FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 stycznia 2018, 12:12 - śr 
Odsklepianie to dość pracochłonna praca, jakie udogodnienia macie w swoich pasiekach i czy noż elektryczny to dobry zakup?Proszę o konkrety pszczelarzy .Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 21 stycznia 2018, 20:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Każdy swoje chwali ja mam dwa noże 30 w i 40 w jestem zadowolony nie miałem do czynienia z chińskimi więc nie wypowiem się.
Kolega pooglada filmy na youtube i sprawdzi jak to szybko idzie.
zdzisławp pisze:
Odsklepianie to dość pracochłonna praca, jakie udogodnienia macie w swoich pasiekach i czy noż elektryczny to dobry zakup?Proszę o konkrety pszczelarzy .Pozdrawiam.

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 15:52 - pn 

Rejestracja: 26 września 2013, 16:43 - czw
Posty: 142
Lokalizacja: Trzebień k/Magnuszewa
Ule na jakich gospodaruję: Wz
dobry zakup, po sezonie używania takie uwagi:
- musi być dłuższy od jednego z boku ramki (nóż prowadzimy po beleczce)
- musi być cienki, bez zgrubień
zalety:
- przyśpiesza prace o połowę
- ładnie odcina, wyrównuje plastry
wady - nie zauważyłem :) - no może gorący jest i trzeba patrzyć gdzie się go odkłada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 16:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
daniel1963,
co masz i gdzie kupiłeś?,
nóż chodzi za mną od kilku lat rozmawiałem na ten temat z wieloma osobami, chce kupić ale nie chcę się wpakować na minę, słyszałem o Polskiej firmie z okolic warszawy co wykonuje fajne noże w cenie ok tys zł ale nie mam kontaktu , Jacek Wojciechowski i Miłosz Michalski też mi zakręcili trochę w głowie z ich cackami z dadanta, obecnie odsklepiam zwykłym cienkim nożem z drobnymi zębami idzie bardzo sprawnie ale gdyby był ciepły było by jeszcze lepiej
jak ktoś ma coś fajnego to proszę opiniować co kupione, gdzie, jaka moc, za ile i czy warto kupić ten konkretny model
to co można spotkać z ukrainy np na olx są wg mnie za słabe i nie wyglądają na solidne choć mogę się mylić, z drugiej strony na aliexpres jest tego do zatrzęsienia a trudno kupować na chybił trafił i eksperymentować do skutku

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 17:59 - pn 

Rejestracja: 26 września 2013, 16:43 - czw
Posty: 142
Lokalizacja: Trzebień k/Magnuszewa
Ule na jakich gospodaruję: Wz
nóż kupiłem na olx za jakieś 130-140 zł mniej więcej wyglądał tak http://charytatywni.allegro.pl/noz-do-o ... m-i5964556 , dł 230mm, 12V, podłączyłem pod stary prostownik samochodowy. Przepracował jakieś 4 godziny i na razie żadnych problemów. Ja kierowałem się ceną i żeby był cienki. Oczywiście widelec czasami potrzebny. Po odwirowaniu jeszcze raz plastry równam do szerokości beleczki i oczyszczam ramki z nadmiaru wosku. Nóż miał najniższą moc jaką się podaje (chyba 70W) i nie miałem problemu z ciepłotą noża. Wydaje mi się że był z Ukrainy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 18:00 - pn 

Rejestracja: 26 września 2013, 16:43 - czw
Posty: 142
Lokalizacja: Trzebień k/Magnuszewa
Ule na jakich gospodaruję: Wz
raczej 35W :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 18:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
daniel1963,
ukraińskie zabawki, a link też nieszczęśliwy bo ja z Jurkiem i jego fundacjami to się lubimy :P
czekam na opinie osób które dużo odsklepiają i im to wychodzi :wink:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 19:06 - pn 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
[quote="kudlaty"]daniel1963,
co masz i gdzie kupiłeś?,
nóż chodzi za mną od kilku lat rozmawiałem na ten temat z wieloma osobami, chce kupić ale nie chcę się wpakować na minę, słyszałem o Polskiej firmie z okolic warszawy co wykonuje fajne noże w cenie ok tys zł ale nie mam kontaktu , Jacek Wojciechowski i Miłosz Michalski też mi zakręcili trochę w głowie z ich cackami z dadanta, obecnie odsklepiam zwykłym cienkim nożem z drobnymi zębami idzie bardzo sprawnie
Ta firma z Warszawy to elmatest 0 22 72916 78 . Mam od nich napęd przy starej wirówce ,bardzo solidny i bezawaryjny, nóż też może taki będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 19:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
anZag,
dziękuje dobry człowieku będę jutro dzwonił w tej sprawie, słyszałem ze robią tylko na export ale się wszystkiego postaram dowiedzieć

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 20:32 - pn 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
kudlaty pisze:
ale się wszystkiego postaram dowiedzieć

Podziel się wiadomościami jak już wszystko będziesz wiedział.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 21:08 - pn 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 20:22 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: mazury
Ule na jakich gospodaruję: WLP. Ostr, L3/4
Nóż kupiłem od Arkadiusz77, 40 W, jestem zadowolony. Bałem się o zbyt małą moc, ale jak dla mnie jest OK. W nocy ładuję akumulator (odkupiłem stary za pół l. , który już nie dawał rady w samochodzie), a w dzień pracuje. Nawet trzeba się uwijać, bo chwila przerwy w pracy i wosk się topi. A ponieważ w moim przypadku, przy jednoosobowej obsłudze przerwy w odsklepianiu się powtarzają, zamierzam dorobić sobie nożny wyłącznik. Ramki po odsklepieniu są równe - czasem trzeba wklęsłe powierzchnie poprawić nożem, a nadbudówki równo ścinam i wszystko spada na dno stołu. Tym nożem idzie dużo sprawniej, niż widelcem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 21:11 - pn 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 20:22 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: mazury
Ule na jakich gospodaruję: WLP. Ostr, L3/4
Poprawka: czasem trzeba wklęsłe powierzchnie poprawić widelcem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2018, 22:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tapi pisze:
Nóż kupiłem od Arkadiusz77, 40 W, jestem zadowolony. Bałem się o zbyt małą moc, ale jak dla mnie jest OK. W nocy ładuję akumulator (odkupiłem stary za pół l. , który już nie dawał rady w samochodzie), a w dzień pracuje. Nawet trzeba się uwijać, bo chwila przerwy w pracy i wosk się topi. A ponieważ w moim przypadku, przy jednoosobowej obsłudze przerwy w odsklepianiu się powtarzają, zamierzam dorobić sobie nożny wyłącznik. Ramki po odsklepieniu są równe - czasem trzeba wklęsłe powierzchnie poprawić nożem, a nadbudówki równo ścinam i wszystko spada na dno stołu. Tym nożem idzie dużo sprawniej, niż widelcem.

jeszcze mi akumulator do szczęścia potrzebny w pracowni :shock: mnie interesuje coś z zasilaniem sieciowym z gniazdka, ja się nie p..dole w tańcu tylko odsklepiam :mrgreen: do upadłego jak jest co dlatego mi zależy na sprawdzonych rozwiązaniach, oglądałem sporo filmów na YT z odsklepiania i mam mieszane odczucia bo jakby mi ktoś ręce powiązał i dał widelec do odskepiania to zębami bym szybciej odsklepił jak ludzie nożami dlatego tyle różnych opinii
tak musi to wyglądać nie inaczej choć widzę na filmie że sezon ich trochę wystopował z zapałem :wink:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 stycznia 2018, 07:56 - wt 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
70 zł

https://pl.aliexpress.com/item/New-Bee- ... 0.0.1BJIQ9


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 stycznia 2018, 20:48 - wt 

Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 21:06 - czw
Posty: 223
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Londyn
jedrzej66 pisze:


Używasz takiego? odsklepianie widelcem jest bardzo czasochłonne, aczkolwiek rzadko mi się zdarza, żeby ramki były nadbudowane. Tym bardziej że używam hoffmanowskich, więc nawet nie wiem czy taki nóż miałby prawo bytu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2018, 08:20 - śr 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Nie używam, ale będę używał. Kupiłem go i leci...
Też mam hoffmanowskie - będzie pewnie trochę dłużej niż przy zwykłych, ale na pewno dużo szybciej niż widelcem.
Jest taki sam jak te w sklepach po 249 zł...
A nawet jak się nie sprawdzi to będę miał żelazko za 70 zł :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2018, 10:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty pisze:
anZag,
dziękuje dobry człowieku będę jutro dzwonił w tej sprawie, słyszałem ze robią tylko na export ale się wszystkiego postaram dowiedzieć


miałem dzwonić wczoraj ale mi rano wyleciało z głowy, przed chwilą dzwoniłem i trochę pogaworzyłem z miłą Panią która odebrała telefon,
noży nie produkują od roku problemem jest zakup odpowiedniego materiału do jego produkcji bo jak uprzejma Pani mówiła "nie chcemy produkować go z blachy do konserw bo to nie o to chodzi", co do parametrów dowiedziałem się że moc była ok 110W, temperatura do jakiej się nagrzewał ok 80stopni, był jakiś przycisk do wyłączenia czy wyłączał się automatycznie nie wiem dokładnie o co chodziło
ostatnia cena była 480zł za sztukę,
będę śledził rozwój wydarzeń bo może wznowią produkcje jeśli znajdą odpowiedni materiał a do tego czasu muszę poszukać innego źródła zaopatrzenia :cry:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2018, 11:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
kudlaty,
Staszek ja swój kupowałem od Sventego.
Koszt z przesyłką coś koło 160-170$.
To jest ten nóż Dadant co chłopaki przedstawiają na youtobe.
Moc bardzo duża. Wosk się topi a jak włożysz nóz do odsklepin to potrafi się miód skarmelizować także temperatura musi być wysoka.
Mam go 3 lata. w pierwszym roku go używałem non stop, w drugim pół na pół z widelcem, trzeci rok przeleżał w szufladzie. Wnioski nasuwają sie same.
Cześć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2018, 11:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mendalinho pisze:
kudlaty,
Staszek ja swój kupowałem od Sventego.
Koszt z przesyłką coś koło 160-170$.
To jest ten nóż Dadant co chłopaki przedstawiają na youtobe.
Moc bardzo duża. Wosk się topi a jak włożysz nóz do odsklepin to potrafi się miód skarmelizować także temperatura musi być wysoka.
Mam go 3 lata. w pierwszym roku go używałem non stop, w drugim pół na pół z widelcem, trzeci rok przeleżał w szufladzie. Wnioski nasuwają sie same.
Cześć


to napisz na pw ile chcesz za niego :mrgreen: tak właściwie jako dobry Kolega powinienem wysłać tylko adres do wysyłki żeby Cię uwolnić od tego kłopotu no bo od czego są koledzy jak nie od pomocy :?: , bezinteresownej pomocy muszę podkreślić :haha: już nawet nic od Ciebie nie będę wołał za tą usługę wezmę go darmo :mrgreen:

ja dla odmiany robię tylko nożem ale zwykłym dopiero dwa lata temu dokupiłem odsklepiacze ręczne bo miałem nieletnią pomoc do odsklepiania, za chwilę mi napiszą życzliwi że wyzyskuje dzieci z podstawówki :D no ale jest kapitalizm to trzeba sobie radzić jakoś :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2018, 13:23 - czw 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
kudlaty pisze:
kudlaty pisze:
anZag,
dziękuje dobry człowieku będę jutro dzwonił w tej sprawie, słyszałem ze robią tylko na export ale się wszystkiego postaram dowiedzieć


miałem dzwonić wczoraj ale mi rano wyleciało z głowy, przed chwilą dzwoniłem i trochę pogaworzyłem z miłą Panią która odebrała telefon,
noży nie produkują od roku problemem jest zakup odpowiedniego materiału do jego produkcji bo jak uprzejma Pani mówiła "nie chcemy produkować go z blachy do konserw bo to nie o to chodzi", co do parametrów dowiedziałem się że moc była ok 110W, temperatura do jakiej się nagrzewał ok 80stopni, był jakiś przycisk do wyłączenia czy wyłączał się automatycznie nie wiem dokładnie o co chodziło
ostatnia cena była 480zł za sztukę,
będę śledził rozwój wydarzeń bo może wznowią produkcje jeśli znajdą odpowiedni materiał a do tego czasu muszę poszukać innego źródła zaopatrzenia :cry:


Jasne .... w dzisiejszych czasach nie ma stali żeby nóż wykonać ... :)
Niektórzy lubią taki głupoty pleść jak znajdą słuchacza ... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2018, 17:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
Po co świętemu zawracać głowę :D Ja polecam ten nóż ukraiński ten krótszy bo mam ramki 18 tki .Nóż upiłem dwa lata temu coś za sto parę zł , bezpośrednio z Ukrainy za pośrednictwem "alledrogo" . Grzałka wystarczająca nóż ostry , lekki , nie pali wosku i miodu , w czasie dłuższych przerw wyłączam go z zasilania.
Zamiast akumulatora używam zasilacza do halogenów
https://www.olx.pl/oferta/transformator ... 7d0fc1ba2c
coś takiego ja kupiłem za 20 zł używany na olx plus jakiś wyłącznik klawiszowy do odłączania zasilania podczas przerw. Żona moja która odsklepia jest bardzo zadowolona :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 stycznia 2018, 19:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
mendalinho pisze:
kudlaty,
To jest ten nóż Dadant co chłopaki przedstawiają na youtobe.
Moc bardzo duża. Wosk się topi a jak włożysz nóz do odsklepin to potrafi się miód skarmelizować także temperatura musi być wysoka.
Mam go 3 lata. w pierwszym roku go używałem non stop, w drugim pół na pół z widelcem, trzeci rok przeleżał w szufladzie. Wnioski nasuwają sie same.
Cześć


Regulator napięcia za 15zł i problem za dużej mocy znika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2018, 22:43 - pn 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 374
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
zdzisławp pisze:
Odsklepianie to dość pracochłonna praca, jakie udogodnienia macie w swoich pasiekach i czy noż elektryczny to dobry zakup?Proszę o konkrety pszczelarzy .Pozdrawiam.


Tuż u mnie w zeszłym roku taka bida panie, że jakbym noża elektrycznego używał to już zupełnie pozbawiłbym się przyjemności z miodobrania. A żeby sobie te słodkie chwile przedłużyć, to wyrąbałem z odsklepiacza 15 igieł. Niby zostały dwie, ale za to przyjemności co niemiara :śmieję się z ciebie:

Pozdrawiam niespiesznie Beeskit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2018, 22:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Beeskit, trzeba było wykałaczką odsklepiać a zamiast odsklepiacza kupić na otarcie łez zgrzewkę :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2018, 23:02 - pn 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 20:22 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: mazury
Ule na jakich gospodaruję: WLP. Ostr, L3/4
Dzięki Tadek 11, ten Ukraiński nóż mam, jest świetny. Teraz jeszcze dokupię ten transformator, no i wyłącznik klawiszowy i będzie git. Zresztą mam też nóż z ELMATEStu, kilka sezonów go używałem jednak Ukraiński ma przewagę - jest lżejszy. Nie pomyślałem o transformatorze, dzięki Tadek 11, dzięki za Forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2018, 23:14 - pn 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 374
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
Beeskit pisze:
zdzisławp pisze:
Odsklepianie to dość pracochłonna praca, jakie udogodnienia macie w swoich pasiekach i czy noż elektryczny to dobry zakup?Proszę o konkrety pszczelarzy .Pozdrawiam.


Tuż u mnie w zeszłym roku taka bida panie, że jakbym noża elektrycznego używał to już zupełnie pozbawiłbym się przyjemności z miodobrania. A żeby sobie te słodkie chwile przedłużyć, to wyrąbałem z odsklepiacza 15 igieł. Niby zostały dwie, ale za to przyjemności co niemiara :śmieję się z ciebie:

Pozdrawiam niespiesznie Beeskit


Tak se kombinuję, że jakby zredukować ilość igieł jeszcze o 50% to i przyjemność by się zwiększyła o 100% :brawo:

Pozdrawiam logistycznie Beeskit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2018, 03:15 - wt 

Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:42 - pt
Posty: 107
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Mój znajomy z pod Krakowa ma 300 uli i jadą widelcami i sie niczym nie przejmują .Kupiłem w tym roku 50 odkładów i jak na razie tylko 10 połączyłem co jest juz mój sukces. w przyszłym planuje dobic do 120 uli .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2018, 08:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
amitreusz pisze:
Mój znajomy z pod Krakowa ma 300 uli i jadą widelcami i sie niczym nie przejmują .Kupiłem w tym roku 50 odkładów i jak na razie tylko 10 połączyłem co jest juz mój sukces. w przyszłym planuje dobic do 120 uli .

A kto bogatemu zabroni :D Nawet odsklepiać wykałaczką 300 uli ?
Pozdrawiam
Tadek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2018, 09:49 - śr 
Dziękuje wszystkim kol. za merytoryczne wypowiedzi w tym temacie i zdecydowałem o zakupie noża elektrycznego produkcji ukraińskiej i po sezonie napiszę o jego wadach i zaletach.Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 01 lutego 2018, 14:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
No jakie wady może mieć nóż ? Tylko ze jest tępy ? Ja polecam aby podczas użytkowania noża ukaińskiego czyścić go o drewniana listwę lub deskę ? Chodzi nie o konserwacje po miodobraniu tylko tą podczas miodobrania :D Na nożu pozostają resztki odsklepu pokrtyte miodem i nadmiar tego trzeba usuwać pocierając płaszczyzną noża o coś . Mija żona robiła to o naczynie metalowe na odsklepiny i przy okazji stępiła nóż trafiając ostrzem w metal , . Po tym doświadczeniu zamontowałem jej drewnianą deskę o którą czyści nóż i już nie ulega tępieniu. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 00:49 - pt 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
amitreusz pisze:
Mój znajomy z pod Krakowa ma 300 uli i jadą widelcami i sie niczym nie przejmują .Kupiłem w tym roku 50 odkładów i jak na razie tylko 10 połączyłem co jest juz mój sukces. w przyszłym planuje dobic do 120 uli .


i

amitreusz pisze:
Czesc .Ubiegłej jesieni zastosowałem kwas mrówkowy według zalecen doktora kwaska i doktora roxeth i straciłem wszystkie 24 rodziny .Byłem na ich grupie facebook ,ale nie wiedziałem o co chodzi dopiero po roku czasu się natchnąłem tym filmem https://www.youtube.com/watch?v=a4k391lWesw
co potrafi kwas zrobic z pszczołami . Kilka dni temu odłączyłem sie od grupy .
cały czas myslałem ,ze to specjaliści pszczeli z tutułami uweażajcie na roznych znachorów.



:roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 09:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
robik,

mało kto wprowadza nowe rozwiązania na całej pasiece jednocześnie,
jeśli grupa kontrolna liczyła tyle to mogły wszystkie polecieć nie widzę sprzeczności pozostałe leczone czym innym się trzymają

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 12:51 - pt 

Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:42 - pt
Posty: 107
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
czesc w tym roku mam jak na razie 40 rodzino odkładów w ubiegłej zimy straciłem wszystkie 24 rodziny co miałem .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 13:05 - pt 

Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:42 - pt
Posty: 107
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
a w tym roku zimowla to bajka nawet osypów na dennicy nie ma i nawet staram sie koło uli nie chodzic .czasami zagladam pod powałke jak siedza pszczoły .pszczoły nie lataja i nie wypryskują ,a pasieke mam w lasku w cieniu niedaleko Rybnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 13:18 - pt 

Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:42 - pt
Posty: 107
Ule na jakich gospodaruję: wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
nota bene jestem kierowcą ratownikiem medycznym w jednym z rybnickich szpitali cos podobnego jak tramwajarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2018, 21:26 - pt 
amitreusz pisze:
nota bene jestem kierowcą ratownikiem medycznym w jednym z rybnickich szpitali cos podobnego jak tramwajarz.


To super Ami ,że jesteś ratownikiem . Bierz się za ratunek

http://www.blasty.pl/29846/tramwaj-popierdolilo :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 02 lutego 2018, 21:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Z polecanych linków też można sporo wywnioskować o polecającym.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2018, 00:08 - wt 

Rejestracja: 23 marca 2017, 23:44 - czw
Posty: 195
Ule na jakich gospodaruję: stojaki wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronowo Elbląskie
Jest taki niemiecki sklep dla pszczelarzy Holrterman ,mają spory wybór noży do odsklepiania łącznie ze słynnym speed kingiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2023, 05:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
A spotkał się ktoś kiedyś z takim nożem ?
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARD7Ag


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2023, 06:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2011, 19:22 - sob
Posty: 577
Lokalizacja: Chotcza
Ule na jakich gospodaruję: LG3/4
Pawel_T pisze:
A spotkał się ktoś kiedyś z takim nożem ?
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARD7Ag

Nie mam ale nóż dadanta mogę polecić, no i ten
https://www.ipszczelnictwo.pl/odsklepia ... y-19-igiel mam 2 szt i polecam nie ma porównania do tych naszych najtańszych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2023, 07:51 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 27 maja 2021, 10:01 - czw
Posty: 14
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: BRZOZA
Powiedzcie koledzy. Nie jest tak z tymi nożami że jak ramka grubo odbudowana to idąc po beleczce dużo sie odcina i trzeba mieć porządny stół z sitem lub wyciskarkę do odsklepin? Druga sprawa jak ramka w wklęsłymi miejscami to widelec pewnie zostaje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2023, 19:41 - ndz 

Rejestracja: 08 maja 2022, 15:08 - ndz
Posty: 33
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Bielsk Podlaski
Pasieka Malila pisze:
Powiedzcie koledzy. Nie jest tak z tymi nożami że jak ramka grubo odbudowana to idąc po beleczce dużo sie odcina i trzeba mieć porządny stół z sitem lub wyciskarkę do odsklepin? Druga sprawa jak ramka w wklęsłymi miejscami to widelec pewnie zostaje ?

Swego czasu z ciekawości kupiłem tego typu nóż elektryczny (https://www.lunzo.pl/elektryczny-noz-ps ... gJLPvD_BwE) - co prawda tańszy i innej firmy. Do do odsklepiania nie sprawdza się, za słabo grzeje. Pracuję na ramkach 1/2 dadant. Odsklepiam odsklepiaczem widelcowym (coś w tym stylu, takim zakrzywionym: https://lyson.com.pl/asortyment-pszczel ... gKe5_D_BwE). Próbowałem wałkowego (https://allegro.pl/oferta/rozluzniacz-d ... gJfy_D_BwE) - według mnie to porażka, ale może nie potrafię go obsługiwać. Natomiast po odwirowaniu ramek niektóre wyrównuję (moje pszczoły różnie odbudowują lub nadbudowują susz) i do tego celu zrobiłem sobie urządzenie na kształt procy czyli jak litera Y. Między ramionami jest rozpięty drut oporowy, przez który puszczam ze starego akumulatora samochodowego prąd około 5A. Tym sposobem mam równiutkie ramki. Oczywiście, taka zabawa tylko w małej pasiece. Miód odbieram tylko z 7 rodzinek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2023, 20:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 309
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
pebo pisze:
Do do odsklepiania nie sprawdza się, za słabo grzeje. Pracuję na ramkach 1/2 dadant.
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mam identyczny, chiński już kupę lat, chyba odkąd aliexpress pojawił się na polskim rynku, bo tam go kupiłem. Po odpowiednim "liftingu" działa może nie idealnie, ale bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie odsklepiania ramek 1/2 bez niego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2023, 20:19 - ndz 

Rejestracja: 08 maja 2022, 15:08 - ndz
Posty: 33
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Bielsk Podlaski
bialywoj pisze:
pebo pisze:
Do do odsklepiania nie sprawdza się, za słabo grzeje. Pracuję na ramkach 1/2 dadant.
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mam identyczny, chiński już kupę lat, chyba odkąd aliexpress pojawił się na polskim rynku, bo tam go kupiłem. Po odpowiednim "liftingu" działa może nie idealnie, ale bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie odsklepiania ramek 1/2 bez niego.
Czyli po prostu każdy ma jakąś swoją ulubioną, spraktykowaną metodę i tego się trzyma. A co to był za "lifting", jeśli to nie tajemnica? Mój nóż co prawda grzeje do 180 st. C ale do odsklepiania jednak za wolno się nagrzewa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji