FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 17 stycznia 2016, 17:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
U mnie wszystkie zyja klab zajmuje srednio 7 uliczek. Ivan a na te 8 kg pszczol w zimowli ile rodzin polaczyles?

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 17:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
CarIvan pisze:
Co zaś się tyczy wagi rodziny pszczelej to uważacie że 80000 pszczół w dwóch korpusach wlkp się nie zmieści

2 korpusy.
20 czy 24 ramki?
Bo to różnica kolosalna.
A Kalinowskiego dalej stosują, jestem tego przykładem.
Z resztą dziwne pytanie :)


Jeśli chcemy podebatować :) :D :haha: :thank:
To jak to policzyć ile kg pszczół mamy ????!!!!

Np.
Ile ramek czerwiu zsumowanego miałeś w tedy w gnieździe x ilość komórek z czerwiem w takim plastrze, podzielić na 10000= ilość kg. Już wygryzioną nie sumuję. Nie wypracowywuję czerw zakryty. Nie liczę pająków i zdarzeń innych itp, itd.
W teorii.
W praktyce :thank: :thank: :thank: Żeby wszystko było takie proste :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wolę jednak liczyć ... na siebie.

Ps. Zapomniałbym :D Brody co na ulach wiszą i w dennicach pod ramkami też liczymy, czy nie?

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 17:41 - ndz 
adriannos, 2 korpusy po 10 ramek wlkp.

adriannos pisze:
To jak to policzyć ile kg pszczół mamy ????!!!!
Licząc czerw musiał byś policzyć wszystkie pokolenia od 15 lipca zakładając że to pokolenie 15 lipca było jajami do dnia gdy zalejesz gniazdo zapasami czyli powiedzmy do 30 września, letniej pszczoły (czyli tej z przed 15 lipca bo ta nie wejdzie w skład kłębu zimowego) będzie już bardzo niewiele jeśli wogóle będzie.

adriannos pisze:
Ps. Zapomniałbym Brody co na ulach wiszą i w dennicach pod ramkami też liczymy, czy nie
Ja oceniałem wizualnie po podaniu karmy zimowej, brody wisiały przed ulami nim dodałem półkorpusy pod spód, skoro nie mieściły się w ulu siedząc na plastrach, ścianach ula i wisiały przed ulem brodami, musiało być ich dużo nie uważasz?


Na górę
  
 
Post: 17 stycznia 2016, 17:43 - ndz 
Tomasz2020 pisze:
Ivan a na te 8 kg pszczol w zimowli ile rodzin polaczyles?
Nie łączyłem poza dwoma żadnych.


Na górę
  
 
Post: 17 stycznia 2016, 17:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
adriannos, CarIvan,
Nie ma co wymyślać koła,już inni za nas to zrobili. Można samemu policzyć i wiedzieć.
jest jeden warunek-trzeba chcieć.


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 18:10 - ndz 
emka24, tak to licząc to policzę tylko tą pszczołę jaka jest jeszcze czerwiem w plastrach i wejdzie ona w skład kłębu zimowego a co z pokoleniami wcześniejszymi jakie również wejdą w skład zimującej rodziny? Jakoś ta metoda z lat 70-tych do mnie nie prze,mawia by ocenić siłę rodziny jaka weszła do zimowli po zakarmieniu, nigdy też dobry z matematyki nie byłem i liczyć mi się najnormalniej nie chce, widzę co mam w ulach po zakarmieniu i to mi wystarcza by podejmować właściwe decyzje a czy miały 8 czy 5 kg jest dla mnie mniej ważne, teraz też widziałem co jest w ulach i nie obawiam się o nie że nie dotrwają bo siła jest, zapasów też jest, wyleczone są, warunki maja odpowiednie moim zdaniem zapewnione.


Na górę
  
 
Post: 17 stycznia 2016, 18:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
CarIvan, przerażasz mnie,przecież te zdjęcie już było w tamtym roku wystawione , wtedy jako odkład majowy do którego musiałeś dostawić drugi korpus ,a dyskusja na temat trawy była z goła odwrotna do dzisiejszej

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 18:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
CarIvan pisze:
Jakoś ta metoda z lat 70-tych do mnie nie prze,mawia by ocenić siłę rodziny jaka weszła do zimowli po zakarmieniu, nigdy też dobry z matematyki nie byłem i liczyć mi się najnormalniej nie chce

Są filmy na yt jak prosto się to robi,zmuś się raz późną jesienią po wygryzieniu się czerwiu i nie będzie kabaretu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 18:56 - ndz 
bo lubię pisze:
CarIvan, przerażasz mnie,przecież te zdjęcie już było w tamtym roku wystawione , wtedy jako odkład majowy do którego musiałeś dostawić drugi korpus ,a dyskusja na temat trawy była z goła odwrotna do dzisiejszej
zapewniam Cię że nie było to zdjęcie, poszukaj, znajdź i porównaj zanim kolejny raz coś będziesz próbował mi wmówić.


Na górę
  
 
Post: 17 stycznia 2016, 19:12 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
emka24, prubowalem policzyc wedlug tego wzoru i za chiny ludowe mi nie chce wyjsc 8kg nawet jak pomnoze razy 2 ni cholery


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 19:20 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
henry650, przenieś pasiekę bliżej Sieradza i na pewno się uda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 19:38 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
emka24, mam w bieszczadach i chciałbym miec takie wysokie ule jak te na zdjeciu i 150 z ula

tu teren gorzysty i sie ni da


henry


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 20:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
emka24, Mnie ta wiedza tak w sumie jest nie potrzebna, aby to liczyć, ale bardzo dziękuję. Tak tylko "ironizowałem" :) bo i tak wiosną trzeba ul otworzyć i zrobić to co na tamtą chwilę trzeba zrobić. Ja mam widzieć. Reszta to dodatki.
Pozdrawiam

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 20:22 - ndz 
Może z tymi 8 kg przesadziłem bo wizualnie porównywałem ilość pszczół do rojów zdejmowanych niejednokrotnie z drzewa tylko nie wziąłem pod uwagę że około 40% wagi roju to zabrane z ula zapasy/miód. Liczyłem teraz z jednym z kolegów z forum ilość i wychodzi że przy ilości czerwiu jaka była na dzień układania gniazda + pszczoły jakie były na plastrach i wejdą w skład kłębu zimowego że łącznie pszczółki jakie mogły zostać zazimowane mogły mieć wagę max 4 do 5 kg. Muszę przyznać że walnąłem gafę.


Na górę
  
 
Post: 17 stycznia 2016, 20:35 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
CarIvan, dlatego popatrz na poprzedniej stronie jaki post umiescilem z wyliczeniami bo 8 kg pszczol to okolo 80tys pszczol a w naszych warunkach to w sezonie moze sie uzbiera przez chwile nie robiac udkładow


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 20:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
adriannos pisze:
Mnie ta wiedza tak w sumie jest nie potrzebna

A szkoda, bo gdybyś tak tylko dla siebie policzył z raz (bo jak często zaznaczasz uwielbiasz się pszczołami bawić)to nie pisałbyś ,że w zazimowanej rodzinie masz 5 kg pszczół.
adriannos pisze:
bo i tak wiosną trzeba ul otworzyć i zrobić to co na tamtą chwilę trzeba zrobić. Ja mam widzieć.

I jaką wiedzę da ci wiosenny wgląd w rodzinę,skoro późną jesienią w zazimowanej rodzinie stwierdziłeś 5 kg pszczół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 22:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
mardrak pisze:
Niestety kolego, zdjęcie zostało zrobione 02.06.2015, 12:21, a na Fotosik zostało wrzucone dzisiaj. Poczytaj o danych EXIF ;)

Dane EXIF są miarodajne pod względem daty i godziny ale pod warunkiem, że są one w aparacie prawidłowo ustawione.
Ale skoro w ogóle są ustawione, to pozostaje pytanie dlaczego miały by być ustawione błędnie?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 22:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
CarIvan pisze:
Panowie naprawdę nie wiem dlaczego w danych exif pokazała się taka data, zamieszczam jeszcze raz to zdjęcie i zaraz po nim zrobione kolejno z innej strony ula stojąc. Foty były robione jak napisałem na początku marca i jak ta trawa jest czerwcowa, soczyście zielona to chyba zacznę hodować gołębie zamiast pszczół tak jak komuś już tutaj radziłem - a Wy myślcie sobie teraz co chcecie, mnie to loto.

Obrazek Obrazek

No i nawet dane EXIF już się w cudowny sposób naprawiły (przy poprzednim wstawianiu zapewne "komputer się pomylił", jak pech to pech), gorzej z trawą, bo na tym drugim zdjęciu jeszcze wyraźniej zielona.

Ale przepraszam, nie doczytałem wszystkich postów do końca:
CarIvan pisze:
Może z tymi 8 kg przesadziłem... . Muszę przyznać że walnąłem gafę.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 23:00 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
A czy będzie pisał ,że ma 5 czy 10 kg pszczół na zimę , albo 150 czy 200 kg z pnia w sezonie to ma to jakiś znaczenie ? Przecież bawi się Waszym oburzeniem :haha: To jego prywatny folwark i może robić i pisać co zechce. Regulamin i zasady przyzwoitości dla "ciemnego ludu" .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 23:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Przepraszam ale dziś bajka opowiedziana przez CarIvan, nie miała szczęśliwego zakończenia.

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2016, 23:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
emka24, Miałem lepszą. Nazywała się waga i krata i pudło. I ciekawość.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 00:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
CarIvan pisze:
dlaczego taką datę pokazał aparat nie wiem, jak się przypatrzycie to w lewym rogu zdjęcia widać zbutwiałą po zimie trawę, takiej w czerwcu nie ma, powinna być soczyście zielona.

Ona jest zielona tylko masz zły aparat-to nie jest trawa po zimie. A ta rodzinka to nie za silna ona chyba jest po wyjściu rójki.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 00:44 - pn 
Nie zamierzam Wam nic udowadniać, nawet jak by pokazał Wam potężniejszą rodzinę po zimowli to byście napisali że jest z łaczenia kilku. Szkoda mojego czasu.

JM pisze:
No i nawet dane EXIF już się w cudowny sposób naprawiły (przy poprzednim wstawianiu zapewne "komputer się pomylił", jak pech to pech), gorzej z trawą, bo na tym drugim zdjęciu jeszcze wyraźniej zielona.

Ale przepraszam, nie doczytałem wszystkich postów do końca:
CarIvan pisze:
Może z tymi 8 kg przesadziłem... . Muszę przyznać że walnąłem gafę.
Magia normalnie dane exif same się zmieniły, trawa w marcu jest według Was taka jak w czerwcu w kolorze, pokazana ramka z pierwszym czerwiem według Was pochodzi z spadłej rodziny - jasnowidzowie i maniacy domysłów z Was. Chyba jednak trzeba sobie darować pisanie na forum, pozamiatac co jakiś czas kłótnie i spory i robić sobie swoje w pasiece a Wy sobie tutaj wzajemnie się powycinajcie i udowadniajcie sobie który z Was jest mądrzejszy od innych. Mnie to przestało bawić, szkoda czasu by Wam cokolwiek udowadniać bo i tak dopiszecie sobie swoją historyjkę do wszystkiego co by człowiek nie napisał. Miłego mądrowania się Panowie. Jak za bardzo sobie będziecie do gardeł skakać co jakiś czas nacisnę x przy temacie i będziecie mogli od nowa ujadać. :haha:


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2016, 06:39 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
manio pisze:
A czy będzie pisał ,że ma 5 czy 10 kg pszczół na zimę , albo 150 czy 200 kg z pnia w sezonie to ma to jakiś znaczenie ? Przecież bawi się Waszym oburzeniem :haha: To jego prywatny folwark i może robić i pisać co zechce. Regulamin i zasady przyzwoitości dla "ciemnego ludu" .

:szampan:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 09:48 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
CarIvan, piszesz ze my dopiszemy sobie historyjke ale nie odniosłes sie do mojego postu gdyz twoja historia jest bzdurna na temat zimowanie 8 kg rodziny a ja Ci to udowodniłem szkoda tylko ze nie zabrali tu głosu pszczelarze roku a oni powinni to wiedziec


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 09:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650, Kolego po raz pierwszy Przemek przyznał że przesadził :)To wielki postęp :) Mało tu jest ludzi którzy przyznają się do błędów lub porażek .Każdy jest w swoim mniemaniu najlepszy :)

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:05 - pn 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
No to teraz zostaną sami chętni do pomocy początkującym, będą pomagać i doradzać, poświęcać własny czas i wiedzę, będą cierpliwie tłumaczyć... Ciekawy jestem, co mądrego i z jaką częstotliwością napiszą teraz ci, którzy tak bardzo łapali za słówka CarIvana? Ciekawy też jestem, czy wam ulżyło?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:07 - pn 
olemiodek pisze:
Zgłoś ten post
Na górę
Wyświetl profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail


olemiodek,
tak sobie mysle ze tam moglo byc 8kg ,ale w koncu sierpinia przed zimowym zakarmianiem ,ile z pszczolek zakonczylo swoje letnie zycie to juz inna sprawa.
olemiodek pisze:
Mało tu jest ludzi którzy przyznają się do błędów lub porażek


trzeba miec odwage i powiedziec sory w pewnych momentach to zaden wstyd :wink:


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
olemiodek pisze:
Każdy jest w swoim mniemaniu najlepszy :)

..to się Kolega zdekonspirował. :lol: :lol: :lol:
Czytając to forum od pięciu lat mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że jest tu wielu wspaniałych, doświadczonych i uczynnych pszczelarzy, którzy mogą podpisać się pod znanym cytatem: "Wiem, że nic nie wiem"


pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:17 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
komeg, Tak jesteś kolego świetny :idea: .Reszta to sami ignoranci ze mną na czele :)

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:21 - pn 
olemiodek, wcale nie pierwszy raz napisałem że walnąłem gafę tylko tego nikt nie zauważa bo wielu skupia się tylko na tym by dociąć, dopisać swoje mądrości, połapać za słówka i stworzyć sobie swoją historyjkę wydumaną. Powiem Ci że zmęczyło mnie to bo ile razy można pisać że to co piszę wynika z mojego doświadczenia i nikt wcale się z tym zgadzać nie musi ani tym bardziej nie musi nikt robić tak jak radzę. Szkoda mi tylko tych co zaczynają z pszczelarstwem bo jak pójdą w gospodarkę leśnych dziadków to staną się pokrzywowymi marudami z bzurnymi niejednokrotnie wpojonymi zasadami działania w pasiece i szybko zniechęcą się do pszczół. Muszę jednak jak widać przestać pisać i popatrzeć sobie z boku jak radzą inni szczególnie Ci co mają do czynienia z pszczołami od dwóch do pięciu lat dopiero i są jeszcze na tyle niedoświadczeni że zginęli by jak Andzia w pokrzywach w polemice na argummenty a nie wydumane czy zasłyszane opowiastki starszego pokolenia nie mówiąc o realich gdzie w pasiece jeszcze wiele takich niejednokrotnie pszczoły zaskoczą i wtedy sami będą pytać co zrobić. Ja narazie pasuję i zajmę się tylko sprzątaniem na forum, typową administracją a Wy sobie piszcie byle z sensem by nie robić tym co zaczynają z pszczołami prania mózgu bo szkoda by zepsuć przyszłe pokolenie pszczelarzy jacy po nas będą swoją wiedzę przekazywali kolejnym. Amen.


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Panowie, tak gwoli wyjaśnienia na marginesie tego tematu.

Nie traktujcie zapisów z EXIFa jako prawdy bezwzględnej
.

Po pierwsze są to dane jak każde inne i podlegają prostej edycji ogólnie dostępnymi narzędziami.
Po drugie, pamiętajcie że źle ustawiona data/godzina też jest zapisywana w exifie i taką będziecie widzieli w danych. nie jest niczym sensacyjnym brak fabrycznego ustawienia poprawnej daty/godziny.

Sam w swoim sprzęcie ustawiałem te dane dopiero jak mi zaczęło zależeć na geotagowaniu zdjęć zewnętrznymi programami.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 10:58 - pn 
CYNIG, szkoda tłumaczyć bo u mnie z pewnością się komputer pomylił jak to JM napisał a trawa jest soczyście zielona w marcu tak jak w czerwcu. Niech i tak będzie. W czerwcu trawę miałbym skoszoną niziutko a nie taką jak po zimie gdzie na jesień jej nie koszę, mnie już się znudziło udowadnianie że czarne jest białe. Dobrze że umiem sobie teraz na luzie do tego podejść bo albo bym w psychiatryku wylądował albo musiał pić na umór by takie wpisy jak niektórych czytać bez podnoszenia sobie ciśnienia. Udanego sezonu wszystkim życzę.

Ps zdaje się że tylko od Ciebie nie mam jeszcze danych do wysyłki nagrody z ankiety na Pszczelarza Roku mimo że realizacja dopiero w czerwcu. Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2014, 09:15 - śr
Posty: 208
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Krzanowice
CYNIG pisze:
Panowie, tak gwoli wyjaśnienia na marginesie tego tematu.

Nie traktujcie zapisów z EXIFa jako prawdy bezwzględnej
.

Po pierwsze są to dane jak każde inne i podlegają prostej edycji ogólnie dostępnymi narzędziami.
Po drugie, pamiętajcie że źle ustawiona data/godzina też jest zapisywana w exifie i taką będziecie widzieli w danych. nie jest niczym sensacyjnym brak fabrycznego ustawienia poprawnej daty/godziny.

Sam w swoim sprzęcie ustawiałem te dane dopiero jak mi zaczęło zależeć na geotagowaniu zdjęć zewnętrznymi programami.


Zdjęcie robione smarphonem... ilu znasz ludzi, którzy olewają ustawienie poprawnej daty i godziny w telefonie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
pastaga,
Po pierwsze podałem dwa powody które z technicznego punktu widzenia mogą wpłynąć na rozbieżność danych exifa ze stanem technicznym.

Po drugie, wisi mi to czy ktoś coś zmienia czy nie zmienia, czy to jest w marcu, lipcu, styczniu czy może w lutym. Życie jest zbyt krótkie i zbyt piękne żeby je marnować na takie pierdoły. CarIvan, napisał post, zgadzasz się z nim to OK, nie zgadzasz się też OK, tylko że proces kamieniowania Przemka na forum robi się po prostu żenujący. Wielu innych pisze gorsze pierdoły i nikt na to nie zwraca uwagi.

I na koniec, jeśli piszesz "...ilu znasz ludzi, którzy olewają ustawienie poprawnej daty i godziny w telefonie?..." Jak się rozejrzę to w moim sąsiedztwie są to trzy rodziny, wszystkie te które mają kilkuletnie dzieci, które potrafią zdziałać cuda jak się dorwą do smartfona i zaczną nim bawić :) :) :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:28 - pn 
mysle ze juz wystarczy ,juz dajcie spokuj .
wrocmy do tematu czyli :

Tytuł: Re: Straty w pasiece - sezon 2016 ciag dalszy :)


Na górę
  
 
Post: 18 stycznia 2016, 11:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
pisiorek pisze:
mysle ze juz wystarczy ,juz dajcie spokuj .
wrocmy do tematu czyli :

Tytuł: Re: Straty w pasiece - sezon 2016 ciag dalszy :)


Jak do tej pory,to mamy straty z powodu
1 myszy
2 dzięcioły
Wystąpią jeszcze zaperzenia , bo za dużo grzebiemy po ulach :cold:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 15:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
CarIvan, Witam Przemek czy możesz mi odpowiedzieć czy na forum jest kolega AVIKO ze Skierniewic i jaki ma nik ? Oczywiście jeśli możesz :) Proszę .

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 15:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
CarIvan pisze:
zapewniam Cię że nie było to zdjęcie
ale dyskusję pamiętasz na temat trawy.Sorry faktycznie nie ta fotka lecz bardzo podobna

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 15:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2012, 16:15 - pn
Posty: 158
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKI
CarIvan pisze:
teraz też widziałem co jest w ulach i nie obawiam się o nie że nie dotrwają bo siła jest, zapasów też jest, wyleczone są, warunki maja odpowiednie moim zdaniem zapewnione.

Jeśli nie jest tajemnicą to ile kolega dawał na zimę pokarmu do takiej jednej mocnej rodzinki.PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 18:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2013, 19:51 - ndz
Posty: 1972
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
olemiodek pisze:
GÓRAL, Ogarnij się :) Przecież napisałem ze to moja wina :) Weź się lepiej za te krowy będzie mniej obciachu :) Zobacz w opisie masz wymienionych kilka ramek na których niby pracujesz o czym to świadczy ? A Sabardem sobie gęby nie wycieraj bo nawet do pięt mu nie dorosłeś. Tylko donosy potrafisz pisać .


W związku z tym postem .Po dyskusji na PW. Z kolegą o niku Góral Którego nie znam .Odwołuję ostatnie zdanie ..Tylko donosy potrafisz pisaćI oczywiście przepraszam za to zdanie.

Dałem się podpuścić jak dziecko :(

_________________
Zbigniew Olesiński Łódź

Olemiodek
http://www.matkipszczele.com.pl moja strona
http://www.youtube.com/user/oles60/videos?view=0 filmiki

https://www.facebook.com/olemiodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 18:26 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
olemiodek, o widzisz wielu potrafi sie przyznac do błedow i tak trzymac ,co do start to za wczesnie mowic ale jak na razie wszystkie sa ok jedna silniejsze drugie troszke slabsze pisze to co zaobserwowalem na wkladkach pod siatka ,a co bedzie zobaczymy w kwietniu bo w marcu ti jeszcze za wczesnie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 19:13 - pn 

Rejestracja: 22 lutego 2011, 01:19 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Podkarpackie / Okolice Jasła / Małopolskie i Lublin pasieka na Dachu KULu
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Temat dyskusji odbiegł od zasadniczego tematu więc chyba nie ma co pisać o stratach w pasiece bo ich pewnie nie ma, oby tak było. Ja w Wigilię wg tradycji rodzinnej objezdzilem pasieki i jak na razie wszystko latało. Na jesień pada mi jedna rodzina z warrozy. Dlaczego? W sąsiednich ulach podczas leczenia było kilkadziesiąt sztuk warroa a w tej było czerwono od pasożyta. Leczone tak samo. Miodu dały tak samo. Po leczeniu było ich juz tak mało, że nie opłacało sie ich trzymać. Z jednej strony szkoda każdej rodziny i każdej pszczoly, ale z drugiej znowu potwierdziło sie powiedzenie Kubusia Puchatka, że "z pszczołami nigdy nic nie wiadomo". Pozdrawiam i życzę wszystkim zerowych strat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2016, 20:35 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
CarIvan pisze:
olemiodek, wcale nie pierwszy raz napisałem że walnąłem gafę tylko tego nikt nie zauważa bo wielu skupia się tylko na tym by dociąć, dopisać swoje mądrości, połapać za słówka i stworzyć sobie swoją historyjkę wydumaną.

I to święta prawda dlatego często nie zabieram głosu w dyskusjach

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 00:13 - wt 
krzysztof pisze:
Na tą dyskusję przypomniał mi się pewien humor;
Nie graj w szachy z gołębiem
Bo nasra ci na szachownicę ,poprzewraca pionki
odleci i powie że wygrał :haha: :D
Pozdrwiam krzyś


no to żeś podpadł szefowi :tasak:


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2016, 00:22 - wt 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
"szef" to jest na jajach!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 00:27 - wt 
aleś poszedł teraz to już bedą tylko jaja


Na górę
  
 
Post: 19 stycznia 2016, 00:32 - wt 

Rejestracja: 23 lipca 2012, 12:21 - pn
Posty: 736
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WL,WP,WZ,LN3/4,D,LZ:)
witam

ponieważ temat zboczył na straszne manowce a poza tym jest z z gruntu generujący negatywne emocje i nie na czasie proponuję dyskusję na temat "jak zimować bez strat" tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=16781

Podyskutujmy jak mieć wszystkie rodziny wiosną , najlepiej silne i nie opłakiwać strat.

Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2016, 06:16 - wt 
olemiodek pisze:
CarIvan, Witam Przemek czy możesz mi odpowiedzieć czy na forum jest kolega AVIKO ze Skierniewic i jaki ma nik ? Oczywiście jeśli możesz :) Proszę .
z tego co wiem nie ma.

piotrpodhale pisze:
CarIvan pisze:
teraz też widziałem co jest w ulach i nie obawiam się o nie że nie dotrwają bo siła jest, zapasów też jest, wyleczone są, warunki maja odpowiednie moim zdaniem zapewnione.

Jeśli nie jest tajemnicą to ile kolega dawał na zimę pokarmu do takiej jednej mocnej rodzinki.PK
Jasne że nie tajemnica, po odwirowaniu lipy wymieszanej z spadzią lipową każda rodzina dostała na rozwój po wiaderku Apifoodu podawanego w małych dawkach z czego pierwsza dawka była ok 4 kg na uzupełnienie żelaznego zapasu bo w gnieździe wówczas za wiele nie miały a początkiem września każda z rodzin dostała w jednorazowej dawce po drugim wiaderku tego samego syropu.

Odnosząc się do wpisu kolegi
GÓRAL pisze:
witam

ponieważ temat zboczył na straszne manowce a poza tym jest z z gruntu generujący negatywne emocje i nie na czasie proponuję dyskusję na temat "jak zimować bez strat" tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=16781

Podyskutujmy jak mieć wszystkie rodziny wiosną , najlepiej silne i nie opłakiwać strat.

Pozdrawiam
Przemek
ten temat zamykam ale zostawię do poczytania.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji