FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:18 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 sierpnia 2019, 17:26 - wt 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Pszczoły przeszkadzają w zbiorze malin, czyli przestroga dla młodych pszczelarzy.
Właśnie oglądałem Teleexpress chociaż rzadko kiedy zdarzy mi się coś oglądać w tv to teraz ręce mi opadły, i to może nie z powodu sytuacji. Ale z powodu wypowiedzi p. Ryszarda Voss.
https://gdansk.tvp.pl/43910284/pszczoly ... HQDCCO1teU

Chcę podkreślić że gdyby pszczoły nie głodowały to by na maliny nie miały ochoty latać.
Druga sprawa że wystarczy olejek migdałowy lub aldehyd benzoesowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 20:47 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Mentalność Kalego..dlaczego pszczoły mają być wywiezione tylko podczas zbioru malin? czy obecność pszczół podczas kwitnienia malin "plantatorce" nie przeszkadza? Może "plantatorka" nie wie że obecność pszczół w pobliżu plantacji to zwiększenie zbiorów o 40% ..i "plantatorka" powinna zapłacić pszczelarzowi za zwiększone zbiory...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:09 - wt 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Bollkonski pisze:
Mentalność Kalego..dlaczego pszczoły mają być wywiezione tylko podczas zbioru malin? czy obecność pszczół podczas kwitnienia malin "plantatorce" nie przeszkadza? Może "plantatorka" nie wie że obecność pszczół w pobliżu plantacji to zwiększenie zbiorów o 40% ..i "plantatorka" powinna zapłacić pszczelarzowi za zwiększone zbiory...


Kolego mentalność Kalego to mentalność którą właśnie prezentujesz.
Jak myślisz ile rodzin potrzebne do zapylania 0,5 ha malin?
Jak myślisz jaki sens jest stawiać 65rodzin 500m od pasieki z 50 rodzinami?
Jak sądzisz dlaczego u mnie pszoły nie objadają malin, śliwek, a tam możesz sam zobaczyć jak kilka siedzi na jednej malinie.
I pomyśl skąd plaga zgnilca amerykańskiego w Polsce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bollkonski,
co plantatorce po zwiększeniu zbiorów o 40% jak nie może zebrać nawet tych 60% bez pszczół? nie mówiąc już jak te owoce pogryzione muszą się prezentować a klient teraz jest wybredny i jak nie jest coś ładne dla oka to nie kupi,
w naszym kraju jest przepszczelenie niemal w każdym rejonie kraju więc nikt nikomu łaski nie robi nie postawisz ty przylecą kogo innego pszczoły i zapylą za darmo bo tu nie ameryka tylko Polska,
trzeba też pomyśleć że sąsiedztwo głodnej pasieki w okresie bezpożytkowym to też żadna przyjemność co też widać na filmie, takich mamy pszczelarzy co tylko patrzą zabrać a w drugą stronę to już ciężko a później się nie ma co dziwić że ludzie nie chcą się godzić na sąsiedztwo pasieki, trzeba się ze sobą dogadywać nic by się nie stało jakby na czas zbiorów przewiózł gdzie indziej pasiekę albo zaczął karmić ale w nocy, ale każdy widzi tylko siebie to tak później jest że pszczoły wytrute, ule poprzewracane i płacz przed kamerami później wszyscy dookoła winni

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:22 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Rybnik87
Co ma ilość rodzin przy jakieś tam innej pasiece do tego filmiku? skąd wiesz co twoje pszczoły zajadają w terenie?
na malinach pszczoły zarażają się zgnilcem ? a na rzepaku? na lipie ? na gryce?
Zanim coś napiszesz to pomyśl ... i bez osobistych uwag ad personam proszę.. kumasz..?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:29 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
kudłaty
znasz dokładnie tą sytuację z filmu? wiesz że te pszczoły są głodne? Znasz tego pszczelarza? przecież w filmie się nie wypowiada... i jak sam twierdzisz że przylecą inne pszczoły ...a to może znaczyć że te pszczoły na malinach to wcale nie te ... tylko te o których piszesz że przylecą... :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:33 - wt 
pojawienie się pszczół na dojrzałych owocach Malin i nie tylko świadczy tylko o jednym
O totalnym braku pożytku i głodzie !


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 22:54 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Bociank
właśnie w pasiece koło domu dałem drugą 5 litrową porcję syropu i na pobliskich owocach malin można spotkać pszczoły... może to nie moje tylko kudłatego... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:08 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
O braku pożytku jak najbardziej, o głodzie niekoniecznie. Moje pszczoły dostają co trzeba a i tak w okresie bezpożytkowym tak jak mam obecnie siedzą mi na malinach, śliwkach i brzoskwiniach generalnie na owocach miękkich i słodkich. Problemem jest skala. Jak przy niewielkiej plantacji jest setka uli to się na niej pracować nie da i nie ma co dywagować bo sąd niemal na sto procent wskazując na nadmierny wpływ na prawo własności plantatora nakaże usuniécie pasieki... i będzie miał rację. Nie tylko pszczelarze istnieją na tym świecie. Inni też mają swoje prawa.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:09 - wt 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Bollkonski pisze:
Rybnik87
Co ma ilość rodzin przy jakieś tam innej pasiece do tego filmiku?

skąd wiesz co twoje pszczoły zajadają w terenie?

na malinach pszczoły zarażają się zgnilcem ? a na rzepaku? na lipie ? na gryce?

Zanim coś napiszesz to pomyśl ... i bez osobistych uwag ad personam proszę.. kumasz..?


1)Ilość rodzin w jednym miejscu jest już dawno opisana w literaturze.
Nie będę dywagować na ten temat, uważam że każdy pszczelarz powinnien być świadomy jak funkcjnują rodziny pszczele
2) Do końca to nikt nie wie, ale wystarczy obserwować swoje pszczoły by dużo zrozumieć. Czerwonego nektaru czy spadzi nie ma zresztą niebieskiego również.
3) zarodniki są wszędzie, żeby choroba mogła się rozwijać konieczny jest głód w rodzinach
4) Personalnie wymagam myslenia i wiedzy.
Cóż szkoda że ludzie mają z tym problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:09 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
5 liter wsiąknie jak w suchy piasek .
Cyt; z reportażu .Właściciel plantacji powinien dostosować produkcję do obecności pszczół " :shock: ,debilizm.
Moim zdaniem jak właściciel pasieki byłby człowiekiem to by wywiózł na ten czas .
To jest chleb dla tych ludzi .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 14:10 - wt
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowy Targ
Pszczoły to chytruski mają pełny ul zapasów,a i tak do samych mrozów latają na maliny.PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:24 - wt 
baru0 pisze:
Moim zdaniem jak właściciel pasieki byłby człowiekiem to by wywiózł na ten czas .
To jest chleb dla tych ludzi .

Bronku dlaczego po inne lata tego nie było kobita nie od dziś ma maliny ani pszczelarz pszczoły jest taki rok jaki jest brak pożytku albo leje albo susza
kolega który mi opiekuje pszczoły co drugi dzień karmi bo też kicha i co zrobić taki rok


Na górę
  
 
Post: 13 sierpnia 2019, 23:39 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Pszczelarz ma "taki rok" to plantator też ma ma mieć kiepsko? Poza tym jest napisane, że pasieka powstała tam rok temu a plantacja była znacznie wcześniej. Jakiś czas temu do biura związku przyszedł pszczelarz, który 100 pni wstawił na działkę 15 arową pomiędzy domy na osiedlu, z pytaniem co ma zrobić bo sąsiedzi się czepiają. Mało go cholera nie wzięła jak usłyszał, że domów nie da się przenieść a pasiekę wręcz trzeba. Ten przy plantacji to pewnie ten sam typ z charakteru.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 00:24 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
widzę że tutaj jest wielu "świadomych plantatorów" którym pszczoły są potrzebne podczas kwitnienia na swoich plantacjach a potem to won z mojego otoczenia... tylko co oni robią na forum pszczelarskim....??? :roll: :roll: wcześniej czy póżniej będą zapylali swoje plantacje pędzelkiem tak jak w Chinach bo to właśnie ci "plantatorzy" to najwięksi truciciele z kompletnym brakiem wyobrażni I WIEDZY co prezentują tutaj właśnie... mentalność Kalego do potęgi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 02:29 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Bollkonski pisze:
widzę że tutaj jest wielu "świadomych plantatorów" którym pszczoły....


Jak widać powyżej jest znaczna ilość świadomych pszczelarzy którzy mają wiedzę lub są chętni ją ciągle poszerzać.
Szkoda tylko że margines posiadaczy pszczół niszczy opinie całemu środowiskowi pszczelarzy. Niestestety nie wiadomo dlaczego niektórzy nie potrafią zobaczyć więcej niż czubek własnego nosa.
O naiwności jak ktoś myśli że stawiając w tym samym miejscu 2000 uli będzie miał miodu tysiąc razy więcej niż z dwóch uli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 06:28 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Bollkonski, , ale no daj spokój z taką gadką.
Po pierwsze to nie jest ok gdy kktoś kto trzyma pszczoły doprowadza do zniszczenia czegoś co przynosi bardzo konkretny dochód (bo z półhektarowej plantacji malin dochód jest bardzo konkretny) i nie mów, że to nie jest niszczenie, bo większość z nas widziała co pszczoły, gdy jest ich nadmiar, potrafią zrobić z owocami. Mówiąc brutalnie te szkody finansowo niczym się nie muszą różnić od strat przy wytruciu pasieki.
Po drugie takie zachowania niszczą efekty wieloletniej pracy takich między innymi jak ja propagatorów pszczół i pszczelarstwa (np w taki sposób https://m.youtube.com/watch?v=YlCZeGZj4Tw )
Jeden bezmyślny ktoś niszczy efekty pracy i dobre postrzeganie wielu innych. Powiedzenie: "Żyj i daj żyć innym" ma naprawdę głęboki sens.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 07:07 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Rob pisze:
Bollkonski, , ale no daj spokój z taką gadką.
Po pierwsze to nie jest ok gdy kktoś kto trzyma pszczoły doprowadza do zniszczenia czegoś co przynosi bardzo konkretny dochód (bo z półhektarowej plantacji malin dochód jest bardzo konkretny) i nie mów, że to nie jest niszczenie, bo większość z nas widziała co pszczoły, gdy jest ich nadmiar, potrafią zrobić z owocami. Mówiąc brutalnie te szkody finansowo niczym się nie muszą różnić od strat przy wytruciu pasieki.
Po drugie takie zachowania niszczą efekty wieloletniej pracy takich między innymi jak ja propagatorów pszczół i pszczelarstwa (np w taki sposób https://m.youtube.com/watch?v=YlCZeGZj4Tw )
Jeden bezmyślny ktoś niszczy efekty pracy i dobre postrzeganie wielu innych. Powiedzenie: "Żyj i daj żyć innym" ma naprawdę głęboki sens.



Bardzo dobrze piszesz,a ja dodam że znaczna część pszczelarzy i pseudo pszczelarzy myśli że są świętymi krowami .ponad 20 lat temu postawiłem kilka uli koło domu i w promieniu 1km nie było ani jednego ula a jakies 10 lat temu pojawiło sie około 200m o demnie z10 szt ,a do dzis jest około 60 rodzin .Przepisu na to nie ma ale jest kodeks pszczelarski i warto sie go trzymać.A co do malin i owoców to pszczółki z nich kożystają jak jest bieda w polu bo mimo wszystko wolą kwiaty i pyłek i nektar niż owoce .Takie zachowania pszczół obserwuje już od dawna jak głodno w polu to obsiadaja owoce .A bezmyślność ludzka niezna granic.


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 10:54 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Ogród posiadam 40 lat /w tym roku ta okragła rocznica/. W ogrodzie prawie od początku maliny i inne owoce .
Przygoda z pszczołami to 30 lat z haczykiem ale takiego zainteresowania pszczół malinami jak na filmie nie udało mi się przeżyć. Owszem pojedyńcze pojawiają sie na przejrzałych owocach ale nikomu to nie przeszkadza.
Głód, brak wody zmienia zachowania pszczół . Właściciel pszczół ,które spowodowały zamieszanie nie radzi sobie z pszczołami i powinien zostać po prostu ukarany. Robi złą robote innym pszczelarzom.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 15:11 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Ej... demokraci i inni wybitni fachowcy a może tak byście wysłuchali głosu pszczelarza który jest tutaj oskarżany o postawienie 2000 pni przy malinach... Jak na razie nie mamy opinii pszczelarza i dopiero wówczas po wysłuchaniu opinii pszczelarza można cokolwiek powiedzieć. Dla mnie delikatnie mówiąc zaskakujące jest to że na forum pszczelarskim (albo może plantatorskim) bez wysłuchania zdania pszczelarza Wszyscy "pszczelarze" wydali wyrok na pszczelarza..gratulacje dla was za obiektywizm... :roll: :roll: Nie wiecie nic, kompletnie nic na temat tego konfliktu . zobaczyliście jakiś filmik i oskarżenia kilku kobiet i wydaliście wyrok... ręce opadają... i na koniec refleksja..zobaczcie jak słabe jest środowisko pszczelarzy gdy wystarczy najmniejsze nie wiadomo czy nie pozbawione podstaw oskarżenie a wy uszy po sobie i heja na kolegę... ukarać go..niech zabiera pszczoły itd itp.... zaiste jedność środowiska wspaniała ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 15:39 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bronisz pszczelarza kutry nie chciał zabrać głosu przed kamerą .to z kąd wiesz co jest grane?


Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 15:57 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
henry 650
A ty wiesz co jest grane? Tyle wiesz co i ja czyli nic.znamy tylko głos jednej strony. nikt nie ma obowiązku wypowiadać się przed kamerą...i dlaczego uparliście się żeby atakować pszczelarza kiedy nie znacie jego opinii..to jakaś paranoja jest ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 16:42 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Bollkonski masz rację w jednym względzie, że nie znamy wypowiedzi drugiej strony.
Ale litości to co nagrali nie jest normalne, i szkoda że nie potrafisz tego zrozumieć. Chyba że masz podobne podejście do sąsiadów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 17:04 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Właściciel nieruchomości przy wykonywaniu swojego prawa powinien się bowiem powstrzymywać od działań, które zakłócałyby korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, która wynika ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości oraz stosunków miejscowych.


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 17:14 - śr 
ewidentnie wyrządził szkodę plantatorowi malin
o co tu się spierać
a potem płacz bo spalone wytrute
a że to w tv się ukazało znaczy że dogadać się nie ma z kim
kropka


Na górę
  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 17:54 - śr 
Prawie 20 lat miałem pasiekę 45 rodzin gdzie z początku gość tylko siano kosił i pasł krowy
potem zasadził malinami i wiśniami nigdy nie miałem z nim sprzeczki poza tym że jak wykosił i grabił siano a użądliła go pszczoła to się śmiałem że temu by się pośpieszył bo burza idzie . dziś sam nad malinami i sadem ma parę rodzin i juz nie bierze miodu odemnie bo ma swój cieszy się owocami i mamy wspaniały kontakt


Na górę
  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 17:58 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Wystarczy dbać o pszczółki i bedzie ok jak dbasz tak masz


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 19:48 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Rybnik87
To ja ci powiem jakie mam podejście do sąsiadów: nie pieprzę głupot jak nie znam sprawy... nigdy nie gadam głupot jak nie znam sprawy lub nie poznałem zdań obu stron sporu.Nie jestem też taki naiwny jak ty że bezgranicznie wierzę w jakiś nagrany filmik... nie znam opinii dwóch stron to nie wydaję wyroku. To takie proste a dla wielu z was tutaj zbyt skomplikowane.... Wystarczy wam jakiś filmik i już wiecie jak było... Nieważne czy zmanipulowany czy nie ...ale to film...OOOO!!!! w telewizji pokazali..i dla was to prawda objawiona... wyłączcie może te telewizory a włączcie myślenie..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 19:59 - śr 
Ja mysle ze oni te maliny wysmarowali syropem cukrowym :haha: :haha: :haha:
W zyciu nie widzialem pszczol na owocach malin a rosna przy samych ulach :wink: osy tak ale pszczoly ,cie jasny pieron :D
Ps.lubie to forum :wink:


Na górę
  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bollkonski pisze:
OOOO!!!! w telewizji pokazali..i dla was to prawda objawiona...

Ale to nadał Gdański Oddział TVP,to musi być prawda.Ja wierzę TVP bezgranicznie,oni zawsze dochowują staranności przy robieniu materiałów.
To chyba rozwiewa Twoje wątpliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:09 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
emka24
Wszystko jedno jaka telewizja .nie ma zdania drugiej strony więc informacja o sporze jest niepełna i dziwię się (choć już coraz mniej) że na forum pszczelarskim "pszczelarze" gnoją kolegę ,nawet nie chcą poznać jego opinii.... nie wiedzą o sprawie nic ..ale gnoją kolegę...paranoja jakaś... :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bollkonski,
Po co mi relacja drugiej strony.Nagrała to TVP- to musi być prawda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:30 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
emka24
widzę że telewizja zastąpiła ci myślenie...ale pewnie masz rację bo jak wiemy myślenie nieprzyzwyczajonym szkodzi... :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bollkonski,

Po co mam myśleć jak mam TVP.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:51 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
Pochwalam twoje zaufanie do tvp...zawsze to lepiej niż ufać mendiom stworzonym przez konfidentów UB...
poczekam jeszcze jak ktoś ci wytłumaczy co jest na tym filmiku i będzie ok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 20:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Bollkonski pisze:
zawsze to lepiej niż ufać mendiom stworzonym przez konfidentów UB...

U mnie te media od UB są na kanale 3 ,żeby mnie nie korciło , wyrwałem przycisk 3 z pilota.Tak że spokojnie,nie namieszają mi w głowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 21:24 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Bollkonski pisze:
emka24
Wszystko jedno jaka telewizja .nie ma zdania drugiej strony więc informacja o sporze jest niepełna i dziwię się (choć już coraz mniej) że na forum pszczelarskim "pszczelarze" gnoją kolegę ,nawet nie chcą poznać jego opinii.... nie wiedzą o sprawie nic ..ale gnoją kolegę...paranoja jakaś... :lol: :lol: :lol:



Do takiego kolegi to bym sie nie przyznawał ,skoro niechciał zabrać głosu w swojej obronie .a może to twój znajomy lub krewny to go bronisz .A wogóle co tu bronic na filmie wszystko wodać


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 22:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
emka24 pisze:
Bollkonski pisze:
zawsze to lepiej niż ufać mendiom stworzonym przez konfidentów UB...

U mnie te media od UB są na kanale 3 ,żeby mnie nie korciło , wyrwałem przycisk 3 z pilota.Tak że spokojnie,nie namieszają mi w głowie.


trzeba było zakleić taśmą bo jak po wyborach się zmieni partia a donald powróci na białym koniu to co będziesz oglądał :?: :mrgreen: media i dziennikarze powinni przedstawiać informacje a nie kreować rzeczywistość i manipulować informacjami jak to robią wszystkie media bez wyjątku głównego ścieku,wiadomo tvn i polsat ci dopiero są obiektywni obydwie z tych stacji zostały założone początkiem lat 90 przez panów którzy byli agentami służb specjalnych teraz bronią z szechterem demokracji i konstytucji , wszelkiej maści tvp znowu wychwalają pod niebiosa każdą jedną kolejną władze jaka by nie była bo są od nich zależne finansowo i nie tylko

co do malinek gdyby sprawy nie było nikt by nie wołał telewizji i robil sensacji, zwołać szanowną komisje zaznaczyć pszczoły na plantacji i obserwować do kogo uli polecą a do właściciela wysłać rachunek za zniszczone maliny i utracony zarobek związany z brakiem możliwości zebrania plonów, przez kieszeń do głowy jesli inne metody nie działają, owszem widziałem w niektóre lata pszczoły na owocach ale były to raczej sporadyczne przypadki i sprawę rozpoczynały osy a pszczoły tylko korzystały z okazji a takiej ilości jak na filmie to jeszcze nie widziałem po kilka sztuk na każdym owocu, pasieka musi być bardzo blisko i trochę uli tam musi być nie ma innej opcji

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2019, 22:25 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Bollkonski, mam nieodparte wrażenie, że w imieniu pszczelarza wypowiedział się jego prezes i jak dla mnie to takie aroganckie było. To tak jakby mi sąsiad powiedział, że mam dostosować loty pszczół do oprysków robionych w południe. Co tu komentować? Pszczół do malin nie dokleili, same przyleciały. Miałem nieco podobny problem, zamiast robić sobie wrogów przestawiłem pasiekę na czas kwitnienia i tyle.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2019, 09:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Jak pisze Rob, po to człowiek ma głowę żeby myśleć, a język by się dogadać. Powinni się spotkać, dogadać i załatwić sprawę aby obie strony były zadowolone. Uprawy nie przeniesie, wypadało by coś zrobić z ulami. Można przewieźć na okres zbiorów. Po drugie to ponoć uprawa była tu pierwsza więc pszczelarz powinien się dostosować do panujących warunków. Najgorsze jest to że właściciel pasieki nie chciał się w tej sprawie wypowiedzieć. To świadczy na jego niekorzyść. Problem powinien zostać rozwiązany przez dwóch właścicieli. Nie potrzebne to całe zamieszanie z TV. To nie pomaga innym pszczelarzom. A tak nawiasem mówiąc pewnie spotkało się dwóch upartych osłów typu Pawlak z Kargulem i każdy chce być na górze. Więc szkoda zawracać sobie tym głowy i nie potrzebne te przepychanki tu na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2019, 09:37 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
RysiekS pisze:
Więc szkoda zawracać sobie tym głowy i nie potrzebne te przepychanki tu na forum.

Odwrotnie, trzeba poznawać dziwne zachowania gatunku ludzkiego oraz odmienne zachowania pszczół to nas wzbogaca. Nigdy nie wiadomo kogo i co spotkamy na swojej drodze.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sierpnia 2019, 16:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
W filmie są fakty,nawet wypowiedź pszczelarza ich nie zmieni,chociaż namiastkę pokazał wypowiadając się dla reportera że to prawdopodobnie nie jego pszczoły sugerując że inne dolatują .Jest akcja ,jest reakcja zn może być jak się nie dogada.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2019, 12:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Wielka afera wokół przejrzałych i chorych malin !!! Wielka plantacja i problem ze znalezieniem ludzi do pracy :haha: tam po prostu niema co zbierać !!!!!!!!!!!!!!
Śmiechu warte ! gdyby te gówniane malinki zostały zebrane na czas to by nie przejrzały a tak naprawdę to tam nie ma czego zbierać .Śmierdzi mi to zwykłą zawiścią i konfliktem sąsiedzkim.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2019, 21:40 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
wiesiek33,
U mnie brzoskwinie były zjedzone przez pszczoły do połowy zanim całkowicie dojrzały. Nie naskakuje na pszczelarza, ale trzeba zrozumieć też druga stronę .Dwa razy oglądałem brzoskwinie zanim ugryzłem :D

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2019, 13:20 - ndz 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 23:23 - czw
Posty: 25
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kościan
Jedna działalność nie moze byc uciazliwa dla drugiej. Nie rozumiem tłumaczenia pszczelarza, ze pszczoly z jego pasieki czesciowo zapylaja uprawe i jego pszczoly moga dokuczac przy zbiorach. Co innego pojedyncze pszczoly, a co innego cala pasieka na plantacji. Ciekawe, czy gdyby mu pod oknem postawiono chlewnie na 10tys sztuk i smierdzialo dzien i noc co by zrobil? Pewnie nic, w koncu szyneczke tez je... Człowiek człowiekowi nie może byc wilkiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2019, 14:03 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Mam w ogródku kilka rodzin czasami więcej i gdyby przeszkadzały sąsiadom musiałbym usunąć ale już ponad 20 lat i nikt nie zgłaszał problemów .A ile było by rabatu gdyby właściciele malin zrobili optyka w samo południe ?bo i tak już z tych malin nic .


Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji