FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:25 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 lipca 2018, 11:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2013, 01:03 - ndz
Posty: 3409
Lokalizacja: dolnośląskie/ Lubomierz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski korpusowy
Włożona ramka wiosną przeczerwiona, tak jak opisałam, jest tak smakowitym kąskiem dla warrozy że jeśli tam nic nie będzie to śpię spokojnie co najmniej do lip. Nawet jak jest warroza, to mam świadomość, że te matki przezimowane dały by pokolenia 1-3 X 2-5 szt a nawet 7szt, a ja biologicznie je odebrałam. W najgorszym wypadku taka matka chowana wsobnie, może dać 21 swoich następczyń a one pociągnęły by piramidę dalej. Warroza z chowu niespokrewnionego, jeszcze więcej, jest płodniejsza i żywotniejsza. Żywo-łapka to dobra rzecz. Jeśli coś złapię wtedy jednak liczę odsypy i inne takie opisane powyżej rzeczy.
Nadmienię jednak z doświadczenia, że jeszcze nie leczyłam wiosną, jeśli wykonałam zabieg kwasem mlekowym po lipach i dokładnie jesienią, by ostatni przypadł bez czerwiu. Ta ramka redukuje warrozę tak mocno, że potem mimo wychowu tam trutni do lotów, rodziny nie odbiegają mocno od tych które nie hodowały ojców prawie wcale.
Ad.
Rybnik87 pisze:
idzia12 pisze:
szymek1 Sprawdzanie porażenia:
-Po wychowaniu pierwszego pokolenia pszczół, już wiosną, 10% najsilniejszych rodzin otrzymuje przeczerwioną zeszłoroczną ramkę trutową do zaczerwienia( w środek gniazda). Dopiero po zasklepieniu tej ramki w rodzinie ląduje ramka pracy na wychów trutni hodowlanych. Jeśli rodzina z jakiegoś powodu się nie rozwija też dostaje taką ramkę lub jej część. Potem żmudne liczenie.


Co mam zrobić jeśli na takiej przeczerwionej ramce nie znajduję ani jednej warrozy na jakiejkolwiek larwie trutowej ?
Spać spokojnie czy dymić rodziny ??

_________________
Ewa
Nie sztuką jest leczyć. Sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 21:29 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Dzis wieczorem byłem w pasiece godz 19,40 zabrać odkład i ku mojemu zdziwieniu coś za moimi plecami około 10 m ciamkało odwracam sie i nic nie widze ale to cos dalej ciamka wiec po woli odszedłem do samochodu wyjołem sprzet hukowy ale kierwsza rakieta nie wypaliła wiec załadowałem druga i cos wyskoczyło z krzaków był to niedzwiedz odszedł na około 50m po drugim strzale uciekł w sina dal




henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 22:10 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
henry650, uprawiasz pszczelarstwo ekstremalne :haha: . Dwa razy widziałem misia na żywo w plenerze w okolicach Mucznego, fajnie się o tym opowiada ale nikomu nie życzę Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 22:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
henry650 pisze:
Dzis wieczorem byłem w pasiece godz 19,40 zabrać odkład i ku mojemu zdziwieniu coś za moimi plecami około 10 m ciamkało odwracam sie i nic nie widze ale to cos dalej ciamka wiec po woli odszedłem do samochodu wyjołem sprzet hukowy ale kierwsza rakieta nie wypaliła wiec załadowałem druga i cos wyskoczyło z krzaków był to niedzwiedz odszedł na około 50m po drugim strzale uciekł w sina dal




henry
Faktycznie, podchodzi pod ekstremalne pszczelarstwo.
W mojej okolicy pojawiły się wilki ,widziano dwa w okolicy gospodarstw.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 22:35 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
bo lubię no to psy w okolicy za chwilę będą zjedzone.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 22:43 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Niedzwiedzia widziałem w Tatrach z dość "bezpiecznej" odległości około 300m. Określiłbym że jego zwinność była lepsza niż kozicy. Z niedziwiedziami nie ma żartów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2018, 22:49 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
astroludek pisze:
Niedzwiedzia widziałem w Tatrach z dość "bezpiecznej" odległości około 300m. Określiłbym że jego zwinność była lepsza niż kozicy. Z niedziwiedziami nie ma żartów.

Z moja zwinnościa było gorzej bo bliżej do misia niż do samochodu a moj owczarek wylegiwał sie na tylnej kanapie hehe


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2018, 06:49 - ndz 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Może lepiej że się wylegiwał niedźwiedz mógł ruszyć na psa i na Ciebie

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2018, 12:30 - ndz 
Kurka wróciłem w nocy z nad naszego śmierdzącego morza :bosie: poszedłem teraz do pasieki,przeglądałem 1 ul w którym były mateczniki ,widzę mateczniki wygryzione pszczół znacznie ubyło :shock: podnoszę głowę do góry patrzę na drzewo a tam piękna duża rójka wisi :haha: jakis pierdykniety rok sie trafil :lol:
ps.barciak , To poszła rójka z twoją saharyjska w której myślałem że mateczniki są przeziębione i się nie wygryzą :P


Na górę
  
 
Post: 29 lipca 2018, 23:18 - ndz 
szymek1 pisze:
Kurka wróciłem w nocy z nad naszego śmierdzącego morza :bosie: poszedłem teraz do pasieki,przeglądałem 1 ul w którym były mateczniki ,widzę mateczniki wygryzione pszczół znacznie ubyło :shock: podnoszę głowę do góry patrzę na drzewo a tam piękna duża rójka wisi :haha: jakis pierdykniety rok sie trafil :lol:
ps.barciak , To poszła rójka z twoją saharyjska w której myślałem że mateczniki są przeziębione i się nie wygryzą :P


Widzisz chlopie myślenie nie jest twoja mocna stroną a z drugiej strony rojka o tej porze swiadczy tylko o głodzie w rodzinie


Na górę
  
 
Post: 29 lipca 2018, 23:34 - ndz 
Rójka? W połowie maja cos tam sie brały do rójki niektóre ale zostały utemperowane ,a teraz rójka to jakas nieudolność pszczelarza .Od czerwca pszczelarz powinien lezec brzuchem do góry i miec już prawie przygotowane rodziny do zimy .Odkłady porobił w maju ,matki wymienia to cała jego robota w czerwcu i lipcu ,a jak jest miód to kręci ,jak nie ma to ciastko żeby z głodu nie umarły :haha:


Na górę
  
 
Post: 30 lipca 2018, 06:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
gl220 pisze:
Od czerwca pszczelarz powinien lezec brzuchem do góry i miec już prawie przygotowane rodziny do zimy .

A do pszczol zajrzeć po zimie w kwietniu bo wcześniej się nie niepokoi w dwa miechy zrobić co się ma zrobić wywirowac 150 kg z ula szybko sprzedać bo przecież miód zajebisty i bez chemii a potem na Hawaje na pół roku. Kurcze czemu ja sam na to nie wpadłem że tak trzeba robić.

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2018, 09:26 - pn 
juljan, masz racje .
gl220, lubie Cie :wink:
Łukasz1980, :wink:


Na górę
  
 
Post: 30 lipca 2018, 10:43 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
szymek1 pisze:
juljan, masz racje .
gl220, lubie Cie :wink:
Łukasz1980, :wink:


Pisałem, że głód w okolicy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2018, 22:49 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
szymek1 pisze:
ps.barciak , To poszła rójka z twoją saharyjska w której myślałem że mateczniki są przeziębione i się nie wygryzą :P

szymek1, ,ojciec musiał się pomylić , taki hodowca jak BARciak , nie rozprowadzał by tak rojliwych pszczół. :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2018, 23:06 - pn 
Hieronim pisze:
szymek1, ,ojciec musiał się pomylić , taki hodowca jak BARciak , nie rozprowadzał by tak rojliwych pszczół.

To raczej nie jest kwestia pszczół, nie pij do barciaka :wink:
rójka w "już sierpniu" to wina pszczelarza tak jak i we wrzesniu :haha: , tylko niby dlaczego te mateczniki miały być niby przeziębione ??????
A może to jakaś innowacyjna metoda krioterapii dla pszczół ?
:mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 09:33 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
pszczolkamaja01 pisze:
To raczej nie jest kwestia pszczół, nie pij do barciaka :wink:
rójka w "już sierpniu" to wina pszczelarza tak jak i we wrzesniu :haha: , tylko niby dlaczego te mateczniki miały być niby przeziębione ??????
A może to jakaś innowacyjna metoda krioterapii dla pszczół ?
:mrgreen:

Ciekawe skąd tam wzięły się mateczniki rojowe w końcu lipca , pewnie pszczoły pomyliły strony świata , a BARciakto moim zdaniem solidny hodowca , ale jak większość z nas tylko kopiuje czyjś materiał .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2018, 10:22 - wt 
Marcin, Wszystko możesz nam zarzucić ale nie to że głodzimy pszczoły .Pszczoły u nas mają pokarm nie ma z tym problemu ,dbamy o to. :wink:
Hieronim, Akurat wyroił się ul z elgonami od Leszka polbarta. To nie chodzi o rojliwość pszczół to była dość silna rodzina w której skasowałem starą matkę .Chciałem żeby z saharyjski sobie jeszcze matki wyhodować, było kilka mateczników matki się wy gryzły i wyroiły się z młodą matką, taka sytuacja czasem się zdarza ,kilka razy zdarzyło mi się nawet że odkład mi się wyroił.


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 10:30 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
szymek1 pisze:
Chciałem żeby saharyjski sobie jeszcze matki wyhodować

Spróbuj innej metody hodowli matek, na ratunkowych raczej nie bazuj, są zdecydowanie słabsze od matek hodowlanych, cw i nawet rojowych.

:haha: :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2018, 10:36 - wt 
Bartek.pl, Cześć Paweł widzę że wróciłaś na forum to fajnie .Słuchaj ja inaczej trochę dzialam, robię sobie 5-cio ramkowy starter I wkładam do niego tylko jedną ramkę z jajkami i pszczoły odciągają mateczniki na młodych larwach takie matki sobie hoduje.
Uwierz mi że nie ma żadnej różnicy w takich matkach a matkach od Hodowców matki bardzo ładnie czerwiea.Wszystko gra nie ma żadnego problemu :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 11:50 - wt 
szymek1, a jak jest z łagodnością takich "swoich" pszczół po którymś tam pokoleniu? Gdy zaczynałem kilka lat temu miałem same dzikuny w ulach, po podniesieniu beleczek (przez pierwsze dwa lata używałem w starych leżakach) to masowo wylegały próbując za żądlić rękawice.


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 12:11 - wt 
Malcolm, Nie mam żadnego problemu jeżeli chodzi o agresywność pszczół ,jest tu kilka osób którzy kupili ode mnie pszczoły z forum .Myślę że mogą to śmiało potwierdzić nie mam problemów nigdy nie ciągle dalej niż f3 matek może dlatego, w okolicy też pewnie są dobre trutnie dlatego te pszczoły są takie jakie są.
Właśnie Przeglądałem odkłady i zaczął deszcz padać i widzisz przy takiej pogodzie nie było żadnych problemów, pracuję w krótkich spodenkach bez żadnej siatki nie piszę tego żeby jakiegoś chojraka zgrywasz po prostu opisuje sytuację jaką mam bardzo mnie to cieszy że mam takie pszczoły i są takie fajne :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 12:17 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Malcolm pisze:
szymek1, a jak jest z łagodnością takich "swoich" pszczół po którymś tam pokoleniu?

Efekt jest taki , że jak zobaczą dwa mateczniki , to nawet w końcu lipca , przy suszy pożytkowej , już są na drzewie. :thank: szymek1, namów w końcu ojca do zakupu normalnej matki reprodukcyjnej , na refundację będzie taniej. Z własnego doświadczenia mogę polecić p. Gębalową , matki zachowują się jak naturalnie unasiennione i nie ma z nimi żadnego problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2018, 13:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
szymek1 pisze:
.................. nigdy nie ciągle dalej niż f3 matek ................
Kuźwa ,zakrzywiasz czasoprzestrzeń,nigdy w Twoim przypadku oznacza że matki takowej szansy nie miały.Poczytaj swoje stare posty zanim zaczniesz zakrzywiać Swoje EGO .Fakty to nie atak (uprzedzając Twój tok myślenia).

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2018, 13:27 - wt 
bo lubię, Nie lubisz mnie .Wiem to od dawna ,nie musisz tego robić nie przymusza Cię ,buziaczki 8)


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2018, 21:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Pisiorek,tylko tak uczciwie ,wymień mi chociaż jeden powód dlaczego miałbym Ciebie nie lubić .Wracając,przecież sam doskonale wiesz że f3 dopiero przed tobą .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2018, 22:29 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
szymek1 pisze:
Właśnie Przeglądałem odkłady i zaczął deszcz padać i widzisz przy takiej pogodzie nie było żadnych problemów, pracuję w krótkich spodenkach bez żadnej siatki nie piszę tego żeby jakiegoś chojraka zgrywasz po prostu opisuje sytuację jaką mam bardzo mnie to cieszy że mam takie pszczoły i są takie fajne

No to u mnie takich nie zobaczysz, potrzebne będą długie spodnie. :haha:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sierpnia 2018, 06:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
szymek1 pisze:
Malcolm, Nie mam żadnego problemu jeżeli chodzi o agresywność pszczół ,jest tu kilka osób którzy kupili ode mnie pszczoły z forum .Myślę że mogą to śmiało potwierdzić nie mam problemów nigdy nie ciągle dalej niż f3 matek może dlatego, w okolicy też pewnie są dobre trutnie dlatego te pszczoły są takie jakie są.
Właśnie Przeglądałem odkłady i zaczął deszcz padać i widzisz przy takiej pogodzie nie było żadnych problemów, pracuję w krótkich spodenkach bez żadnej siatki nie piszę tego żeby jakiegoś chojraka zgrywasz po prostu opisuje sytuację jaką mam bardzo mnie to cieszy że mam takie pszczoły i są takie fajne :wink:
Pewnie że masz bardzo dobre pszczoły jak byłem to przegląd alim kilka rodzin i dawaj sobie wciskać że twoje pszczoły są złe masz wszystko w należytym porządku .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sierpnia 2018, 11:30 - śr 
Rob pisze:
szymek1 pisze:
Właśnie Przeglądałem odkłady i zaczął deszcz padać i widzisz przy takiej pogodzie nie było żadnych problemów, pracuję w krótkich spodenkach bez żadnej siatki nie piszę tego żeby jakiegoś chojraka zgrywasz po prostu opisuje sytuację jaką mam bardzo mnie to cieszy że mam takie pszczoły i są takie fajne

No to u mnie takich nie zobaczysz, potrzebne będą długie spodnie. :haha:


Robert rozumiem Twoje przesłanie :lol: Czyli mam wziąć ze sobą spodnie narciarskie i leki na kaca :haha:

pawel., Przyjacielu ptaszki ćwierkały że masz zakończyć działalność na forum przy trzech tysiącach postów ,3000 już przekroczone :haha:


Na górę
  
 
Post: 01 sierpnia 2018, 16:14 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
szymek1, leki mam :haha: :haha:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sierpnia 2018, 19:00 - śr 
W pasiece Wszystko wygląda dobrze Przeglądałem dzisiaj wszystkie odkłady , zaglądałem też do rodzin produkcyjnych jest OK,maja po 9 ramek czerwiu, jest pokarm jest pyłek, nie ma żadnego problemu .Nawet ta rojka którą zebrałem kilka dni temu obsiada 5 ramek, zasilem je trzema ramkami czerwiu , pszczoły rokują naprawdę dobrą zimowle. na razie stoi w skrzynce odpadowej bo już brakuje mi uli będę musiał dorobić.


Na górę
  
 
Post: 01 sierpnia 2018, 22:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
szymek1, Ja pisałem że muszę odpocząć urlop się każdemu należy wtedy zapominamy o wszelkich sprawach .Prawda jest taka że jak napisze 3000 postów kończę pisanie ale czytać trzeba bo tu tyle spraw jest poruszane trudno by było to nie przeczytać .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 18:52 - czw 
Hej co taka cisza na forum :?: Byłem dzisiaj na wycieczce krajobrazoznawszczej i odwiedziłem solidnych pszczelarzy, no i powiem wam że fajnie jest pogadać mądrymi ludźmi, jakie tam piękne tereny, spadz aż kapie z drzew :mrgreen: miod wycieka z uli prawie jak u Olka :lol: nie powiem dokładnie gdzie byłem bo podstawili byście tam pewnie pszczoły :haha: Powiem tylko że jechałem kawałek zakopianka .kurka jakie tam gory az ursus mial miejscami ciezko :haha: musialem redukowac biegi :wink:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 18:55 - czw 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
szymek1, ojciec będzie zły, że mu ursusa zajumałeś :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 19:07 - czw 
BARciak pisze:
szymek1, ojciec będzie zły, że mu ursusa zajumałeś :haha:


Pozyczyl mi, tylko musialem zatankowac do pelna :wink:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 19:08 - czw 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
szymek1 pisze:
BARciak pisze:
szymek1, ojciec będzie zły, że mu ursusa zajumałeś :haha:


Pozyczyl mi, tylko musialem zatankowac do pelna :wink:

Pewnie z obciętego kieszonkowego? :wink: :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 20:06 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Sezon poławiania pyłku uważam za zamknięty, dziś zdjąłem poławiacze. Były założone od 1 maja non stop. Rzuciłem okiem do dwóch rodzin, ciekawe było to że obydwie miały po około 3 ramki świeżej pierzgi mimo poławiaczy - pszczoły zapewne ucza się jak przejść żeby zrobić kontrabande ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 21:48 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
To ja z innej beczki jutro wpada do mnie wycieczka z kolegą Hieronim na czele i zobaczą najpiękniejsza kraine w PL i kiedyś miodem płynacą a dzis pozostały tylko wspomnienia
z miodu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 22:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
szymek1 pisze:
Hej co taka cisza na forum :?: Byłem dzisiaj na wycieczce krajobrazoznawszczej i odwiedziłem solidnych pszczelarzy, no i powiem wam że fajnie jest pogadać mądrymi ludźmi, jakie tam piękne tereny, spadz aż kapie z drzew :mrgreen: miod wycieka z uli prawie jak u Olka :lol: nie powiem dokładnie gdzie byłem bo podstawili byście tam pewnie pszczoły :haha: Powiem tylko że jechałem kawałek zakopianka .kurka jakie tam gory az ursus mial miejscami ciezko :haha: musialem redukowac biegi :wink:

może ci olej z ursusa kapał i myślałeś że to spadź :haha:? dobrze że nie buksowałeś w żadnej z klas i udało sie jakąś szkołę pokończyć w terminie bo dopiero by było :P to już wiadomo kto jest producentem i dostawcą tych miodów malinowych z krupówek :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:07 - czw 
henry650 pisze:
To ja z innej beczki jutro wpada do mnie wycieczka z kolegą Hieronim na czele i zobaczą najpiękniejsza kraine w PL i kiedyś miodem płynacą a dzis pozostały tylko wspomnienia
z miodu


henry


Za dużo sie książek naczytałeś komunistycznych o spadzi ,o miodzie i krainie miodkiem płynącej .To zawsze były wspomnienia .Miód raz na 6-7 lat.


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:23 - czw 
:roll:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:27 - czw 
gl220, kolego mam teraz 53 ule ,miodu wybralem 50 litrow. Taki rok ,ja nie karmie pszczol w sezonie by sobie sredia podniesc ,mam odwage napisac jaki jest real ...
I do zadnych sosen mnie nie porownuj bo ja lubie pszczoly i ich nie mecze .zmieniles posta jednak miales pecha ,zdazylem juz przeczytac :?


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:40 - czw 
szymek1 pisze:
gl220, kolego mam teraz 53 ule ,miodu wybralem 50 litrow. Taki rok ,ja nie karmie pszczol w sezonie by sobie sredia podniesc ,mam odwage napisac jaki jest real ...
I do zadnych sosen mnie nie porownuj bo ja lubie pszczoly i ich nie mecze .zmieniles posta jednak miales pecha ,zdazylem juz przeczytac :?


Szymek obstawiałem 100 litrów w myslach .To teraz Ursusa musisz sprzedać . :shock:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:45 - czw 
gl220, kolego ,wiem ze do Ciebie mi daleko jednak szybko sie ucze ,uwazaj bym Ci klientow nie podebral :P
W tym roku odklady rozwalaja ule tak je wyfutrowalem :haha: sie o mnie nie martw ,dam se rade :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2018, 23:57 - czw 
szymek1 pisze:
kolego mam teraz 53 ule ,miodu wybralem 50 litrow.

Miałam Ciebie już nie komentować, ale sam się prosisz takimi durnotami :-(
Tak się nie da ..... nie ma nawet, takiej możliwości
A że kreujesz się pszczelego altruistę to widać, słychać i czuć a ja sie zeszczałam ze śmiechu :haha: :haha:
Pisiorek daj se siana :thank:


Na górę
  
 
Post: 03 sierpnia 2018, 00:01 - pt 
Szymek odemnie sie nie ucz a zreszta chyba mnie z kims mylisz.Zostalo mi 300 sloikow z domieszka lipy.Za to musze wykarmic cala rodzine ,wlac do baku ,cos zjesć raz od czasu do czasu i jeszcze wyjechac na wakacje w zimie. Na same fajki 4 tyś jeszcze musze dać nie wiem czy sie zmieszczę :P


Na górę
  
 
Post: 03 sierpnia 2018, 00:02 - pt 
pszczolkamaja01, a ja dobrze wiem ze Ty nie jestes zadna maja tylko gucio z wackiem miedzy nogami . :haha:
Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem .uli produkcyjnych w ty roku mialem 10. :P

Potrafisz z kilkunastu rodzin zrobic 40 odkladow i wybrac cos miodu ?


Na górę
  
 
Post: 03 sierpnia 2018, 00:06 - pt 
gl220, z nikim Cie nie myle :lol: nabijaj w bambuko pszczolkamaja01, bo ja tu jestem stary wyjadacz :haha:


Na górę
  
 
Post: 03 sierpnia 2018, 00:15 - pt 
szymek1 pisze:
pszczolkamaja01, a ja dobrze wiem ze Ty nie jestes zadna maja tylko gucio z wackiem miedzy nogami . :haha:
Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem .uli produkcyjnych w ty roku mialem 10. :P

Potrafisz z kilkunastu rodzin zrobic 40 odkladow i wybrac cos miodu ?


pisiorek
Tytuł: Re: Strona ojcowska, jaka rasa, linia? : 19 stycznia 2018, 15:04 - pt

Odpowiedzi: 103
Odsłony: 5774

Pajej pisze:
Moje te na które narzekam podczas przeglądu waliły po 5 żądeł na każdą dłoń


Czyli w normie :lol:
Przy pszczolach trzeba troche umiec robic, ja ze swoimi duzo gadam :wink: ,czasem przegladne 30 uli chodza mi po rekach i zadna mnie nie uzadli .pisze zupelnie serio .


Na górę
  
 
Post: 03 sierpnia 2018, 00:17 - pt 
dobrze Pisiorek już nic nie piszę, jesteś ignorowany


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji