FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:42 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 lipca 2010, 00:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Dla chętnych do pooglądania.

http://www.tvglubczyce.pl/video/glubczyce/Miodobranie

Żadna rewelacja. Ale może z tych prawie setki dzieci chociaż jedno zainteresuje się tematem i zostanie pszczelarzem.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2010, 01:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
krzysglo, no wiadac, ze dopiero przy podkurzaniu dzieci sie zainteresowaly :uśmiech: :uśmiech:

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2010, 08:12 - śr 
super, Kto to jest na tym filmiku? kolega krzysglo ? chyba tak bo ten gość na filmie to Krzysztof Glowiszyn, Gratuluje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2010, 09:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
adidar pisze:
krzysglo, no wiadac, ze dopiero przy podkurzaniu dzieci sie zainteresowaly :uśmiech: :uśmiech:


Prezentacji, opowiadania, rozmów i nagrania było ponad godzinę. Z tego właściciel TV Głubczyce, zmontował ok 22 minuty.

Problemów i mankamentów troszkę było. Prezentacja była przesuwana od maja. Zaraz po długich, obfitych deszczach pszczoły nic nie przyniosły do ula. Trzeba było wybrać kilka ramek, do wirowania. Problem był na szybko znaleźć zasklepione przynajmniej 3/4.
Ta ilość zasklepu na ramkach które były użyte do prezentacji to jest zdecydowanie za mała. Miałem jeszcze przygotować ulik przeszklony na 1 ramkę.
Ale się nie "wyrobiłem" z czasem.
W dniu w którym była przeprowadzana lekcja pokazowa, był upał - prawie 30 st.
Dzieciaczki się już nudziły. To i tak było dobre miejsce, pod drzewami, na placu zabaw.
Właściciel TV Głubczyce, bardzo się spieszył na inne nagranie i wymusił na mnie szybsze rozpoczęcie lekcji pokazowej.
Z tego wszystkiego zapomniałem zabrać ze sobą, sito, wiaderko i jeszcze kilku eksponatów.

Ale ogólnie podsumowując -moim zdaniem jest O.K.

A jak Wy to oceniacie ?
Czekam na uwagi i sugestie.
Za rok następne miodobranie pokazowe.
Chyba w szkole podstawowej.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2010, 16:19 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Krzysiu gratulacje mało jest ludzi którym chce się coś robić
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2010, 16:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
krzysglo, świetna sprawa uczyć młode pokolenie. Jak będe uczył w gimnazjum to wybranych " orłów" zaproszę do pasieki. ALe kurde, wtedy to już nie będe miał ani jednej agresywnej rodziny. Muszę sobie zostawić jedną :uśmiech: :uśmiech: żarcik.
Natomiast chyba lepszym pomysłem będzie zorganizować takie coś dla 6 klas podstawówki lub gimnazjum. Oni często nie wiedzą co chcą robić w zyciu, a wiedza taka jeszcze nikomu nie zaszkodziła i może w niejednym młodym człowieku coś się obudzi, tak jak u mnie było. Wystarczyła fascynująca opowieść starszego kolegi kilka lat temu w zimę. Tak się to właśnie wszystko zaczyna

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2010, 11:49 - czw 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Super lekcja poglądowa, brawo.
Takich lekcji poglądowych tak przeprowadzonych powinno być jak najwięcej nie tylko z tematyki pszczelarskiej.
Pozdrawiam Ted07


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2010, 22:49 - czw 
krzysglo pisze:
A jak Wy to oceniacie ?
Czekam na uwagi i sugestie.

Proces odbierania miodu, już widziałem, i na mnie to nie robi. Ale wpisał bym to wydarzenie, jako przykład profesjonalnej sprzedaży miodu przez edukacje. Takie techniki marketingowe poprawiają koniunkturę i przywiązują klienta na długie lata.
Dla mnie bomba :brawo:

A czy miał tam kolega zasklepiony,czy nie, to tylko pierdoły. Najważniejsze jest, ze się utrwaliłeś jako lokalny miodownik/pszczelarz
Dla mnie z tego płynie taka nauka, jeszcze raz gratuluje


Na górę
  
 
Post: 23 lipca 2010, 10:17 - pt 
Dobra robota :brawo: trzeba jakoś młode pokolenie oderwać od komputerów - weźmy przykład z kolegi i zachęcajmy młodzież jak nawet 1 osoba będzie chciała zacząć to znaczy że warto było pozdrawiam serdecznie


Na górę
  
 
Post: 25 lipca 2010, 14:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam.

Gratuluje udanego pokazu i miodobrania w przeczkolu, wiem z wlasnego doswiadczenia ze nie jest to wcale tak latwe jak na filmie wyglada, szczegulnie dzieci w wieku przeczkolnym zainteresowac tym o czym chce sie opowiedziec czy tez pokazac nie jest latwo ale Krzysztofowi sie udalo!!!!!!!!...........
Najlepsza nagroda dla Pszczelarza i Prezentatora byly napewno szczesliwe dzieci z wafelkami z miodkiem, w pewnym momencie na filmie widac usmiechniete oczy przeczkolakuw biegajacych po placu zabaw z miodowa wafelka w reku.
Krzychu tak trzymac!!!!!!!!!!

Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 00:00 - wt 
Ato moja lekcja pokazowa


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 08:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
konradziu :brawo: widzę że kolega się dokształca

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 20:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu widzę, że idziesz w moje ślady, albo ja poszedłem w Twoje. Tak trzymaj.

tutaj jeszcze przedszkole:

http://przedszkole3.glubczyce.info/pszczelarz/

Coś widzę że link do strony TV Głubczyce nie działa. Muszę poprosić właściciela TV aby coś poprawił.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 21:57 - wt 
Był temat"poznajemy zawody naszych rodziców" ale musze się Krzychu przyznać bez bicia że byłeś pierwszy i troche się na Tobie wzorowałem.Pozdrawiam Tomek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 22:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu pisze:
Był temat"poznajemy zawody naszych rodziców" ale musze się Krzychu przyznać bez bicia że byłeś pierwszy i troche się na Tobie wzorowałem.Pozdrawiam Tomek

Musimy coś od siebie "podpatrywać". Zawsze warto to młode pokolenie "szkolić".
Taki maluch to najwięcej zapamięta. A jak to przeżywają. Aż się serce raduje, jak się to widzi.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 23:17 - wt 
Masz racje radość miały wielką,a ja miałem radość jak rodzice tych maluchów później przychodzili po miodek bo musze powiedzieć że po tej prezentacji to przez dwa tygodnie drzwi mi się nie zamykały.


Na górę
  
 
Post: 28 września 2012, 22:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Byłem u córki w przedszkolu i się zaczęło...Próśb i zapytań o takie wizyty nie ma końca...Obskoczyłem trzy przedszkola i na razie się poddałem. Dzieci mają frajdę, zabawa na maxa a ja ostro walczę z mitami i bawimy sie razem . Gdyby było więcej czasu...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2012, 08:38 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Ja też byłem u syna w zerówce z pokazem, przy okazji podłączyły się jeszcze dwie klasy... w sumie jakieś 50 dzieciaków :szok: . myślałem na początku, że z taką dużą grupą będzie masakra ale gdzie tam :D :D , zainteresowanie było ogromne, a dzieciaczki tak zafascynowane tematem, że przez dwie godziny lekcyjne + przerwa siedziały i słuchały jak zaczarowane :D :D . Na koniec jeszcze przez dodatkową godzinę opowiadałem o pszczółkach klasie pierwszaków...fajne doświadczenie :mrgreen:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2012, 08:46 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
A ja w szkole nie byłem ale w ubiegłym roku pisałem z córka pracę o owadach pożytecznych. No i oczywiście co? Pszczółki. Oj miałem roboty. Praca to jedno a zdjęcia to drugie. Ze 2 popołudnia roboty :thank: Ale dostałem chyba 6 :haha: A na święta Bożego Narodzenia w ubiegłym roku robiłem szopkę z węzy. Po wystawie w szkole ksiądz chyba ja sobie zabrał bo pytał czy może. A jego też interesują pszczółki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 września 2012, 10:09 - sob 

Rejestracja: 01 czerwca 2010, 00:10 - wt
Posty: 57
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Świetna sprawa.
Ode mnie na razie wypożyczały przedszkolanki ule i ramki.

Myślę sobie jednak, że takie pokazy powinny być nawet w program wpisane na lekcji przyrody któregoś rocznika - to i rodzice czegoś by się nauczyli.
Potrzeba widać jest i chęć przekazania wiedzy też by się pewnie znalazła ze strony pszczelarzy.

Moje ule są pod lasem 20m od dróżki, którą dzieciaki z pobliskiej szkoły (200m) prawie codziennie chodzą na wycieczki. Można powiedzieć - że te łapią mimochodem wielokrotnie większą wiedzę na temat pszczół niż inne.
Wiele razy zatrzymują się i obserwują jak pszczoły śmigają w tą i spowrotem często tuż nad ich głowami. Na tle lasu to piękny widok. Jak jestem w pobliżu to jest oczywiście dzień-do-bry i zdarzy się przemycić trochę wiedzy o pszczołach.
Ze wszystkich - to chyba ja się najbardziej boje o jakiś incydent (przez te perfumowane panie :mrgreen: )- choć nie miałem jeszcze żadnych monitów. W tym roku posadziłem parkan z wierzb żeby chociaż tak nisko nad drogą nie latały. Nie będzie już widać z daleka kolorowych domków :( Widać jednak że tu wszyscy do pszczół przyzwyczajeni - teść od zawsze je miał i to nawet przy domu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji