FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19 maja 2010, 22:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
A ja mam coś takiego
Obrazek
http://img27.imageshack.us/img27/9371/dsc00230kt.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/940/dsc00229m.jpg
http://img237.imageshack.us/img237/5346/dsc00228w.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/8092/dsc00227n.jpg
http://img691.imageshack.us/img691/5584/dsc00226zv.jpg
http://img576.imageshack.us/img576/6287/dsc00225iy.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/7104/dsc00224c.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2010, 22:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
sorki ale nie w tym poście mi się wstawiło


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 02:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Cytuj:
Śmiej się śmiej Dziś rano byłem na mszy i powiedziałem księdzu i kapucynowi żeby pomodlili się o dobrą pogodę do tej pory w cieniu mam 20 stopni a pszczoły latają jak głupie. Nie dawałem żadnej kasy ponieważ jestem ministrantem i mam za freeko jednak modlitwa pomaga Pokładam nadzieję w Bogu


To co Ty tutaj sie przechwalasz, "zalatwiles" tylko sobie i juz, a innym???
Nie tylko zreszta Bogdan chcialby - popatrz, cala poludniowa Polska zalana i dalej leje, a Ty co?

Chyba cos niezle [shadow=olive]p o l e w a s z[/shadow] - a tak to widze nie tylko ja!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 08:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Dziś załatwię dla innych, zaraz jadę na mszę i zobaczymy :) Widzę jaka sytuacja jest na południu, tylko z wiadomości i wcale się nie śmieje z czyjegoś nie szczęścia, jeśli o to Ci chodzi :!:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 10:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
I jak tam u was pogoda dziś się klaruje? U mnie na termometrze 18 i słońce przebija się zza chmur pszczółki latają aż miło :mrgreen:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 10:34 - czw 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
U mnie lipa, pochmurno dżdżysto i 11 st na cyferblacie. Pszczoły na wylocie ciupiom w pokera. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 10:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
W Olsztynie ciepło 20 stopni ale słoneczka na razie nie widać. Jutro ma świecic takze jadę do pasieki na obchód


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 11:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
U mnie w Orzyszu 24 stopnie i parno,pewnie wieczorem będzie burza. Na rzepaku huczy aż miło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 11:35 - czw 
U mnie 9 stopni i mżawka moje od dwóch tygodni oblotu nie zrobiły nie wiem kiedy tyle nagrzeszyłem ,zeby tak karać :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 16:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
U mnie 18 stopni, pszczoły naszą pyłek (bo tyle poznam) ruch przed ulami wielki aż wydaje mi się jakiś dziwny. Mam nadzieję że nie chcą uciekać.

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 17:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
u mnie 11 stopni i naparza żabami tak leje ze szok !!!!!!!!! mam dość tej poje.....ej pogody !!! :cold:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 17:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Ja mam taki ukrop, duszno, że nie idzie wytrzymać na termometrze 23 wieczorem chyba będzie dobra burza :mrgreen: Poszerzyłem parę uli węzą, pszczoły o dziwo spokojne na te parę dni deszczu, brak nastroju rojowego.

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 18:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
chyba to zimno tak na nie zadziałało :) mysiały ogrzewać gniazdo i spożywać ogromne ilości miodu oraz zasklepiać to co naniosły(choć mam wątpliwości :)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 18:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
to masz fart ja mam w ulach mięso i nie mam jak odkładów zrobić bo za zimno a jak słonce wyjdzie to będzie masakra drabina rojnica i spryskiwacz podstawowe wyposażenie tak to będzie wyglądać chyba ze się temperatura podniesie do minimum 15 stopni to zrobię odkłady bez względu na to czy będzie padać czy nie byle było cieplej !!!!!!! :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 21:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 listopada 2009, 14:50 - ndz
Posty: 200
Lokalizacja: Podlasie okolice Łap
Ule na jakich gospodaruję: Wz i Wp
Hej u mnie pogoda się troszkę poprawiła , aby tak dalej było..... :D :D :D :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 21:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
ładnie, pięknie tylko szkoda że rzepak już się kończy a były na nim tylko 3 dni

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 23:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Skrorpionie nie wiem ale ta Jodłowa się mi obiła gdzieś o uszy. czy to nie okolice Tarnowa?? Jeśli tak to jutro albo w sobotę powinno był ładnie ja się nastawiam na odkłady jak ich nie zrobię w ten czas to nie wiem co będzie bo matki mają przyjść we wtorek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2010, 01:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
TAK DANIEL TO OKOLICE DO TARNOWA MAM 30 KM DO DĘBICY BLIŻEJ 24 KM DALEJ PADA PRZED CHWILA BYŁA BURZA NORMALNIE MAM JUŻ TEGO DOŚĆ !!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2010, 14:58 - pt 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Roje złapane , teraz przeszła ulewa, tak jakby było zasucho, przez podwórko woda płynie i pszczoły znowu będą myślały o rójce. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2010, 23:02 - sob 

Rejestracja: 08 lipca 2009, 23:23 - śr
Posty: 32
Lokalizacja: Zabłoto
Dzisiaj u mnie cieplo chwilami wialo ale pracowaly pieknie
odklady porobione bo mi przyszly matki od Pani Gembalowej
Czekam na przesylke od draszyra i zobacze co to bedzie.
Przez trzy lata kupowalem matki od roznych hodowcow przewaznie
po 10 szt z tego mam dwie reszta doniczego strasznie zlosliwe
lub nierozwijaly sie. Kupiony odklad piecio ramkowy z matka reproduktorka
dokladnie rok temu ale bez zbroji nie podchodz jak szerszenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 00:29 - ndz 
U mnie 3 razy na dzień burza litości xD Do południa zrobiłem czesciowy przegląd, miodu w pasiece szkoda nawet miodarkę wyciagać xD Po 2 tygodniach chłodów (najniższa zanotowana temperatura u mnie w dzień 6 stopni , mżawek, deszczy ,ulew i innych pogodowych anomalii w maju nareszcie temperatura powyżej 15 stopni huraaaaaaaa .
Wczoraj wyszedł rój i to bedzie chyba ostatni w maju xD 3 nastroje rojowe plus 2 ciche wymiany matek i 1 gdzieś przygniotłem do tego w jednym ulu grzyb k.... ,ale nie poddajemy się xD
Bo to co my se tu gadamy to pikuś ,ale popatrzcie na tych biednych powodzian stracili cały dorobek zycia ... :cry:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 19:12 - ndz 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Wczoraj odebralem nadstawki z miodem sa pieknie zasklepione - ale to tylko tyle lub za tyle bo przy takiej pogodzie to to pelna nadstawk to ladnie. Reszte zostawilem im na zycie , a to gniazdo i jedna /niepelne/ nadstawka. zrobilem dosc mocne odklady z matkami od p. G. Przy tak trudnych waronkach to i tak ladnie wyszlo. Ule nadal stoja w wodzie - tz: stojaki i chodzilem na bosaka. Na rzepaku zrobil sie teren podmokly /jeziorko/ ale nie musialem uciekac z ulami . Kolega trzymal 40szt. przy Sanie i zdazyl o godz 5.00 zabrac ,a okolo 11.00 zalalo teren ze z 60h. terenu rzepaku zostalo tylko wielkie jezioro. Szczesliwy ze udalo mu sie w ostatniej chwili uniknac tragedi. Dzisiaj dzwonil ze i tak odwirowal ponad sto lit.miodku ,ale to 1/3 tego co moglismy sie spodziewac. Teraz robi odklady i podkarmia. Z mniszka i sadow -lipa- Tylko male ilosci. Mam nadzieje ze akacja i prawdziwa lipa dopisza.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2010, 20:35 - ndz 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
U mnie rzepak jeszcze kwitnie. Wydaje mi się ze jeszcze około 7-10 dni będzie kwitnąć.
Szkoda ze nie mam ula na wadze, bo dzienne przybytki muszą być ogromne - mimo dodawania korpusów gniazdo jest całe zalane .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 20:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
masakra u mnie 3 razy na dzień buza kurcze co zacznie coś nektarować to deszcz spłuka zaczyna kwitnąc malina ale jak tak będzie jak do tej pory to ten rok badzie totalna klapa !!!! jeszcze są 3 duże pożytki w moich stronach akacja lipa i jak dopisze to spadź iglasta bo na liściastą w tym roku pewno niema co liczyć !!!!! a z pogody nic dobrego nie wynika !!!! jeszcze na domiar wszystkiego zwiała mi rujka bo usiadła na topoli jakieś 12 metrów nad ziemia stwierdziłem ze niech idą w piz......u ja karku nie chce skręcić !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 maja 2010, 22:49 - pn 

Rejestracja: 08 lipca 2009, 23:23 - śr
Posty: 32
Lokalizacja: Zabłoto
Dzisiaj zrobilem przeglad nadstawki WP zalane ale nie sa zasklepione mam po
dwie na korpusie UWO a czesc sa na korpusie i dodalem trzeci
Mialem wczoraj jedna rojke zrobilem odklad ze stara matka i niewyciolem
matecznikow. Na wadze roznie jak ladna pogoda to pokazuje trzy i nawet
trzy i pol kg ale dzisiaj tylko 1 kg.Ale badzmy dobrej mysli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2010, 17:07 - pn 
i znów leje i zapowiadają deszczei tem około20 stopni i pszczoły siedzą i jedzą


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2010, 21:45 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
To co przyniosły w zeszłym tygodniu na facelii przy tych 30-stopniwych upałach powinno im starczyc na prawie 2 miesiące.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2010, 21:53 - wt 
polbart pisze:
To co przyniosły w zeszłym tygodniu na facelii przy tych 30-stopniwych upałach powinno im starczyc na prawie 2 miesiące.


HHee to co do beczki nosiły ??
Ja doznałem szoku jak popatrzyłem do uli
5 dni szalały jak oszalałe pożytek był piękny i co Psińco w nadstawce tylko się świeci ,Ale za to ul w ul 8-9 ramek czerwiu otwartego matki powariowały cały pożytek teraz zje czerw
dopiero za 5-7 dni jak go przykryją to zacznie w nadstawkach przybywać o ile Papleć na polu nie będzie a tu K..... zaś leje :pala: :tasak: czy to się nie skończy :thank: :kapelan:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2010, 22:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
u mnie padało do południa teraz nie leje i się rozpogodziło i na to wszystko 1 rodzinka sfiksowała wściekły się w promieniu 30 metrów rzucają się na wszystko co się rusza matka jest bo sprawdziłem co się stało i czy nie z powodu szukania matki żądlą bo ja szukają to borówka jest przy nich jak baranek dodam ze to kranika matkę kopiłem unasienniona matka z tamtego roku jak nie jutro je uśpię i zobaczę co będą robić czy się uspokoją bo zapomną czy takie wredne pokolenie dala matka ze względu ze w tym miejscu co mam ta rodzinę nie mogą być takie złośliwce bo mam sąsiadów w kolo i nie chce ich zrazić do pszczół !!!!!! możne wy macie jakieś pomysły co z nimi zrobić !!!!! matki będę miał dopiero 23 czerwca od pani Maria Gembala. a szkoda mi ta rodzinę wysiarkowac bo są silne ale z drogiej strony nie mogę trzymać takich złośliwców !!!!!jestem w patowej sytuacji i nie wiem co zrobić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2010, 22:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 grudnia 2009, 18:21 - pt
Posty: 241
Lokalizacja: Nowy Sącz
skorpion zlikwiduj matkę zabierz cały czerw, a na to miejsce poddaj ramkę z jajeczkami z łagodnej rodziny niech odciągną mateczniki ratunkowe. Do wymiany robotnic na nowe pokolenie od nowej matki będą agrsywne.

_________________
Wacław Białogłowicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2010, 22:37 - wt 
Też dostałem szoku zrobiłem odkład 1,5 tygodnia temu 4 ramkowy kilka dni później dołożyłem 2 ramka wielkopolskie , 4 dni temu znowu 2 ramka ,dzisiaj wchodzę i 7 ramek zaczerwionych xD dołozyłem kolejne 2 i myślę ,że początkiem lipca drugi korpus założe ,a miód który już odkładzik przyniosły wstawię do górnego korpusu :) ale w dalszym ciągu jestem nie zadowolony z pogody przez 6-7 dni nanosiły dośc sporo ,ale w dalszym ciagu nie ma się czym chcwalić jak dobrze pójdzie to rok zakończę jako bankrut lub na zerowych kosztach . Chyba ze lipiec bedzie lepszy i z uli będzie się mi spadź wylewać wiadrami lol


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2010, 22:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
tak tylko wcześniej będą matki zamówione primy niż się wygryza dodam ze 2 dni wcześniej były spokojne jak baranki wczoraj zaczęły szaleć a kapnolem się ze coś jest nie tak z nimi jak wszedłem na pasieczysko szybciej się z tamta wyniosłem niż wszedłem i trzeba było się ubrać jak kosmita żeby zajrzeć do nich na kapeluszu i całym kombinezonie siedziało ich cala masa nawet podkurzacz żądliły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 czerwca 2010, 21:55 - śr 
no umnie teraz jest 11 stopni a ma być rano 8 fajne mamy lato :cold: :cold:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 czerwca 2010, 23:29 - śr 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kochani na górce pozostało mi 8 uli których nie zabrała woda . Przed wczoraj wszedłem na nią . Na czterech paletach stały ule parami. Na jednej dwa ule zasiedziałe przez rójki. Dziś zrobiłem przegląd. Zapomniałem z tego wszystkiego kapelusza. Na wariata odymiłem i zajrzałem do środka . W jednym ulu około 1,5 kg pszczoły Cztery ramki zaczerwione po połowie z czerwiem na 2-3 dni do zakrycia, sporo miodu. W drugim ulu 0,5 kg pszczoły z jedną ramką zaczerwioną podobnie jak w ulu obok.Na moje oko przyszła jedna rójka z dwiema matkami i się podzieliła.Pszczoły identyczne . Małe toto dobrze się trzyma plastrów w czasie przeglądu i bardzo spokojne bez biegania po ramce. Wcześniej kupiłem dwie rójki na pożytek z nawłoci . Jedną rójkę złapałem 23 maja i z braku uli siedzi u kolegi.
Złapana rójka i tak pójdzie na wzmocnienie pasieki kolegi. Ja wezmę tylko matusię z małym odkładem bo złośliwa niech mi pasieki pilnuje nad Wisłą.
Co do tych cudzesów jak ich nazywa kolega Bocian , to myślę ten większy rój na mięso i część przekazać młodemu pszczelarzowi jako odkład. A to drugie maleństwo doprowadzić jedynie do siły na zimę.
Jakieś podpowiedzi ???
Chociaż gotowca mam wyżej u pszczelarzyka. Fajnie opisał. Podokładam ramek jak on i będzie mięcho. Potem podzielę na pół.
Chodzi o to że kilkaset metrów dalej młody chłopak ma 3-y puste ule i chciałem go namówić na zasiedlenie. Pierwszy odkład mu dam . Matkę sam sobie kupi .Dobrze mieć w okolicy rasowe matki w zadbanych pasiekach.
No i serce boli jak po tej ciężkiej zimie popatrzeć na puste ule. Do tego jeszcze ta powódź.

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 08:28 - śr 
Takiego mokrego i zimnego miesiąca jak maj do tej pory to ja nie pamiętam
Szok wczoraj padał grad


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 18 maja 2016, 08:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
BoCiAnK pisze:
Takiego mokrego i zimnego miesiąca jak maj do tej pory to ja nie pamiętam
Szok wczoraj padał grad

z tego deszczu wszyscy powinniśmy się cieszyć nawet jeśli odbije sie to na ilości pierwszego miodu w tym roku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 08:59 - śr 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
mendalinho pisze:
BoCiAnK pisze:
Takiego mokrego i zimnego miesiąca jak maj do tej pory to ja nie pamiętam
Szok wczoraj padał grad

z tego deszczu wszyscy powinniśmy się cieszyć nawet jeśli odbije sie to na ilości pierwszego miodu w tym roku

I tu się mylisz mój drogi. My na północy cieszymy się z deszczu , ale tam na południu nie długo mogą stanąć prze poważnym problemem powodzi.
Pozdrawiam Waldek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 09:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Deszcz był potrzebny, robiło się już sucho. Dziś od rana więcej słońca, będzie dobrze :D U mnie rzepak dopiero w pełni zaczął kwitnienie. Ciekawe tylko co słychać w ulach po tych kilku zimnych dniach. W razie czego drabina czeka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 09:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
waldwielki41 pisze:
ale tam na południu nie długo mogą stanąć prze poważnym problemem powodzi.

Na razie wszyscy stoimy przed problemem suszy w całej Polsce
Deszczu w zeszłym roku i w tym jak na lekarstwo. Także cieszyć sie trzeba z każdej kropli.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 09:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
mendalinho, dokładnie tak, zasoby wody słodkiej stale się uszczuplają, więc deszcz jest potrzebny. Oczywiście nie życzę nikomu by przez to miał być w plecy z całym sezonem, ale wiadomo jak jest wilgotno i ciepło to pojawia się też spadź także pszczelarze z południa może jeszcze będą mieli kłopoty z dźwiganiem miodni :)
U nas wczoraj padało z krótkimi przerwami, a pogoda od piątku nie rozpieszczała... mimo to trzeba było zajrzeć do uli i usunąć mateczniki bo rójki już im w głowie.

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 18:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mendalinho pisze:
waldwielki41 pisze:
ale tam na południu nie długo mogą stanąć prze poważnym problemem powodzi.

Na razie wszyscy stoimy przed problemem suszy w całej Polsce
Deszczu w zeszłym roku i w tym jak na lekarstwo. Także cieszyć sie trzeba z każdej kropli.
Pozdrawiam


No to chyba u Was. W Małopolsce w maju padało łącznie 8 dni przynajmniej u mnie. Wszystkie stawy pozapełniane na fula. Nie było tak od kilku lat.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 18:13 - śr 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
A w Bieszczadach 14 dni,a dzisiaj deszcz ze śniegiem, a w wyższych partiach śnieg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 21:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
U nas też z pogodą jeszcze nie tak żle . Ale połowe rodzin wywiozłem na rzepak pod Białoruś (Parczew - Włodawa) jutro sprawdzę co u nich :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2016, 22:13 - śr 
marian pisze:
A w Bieszczadach 14 dni,a dzisiaj deszcz ze śniegiem,


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 18 maja 2016, 23:36 - śr 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
Kosut to Parczew czy Włodawa :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2016, 08:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
górski_pszczelarz pisze:
Wszystkie stawy pozapełniane na fula. Nie było tak od kilku lat.

pozazdrościć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2016, 21:13 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Tydzień temu w rodzinach które wywiozłem na rzepak miałem po nadstawce pełnej miodu z mniszka - korpusy już były ciężkie ale ramki niezasklepione. Od tamtego czasu cały czas padało do wczoraj. Myślicie, że podczas wczorajszej, dzisiejszej oraz jutrzejszej ładnej pogody już go zasklepią i można będzie wirować? Bo trochę mam daleko na pasiekę i jeżeli nie ma to sensu to bym wolał nie jechać.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2016, 21:43 - czw 
Ja myślę że warto jechać bo nawet jak zasklepiły to mogą odsklepić i uciec na drzewo :D


Na górę
  
 
Post: 19 maja 2016, 22:03 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Przed deszczami zrobiłem im sporo miejsca na miód dając 3 nadstawki, gniazdo na jednym pełnym korpusie wlkp, nadstawka z mniszkiem oddzielona dwiema pustymi polnadstawkami od gniazda. Rzepak teraz kwitnie w najlepsze. Mam nadzieję, że się nie poroily.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji