FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:26 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 marca 2016, 20:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Witam.
Jak w temacie chciał bym zakupić do jednej ze swojich pasiek matki Włoszki.Nawet bym był zdecydowany na zakup reproduktorki.
Ano mam około 50 uli Dadanta jeszcze z dawnej Rosji Carskiej odnowiłem te ule i w nich chciał bym właśnie mieć pszczołę włoszkę.Te ule mam przy domu ale w lesie,pożytek umiarkowany ale ciągły.
Z tego co znalazłem dobrą pszczółkę ma właśnie państwo B.A.Cegiełko i Pan R.Olejniczak.
Poprosił bym o podpowiedz od którego hodowcy lepiej było by mi nabyć te pszczółki.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:02 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Pszczelarzu zułta rasa to południowa a ty mieszkasz w strefie umiarkowanej i unasz najlepiej sprawujw sie krainka i vigorka. Chyba chcesz robić odkłady to zółta rasz nadaje się na odkłady bo przeszło 3 tys, jajeczek matka składa na dobe ale w takiej rodzinie niema zapasu miodu. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:13 - sob 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
miły_marian. pisze:
Chyba chcesz robić odkłady to zółta rasz nadaje się na odkłady bo przeszło 3 tys, jajeczek matka składa na dobe ale w takiej rodzinie niema zapasu miodu. Pozdrawiam miły_marian

Dla tej pszczoły musi mieć ciągłe pożytki bo ona czerwi nawet jak urywają się pożytki w tedy dokarmianie albo :kapelan:

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Koledzy tak się składa że mam 4 rodziny pszczoły Włoskiej z innego źródła i tu mam inne zdanie od waszego to wspaniała pszczoła na pożytki nawet średnie wspaniale sobie radzi jest bardzo dobra na każdym pożytku jest pszczołom bardzo dobrą w tym roku jeszcze kilka matek zawita w mojej pasiece ja jestem z tej pszczoły bardzo zadowolony z jej miodności .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
pawel.,
pawel. pisze:
Koledzy tak się składa że mam 4 rodziny pszczoły Włoskiej z innego źródła i tu mam inne zdanie od waszego to wspaniała pszczoła
Jak jest z jej zimowlą i czerwieniem . Nigdy nie miałem tej pszczoły ale z tego co czytałem tu był problem .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:38 - sob 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
pawel. pisze:
Koledzy tak się składa że mam 4 rodziny pszczoły Włoskiej z innego źródła i tu mam inne zdanie

Czy na pewno w czystej lini ?

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Zenon pisze:
pawel. pisze:
Koledzy tak się składa że mam 4 rodziny pszczoły Włoskiej z innego źródła i tu mam inne zdanie

Czy na pewno w czystej lini ?
Unnasiennione w mojej pasiece


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Wiesiek Spróbuj kup zobacz na swoim terenie jak wypadnie bo u mnie super .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 22:59 - sob 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
pawel. pisze:
Wiesiek Spróbuj kup zobacz na swoim terenie jak wypadnie bo u mnie super .pawel



paweł a gdzie można kupić ? chętnie bym spróbował

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Ja również .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Kupiłem od Kani był i chyba jeszcze jest zalogowany ale dawno go nie widziałem na forum .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
pawel. pisze:
Kupiłem od Kani był i chyba jeszcze jest zalogowany ale dawno go nie widziałem na forum .

http://www.portalpszczelarski.pl/oglosz ... _2015.html
a także Ligustica z Włoch.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
wiesiek33 pisze:
pawel. pisze:
Kupiłem od Kani był i chyba jeszcze jest zalogowany ale dawno go nie widziałem na forum .

http://www.portalpszczelarski.pl/oglosz ... _2015.html
a także Ligustica z Włoch.
od niego z tego ogłoszenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Ja mam dwie z różnych miejsc i są zbyt ospałe jak na włoszki

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 marca 2016, 23:50 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
KNIEJA pisze:
Ja mam dwie z różnych miejsc i są zbyt ospałe jak na włoszki
Źle trafiłeś bo moje nie mają tych objawów są bardzo energiczne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2016, 01:26 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Mam dwie włoszki od pana Kani, piękne okazy i bardzo dobrze przezimowały z tym, że on nie inseminuje matek tylko unasiennia na pasieczysku więc córki po nich to już nie czyste włoszki, jak się będą sprawować to już inna rzecz - ten rok to pokaże. Pan Kania bardzo kontaktowy i przyjemny w rozmowie, 10 dni przed wysyłką zadzwonił z własnej inicjatywy pytając czy zamówienie aktualne i podając termin wysyłki.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 22:40 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Trzymając się tematu powiem tak .Zamówiłem u B.A. Cegiełko pszczoły i po rozmowie, która poprzedzała zamówienie widzę duże zaangażowanie rozmach i profesjonalne podejście do tematu . Jak życie potwierdzi deklaracje to możemy oczekiwać przełomu. Życzę powodzenia . Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2016, 19:55 - śr 
To może zaprosimy do dyskusji Pana Andrzeja Cegiełko?? ;) Powie kilka słów o pszczołach ze swojej hodowli ;)


Na górę
  
 
Post: 23 marca 2016, 20:09 - śr 
Probision pisze:
Pan R.Olejniczak.
Poprosił bym o podpowiedz od którego hodowcy lepiej było by mi nabyć te pszczółki.

Miałem O P Ryszarda były bardzo plenne ,miodne i łagodne na ich podstawie opisałem tu parę słów
http://www.pasiekaambrozja.pl/linia%20wloska.htm
Nie wiem Czy P Ryszard jeszcze dysponuje Tym materiałem ale warte !!!
http://www.pasiekaambrozja.pl/l.htm


Na górę
  
 
Post: 24 marca 2016, 21:58 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Witam wszystkich, jestem na tym forum gościem, ale dziękuję za przyjęcie.
Temat Włoszek A.M. Ligustica nie jest taki prosty jak się wydaje.
We Włoszech jest rasą na wyginięciu i skrzyżowaną z czym tylko się da. Włosi nazywają je hybrydami. Są często skrzyżowane ze złotą amerykańską, argentyńską i iberyjską.
Patrząc na opis kolegi BoCiAnK, należy dodać że.
Włoszki wymagają późniejszego terminu zakarmiania zimowego. My zakarmiamy po 19. 09, stosujemy syrop z cukru. Wcześniejsze zakarmianie powoduje przy ciepłej jesieni ponowne rozpoczęcie czerwiania matek. Pszczoły tworzą duże rodziny, w ulach wielkopolskich wymagają zimowli na korpusie i półnadstawce. Średnia ilości cukru do zakarmiania zimowego, w całej pasiece, wynosi 2015 rok 12,5 kg, 2014 rok 14 kg. Zakarmiamy do oporu, rodziny które przestają pobierać pokarm, przeglądamy w celu sprawdzenia ilości i jakości czerwiu. Podczas tego przeglądu ustalamy położenie kłębu w części centralnej. Po 2-3 dniach nalewamy do podkarmiaczek dodatkowo 2,5 litra syropu. Te ilości pokarmu potrzebne są wiosną. W okresie zimowym, rodziny spożywają małe ilości pokarmu. Z zimowli wychodzą jako ostatnie. Są czułe na zimno i dopiero temperatura powyżej 8 stopni w dzień i dopływ pyłku powoduje rozpoczęcie czerwienia przez matki. W tym czasie u Buckfast KB jest około 1 ramki czerwiu ( po połowie ramki, na dwóch), Włoszki nie mają nic. Jednak start matek na wiosnę jest zaskakujący, można podczas przeglądu zobaczyć 2 ramki jajeczek od dołu do góry. W krótkim czasie zaczerwiają 2x więcej ramek niż Buckfast i Krainka. spowodowane to jest dużą produkcją mleczka pszczelego ( największa z ras Europejskich ). W tym momencie ważne są zapasy pierzgi i pokarmu zimowego. Zapasy maleją w oczach. Z powodu na intensywne czerwienie matek, zaczerwianie ramek od deski do deski i długowieczności robotnic ( jak u pszczoły kaukaskiej do 8 tygodni w okresie letnim - ważny jest dopływ pyłku do ula ) rodziny są bardzo duże. Wymagają pożytków średnich i dużych.
Są idealne do pasiek wędrownych, na pożytki ciągłe. Wymagają użycia kraty odgrodowej. W 2015 roku ocenialiśmy rodziny z Włoszkami i były też sprawdzane w ulach leżakach, WP i WZ. Matki w momencie zalania ramek miodem często spacerowały po ramkach z zasklepionym miodem w celu poszukiwania wolnych komórek do czerwienia. Ogólnie nie polecamy ich do pasiek stacjonarnych. Powodem jest konieczność umiejętnego korzystania z kraty odgrodowej i w większości barak pożytków ciągłych. Z powodu czerwienia na całej powierzchni ramki, po miodobraniu ( w ulach szczególnie korpusowych ) nie zostaje nic pokarmu. Paski 1-2 cm na każdej ramce. Po miodobraniu odsklepy płuczemy wodą i podajemy do rodzin w podkarmiaczkach. Brak pokarmu przez kilka dni powoduje zamieranie czerwiu i usuwanie go z ula. Tylko dobrzy pszczelarze dadzą sobie z tym radę, a jak wiemy pasieki stacjonarne są często prowadzone przez starszych pszczelarzy, przyzwyczajonych do pracy z krainkami, kaukaskimi i pszczołą lokalną.
Wprowadzenie do krzyżówki genów pszczoły Włoskiej daje duży i pozytywny wpływ u innych ras na takie cechy jak miodność, łagodność, osłabienie rojliwości.
Ubarwienie pszczół Włoskich jest właściwe dla tej rasy, jednak różni się pomiędzy liniami. Kolor pszczół robotnic jest od jasno żółtego do typowego pręgowanego z ciemnymi tergitami. Włosi w roku 2015 dopuścili do grupy Ligustica, matki dające robotnice pręgowane i czarne trutnie. Jest to wpływ rasy Iberyjskiej, uważanej za pszczołę z północnych terenów Włoch.
Zakup matek czystej rasy jest bardzo trudny, większość żółtych pszczół we Włoszech to mieszańce i krzyżówki ze Złotą Amerykańską, Argentyńską i Buckfast. Na 20 matek sprowadzonych w 2015 roku z Włoch , tylko 3 przeszły badania morfometryczne i skrzydła ( skrzydlaka). Jest jedna hodowla we Włoszech gdzie Włosi kupują matki Ligustica. Prace nad czystością rasy trwają tam od 9 lat, a prowadzący pasiekę twierdzi że jest bliski wzorcowi z przed 30 lat ( nowego nie było ) , ale brakuje mu świeżej krwi do wzmocnienia genotypu. W naszej pasiece są matki czystej rasy, ale nie tylko z Włoch, mamy też matki z północnej Europy gdzie zimują bardzo dobrze. Współpracujemy z KCHZ i na jesieni nasza hodowla będzie wpisana do rejestru hodowli, a w 2017 roku matki Ligustica będą dostępne na refundacje. Żadna z zakupionych matek we Włoszech za 15 - 20 € z certyfikatem czystości rasy nie przeszła badań morfometrycznych. Włosi sami robią wszystko żeby nie dzielić się dobrym materiałem genetycznym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 września 2016, 21:14 - wt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Odnawiając temat. Mam włoszki i jak na razie jestem zadowolony.Nie są to pszczoły od Państwa B. A. Cegiełko. Jak się spiszą zobaczę w przyszłym roku, ale na pewno nie jest to ul pełen mięsa bez grama miodu jak większość twierdzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 września 2016, 22:38 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Niestety obsługa przez tych państwa poniżej poziomu. Matki wędrowały do mnie dwie doby w temperaturze 30 stopni bo taka była pogoda a nadane były do wysyłki po czasie zapewniającym dostawę w ciągu doby. Za długo się spało. Na 5 sztuk jedna martwa.Reklamację miałem składać na poczcie chociaż nie ja zamawiałem usługę przesyłki.Państwo Cegiełko reklamacji nie przyjęli.Z tych 4 żywych pszczoły przyjęły w pakiecie dwie. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 września 2016, 09:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Zakupiłem 15 szt jedno dniówek już na wstępie było wiadomo że przyjmie mi się max 4 szt i tak było. 4 przyjęte z tego jedną zaraz pszczoły wymieniły.Dróga to BF-KB.Trzecia to jakaś mieszanka ale grzecznie siedzi.Czwarta podpada na Włoszkę.Za zimowane na razie na 10 r D.
Pewnie będzie trzeba je jeszcze upchać kolanem na zimę.
Ale uparcie będę szukał A.M. Ligustica.
Jak na razie Elgon i Primorska w mojich pasieczkach sobie nie źle radzą.
A.M. Ligustica Ta pszczółkę jak już pisałem chcę mieć w przydomowej pasiece w starych Dadanach 12/14 ram;Z możliwością dodawania wielu nadstawek.
Pozdrawiam :cold:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 września 2016, 19:19 - śr 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
chłop za bardzo gwiazdorzy i tyle

kb jak i u wszystkich tylko że po 30zł, kiedyś gdzieś widziałem że ktoś się pytał od kogo te żółtki ma to stwierdził że nie może zdradzić tajemnicy bo tyle jej szukał, pewnie matka zwykła f1 i tyle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 06:28 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
jędruś pisze:
Niestety obsługa przez tych państwa poniżej poziomu. Matki wędrowały do mnie dwie doby w temperaturze 30 stopni bo taka była pogoda a nadane były do wysyłki po czasie zapewniającym dostawę w ciągu doby. Za długo się spało. Na 5 sztuk jedna martwa.Reklamację miałem składać na poczcie chociaż nie ja zamawiałem usługę przesyłki.Państwo Cegiełko reklamacji nie przyjęli.Z tych 4 żywych pszczoły przyjęły w pakiecie dwie. Pozdrawiam


Witam serdecznie.
W tym sezonie tylko 4 matki dojechały martwe do odbiorców ( o tylu wiemy ) . Te matki były zamówione na gwałt i tak wysłaliśmy. Sposób transportu, to sprawa doręczyciela, który często w nieodpowiedni sposób traktuje przesyłkę. Wszystkie matki wysyłane są z usługą ostrożnie i przesyłki są ubezpieczone. Za zwłokę 1 doby , powyżej gwarantowanych 24h, poczta na podstawie reklamacji odbiorcy zwraca podwójną wartość przesyłki. Daliśmy instrukcję jak reklamować . Od dłuższego czasu kupujący zamawiają wysyłki w czwartki, bowiem jak matki nie dojdą w piątek, to dostarczane są w poniedziałek. To już nawet nie są za darmo, ale i jest na nich niezły zarobek. Przysłanie zdjęcia i złożenie reklamacji z naszej strony jest nieskuteczne. Zdjęcie każdy może zrobić . Poczta odrzuciła reklamację. Niedopełnienie reklamacji przez odbiorcę jest w tym przypadku dziwne. Przy takich stratach w transporcie, wiem z kim piszę. A sprawa poddania, to już chyba zależy wyłącznie od pszczelarza. Przykro nam, ale zawsze jest tak że ktoś coś niedopełni, a później pretensje do świata. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 06:40 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Probision pisze:
Zakupiłem 15 szt jedno dniówek już na wstępie było wiadomo że przyjmie mi się max 4 szt i tak było. 4 przyjęte z tego jedną zaraz pszczoły wymieniły.Dróga to BF-KB.Trzecia to jakaś mieszanka ale grzecznie siedzi.Czwarta podpada na Włoszkę.Za zimowane na razie na 10 r D.
Pewnie będzie trzeba je jeszcze upchać kolanem na zimę.
Ale uparcie będę szukał A.M. Ligustica.
Jak na razie Elgon i Primorska w mojich pasieczkach sobie nie źle radzą.
A.M. Ligustica Ta pszczółkę jak już pisałem chcę mieć w przydomowej pasiece w starych Dadanach 12/14 ram;Z możliwością dodawania wielu nadstawek.


Chciałbym być jasnowidzem jak kolega. Wiedział ile się nie przyjmie ( zawsze tylko tyle się przyjmuje ? )
Życzę powodzenia w szukaniu oryginalnych matek A.M.Ligustica - Włoszek. Jeżeli matki z naszej pasieki po matkach, które obecnie wprowadzone są na podstawie badań morfometrycznych i skrzydlaka do księgi rodowodów i kolejne pokolenia są zgodne ze wzorcem rasy, nie są oryginalne, to jak ma wyglądać według "eksperta" prawdziwa A.M. Ligustica ? Może kolega rozpocznie prace hodowlane i pokaże co potrafi. Życzę powodzenia. A sprawa poddawania matek, to jak u kolegi wyżej. Trzeba się tego nauczyć. Ja bym się ze wstydu spalił jakbym tak skutecznie poddawał matki. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 06:43 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Emphaser pisze:
chłop za bardzo gwiazdorzy i tyle

kb jak i u wszystkich tylko że po 30zł, kiedyś gdzieś widziałem że ktoś się pytał od kogo te żółtki ma to stwierdził że nie może zdradzić tajemnicy bo tyle jej szukał, pewnie matka zwykła f1 i tyle


Gwiazdorzy ? Fajne określenie . Miło poczytać. Kolega to chyba naczelny krytyk w Polsce ? Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 06:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Szanowny kolego po prostu to widzi każdy nawet początkujący pszczelarz.
A ja do kolegi tego nie pisałem więc skąd te oburzenie.Czyżby i kolega miał co nie co na sumieniu ???.
Biorąc pod uwagę kolegi wiedzę nie muszę opisywać po czym to widać.
U moich zamówionych mateczkach było to jawnie widać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 07:22 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Ocena Naszych Włoszek należy do pszczelarzy, każdy może mieć swoje zdanie i opinię. Które chętnie czytamy i odpowiadamy na pytania.
Dziękujemy za słowa krytyki, te również są potrzebne.
Przy okazji chcieliśmy poinformować że nowa oferta sprzedaży matek pszczelich na rok 2017 ukaże się w październiku i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Zachęcamy nowych odbiorców. Ci którzy zakupili nasze matki i sprawdzili w sezonie 2016, już zamawiają kolejne.
Jednocześnie informujemy że matki reprodukcyjne będą dostępne w lipcu i sierpniu. Jest możliwość sprzedaży tych matek w odkładach. Ilość ograniczona, terminy sprzedaży uzależnione od terminu rozpoczęcia czerwienia przez matki w odkładach i po ocenie czerwiu krytego.
Dokładne informacje zamieścimy w ogłoszeniu.
Obecnie zazimowane jest 150 matek czystej rasy A.M. Ligustica , z podziałem na kilka linii hodowlanych, w zależności od pochodzenia matek i różnych ale istotnych właściwości dla każdej z linii.
Pozdrawiamy serdecznie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 08:17 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Beata i Andrzej pisze:
Przykro nam, ale zawsze jest tak że ktoś coś niedopełni, a później pretensje do świata.

Z Państwa wypowiedzi wynika,że nie bierzecie żadnej odpowiedzialności za swoje działanie.Bo:
1.Te matki były zamówione na gwałt i tak wysłaliśmy. A więc winien jest zamawiający bo zadzwonił po 13 i natychmiast mu wysłaliście z pełną świadomością że matki dojdą po dwóch dniach. Ja akurat na realizację zamówienia czekałem dwa tygodnie pomimo że termin miał być tygodniowy.
Czyli z mojej strony gwałtu nie było.

2.Nie ja byłem stroną w zleceniu poczcie wysyłki a więc nie ja miałem prawo reklamować.Są hodowcy matek,którzy w takiej sytuacji,biorą w pełni odpowiedzialność za dostawę i dosyłają nową matkę gratisowo..Widocznie żal było stracić 20 zł.i wyjść z twarzą.Mnie nie chciało się o 20 zł.szarpać więc je Państwu podarowałem.

3.Chciałbym być jasnowidzem jak kolega. Wiedział ile się nie przyjmie ( zawsze tylko tyle się przyjmuje ? )


Takie stanowisko jest odpowiednia dla początkującego.Jako hodowcy powinniście umieć ocenić kondycję matki po jej wyglądzie i zachowaniu. Jeśli tego nie potraficie t.zn. że również po wygryzieniu się matek, ich selekcja pod względem jakości nie jest prowadzona. Krzykiem i obwinianiem odbiorców nie zdobywa się ani autorytetu,ani rynku. A później pretensje do świata. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 10:24 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Widzę że moja odpowiedź jest traktowana jako atak.
Co do formy reklamacji, informacje podawane były telefonicznie.
Matki dostarczone do 15.00 zgodnie z umową expres 24 dostarczane mają być w 24h. 13.00 to jeszcze super godzina. Mówiliśmy że urzędnicy wprowadzają w błąd, ale jeżeli ktoś odpuszcza procedurę. Nie mogą odmówić druku reklamacji i należało go złożyć.
Odesłać matkę zawsze można, ale my jako hodowcy też nie możemy wysyłać matek z różnych powodów bez potwierdzenia. Poczta nie uwierzyła na bieżąco, my mamy na każdą informację reagować odesłaniem matki ? Były przypadki że matka wadliwie czerwiła ( nie zawsze z naszej przyczyny), były przypadki ( 3 ) że po miesiącu, matki zaczynały czerwić trutowo. Wszystkie były wymienione na nowe. Ale uczciwość pszczelarzy nie jest domeną dzisiejszych czasów. Był przypadek, gdzie sami pojechaliśmy sprawdzić. 5 Włoszek i 5 Buckfast KB przyszło w bardzo złej kondycji i zażądano zwrotu pieniędzy, a matki niby były wyrzucone. Po miesiącu w ofercie pasieki pojawiły się matki Włoszki i Buckfast KB. Właściciel nie chciał nam pokazać ani jednej z "Oryginałów" , ale kupujący w pasiece zdradził go. Stwierdził że właściciel informuje, że po naszych matkach "reprodukcyjnych ??? " ( nie sprzedawaliśmy takich ) ma super towar. Problem jak wiele innych, a złożyć dokument reklamacyjny można było, tylko się nie chciało. Inni korzystają z tego i dobrze na tym wychodzą. Prezes jednego ze związków zwrócił nam uwagę że nasze matki Włoszki są czarne i jedna straciła opalitek. To wyjaśniło wszystko. W jednym czasie kupił z różnych hodowli matki i pomylił się w zapiskach od kogo i gdzie poddał. W jednym z przypadków sprawę uratowały metryczki i pszczoła drukowana na kopercie. Pszczelarz nie mogąc doczekać się matek od jednego z hodowców, odmówił je i zamówił u nas. Przyszły nie takie i 1 więcej. Zadzwonił i po 10 minutach okazało się że przyszły wcześniej zamówione. Nasze były opóźnione jeden dzień przez pocztę. Tamte odesłał, nasze miał za darmo, bowiem zareklamował. Może i w Twoim wypadku coś jest nie tak, bowiem nie mamy matek po 20 zł i pomieszali Ci się dostawcy ? Kiepska sprawa, jeżeli tak się stało. Jeszcze raz pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 10:25 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Tak pod pseudonimem dobrze jest pisać o kimś :P Szkoda :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 14:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2015, 23:41 - sob
Posty: 663
Lokalizacja: Lublin/ Wierzchowiska Drugie-Świdnik
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
Nie lepiej zrobić wysyłki od poniedziałku do środy? Wtedy kurierzy będą mieli przynajmniej 2 dni na dostawę a matki nie będą się męczyć przez weekend na poczcie.

_________________
Pozdrawiam Paweł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 16:18 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Tak do konc to tez nie ma co walac na kuriera czy listonosza rok temu w UK jak mi kolega zakupil matke to lezala na poczcie kilka dni a jeszcze nie wiadomo ile dni szla do sklepu a pozniej miala jeszcze dluga droge do PL dojechala szczesliwie chociaz zywot jej byl krutki 3 miesiace ale wychodowalem po niej kilkanascie córek wiec sie inwestycja tylko zwrcila


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 22:44 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
pawelp1320 pisze:
Nie lepiej zrobić wysyłki od poniedziałku do środy? Wtedy kurierzy będą mieli przynajmniej 2 dni na dostawę a matki nie będą się męczyć przez weekend na poczcie.

Wysyłki mamy od środy do czwartku, ale czwartki tylko na polecenie odbiorcy. Nie zależy nam na wysyłkach czwartkowych. Ale ci którzy pobrali już pieniądze za opóźnienie, zawsze chcą w czwartki. 3 doby opóźnienia, to przy matce unasiennionej 300 zł odszkodowania za zwłokę, ale tylko przy jednej. Sobota , niedziela i poniedziałek , są czystym zarobkiem. Tak wygląda wysyłka z adnotacją ostrożnie i dostawa 24h. Czysty biznes.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 22:56 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Z naszego doświadczenia wynika, ze 99,99% matek wysyłanych w czwartek dociera do pszczelarzy w piątek.
Nie ma co rozdzierać szat.
Jeśli matki pszczele są prawidłowo wyekspediowane a poczta w czasie transportu prawidłowo zgodnie z instrukcją o nie dba to nie ma najmniejszego znaczenia, ze zostały dostarczone dopiero w poniedziałek.
Matki unasiennione zaczną prawidłowo czerwić.
Matki nieunasiennione - po unasiennieniu zaczną czerwić u pszczelarza szybciej aniżeli "jednodniówki".
Jeśli pszczelarz otrzymujący matki w poniedziałek jest niezadowolony to wysyłamy ponownie taką samą ilość matek gratis.
Nie ma o co kopii kruszyć i wyolbrzymiać tematu.

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2016, 23:38 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Bardzo ładnie, każdy ma jakieś podejście do tematu i swoje zasady. My z każdym rozmawiamy i informujemy o procedurze wysyłki, która była również zapisana pod ogłoszeniem. Nie po to opłacane jest ubezpieczenie żeby z niego nie korzystać. A te matki które są wadliwe uznajemy do wymiany i wysyłamy. Nigdy nie mieliśmy nadmiarowych matek, które można było wysłać bez szkody dla zamawiających. Dopiero teraz jest 10 wolnych matek, ale do poniedziałku i tych nie będzie. W przyszłym sezonie może będzie jakiś zapas, ale nic pewnego, a zasady wysyłki i reklamacji będą podane do ogólnej wiadomości.
P.S Przepraszamy za niezadowolenie wszystkich. Będą wprowadzone pewne zmiany, o czym jak wspomniałem poinformujemy.
Pozdrawiamy Beata i Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2016, 10:30 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Nie w tym temacie się odniosłem do swojej wypowiedzi za co z góry przepraszam.
Od Państwa Cegiełko posiadam również matki jedno dniowe z czego bodajże 2 odleciały gdzieś dalej 5 sprzedałem w odkładach 5 mam.Ale nie czas teraz je oceniać w 2017 będzie można cokolwiek o nich powiedzieć ale ta ilość to i tak za mało by stwierdzać coś więcej.Co miał bym do za rzucenia Państwu Cegiełko to to że prosiłem o nie znakowanie matek a dostałem je oznakowane ( czymś).Ale wcześniej Pani Beatka mnie telefonicznie poinformowała że z marszu Pan Andrzej je pomalował.
Ne chciał bym obrażać hodowców dla tego nie piszę nazwiskami ale miałem takową sytuację w tym sezonie z dobrego źródła gdzie znam osobiście hodowcę.
Co do mojego jasno widzenia tak chyba jestem jasno widzem.Ja wypuszczam towarzyszki z klateczki i widzę matkę jak na dłoni jaka jest.Mała,układ kierowniczy ma zablokowany i np wkoło skręca w lewo,postrzępione skrzydełka,i jak mi w koło pokazuje chaj chitla to już jasno widzę że nie powiniennem sobie zawracać głowy takową matką i na siłę ją wciskać do odkładu.Tu z 15 szt i tak oceniłem źle bo 4 typowałem a w gruncie przeżyło się 3szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 września 2016, 12:27 - pt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Probision pisze:
Ja wypuszczam towarzyszki z klateczki i widzę matkę jak na dłoni jaka jest.Mała,układ kierowniczy ma zablokowany i np wkoło skręca w lewo,postrzępione skrzydełka,i jak mi w koło pokazuje chaj chitla to już jasno widzę że nie powiniennem sobie zawracać głowy takową matką


Piękny i fachowy opis. Rzeczywiście przy Was jeszcze dużo muszę się uczyć. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 października 2016, 13:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Tu dla kolegi jest tylko 1 przykład po czym widać do czego się nadaje matka.;)https://www.youtube.com/watch?v=F9tOHLo2eio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 10:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
matki jednodniowe zamawiać w swojej okolicy z odbiorem osobistym wtedy widać co się kupuje i od kogo, jak jeszcze kupowałem jednodniówki za pomocą poczty widziałem w jakiej kondycji niekiedy przychodziły z pszczołami towarzyszącymi z łapanki które się nie interesowały matkami nie mówiąc już o opiece a to wszystko ma wpływ na ostateczny sukces czy porażke
najlepiej kupować unasienione i niech hodowca się martwi o unasienienie i pogodę bo często taniej jest kupić gotowe czerwiące niż się bawić z unasienianiem jednodniówek z nazwy po ciężkim transporcie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 15:24 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Sprzedając matki nieunasienione, hodowca nie ma wpływu na jakość rodzin pszczelich u kupującego. Takie matki unasieniają się z trutniami z całkowicie nieznanym pochodzeniem. W przypadku unasieniania matek czystorasowych uzyskuje się efekt heterozji F1, ale o cechach bliżej nieznanych i możliwych do określenia z powodu zmienności środowiska. Pszczelarze okoliczni wymieniają matki pszczele w/g swojego uznania i trutnie w danym terenie z roku na rok są inne. Co oznacza, że czystorasowe matki jednodniówki zakupione w jednym roku, mogą dać pogłowie pszczół zupełnie inne niż w latach kolejnych. To samo dotyczy hodowli które unasieniają matki w środowisku o różnych trutniach, nigdy nie wiadomo jakie cechy będą przekazane. Nawet Brat Adam w hodowli Buckfastów twierdził że: " Stworzył odmianę Buckfast wprowadzając metodę hodowli matek opartą na czystości rasy, kontrolowanym kojarzeniu, dokładnych notatkach i właściwej selekcji." http://www.buckfast.dk/pl/about-us-pl.html. Post ze strony znakomitego i zarejestrowanego hodowcy pszczół Buckfast, jednego z najepszych. Hodowanie matek po matkach unasienianych przypadkowo jest niezalecane. Rozszczepienie cech przekazywanych będzie bardzo duże i rodziny pszczele będą skrajnie różne.
Transport pocztą ma wpływ na każdy rodzaj matek, jak wspomniałem dużo zależy od samego kuriera.
:haha: :haha: "Matki nieunasiennione - po unasiennieniu zaczną czerwić u pszczelarza szybciej aniżeli "jednodniówki"." :?: Totalna pomyłka i mam nadzieję że kolega nieświadomie to napisał. We wszystkich pracach naukowych stwierdzone jest że czym wcześniej matka przyjęta jest do rodziny ( czym młodsza) tym lepsze jest unasienienie matki i tym wcześniej rozpoczyna czerwienie. Matki wygryzione z mateczników w ulikach weselnych , czerwią już na 6-7 dobę. Tak samo jest i w naszej pasiece, dlatego nie wysyłamy matek w czwartki, biorąc pod uwagę możliwość opóźnienia przesyłki. Jeżeli matka będzie wysłana w czwartek i poddawana będzie do uli w poniedziałek, to na loty godowe wyleci nie młodsza niż 6-7 dniowa, wystarczy do tego odrobina niepogody i już robi się stara. Tak , unasieni się i w tym wieku, ale ilość nasienia będzie dużo mniejsza i wartość takiej matki spada.
Tak poza tematem. Zostałem w dniu dzisiejszym zablokowany w temacie matki od Polbarta. Dziwne zachowanie tego forum. Dlaczego nie mogę tam nic napisać, a Polbart pisze gdzie chce ? To już takie forum, a miałem nadzieję ( jak mnie tu kiedyś zaproszono do dyskusji) że to jakieś porządniejsze towarzystwo. Tu oprócz klaki dla jednostek, tylko nieliczni są neutralni i rządni wiedzy. Nie spodziewałem się po takich znakomitościach, takich manewrów marketingowych. Utrzymywanie ludzi w niewiedzy jest jak na te czasy sztuką, która tu wychodzi idealnie. Pozdrawiam elitę i życzę powodzenia w szkoleniu jednostek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 15:28 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
miły_marian. pisze:
Pszczelarzu zułta rasa to południowa a ty mieszkasz w strefie umiarkowanej i unasz najlepiej sprawujw sie krainka i vigorka. Chyba chcesz robić odkłady to zółta rasz nadaje się na odkłady bo przeszło 3 tys, jajeczek matka składa na dobe ale w takiej rodzinie niema zapasu miodu. Pozdrawiam miły_marian

Całkowita porażka, zabierać głos nie będąc w temacie. Włoszki są wszędzie, a do naszej pasieki kila egzemplarzy trafiło ze Skandynawii gdzie stanowią podstawę pszczelarstwa, zimują idealnie i noszą największe ilości miodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 15:32 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
Tak między nami. Chodźcie Panowie na forum Michałów. Dużo lżejsza atmosfera i nikt po nikim nie jeździ bez racji. A ludzie potrafią z kulturą napisać , nawet uwagi :D
Pozdrawiam serdecznie znajomych :D
Szkoda dusić się w tak stronniczej grupie , gdzie niewygodnych pszczelarzy blokuje się bez przyczyny. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 18:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Beata i Andrzej, Temat matki od polarta :
są 2 tematy o tym samym tytule jeden z nich jest od dawna zamknięty być może próbowałeś właśnie w tym !
Beata i Andrzej pisze:
Sprzedając matki nieunasienione, hodowca nie ma wpływu
..........................................................................
Oczywiście masz rację i w zupełności się z tym co napisałeś zgadzam
na 90 % postów na tym forum należy przymknąć oko bo pisać każdy może jeden lepiej drugi ......... więc odpuść sobie walkę z wiatrakami .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 18:49 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
wiesiek33 pisze:
walkę z wiatrakami .
Odpuszczam :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 20:21 - śr 

Rejestracja: 10 marca 2016, 11:05 - czw
Posty: 270
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Beata i Andrzej pisze:
Odpuszczam

Nie poznałeś ojca przełożonego, założyciela forum,
na youtube krótkie portfolio:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 23:03 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
beekate pisze:
Nie poznałeś ojca przełożonego, założyciela forum,
na youtube krótkie portfolio:
To minus na forum, nie każdego można poznać. :cry:
Pozdrawiam :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2016, 23:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
beekate pisze:
Nie poznałeś ojca przełożonego, założyciela forum,
na youtube krótkie portfolio:

Przeor stara się być neutralny i nie ma powodu aby się go czepiać .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2016, 00:07 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2016, 19:44 - śr
Posty: 27
Ule na jakich gospodaruję: Wi, WP, WZ, Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
wiesiek33 pisze:
Przeor stara się być neutralny i nie ma powodu aby się go czepiać .

Wy się znacie tu , ja jestem tylko gościnnie i szkoda. Jeżeli komuś coś nie tak odpisałem to przepraszam, ale pewne teorie i zachowania są ciężkostrawne. I po zablokowaniu mnie w innym temacie, lekko mnie poniosło. A wszystko jest dla ludzi, tylko w miarę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji