FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:32 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 01 lutego 2016, 13:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Sorki DROBNY źle zrozumiałem twoje posty, zmęczenie po trzeciej zmianie daje swoje

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2016, 14:09 - pn 
DROBNY pisze:
i uswiadamiam Przemka że Kasztelewicz działa przeciwko PZP i na szkodę pszczelarzy tam zrzeszonych
i uhonorowali go medalem za zasługi dla pszczelarstwa, nikt inny jak PZP mu ten honorowy medal nadało, no chyba że wówczas jeszcze nie działał na szkodę PZP.


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2016, 14:29 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
CarIvan,
Już ci pisałem co było a nie jest
na tym forum też przyznaje się tytuły, korzysta z przekazywanej wiedzy a potem się go wyrzuca z forum, oczywiście nie Kasztelewicza :wink:
Jeżeli jest za co nagradzać to się nagradza jeżeli jest za co ganić to trzeba ganić. Nie można zamykać oczu na złe uczynki ale za dobre tez trzeba wynagaradzać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2016, 15:02 - pn 
DROBNY pisze:
Nie można zamykać oczu na złe uczynki ale za dobre tez trzeba wynagaradzać.
Masz rację.


Na górę
  
 
Post: 12 lutego 2017, 23:55 - ndz 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Witam po przerwie.

Szacunek dla ludzi którzy nie kupują kota w worku i są ostrożni w stosowaniu nowości - w tym rapicidu. Na forum jednak pojawiają się dyskutanci którzy bez żadnej wiedzy chcą mówić i pisać żeby zwrócić na siebie uwagę- przedstawiając swoje mądrości jak kapral w wojsku - nawet używając tego samego języka. Szacunek dla tych którzy zastosowali rapicid i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Dziwię się tym którzy mówią że nigdy by nie zastosowali rapicidu a nie mówią ile mają powodzeń lub niepowodzeń w tym zakresie. W państwa wypowiedziach i w innych przekazach treści o rapicidzie jest kilka stwierdzeń bzdurnych do których chcę się odnieść .
skład rapicidu: kwas siarkowy - którym w stężeniu 1 : 10 000 uzdatnia się wodę wodociągową -czyli przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Kwas fosforowy który dodaje się do zakwaszania wielu napoi - np pepsikoli, koli. Jod aktywny jest w rapicidzie w ilości 1 - 5%. Jod jako wlew do żył używa się jako kontrastu do tomografii komputerowej . Człowiek 70 kg otrzymuje 70 ml płynu jodowego w którym jest 40 ml czystego jodu- czyli prawie tyle ile jest w litrze rapicidu. I osławiony detergent - czyli alkohol etoksylowy który jest również jako dodatek - środek pieniący w wszystkich środkach do mycia naczyń , czyli ludwik, fery i tp, a także w innych środkach do mycia kotłów spożywczych, beczek na produkty spożywcze i tp.

Pan Sabat, prof Horbiński i inni używają takiego stwierdzenia że nigdy nie używali by do karmienia pszczół środków które stosuje się do szamba. Proszę znaleźć mi w internecie lub literaturze informację że rapicid stosuje się w szambach????? Ktoś kto zastosowałby rapicid w szambach byłby ciężkim idiotą. Rapicidu nie stosuje się do wlewów do kanalizy, nie stosuje się w oczyszczalniech ścieków, nie stosuje się do dezynfekcji wozów asanizacyjnych ani innych tego typu- chyba że czegoś nie wiem i ktoś to znajdzie i mi pokaże- pracowałem przez 3 lata jako kierownik zakładu oczyszczania miasta w Bytowie więc coś bym na ten temat wiedział.
Natomiast ok 50% produkcji mikroorganizmów - czyli efektywnych mikroorganizmów /EM / stosuje się powszechnie w oczyszczalniach ścieków, , jako dodatki płynne , lub proszki lub stałe kostki do wkładania lub wsypywania w szamba. Mikroorganizmy te same - obecnie z różnymi innymi dodatkami stosuje się np w APIBIOFARMIE dla pszczół. Więc ani nie jest prawdą to że rapicid stosuje się w szambach, ani nie jest prawdą to że środków stosowanych w szambach nie stosuje się dla pszczół, ponieważ EM_y stosuje się zarówno w szambach jak i w pszczelarstwie.
To połączenie szamba i mikroorganizmów znajdziecie w internecie bo to akurat jest prawda. W związku z tym aby zdyskredytować rapicid ,Sabat Horbiński i inni z tytułami naukowymi opowiadają bzdury- zresztą nie tylko takie.
W etykiecie rapicidu załączonej przez producenta jest zapis że rapicid w stężeniu 1 : 2500 stosuje się jako odkażacz w procesie sanityzacji wody pitnej dla zwierząt. Pszczoła jest zwierzęciem. W świecie w tym w Polsce obowiązuje zasada, że jeśli coś nie jest zabronione jest dozwolone. Rapicid również w stężeniu 0,5% stosuje się do zamgławiania pomieszczeń w obecności zwierząt po to by zwierzęta tym oddychały. Środek rapicid z powodu silnej biodegradacji nie został poddany określeniu współczynnika MRL / Określenia pozostałości w produktach spożywczych/ Więc nie tworzy pozostałości. W związku z tym proszę wskazać na jakikolwiek dokument zabraniający oficjalnie zastosowania rapicidu w pszczelarstwie, który podpisałoby kilku naukowców. Takiego zakazu nie ma i nikt z naukowców takiego dokumentu nie wystawi bo zrobi z siebie idiotę. Sformułowania o tym że rapicid nie został dopuszczony do leczenia pszczół są bzdurą. Proszę mi pokazać dokument wg którego wynika że obowiązuje jakikolwiek zakaz!!! Woda destylowana / Środek weterynaryjny/ też nie została dopuszczona oficjalnym pismem do zastosowania w pasiece- więc zastosowanie czym grozi!?!?!?
Ponadto miałem trudności w prowadzeniu badań w zakresie stosowania rapicidu w pszczelarstwie. Puławy odmówiły mi współpracy w tym zakresie . Z tego powodu dla własnych potrzeb takie badania wykonywane były na moje zlecenia w Niemczech za które w latach 1996- 2016 zapłaciłem łącznie ok 50 tyś zł. Zbiorcze wyniki tych badań będą zamieszczone w mojej książce p.t MOJE PSZCZELARSTWO która ukaże się tego roku.
Moje doświadczenia , a także kolegów w zakresie maksymalnego granicznego podawania ilości rapicidu/ nawet ciągle przez 1 rok/ wskazują na to, że nie ma takiej receptury, nie ma takiego dawkowania i postaci którą w żadnym przypadku nie uda się struć pszczół przy pomocy rapicidu, jak sugeruje Jaroń. Pszczoły pobierają go tyle, ile jest im potrzeba i ile jest dla nich bezpieczne. Jeśli ktoś chce mi to udowodnić i uda mu się rapicidem struć pszczoły, to proszę to zrobić- oddam pszczoły. Jestem pewien że to się nie uda nawet jeśli by ktoś bardzo chciał.
Dr Lipiński opowiada na łamach ,,Pszczelarstwa" bzdury o bakteriach symbiotycznych w organiźmie pszczoły, sugerując, że rapicid może zaburzyć korzystną mikroflorę przewodu pokarmowego pszczoły i może zabić korzystne/ symbiotyczne / bakterie jelitowe w jelicie środkowym pszczoły. To są bzdury! Polecam tu str. 32 książki ,,Choroby Pszczół "2006 r - praca zbiorowa pod red prof. Glińskiego- podręcznik dla studentów weterynarii. Krótko o czym jest w książce: bakterie pszczole nie są do niczego potrzebne, w związku z tym nie ma coś takiego jak bakterie jelitowe w pszczole i n ie ma coś takiego jak korzystna mikroflora przewodu pokarmowego pszczoły, ponieważ bakterie jeśli w pszczole są są sto bakterie przypadkowe, a większość pszczół ma jałowe przewody pokarmowe bez żadnych bakterii. Wg. prof. Maurizzio w badanych próbkach pszczół pobieranych z uli o godź 4 nad ranem jelita prawie wszystkich pszczół są sterylne.

Moje wpisy o tym że biorę pełną prawną odpowiedzialność za stosowanie rapicidu są nadal aktualne i mam w poważaniu opinie tych którzy w tym kierunku nie posiadają wiedzy, a wydają opinię ponieważ przed nazwiskiem posiadają dr. lub prof. Dla mnie liczą się fakty. Od 10 lat nie kupuję żadnych leków do leczenia pszczół, bo i powodów do leczenia jest mało, a jeśli zajdą, to koszt leczenia 1 rodziny nie przekracza 1, 25 zł. Cały czas mam 300 rodzin / więcej bym nie obsłużył/, oraz produkuję rocznie 6 - 11 ton miodu. Do leczenia warrozy od trzech lat nie stosuję już żadnych środków-rapicidu też nie ma potrzeby- moja warroza wydusza się sama- wzmianki są na mojej stronie, a szczegóły będą w książce.

z poważaniem SABARD

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2017, 01:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Wielki szacunek kol. sabard, korzystając z Pana zaleceń udało mi się opanować i zwalczyć zgnilec, który niespodziewanie pojawił się w jednej z rodzin.
Obecnie Rapicid stosuję z powodzeniem głównie do odkażania korpusów, ramek i drobnego sprzętu. Jest to łatwa, bezpieczna i niekłopotliwa operacja.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2017, 05:52 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Zgadzam się z powyższym twierdzeniem.Łatwe,proste i skuteczne.pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2017, 08:33 - pn 

Rejestracja: 16 maja 2009, 14:08 - sob
Posty: 185
Lokalizacja: Czerwonków-Osiedle opolskie
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Rapicid stosuję do odkażania i mycia korpusów dennic i sprzętu.Stosuję już kilka lat i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 12:05 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Za tak skuteczny sposób leczenia zgnilca koledze Sabardowi należy się nagroda od Ministra Rolnictwa a nie "opluwanie".Dziwi mnie , że obecnie są zgłaszane nowe ogniska zgnilca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lutego 2017, 15:42 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Nie wiesz o co chodzi????? Jak zwykle o .....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji