FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:17 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 21 kwietnia 2017, 06:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Posty o których wspominam są z tej strony.. jeden o 10.08, drugi o 15.51.. nie szukałem daleko.

Proponuję Ci założyć temat w "nasze pasieki". Tam do woli będziesz mógł pisać co w Twojej pasiece robisz, bez szwanku dla forum.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 08:41 - pt 

Rejestracja: 15 września 2012, 12:44 - sob
Posty: 122
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
adamjaku pisze:
Pisiorek pisze, by pisać.. sam sobie zaprzecza, odpowiada. Zdominował to forum. Szkoda, ze bez treści.

pisiorek pisze:
i szok ! pszczol tyle ze by mozna miodnie zakladac .tyle mlodych pszczol sie wygryzlo .

a za 5 godzin:
pisiorek pisze:
jesli pszczoly nie pozaziebiaja czerwiu bedzie cud


Wcześniej pisał, że ma w ulu pszczoły na czterech ramkach, a pięć ramek czerwiu. Pisiorku, gratulujemy- wszyscy by tak chcieli :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 08:44 - pt 
f16 pisze:
Wcześniej pisał, że ma w ulu pszczoły na czterech ramkach, a pięć ramek czerwiu. Pisiorku, gratulujemy- wszyscy by tak chcieli



Zacytuj taki moj wpis .
Dziekuje Wam serdecznie :okok:


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 09:29 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
pisiorek
Tytuł: Re: Byłem, byłam w pasiece sezon 2017Post: 15 kwietnia 2017, 09:14 - sob



ja ide do garazu mam auto do roboty :wink: .

ciesze sie :mrgreen: pszczolki mi sie wzmocnily , rodziny ida w sile .miodu z wierzby nie targaja :haha: .mialem 3 rodziny co bylem pewny ze nie dadza rady :? .ocieplilem je solidnie i zwezilem .szok ! zebraly sie maja czerw na 4 ramkach prawie ful :shock: ,a bidulki byly juz na 3 ramkach ,zeslably w momencie . 38 zazimowalem ,36 jest :wink: .1-na spadla ,1-na polaczona .mama strutowiala :pala:

_________________
Pszczółki są fajne pszczółki lubić trzeba kto lubi pszczółki ,pójdzie do nieba...
pozdrawiam Grześ.


Na górę Wyświetl profil


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 09:47 - pt 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Z czegoś wynika te ponad 2200 postów.
Czytając forum i ucząc się patrzę na ilość postów ile ktoś napisał bo jak dużo to ma wiedzę i doświadczenie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 10:03 - pt 
Hieronim, o pan mistrz pszczelarski sie wtracil :haha:

nigdy nigdzie nie pisalem ze mam pszczoly na 4ramkach i maja 5 ramek czerwiu .to bzdura ! jesli pszczoly sie wygryzaja to ich przybywa a jesli ich przybywa ro marka zaczerwia wiecej itd . znajdzcie sobie innego osiolka do szydzenia bo ja sobie nie dam :)

rozumiem ze nie kazdemu tu pasuje z roznych powodow .jestem troche chaotyczny to fakt ,rozni sa ludzie .jestem na forum juz pare lat i widze ze bez skrupulow sklatujecie tu ofiare ktora sobie obierzecie . serdecznie pozdrawiam ,nie obrazam sie :) ,rozumiem przeslanie .
z pisania nie zrezygnuje bo to forum jest dla ludzi .a moze wy chcecie miec sztywne forum dziadeczkow ? 100% tresci i smiertelej powagi co? no jesli tak to ja tu nie pasuje :P
piszcie do Bogbana niech mnie zbanuje bo przeciez nie zasluguje by z mistrzami zagadywac :P

kto z was pisze 100% pszczelarskiej treci w postach? kto z was wie wszystko o pszczolach ? kto z was nie popelnia blebow w pasiece ? niech 1-szy zuci kamien .hej mistrzowie i wszysko wiedzacy pszczelarze roku :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 10:32 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
pisiorek pisze:
Bartek.pl, yyy ,przyjacielu a TY potrafisz juz odroznic ose od pszczoly


Spoko, wczoraj już oznaczyłem opalitkami 12 matek w jednym ulu.
piękne grubiutkie, tylko skąd ich tak przybywa szybko, będą się roić?
:idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 12:41 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pisiorek, już przestań wypłakiwać się. Poczytaj co napisałeś i pomyśl jaką to ma wartość merytoryczną. Hyde Park możesz pominąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 13:18 - pt 
vega, wez popatrz na siebie co ,napisales choc 1 post o tematyce pszczelarskiej ? Specu od wycinki drzew :mrgreen: . Wlozyles w to forum jakis wklad .brak slow .zenada :?
Uprzedze Cie z pisamiem .napiszesz mi ze w zyciu takiego chama nie spotkałeś :haha: trzeba miec jaja miedzy nogami a nie kreske ,kosut Cie wyczul :)


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 14:15 - pt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jeśli to wszystko co masz do powiedzenia to moje gratulacje.

Gadaj zdrów [ban]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 14:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
pisiorek pisze:
vega, wez popatrz na siebie co ,napisales choc 1 post o tematyce pszczelarskiej ? Specu od wycinki drzew :mrgreen: . Wlozyles w to forum jakis wklad .brak slow .zenada :?
Uprzedze Cie z pisamiem .napiszesz mi ze w zyciu takiego chama nie spotkałeś :haha: trzeba miec jaja miedzy nogami a nie kreske ,kosut Cie wyczul :)


Bardo kolega nieuprzejmy, oj bardzo ... :pala:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 14:42 - pt 
vega,

masz tu ,takim sprzetem wycharatach pol wsi za dzien https://www.slet24.pl/pilarki/3726-pila ... An-C8P8HAQ

Marcinluter, kolego jestem prawdopodobnie najuprzejmieszym forumowiczem na swiecie :wink: .
a tak serio , protestanci to fajni ludzie krece sie w tym temacie przyjacielu ,czemu TY mi tak dokuczasz ? zrobilem CI cos ? :(


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 17:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
pisiorek pisze:
vega,

masz tu ,takim sprzetem wycharatach pol wsi za dzien https://www.slet24.pl/pilarki/3726-pila ... An-C8P8HAQ

Marcinluter, kolego jestem prawdopodobnie najuprzejmieszym forumowiczem na swiecie :wink: .
a tak serio , protestanci to fajni ludzie krece sie w tym temacie przyjacielu ,czemu TY mi tak dokuczasz ? zrobilem CI cos ? :(



Nie dokuczam, jestem uczulony na butę i arogancje. Po prostu nie lubię czczej gadaniny w tematach gdzie nie wypada. Żarty są potrzebne i dystans do siebie również ale najważniejsze to Szacunek wzajemny. Jest taki temat gdzie można pisać byle co czemu kolega tam się nie wyżyje?

Nie toleruje obrażania innych, to jest nie kulturalne i nie stosowne, zwłaszcza ,że nie wiesz kto jest po drugiej stronie. Trochę dystansu i rozwagi - tylko tyle sobie życzę a nie będę uporczywie Cię do tablicy wywoływał...

Pozdrawiam!

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 17:29 - pt 
Marcinluter, aha :wink: czyli forum smiertelnie powaznych dziadeczkow klorzy nie toleruja mlodych :) adamjaku,

Przysadziles sie do mnie ze jestem taki i siaki ,pisales kiedys sam o sobie ze jestes perfekjonista we wszyskim co robisz .
Pochwal sie ile rodzin Ci spadlo tej zimy ?

Itp itd .o kims sie latwo gada ,siemka .


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 18:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 marca 2015, 11:00 - wt
Posty: 59
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Mosty gm. Kosakowo
dajcie spokój koledze pisiorek. Może z czasem weźmie przykład z takich legend forumowych jak miły_marian, który pisze wtedy kiedy coś może wnieść do dyskusji. Zresztą tak robi większość fachowców z tego forum. Uwielbiam wpisy idzia12, paraglidera czy cyniga, które potrafią zastanowić, czy pokazać ciekawe kierunki w myśleniu, rodzą pytania, a nie prowokują do awantur. Co do formuły tego forum to zgodzę się, że jest ono dla wszystkich, ale to nie FB, czy nasza klasa, gdzie nawija się o wszystkim co przyjdzie do głowy. To jest forum specjalistyczne. Wszyscy się uczymy i róbmy to z klasą.

Ps moje dostały ciasto, ciągle coś skubią. U nas koło Gdyni też zimno, dyma niemiłosiernie i od paru dni wczoraj trochę polatały.
Pozdrawiam Jacek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 20:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
pisiorek pisze:
Marcinluter, aha :wink: czyli forum smiertelnie powaznych dziadeczkow klorzy nie toleruja mlodych :) adamjaku,

Przysadziles sie do mnie ze jestem taki i siaki ,pisales kiedys sam o sobie ze jestes perfekjonista we wszyskim co robisz .
Pochwal sie ile rodzin Ci spadlo tej zimy ?

Itp itd .o kims sie latwo gada ,siemka .


Suchaj, pewnie jestem nawet mlodszy od Ciebie ale panuja pewne dzentelmenskie zasady, ktorych nie wearto lamac bo jak wyzej, wychodzisz na idiote albo ze nie umiez czytac. Ja tak nie uwazam ale udowodni ze potrafisz - to konczac ta beznadziejna dyskusje kopania sie po kostkach...

Pozdrawiam

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 21:50 - pt 
JacekMosty pisze:
dajcie spokój koledze pisiorek.

dziekuje .
JacekMosty pisze:
Ps moje dostały ciasto, ciągle coś skubią. U nas koło Gdyni też zimno, dyma niemiłosiernie i od paru dni wczoraj trochę polatały

ja dzis zagladnolem do uli i w wiekszosci dodalem ramka wezy ,jak slonce zaswiecilo to na kwitnacych czeresniach mnustwo pszczol ,targaly pylek :) .
Marcinluter, ja sie z nikim nie kope ,nikogo nie atakuje ,koncze juz z Toba jaka kolwiek polemike .


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 22:11 - pt 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
adamjaku pisze:
Pisiorek pisze, by pisać.. sam sobie zaprzecza, odpowiada. Zdominował to forum. Szkoda, ze bez treści.

pisiorek pisze:
i szok ! pszczol tyle ze by mozna miodnie zakladac .tyle mlodych pszczol sie wygryzlo .

a za 5 godzin:
pisiorek pisze:
jesli pszczoly nie pozaziebiaja czerwiu bedzie cud


Nie wiem dlaczego się go czepiasz ?
Czytając twoje posty widać jaki chaos u Ciebie panował i panuje z pszczołami. Zdecydowałeś się w końcu na jakich ulach chcesz gospodarować? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 22:20 - pt 
Marcin pisze:
Czytając twoje posty widać jaki chaos u Ciebie panował i panuje z pszczołami. Zdecydowałeś się w końcu na jakich ulach chcesz gospodarować? :)


no panuje u mnie chaos panuje :wink: w 3 lata rozbudowalem pasieke z 3 rodzin do 40 ,sprzedalem sporo rodzin ,przezimowalem z 80 z tego spadla mi do tej pory 1-na .z kazdej rodziny robie 2 odklady ,mam wlasne matki ,robie sam wszystko na doplate ze zwiazku nie wziolem nic!

ech ,nie chce mi sie juz dpisywac na durne zaczepki i wyrywanie slow z kontekstu .
zajmijcie sie moze wlanymi sprawami .


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 22:27 - pt 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
pisiorek pisze:
Marcin pisze:
Czytając twoje posty widać jaki chaos u Ciebie panował i panuje z pszczołami. Zdecydowałeś się w końcu na jakich ulach chcesz gospodarować? :)


no panuje u mnie chaos panuje :wink: w 3 lata rozbudowalem pasieke z 3 rodzin do 40 ,sprzedalem sporo rodzin ,przezimowalem z 80 z tego spadla mi do tej pory 1-na .z kazdej rodziny robie 2 odklady ,mam wlasne matki ,robie sam wszystko na doplate ze zwiazku nie wziolem nic!

ech ,nie chce mi sie juz dpisywac na durne zaczepki i wyrywanie slow z kontekstu .
zajmijcie sie moze wlanymi sprawami .



Czytaj, że człowieku ze zrozumieniem co pisze :).
Ten post dotyczył komentarza Adamjaku, a nie Ciebie.
Dość ,że Cie bronie to się jeszcze na mnie obrażasz :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2017, 22:30 - pt 
Marcin, bo dziwnie to jest skopiowane :)
Dobra jest ok ,dzieki za wstawienie sie za mna :wink:


Na górę
  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 05:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Że niby upadki u mnie to kwestia mojej wartości? Spadły, wyciągnąłem wnioski i mądrzejszy wypatrywał będę kolejnej zimy.

Przecież ja się nie czepiam, dałem pisiorkowi tylko dobrą radę, udowodniłem nieskładność wypowiedzi, której oczekiwał. Wy dalej zaśmiecacie forum. Nie moje ono, choć smutno, że coraz mniej popularne. Moderator dawno powinien uciąć tą dyskusję. Kończąc. Pisiorku, "multipostowiczu", z niechęcią dołączasz do swojego kolegi Marcina na listę ludzi niespokojnych i nie wnoszących wartości dodanych.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 07:35 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
adamjaku pisze:
Że niby upadki u mnie to kwestia mojej wartości? Spadły, wyciągnąłem wnioski i mądrzejszy wypatrywał będę kolejnej zimy.
.

W naszym kole jest kolega, który do tej pory też w zasadzie nie miewał strat w czasie zimowli , aż jesienią zeszłego roku w pobliżu pasieki zanektarowała gorczyca i do wiosny na "zacementowanym"pokarmie nie dotrwała żadna rodzina.Przypadek, pewnie następne takie zjawisko będzie za 40 lat i na podstawie tego nie można ocenić wartości tego pszczelarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 08:28 - sob 
adamjaku pisze:
dałem pisiorkowi tylko dobrą radę, udowodniłem nieskładność wypowiedzi,


to nie jest zadna nieskladnosc :P ,to wynika z tego ze nie opisuje dokladnie .gdybym mial 1 ul to bys mi mogl zazucic to co wyciagnoles z moich wpisow ,jednak mam wiecej rodzin i jest w nich rozna sytuacja z kilku powodow .
adamjaku, ja dobrze wiem ze nie dazysz mnie sympatia i gram Ci na nerwach ,co mam poradzic ?
sam masz 2x wiecej wpisow niz ja ,myslisz oczywiscie ze Twoje wpisy wniosly tu mnustwo tresci , powiem Ci ze ja ich nie czytam bo sa specyficzne i przynudzaja .
ja nikomu postow nie licze . dobra koniec dyskusji .


Na górę
  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 09:10 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Marcinluter, JacekMosty,
:brawo: :brawo:
Trochę winy w tym co jest na forum mają admini, Hyde Park to Hyde Park i nie powinno być postów nie związanych z tematem (tak jak mój ale ciągnę pod temat). Rozumiem pracują za free, czasu ma każdy tyle samo. Forumowicze powinni być bardziej zdyscyplinowani i wielu takich jest. Bałagan również tworzy się z tego powodu, że nie ma opcji ustawień przez autora, wygaszania postów. Wszystkie dopowiedzenia, wywody nie związane zbytnio z tematem, które forumowicz akurat chce napisać w danym momencie, samoistnie by znikały po np 1 - 2 dniach, a temat by sam się oczyszczał.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 09:20 - sob 
Tadeusz 1, no no :okok: i bylo by forum tylko i wylacznie o pszczolach ,nic wiecej nudne jak flaki z olejem .jesli by tak milo wygladac zycie ludzi to by juz na porodowce musieli zostawiac tylko idealnych tych brzydszych do wykasowania ?

I adamjaku by zostal a pisiorek do wykosowania :haha:
Proste i przejrzyste zasady :lol:


Na górę
  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 09:38 - sob 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
pisiorek pisze:
Tadeusz 1, no no :okok: i bylo by forum tylko i wylacznie o pszczolach ,nic wiecej nudne jak flaki z olejem .jesli by tak milo wygladac zycie ludzi to by juz na porodowce musieli zostawiac tylko idealnych tych brzydszych do wykasowania ?

Jeśli dla kolegi forum tylko o pszczołach jest nudne to są inne portale społecznościowe albo Hyde Park, po co wpierdzielać w ważne, istotne tematy bajki, docinki, humorki do forumowiczów, których się zna lepiej (np. czy Ty odróżniasz pszczołę od osy). Takie moje zdanie. Na pewno wielu czytających szuka, czyta aby czegoś się dowiedzieć i musi czytać jakieś posty nic nie wnoszące istotnego do tematu. Postów coraz więcej, serwer coraz droższy.
Pozdrawiam
P.S
Jeszce mnie osobiście wnerwia jak ktoś pisze na ang. klawiaturze albo po prostu nie używa Alt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 10:47 - sob 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
moze wrócicie do tematu, albo skończycie głupkowate dyskusje zasmiecajace ten wątek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 11:36 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Jak oczekujecie akademickiej dyskusji o pszczołach , to poczytajcie sobie forum "wolne pszczoły". Tam dopiero są "profesorowie " i bajeranci .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwietnia 2017, 20:18 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
pisiorek, :okok: :okok: vega, :spadaj: adamjaku, :śmieję się z ciebie:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwietnia 2017, 11:26 - ndz 
andrzejkowalski100 pisze:
pisiorek, :okok: :okok: vega, :spadaj: adamjaku, :śmieję się z ciebie:
Pozdrawiam :pl:


:haha: :pl:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji