FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:01 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 października 2019, 09:54 - pn 
Dziś otrzymałem czasopismo Pasieka czytam zastawiałem się dlaczego wylotek pszczeli przy zabudowie na ciepło ma być z boku ?? przecież znam pszczelarzy którzy obracają tylko korpus na zimę z zabudowy letniej i zawsze mają wylotki na środku przecież cyrkulacja powietrza jest całkiem inna


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 21 października 2019, 11:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Po to by osyp nie zatkał wylotka

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2019, 13:16 - pn 
bo lubię pisze:
Po to by osyp nie zatkał wylotka

Ale wentylaja gorsza dennice zawsze można wymienić na czystą


Na górę
  
 
Post: 21 października 2019, 13:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Wentylaje możesz wymienić wiosną jak już po ptakach, szczególnie gdy w przekazie "trzymać ciasno".

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2019, 15:05 - pn 
bo lubię,
ale wytłumacz czemu na boku to nie jest reguła obieg pary zimą jest wie
większy nie mam pszczczoł od wczoraj tylko lata i zawsze wylot z centanie na ful z przodu


Na górę
  
 
Post: 21 października 2019, 20:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Piszący tego typu artykuły nie żyją z pszczół , lecz z porad wypisywanych i wygłaszanych dla gawiedzi . Palcem nie będę wskazywał co poniektórych , a szkoda bo należałoby .
Mają matki po 3kg żywej wagi , 150 kg z ula w słaby rok , tytuły robili w pasiekach po 33 tysiące rodzin . :pala:
W PRL był taki system , jak się nie nadawał do niczego , to partia kierowała go na nauczyciela .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2019, 21:16 - pn 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Moim zdaniem odpowiedź jest prosta : kłąb zawsze uwiązuje się na przeciwko wylotka, jeśli centralnie to i kłąb centralnie. Tu chyba pszczelarz chce aby uwiązał się przy jednym z boków to mu będzie "cieplej" na zimę bo ściana ocieplona.W czasie zimy pokarm będzie brał ramka po ramce , od lewa do prawa :shock: . Pomysł do duuupy bo kłąb sam sobie stanowi izolację , do tego żywą , inteligentną - izoluje tyle ile trzeba usuwa gazy i wilgoć. Przy ścianie będzie miał gorsze warunki , a nie lepsze. Człowiek sobie coś tam wyobraża i myśli , że rządzi pszczołami , a one wiedza lepiej i zawsze robią po swojemu od 60 milionów lat. Wylotek może być dowolnie byle go nie zmieniać już po zakarmieniu jak już pszczoły same ustatliły taktykę zimowli i rozłożenia pokarmu.
KNIEJA pisze:
W PRL był taki system , jak się nie nadawał do niczego , to partia kierowała go na nauczyciela .

chyba raczej na sekretarza powiatowego :pala: , coś masz jakiś uraz do nauczycieli :haha: , a może miałeś do szkoły pod górkę ? Masz rację ,że była i jest negatywna często selekcja do tego zawodu i rzadko spotkałem naprawdę wartościowego nauczyciela , umiejącego przekazać wiedzę i lubiącego swoją pracę. Najczęściej to frustraci o marnej wiedzy bez jakiejkolwiek praktyki. :( Tym bardziej pamiętam tych co byli dobrzy w sowjej robocie i szanuję ich do dziś :mrgreen: Choć nie byłem prymasem :haha: i ulubieńcem Pani :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 października 2019, 22:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 14:10 - wt
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Nowy Targ
BoCiAnK pisze:
Dziś otrzymałem czasopismo Pasieka czytam zastawiałem się dlaczego wylotek pszczeli przy zabudowie na ciepło ma być z boku ?? przecież znam pszczelarzy którzy obracają tylko korpus na zimę z zabudowy letniej i zawsze mają wylotki na środku przecież cyrkulacja powietrza jest całkiem inna
Podejrzewam że chodzi o komunikację,przy wlocie z boku po ścianie ula droga na ramki jest krótsza zaś przy wlocie na środku deczko inaczej to wygląda i jeszcze muszą podskakiwac do ramek z dennicy :D .PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji