FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:30 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 września 2008, 20:32 - wt 
Witam zakładam jeszcze raz temat bo przez moja nieuwagę usunąłem stary :( za co wszystkich serdecznie przepraszam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2008, 21:46 - wt 
Hee
zamiast Leona to ja wstawię jego kopię treści postu
oto
Leo38 napisał
Ja dopiero w tym sezonie wziolem sie za sztuczna inseminacje , jestem samoukiem ale skutecznosc mam na poziomie90 procent.Widzialem jak to robia pseudozawodowcy i uwierzcie ze te matki nie moga byc dobre nie ma co zganiac winy na pszczelarzy ze zle podaja takie matki. Jezeli chce sie cos zrobic dobrze to trzeba sie do tego przylozyc a nie na sztuke. Nie sadze zebym kiedykolwiek inseminowal matki na duza skale bo jest to czasochlonne i do pasieki produkcyjnej tu bede twierdzil z uporem maniaka takie matki sa niepotrzebne wrecz odradzam. Tak ze sami widzicie ze inseminacja jest potrzebna tylko przy hodowli.W moich i kolegi pasiekach produkcyjnych a jest tego ok 300 rodzin w terenie mamy tylko matki naturalnie unasienione na pasiece-pozdrawiam.

i oto zam Mistrz w Akcji
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 września 2008, 21:55 - wt 
A ja swoją wstawie :

Leo sprzęcik masz widzę super malutki i praktyczny.Natomiast to co opisujesz jak inseminuja zawodowi hodowcy to ja mam też takie same zdanie jak ty.Mnie jeden uczył na początku jak to się robi i jak zobaczyłem co i jak to byłem przerażony.Po pierwsze ja zawsze po inseminacji jednej matki czyszczę igłę z resztek nasienia zanim nabiorę drugą porcje, po drugie końcówkę igiełki myje zawsze rozcieńczonym spirytusem.A to wszystko wiąże się oczywiście z czasem.U tego hodowcy wszystko szło ilościowo w ogóle nie dbał o sprzęt nie dezynfekował go no ale matek w ciągu jednej godziny unasiennił z 10.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2009, 16:26 - pt 
gdzie kupić taki sprzecik?i czy mikroskopy z tych sklepów sie nadają? chciałbym kupić te w granicach od 2tys do 7tys bo potrzebne też mi są do badan nad grzybami wiec byłby tylko jeden wydatek http://deltaoptical.pl http://astrozakupy.pl :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2010, 15:56 - śr 

Rejestracja: 10 marca 2010, 21:33 - śr
Posty: 1
Lokalizacja: lubelskie
Popieram w 100% kolegów, że do pasiek produkcyjnych najlepsze są matki naturalnie unasienione. Sam trochę hoduję matek i do tej pory nie miałem potrzeby unasieniania sztucznie matek lecz zacząłem selekcję w kilku kierunkach i mam potrzebę nauczyć się inseminacji. Zadeklarowałem się nawet do uczestnictwa w kursie inseminatorów w KCHZ ale w ubiegłym roku było tylko 3 chętne osoby na taki kurs a w tym roku jeżeli nie będzie większej ilości chetnych to też kurs nie odbędzie się. Nie mam w pobliżu żadnego (dobrego) inseminatora u boku którego mógłbym nauczyć się podstaw.
Dlatego też może będą chętni pszczelarze na taki kurs to niech odpowiedzą na mój post lub napiszą maila, a udzielę więcej informacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2010, 19:22 - pt 
Witam kolego Jan_Ko powiedz mi po co ty tak chcesz iść na ten kurs ??? chcesz komuś kabzy nabić :) kup sobie sprzęcik wyhoduj sobie dodatkowe 10 matek i zapewniam Ciebie ze za 7 razem unasiennisz matkę bez problemów, tak ja się nauczyłem metoda prób i błędów.
No chyba że Ty chcesz mieć papierek.
Co do tego czy lepiej mieć matki sztucznie unasiennione czy naturalnie to każdy z nas ma swoje zdanie zrób tak wydziel sobie 10 uli w 5 poddaj matki unasiennione sztucznie a w następnych 5 naturalnie i obserwuj ja tak miałem i zdecydowanie wole matki sztucznie unasiennione.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2010, 19:52 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a ktos mi moze podac producentow sprzetu do unasieniania matek oraz orientacyjne ceny poszczegolnych czesci?? Oraz wypisac caly sprzet jaki bedzie potrzebny do skompletowania aparatury do unasieniania. Bo w przyszlosci chcial bym sie zajac hodowla matek pszczelich oczywiscie bardziej hobbystycznie. Czy na internecie sa jakies linki na ktorych mozna poogladac taka aparature??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2010, 20:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Jeden kolega z forum zrobił sam inseminator chyba o tym pisał w innym wątku może i tu się pojawi :):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2010, 22:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja niestety nie mam zbyt wielkich zdolnosci manualnych i ze zrobieniem inseminatora bym mial duzy klopot:)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwietnia 2010, 22:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
miecio,
Przejrzyj ten temat a szczególnie ofertę ze Szczecina
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... ght=#34181

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji