FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:55 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 sierpnia 2018, 10:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Zadaję sobie pytanie dlaczego Admin zamknął temat matek od Lewandowskiego?Czyżby głównym celem tego forum jest promowanie a wszelka krytyka zamiatana pod dywan.Sam byłem klientem Lewandowskich i zakupiłem dwa lata temu od niego kilkanascie matek nieunasiennionych.Do tej pory nie wychylałem się przed szereg czekając czy mój problem spotkał tylko mnie czy również innych.Jak widać kto raz złamał zasady uczciwości wchodzi mu to w krew i robi to nagminnie.Dopóki nie sprowadziłem do swojej pasieki matek od Lewandowskiego nie wiedziałem co to jest nosema.Matki sprowadzałem wspólnie z kolegą, który do dnia dzisiejszego nie wiedział by skąd wziewa się u niego w pasiece nosema ponieważ matki poddawał w klateczce wraz pszczołami.Ja z kolei mam inną metodę poddawania matek na sztuczny matecznik.Dla bezpieczeństwa podczas przekładania matek do sztucznych mateczników coby mi nie zwiała robiłem to w samochodzie.Pszczoły towarzyszące matkom rozleciały się po samochodzie,na drugi dzień bylem zaskoczony jak zobaczyłem całe wnętrze samochodu zapaprane rzadkim plackowatym kałem pszczół.Matki beznadziejnie były przyjmowane przez pszczoły a te które zostały przyjęte pszczoły na sile chciały wymienić.W pierwszym roku po ich wprowadzeniu do pasieki pojawiły się pierwsze objawy nosemy, które zbagatelizowałem bo wcześniej nie wiedziałem co to jest nosema i nie sądziłem że może mnie dopaść.W tym roku pod dwóch latach od wprowadzenia matek od Lewandowskich, podobnie u mnie jak i kolegi sytuacja wyglądała tragicznie.W wyniku osłabienia rodzin przez nosemę wiosną jedną trzecią pasieki musiałem zlikwidować łącząc rodziny słabe po dwie do kupy a nawet i trzy.Nie sądzę żeby problem nie dotyczył innych którzy dwa lata temu brali od Lewandowskich matki tylko podobnie jak mój kolega nie kojarzą problemu wystąpienia nosemy w pasiece z zakupionymi matkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 11:08 - ndz 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
balwro,nie będę tego każdemu z osobna tłumaczył więc napiszę publicznie. Bogdan poprosił mnie o zamknięcie tematu zanim Lewandowski nie wróci z urlopu. Zapewne chodzi o to że ma on konto u nas na forum(bo ma).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 11:17 - ndz 
balwro pisze:
Zadaję sobie pytanie dlaczego Admin zamknął temat matek od Lewandowskiego?Czyżby głównym celem tego forum jest promowanie a wszelka krytyka zamiatana pod dywan.Sam byłem klientem Lewandowskich i zakupiłem dwa lata temu od niego kilkanascie matek nieunasiennionych.Do tej pory nie wychylałem się przed szereg czekając czy mój problem spotkał tylko mnie czy również innych.Jak widać kto raz złamał zasady uczciwości wchodzi mu to w krew i robi to nagminnie.Dopóki nie sprowadziłem do swojej pasieki matek od Lewandowskiego nie wiedziałem co to jest nosema.Matki sprowadzałem wspólnie z kolegą, który do dnia dzisiejszego nie wiedział by skąd wziewa się u niego w pasiece nosema ponieważ matki poddawał w klateczce wraz pszczołami.Ja z kolei mam inną metodę poddawania matek na sztuczny matecznik.Dla bezpieczeństwa podczas przekładania matek do sztucznych mateczników coby mi nie zwiała robiłem to w samochodzie.Pszczoły towarzyszące matkom rozleciały się po samochodzie,na drugi dzień bylem zaskoczony jak zobaczyłem całe wnętrze samochodu zapaprane rzadkim plackowatym kałem pszczół.Matki beznadziejnie były przyjmowane przez pszczoły a te które zostały przyjęte pszczoły na sile chciały wymienić.W pierwszym roku po ich wprowadzeniu do pasieki pojawiły się pierwsze objawy nosemy, które zbagatelizowałem bo wcześniej nie wiedziałem co to jest nosema i nie sądziłem że może mnie dopaść.W tym roku pod dwóch latach od wprowadzenia matek od Lewandowskich, podobnie u mnie jak i kolegi sytuacja wyglądała tragicznie.W wyniku osłabienia rodzin przez nosemę wiosną jedną trzecią pasieki musiałem zlikwidować łącząc rodziny słabe po dwie do kupy a nawet i trzy.Nie sądzę żeby problem nie dotyczył innych którzy dwa lata temu brali od Lewandowskich matki tylko podobnie jak mój kolega nie kojarzą problemu wystąpienia nosemy w pasiece z zakupionymi matkami.



Na układy nie ma rady , ten też zamkną bo nie ładnie wygląda dla nowicjusza który chcę zakupic matki słabej jakości.


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 13:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
balwro dzięki za ostrzeżenie. Ja również w zeszłym roku kupiłem od niego matki. W tym roku z 13 rodzin zostało mi na wiosnę 3 z czego dwie musiałem połączyć, bo nie rokowały nadziei że się odbiją. Rozłożyła je nosemoza. Nigdy wcześniej u mnie jej nie było, dopiero w zeszłym roku. Matki podawałem w klateczkach z pszczołami. Też w niektórych rodzinach były ścinane, dopiero po którymś z kolei razie przyjmowane. Czyżby przyczyną były zainfekowane pszczoły?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 13:58 - ndz 
RysiekS pisze:
balwro dzięki za ostrzeżenie. Ja również w zeszłym roku kupiłem od niego matki. W tym roku z 13 rodzin zostało mi na wiosnę 3 z czego dwie musiałem połączyć, bo nie rokowały nadziei że się odbiją. Rozłożyła je nosemoza. Nigdy wcześniej u mnie jej nie było, dopiero w zeszłym roku. Matki podawałem w klateczkach z pszczołami. Też w niektórych rodzinach były ścinane, dopiero po którymś z kolei razie przyjmowane. Czyżby przyczyną były zainfekowane pszczoły?


Jeśli to prawda to ktoś powinien wziąć odpowiedzialność za to co się dzieje ten ktoś to hodowca.
Nie liczcie na to że się przyzna bo to by zaszkodziło jego interesom.


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 14:05 - ndz 
balwro pisze:
Zadaję sobie pytanie dlaczego Admin zamknął temat matek od Lewandowskiego?Czyżby głównym celem tego forum jest promowanie a wszelka krytyka zamiatana pod dywan.

Witam
Ja niczego nie zamykałem mogę tylko tyle powiedzieć że nawet nie byłem na internecie kilka dni
balwro,
Masz Rację to nie kółko różańcowe i promowania tu należy się nie tylko wypowiadać pozytywnie i chwalebnie ale także Negatywnie
Pozdrawiam Serdecznie
Bogdan


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 14:09 - ndz 
BARciak pisze:
balwro,nie będę tego każdemu z osobna tłumaczył więc napiszę publicznie. Bogdan poprosił mnie o zamknięcie tematu zanim Lewandowski nie wróci z urlopu. Zapewne chodzi o to że ma on konto u nas na forum(bo ma).

Dlaczego Piszesz Bzdury hmmmmm Ja wiem kto cię prosił !!


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 14:37 - ndz 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
BoCiAnK, wyjaśniliśmy wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 14:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
balwro pisze:
Nie sądzę żeby problem nie dotyczył innych którzy dwa lata temu brali od Lewandowskich matki tylko podobnie jak mój kolega nie kojarzą problemu wystąpienia nosemy w pasiece z zakupionymi matkami.

właśnie byłem ciekaw czy ktoś o tym napisze dla mnie to żadna nowość i nie dotyczy tylko tego sezonu o którym piszesz kilku znajomych też kupiło matki reprodukcyjne we wcześniejszych latach i ginęły same z siebie do pół roku czyli nosema, jeden nawet dzwonił do samego zainteresowanego z zapytaniem znając już odpowiedź na własne pytanie z chwilą jego zadania,
dlatego dziwi mnie że niektórzy "hodowcy" zakladają serie na sprzedaż po matkach które dopiero co otrzymali bo w ten sposób sobie i innym można narobić dziadostwa w pasiece sobie i innym a nosema to tylko jeden kwiatek z tego bukietu chorób jaki można otrzymać, wnioski tylko jedne hodować matki po swoich najlepszych i po problemie jak coś nowego to na bok i obserwacja rok i dopiero później decyzja hodować czy nie,
gwiazda internetów od soku z kapusty też wyrzekł się źródła i matek teraz ma krainkę i chwali pod niebiosa :mrgreen:
dawno bym z nich zrezygnował gdyby ludzie sie nie upierali na takie matki do odkładów
w poprzednim temacie co został zamknięty napisałem większy wywód ale zanim zdążyłem wysłać temat został zablokowany więc nie będę się produkował raz jeszcze

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 14:59 - ndz 
to piszcie o tym i piętnujcie oszusta jeżeli tal faktycznie jest


Na górę
  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 15:02 - ndz 

Rejestracja: 02 września 2007, 21:38 - ndz
Posty: 176
Lokalizacja: busko zdroj
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nie bardzo wiem o co teraz pretensje do admina czy bocianka zachowali się jak trzeba nie mogłem wcześniej się odnieść do tematu bo nie miałem dostępu do komputera a bylem bezpośrednio zainteresowany tym bardziej że niejaki fahu opublikował tylko półprawdy, sprawe wyjaśniłem z nosemą włącznie w wątku - mój komentarz . A teraz każdy może sobie wyrobić zdanie na ten temat niezależnie dobre czy złe dla mnie . Z mojej strony nie było żadnych nacisków na administarcje forum .

_________________
Michał Lewandowski - Miody Ponidzia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 23:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Nacisk był z mojej strony.
Jedyna słuszna decyzja jaka mogła zapaść to czasowe zamknięcie tematu na parę dni aż zainteresowany będzie mógł się wypowiedzieć.Bicie piany bez wysłuchania drugiej strony nikomu nie służy.
I tak się stało dzięki przytomności adminów.

leo38+, wrócił z urlopu więc temat można odblokować i przenieść do niego powyższe wpisy(to propozycja).

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2018, 09:58 - pn 
To może zamieście plan urlopu tego "hodowcy" abyśmy wiedzieli kiedy można coś pisać w temacie.... :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2018, 22:55 - pn 
Dlaczego dyskusja nie toczy się w wątku podstawowym który zapoczątkował pszczelarz. Został zamknięty i rozmywacie go w sposób kompromitujący... tworząc już trzeci wątek .admin który w tym macza palce obiecał że to uporządkuje..i co?


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2018, 22:57 - pn 
BARciak pisze:
BoCiAnK, wyjaśniliśmy wszystko.

No nam tutaj nic nie wyjaśniłeś kolego. Wprost przeciwnie... :shock:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji