dziwię się czasami że ktoś przyjmuje takie wosk do produkcji węzy no chyba, że go rozjaśni dodatkami, u Adama tego nie ma, robi naprawdę solidnie węzę, bez dodatków i taki jaki poślesz wosk taką węzę dostaniesz, jak poślesz syf to i syf będzie z węzy, w barwie oczywiście bo sterylizuje Adam więc pod tym względem węza będzie czysta.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:27 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan pisze:
posłał coś woskopodobnego a murzyński tyłek zdaje się jest jaśniejszy niż to co posłał.
tak ja takie coś posłałem do apaczka - to był pierwszy rok wytapiania z propolisem_ zrobił mi węzę i było wpożo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:34 - ndz 
jino2 pisze:
tak ja takie coś posłałem do apaczka - to był pierwszy rok wytapiania z propolisem_ zrobił mi węzę i było wpożo.
zrobić się da tylko jak ona wygląda i jak ją pszczoły odbudowują w porównaniu z taką z wosku pierwszej klasy lub z wosku z odsklepin. Jest różnica zapewniam Cię.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:38 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan pisze:
no2 pisze:
tak ja takie coś posłałem do apaczka - to był pierwszy rok wytapiania z propolisem_ zrobił mi węzę i było wpożo.
zrobić się da tylko jak ona wygląda i jak ją pszczoły odbudowują w porównaniu z taką z wosku pierwszej klasy lub z wosku z odsklepin. Jest różnica zapewniam Cię.

dla experymentu, ale apaczek wrzucił to razem do kotła, pszczoły odbudowały wzorowo bo to było prawdziwe - spytaj apaczka, to Ci potwierdzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:42 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan, to było może 0,25 kg a apaczek to zmieszał w 20 kg wosku mojego- tak dla jasności obrazu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:44 - ndz 
Cordovan pisze:
Jak masz ładny wosk to się nie masz czego obawiać,

Mam bo może okazać się że w nie odpowiednim opakowaniu wysłałem, ale Ty nie odpowiedziałeś na pytanie skąd masz taką wiadomość? A może Adam potwierdzi że Ci takie wiadomości przekazuje.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:52 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
ja-lec pisze:
rdovan pisze:
Jak masz ładny wosk to się nie masz czego obawiać,

Mam bo może okazać się że w nie odpowiednim opakowaniu wysłałem, ale Ty nie odpowiedziałeś na pytanie skąd masz taką wiadomość? A może Adam potwierdzi że Ci takie wiadomości przekazuje.

zarówno Cordowan i ja byliśmy z woskiem u Adama - w tym steryzatorze to chyba zarodniki padają. ja swój wosk sam klaruję i do Adama zawiozłem zklarowany w kostkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 21:59 - ndz 
jino2, Ja Ciebie rozumiem i Adama też rozumiem Mam tylko problem ze zrozumieniem Cordovan, -a co on niektórymi wypowiedziami chce przekazać i po co ten jad.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 22:05 - ndz 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
ja-lec pisze:
jino2, Ja Ciebie rozumiem i Adama też rozumiem Mam tylko problem ze zrozumieniem Cordovan, -a co on niektórymi wypowiedziami chce przekazać i po co ten jad.
To się go zapytaj, od tego jest pw. Bo stąd zaraz to wszystko poleci do kosza !

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2015, 22:12 - ndz 
jino2 pisze:
Cordovan, to było może 0,25 kg a apaczek to zmieszał w 20 kg wosku mojego- tak dla jasności obrazu.
no to wszystko jasne.

ja-lec pisze:
m bo może okazać się że w nie odpowiednim opakowaniu wysłałem
Co mnie Twój wosk może obchodzić, jaki poślesz taką węzę dostaniesz, niezależnie komu wyślesz. Co do Twojego pytania to nie zamierzam Ci odpowiadać bo Tobie nic do tego.

ja-lec pisze:
Mam tylko problem ze zrozumieniem Cordovan, -a co on niektórymi wypowiedziami chce przekazać i po co ten jad.
Czego nie możesz zrozumieć że ktos wysyła do przerobu wosk czarny jak murzyńska chata w środku, oczekuje wykonanej węzy jaśniutkiej jak wieczko zasklepu komórki i jeszcze ma pretensje że węza jaką dostał nie jest właściwa i że tyle z wosku odeszło? Pszczelarz jaki nie klaruje wosku albo zrobi to na sztukę a potem wysyła to do przerobu to straszna fleja, partacz i nie zasługuje nawet by go pszczelarzem nazwać. Taki jak bym był na miejscu Adama tylko raz by przysłał mi wosk do przerobu, kolejny raz mógłby sobie wysłać komuś innemu bo mnie by się nie chciało czyjegoś wosku klarować po kilka razy. A jak by mi przysłał ponownie taki wosk to odesłał bym go na koszt odbiorcy. Szanujmy siebie jako pszczelarze i szanujmy czyjś nakład pracy jaki musi np. Adam włożyć by przerobić wosk na węzę. Dlatego taki jad z mojej strony kolego by napiętnować flejtuchów, może im się głupio zrobi i może nauczą się klarowania wosku.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2015, 23:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Przemku, nie wiem o kim pisałeś. Miałem w tym roku kilka razy podejrzany surowiec, według mnie w najgorszym razie wybielony lub potraktowany kwasem. Jako towar o bardzo dziwnej konsystencji. Niemniej otrzymałem już informację, że jest pięknie budowany. Więc może to były tylko moje odczucia. Kolor wosku nie zawsze świadczy o jego niskiej jakości. Gorzej jest, jeśli jest to mieszanka dziwnych rzeczy - wtedy odpada i odpada.
Ostatni zakup - bajka, wygląda po jednej sterylizacji jak odsklepiny. Nieco mechanicznych zabrudzeń, ale te przy pierwszym razie odpadają. Tak bym chciał zawsze. Niemniej nie zdajecie sobie koledzy sprawy, ile w wosku siedzi różnorakich dodatków. Ile razy piękny kawałek żółciutkiego wosku po sterylizacji nagle zmienia kolor i robi się różowo-biały.

Najważniejsze, aby węzy była z wosku pszczelego. Tylko bez przerabiania własnego wosku nigdy nie wiecie, co znalazło się w kotle, z którego powstaje Wasza.

henry - specjanie dla Ciebie:
http://www.eco-weza.com/weza.htm
lub np:
http://allegro.pl/usluga-wykonania-wezy ... 57564.html

Poczytaj również, co składa się na cenę wosku. Ja nie będę powtarzał, bo to bez sensu.

Nikt z w.w. nie przerabia wosku powierzonego w małych ilościach. Metody wyrobu możesz sobie porównać. W przypadku oferty z allegro, na zdjęciach jest węza wylewana na gorąco, nie walcowana, tak przynajmniej wynika z faktury arkusza (grube boczne ścianki).

Ja swój proces dokładnie opisałem i pokazałem.. nie ma nieścisłości.

Najgorszy wosk jaki dostałem, leżał przez 15 lat w ziemi. Jest czarny jak smoła. Na początek został przetopiony w topiarce słonecznej.. teraz zacznie się klarowanie. Ciekawy jestem, co wyjdzie.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2015, 09:14 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
adamjaku, no widze ze jestem do tylu z cenami ale w kwietniu bylem w Krosnie dokladnie Miod Podkarpacki widzialem caly procej jak robia i co robia i cena za przerob wychodzila 7 zl za kg ale mamy wolny rynek i kazdy chce zarobic jedni szybko a drudzy wolniej kiedys wiele lat temu jak znana firma w polsce zaczynala produkcje wezy to miala super ceny i dobry produkt a dzis wiadomo tak jak pisal wczesniej kolega ze chinczycy robia za 3,5 zl przerob i chyba z transportem do polski ja ci nie zazucam nic to sa twoje zabawki wiec ty ustalasz warunki moze kiedys jak nazbieram dziewiczego wosku to skorzystam z twojej oferty ale na razie go za duzo nie ma wiec topie wszystko razem


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2015, 12:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
OSP Pszczelarz w Krakowie aktualnie prowadzi sprzedaż węzy wyłącznie w formie wymiany za wosk w proporcji 1 kg wosku na 0,5 kg węzy.
Cena wosku na VAT-R wystawiają na 30 zł/kg, a więc za przerób na węzę też wychodzi 30 zł/kg.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2015, 17:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:55 - śr
Posty: 116
Lokalizacja: bochnia
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kolega już drugi rok bierze w Pszczelarzu węzę płacąc za przerób chyba 11zł ,trzeba się dopytać.Widział moją z"Miód Podkarpacki" i mówił że podobnej jakości,nie taka jak przed kilku laty[mam na myśli geometrię komórek i kolor]

_________________
kri


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2015, 08:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
JM - ja liczę dalej.. skoro za wosk Ci płacą 30zł i na kilogram węzy musisz sprzedać 2kg wosku - to koszt węzy wychodzi 60zł i jeszcze musisz dysponować swoim woskiem.

Co ciekawe, bardzo życiowe podejście.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2015, 08:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
henry650 pisze:
kolega ze chinczycy robia za 3,5 zl przerob i chyba z transportem do polski


Tak sobie popatrzyłem u Chińczyków.. naturalny wosk pszczeli kosztuje 33.. ale dolary za kg. Czyli w przybliżeniu 125zł. Cena zawiera koszty wysyłki. Popatrzcie, w Polsce mamy coś tańszego niż w Chinach. Daje to do myślenia, jaka jest wartość naturalnego i czystego wosku pszczelego i skąd później dodatki w węzie, którą kupujemy.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2015, 18:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Teraz cena wosku jest zaniżona. Dlatego ramki są jeżdżone do końca, przez niektórych a potem palone lub zakopywane. Następnie kupują węzę i mówią, że się nie opłaca wosku wytapiać. Z tego powodu, brak wosku do produkcji a przez to węzy na rynku. Moim zdaniem wosk powinien być droższy, był by szacunek do tego co się posiada.
Trochę mi tylko szkoda tych co zaczynają bo i oni rykoszetem by dostali.

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2015, 23:25 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
adamjaku pisze:
henry650 pisze:
kolega ze chinczycy robia za 3,5 zl przerob i chyba z transportem do polski


Tak sobie popatrzyłem u Chińczyków.. naturalny wosk pszczeli kosztuje 33.. ale dolary za kg. Czyli w przybliżeniu 125zł. Cena zawiera koszty wysyłki. Popatrzcie, w Polsce mamy coś tańszego niż w Chinach. Daje to do myślenia, jaka jest wartość naturalnego i czystego wosku pszczelego i skąd później dodatki w węzie, którą kupujemy.


Adaś,

Chyba Ci się niechcąco druga trójka wcisnęła....

Pozdrawiam,
Leszek :D

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2015, 05:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Popatrz Leszku:
http://www.aliexpress.com/wholesale?cat ... al+beeswax

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2015, 14:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
To chyba jakaś zagrywka handlowa to ogłoszenie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2015, 21:04 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jak sa chetni so sprzedam w takiej cenie Polski wosk w Polskiej pasieki


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2015, 23:27 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
adamjaku pisze:


Popatrz Adasiu,
http://www.alibaba.com/product-detail/N ... 5.9.zjn116

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lipca 2015, 10:45 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
polbart pisze:

Dorzucić trzeba koszt transportu kontenera tak ok.1850$/kontener 20"
Odprawy w porcie,koszt otwarcia L/C [ T/T wykluczone ] i wynegocjować płatność po dostawie bo kasę będzie się oglądać na wysłanym przelewie a towaru nie.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lipca 2015, 11:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
No i 10 ton minimalne zamówienie.. na takie to chyba tylko Łysoń może sobie pozwolić w Polsce.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lipca 2015, 13:53 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Jeszcze sprawdzić jakość przez CGS przed wysyłką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2015, 08:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
adamjaku, Tylko sprawdź refraktometrem, zanim przyjmiesz. I obyś nie trafił na jakiś z dodatkami czy pozostałościami, bo dobrą opinię wyrobić sobie trudno i długo to trwa, spierniczyć natomiast bardzo łatwo.
Pozdrawiam serdecznie

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2015, 06:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Na razie przyjąłem zasadę, że wosk kupuję tylko od pszczelarzy. Choć najwięcej ofert sprzedaży jest pośredników z rynku ukraińskiego, gdzie najczęściej pojawia się oferta sprzedaży gotowej węzy. W cenie.. znacząco niższej niż oferty sprzedaży wosku na naszym rynku. Teraz wiem, skąd na allegro tyle gotowej węzy w cenach sprzedaży wosku. Tylko jak rozmawiam z pszczelarzami, którzy próbowali - nikt tego nie chce drugi raz. Ciekawi mnie, co ona zawiera??

Coraz bardziej przekonuję się, że węzę każdy pszczelarz powinien robić z własnego wosku. Tylko wtedy da to pewność, ze w sezonie będzie spał spokojnie, a odbudowany susz nie trafi jesienią do topiarki - bo pszczoły artystycznie poszły do tematu odbudowy.

Wracając do meritum. Jutro pierwszy dzień października. Czas umyć i wynieść miodarki z pracowni. Zwolnić miejsce i rozpocząć wylewki. W tym roku w planach zbudowanie maszyny do cięcia arkuszy.. może coś więcej. Zobaczymy.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji