FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:12 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 14 grudnia 2018, 20:57 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Wiech, ludzie tak to sobie wyobrażają a to tak nie działa :lol:
Godziemba, też mam takie odczucie, jakbym rozmawiał z panią od geografii z podstawówki :kłótnia: :o bozie: :głupek ze mnie:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 14 grudnia 2018, 21:06 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
zegaj, Ty kolego odleciałeś na całego.
Czy ty cokolwiek rozumiesz co piszesz. :blee:
emka24, zastanawiam sie co utraciłeś i za czym tesknisz ,że tak ci prezes Kaczyński doskwiera.
Rob, może nie potrafię tak pięknie pisać wychwalając swoje zasługi. Ty kolego to potrafisz perfekcyjnie. Bylejakość państwa jest wynikiem waszych małych zarobków o czym my tu rozmawiamy potrafisz jak nikt manipulować słowami i wikłać sieć niedorzecznych ,bezsensowny, stwierdzeń.
Rob pisze:
Wychodzi na to (idąc tokiem Twojego myślenia), że nieczystą grę prowadzą: lekarze, pielęgniarki, kolejarze, nauczyciele i wszyscy inni walczący o swoje...Sami dranie... Ty jeden draniem nie jesteś, bo droga twoja świetlista a czyny warte złota...

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś mnie osobiście ubawiłeś po same pachy
a Twoja doskonałoś budzi moje wątpliwości.
Pozdrawiam :pl:
ps.Ciekawość to jak mówią pierwszy stopień do piekła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 15:48 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Odnosisz to "waszych zarobków" tylko do mojego zawodu? Dobra, niech ci będzie. Jeśli bardzo dobry informatyk może zarobić 8 -10 tysięcy to czy przyjdzie do Policji za 2,6 tysiąca?, czy dobry prawnik wybierze dobre zarobki w korporacji czy przyjdzie do Policji za 2,6 tysiąca?, Czy dobry inżynier poszuka pracy w fabryce, czy przyjdzie do Policji za pieniądze jak wyżej? Czy zrobi to psycholog?, lekarz? pilot? menadżer? Patrząc dalej, po co przychodzić ma do tej pracy zaangażowany z ambicjami chłopak po ogólniaku czy technikum skoro zarobi więcej w pobliskiej strefie przemysłowej a nerwów straci znacznie mniej?
Na marginesie, skoro masz ubaw to znaczy, że Ci których wymieniłem mogą odejść od swoich miejsc pracy i to jest jak najbardziej usprawiedliwione?
Ciekawość jest pierwszym stopniem do wiedzy, gdyby nie ona nie siedziałbyś przed klawiaturą... nawet w jaskini byś nie siedział :wink: . W sumie nie musisz mówić gdzie pracujesz, dla mnie to nie problem lubię to co robię i powodów do uników na ten temat nie mam. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 16:52 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
ceny netto ;-) na 2018
1939 złotych otrzymuje kursant (1. grupa zaszeregowania)
w 2 grupie zaszeregowania jego zarobki rosną średnio o ponad 890 zł do kwoty 2830 zł.
Na stanowisku referenta (3. grupa) średnia miesięczna pensja wynosi 3165 zł.
Na stanowisku dzielnicowego i kontrolera ruchu drogowego (4. grupa) – średnio 3491 zł.

Oprócz podstawy, jaka im przysługuje, otrzymują dodatek za staż pracy, dodatek służbowy/funkcyjny i za stopień.
Oprócz tego mogą liczyć na mundurówkę, nagrodę roczną - tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego.
No i wcześniejszą emeryturę.
nagrody jubileuszowe po 20, 25, 30, 35 i 40 latach służby w wysokości odpowiednio 75 proc., 100 proc., 150 proc., 200 proc. i 300 proc. miesięcznego uposażenia.
Funkcjonariusze mogą też liczyć na liczne dofinansowania. Do wycieczki, do "wczasów pod gruszą", do wypoczynku dla dzieci i młodzieży, kupna biletów do teatru i kina czy zajęć sportowo-rekreacyjnych. Funkcjonariuszom udzielane są też pożyczki na cele mieszkaniowe, a także bezzwrotne zapomogi.
Dodatki mieszkaniowe, darmowe baseny i siłownie.

mój ........ dzielnicowy od 2 lat z 10 letnim stażem na dzień dzisiejszy zarabia ponad 4500 zł miesięcznie na rękę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 16:58 - sob 
Ale podlapaliscie temat :haha: dyskutujcie od tego jest forum :P

andrzejkowalski100 pisze:
zegaj, Ty kolego odleciałeś na całego.


Spade z fotela :pl: :haha: :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 18:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
andrzejkowalski100
Nie odleciałem, co Ci przeszkadzają Policjanci dostałeś kiedyś od jakiegoś pałą. Jaką Ci zrobili krzywdę mandat za przekroczenie prędkości. Nie mogą strajkować to poszli na L4 i nie tylko oni inni funkcjonariusze z MSWiA też choć mało medialni byli i w mniejszości. Każdy chce godnie żyć. Byle ukrainiec na budowie zarabia już więcej od zwykłego policjanta a jak wybrzydzają.
Marudzisz jak dziecko co nie dostało lizaka lub jak ci zakodowani.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 19:12 - sob 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Cała budżetówka chodzi na zwolnienia, co innego praca u prywaciarza tam krótka rozmowa "pracujesz czy chorujesz". Chociaż teraz z braku rąk do pracy to trochę inaczej patrzą. Nie patrząc na policje to trochę po świńsku iść na l 4,a koledzy muszą nadrabiać z robotą. Jak dostanę podwyżkę to wrócę. Myślę że Ci co nadrabiają za innych powinni w pierwszej kolejności dostać podwyżki. Pracuję też fizycznie i wkur....ł bym się gdyby kolega poszedł na chorobowe i dostał by podwyżke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 19:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2014, 09:15 - śr
Posty: 208
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Krzanowice
Wszyscy wiedzą lepiej, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...
Wesołych Świąt :-)
https://youtu.be/muIz2z20G6k


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 19:51 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bartek.pl pisze:
Rob pisze:
Taki kraj, to nie Ameryka z kultem munduru i tych co w mundurach chodzą. Pozdrawiam

Rob doskonale wiesz, że w dużej mierze Twoi "koledzy" począwszy od milicjantów sami się do tego przyczynili. Zmienia się zachowanie policji ale również zmienia się podejście do munduru.
Zasada akcja - reakcja :wink:
Rob pisze:
To co robimy dobrze najczęściej zostaje w cieniu.

"Praca" w policji to powinno być powołanie i służba.

Policjant przyrzeka :
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Wszystko co robi dobrze, jest jego obowiązkiem i nie powinien oczekiwać nagród jedynie konsekwencji, w niekonsekwencji przy wypełnianiu przyrzeczenia :mrgreen:

PS. mam stety czy niestety bardzo częsty kontakt z policją na różnych stopach i zaręczam, że jeszcze wiele wody upłynie zanim nasi mundurowi "doczekają się" :haha: takiego szacunku jak nasi zachodni sąsiedzi np.
:oops:



Przysięge składają też lekarze i chyba sędziowie a robia to co robia


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 21:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Lekarze składają Przyrzeczenie Lekarskie, policjanci i strażacy Ślubowanie. Nie ma tam zapisu będę pracował za marne grosze z narażeniem życia. Tym co nasze zarobki i przywileje rażą w oczy od razu zapytam jako strażak na ile wyceniają. Wdychanie smrodu gnijącego ludzkiego ciała i składanie tych szczątek do worka, to samo ze spalonym hoć wtedy nie tak bardzo śmierdzi tylko worek trochę wąski (ciało sie kurczy i wygina). Resuscytacje ofiar różnych zdarzeń zalanych krwią z rozwaloną twarzą z amputacjami,ilu doświadczyło pod własnymi dłońmi łamania żeber, nie ma zmiłuj się w jednostce się umyjesz. Ile razy słyszycie płacz matek nad swoimi martwymi dziećmi i odwrotnie dzieci nad rodzicami. Ile razy ........ mógłbym wyliczać ale po co, powiem tylko że w obecnym czasie pożar to pikuś. 35 lat nadal w służbie za 3,5 tysia na rękę w korpusie aspirantów młody ma nieco ponad dwa. Tak do tego trzynastka, 700 za gruszkę, nieraz trafi się nagroda (na prezent pod choinkę dla żony),dyżury za darmo zawsze pod telefonem. Badania testy sprawnościowe, coroczne szkolenia w wolnym czasie i egzaminy no i inspekcje niespodziewane, kiedyśco trzecia noc w pracy teraz sie zmieniło i trochę mniej. Zapraszam wszystkich ale jak nie masz powołania to nie wytrzymasz. Ci co liznęli trochę OSP wiedza o czym piszę. W dużej części przy tych zdarzeniach są inne służby np Policja. I niech mi nikt nie mówi że w proteście nie mogę iść na L4. Mógłbym powiedzieć za klasykiem to się nam po prostu należy.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 21:48 - sob 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
L4 to zwolnienie od pracy ze względów zdrowotnych i kropka. Jak uważasz że za mało zarabiasz to idziesz do przełożonego i składasz podanie o podwyżkę . Jak jej nie dostajesz to idziesz pracować tam gdzie dostaniesz tyle ile sobie wymarzyłeś .W proteście możesz machać transparentem "Chcę podwyżki jestem najlepszy" a nie iść na zwolnienie lekarskie . Może podwyżka Ci się należy ale nie zwolnienie lekarskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 21:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
zegaj pisze:
Mógłbym powiedzieć za klasykiem to się nam po prostu należy.
Jeżeli odnieść by te lamenty do górników, to pewnie tak. Ale Oni, jakby tak posłuchać, "to dopiero bidulki".
A jest wiele zawodów, które którym jakoś się nie należy, zdani są na własne siły i mało kto się tym przejmuje, najmniej ci budżetowi, którym "się należy" i którym wolno dużo, a nadto przyspawani do zawodu, funkcji, stołka z pewnym bytem do emerytury.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 22:46 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Można być strażakiem ,policjantem ,lekarzem ,sędzią, prokuratorem ale przy okazji człowiekiem. To nie ja pracowałem na taki czy inny wizerunek mundurowych i nie tylko. Markę zdobywaliście latami i co ja poradzę ,że latami musicie pracować aby to szambo przykryć ,zutylizować.
Wczoraj milicja i SB, dziś policja. Brutalne tortury fizyczne i psychiczne. Ciężkie pobicia, okaleczanie zwłok, szantaż. Skryte i jawne zabójstwa. Funkcjonariusze peerelowskiej bezpieki nie cofali się przed niczym.
Wielu z nich do dnia dzisiejszego jest na garnuszku podatników, pracują szkolą nastepców i maja się dobrze. Jak sie zmęcza to idą na L4 :haha:
zegaj odplynąłeś kolejny raz :blee:
Bajki opowiadać to dzieciom w przedszkolu one słuchają i wierzą bezgranicznie do czasu ,do czasu.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 22:53 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Jak czytam takie opowieści kolegów , to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Jeszcze pasowałby żeby się jakiś górnik odezwał do kompletu.
Socjalizm pełną gębą ....
Ja od 20 roku życia mam własną działalność i jeszcze złotówki nie dostałem pomocy od tego państwa . Nawet mi się urlop płatny nie należy .Przez te lata tylko raz poszedłem na chorobowe bo już mnie po prostu przykuło do łóżka .
Więc pozdrawiam wszystkie służby mundurowe, górników , hutników , związki zawodowe i nie tylko . Wszystkich tych , którzy są obecnie oczkiem w głowie u naszej "prawicy " , która różni się od lewicy tylko tym ,że chodzi do kościoła .... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 23:39 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
andrzejkowalski100 to na jaką markę i gdzie Ty zapracowałeś? Uważasz że straż ma słabą markę? Ten co nie odpłynął i bajek nie pisze -"Ciężkie pobicia, okaleczanie zwłok, szantaż" dalej PRL masz w głowie to już nie to pokolenie.
Marcin idź do Urzędu Pracy zapytaj ile pomocy jest dla startujących z własnym biznesem ile kursów, nawet księgową na początek dostaniesz. To ze nie dajesz sobie urlopu i jak go rozliczasz to twoja sprawa. Ja mam często urlop zawieszany z powodu np.suszy, powodzi czy choćby COP24.
Argument jak Ci się nie podoba to zmień pracę słyszałem z ust jakiegoś prezydenta przed wyborami, jakoś go nie wybrali.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 15 grudnia 2018, 23:53 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
zegaj pisze:
andrzejkowalski100 to na jaką markę i gdzie Ty zapracowałeś? Uważasz że straż ma słabą markę? Ten co nie odpłynął i bajek nie pisze -"Ciężkie pobicia, okaleczanie zwłok, szantaż"
Marcin idź do Urzędu Pracy zapytaj ile pomocy jest dla startujących z własnym biznesem ile kursów, nawet księgową na początek dostaniesz. To ze nie dajesz sobie urlopu i jak go rozliczasz to twoja sprawa. Ja mam często urlop zawieszany z powodu np.suszy, powodzi czy choćby COP24.
Argument jak Ci się nie podoba to zmień pracę słyszałem z ust jakiegoś prezydenta przed wyborami, jakoś go nie wybrali.


Nie zmienię ponieważ nie po drodze nigdy mi było, do tego waszego bagienka.
Skoro są takie ułatwienia , to Ty zmień ..... problem tylko taki ,że wtedy trzeba by było pracować a nie opierdalać się całe życie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 00:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
Podawała, że w proteście w Warszawie brało udział nieco ponad 15 tysięcy mundurowych a było ich około 30 tysięcy i nie są to przypuszczenia ale cyfry wynikające z liczby wynajętych autobusów i list mundurowych jadących tymi autobusami.
To samo z liczbą będących na l4. W TV mówili o około 20 tysiącach a ostrożne szacunki związkowców mówią o 40 tysiącach.
I wiesz co? nie mam z tego tytułu żadnego poczucia dyskomfortu . Jest taka jednostka chorobowa jak przemęczenie i z tego tytułu można skorzystać l4. Od lat wszyscy rządzący olewali postulaty mundurowych tylko dlatego, że przepisy zabraniają im strajkować. To była jedyna przyczyna kompletnego braku prawdziwego dialogu... nie ma groźby strajku to sp...e frajerzy... takie było myślenie wszystkich rządów, nie tylko obecnego. No to sie w końcu gliniarze odwinęli i już wiedzą, że się da. Pomyśl jakie musiało być ciśnienie w formacji skoro ludzie poszli na L$ płatne 80% rezygnując z części pensji.


jak wam tak źle to się zwolnić i iść do pracy u jakiegoś prywatnego przedsiębiorcy :mrgreen: to byście się dowiedzieli co to praca , zmęczenie i wyzysk człowieka, a o l4 do tego płatnym to byście sobie pomarzyć mogli bo niby wszystko ok a jak przyjdzie co do czego to umowa jak jest o prace to od najniższej płacona reszta do ręki a jak nie pasi to droga wolna ,
ciekawe dlaczego zwykłego szaraka jakby chciał iśc na lewe l4 to by zus i spółka goniła a tu z dnia na dzień wszyscy "chorują" na zawołanie i jest ok, lekarze wystawiają lewe zwolnienia lekarzom pielęgniarką policjantom i całej reszcie "uczciwych" i oddanych pracowników budżetówki już i nauczyciele coś marudza o chorowaniu i wszystko jest ok nikt sprawy nie widzi, w mijającym tygodniu pokazali niebiescy protestującym rolnikom gdzie ich miejsce bo dostał każdy po 5 stów mandatu za blokowanie autostrady
zwykli ludzie pracują dziennie 10-12godzin 6 dni w tygodniu a często jeszcze po godzinach żeby jakoś żyć w tym chorym kraju, a wam zawsze źle zmęczeni i przepracowani, znam osobiście ludzi którzy "pracują" często na nocki w różnej maści instytucjach często na nocki i tacy "przemęczeni" często właśnie mundurowi prosto z "pracy" idą do innej pracy co świadczy o tym że im płacą za spanie w robocie bo takich cudów nie ma żeby na dobę pracować po 20 godzin dzień w dzień, zupełnie jak z lekarzami po 3 etaty ciągną jednocześnie i do tego jeszcze prywatne gabinety, też bym bardzo chciał żeby mi płacono za spanie w robocie ale niestety źle się urodziłem a u mnie w rodzinie nikt nie walczył o demokracje i nie obalał komuny z bolesławem do tego teraz nikt nie walczy w obronie konstytucji i nie krzyczy o łamaniu praworządności, a jakie są te niezawisłe sądy to każdy wie kto miał choć raz miał do czynienia z czymś co się nazywa "wymiar sprawiedliwości' albo korzysta z mózgu i widzi co się koło niego dzieje,

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 01:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zegaj pisze:
Marcin idź do Urzędu Pracy zapytaj ile pomocy jest dla startujących z własnym biznesem ile kursów, nawet księgową na początek dostaniesz. To ze nie dajesz sobie urlopu i jak go rozliczasz to twoja sprawa. Ja mam często urlop zawieszany z powodu np.suszy, powodzi czy choćby COP24.
Argument jak Ci się nie podoba to zmień pracę słyszałem z ust jakiegoś prezydenta przed wyborami, jakoś go nie wybrali.

w urzedach pracy pracują ludzie którzy sami sobie by nie potrafili pracy znaleźć a oni mają komuś coś poszukać :haha: to sa ludzie którzy nie poruszali się nigdy w normalnym realnym rynku pracy bo zmieniają tylko urzędy a miejscówki są tam dziedziczone jakby im było źle to by się tak kurczowo nie trzymali stanowisk a rynek prywatny chłonie jak gąbka wszelkiej maści specjalistów i doradców a zweryfikowani fachowcy zarabiają super :mrgreen: są specjalistami od przetwarzania kawy na mocz nic więcej, z pośredniakiem zaliczyłem pewien epizod więc mogę sporo na ten temat powiedzieć ani razu nie spotkałem oferty pracy w jakimś urzędzie a raz dostałem skierowanie na staż do jednego to jeszcze nie dotarłem na miejsce to było nieaktualne :P
co do urlopu to nie wiem co to takiego bo nigdy jeszcze nie byłem bo jak człowiek pracuje to nie ma czasu na nic i nie ma kiedy zastanawiać się czy jest zmęczony czy nie bo oczy same się zamykają
musisz założyć działalność zająć się księgowością śledzeniem zmian w prawie podatkowym etc, pracować na zus a jak czasu i środków zostanie to i tobie coś skapnie, tak ci pomogą że w każdym urzędzie będą patrzyli jak na złodzieja, wszędzie ci doradzą nic się nie bój, w telewizji mówią że jest dobrze a ma być jeszcze lepiej 8)
a co do kasy to by się jeszcze nie jeden zdziwił jak za wykonaną pracę można nie zobaczyć pieniędzy tu nie ma że co miesiąc 1 przelew na konto

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 10:48 - ndz 
kudlaty pisze:
ciekawe dlaczego zwykłego szaraka jakby chciał iśc na lewe l4 to by zus i spółka goniła a tu z dnia na dzień wszyscy "chorują" na zawołanie i jest ok, ,


https://www.rp.pl/Administracja/3011399 ... iuszy.html

Mało kto wie , że policjanci NIE PODLEGAJĄ kontroli Zus , a kontrolę zleca też kolega policjant , z którym razem może byli u tego samego lekarza. PARANOJA .
To tyle , temat rzeka , sami policjanci zapracowali sobie na taka opinię. Przez całe swoje życie nie spotkałem uczciwego policjanta. Byś może i są , nie neguję tego , ale opisałem co widziałem i z jakim miałem kolesiami do czynienia.
Gdy pojechałem sobie po pijaku , sprawa do kolegium , grozi zabranie prawa jazdy , a tu pojawia się niespodziewania Pan milicjant i z propozycją , że mogę odzyskać prawo jazdy , ale musiałbym posłuchać co się dzieje na dzielnicy , kto co zajumał , kto kradnie itp. Czyli być kapusiem. :cry: :!:
Wolałem pojeździć autobusami i odpokutować karę , niż kanałami chodzic do domu.
Rob , jak napisałem wyżej , nie neguję , że są uczciwi policjanci , ale jest ich bardzo , bardzo mało. Nadużywanie władzy to ich domena i jak u lekarzy , prokuratorów , każdy kryje w większości przypadków swego.
:pala:
I dlatego taki krzyk , jak chcą im zabrać przywileje :pl:
Kto ma kogo kontrolować , jak się nie chce!!!!!!!!!!!!
https://epoznan.pl/news-news-90114-Poli ... arskich%22


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 11:46 - ndz 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
bagisek1 pisze:
Gdy pojechałem sobie po pijaku , sprawa do kolegium
I na tej podstawie mam sądzić, że wszyscy pszczelarze to ludzie nieodpowiedzialni i potencjalni zabójcy.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 11:50 - ndz 
Godziemba pisze:
bagisek1 pisze:
Gdy pojechałem sobie po pijaku , sprawa do kolegium
I na tej podstawie mam sądzić, że wszyscy pszczelarze to ludzie nieodpowiedzialni i potencjalni zabójcy.


Odniosłem się do sprawy zwolnień , czytaj dokładnie i nie wybieraj z całego opisu pojedynczego zdania.
A to tyczyło się werbowania kapusiów , ormowców itp.
Nigdzie nie napisałem ,że pszczelarze , to zabójcy i nieodpowiedzialni ludzie.Jak tak się czujesz to twój problem. :(


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 12:25 - ndz 
jest maszyna :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=3g_FWLGR0RA


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 12:30 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
zegaj, czy Ty czytasz o czym piszemy po co sie pchasz na afisz. Milicja ,policja a nie strażacy są tematem dyskusji.
Weż sobie L4 odpocznij bo wyglądasz na zmęczonego i piszesz nie na temat. :załamka: :blee:
W jednym kraju żyją sobie ludzie i ludziska.
Właśnie o to chodziło aby skłócić, poróżnić ,znienawidzić .
Jaką rolę odegrywała milicja dzisiaj policja nie trzeba zgadywać. Wystarczy spojrzeć jak policjanci zachowują się na francuskich ulicach jak bronią pałami ,gazem i kulami gumowymi demokracji.
A nie mieli takich'' wzorców'' jak w naszym kraju.
Tak dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8
policja zachowuje się tak jak pozwala na to ekipa rządząca.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 12:37 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
andrzejkowalski100 pisze:
zegaj, czy Ty czytasz o czym piszemy po co sie pchasz na afisz. Milicja ,policja a nie strażacy są tematem dyskusji.
Weż sobie L4 odpocznij bo wyglądasz na zmęczonego i piszesz nie na temat. :załamka: :blee:
W jednym kraju żyją sobie ludzie i ludziska.
Właśnie o to chodziło aby skłócić, poróżnić ,znienawidzić .
Jaką rolę odegrywała milicja dzisiaj policja nie trzeba zgadywać. Wystarczy spojrzeć jak policjanci zachowują się na francuskich ulicach jak bronią pałami ,gazem i kulami gumowymi demokracji.
A nie mieli takich'' wzorców'' jak w naszym kraju.
Tak dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8
policja zachowuje się tak jak pozwala na to ekipa rządząca.
Pozdrawiam :pl:


Andrzeju tak właśnie było za POprzedniej władzy spora cześć policjantów po cywilnemu prowokatorzy robili zadymy a pózniej prali ludzi a teraz za tej władzy jest troche lepiej bo gdyby policja ruszyła oficjalnie na ludzi to wojska helgi już by weszły do Polski



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 13:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lipca 2018, 09:43 - pn
Posty: 74
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Gronik
Poszli na L4 ? jakby to była sprawa banalna iść kupić bułki.A najgorsze że nic złego w tym oszustwie nie widzą.

_________________
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję"
Jerzy Dobrowolski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 13:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Tak tak, a każdy ryży to fałszywy a i jeszcze łysy bo tez mógł być ryży.
A to kto napisał "Można być strażakiem ,policjantem ,lekarzem ,sędzią, prokuratorem ale przy okazji człowiekiem. To nie ja pracowałem na taki czy inny wizerunek mundurowych i nie tylko. Markę zdobywaliście latami i co ja poradzę ,że latami musicie pracować aby to szambo przykryć ,zutylizować. chyba kowalski

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 13:12 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
szymek1, muszę przyznać że ładne te tramwaje są w tym Krakowie,jechałem ale innym starszym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 13:53 - ndz 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
bagisek1 pisze:
.Jak tak się czujesz to twój problem.
Ja nie mam tego problemu bo nie siadam po alkoholu za kierownicę,problem to mają ci co takiego na swojej drodze.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 14:09 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Jestem w 100% za, eliminowaniem wszystkich po jeżdzie pojazdami na procentach kary po winne być bardzo surowe,łącznie z przepadkiem danego pojazdu na rzecz poszkodowanych przez tych pijaczków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 14:22 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
kudlaty pisze:
jak wam tak źle to się zwolnić i iść do pracy u jakiegoś prywatnego przedsiębiorcy to byście się dowiedzieli co to praca , zmęczenie i wyzysk człowieka

Kudłaty z całym szacunkiem dla Ciebie, spodziewałem się jednak poważniejszych argumentów, ten jest dokładnie na poziomie stwierdzenia: "trzeba było iść w mundur a nie teraz się wypłakiwać"... Obydwa argumenty siebie warte, czyli nic nie warte.
Na pewno zgadzam się z jednym; przerosty administracyjne to zmora, w Policji również.
Jedni mają takie a inni inne predyspozycje,jestem dobry w tym co robię a Ty sprawdzasz się jako przedsiębiorca i to jest OK. Życzę Tobie i innym prowadzącym działalność powodzenia, bo zdaje sobie sprawę, że od waszych sukcesów zależy i poziom życia budżetówki, to naczynia połączone.
Bartek.pl pisze:
mój ........ dzielnicowy od 2 lat z 10 letnim stażem na dzień dzisiejszy zarabia ponad 4500 zł miesięcznie na rękę.

Do tej wyliczanki odniosę się tylko tak, moi najmłodsi policjanci mają 2600 na łapę. Dzielnicowy nie zarabia 4500 nawet ich kierownik, chyba że jest naczelnikiem wydziału ale to są jednostki i jeśli wypracowali sobie to jako fachowcy to jestem za.
bagisek1 pisze:
Gdy pojechałem sobie po pijaku , sprawa do kolegium , grozi zabranie prawa jazdy , a tu pojawia się niespodziewania Pan milicjant i z propozycją , że mogę odzyskać prawo jazdy , ale musiałbym posłuchać co się dzieje na dzielnicy , kto co zajumał , kto kradnie itp. Czyli być kapusiem

Bagisek dajże spokój :haha: , czy naprawdę myślisz, że informatorów wszelkiej maści zdobywa się odwołując do ich sumień i obywatelskiej postawy i poczuci obowiązku? :shock: W tej pracy nie ma wieczorków zapoznawczych, potrzebna jest wiedza i się ją zdobywa, zapewne między innymi tak jak to opisałeś. Że to nie jest przyjemne? No nie jest, ma być przydatne. Wybór dostałeś, wybrałeś jak wybrałeś, dla mnie jak najbardziej szacun.
andrzejkowalski100 pisze:
Można być strażakiem ,policjantem ,lekarzem ,sędzią, prokuratorem ale przy okazji człowiekiem. To nie ja pracowałem na taki czy inny wizerunek mundurowych i nie tylko. Markę zdobywaliście latami i co ja poradzę ,że latami musicie pracować aby to szambo przykryć ,zutylizować.
Wczoraj milicja i SB, dziś policja. Brutalne tortury fizyczne i psychiczne. Ciężkie pobicia, okaleczanie zwłok, szantaż. Skryte i jawne zabójstwa. Funkcjonariusze peerelowskiej bezpieki nie cofali się przed niczym.
Wielu z nich do dnia dzisiejszego jest na garnuszku podatników, pracują szkolą nastepców i maja się dobrze. Jak sie zmęcza to idą na L4


Biorąc pod uwagę to podkreślone porównanie. Stwierdzam,że można być zwykłym napuszonym durniem żyjącym chorą przeszłością i o zgrozo da się tak żyć. Takie puste dzbany jak TY sprawiają, że ten kraj żyje przeszłością i przenosi tę przeszłość na dalsze pokolenia. Trzydzieści lat temu zmienił się ustrój, wymieniło się do tej pory całe pokolenie i już następne wchodzi w życie zawodowe. Ci szkolący mają" pi razy drzwi" tyle lat co ja albo są młodsi i dalej w/g Ciebie są "komuchami" i esbekami. Ty komunizm i totalitaryzm masz w głowie zakodowany, ludzie z tych systemów toczyli niekończącą się i rozciągniętą na pokolenia walkę z wyimaginowanymi "wrogami".... Jak widać śliczny ogródek nie równa się "piękny umysł".
Żeby była jasność, ostatnie zdania dotyczą tylko jednej osoby biorącej udział w tej dyskusji. Uważam, że każdy ma prawo do własnych nawet ostrych i uważanych przez innych za niesprawiedliwe poglądów i możemy je artykułować z pełną świadomością, że ktoś inny wyartykułuje swoje jako kontrę. Jednak chora nienawiść do określonej grupy zawodowej jako całości jest poza skalą mojej tolerancji. Do tej pory andrzejkowalski100, jawił mi się jako człowiek o specyficznych poglądach, obecnie jawi mi się jako przykład kogoś w rodzaju umysłowego taliba do którego dociera tylko jego ideologia.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 14:53 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Rob ustrój u nas to sie nie zmienił 30 lat temu tkwimy w nim cały czas a komuchy byli są teraz jeszcze oni ale jest ich mniej i ich dzieci to nadal komuchy i myslą tak jak komuchy i tak to bedzie trwac jeszcze długo do puki inne kraje beda pchały ryja do naszej ojczyzny ,a co do policji to duzo sie zmienia nie jest tak jak dawniej ze milicjanci byli za ledwie po podstawówce dzis milicji nie ma



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 15:14 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
henry650, to prawda, "komuch" to stan umysłu. Ktoś może pisać i mówić że stoi na prawicy, lewicy być ateistą, deistą ale jak ma szambo w głowie to mu ono w niej zostanie.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 19:07 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob pisze:
Do tej wyliczanki odniosę się tylko tak, moi najmłodsi policjanci mają 2600 na łapę.


Rob pisze:
dobry informatyk może zarobić 8 -10 tysięcy to czy przyjdzie do Policji za 2,6 tysiąca?, czy dobry prawnik wybierze dobre zarobki w korporacji czy przyjdzie do Policji za 2,6 tysiąca?, Czy dobry inżynier poszuka pracy w fabryce, czy przyjdzie do Policji za pieniądze jak wyżej? Czy zrobi to psycholog?, lekarz? pilot? menadżer? Patrząc dalej, po co przychodzić ma do tej pracy zaangażowany z ambicjami chłopak po ogólniaku czy technikum skoro zarobi więcej w pobliskiej strefie przemysłowej a nerwów straci znacznie mniej?

Najmłodsi policjanci zarabiaja 2600 i Ty chcesz dobrego fachowca za takie same pieniądze ???
Rob pisze:
jeśli wypracowali sobie to jako fachowcy to jestem za.

Rob ja nie piszę, że to za dużo czy mało wypisałem tylko zarobki + profity, nic więcej.

bagisek1 pisze:
Przez całe swoje życie nie spotkałem uczciwego policjanta. Byś może i są , nie neguję tego

Ja spotykałem, ale szybko koledzy ich ustawiali do pionu :wink:
Został mi już tylko ROB :thank: ( też się nie obrażaj,ale ja naprawdę chcę w to wierzyć )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 19:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100 pisze:
Tak dla przypomnienia https://www.youtube.com/watch?v=7G3cN6Bdn_8
policja zachowuje się tak jak pozwala na to ekipa rządząca.
Pozdrawiam :pl:

a gdyby choć ręke podniósł na tego psa po tajniaku to by go oskarżyli o napaść na policjanta koledzy by potwierdzili że był agresywny a ten pies nie był po tajniaku tylko się wylegitymował zanim rozpoczął czynności, w ubiegłym roku byłem wezwany na komende jako świadek wyskoczył jakiś buc po cywilu na mnie z mordą to swoje powiedziałem :mrgreen: a i niezbyt chciały się zamknąć za nim drzwi na piętro bo je zablokowałem :P to mnie zaczęli straszyć mandatami po 500zł i że znieważyłem policjanta a taki z niego policjant jak ze mnie papież do czasu aż nie nie przedstawi kto on jest i czego chce, to na końcu stwierdzili z kolesiem co był za szybą ze się przedstawił i świecił blachą, strażnicy z teksasu się znaleźli i ich kultura nie obowiązuje, zresztą jak już dotarłem na wyznaczone to słychać było że chłopacy :haha: mają lekcje łaciny bo się nawet ludzie w barach do siebie tak nie odzywają jak stróże bezprawia

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 19:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
Do tej wyliczanki odniosę się tylko tak, moi najmłodsi policjanci mają 2600 na łapę.

daleki jestem od wyliczania innym kto ile zarabia ale na początek dla kogoś kto nic jeszcze nie potrafi i dopiero zbiera doświadczenie to nie jest źle biorąc pod uwagę że do tego dochodzi ful socjal zgodny z kp, płatne urlopy i te nieszczęsne L4, robota w cieple pod dachem albo spacery z notesem, wynagrodzenie na czas i pewność że może przerobić bez problemu do emerytury jeśli nie wywinie jakiegoś numeru, ale to nie chodzi o to ile policjant strażak czy reszta towarzystwa zarabia ale o to biadolenie że ciągle mało i źle które denerwuje pracowników kategorii B których nie obowiązuje kodeks pracy tylko kodeks dżungli,nie dlatego że są gorsi czy są leniwi gorzej pracują tylko dlatego że nie strajkują i szantażują pracodawcy bo w normalnym życiu nikt nie płaci za strajkowanie nikomu a za próbę byłby but z roboty z dyscyplinarką,
jak pracowałem u różnych dziadów to w chwili zatrudniania ustalało się warunki i płace które akceptowały obydwie strony i albo odpowiadało albo nie nikt z nikim nie brał dożywocia, inna sprawa że stawki są zaniżane a różne firmy krzak na danym terenie pilnują się między sobą aby nikt przypadkiem lepiej nie płacił pracownikowi aby temu od dobrobytu się przypadkiem nie poprzestawiało w głowie, dlatego chodzi do pracy w swoich ciuchach i butach 6 dni w tygdniu po min 10 godzin dziennie w miesiącu pracuje 240-260 godzin i cieszy się jak jest wypłata w terminie do tego chciałby mieć 2,6tys na rękę za 160 godzin i ubezpieczenie od tej kwoty i pełen socjal,
jak to się mówi syty głodnego nie zrozumie, gdyby w urzędach i różnych firmach "kariere" rozpoczynało się od pracy na najniższym stopniu a zarobki pracowników były powiązane z zarobkami rad nadzorczych, dyrektorów etc bylo by u nas normalnie, a tak rucha jeden drugiego i jest git a wszędzie sami specjaliści z urodzenia bo jeszcze się nie urodził a już był dyrektorem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 21:23 - ndz 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rob pisze:
Trzydzieści lat temu zmienił się ustrój, wymieniło się do tej pory całe pokolenie i już następne wchodzi w życie zawodowe.

Ty chyba kolego z innej planety spoglądasz na nasze przemiany.
Pokolenia przemijają ale pojawiają sie kolejne wyszkolone, zaopatrzone przez resortowych rodziców dbajace o swoje majątki i swoje przywileje.
Pisząc te swoje frazesy po prostu nas obrażasz a może Ciebie tak szkolono ,że jak powtórzysz te brednie 1000 razy to ludzie uwierzą.
Nie bedę przypominał kto stosował takie socjotechniki.
Daj sobie na wstrzymanie bo wchodzisz jak nie powiem kto do ogródka w którym Ciebie akurat nie powinno tam być .
Żyj sobie w swoim niemoralnym świecie i módl sie aby zmiana, która rządzi nie zmieniła Twoich zachowań i ideałów.
Wiecej już słowa z Tobą nie zamienię :papa:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 21:39 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Niemoralne jest pchanie wszystkich do jednego wora, za stary jestem na zmianę zachowań i ideałów, od dawna spojrzenie z lustra przy którym się golę jest dla mnie ważniejsze od spojrzeń dobiegających z otoczenia. Tak jak napisałem szanuję nawet ostre i sprzeczne z moimi poglądy, pewne porównania mają jednak swoją wagę i granice, Ty je przekroczyłeś. Bez żalu przestanę się zastanawiać nad tym co piszesz. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 21:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:55 - śr
Posty: 116
Lokalizacja: bochnia
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nasuwa mi się wierszyk z podstawówki
Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

_________________
kri


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 22:10 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Nic dodać nic ująć. Julian Tuwim to był gość :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 22:17 - ndz 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Szymek ale ty uprawnień na takie długie tramwaje to nie masz, bo to musiał by być kategoria tramwaj z przyczepą :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 16 grudnia 2018, 23:11 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
szymek1 pisze:

Kto kieruje tym"pociągiem"?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 00:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Rob pisze:
szymek1 pisze:

Kto kieruje tym"pociągiem"?
Przecież odpowiedz sama się nasuwa szymek1, .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 09:58 - pn 
pawel. pisze:
Rob pisze:
szymek1 pisze:

Kto kieruje tym"pociągiem"?
Przecież odpowiedz sama się nasuwa szymek1, .


nie ,to były początki i nie miałem uprawnień na ten wagon.trzeba przejść szkolenie dopiero można jeżdzić :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 10:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Wszyscy którym tak źle na prywatnej działalności lub pracy u "prywatnego" brak urlopu, możliwości zwolnienia na L4 rzućcie to w holer... i przyjdźcie do pracy w Policji, PSP czy innej mundurówce zapraszam, są wakaty. A jeśli mundur wam nie pasuje to może własna praktyka lekarska. Polska to wolny kraj.
Nie mogę rozgryźć tego kowalskiego, nie komuch, nie kodowiec, nie pisior, może mocher :haha:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 11:31 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
zegaj pisze:
Wszyscy którym tak źle na prywatnej działalności lub pracy u "prywatnego" brak urlopu, możliwości zwolnienia na L4 rzućcie to w holer... i przyjdźcie do pracy w Policji, PSP czy innej mundurówce zapraszam, są wakaty. A jeśli mundur wam nie pasuje to może własna praktyka lekarska. Polska to wolny kraj.
Nie mogę rozgryźć tego kowalskiego, nie komuch, nie kodowiec, nie pisior, może mocher :haha:


Wakaty ?
Wszystkich , których znam to się na te posadki dostawali po znajomościach .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 11:36 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Marcin, masz bardzo nieaktualne dane.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 12:05 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Rob pisze:
Marcin, masz bardzo nieaktualne dane.


Może i na obecną chwile nieaktualne.
Ale skoro nie negujesz ..... to tak było jeszcze nie dawno. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 12:10 - pn 
czytam ten temat ,nie dyskutuję bo ta dyskusja trochę nie ma sensu ,naj więcej filozofują Ci co nie wiele z policją mają doczynienia :haha: :P
w komunikacji jest podobnie ,siądzie sobie kilku dziadeczków co niby wszystko wiedzą prowadzą polemikę na zasadzie slepy prowadzi głuchego :haha: tym czasem nie mają zielonego pojęcia na jakiej zasadzie zamykają się drzwi w tramwaju . :D znawcy tematu :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 12:30 - pn 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
szymek1 pisze:
czytam ten temat ,nie dyskutuję bo ta dyskusja trochę nie ma sensu ,naj więcej filozofują Ci co nie wiele z policją mają doczynienia :haha: :P
w komunikacji jest podobnie ,siądzie sobie kilku dziadeczków co niby wszystko wiedzą prowadzą polemikę na zasadzie slepy prowadzi głuchego :haha: tym czasem nie mają zielonego pojęcia na jakiej zasadzie zamykają się drzwi w tramwaju . :D znawcy tematu :wink:


Dopiero w krakowskim MPK jest kasta .
Tą sprawą też by się trzeba zająć :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 12:54 - pn 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
zegaj pisze:
Nie mogę rozgryźć tego kowalskiego, nie komuch, nie kodowiec, nie pisior, może mocher :haha:

Dlatego kolego jesteś strażakiem a nie policjantem :haha:
Na obecny czas jestem pszczelarzem i niech tak pozostanie.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji