FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:28 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: matki 2010
Post: 13 czerwca 2010, 16:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 11:46 - sob
Posty: 76
Lokalizacja: wieś
Jak Szanowni koledzy oceniacie tego roczne matki i i duże przyczyny ich ginięcia podczas lotu godowego i przyczyny nie przyjęć matek powracających z lotu do ula


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 czerwca 2010, 17:42 - ndz 
Odpowiem krótko matki sa takiej sobie jakości np. dostałem ostatnio reproduktorke strasznie mała w dodatku nie moze się rozczerwić co do ginięcia matek podczas lotu godowego nie zauwazyłem gdyż dopiero kilka dni temu rozłozyłem uliki więc zobaczymy jak to będzie ,ale z tego co zauwazyłem już mi jedna matka zabłądziła i weszła nie do tego ulika co trzeba w porę otworzyłem ulik bo ją już okłębiały (znakuje matki przed poddaniem i opisuje kazdy ulik więc wiem pomyliła się o 2 uliki )


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 czerwca 2010, 03:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 23:22 - śr
Posty: 42
Lokalizacja: Bochnia
Ten rok jest "szalony". Na cztery ule - w trzech pszczoły zrobiły cichą wymianę matek jedno i dwuletnich, z tym , że dwie matki nie wróciły z lotu godowego. W tym trzecim co wróciła cało z lotu zaczęła czerwić po miesiącu od wygryzienia się. Był to kres codziennego deszczu przez trzy tygodnie (Małopolska). Mam nadzieję że u Was było lepiej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 21:50 - pt 
Pablo1 pisze:
Ten rok jest "szalony". Na cztery ule - w trzech pszczoły zrobiły cichą wymianę matek jedno i dwuletnich,


To że wymieniają to nie szalony rok tylko fatalny tamten "9 " w maju i do polowy czerwca lało matki się kiepsko unasieniały że :o bozie: w tym zbędzie to samo i ile się nie poprawi pogoda
Matki giną bo jak siedzi w uliku czy odkładzie kilka dni a przyświeci słoneczko to zaraz startuje a za chwile leje i już po niej


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 23:13 - pt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 21:39 - czw
Posty: 110
Lokalizacja: kraków
Witam ja miałem podobny problem z 4 matek poddanych do odkładu żadna się nie przyjęła myślałem że może nowa matka się wygryzła czy co 2 leżały przed ulem po 5 dniach jednej nie znalazłem nigdzie a jedna mnie zaciekawiła będąc na pasiece przyglądałem się pszczółką jak pracują a dwa może trzy metry od ula mam posadzoną rzodkiewkę przykrytą folią i na tej foli zaobserwowałem dużo martwych pszczółek podszedłem zobaczyć co się dzieje a obok kłębiły się pszczoły jakieś 10 20 a obok jest moja zaginiona mateczka żywa pewnie część pszczół chciała się nią opiekować i dlatego zgineły z głodu podniosłem matkę z ziemi była tak jakby słaba w końcu wystartowała z mojej dłoni i przeleciała jakieś 2 metry znowu ją podniosłem i tym razem poleciała do diabła bo nigdy więcej jej nie zobaczyłem ani na ziemi ani w ulu do którego ją poddałem zamówiłem matki czerwiące są droższe ale nie miałem przykrych niespodzianek z nie przyjęciem matki teraz jest wszystko ok


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 23:23 - pt 
jezeli wiedxziałes z którego ula to było ją tam wsadzic pszczoły ktore przy niej były to jakby jej swita


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 czerwca 2010, 20:54 - ndz 

Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 21:39 - czw
Posty: 110
Lokalizacja: kraków
musztarda po obiedzie
:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 czerwca 2010, 21:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:43 - pt
Posty: 141
Lokalizacja: Mrągowo
...szalony szalony ... wsawiłem matkę do ula o dwóch wylotkach ( do prawego gniazda ..mały odkładzik matka nieunasieniona Kortówka) a znalazłem ją w gnieździe lewym ..to było rano , a pod wieczór pojechałem sprawdzić gdzie jest i siedziała dalej w lewym oblepiona przez pszczoły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji