FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:23 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 marca 2020, 22:35 - czw 
Cześć
Jakich producentów uli Warszawskich Poszerzanych korpusowych 10 ramkowych znacie oraz z jakich materiałów robią (poliuretan, styropian, drewno)? Ale tylko 10 ramkowe.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2020, 07:35 - pt 

Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 22:42 - pt
Posty: 289
Lokalizacja: Bolesławiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 12 r.
buckfast12 pisze:
Cześć
Jakich producentów uli Warszawskich Poszerzanych korpusowych 10 ramkowych znacie oraz z jakich materiałów robią (poliuretan, styropian, drewno)? Ale tylko 10 ramkowe.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Tumidajewicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 12:51 - pt 

Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:30 - sob
Posty: 111
Ule na jakich gospodaruję: WP/ 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Suwałki
Dyrda, drewniane, siatka wyjmowana z dennicy nie trzeba dźwigać żeby po zimie wyczyścić dennice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 13:05 - pt 
Dyrda ma bardzo słabą jakość więc odpada.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2020, 16:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
u naszego monopolisty krajowego widziałem sytropiany warszawskie poszerzane zwykle chyba też ma :roll: wąsko wysoka ramka w obecnych czasach to jest pomyłka jakas ale kto co lubi

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 18:52 - pt 
Monopolista ma 12 ramkowe.
Porażka? Hmmm... W moim przypadku się okaże. WP nie wydają się być złym rozwiązaniem dla mnie (jak narazie :P )
Mam ochotę spróbować również Dadanta 10 w przyszłości.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2020, 19:34 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, dlaczego twierdzisz, że WP korpusy to pomyłka , ja gospodaruje na tych ulach 10 ramkowych plus nadstawki i sobie chwale, mimo że mam 7- demke z przodu.Nieraz się zastanawiam czy ten co krytykuje te ule takie miał, bo ja nie miałem WL i nie krytykuję a WP korpusy sobie chwale z tą ramką w ramce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2020, 23:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marian. pisze:
kudlaty, dlaczego twierdzisz, że WP korpusy to pomyłka , ja gospodaruje na tych ulach 10 ramkowych plus nadstawki i sobie chwale, mimo że mam 7- demke z przodu.Nieraz się zastanawiam czy ten co krytykuje te ule takie miał, bo ja nie miałem WL i nie krytykuję a WP korpusy sobie chwale z tą ramką w ramce.


napisałem jakie jest moje zdanie w temacie. Ty jesteś nauczony na warszawskim poszerzanym więc wcale się nie dziwie że je masz u siebie,co roku przecież nie będziesz zmieniał uli tym bardziej że jesteś zadowolony z takich a nie innych rozwiązań.
jeśli chodzi o mnie to miałem tak
-warszawski zwykły
- pracowałem na warszawskim poszerzanym nie u siebie tylko w czynie społecznym tyle że ramka skrócona o kilka cm w tym czasie co się udzielałem bo swoich pszczól było mi mało, leżak na 18 ramek z kratą pionową wydawał mi się idealnym rozwiązaniem
- później pojawił się LN europejski 23cm wysoki szerokość dadanta
- wielkopolski można by powiedzieć dobrze zacząłem a władowałem się w taką nieudaną konstrukcje
-ln 3/4 amerykański
- od chyba 4 lat mam tylko Dadanta i wielkopolski
wnioski sa takie że nie jestem zadowolony ani z jednego ani z drugiego, dadanta mam zamiar się pozbyć w tym roku.
Dlatego po moich przejściach apeluje o zastanowienie się czy warto się ładować w ul który na wejściu jest przestarzałą konstrukcją, oczywiście wszystko można wkładać ramkę w ramkę albo do warszawiaka nadstawkę wielkopolską, ale dalej nie będzie to ul korpusowy tylko jakiś składak w którym robi się jak w leżaku, miesza przekłada zabawy cała moc

zachęcam i namawiam kogoś kto zaczyna na coś szerokości dadanta niska ramka, langstrot 23cm, lepsza moim zdaniem ramka 17, bardziej popularna, 1/2 dadanta choć wg mnie trochę za nisko
druga opcja wielkopolski ale obniżona ramka np 18

przy dwóch pierwszych opcjach zakup odkładów czy rodzin na innej wysokości ramki niż docelowa nie stanowi żadnego problemu i bez zabawy można płynnie przejść na dowolną wysokość ramki a odkłady na wielkopolskim czy dadancie nie ma żadnego problemu kupić od biedy warszawskie poszerzane też można kupić tylko obciąć jeden wąs i odwrócic bo to to samo co dadant tylko pionowo

trzecia opcja ln3/4 amerykański fajne rozwiązanie ale będziesz z nim sam, te kilkanaście mm z długości ramki wiele nie wnosi do tematu ale komplikuje sprawę jeśli chodzi o sprzęt

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 00:21 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, to co napisałeś, to mam wrażenie że nie wiesz jak wygląda korpus WP i wszystko w temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 00:27 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pewno tak jest jak piszesz

https://lyson.com.pl/ule-warszawskie-po ... 50604.html

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 00:40 - sob 
Korpus gniazdowy na 10 ramek, plus 3 polnadstawki i powinno być wporządku. Plus wysokiej ramki i to co dla mnie ważne.... Nie dymię apiwarolem ramek z miodni.


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2020, 00:43 - sob 
Rzeczywiście kudłaty pisałeś jakby nie o tym ulu. Nie chodzi tu o żaden kombinowany tylko typowo korpusowy Warszawski Poszerzany.


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2020, 01:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
buckfast12 pisze:
Rzeczywiście kudłaty pisałeś jakby nie o tym ulu. Nie chodzi tu o żaden kombinowany tylko typowo korpusowy Warszawski Poszerzany.

dla mnie stojak to ta sama ramka w gnieździe co i w miodni
wy piszecie o
nadstawkowy to inna ramka w gnieździe inna w miodni i to jest wtedy wg mnie kombinowanie bo to ni pies ni wydra

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 13:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
buckfast12, po co Ci korpusowy WP. Inaczej się gospodaruje w leżaku, inaczej w stojaku. Ja mam dadanty 16 ramkowe. Szczelne, ocieplone, przykryte starymi gaciami - rozwijają się fajnie.
Nie jest tak różowo w dadant jednościennym - pszczoły się kiszą, a na ramce dadant 17, taka sama deska korpusu, taki sam daszek, idą jak należy bez zbędnych zabiegów.
Chcesz mieć pszczoły, chcesz mieć miód --> ramka w okolicach 16-18 cm.

W zależności od typu ramki - trzeba zastosować odmienne sposobu gospodarki pasiecznej.
Masz ramkę ostrowskiej, bawisz się korpusami, masz ramkę wielkopolską - bawisz się korpusami(większa trudność, trzeba mieć więcej pszczół niż w ostrowskiej).

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2020, 13:36 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Pisaliśmy już o tym wielokrotnie ,że to nie jest dobry ul. Mam takich 9 ( 4 felcowe , 5 bez) w użytkowaniu jako pamiątka błędów młodości ( jak jeszcze długie kudły miałem :P ). Sam je zrobiłem to i wyrzucić żal. Korpus 10 R WP jest za mały , wymaga ciągłej uwagi i żonglowania ramkami bo szybko jest zapełniony. Powierzchnia plastrów niby teoretycznie duża , ale pszczoły w warszawiaku nie użytkują ramki do samego dołu , najwyżej na trutnia zaczerwią. Dużo też mają zapasów miodu Ramki są więc gorzej wykorzystane niż w langsthcie czy nawet Danancie.
Nie warto zaczynać z takim ulem bo początkujący będzie rozczarowany ciągłymi rójkami. Co innego stary wyjadacz ( jak ja :haha: ) , wiem co zabrać z gniazda , czego dodać , żeby rodzinie głupoty do głowy nie przechodziły. Tegonieradze - mawiał pewien Gruzin.
To pieniądze wyrzucone w błoto i gwarantowane rozczarowanie. Ani to ul korpusowy , ani leżak - taki ni wypiął ni przypiął - nie ma żadnych zalet jednego , ani drugiego . Przemyśl sprawę i kup współczesny , prawdziwy ul korpusowy. Jeśli warszawiak to już lepiej tradycyjny , nikt nie ukradnie , a i pszczołom zawsze starczy miejsca. Taki ul przymaskuje też niektóre błędy wieku dziecięcego młodego stażem pszczelarza. 10 ramkowy nie. Rójki pójdą już w maju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2020, 06:56 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Prawie wszystkim nie pasi 10 wl. Ja powiem tylko tyle
Jak dadanowcy mówią ,o już noszą, ja wykręcam ostatnie nadstawki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji