FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:14 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 05 stycznia 2020, 16:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
kudlaty pisze:
umiesz liczyć licz na siebie
Masz rację, trzeba liczyć na siebie jeśli tylko się da. Tylko, że takie liczenie na siebie wymaga nie ciągłego płaczu i narzekania ale świadomości zagrożeń, ciągłości podejmowanych decyzji i środków w budżecie nie na poziomie 2 procent.


wszystko się zgadza wojsko kosztuje i wymaga nakładów finansowych i mądrych decyzji zakupowych a nie opowiadania głupot o zakupach łodzi podwodnych jak to robią niektórzy politycy bo z tego co pamiętam graniczymy tylko z morzem bałtyckim gdzie jest ono praktycznie zamkniętym zbiornikiem, zakupami powinni zajmować się ludzie mający o tym pojęcie a nie idioci którzy szukają poklasku i głosów , skoro nie jesteśmy zdolni samodzielnie wyprodukować nawet papieru toaletowego to jak już cos kupujemy to powinno kierować się wyborem najlepszej oferty a nie "sojusznikami" którzy chcą nam coś wcisnąć po zawyżonych pieniądzach bo i tak kupimy,
tak nie pomogą nam księża generałowie jak i dwa tysiące wojsk obcego państwa podlegający tylko swojemu dowództwu w usa, gdyby się coś miało u nas wydarzyć w co wątpię, to drogę ewakułacji do niemiec mają już przećwiczoną, jedyne co mogą to utwierdzać w błędnym przekonaniu bezpieczeństwa naszych rodaków i że jest ok jak jest
mi się podoba to co jest w Szwajcari mimo że malutki kraj to mają kilka milionów ludzi pod bronią wiedzących do czego służy, to jest poczucie bezpieczeństwa że masz klamkę pod łóżkiem i jak wparuje do ciebie jakiś złodziej czy bandyta masz możliwość obrony a tamtem ma z tyłu głowy świadomość że nie jest taki bezkarny i mogą go spotkać komplikacje, mniemam że zamachów też tam nie ma bo ewentualny zamachowiec długo by nie pożył na tym łez padole, podobnie sprawa ma się do potencjalny agresorów inaczej wygląda planowanie gdy ma się stado baranów do podbicia a inaczej jeśli wie się że można spotkać realny opór, tylko mi nie pisz że pozwolenie może sobie każdy wyrobić bo to nie chodzi o widzimisię tylko rozwiązania systemowe
do poczytania wklejam o Szwajcarii

5. Broń i wojsko – Z wchodzeniem na teren prywatny trzeba być naprawdę ostrożnym, bo praktycznie w każdym domu jest broń. Szwajcaria ma jeden z najwyższych współczynników dotyczących posiadania broni. Niemalże nie ma tam żołnierzy zawodowych, ale w przypadku ataku, jest w stanie w 72 godziny przeprowadzić pełną mobilizację. Armia opiera się na systemie „milicyjnym” i każdy mężczyzna powoływany jest do służby. Po odbytym szkoleniu żołnierz ma prawo zachować broń. Dodatkowo, każdego roku musi zgłaszać się na obowiązkowy kurs oraz strzelanie na strzelnicy. Na ulicach można więc spotkać ludzi, którzy niosą ze sobą broń, bo akurat wybierają się na kurs strzelecki. O swoją neutralność trzeba dbać.

6. Bunkry – 300 tysięcy schronów rozrzuconych po całym kraju jest w stanie przyjąć 9 milionów ludzi, czyli o 1,5 miliona więcej niż jest obywateli Szwajcarii. Bunkry budowano od 1971 r. na wypadek kolejnego konfliktu zbrojnego. Do 1999 r. na budowanie schronu we własnym domu można było otrzymać dofinansowanie. Duże bloki mieszkalne nadal powinny być wyposażone w schron.Mieszkańcy mogą je wykorzystywać do codziennego użytku, ale w przypadku alarmu w ciągu 24 godzin mają być przygotowane zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Jeden z 1,5-kilometrowych tuneli drogowych pod Lucerną to tak naprawdę część największego schronu atomowego na świecie. Jeżeli więc wybuchnie wojna i zechcecie ratować swój tyłek, to już wiecie, gdzie jechać.

10. Demokracja bezpośrednia – Na sam koniec polityka. Szwajcaria kocha demokrację bezpośrednią – obywatele bezpośrednio decydują o wielu sprawach. Szacuje się, że w Szwajcarii odbywa się więcej referendów niż we wszystkich innych państwach na świecie… razem wziętych.

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 05 stycznia 2020, 20:43 - ndz 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
kudłąty
a ty wiesz no może skąd ta Szwajcaria ma tyle kasy? Wiesz no Ty może że ta Szwajcaria szczególnie wzbogaciła się tuż po drugiej wojnie i na czym to tak gwałtowne wzbogacenie polegało?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 05 stycznia 2020, 21:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bollkonski, oczywiście że z tego że handlowali ze wszystkimi podczas choć byli bardziej życzliwi dla tych ze znakiem pomyślności dbali podczas wojny aby nie zabrakło zaopatrzenia i amunicji do niemieckich karabinów no i słynęli ze swoich urządzeń celowniczych, omijali embarga które dotyczyły niemiec i ich sojuszników i wszystko co tamci potrzebowali do produkcji broni kupowali na siebie płacąc złotem czego adolf ze swoimi markami by nie mógł zrobić, przez ich "niezależne" terytorium przemykały sobie na skróty transporty do obozów koncentracyjnych, chętnie przyjmowali złoto od uciśnionego narodu choć samych właścicieli niet, wydalali ich z terytorium własnego kraju, trzeba by było jeszcze dodać gdzie podziało się złoto które było pamiątką wojenną helmutów i innych złodziei

pisząc o Szwajcarii nie chodziło mi o to kim i dlaczego są tylko jak są zorganizowani że im nikt nie podskoczy a druga sprawa potrafią pilnować swoich interesów,

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 05 stycznia 2020, 22:24 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Bollkonski pisze:
kudłąty
a ty wiesz no może skąd ta Szwajcaria ma tyle kasy? Wiesz no Ty może że ta Szwajcaria szczególnie wzbogaciła się tuż po drugiej wojnie i na czym to tak gwałtowne wzbogacenie polegało?

PKB Szwajcarii na mieszkańca tuz przed II WW było 2,5 razy wyższe niż na mieszkańca Polski i dziś tak samo. Wygląda, że nie tylko Szwajcaria dorobiła się na wojnie ale i Polska, no bo skąd mamy pieniądze? :). Oprócz na wojnie to jeszcze można ukraść, nieprawdaż? :załamka:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 00:06 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
kudlaty, nie da się porównać Polski do Szwajcarii. Inny ustrój, inna lokalizacja na mapie która uniemożliwia neutralność, inna świadomość społeczna kształtowana w innych warunkach. Sąsiedzi inaczej postrzegający rolę tego kraju. Nasze społeczeństwo nigdy nie było tak obywatelskim jak szwajcarskie i nigdy takim nie będzie. Nie jestem przeciwnikiem posiadania broni przez obywateli, jednak skala posiadania broni przez Szwajcarów jest w Polsce nie do osiągnięcia. Szwajcarzy posiadanie broni bardzo ściśle podporządkowują obronie swojego państwa. Polacy na tych co wprost mówią o gotowości do obrony swego państwa patrzą jak na psycholi i żeby była jasność nie myślę o tych zjj...ach co idą przez miasta z hasłami typu raz sierpem raz młotem na kibolskich mordach z idiotą Międlarem na czele. Myślę o tych co idą nawet w tych samych marszach zwykłych ludziach z rodzinami z flagą w ręku , cieszących się Niepodległą

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 01:13 - pn 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
kudlaty pisze:
a i bym zapomiał nasi obrońcy siedzą przypadkiem na największych złożach tytanu na świecie które znajdują się akutat w naszym kraju, widziałem na YT przejazd jednej z ich kolumn i był tam sam sprzęt do wykonywania odwiertów etc film zeżarło bo bym wkleił

Może nie film, ale warto przeczytać... https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... -w-polsce/


no i temat w miarę na czasie bo będą i tak cisnąć… https://www.newsweek.pl/swiat/polityka/ ... pi/xydt205


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 01:17 - pn 

Rejestracja: 05 października 2012, 01:48 - pt
Posty: 355
Ule na jakich gospodaruję: 435x170, WLKP12
Rob pisze:
Nie jestem przeciwnikiem posiadania broni przez obywateli, jednak skala posiadania broni przez Szwajcarów jest w Polsce nie do osiągnięcia. Szwajcarzy posiadanie broni bardzo ściśle podporządkowują obronie swojego państwa.
Bo poprzedni system na to pracował a i obecny też nie jest zbawieniem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 01:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
kudlaty, nie da się porównać Polski do Szwajcarii.


faktycznie do nas nie da się porównać żadnego kraju wydatki na wojsko u nas ponad 40mld pln rocznie przy armi niespełna 80tys z czego jakieś 15 tys pod bronią słabo wyposażonych do armii Szwajcarii prawie 200tys żołnierzy łącznie z rezerwą dobrze wyposażonych i super opłacanych nie mówiąc o reszcie obywateli pod bronią
mógłbym jeszcze usrael przytoczyć z ich budżetem na wojsko o 30% wyższym niż nasz a nie mamy się do nich co nawet porównywać bo to 11 armia świata świetnie wyposażona z bronią atomową włącznie
u nas nie jest problemem brak kasy tylko wydawanie jej w głupi sposób gdzie trafia wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba,kupuje się produkt a nie technologie a jako strategiczni partnerzy :haha: chyba na nie zasługujemy
nam potrzebne są technologie a nie gotowa ryba, technologie usa trafiają wszędzie gdzie stany mają w tym interes np usrael czy korea połdudniowa gdzie staconuje 28tys amerykanów i płaca za to miliard a nasi dwa za dwa tysiaki ludzi którzy nie potrafią się w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia przemieścić z punktu A do B po drogach publicznych w czasie pokoju , przy czym wielki brat w każdej chwili może zawołać więcej jak to ma miejsce np Korei Płd gdzie wójek sam stwierdził że muszą płacić 5x tyle co wcześniej, turcja i inne normalne kraje potrafią ich kasować polskojęzycznym wystarczy poklepanie po ramieniu i zdjęcie do albumu z prezydentem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 12:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Wracając do podstawowego wątku , bo na armii i finansach na obronę to u mnie słabo . Kolega pisał o warzywach , a ja powiem więcej . Są w USA domy że nie można mieć pralek i dobrze , bo wielu nie życzy sobie fruwających gaci na balkonach .
Od siebie dodałbym to , mamy zaśmiecony krajobraz , dachy w stu kolorach a płoty to już nie da się policzyć . Jak jadę do bazy to na setki płotów (35km) nie znajdziesz dwóch podobnych . Jedna rzecz wspólna o średniej ozdobie to tujki i trawniki które poprawiają co nieco sprawę .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 12:35 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
KNIEJA pisze:
Są w USA domy że nie można mieć pralek i dobrze , bo wielu nie życzy sobie fruwających gaci na balkonach .


Chyba miało być, tak mi się wydaje
Są w USA osiedla, gdzie nie można suszyć ubrań na sznurkach, chociaż w niektórych stanach wprowadzono zakaz, ustanawiania takich zakazów :-) :haha: ekologia oszczędzanie energii.
W USA w każdym gospodarstwie podstawowym sprzętem jest suszarka do ubrań, tam się nawet nie prasuje, PODOBNO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 12:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Napisałem tom co napisał i co wiem na pewno . :mrgreen:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 12:57 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
KNIEJA pisze:
Napisałem tom co napisał i co wiem na pewno .


aaaa jak na pewno to sorry :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 13:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Panowie,stanom zjednoczonym nie chodzi o terroryzm w Iraku,Iranie,itp.Jak się pięknie ludzi manipuluje terminami .Pod nosem w meksyku Boliwii,nie ma terrorystów tylko kartele narkotykowe,które przejmują kontrole nad regionami mając kontrolę nad społeczeństwem ,tacy sami walczący między sobą w krajach bliskiego wschodu walczący przeciwko sobie nad kontrolą i władzą to terroryści,tylko dlatego że jedna strona jest nie po naszej myśli i stanowi zagrożenie w interesach ,naszych.Lata siedemdziesiąte pięknie obrazują co stanom zjednoczonym chodziło po głowie i jak z premedytacją tworzyły konflikty w Iranie w Iraku ,a Arabia Saudyjska dla USA to kraj pełen demokracji,kraj w którym tysiące ludzi jest mordowanych dla widzimisię ,no ale tutaj przymykamy oko bo peci ,peci lecą do nas ,i do tego bez fizycznej kontroli nad krajem

Już zapominamy że przed USA państwa europejskie (jako mocarstwa ) walczyły o kontrolę nad tym regionem.Teraz gdy również Rosji nie udało (udaje) się kontrola na zasobami Iranu rękoma stanów pozbędzie się konkurenta który dla USA jak i Rosji jest poza "światową" kontrolą cenową ropy i gazu,gdyby nie embargo na Iran największym poszkodowanym byłaby właśnie Rosja,której gospodarka w 70 procentach opiera się na cenie ropy i gazu.Militarnie ani systemowo nie pomogą Iranowi ale nie będzie to za darmoszkę ,Rosja będzie torpedowała konsolidację europy co jest na rękę z kolei i dla USA, bo wspólna armia systemowa W EU działa na stany jak płachta na byka.Wspólne zdanie i wspólna polityka to zagrożenie .Nastroje i poglądy dobitnie pokazują że państwa EU chętnie by handlowały z Iranem ponieważ nie widzi w nim zagrożenia w przeciwieństwie tych dwóch zainteresowanych.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Wolność?
Post: 06 stycznia 2020, 13:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA,

no teraz to mi teraz podpadłeś :pala: czyli mi nie wolno wieszać kaleson za domem na sznurku w ustronnym miejscu ze wzgledów strategicznych :?: :chytry: przyznam trochę może być w tym racji bo kalesony mam w kolorze białym a to przez wroga mogło by być opacznie odebrany widok jako flaga sugerująca moją bezwarunkową kapitulacje :haha:
co do reszty coś w tym jest każdy chce być lepszy od somsiada :) trzeba jakoś podkreślać swoje szlacheckie korzonki dlatego łuki, kolumienki, aranżacje, misie gipsowe na słupkach ogrodzeniowych czy koguty na dachach, choć do ideałów z filmu nieco brakuje :haha: przynajmniej dzięki takiej wizytówce wiadomo z jakim ananasem ma się do czynienia im bardziej prosty człowiek tym bardziej wyszukane formy ekspresji jego bogactwa wewnętrznego :haha:
płoty mamy jakie mamy ale są czego nie można powiedzieć o hameryce bo u nich brak płotów jest połączone z inną tradycją tj posiadania broni i jej używania w stosunku do nieproszonych gości

https://youtu.be/n6kquNVQrcg?t=419

jest też inna droga którą można by podążyć tj zasadzić las i porobić ziemianki ci ze zachodu będą do nas jeździc jak na safari i podziwiać okazy a pewnie za jakąś sumkę można by sobie postrzelać do najciekawszych okazów jak to robili przodkowie

https://youtu.be/A7wBcSK7za8?t=22

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji