FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 marca 2024, 06:20 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 23 marca 2020, 23:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
glazek7777, właśnie jest odwrotnie,
pracowałeś u niemca to tam nic nie dostaniesz jak nie robisz chyba że zarejestrujesz się jako syryjczyk a wracasz do PL idzieś do pośredniaka i płacą i bidny zasiłek ale zawsze coś na fajki styknie takiemu byznesmenowi, przeca to takie europejskie neokolonialne prawo,musze jechać do niemiec się zarejestrować ciekawe ile mi dadzą :blee:
dobry naród dużo testów robią, medycyne mają na światowym poziomie a za niedługo pewnie rusza z darmowym programem szczepień 8)

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 01:53 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6404
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomi007 pisze:
KNIEJA pisze:
Osobiście współczuję kolegom ze sprzedażą bezpośrednią miodu
Trzymajcie się będzie lepiej !

U mnie miodu już z dawno nie ma ,został ziołomiód pokrzywowy o którego "byt" walczę na innym forum.Tutaj czekam na odpowiedz ,dlaczego mają być zlikwidowane?.
Klienci maja w duszy dyskusje na ten temat i biorą po kilka słoików .
Oczywiście są dokładnie informowani , czym jest ziołomiód.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 09:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Tutaj czekam na odpowiedz ,dlaczego mają być zlikwidowane?.
Klienci maja w duszy dyskusje na ten temat i biorą po kilka słoików .
Oczywiście są dokładnie informowani , czym jest ziołomiód.


nikt wam nie da tyle ile ja wam mogę obiecać, polityka polega na tym aby dużo i pięknie mówić a czy coś z tego gadania wynika to już sprawa drugorzędna, rzuca się jakieś tematy i czeka co na to ludzie, jak się podoba to dalej o tym mówią, jak nie to szybko się wycofują a wręcz zapewniają że tak na pewno nie będą robić, jak czytasz horoskopy to oni tak pięknie ogólnie potrafią to napisać żeby każdy coś sobie wybrał dla siebie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 10:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Wczorajsze słowa ministra testy przesiewowe nic nie dają ,to oficjalny przekaz dla pospólstwa .Dzisiejsza decyzja personel medyczny będzie miał robione testy przesiewowe.Testy przesiewowe miały robione elity i rodziny,ale wiadomo one nic nie dają dla pospólstwa .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 11:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
bo lubię pisze:
Wczorajsze słowa ministra testy przesiewowe nic nie dają ,to oficjalny przekaz dla pospólstwa .Dzisiejsza decyzja personel medyczny będzie miał robione testy przesiewowe.Testy przesiewowe miały robione elity i rodziny,ale wiadomo one nic nie dają dla pospólstwa .


Moralnie tak :pala: , jednak w historii to wodzowie byli zawsze chronieni .
Ktoś musi podejmować decyzję przykład : 5 dowodzących zmarło w Smoleńsku . W stanie wojny to katastrofa , a wojnę mamy tylko wróg jest nie widoczny .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 12:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
To nie jest stan wojny i tylko się wydaje i mniema ,że są niezastąpieni Twój przykład tylko z przeciwnej strony ci co uciekli z rodzinami zostawiając podejmowanie decyzji podwładnym.Wrogiem jest wirus dla wszystkich ,a z poczynań wynika, że wróg jest tylko ze strony społecznej .Rozumiem dbanie o decydentów w płynności państwa ,tylko po co ta medialna dwulicowość.Jest wiele gałęzi kraju gdzie zachwianie w personelu może rozłożyć i wprowadzić chaos w lokalnym regionie i stopień zabezpieczonego ministra nic nie pomoże jak nie będą zabezpieczeni właśnie ci mali decydenci lokalni straż graniczna,pożarna ,wodociągi, kanalizacja energetyka i wiele innych.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 16:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bo lubię,

bo wybory się zbliżają i trzeba pokazać że się coś robi, a ludzie i spokojniejsi , wszystko mają półki się uginają od sprzętu, tylko tak dla beki zbierają maski te same co nic nie dają w telewizji, kombinezony ochronne, rękawiczki jednorazowe po szpitalach bo nic nie mają, w Krakowie w jednym szpitalu mają tylko 23 pacjentow a środki ochrony indywidualnej wymiotło, pomyśl sobie co będzie jak przybędzie im chorych do tego stanu co u nazistów, teraz widać wszystko jak na dłoni jacy jesteśmy niezależni, jak niemiec nie wyśle to w sklepie nie ma i nie będzie jak ze spiritusem zablokowali eksport między innymi do Polski a nasi nawet jakby chcieli płyny produkować do raczek to nie wyprodukują bo niemiec nie wysłał składników

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 18:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
https://www.euromomo.eu/index.html na tydzień 11 czyli od 9-15 marca --> śmiertelność we Włoszech zgodnie z harmonogramem, jakby nie było wirusa.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 23:25 - wt 

Rejestracja: 23 listopada 2018, 20:03 - pt
Posty: 95
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Roztocze
bo lubię
może tak byłbyś uprzejmy przestać siać panikę..rozumiem że masz pełne pory ze strachu ale nie musisz się tymi swoimi lękami dzielić ze wszystkimi// ..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 24 marca 2020, 23:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Bollkonski pisze:
bo lubię
może tak byłbyś uprzejmy przestać siać panikę..rozumiem że masz pełne pory ze strachu ale nie musisz się tymi swoimi lękami dzielić ze wszystkimi// ..

:brawo: :brawo: :brawo: :rolf: :rolf: :rolf:

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 08:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Ale jak to do pudła trzeba się będzie modlić ?Pierwszym szamanem wizyjnym był Kaszpirowski pamiętam ,że księża grzmieli ,że nie działa że szarlataństwo ,faktycznie nie działało mieli rację ,a jak jest teraz ma ktoś jakąś wiedzę ? https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... onawirusem

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 08:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bo lubię pisze:
Ale jak to do pudła trzeba się będzie modlić ?Pierwszym szamanem wizyjnym był Kaszpirowski pamiętam ,że księża grzmieli ,że nie działa że szarlataństwo ,faktycznie nie działało mieli rację


bo wtedy jeszcze nie było przelewów to nie działało, tera nawet ofiaromaty mają bo ludzie zrobili się mało ofiarni do tego o zgrozo, jak to jeden taki mowił, wymawiają się od daniny pod pretekstem że nie nosza gotóweczki :oops: tylko czekam na jakieś ciche popiskiwania o dotacje bo przeca świątynie zabytkowe same sie nie utrzymają, gorzej jak niektórym transmisje online się spodobają i przestaną chodzić w trosce o własne zdrowie :mrgreen:
taka tam grypa nie grypa a tylko w NY w hameryce mają kilkadziesiąt tysięcy chorych,podwaja się im co 3 dni, przygotowane ok 80tys miejsc dla chorych a kolejne 140tys robi się w hotelach, akademikach, uczelniach itp, na prędce zorganizowali tyle respiratorów co u nas na cały kraj naczelna władza przeznaczyła jest a chcą jeszcze 30tys, nie udają że nic się nie dzieje i wszystko będzie dobrze bo sami wiedzą z czym mają do czynienia :roll: no i Maxa Kolanko też oglądali widocznie to wiedzieli o zagrożeniu :wink:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 10:06 - śr 

Rejestracja: 24 grudnia 2012, 12:17 - pn
Posty: 108
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam
Zostałem zatrzymany w drodze do pasieki przez Policje i padło pytanie co robię 4 kilometry od domu, po udzieleniu info, że jadę do pasieki, Panowie Policjanci zapytali się czy posiadam może zaświadczenie z wet. o rejestracji pasieki a, że miałem przy sobie i okazałem pozwolono mi jechać.
Kto ma pasiekę poza miejscem zamieszkania to niech weźmie na wszelki wypadek zaświadczenie z wet.
Dużo cierpliwości Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 10:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Nakaz podatku rolnego , jak ktoś ma ziemię .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 11:08 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
kudlaty pisze:
tylko czekam na jakieś ciche popiskiwania o dotacje bo przeca świątynie zabytkowe same sie nie utrzymają, gorzej jak niektórym transmisje online się spodobają i przestaną chodzić w trosce o własne zdrowie

Wolę dać datek na te świątynie , niż na pseudoartystów i celebrytów z telewizji , którzy już na początku rozpoczęli lament , że nie mają z czego żyć ,( oczywiście nie wszyscy)
Te świątynie to nasza historia , to największe muzea z największą ilością dzieł sztuki do podziwiania , a wstęp za darmo , dla niektórych ...... za zdrowaśkę jak mają ochotę.Ciekawym czy znasz trochę nazwisk największych artystów , którzy tworzyli dzieła do pobliskich świątyń w twojej okolicy , a jest tego trochę , zaczynając od Kalwarii .
,, Narody tracące pamięć , tracą życie"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 11:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Kapłan, lub celbryta potrzebujący wiernych, a raczej ich datków - to pasożyty społeczne.
Nie takie dzieła jak Kalwaria zostały zniczone/spalone przez kulturę, która zbudowała dzieła podobne do Kalwarii. Piramidy się ostały, ciekawe dlaczego.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 11:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
kudlaty pisze:
tylko czekam na jakieś ciche popiskiwania o dotacje bo przeca świątynie zabytkowe same sie nie utrzymają, gorzej jak niektórym transmisje online się spodobają i przestaną chodzić w trosce o własne zdrowie

Wolę dać datek na te świątynie , niż na pseudoartystów i celebrytów z telewizji , którzy już na początku rozpoczęli lament , że nie mają z czego żyć ,( oczywiście nie wszyscy)
Te świątynie to nasza historia , to największe muzea z największą ilością dzieł sztuki do podziwiania , a wstęp za darmo , dla niektórych ...... za zdrowaśkę jak mają ochotę.Ciekawym czy znasz trochę nazwisk największych artystów , którzy tworzyli dzieła do pobliskich świątyń w twojej okolicy , a jest tego trochę , zaczynając od Kalwarii .
,, Narody tracące pamięć , tracą życie"

właśnie że znam tych od swiątyni, innych śladów to brak, bo wszystko zostało skrupulatnie zniszczone i wybite ludziom z głów, dlaczego się uczymy o jakichś mitologiach greckich czy innych a sami nie wiemy nic np o mitach czy mitologiach słowiańskich, o tym co się działo zanim pospiesznie w obawie przed atakiem cesarstwa w skrócie niemiecko rzymskiego pod pretekstem szerzenia chrześcijaństwa przyjeto chrzest Polki, co do dotowania czegokolwiek z budżetu to jestem zdania takiego jak jesteś właścicielem to masz własnośc utrzymać w należytym stanie, nie stać to oddajesz na rzecz skarbu państwa i to państwo się tym powinno zająć nie chodzi mi głownie o budynki tylko o to co przechowują w archiwach, dzieła sztuki etc, konserwacja tego kosztuje setki milionów złotych obywateli rocznie bezpośrednio z budżetu a nikt nie ma do tego dostępu poza samym kk który jest właścielem, to co sobie indywidualnie zbierają nie mój interes,chce ktoś to da nie to nie, nie prowadze żadnej krucjaty tylko jestem za normalnością w każdej dziedzinie życia zwłaszcza że sa pilniejsze wydatki bo nasza historia dalej się wlecze za nami

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 11:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Maxik pisze:
Kapłan, lub celbryta potrzebujący wiernych, a raczej ich datków - to pasożyty społeczne.
Nie takie dzieła jak Kalwaria zostały zniczone/spalone przez kulturę, która zbudowała dzieła podobne do Kalwarii. Piramidy się ostały, ciekawe dlaczego.


myślę ze to nie nasza sprawa kto z czego żyje jeśli sami nie musimy dokładać wbrew własnej woli,
wczoraj słuchałem trójki podczas drutowania ramek puszczali samych Polskich wykonawców i nie mogłem się oderwać do 22 więc media publiczne oraz artyści przez duże A sa jak najbardziej potrzebni, ale nie zniese bibera czy innych sars, margaret które się nachalnie promuje aż uszy więdną

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 13:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
kudlaty pisze:
to nie nasza sprawa kto z czego żyje jeśli sami nie musimy dokładać wbrew własnej woli
prawda

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 14:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Maski były nieistotne ubranie dla personelu pierwszego kontaktu również,testy były nieistotne ,ale w tym przypadku już nekrologi zamawiają ,a tylko dziesięciu zmarło !! .Oficjalna strona rządowa przetarg na nekrologi ,nie panikować rządzący wiedzą co robią. http://bip.kprm.gov.pl/kpr/zamowienia-p ... oglos.html

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 16:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
kudlaty pisze:
tylko czekam na jakieś ciche popiskiwania o dotacje bo przeca świątynie zabytkowe same sie nie utrzymają, gorzej jak niektórym transmisje online się spodobają i przestaną chodzić w trosce o własne zdrowie

Mówisz i masz!!!!!!!!!!!!!
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/1 ... aryja.html

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 17:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
wiesiek33,
zarówno radyjko jak i telewizja utrzymuje sie jedynie z datków słuchaczy oraz widzów, nie wolno im puszczać reklam więc odcięto im podstawową formę zarabiania, a ktoś to jednak musi utrzymać, słucham innych rozgłośni np radia plus nawet słucham ciekawych wg mnie audycji typu kościół ludzkim głosem itp, nie mam problemów z tym w co kto sobie wierzy czy nie a mądrego zawsze warto posłuchac, jeśli chodzi o telewizje wgl oglądam sporadycznie, zdarza mi się że i trwam odpale nie mam z tym problemów, odnoszę przy tym wrażenie że przedstawiają wiadomości starając się być neutralnymi bo dziennikarz nie powinien kreować wydarzeń tylko przedstawiać jakie są, ciekawe mają też programy o rolnictwie bez koloryzowania jak pięknie, do tego każdy może zadzwonić i powiedzieć co go boli, nie oczekuje też aby to było na żywo bez wstępnej selekcji bo mogło by być bardzo nieprzyjemnie na antenie,
właściciel tych przybytków ma głowe na karku a to sie ceni, a że się nie słucha zwierzchników bo nie sa mu do niczego potrzebni, może bo jest niezależny od nich

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 25 marca 2020, 18:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
kudlaty pisze:
nie mam problemów z tym w co kto sobie wierzy czy nie a mądrego zawsze warto posłuchac, jeśli chodzi o telewizje wgl oglądam sporadycznie,

Ja również nie mam problemu sporo się zmieniło w podejściu ojca Tadeusza
Nie wiem skąd ma kasę i kto go sponsoruje , mam jednak nadzieję że nie moja mamuśka. :haha: Nie sądzę żeby wszystkie jego inwestycje były wyłącznie z datków zwłaszcza inwestycje których to sporo dokonał.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 26 marca 2020, 12:19 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Zostawcie ojca w spokoju wracajmy do tematu przewodniego.
Mówmy o sprawach istotnych a będziemy silniejsi i mądrzejsi.
https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo
Warto posłuchać do końca.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 26 marca 2020, 16:09 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Musiałem :P
wiesiek33 pisze:
Nie wiem skąd ma kasę i kto go sponsoruje ...

na pewno? .... :rolf: - a ... przedsiębiorstwa państwowe, a inne spółki skarbu ... pozwolicie, że z oczywistych względów nie wymienię z nazwy
andrzejkowalski100 pisze:
... wracajmy do tematu przewodniego ...

i to jest zdrowe podejście :okok:
A tak do Adminów - przydałby się osobny temat(jeden temat-"mydło i powidło" na forum ogólnym do no właśnie ... wolnej dyskusji pt. OFFTOP gdzie użytkownicy mogliby sobie podyskutować na tematy - które nijak nie pasują do wątków na naszym Forum. Jest to też swoista integracja społeczności - nie tylko wszystko zgodnie z linią ... :wink:
Taki temat byłby "monitorowany" na bieżąco przez MG i wyżej aby, nie miały tam miejsca np. "lincze" czy inne "radykały".
Ja też już kończę tu z offtopem.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 26 marca 2020, 16:29 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
ldawid pisze:
wolnej dyskusji pt. OFFTOP

to zły pomysł i pourywamy sobie głowy, niech forum zostanie pszczlarskie z wyłączeniem polityki i religii . Jeden kocha rydzyjko, a drugi nie pokocha nigdy. Po co o tym gadać? Przykładów z umarłych forwów pszczelarskich aż nadto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 26 marca 2020, 17:14 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
manio pisze:
...to zły pomysł i pourywamy sobie głowy...

Nie będę się na siłę upierał - wiele forów ma coś takiego w tym i moje dotychczasowe. Stąd moja wypowiedź wzięta z autopsji. Nie powiem, bywały "momenty" :mrgreen: ale brane "krótko" przez "obsługę" w końcu ucywilizowały się :uśmiech: do tego stopnia, że są ze wszech miar dopuszczalne. Wielu się tam wypowiada w tym i moderzy z tym jednak, że moder musi panować nad swoim językiem/nie może się dać wciągnąć w dysputę :nonono: . I nie powiem - różne rzeczy są tam poruszane począwszy od wydawałoby się "najgłupszych". Żyją te "wrzutki" z parę dni i po temacie/zagadnieniu. Ktoś zapoda coś innego i ... toczy się - do następnego.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 26 marca 2020, 17:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2019, 09:28 - pn
Posty: 94
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Miejscowość z jakiej piszesz: zawada
zamiast wypisywać farmazony posłuchajcie kogoś kto ma pojęcie o czym mówi.

https://youtu.be/BthYaDVKDAw

_________________
Mamy marzec ,kocury zaczynają szaleć :-)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 29 marca 2020, 21:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
KNIEJA pisze:
Moralnie tak , jednak w historii to wodzowie byli zawsze chronieni .
Ktoś musi podejmować decyzję przykład
Coś na temat podejmowania decyzji każdy jest wstanie je podejmować ,a stanowisko zrzuca moralną odpowiedzialność zostawiając chłodną kalkulację .https://pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika
Z poczuciem moralnej odpowiedzialności zostają zawsze podwładni.

Zapomniałem dopisać ,oby do wyborów.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 12:23 - wt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Rozumiejąc dramaturgię tego co się dzieje za sprawą zjadliwego wirusa
zwrucę uwagę na zjawisko które występuje przy okazji.
Matka natura ma chwilę na regenerację.
Mając na uwadze to co się dzieje musimy naprawdę przeanalizować nasze ,
zachowanie na ziemi.
I jeszcze jedna kwestia mająca związek z przekazem Alberta Einsteina.
Pszczoły jak dobrze wiemy już od dłuzszego czasu nie potrafią samodzielnie żyć w środowisku, praktycznie na całym świecie.
Czy mamy jeszcze te przysłowiowe cztery lata aby odwrócić proces zmian które nas zabiją ?
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 21:08 - wt 

Rejestracja: 22 lutego 2016, 21:31 - pn
Posty: 104
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Boruszyn
Ciekawe co z wędrówkami na pożytki w obecnej sytuacji?

_________________
Pszczoły to jest chyba jakiś narkotyk
Wciągają jak chodzenie po bagnach
Jestem juz uzależniony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 21:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
andrzejkowalski100 pisze:
przekazem Alberta Einsteina.
Co masz na myśli ? bo to są słowa tylko przypisane Albertowi w którym momencie kłamstwo staje się prawdą ?

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 22:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
wiesiek33 pisze:
andrzejkowalski100 pisze:
przekazem Alberta Einsteina.
Co masz na myśli ? bo to są słowa tylko przypisane Albertowi w którym momencie kłamstwo staje się prawdą ?


To z pewnością powiedział !
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.

Albert Einstein

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 22:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Artur1 pisze:
Ciekawe co z wędrówkami na pożytki w obecnej sytuacji?

mnie bardziej interesuje to jak sprzedać to co się produkuje a najpilniej chodzi o możliwość odbioru pszczół wiosną jeśli panowie z warszawy będą szli coraz bardziej w kierunku jaki jest obecnie prowadzony, zastanawia mnie też czy sprzedającego obowiązują przepisy o zgromadzeniu 2 osób czy takie że na 1 kase przypada 3 klientów, dzisiaj dowiedziałem się o nalocie policji na chrzciny gdzie było kilka osób i zastanawiam się czy jak przyjadą do mnie np 2 osoby osobno po odbiór niekoniecznie w tym samym czasie a doniesie jakiś uprzejmy sąsiad to co wtedy? zamkną mnie za to że chcę żyć jakoś na tym łez padole?
coś mi się wydaje że w niedługim czasie będzie więcej samobójstw związanych z problemami gospodarczymi niż w wyniku wirusa, ludzie są ogromnie zadłużeni a banki nie będą na nikogo czekać,

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 22:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Wszystko w ramach pracy zawodowej i tu nie ma problemu przestrzegając obecne przepisy dotyczące handlu , ilości osób w kolejce po odkłady :-D oraz zachowanie bezpiecznej odległości . Życie toczy się dalej kto może uniknąć zagrożenia i zostać w domu ten ma większe szanse ale nie każdy ma taki luksus . Większość ludzi pracuje i trzeba mieć nadzieję że będzie lepiej . Jeszcze miesiąc 2 i będzie lepiej a nawet jak nie to i tak bo ludziska przywykną bo żyć trzeba i jeść trzeba . No i do banku trzeba zanieść !

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 31 marca 2020, 22:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
wiesiek33 pisze:
Wszystko w ramach pracy zawodowej i tu nie ma problemu przestrzegając obecne przepisy dotyczące handlu , ilości osób w kolejce po odkłady :-D oraz zachowanie bezpiecznej odległości . Życie toczy się dalej kto może uniknąć zagrożenia i zostać w domu ten ma większe szanse ale nie każdy ma taki luksus . Większość ludzi pracuje i trzeba mieć nadzieję że będzie lepiej . Jeszcze miesiąc 2 i będzie lepiej a nawet jak nie to i tak bo ludziska przywykną bo żyć trzeba i jeść trzeba . No i do banku trzeba zanieść !

to jest nasza interpertacja gorzej jak przyjedzie jakiś uprzejmy człowiek w radiowozie i stwierdzi że jest inaczej, chyba każdy musi pomyśleć o jakimś alibi :mrgreen: dla innych rolników niż pszczelarze otwierają targi aby mogli sprzedać towar to może i my powinniśmy się upomnieć o jakieś wytyczne jakie mają nas dotyczyć a co na papierze to na papierze, z interpretacjami bywa różnie zależy kto czyta a tak jest czarne na białym,
a że trzeba ograniczyć wszelkie kontakty do niezbędnego minimum to nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć bo to w interesie każdego, ja planuje wyjść z piwnicy ok 15 kwietnia, nie wyobrażam sobie też niemożności wywiezienia rodzin w teren bo do jesieni by było po pasiece z powodu napszczelenia i nie piszę tu tylko o swoim przypadku

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 01:08 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Zamiast interpretować po swojemu przepisy skupmy się na przygotowaniach do sezonu. Nikt nikomu nie będzie przeszkadzał w prowadzeniu takiej działalności jak nasza o ile będą przestrzegane przepisy. Krowy trzeba nakarmić, kurom dać ziarno a pszczołom wyregulować gniazda. Kłopot się pojawi jak złapiesz ten syf i zostaniesz objęty kwarantanną.
Nie będzie dobrze, będzie ciężko i będzie pewnie kryzys. Jak przez to przebrniemy zależy w dużym stopniu od nas samych
Świat i Europa nie z takimi epidemiami miały do czynienia i sobie z tym jako ludzkość poradziliśmy.
Gorzej będzie jak będziemy uprawiać sobiepańszczyznę

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 12:01 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
kudlaty pisze:
coś mi się wydaje że w niedługim czasie będzie więcej samobójstw związanych z problemami gospodarczymi niż w wyniku wirusa, ludzie są ogromnie zadłużeni a banki nie będą na nikogo czekać,

" Mądry Polak po szkodzie ! "
Przecież Prezydent podpisał ustawę antykryzysową , szkoda tylko , że po przepychankach w sejmie nie przeszła ani jedna sensowna poprawka senatu . Dzisiaj wysłuchałem interpretacji przepisów prezesa jednej z firm , dotyczących " tarczy antykryzysowej " . Udowodnił , że ta pomoc jest żadna i firma chce czy nie chce , będzie musiała zwalniać pracowników , a jej bankructwo jest nieuchronne . Zbankrutują również wszyscy drobni podwykonawcy , którzy z jego firmą kooperują . Bedą to nie setki , a tysiące ludzi , których dotknie ta tragedia życiowa . Ten kazus bankructwa polskich firm sam się nie rozwiąże . Znikną z naszego rynku .
Rynek nie znosi pustki . Skorzystają z tego firmy zagraniczne , choćby niemieckie . Rząd z za miedzy położył przed nimi na stole 550 miliardów euro tylko po to , by przetrwały ten trudny okres i nie zwolniły ani jednego pracownika - gdzie nam do nich . Pandemia kiedyś się skończy . Na ruinach naszej gospodarki jak grzyby po deszczu wyrosną : "Deutche Post" , "Metro AG" , "Bayer AG" , czy "Otto Group" . Będziemy mieli gdzie pracować i to bez wyjazdu za granicę - będzie dobrze . A może właśnie o to chodzi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 14:28 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Inne spojrzenie na koronawirusa .
Nie daj się zastraszyć !!!
https://www.youtube.com/watch?v=Aa7lcAhzL3g
Przepraszam za zagłuszanie fragmentu 1 części filmu . Komuś on się nie spodobał / przypomina mi to czasy cenzury radia Wolna Europa /
https://www.youtube.com/watch?v=iYo98BjGQT4 - tu jest ta część bez szumów do końca
https://www.youtube.com/watch?v=0eLwCpW-uq4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 15:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
paraglider,
masz już pare wiosen na karku dlatego powinienieś sie orientować że nie da się bez końca pożyczać i żyć na kredyt a taki jest pomysł na rządzenie naszym krajem od kilkunastu lat, na wszystkie obietnice trzeba skądś wziąć a oni nie mają swoich pieniędzy tylko te które nam zabiorą w podatkach jak by ich nie nazwać,
jestem za tym aby przegłosowali aby każdemu wypłacali 100% wynagrodzenia mimo że nie pracuje, 500+ jeszcze lepiej tysiąc plus, 16-nastki dla emerytów, 17-tki dla górników i co kto tam sobie wymyśli, niektórych jak się pytam skąd na to wszystko ma się wziąć kasa odpowiadają że dodrukuje się pieniędzy i na wszystko będzie :roll:
bardzo bym chciał aby wszyscy spierali się na argumenty, a do swoich pomysłów natychmiast podawano zródło finansowania czyli komu zabieramy konkretnie aby dać innej grupie społecznej,
trwa kampania na obietnice więc nikt nie da ci tyle ile ja mogę obiecać,
nasz model "demokracji" polega na tym aby wybory wygrywać za wszelką cenę a później jakoś to będzie byle się utrzymać przy władzy,
masz racje pakiet tgz kryzysowy nic nie wnosi do tematu bo to tylko atrapa pomocy która ma wytrzymać do połowy maja, a po wyborach zaczną się prawdziwe cięcia przerośniętej do granic absurdu administracji, czasowego mrożenia flagowych pomysłów z którymi sztaby wyborcze szły do wyborów, likwidacji z tego co zbędne, jeśli bedzie inaczej to nic tylko się szykować na nowych zarządców bo prędzej jak później czeka kraj bankructwo

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 16:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
paraglider pisze:
Inne spojrzenie na koronawirusa .
Nie daj się zastraszyć !!!
https://www.youtube.com/watch?v=Aa7lcAhzL3g
Przepraszam za zagłuszanie fragmentu 1 części filmu . Komuś on się nie spodobał / przypomina mi to czasy cenzury radia Wolna Europa /
https://www.youtube.com/watch?v=iYo98BjGQT4 - tu jest ta część bez szumów do końca
https://www.youtube.com/watch?v=0eLwCpW-uq4
Idealny przykład dlaczego ludzie kupują garnki,kołdry i materace za mieszkania.Materiał dobrze zabezpieczony od strony prawnej w stopce,w identyczny tylko 100 razy prostszy sposób zabezpiecza się tvp "w tyle wizji" dodając że to program rozrywkowy ,a robić ma za opiniotwórczy .Może ma rację,może jej nie ma ,ale jakiś powód jest ,że się boi swoich poglądów pewnie bez zaplecza i wsparcia dowodowego.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 17:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Słabym trzeba pomagać!

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 19:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
" Wirus przychodzi i chce ich wyleczyć ale oni biorą leki i umierają" Andrzej Kawka - lekarze wg niego to konowały on jest debeściak.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 19:36 - śr 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
paraglider pisze:
A może właśnie o to chodzi ?
Tylko o to chodzi.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 21:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
https://youtu.be/B49ApyRwG70


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 21:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

Ja mam pomysł na najlepszy pakiet pomocowy dla wszystkich... NBP na swojej stronie opublikuje wzory banknotów w PDF - każdy niech sobie sam wydrukuje ile mu trzeba... Szybciej i taniej to wyjdzie...

Tylko problem polega na tym że wszyscy na świecie właśnie drukują aby dać jako "pomoc" swoim - dlatego my też musimy bo jak nie damy to niestety ale naszych nie będzie... Swoją drogą jeżeli spadnie popyt na towary to dodruk nie spowoduje inflacji - gorzej jak spadnie podaż - wówczas więcej z tego dodruku szkody niż pożytku... inflacja zależy m. In. od tempa cyrkulacji pieniądza jak i ilości towaru... Przy okazji pieniądz też jest towarem a jego cena to stopa procentowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 22:18 - śr 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
kudlaty pisze:
paraglider,
masz już pare wiosen na karku dlatego powinienieś sie orientować że nie da się bez końca pożyczać i żyć na kredyt a taki jest pomysł na rządzenie naszym krajem od kilkunastu lat, na wszystkie obietnice trzeba skądś wziąć a oni nie mają swoich pieniędzy tylko te które nam zabiorą w podatkach jak by ich nie nazwać,
jestem za tym aby przegłosowali aby każdemu wypłacali 100% wynagrodzenia mimo że nie pracuje, 500+ jeszcze lepiej tysiąc plus, 16-nastki dla emerytów, 17-tki dla górników i co kto tam sobie wymyśli, niektórych jak się pytam skąd na to wszystko ma się wziąć kasa odpowiadają że dodrukuje się pieniędzy i na wszystko będzie :roll:
bardzo bym chciał aby wszyscy spierali się na argumenty, a do swoich pomysłów natychmiast podawano zródło finansowania czyli komu zabieramy konkretnie aby dać innej grupie społecznej,
trwa kampania na obietnice więc nikt nie da ci tyle ile ja mogę obiecać,
nasz model "demokracji" polega na tym aby wybory wygrywać za wszelką cenę a później jakoś to będzie byle się utrzymać przy władzy,
masz racje pakiet tgz kryzysowy nic nie wnosi do tematu bo to tylko atrapa pomocy która ma wytrzymać do połowy maja, a po wyborach zaczną się prawdziwe cięcia przerośniętej do granic absurdu administracji, czasowego mrożenia flagowych pomysłów z którymi sztaby wyborcze szły do wyborów, likwidacji z tego co zbędne, jeśli bedzie inaczej to nic tylko się szykować na nowych zarządców bo prędzej jak później czeka kraj bankructwo


Tym ludziom ciężko wytłumaczyć skąd się biorą pieniądze na ich socjal.
Teraz jak dostaną w policzki trochę ,to się przekonają jak życie wygląda.
Bo już im się w głowach poprzewracało od tego dobrobytu na kredyt.
Ja mam od 20 lat swoją działalność. Założyłem miesiąc po studiach i w życiu złotówki nie dostałem od tych złodziei z prawa czy lewa .
Na wsi mieszkam , to widzę . Robić się nie chce bo się "nie opłaca".
Owoce pod drzewami leżą i gniją , pola zamiast trochę pouprawiać ,to łąki koszą itd . Jak potrzebuje kogoś do roboty czasami , to po godzinach pocałuj w policzki . Niech teraz zobaczą trochę co to kryzys ....
Ja już od dawna przeszedłem w większości w szarą strefę z robotą bo nie mam zamiaru sponsorować różnych maści złodziei i nierobów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 01 kwietnia 2020, 23:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
kudlaty,

Ja mam pomysł na najlepszy pakiet pomocowy dla wszystkich... NBP na swojej stronie opublikuje wzory banknotów w PDF - każdy niech sobie sam wydrukuje ile mu trzeba... Szybciej i taniej to wyjdzie...

Tylko problem polega na tym że wszyscy na świecie właśnie drukują aby dać jako "pomoc" swoim - dlatego my też musimy bo jak nie damy to niestety ale naszych nie będzie... Swoją drogą jeżeli spadnie popyt na towary to dodruk nie spowoduje inflacji - gorzej jak spadnie podaż - wówczas więcej z tego dodruku szkody niż pożytku... inflacja zależy m. In. od tempa cyrkulacji pieniądza jak i ilości towaru... Przy okazji pieniądz też jest towarem a jego cena to stopa procentowa...


np tak działają stany zjednoczone drukują papier bez pokrycia którym rozlicza sie cały swiat i oni mogą wyprodukować każdą jego ilość jako lekarstwo na własny, kryzys u nas jest ten problem że to my musimy się rozliczać w ich papierach a w naszym nie rozlicza się nikt, tak właśnie działa system bankowy który jest oparty na złodziejstwie i okradania całych narodów swoich sojuszników :haha: no bo nie jest przecież normalne aby za realny towar który chcesz kupić płacić papierem który sam produkujesz w nieograniczony niczym sposób a mniej wiecej na tej samej zasadzie przejmowano w latach 90 Polskie zakłady tylko po to aby je zamknąć

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 07:25 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Marcin pisze:
Na wsi mieszkam , to widzę . Robić się nie chce bo się "nie opłaca".
Owoce pod drzewami leżą i gniją , pola zamiast trochę pouprawiać ,to łąki koszą itd . Jak potrzebuje kogoś do roboty czasami , to po godzinach pocałuj w policzki . Niech teraz zobaczą trochę co to kryzys ....
Ja już od dawna przeszedłem w większości w szarą strefę z robotą bo nie mam zamiaru sponsorować różnych maści złodziei i nierobów.

Nie wiem na jakiej wsi mieszkasz, ale to straszne zadupie musi być skoro tam każdemu do pracy daleko. Jakoś u siebie na wsi takiej patologii odbiegającej od miejskiej normy nie zauważyłem, a pola zagospodarowane na maksa... Oczywiście niemal wszyscy narzekają ale to nasz sport narodowy.
W pewnym sensie masz rację co do rozdawnictwa socjalu, generalnie jestem zwolennikiem jego ograniczania za wyjątkiem osławionego 500+. Dlaczego? A dlatego, że to 500+ (wbrew temu co mówią ludzie o poglądach liberalnych czy libertariańskich forsujących 19to wieczny model kapitalizmu polegający na minimaliźmie płacowym i maksymalnym wyzysku) w przytłaczającej większości przypadków uczciwie pracującym ludziom przywróciło zwyczajnie godność i zmusiło różnej maści czifów do wypłacania godnej pensji.
Niestety to co się dzieje spowrotem zamiesza zapewne w tym kociołku, ale pewnie tylko na chwilę.
Zawsze uważam, że moralność jest jedna dla wszystkich. .. Bez urazy ale czym się różni jeśli chodzi o etyczne podejście do spraw finansowych kradzież pieniędzy na nieuprawniony socjal od kradzieży spowodowanej niepłaceniem należnych danin?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Koronawirus
Post: 02 kwietnia 2020, 08:48 - czw 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Rob pisze:
za wyjątkiem osławionego 500+. Dlaczego? A dlatego, że to 500+ (wbrew temu co mówią ludzie o poglądach liberalnych czy libertariańskich forsujących 19to wieczny model kapitalizmu polegający na minimaliźmie płacowym i maksymalnym wyzysku) w przytłaczającej większości przypadków uczciwie pracującym ludziom przywróciło zwyczajnie godność i zmusiło różnej maści czifów do wypłacania godnej pensji.
Jakie to proste,wystarczy dać 500+ i już pracujący mają przywróconą godność.Pomoc społeczna jest potrzebna,ale powinna trafiać tylko do najbardziej potrzebujących,powszechne rozdawnictwo jest szkodliwe i demoralizuje obdarowywanych.Już kiedyś tak było,że czy się stoi.......i do niczego dobrego nie doprowadziło. Na każdym poziomie władz samorządowych są ludzie odpowiedzialni za pomoc społeczną i oni powinni oceniać komu taka pomoc jest niezbędna, podkreślam niezbędna.Rodziny takie na wsiach powinien zgłaszać sołtys,a w miastach dzielnicowy.Co do sołtysów to jestem pewien,że zna ludzi, natomiast dzielnicowy, to już tylko nazwa,a nie faktyczna funkcja.Ja nazwiska dzielnicowych z lat 60,70,80 pamiętam, natomiast obecnego nigdy na oczy nie widziałem i nie wiem jak się nazywa.Wielkim uproszczeniem jest też to, że 500+ spowodowało wzrost płac,pośrednio tak,bo spora grupa zrezygnowała z pracy mając te 500 czy 1500 bez wychodzenia z domu. Zaczęło brakować pracowników,początkowo lukę tę wypełnili Ukraińcy,ale i oni po pewnym czasie zaczęli stawiać wymagania płacowe,szczególnie jak uzyskali możliwość wjazdu do pozostałych państw Unii.Już nikt nie chciał pracować za 8 zł/h i trzeba było płacić więcej.Ciekawy jestem natomiast jakie emerytury otrzymają Ci 500 plusowcy co zrezygnowali z pracy.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji