FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 lutego 2020, 23:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
sabard pisze:
Tabela która jest wynikiem pomiarów tez dla mnie nie do końca jest zrozumiała,...
sabard,
Cienka linia czerwona ograniczająca od góry szare pole na wykresie wyznacza temperaturę maksymalną jaką w danym dniu zarejestrowano. Linia niebieska poniżej temp. minimalną.
Skala temperatur opisana jest przy lewej krawędzi wykresu, dni i daty oznaczone są pod wykresem.
Żółte słupki to ilość godzin słonecznych w danym dniu, wykreślone wg skali 2,4,6,8 h opisanej w okolicach środka rysunku.
Gruba linia czerwona z kółeczkami naniesiona została przeze mnie odpowiednio do zadeklarowanej ilości sztuk przynoszonej warrozy.
Pod datą 10 zapodałeś 64 szt, nie wiem czy to nie pomyłka.
Dziękuję za te wszystkie wyczerpujące wyjaśnienia.

Pozdrawiam i również życzę zdrówka oraz dalszych postępów i sukcesów w swoich badaniach. Proszę publikować więcej i częściej.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2020, 08:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Kolego pszczelarzu.. pisz mniej, ale z sensem. Wycieczka do Norwegii, co w mojej pasiece, co w jego w 2017 jeszcze nie myślałem, od 5 lat tak prowadzę pszczoły, rozstaw ramek miedzy osiami 50mm. Wiele rzeczy piszesz, które się nie pokrywają, nie zgadzają i sobie zaprzeczają. Główne zdjęcie Twojej metody jest fejkiem. Leczenie testowe apiwarolem 20 września, kiedy w ulu jest 6-8 ramek czerwiu? To dowód? Wiesz na co to jest dowód.. na to, że apiwarol przestał działać, że należy kupić okulary, że wyniosły mrówki.. Miałem w tym roku rodziny w lipcu w okresie bezczerwiowym. Wychowywały matki. Brak czerwienie przez 1,5 miesiąca. Po odymieniu nie spadła żadna sztuka! Mam pszczoły bez warrozy. Mam tez kupione 2 rodziny, które mimo kilkukrotnego i różnego leczenia również nic nie spadło. Sprzedam po 5000. Hmm.. kto weźmie? (W zasadzie nie wiem dlaczego nie ma w nich osypu).

Moje pszczoły również są zimnolubne i nie lubią uli. Wczoraj kolejny raz ktoś je poprzewracał i dale żyją. Nic im nie jest. To takie samo rozumowanie ja to, że rapicyd na nie nie wpływa. Nie wspomnę o Twoich klientach. Pewnie jednak oddajesz do skupu.

Wymagasz aby zaufać Twoim nie łączącym się w qpę opowiastkom. Nie wiem ilu wsadzi rękę w ognisko, ale pszczoły są na ziemi od milionów lat. Ty w 5 lat sprawiłeś, że stały się większe i zdrowe - rozstawem plastrów ograniczającym rozwój czerwiu. Wow. Dalej nie piszę. Jak Twoje opowieści będą składne.. poświęcę wtedy swój czas.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2020, 09:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Gdy umrze dziecko leczone przez znachora - śmierć jest spektakularna, mówią o tym wszystkie kanały informacyjne. Gdy umrze na chorobę poszczepienna, lub sepse ... cisza

Czy rapicid nie szkodzi pszczołom - zależy od mentalności. Mamy rodziny takie jakie mamy. W stosunku do grupy kontrolnej, podczas leczenia pada 10% więcej matek. Profesor powie, ten medykament zaszkodził, mimo iż nie zweryfikował czy rodziny nie leczone przezimują kolejną zimę.

Tak się w wiekszości przeprowadza testy kliniczne.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2020, 16:00 - pt 

Rejestracja: 26 lipca 2013, 09:54 - pt
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Panie Romanie dziękuję za odpowiedż sprawdzę wtedy się odezwe.pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2020, 21:12 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Zgadzam się z Adamem megalomania pszczelarza wywołała mega pszczołę. Proponuję popracować nad metodyką doświadczeń, bo chęć odniesienia sukcesu zniekształca objektywizm badań - moim zdaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2020, 21:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
adamjaku, :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 20:14 - pn 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Na razie nie mam czasu na polemikę- zrobię to później, ale do kompletu na mojej stronie zamieszczam film pt. ,,najszybsza odsklepiarka na świecie" - którą zakłady produkujące sprzęt pszczelarski w Polsce nie chcą produkować ponieważ jest ,, za lekka". Zbudowałem ją 5 lat temu i dotąd pracuje bezawaryjnie. Ramkę może odsklepić nawet w ciągi 1 sekundy.

Do kompletu informacji zamieszczam również film nagrany 8 lutego br. z wizyty zaprzyjaźnionych pszczelarzy na mojej pasiece-pt,, zwalczanie warrozy pszczoły olbrzymie - wizyta"- zakres: pszczoły olbrzymie zwalczanie warrozy i tematy towarzyszące.

www.pszczelarz.c0.pl

dalszą polemikę na forum z powodu braku czasu odkładam na ok 3 tygodnie

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 22:14 - pn 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
sabard pisze:
,,najszybsza odsklepiarka na świecie"

Sabard może i ona jest fajna ale to jak byś mi pokazał księżyc z pałacu kultury. Żadnego zbliżenia, opisu działania,(no znaczy wiem jak działa normalna). No sorry .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2020, 23:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Strzelec66, prawa patentowe, żaden producent nie powie ci co i jak w jego urządzeniu działa bo nie ma w tym żadnego interesu :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 09:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Wygląda na zwykłą odsklepiarkę bijakową, żadna nowość.
Poza tym obsługuję ją 3 osobowa ekipa, nożem robię to sam sam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 10:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Podobne lub takie odsklepiarki robił [lub robi nadal] włascicel warsztatu naprawy samochodów z Elblaga to wzorowana na "amerykanach" odsklepiarka łańcuchowa lub pokrewne sadząc po głosnej pracy , z tego co się orientuję takie urządzenie pracuje [lub pracowało] w pasiece państwa Całków .
Temat "rozpracowywałem" przed zakupem swojej odsklepiarki , dobrych kilka lat wstecz.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 11:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
kudlaty pisze:
Strzelec66, prawa patentowe, żaden producent nie powie ci co i jak w jego urządzeniu działa bo nie ma w tym żadnego interesu :roll:
Odwrotnie, właśnie powie ,a nie powie ten co go nie ma lub skopiował z patentu.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 17:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bo lubię,
gdyby mi ktoś najpierw cisnął, a później chciał się coś dowiedzieć, to też bym nie wiedział :mrgreen: przecież zawsze można zapomnieć, inna sprawa że na forum to juz standard że chodzi tu o to aby się pochwalić ew pochwalić i coś sprzedać, poziom zadowolenia klientów wzrasta wraz z ilością wysyłanego gratisowego towaru lub ze sporym rabatem dla zadowolonych publicznie :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 21:29 - wt 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Nie chciałem sabard-a w żaden sposób urazić ale to tak jak bym mercedesa kupował który stoi 200 m dalej za siatką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 21:45 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Strzelec66 pisze:
Nie chciałem sabard-a w żaden sposób urazić ale to tak jak bym mercedesa kupował który stoi 200 m dalej za siatką.

przecież nikt tu nic nie sprzedaje , ot pochwalić się chciał Pan i podtrzymać gasnącą dyskusję rozszerzając wątek. Nie dajcie się manipulować takimi prostymi metodami. Nie zaczniecie też chyba poszukiwać gwałtownie powiększonej "wenzy" i rozsuwać ramek , ani "polemizować" z najbardziej w Polsce znanym użytkownikiem rapicydu - bo tu nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję , a tym bardziej krytykę. Przednówek to i każdy temat budzi zbędne zainteresowanie . Zaraz wybuchnie wiosna i nikomu nie będą w głowie podobnie historie z mchu i paproci.
Aż dziwne ,że naturalni jeszcze tego nie łykają , bo u siebie publikują dużo bardziej zwariowane teorie ? Podsuńcie im link bo może żyją w nieświadomości ?
Nie dajmy się zwariować. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 22:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
manio,
Nie mów ,że nie chciałbyś mieć takiej olbrzymiej,zagryzającej warrozę pszczoły w pasiece.Tym bardziej ,że myślę, iż powinna wystarczyć jedna szt. na rodzinę.Przez te 5 lat pracy nad nią ,miała dość czasu by zmodyfikować swój narząd gębowy i przystosować go do zagryzania pasożyta.Przez tę modyfikację nie może karmić larw,a jak pisze Paraglider,pszczoła która n ie karmi może żyć 11 m-cy.
Przez tak czas taka pszczoła powinna wygryźć wszystką warrozę w rodzinie i nie wiem czy około sierpnia nie będzie cierpieć głodu.
Osobiście widzę tu przyszłość(przynajmniej w dyskusji)przed tą pszczołą.
Z drugiej strony, to dziwi mnie opór tej pszczoły przed powiększeniem.
Potrzebowała aż 5 lat rozsuniętych plastrów.
Pamiętam ,że w drugą stronę wystarczył jeden sezon zwężonych uliczek i pszczelarze mieli małą pszczołę,która również sobie świetnie radziła z warrozą chociaż wykorzystywała inne mechanizmy.
Tak to wszystko obserwuję, to wychodzi mi,że już niedługo warrozę będzie trzeba objąć ochroną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 23:06 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
emka24 pisze:
Nie mów ,że nie chciałbyś mieć takiej olbrzymiej,zagryzającej warrozę pszczoły w pasiece

Jasne ,że bym chciał bo znam tez bajkę o "stoliczku nakryj się ". Niestety dorosłem, czego i innym życzę. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 23:38 - wt 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
emka24 pisze:
myślę, iż powinna wystarczyć jedna szt. na rodzinę.Przez te 5 lat pracy nad nią ,miała dość czasu by zmodyfikować swój narząd gębowy i przystosować go do zagryzania pasożyta.Przez tę modyfikację nie może karmić larw,a jak pisze Paraglider,pszczoła która n ie karmi może żyć 11 m-cy.
Przez tak czas taka pszczoła powinna wygryźć wszystką warrozę w rodzinie i nie wiem czy około sierpnia nie będzie cierpieć głodu
Jedna to może być mało,bo jak masz dużo warrozy i ją rozbolą zęby to po ptokach,przydało by się ze trzy.Tak sobie myślę ,że zamiast tracić czas na hodowlę,to zamówię już pewniaka,tylko jaka będzie cena tej hybrydy.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2020, 23:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
emka24 pisze:
rzez tak czas taka pszczoła powinna wygryźć wszystką warrozę w rodzinie i nie wiem czy około sierpnia nie będzie cierpieć głodu.

zapomniałeś o tym że warrozę oraz choroby mają sąsiedzi a jak sąsiad dziad to i pokarmu nie zabraknie głodu nie będą cierpiały


emka24 pisze:
Z drugiej strony, to dziwi mnie opór tej pszczoły przed powiększeniem.
Potrzebowała aż 5 lat rozsuniętych plastrów.
Pamiętam ,że w drugą stronę wystarczył jeden sezon zwężonych uliczek i pszczelarze mieli małą pszczołę,która również sobie świetnie radziła z warrozą chociaż wykorzystywała inne mechanizmy.
Tak to wszystko obserwuję, to wychodzi mi,że już niedługo warrozę będzie trzeba objąć ochroną


właśnie do tego wcześniej piłem, jak pisali wielcy tego świata o komórce 4,9 jako lekarstwie na wszelkie nasze bolączki to w połączeniu z małą pszczołom oraz specjalnymi matkami które składają jaja w takie komórki nie uszkadzając sobie odwłoków :roll: jakoś nie było wtedy śmichów prawie wszyscy przyjęli do wiadomości zero dyskusji, a tu w temacie pszczoły olbrzymiej jakieś podśmiechiwania, bym jeszcze zapomniał o węższych ramkach i mercedesach :roll:
w okolicach ciemnogrodu znam wielu prekursorów komórki 4,9 albo i mniejszej uzyskiwali je przez stosowanie specjalnych plastrów koloru węgla, temat podobno opatentowany dlatego nie mogę rozwijać bo rodo :haha: jeszcze mnie zamkną albo internują jak wałęse :pijemy:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2020, 00:07 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Godziemba pisze:
że zamiast tracić czas na hodowlę,to zamówię już pewniaka,tylko jaka będzie cena tej hybrydy.


Widzisz i to nie jest takie proste,
Bo, jak zamówisz to masz tylko na jeden sezon, od września już nie ma wielkiej pszczoły ( nie trawi chitynowych pancerzy i pada martwa)
A wtedy, pszczoły przynoszą do ula warozę nawet kilkadziesiąt szt dziennie i znowu masz warozę w ulu.
Od wiosny musisz znowu wyhodować sobie wielką, duże już masz, ale duże nie zjadają warozy, co prawda duże od razu mogą sobie zrobić wielkie, ale to też jest uzależnione od pożytku, młodej i zdrowej matki oraz dużych jajeczek.
To tak w skrócie,
Ale trzymam :okok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2020, 00:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
kudlaty pisze:
jakoś nie było wtedy śmichów prawie

Były.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2020, 11:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Obejrzałem wczoraj na yt film Romka S (w pasiece u Sabarda) co mnie uderzyło ?
W ulach wilgoć że porobiły się kożuchy pleśni , Każdy robi jak uważa ale aż taka wilgoć , na pewno nie jest zdrowa.

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2020, 16:56 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
KNIEJA,
Wiem, że łatwo krytykować, na każdym filmie czegoś się można doszukać,
ale mnie tam nie tylko pleśń nie pasowała.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2020, 19:39 - śr 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Bartek.pl pisze:
KNIEJA,
Wiem, że łatwo krytykować, na każdym filmie czegoś się można doszukać,
ale mnie tam nie tylko pleśń nie pasowała.

Byłem kiedyś na szkoleniu prowadzonym przez p. Romana. Z tego co mówił parę rzeczy mi się nie zgadzało. Generalnie traktowałem czas spędzony na tym szkoleniu jako czas stracony. Dla wielu kolegów mnie doświadczonych był jednak jak "guru". Należy jednak zauważyć , że od każdego można czegoś się nauczyć. Od p. Romana na pewno pewności siebie , daru przekonywania , umiejętności promowania siebie i wytrwałości. Mimo wszystko /oprócz tych najbardziej bzdurnych/ wszystkie nowinki staram się sprawdzać u siebie w pasiece i na pewno na małej partii rodzin spróbuję olbrzymich pszczół. Trzeba pamiętać , że wiele wynalazków wymyślono w garażach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 07:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Takiej komedii jeszcze nie oglądałem.. na początku śmiech, później przerażenie. Jednak nigdy nie zaufam komuś, kto wyłącza możliwości komentarzy, a sam nie uczestniczy w dyskusji.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 21:48 - czw 

Rejestracja: 26 lipca 2013, 09:54 - pt
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Prześmiewacze.Czy nie dziwi was fakt że starszy facet sam obrabia 300 uli i daje sobie radę.Proponuje trochę POKORY.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 22:20 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
kaszub69 pisze:
Prześmiewacze.Czy nie dziwi was fakt że starszy facet sam obrabia 300 uli i daje sobie radę.Proponuje trochę POKORY.

a niech pisze ,że 3000 obrabia , kto bogatemu zabroni jak lubi . O takich przodownikach mówił kiedyś Smoleń

To żaden argument w dyskusji, a tu brak zwyczajnie argumentów. Przyjmujesz na wiarę , albo nie bo to tylko słowa , słowa , słowa. Już tak od lat. Ciekawe czy wpłynęło to na wzrost sprzedaży rapicidu ? Jeśli tak , to byłby to jedyny mierzalny sukces p. Bułki.
proponuję trochę ROZSĄDKU bo POKORY to nawet u p. Bułki próżno szukać. Inna sprawa że z mamienia naiwnych zrobił sobie sposób na życie. Taka specjalność w kryminalistyce nazywa się farmazon i to on się z nas naśmiewa .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 22:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kaszub69 pisze:
Prześmiewacze.Czy nie dziwi was fakt że starszy facet sam obrabia 300 uli i daje sobie radę.Proponuje trochę POKORY.
Rozumiem, że obrobić 300 uli to harówka (ale pomocników przecież ma), ale to jeszcze nie powód do megalomanii.
Rzuciłem okiem na ten filmik z przeglądu uli.
Przydało by się też i autorowi "trochę POKORY", a mniej tupetu, zwłaszcza po tym co się w tych ulach prezentuje. A żeby jeszcze chcieć się tym chwalić i epatować, namawiać do osobistych oględzin żeby naocznie się zachwycić? Czym? Plechami pleśni, masowo pogniecionymi pszczołami, poobgryzanym, powyszczerbianym styropianem, foliami z worków nie wiadomo po czym?
Ba, nawet tych "pszczół olbrzymich" ponoć teraz, zimą już nie ma.
Takiego dziadostwa się nie spodziewałem.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 22:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Gdzie jest ten film?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 23:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
emka24 pisze:
Gdzie jest ten film?

Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=UU0Cdd5yXPM
Obejrzałem 3 urywki po 10 sek. Pszczół co niemiara w 3 uliczkach . na innej pasiece ze 120 rodzin zostało 40 bo ryjówki zjadły ! Powód do dumy bo garsteczka osypu , czemu się dziwić jak pszczół 2 garsteczki a poza tym przy takiej zimie to niema się co dziwić że osypu niema

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 23:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
wiesiek33 pisze:
Pszczół co niemiara w 3 uliczkach


Po co więcej jak są olbrzymie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 23:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
emka24 pisze:
wiesiek33 pisze:
Pszczół co niemiara w 3 uliczkach


Po co więcej jak są olbrzymie.
Dzięki ja jednak wole swoje małe :haha:

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2020, 23:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
emka24 pisze:
Gdzie jest ten film?
Tu np. fajny moment
https://youtu.be/UU0Cdd5yXPM?t=801
Kobieta się pyta:
- Co to jest tu?... Ciasto?...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 00:32 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
- Co to jest tu?... Ciasto?...

sporo tego ciasta jest :roll: chyba z diamanta :?: :oops:
???
http://youtu.be/UU0Cdd5yXPM?t=1542

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 10:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
To ja głupi myślał że dwie ramki pszczół trzeba łączyć z innymi ,a po filmie się dowiedziałem, że to pełnowartościowa rodzina.Dwie,trzy ramki czerwiu w marcu ,za mało pszczół do ogrzania ?,żaden problem odwracamy ciemnym do słońca i dogrzany,w nocy wiadomo księżyc .Film za chwilę zniknie.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 10:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
Proponuje przenieść temat do działu "Humor" :roll: :roll: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 12:17 - pt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
ivi584 pisze:
Proponuje przenieść temat do działu "Humor" :roll: :roll: :roll:

A może do działu ''Horror'' :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 13:07 - pt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
Czy te drwiny są tu komukolwiek potrzebne? Trochę szacunku koledzy ,przecież to jest PSZCZELARZ jak każdy z nas .Masz coś do powiedzenia to pisz ale na temat .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 13:25 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
staszekg pisze:
Czy te drwiny są tu komukolwiek potrzebne? Trochę szacunku koledzy ,przecież to jest PSZCZELARZ jak każdy z nas .Masz coś do powiedzenia to pisz ale na temat .


Nie każdemu psu na imię burek ... większość z Nas to kierowcy ale czy możemy o sobie mówić kierowca F1 :roll:
Nie każdy pszczelarz to wyrocznia a niektóre postępowania trzeba gasić w zalążku bo jak ziarno głupoty wpadnie na podatny grunt to zakiełkuje :|

Szacunek jak do każdego człowieka ale niektóre rzeczy które ten Pan przytacza i pokazuje zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi - tu nie trzeba być z wieloletnim doświadczeniem aby samumu wyścignąć wnioski - każdy niech zakłada hodowle ..wilgoci oraz pakuje chemie ciężką w ule na pewno będzie to zdrowe dla pszczół i konsumentów miodu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 14:07 - pt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
ivi584, Gdybyś wiedział ilu pszczelarzom rapicyd Sabarda uratował pszczoły /wg wielu jest to "głupota"/to może nie byłbyś tak jednoznacznie na nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 14:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 października 2007, 21:55 - ndz
Posty: 83
Lokalizacja: Kościerzyna
staszekg pisze:
Czy te drwiny są tu komukolwiek potrzebne? Trochę szacunku koledzy ,przecież to jest PSZCZELARZ jak każdy z nas .Masz coś do powiedzenia to pisz ale na temat .


Szkoda kolego twoich próśb, takie jest to forum. Chamstwo i brak szacunku do innych.

_________________
Pozdrawiam serdecznie.
Mariusz
maniek_mb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 15:01 - pt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
staszekg pisze:
Czy te drwiny są tu komukolwiek potrzebne? Trochę szacunku koledzy ,przecież to jest PSZCZELARZ jak każdy z nas .Masz coś do powiedzenia to pisz ale na temat .

Oglądałeś ten film :?:,czy widziałes te firanki z pleśni pod ramkami :shock: a może ta penicylina trzyma przy życiu pszczoły a zabija waroze :bosie:
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 16:00 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Film jest strasznie ogólnikowy,chaotyczny,do tego wielowątkowy ,ale żaden z tematów nie wyjaśniony .Coś napomknięte ,płynne przejście w inny temat i w następny itd.Pszczoła zjada warozę ,z czego ?, z komórki ?, z grzbietu drugiej ?, a potem umiera bo chityny nie trawi ,ale te co zgryzają styropian dechę itp trawią takie rzeczy,jak ścinają ,zgryzają inne martwe pszczoły,rozdrabniają wyrzucają z ula to już chitynę trawią pewnie.Może to są początki zmiany ewolucji ,przejście na białko odzwierzęce tylko chityna je zabija ,ale tylko ta z warozy ,a chityna pszczela przyswajalna .Mi wszystko podchodzi pod wołowe kopyto to może być materiał wyjściowy do dalszych badań

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 18:58 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
maniek_mb pisze:
Szkoda kolego twoich próśb, takie jest to forum. Chamstwo i brak szacunku do innych.

Rzeczy należy nazywać po imieniu. A chamstwem jest wciskanie ciemnoty licząc na ciemniactwo potencjalnych klientów , bo tylko taki widzę cel tych obłędnych prelekcji. Nie jest chamstwem odporność na marketing.

pozdrawiam
odporny manio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 23:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Dobrze że człowiek che się dzielić swoimi doświadczeniami , ale mamy prawo do oceny tego co prezentuje na pasiece . Pszczoły zjadaczki w rozmiarze big to jak na razie wiara na słowo , może i coś z tego będzie ? my jeszcze tego nie wiemy .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2020, 23:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
To dlaczego pszczelarze którzy mająrozsunięte plastry w miodni nie dochowali się warrozożernych olbrzymów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2020, 23:32 - sob 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Zwalczanie warrozy -PSZCZOŁY OLBRZYMIE

Postanowiłem że nie będę podejmował dyskusji na forum, ale będę co jakiś czas przekazywał istotne informacje dotyczące tego tematu.

Aby właściwie śledzić ten temat trzeba skorzystać z broszury jaką udało mi się wydać przy pomocy ,,BARTNIKA SĄDECKIEGO". Rozprowdza ją właśnie ,,Bartnik Sądecki" , oraz ja. Drugim źródłem uzupełniającym i aktualizującym, jest Moja strona internetowa www.pszczelarz.c0.pl gdzie lokuję bieżące obserwacje na ten temat ,, Zwalczanie warrozy PSZCZOŁY OLBRZYMIE" . Trzecim sposobem na uzyskanie informacji jestem ja tel 600332977, lub e-mail sabard@wp.pl

Tak stawiam sprawę z konkretnego powodu: Jak dotąd jestem jedyną osobą na tym świecie zajmującym się zwalczaniem warrozy przy pomocy pszczół olbrzymich. Jak dotąd jako jedyny na tym świecie wyizolowałem trudnozwalczalną warrozę z unasienniania niespokrewnionego i jako jedyna osoba na tym świecie mam w tych tematach rozeznanie i najwięcej do powiedzenia.
Pojawiają się w różnych źródłach bzdurne opinie nie mające nic wspólnego ani z nauką, ani praktyką ani doświadczeniami i to zgrozo autorstwa ludzi z tytułami naukowymi. Ludzie ci nie mają nic do powiedzenia, ani do zaproponowania, lecz ich celem jest negowanie wszystkiego czego nie rozumieją. Zachowują się jak dziecko w przedszkolu któremu nagle zabrano zabawkę.

Zwalczanie warrozy przy pomocy pszczół olbrzymich stało się faktem i nikt tego nie wstrzyma. Moje kontakty z instytucjami naukowymi spełzły na niczym: Instytut w Puławach- Zakład chorób Pszczół- Twierdzi że temat ich nie interesuje. Tak samo Instytut Ogrodnictwa i Pszczelnictwa w Puławach- Miesiąc temu otrzymali pismo i reakcji żadnej. Pojedyncze rozmowy z niektórymi naukowcami skłaniają do stwierdzenia że temat wykracza poza ramy ich normalnego pojmowania i że nie zajmą się tym dotąd, aż Unia zleci tą sprawę i przeznaczy na to konkretną kwotę pieniędzy. - Czyli normalny życiowy pat.

Ja jestem zdeterminowany do końca w realizację tego tematu. Za 2 tyś zł kupiłem od Chińczyków prasę do węzy z komórkami 5,8 i już taką węzę robię i przygotowuję się do sezonu. Na bieżąco zamieszczam na stronie internetowej spostrzeżenia- jak niektórzy mówią nie do uwierzenia: Np z pierwszego oblotu pszczół olbrzymich. Pszczoły te wprawdzie oblatywały, ale nie oddawały kału – po prostu nie miały takiej potrzeby. I gdzieś mam sugestię że to jest nie do wiary- z faktami i dowodami się nie dyskutuje. W zakresie hodowli pszczół olbrzymich wiele zagadnień podobno jest nie do wiary- no i trudno- Jak na razie tylko ja na tym Bożym świecie tymi sprawami się param, więc jeśli ktoś o tym nie ma zielonego pojęcia to dla niego oczywiste fakty bywają nie do wiary. Dla mnie są to wielokrotnie potwierdzone dowody. Swiat nauki wzywam do powstrzymania się od durnych komentarzy dopóki sam nie sprawdzi tego o czym się wypowiada.

Pszczelarzy zachęcam do eksperymentowania w tym zakresie. Węzę z większymi komórkami trzeba uzyskiwać z termicznego rozciągania węzy standardowej, ponieważ ja nie będę produkował węzy na sprzedaż- a jak dotąd na tym świecie tylko ja mam możliwość wyprodukowania takiej węzy- bo już mam do tego praskę.. Najwyżej mogę pożyczyć praskę jeśli ktoś mieszka blisko. Ten rok jest okresem standaryzacji tego procesu i eliminowania 95% błędów powstałych z powodu wcześniejszego braku węzy z komórkami 5,8 mm.

U mnie z powodu hodowli pszczół olbrzymich pszczelarstwo zupełnie zmieniło swój profil. Pszczoły olbrzymie eliminują wiele problemów z którym para się współczesne pszczelarstwo- szczególnie w zakresie ogólnie pojętego zdrowia pszczół, w tym przeżywania zimy.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2020, 23:45 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
sabard pisze:
Pszczoły te wprawdzie oblatywały, ale nie oddawały kału – po prostu nie miały takiej potrzeby. I gdzieś mam sugestię że to jest nie do wiary- z faktami i dowodami się nie dyskutuje.


Zgadzam się całkowicie, chociaż nie posiadam pszczół olbrzymich, to w tym roku nie zauważyłem, przy pierwszych oblotach by pszczoły się wypróżniały.
Dopiero przy wyższej temperaturze nastąpił prawidłowy oblot z wypróżnieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2020, 23:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
sabard pisze:
Tak stawiam sprawę z konkretnego powodu: Jak dotąd jestem jedyną osobą na tym świecie zajmującym się zwalczaniem warrozy przy pomocy pszczół olbrzymich.

Owszem bo wcześniej próbowali tego włosi i odpuścili sobie , pomimo sprzyjającego klimatu do zimowli na rozsuniętych ramkach nie przyniosło to
spodziewanego efektu. Pańskie rodziny są dowodem że zimowanie pszcół w takich warunkach jak pan to robi jest karygodne .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2020, 06:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Słowa autora i rzeczywistość na filmie.. każdy, kto jest pszczelarzem potrafi ocenić.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji