FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:25 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 grudnia 2015, 19:44 - czw 

Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 14:56 - wt
Posty: 82
Lokalizacja: BMN
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Kto pyta nie błądzi, więc może ktoś krok po kroku napisać co trzeba zrobić, jakie warunki spełnić, aby skorzystać z refundacji na sprzęt?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 20:02 - czw 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Musisz należeć do związku pszczelarzy i wtedy w związku się zapisujesz na sprzęt Matki odkłady czy pakiety oraz leki na warozę . w związku dowiesz się wszystkiego po kolei co ile możesz otrzymać na refundację

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 20:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
I podać że masz powyżej 15 rodzin....może być fikcja,,,,żeby dostać sprzęt na refundację.
Matki i leki mniej możesz podać, przysługuje z urzędu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 21:10 - czw 

Rejestracja: 08 listopada 2011, 15:23 - wt
Posty: 279
Lokalizacja: wielkopolska
Pasieka ma miec nadany numer weterynaryjny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 22:10 - czw 

Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 14:56 - wt
Posty: 82
Lokalizacja: BMN
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Nr weterynaryjny= sprzedaż bezpośrednia? Związek pszczelarski, na podlasiu jest w ogóle coś takiego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 22:22 - czw 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
snarek pisze:
Nr weterynaryjny= sprzedaż bezpośrednia? Związek pszczelarski, na podlasiu jest w ogóle coś takiego?

Nr weterynaryjny pasieki a sprzedaży bezpośredniej to dwie różne rzeczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 23:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2012, 19:54 - wt
Posty: 55
Lokalizacja: podlasie- Białystok
Ule na jakich gospodaruję: wp
Związek Pszczelarski w Białymstoku jest na ul. Wiewiórczej niedaleko WORDu...

_________________
www.bartnikbiebrzanski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2015, 23:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
snarek,
zapisując się w tym roku otrzymasz refundacje na sprzęt dopiero na 2017
ponieważ na 2016r zamówienia są własnie realizowane, no chyba że ktoś miał coś kupić i zrezygnował to można wskoczyć na jego miejsce
matki, leki odkłady możesz miec juz w 2016r
pasieke trzeba zarejestrować u Powiatowego lekarza weterynarii i z tym świstkiem który Ci da możesz maszerować do prezesa upatrzonego koła pszczelarskiego i zapisać się

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2015, 20:57 - śr 

Rejestracja: 02 kwietnia 2013, 14:56 - wt
Posty: 82
Lokalizacja: BMN
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie poszerzane
Czy obecnie obowiązuje nakaz sprzedaży do związku x kg miodu x kg wosku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2015, 21:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
nic nie obowiązuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 grudnia 2015, 21:49 - śr 

Rejestracja: 08 listopada 2011, 15:23 - wt
Posty: 279
Lokalizacja: wielkopolska
snarek pisze:
Czy obecnie obowiązuje nakaz sprzedaży do związku x kg miodu x kg wosku?

Nie stosuje się takich praktyk.Tak jak sugerują Koledzy wybrac sobie Koło Pszczelarzy,zapisac się ,opłacic składki,zarejestrowac pasiekę u PLek.Wet w celu nadania numeru weterynaryjnego. W kole Kolega pozna wielu doświadczonych ludzi którzy pomogą w wielu sprawach i rozwieją wątpliwości .Nikt z nas nie ma recepty na mądrośc.Każdy z nas też kiedyś zaczynał tą przygodę.Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2015, 16:23 - czw 

Rejestracja: 16 września 2010, 11:16 - czw
Posty: 228
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Z tym wyborem to nie tak łatwo. Tak w skrócie to PZP podzielony jest na okregi, okregi zrzeszają koła które terytorialnie pokrywają się ze starymi województwami. Każda miejscowość leży na terytorium jednego i tylko w jednego koła do którego możemy się zapisać. U mnie to koło występuje o nadanie numeru wet.a nie pszczelarze. Wysokość refundacji zależy od ilości rodzin w pasiece. W kole możliwe jest także ubezpieczenie pasieki (u mnie płatne 2zł za rodzinę). Refundowane są matki 50% ceny płaci PZP ale:
czas realizacji zamówienia uzależniony jest od terminu złożenia zamówienia przez Okręg wiec najpierw wszystkie koła składają zamówienia do okręgu po czym dopiero okręg zamawia u chodowcy. No i niestety terminy realizacji nie zawsze są sprzyjające.

_________________
Nie tylko produkty pszczele są arcyzdrowe, zdrowe jest również samo zajmowanie się pszczołami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2015, 21:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kiban pisze:
Z tym wyborem to nie tak łatwo. Tak w skrócie to PZP podzielony jest na okregi, okregi zrzeszają koła które terytorialnie pokrywają się ze starymi województwami. Każda miejscowość leży na terytorium jednego i tylko w jednego koła do którego możemy się zapisać. U mnie to koło występuje o nadanie numeru wet.a nie pszczelarze.


bzdura... dwa lata należałem do koła z mojego powiatu podlegającego pod bielsko białą (śląskie) a teraz należe do innego powiatu podlegającego pod Kraków (małopolskie),
gdybym tylko miał ochote to mogę i należeć w pomorskim do koła pszczelarzy i nikomu nic do tego, podobnie spraw ma się do Polankowiczów

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2015, 13:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Dokładnie nie ma obowiązku należeć do konkretnego koła. A o nr występujesz sam. jeśli masz pasiekę w innym powiecie niż kolo to musisz zgłosić to do LW. Jeśli masz pasiekę w co najmniej 2 miejscach i sa to 2 różne powiaty to wtedy zgłaszasz obie. A jak masz ochotę należeć do 3 kół to też Twoja sprawa. Jedynie dopłaty musisz wybrać w którym kole pobierasz i nie możesz sobie podzielić wszystko załatwiasz w 1.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 03:26 - pt 

Rejestracja: 23 listopada 2015, 00:12 - pn
Posty: 5
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: targowiska
i ja sie dolacze do tego tematu a jak to jest wlasnie numer PIW mam tylko jeszcze w kole uregulowac papierki ale przypuscmy oplacam skladke na rok 2016 i w 2017 chce matki takie a takie (nie mowie o BF) i co kolo mi to kupuje czy sam jak im udowodnie ze kupilem tyle i tyle matek jak to z tym jest i jaki by byl zwrot za matke przypuscmy nieunasienniona za 20 PLN kupujac 15 szt (100% wymiany bo chyba przy tylu ulach sa refundacje) pytam bo mam zamiar na wlasne potrzeby zakupic 2 matki reproduktorki inseminowane poniewarz niewiem czy mi sie oplaca wejscie do kola bo leki najprawdopodobniej i tak sie naleza przy samej rej. wet.tylko nie moge pojac tez tych refundacji 100% na leki czy to ktos by mogl troche bardziej wyjasnic :shock: poniewaz cos baknal a ze koncowka jego dniowki niemial czasu na wyjasnienie niggdy niezaprzatalem sobie tym glowyponiewaz i tak leki jak byla potrzeba zakupywalem a ze chcialem legalnie to zglosilem pasieke zarejestrowalem :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 09:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Kolego.. Pisz zdaniami proszę, stawiaj kropkę i przecinek.. czasem przynajmniej.

Matek możesz zamówił połowę stanu pasieki. Z roku ubiegłego. Zamawiasz i płacisz do Związku. Związek musi mieć ofertę od hodowcy, jeśli chcesz kupić jego matki. Czyli w kwietniu zamawiasz i płacisz, później samemu odbierasz w dowolnym terminie od hodowcy a on później przekazuje papiery do związku czy odebrałeś i ile. Wtedy dopiero związek mu płaci.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 11:21 - pt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Wszystko zależy od organizacji tego procederu w związku do którego się nalezy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 11:31 - pt 

Rejestracja: 16 września 2010, 11:16 - czw
Posty: 228
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Napisałem ze z wyborem nie jest łatwo a nie ze to nie jest możliwe! U mnie są takie zasady u innych może być inaczej

_________________
Nie tylko produkty pszczele są arcyzdrowe, zdrowe jest również samo zajmowanie się pszczołami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 11:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomek0044, w praktyce wygląda to tak że środki na refundacje przysługują Tobie w określonej wysokości ilosc rodzin zarejestrowanych razy pewna kwota daje sume refundacji .
Kwota ta jest rozdzielona na poszczególne grupy :
Zakup sprzętu,leków ,matek i odkładów mozesz korzystac z jednego programu wsparcia lub kilku a mozesz nie korzystać z żadnego .

Za podstawe naliczenia przyjmuje sie stan zarejestrowanych rodzin z dnia 30 kwietnia roku poprzedniego ,tzn .refundacja nalezy sie nna drugi rok,zapisujac się w tym roku do 30 kwietnia 2016 r. refundacje otrzymasz 2017 r.
Zapytaj w Kole jakie są najnizsze ilosci zarejestrowanych rodzin uprawniających do refundacji bo rejestrujac np .2-5 rodzin nie będziesz uprawnionym do każdego dofinansowania .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 22:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Od paru lat PLW nie nadaje już nr. wet. pasieki a jedynie rejestruje pasieke w swojej księdze. Na druku zgłaszającym podejrzenie występienie warozy ostatnio uzyskałem taki wpis.'' Pasieka została zarejestrowana [ lub wpisana do rejestru ] pod nr 49.'' Mimo ze nr. wet. miałem nadany jeszcze w 2004 lub w 2005 r to teraz mi ten nr. skreślił a wpisał nr. wpisu w jakiejś tam swojej księdze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 22:42 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
krzys, W tym przypadku jest najwazniejsza rejestracja w kole [ liczba rodzin i opłacone składki od nich]
Powinno się to zgadzac ze zgłoszeniem do Pow .Lek.Wet. [ numer wet.]ale mam głębokie przeświadczenie ugruntowane obserwacjami ze nikt tego nie sprawdza i nie porównuje [być maze w przypadku leków jest to realizowane na tym poziomie ] Ilość zgłoszonych rodzin a ilość udostępnionych środków na refundacje ,trzeba pamiętac ze nie wszyscy posiadający numer wet.ubiegają się o refundacje tak ze "z grubsza wszystko gra " :lol: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 23:03 - pt 
Zdzisław. pisze:
Zapytaj w Kole jakie są najnizsze ilosci zarejestrowanych rodzin uprawniających do refundacji bo rejestrujac np .2-5 rodzin nie będziesz uprawnionym do każdego dofinansowania .

Refundacje wypłaca, ARR i agencji warunki się liczą. Koło nie może stawiać warunków ilości zgłoszonych rodzin a ARR takiego warunku niestawia.
Wysokość refundacji: pszczoły (matki i odklady, pakiety) 70% ceny netto zakupu,
sprzęt i lawety - 60% ceny netto zakupu,
leki - 80% ceny netto zakupu.
To maksymalne stawki rzeczywiste zależą od wartości zakupów i wielkości kwot przyznanych przez ARR na dany związek. Z kolei wysokość kwot przyznanych na związek zależy od ilości zgłoszonych rodzin na 30 kwietnia.


Na górę
  
 
Post: 25 grudnia 2015, 23:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Boczniak, jak nie stawia warunków ilościowych ARR ?
W wypadku leków nie ilościowe ale procentowy zwrot kosztów [tak jak piszesz] to samo matki .
Ale sprzęt :shock: tam refundacja jest od minimalnei ilości rodzin procentowo jest tak jak napisałes .
Uwaga kwoty refundacji wymienione przez Kol.[bBoczniak[/b], są kwotami maxymalnymi ale w przypadku przekroczenia limitów mogą byc pomniejszone ,nigdy powiększone [kwota max.dopłaty do sprzętu to 8 tys zł.

Nie sa stawiane warunki w tym znaczeniu ze dotychczas nikt nie kontroluje zgodnosci stanu faktycznego i zgłoszenia pszczelarza.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2015, 23:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Wszystkie sprawy związane z P.L.W. na ogół załatwiają prezesi kół i przeciętny pszczelarz nie zna dokładnie tematu ale ja mam pasieke w innym powiecie niż jest moje koło więc te sprawy musze załatwiac sam i dlatego wiem jak to jest z tym nr. weterynaryjnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 grudnia 2015, 00:03 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Zdzisław. pisze:
Boczniak, jak nie stawia warunków ilościowych ARR ?
W wypadku leków nie ilościowe ale procentowy zwrot kosztów [tak jak piszesz] to samo matki .
Ale sprzęt :shock: tam refundacja jest od minimalnei ilości rodzin procentowo jest tak jak napisałes .
Uwaga kwoty refundacji wymienione przez Kol.[bBoczniak[/b], są kwotami maxymalnymi ale w przypadku przekroczenia limitów mogą byc pomniejszone ,nigdy powiększone [kwota max.dopłaty do sprzętu to 8 tys zł.

Nie sa stawiane warunki w tym znaczeniu ze dotychczas nikt nie kontroluje zgodnosci stanu faktycznego i zgłoszenia pszczelarza.

Blisko Ale nie do końca. Wszelkie warunki podane są na stronie ARR. Warto zajrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 grudnia 2015, 10:18 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
krzys pisze:
ja mam pasieke w innym powiecie niż jest moje koło więc te sprawy musze załatwiac sam i dlatego wiem jak to jest z tym nr. weterynaryjnym.

Ja też mam pasieke w innym powiecie a koło w innym a wszystko załatwia prezes koła o ile dobrze licze to członkowie koła są 5 różnych powiatów.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 grudnia 2015, 12:37 - sob 
Zdzisław. pisze:
Boczniak, jak nie stawia warunków ilościowych ARR ?[/quote
Owszem napisałem nieprecyzyjnie, w przypadku lawet i sprzętu są ograniczenia typu minimalne ilości uli w pozostałych projektach niema takich ograniczeń.

krzys pisze:
Wszystkie sprawy związane z P.L.W. na ogół załatwiają prezesi kół i przeciętny pszczelarz nie zna dokładnie tematu

Niby jedna Polska.
Ja jako prezes próbowałem uporządkować te zgłoszenia, niestety każdy pszczelarz musi to zrobić osobiście u PLWet. składając podpis.


Na górę
  
 
Post: 06 sierpnia 2016, 21:28 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Chce się zapisać do polanki.
Napiszcie mi proszę co po kolei i w jakim terminie mam zrobić.
Chce kupić ule i skorzystać z refundacji.
Jeśli wyślę deklaracje czlonkowska z ksero dowodu wpłaty to dostanę jakieś potwierdzenie?
Jeśli już będę w związku to wypełniać ten formularz [url="https://onedrive.live.com/survey?resid=e8ccca699362207f%21147&authkey=%21AC9EkeEi4TyitBU"]https://onedrive.live.com/survey?resid=e8ccca699362207f%21147&authkey=%21AC9EkeEi4TyitBU[/url]na zakup sprzętu?
Potem dostanę informację o przyznaniu dotacji i wtedy kupuje sprzęt, wypełniam wniosek ze strony ARR gdzie wpisuje co, gdzie kupiłem i czekam na zwrot kasy?
Posiadam 22 ule więc dostanę zwrot 60% kosztów czterech uli tak?

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 08:27 - ndz 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Jarku poczekaj jeszcze chwilę. Na forum i na stronie Polanki ukaże się informacja dotycząca dofinansowań. Cierpliwości. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 08:30 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Nie chce przegapić ;)
Jeżeli złożę wniosek w tym roku to kiedy mogę dokonać zakupu i kiedy otrzymam refundację?

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 10:44 - ndz 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Na razie zdaje się, że nie jest do końca zatwierdzony projekt KPWP na 2016-2019. Jakoś pod koniec roku ruszy maszyna i będą zgłoszenia zapotrzebowań na sprzęt. Potem z początkiem roku podpisywanie umów i na wiosnę zakupy.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 11:14 - ndz 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Projekt jest podpisany. Termin do 10 lub 15 października jest.

http://www.arr.gov.pl/wsparcie-rynkowe/ ... y-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 13:22 - ndz 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Zdzisław. pisze:
tomek0044Za podstawe naliczenia przyjmuje sie stan zarejestrowanych rodzin z dnia 30 kwietnia roku poprzedniego ,tzn .refundacja nalezy sie nna drugi rok,zapisujac się w tym roku do 30 kwietnia 2016 r. refundacje otrzymasz 2017 r.

Czy to jest aktualne? 30 kwietnia, czy koniec września?

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 13:27 - ndz 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
AntoniRymsza pisze:
Zdzisław. pisze:
tomek0044Za podstawe naliczenia przyjmuje sie stan zarejestrowanych rodzin z dnia 30 kwietnia roku poprzedniego ,tzn .refundacja nalezy sie nna drugi rok,zapisujac się w tym roku do 30 kwietnia 2016 r. refundacje otrzymasz 2017 r.

Czy to jest aktualne? 30 kwietnia, czy koniec września?

To jest nieaktualne. We wrześniu zwiazki zbierają zamówienia ale w 2016 r. Potem wraca system jak wczesniej bo teraz UE przyjmowała nowe warunki wsparcia na kolejne trzy lata.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 13:58 - ndz 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Czyli jak ktoś chce skorzystać z dofinansowania na przyszły 2017 rok to musi zgłosić się do koła do końca 2016 r?

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 14:41 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
AntoniRymsza pisze:
Czyli jak ktoś chce skorzystać z dofinansowania na przyszły 2017 rok to musi zgłosić się do koła do końca 2016 r?

Musi być we wrześniu!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2016, 22:51 - ndz 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
AntoniRymsza pisze:
Czyli jak ktoś chce skorzystać z dofinansowania na przyszły 2017 rok to musi zgłosić się do koła do końca 2016 r?

Miało być "musi zgłosić się do koła do końca września 2016 r"

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sierpnia 2016, 18:57 - wt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
adamjaku pisze:
Zamawiasz i płacisz do Związku. Związek musi mieć ofertę od hodowcy, jeśli chcesz kupić jego matki. Czyli w kwietniu zamawiasz i płacisz, później samemu odbierasz w dowolnym terminie od hodowcy a on później przekazuje papiery do związku czy odebrałeś i ile. Wtedy dopiero związek mu płaci.
ale dużo bzdur!!!
umowe z ARR zawiera organizacja pszczelarska.
niema potrzeby aby związek zbierał kasę i ją przetrzymywał, można płacić w momencie odbioru u hodowcy, do ARR wystarcza lista a nie paragony fiskalne. .........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sierpnia 2016, 21:44 - wt 
jino2 pisze:
można płacić w momencie odbioru u hodowcy, do ARR wystarcza lista a nie paragony fiskalne. .........

To są dopiero bzdury!!!


Za pszczoły- matki hodowcy musi zapłacić związek. Do ARR konieczne są faktury.


Na górę
  
 
Post: 09 sierpnia 2016, 22:36 - wt 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Boczniak pisze:
jino2 pisze:
można płacić w momencie odbioru u hodowcy, do ARR wystarcza lista a nie paragony fiskalne. .........

To są dopiero bzdury!!!


Za pszczoły- matki hodowcy musi zapłacić związek. Do ARR konieczne są faktury.

Dokładnie tak to działa, matki, odkłady i leki kasa do związku i związek płaci. Sprzęt faktury i płatne przelewem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sierpnia 2016, 14:45 - śr 
A tyle na forum napisane odnośnie refundacji , ale dalej jest to niezrozumiałe. Tylko dlaczego. :?: :?:
Ks. Tomasz, Boczniak, :brawo: :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
Post: 11 sierpnia 2016, 10:46 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
Zrobić jeden temat , wkleić to co najważniejsze z odnośnikami do innych wypowiedzi na forum, podpiąć na górze i problem rozwiązany.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2016, 18:47 - czw 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
AntoniRymsza pisze:
Zrobić jeden temat , wkleić to co najważniejsze z odnośnikami do innych wypowiedzi na forum, podpiąć na górze i problem rozwiązany.
No to do dzieła ! Chyba, że ktoś inny ma to zrobić - to co innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2016, 19:57 - czw 

Rejestracja: 05 lipca 2016, 20:59 - wt
Posty: 180
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Lidzbark
To nie ja napisałem że tyle tu napisane a ludzie dalej nie rozumieją.

_________________
przepisy na pyszne sałatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2016, 21:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 czerwca 2015, 17:35 - pt
Posty: 451
Lokalizacja: Świętokrzyskie - k. Jędrzejowa
Ule na jakich gospodaruję: WLP18
Miejscowość z jakiej piszesz: Siemianowice Śląskie
Witam - podepnę się pod temat...
Jak jest z tym limitem na refundację dla np. 10 rodzin tj. 10 x 50,00 = 500,00zł i to jest limit do wykorzystania w każdym z działań ( czyli na zakup sprzętu 500,00 , na zakup pszczół 500,00 , na zakup leków 500,00 oraz na analizy 500,00), a czy ten limit jest na wszystkie działania w sumie? Bo wcześnie myślałem, że tylko 500,00 jest na wszystko, ale dziś mam wątpliwości, a na zebraniu nie zapytałem :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 października 2016, 22:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
10 rodzin jest to minimum jakie musisz mieć aby móc skorzystać z refundacji na sprzęt. Dla dziesięciu rodzin jest to 500 zł (10x50). Przy czym koszt refundacji nie może przekroczyć 60% zakupów netto. Dla przykładu przy 10 ulach: Kupując sprzęt za 1000 zł netto maksymalna refundacja to 600 zł, ale nie mogę uzyskać wyższej niż 500 zł(10 uli - przy 12 już byłoby 600). Inny przykład kupują sprzęt za 500 netto, moja maksymalna refundacja przy 10 ulach to 500 zł. Jednak przysługuje mi tylko 300zł (60% z 500).
Maksymalna refundacja na sprzęt to 10000, ale to dla tych co mają >= 200 rodzin.
Osobno są liczonę refundacje na inne zadania:
pasieka wędrowna
leki
analiza jakości miodu
pszczoły
Ja ze względu na moje dwie rodziny mogłem skorzystać tylko z refundacji na leki.
Tu masz więcej informacji - http://rzpcz.pl/2016-08-31-ARR-ogolne%20warunki.doc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2016, 11:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
krótkie strzeszczenie tych 40 str:

kazde działanie ma osobne limity i wymagania co do ilości rodzin na:

sprzęt podstawowy - min 10 rodzin - dopłata 50 zł do rodziny, max kwota dopłat 10.000 zł - refundacja do 60% ceny netto sprzet objety tym działaniem to zakup:
- miodarek,
- odstojników,
- dekrystalizatorów,
- stołów do odsklepiania plastrów,
- suszarek do suszenia obnóży pyłkowych,
- topiarek do wosku,
- urządzeń do kremowania miodu,
- refraktometrów,
- wózków ręcznych do transportu uli,
- wialni do pyłku,
- uli wszystkich typów lub ich elementów - w skład ula wchodzi dennica,
korpusy, daszek, powałka (opcjonalnie), dopuszcza się zakup każdego
z tych elementów oddzielnie.


osobno sprzet do gospodarki wędrownej -
Końcowym odbiorcą pomocy może być producent produktów pszczelich, który
posiada co najmniej:
- 30 rodzin pszczelich - przy zakupie przyczep (lawet) do przewozu uli, wag
pasiecznych, urządzeń dźwigowych do załadunku i rozładunku uli,
- 150 rodzin pszczelich - przy zakupie ładowarek, miniładowarek oraz innych
wózków samojezdnych do załadunku i rozładunku uli.
Odbiorcami pomocy mogą być producenci produktów pszczelich, którzy nie będą
ubiegali się o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na
lata 2014-2020.

maksyamalna kwota refundacji to refundacja do 60% ceny netto przy założeniu, że kwota ta nie przekroczy kwoty wynikającej z:
- iloczynu 50 zł i posiadanej liczby rodzin pszczelich i nie będzie wyższa niż
10 000 zł (w przypadku zakupu przyczep, wag pasiecznych i urządzeń
dźwigowych do załadunku i rozładunku uli),
- iloczynu 100 zł i posiadanej liczby rodzin pszczelich i nie będzie wyższa
niż 30 000 zł (w przypadku zakupu ładowarek, miniładowarek oraz innych
wózków samojezdnych do załadunku i rozładunku uli).


leki - brak limity rodzin - maksymalna kwota refundacji to 90 % ceny netto


pszczczoły (odkłady, matki), - brak limitu rodzin do udziału w tym działaniu ale:

Pszczelarz (końcowy odbiorca pomocy) w danym sezonie nie może otrzymać
więcej matek, pakietów lub odkładów pszczelich łącznie, niż 50% liczby
posiadanych przez niego rodzin pszczelich. Pszczelarz ubiegający się
o refundację pakietów i odkładów, w danym sezonie nie może otrzymać ich
łącznie więcej niż 20% liczby posiadanych przez niego rodzin pszczelich.

Producent pakietów i odkładów, na potrzeby związane z KPWP, nie może
wyprodukować ich w jednym sezonie więcej niż 300% liczby posiadanych rodzin
pszczelich.
Cena jednostkowa netto pakietu/odkładu przyjęta do refundacji nie może
przekroczyć 200 zł/sztukę.
Cena jednostkowa netto matki reprodukcyjnej przyjęta do refundacji nie może
przekroczyć 200 zł/sztukę.

kwota refundacji w tym działaniu wynosi nie więcej niż 70% kosztów netto


szkolenia - to już raczej związek załatwia a nie pojedynczy pszczelarz


badania - minimalna wielkość pasieki 10 uli:
Refundacją objęte są koszty poniesione na wykonanie:
- analiz parametrów jakościowych miodu, określonych w Rozporządzeniu Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 2003 r. w sprawie szczegółowych
wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 181 poz.1773
z późn. zm.),
- analizy pyłkowej miodu.
refundacja nie więcej niż 80 % kosztów netto

podsumowując mając np 20 uli można

kupić sprzętu podstawoego za 1666 zł netto + (VAT 23%) to brutto wychodzi limit 2050 zł - można uprościć że dostajemy max połowę ceny brutto...

gospodarka wędrowna - odpada

leki - np apiwarol - 20 rodzin * 4 tabletki (tak jak zalecają) = 80 tabletek - opakowanie ma 25 szt - więc jakieś 4-5 opakowań można zamówić

odkłady, matki - jeżeli dobrze interpretuję to max 4 odkłady i 6 matek - albo jakaś inna kombinacja by pasowało do 50% limitu rodzin

szkolania - to zależy co tam dany związek wymyśli i dla kogo i co się bedzie podobało...

analiza miodu - tu jako ktoś chce się bawić to też może skorzystać... szkoda że nie refundują badań osypu... - chyba bardziej by się przydało...


dla spoźnialskich już po "ptokach" bo wnioski musiały być wysłane do ARR do 10.10.2016 - W sezonie 2016/2017 projekty należy składać w terminie
do 10 października 2016 r., w sezonie 2017/2018 do 28 kwietnia 2017 r.,
a w sezonie 2018/2019 do 30 kwietnia 2018 r.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2016, 14:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,

co do sprzętu podstawowego zgoda 50zł/ rodzina kwota dofinansowania nie wyższa niż 60% ceny netto
co do lawet etc to zawsze sprzęt a lawety były liczone z jednej puli ze sprzętem różnica polegała jedynie na wyższym progu opłaconych uli najpierw było 50 rodzin teraz chyba mniej bo 30

leki refundacja była jeśli mnie pamięc nie myli 100% ceny netto lecz nie więcej jak chyba 7zł/ rodzina a to co do związku się płaciło to Vat za leki

co do matek i odkładów refundowanych dopłata wynosiła 2,5 czy nawet 5zł/ rodzina max 50% ceny netto zakupu co pokazuje że dopłaty są dla tych którzy już mają rodziny a nie dla tych którzy chcą zaczynać, głośno o tym mówiłem od samego początku że coś z tym trzeba zrobić ale nikomu nie zależy i jest jak jest, pasiekę rozbudowałem bez niczyjej łaski i teraz mi nie zależy na tym żeby cokolwiek zmieniać :P

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2016, 15:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
czyli wygląda na to że od tego roku sa zmiany bo działania tak wyglądają:

7. Szczegółowe zasady udzielania refundacji w zależności od rodzaju
realizowanego działania

7.1 Szkolenia
7.2 Zakup sprzętu pszczelarskiego
7.3 Zakup leków do zwalczania warrozy
7.4 Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej
7.5 Zakup pszczół
7.6 Analizy jakości miodu


wynika z tego, że gospodarka wędrowna jest traktowana jako odzielne działanie...

kudlaty pisze:
że dopłaty są dla tych którzy już mają rodziny a nie dla tych którzy chcą zaczynać, głośno o tym mówiłem od samego początku że coś z tym trzeba zrobić ale nikomu nie zależy i jest jak jest, pasiekę rozbudowałem bez niczyjej łaski i teraz mi nie zależy na tym żeby cokolwiek zmieniać
...

szczegóły programu są ustalane przez ARR ze związkami głownie PZP - czyli PZP ustalana to pod siebie... - osobiście uważam, że powinno być więcej wsparcia dla osób które zaczynają - choćby limit zakupu odkładów dla małych pasiek zwiekszony do 100% stanu z zeszłego roku... teraz z 20 dostanie się max 4... a duzy z 200 uli - praktycznie nowe pasieczysko tj. 40 szt...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 października 2016, 16:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007,
co do lawet do przewozu obecne zasady są nienormalne
mój przykład dofinansowanie 2700zł a przez 5 lat musisz wykupywać oc i nnw czy ac (nie pamiętam dokładnie przyczepy co w moim przypadku przy zniżkach 60% to wydatek 380zł (przed podwyżką ubezpieczeń)rocznie x 5 lat robi się 1900zł gdzie koszt samego oc to 70zł,

tomi007 pisze:
osobiście uważam, że powinno być więcej wsparcia dla osób które zaczynają - choćby limit zakupu odkładów dla małych pasiek zwiekszony do 100% stanu z zeszłego roku... teraz z 20 dostanie się max 4... a duzy z 200 uli - praktycznie nowe pasieczysko tj. 40 szt...
)

tak darmo dostaniesz wszystko nie dość że żeby skorzystać z czegokolwiek musisz wywalić kilka stów na składki i różne opłaty, do każdego odkładu dołożysz po stówce od siebie to na końcu "dostaniesz" je końcem lipca wątpliwej kondycji gdzie jeśli nie masz czym zasilić to trzeba łączyć po dwa do kupy żeby coś z tego było, piszesz że mając 20 rodzin "dostaniesz" 4 odkłady powodzenia życzę... tak dla rozjaśnienia dodam żeby to mieć musisz opłacić 60 rodzin (samego ulowego wyjdzie ok 150zł nie mówiąc o reszcie a w zamian 400zł kwota refundacji na odkłady, druga opcja kupić więcej nikt z koła nie bierze i jest wolna pula do wzięcia ale wtedy trzeba podziękować kolegom że dali możliwość kupna)

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji