FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 15:50 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 08 stycznia 2021, 22:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
pawel. pisze:
Hieronim, Ty jesteś szczęściarz bo u ciebie nigdy nie pada deszcz gdy występuje spadź a ummie jest zawsze deszczowo

Myślałem o" spadziowcach" jodłowych.

prędzej się utrzyma na liściastych drzewach jak iglastych,
w tamtym roku kilka dni było dobrze przyszła seria nawałnic o których pisałem już w temacie o spadzi i pozamiatane

Hieronim pisze:
gdzie uczciwie powiedzieli , że , jak jest spadź , to nie ma tylu pszczół , aby było w tym czasie przepszczelenie.


masz racje jak spadz występuje to nie ma opcji żeby było za dużo rodzin, problemem jest raczej to przed tą spadzią się dzieje jak i po nie mówiąc ze może być przez kilka dni a może nie być wcale a rodziny stoją i coś jeść muszą.
Problemem jest brak pyłku dla tych rodzin, no i same podejscie pszczelarzy gdzie stawia się wyczyszczone rodziny po ostatnim miodobraniu w lesie albo na obrzeżu i liczy na cud czekając do połowy września. Oczywiście nie całość pasieki tak stoi tylko te co się wywozi w gości no i wiadomo w jakiej kondycji idzie do zimy jeśli idzie.
Każdy też szczęśliwy jest jeśli mu z dnia na dzień mimo braku pożytku pojawi się 3x więcej uli niż jest na danym terenie. Rekordzista 2 lata temu postawił swoje ule 50m od mojej stacjonarnej pasieki, przy nim gość co postawił 200m dalej to nawet spoko człowiek :shock: . Robić się normalnie nie da przy pszczołach nie miówiąc już o losie ulików weselnych czy odkładów

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2021, 22:23 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Hieronim pisze:
Bardzo chętnie , ale chyba nie ma większego tabu , niż pożytek spadziowy , każdy pszczelarz gospodarujący na spadzi zarzeka się , że coś takiego , jak spadź , to była dawno temu i dzisiaj już nie występuje ,


Z góry zastrzegam, że o spadzi nawet nie marzyłem, ale jak "czytam Kudłatego " to tak "siem na te spadź jaram, że hej" :haha:
To przepszczelenie ten głód, niedostatek i same problemy, :haha:

Ale nie te progi :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2021, 22:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
gdyby ten miód był taki pospolity nie kosztował by 60pln za słoik, a byle frajer skądś tam by przyjechał i jak w internetach po 60-70kg miodu by natrzaskał 80 uli x 60kg x46/kg (detal )= 220tys w kieszeni a gdzie jeszcze rzepaki i spółka :haha: zawodowi to już dawno milionerami powinni być, nie mowiąc już o kieleckim bo tam zawsze ciekawie :roll:
W pszczelarstwie opowieści jeszcze ciekawsze jak u wędkarzy
nie mam nic do innych każdy może przyjechać, tylko jak już się pojawia to od samej wiosny i najlepiej z 3 lata na jednej miejscówce zeby się zdążyć zaprzyjaźnić.
Kiedyś się tym przejmowałem teraz wożę tak samo i nie patrzę na nikogo, piniądz musi się zgadzać :roll: Teraz musze patrzeć na dobro bliźniaków bo nie wiadomo jak długo te 500+ jeszcze będzie :haha: :haha: :haha: :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2021, 22:45 - pt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Bartek.pl pisze:
To przepszczelenie ten głód, niedostatek i same problemy, :haha:


Jak nie wiadomo o co chodzi , to wiadomo o co chodzi ;dutki , panie dutki. :haha:
kudlaty pisze:
80 uli x 60kg x46/kg (detal )= 220tys w kieszeni

To przy 350ciu kudlaty, ile wychodzi , bo z wrażenia nie mogę się doliczyć? :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2021, 22:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim,

tyle że na nowe vito starczy 8) 8) , oczywiście nie chce cie zasmucać to dalej dodzieram t4, w lipcu już skończy 24 lata a to piękny wiek :całusy: :całusy: :całusy:

aż mi smutno jak pomyślę że ty biedny na tym rzepaku się trudzisz, a na końcu trzeba sprzedać po 30pln, raty od vito płacić 8) pewno jakaś danina solidarnościowa z południa by ci się przydała :?: :tasak: :tasak:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2021, 23:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Na wiele czynników nie mamy wpływu lub ten wpływ jest ograniczony.
problem jest inny -czy potrafimy sie "dopasowac /przystosowac" do zmieniających się warunków ? Czy posiadamy taką wiedze i umiejętnośc ?
Takie i bardziej drastyczne sytuacje zdarzały sie w przeszłości tej dalekiej i bliższej ,zawsze skutkowały zmianami w gospodarce pasiecznej [szeroko pojętej] od Nas zależy czy "ogarniemy temat" :wink: nie teoretycznie ale w realu.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2021, 01:35 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
pewno jakaś danina solidarnościowa z południa by ci się przydała :?: :tasak: :tasak:

To jest naprawdę genialny pomysł na prowadzenie pasieki , stawiam pszczoły w Beskidzie Małym , ok. 20 kwietnia mam je na trzech korpusach [taki teren] , przywożę do siebie na rzepak i akację , przy okazji narobię odkładów i zawożę je z powrotem na spadź .Transport w dzisiejszych czasach , to nie jest duży problem.Może wtedy mogę choć trochę równać się z kudlaty, :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2021, 13:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
pewno jakaś danina solidarnościowa z południa by ci się przydała :?: :tasak: :tasak:

To jest naprawdę genialny pomysł na prowadzenie pasieki , stawiam pszczoły w Beskidzie Małym , ok. 20 kwietnia mam je na trzech korpusach [taki teren] , przywożę do siebie na rzepak i akację , przy okazji narobię odkładów i zawożę je z powrotem na spadź .Transport w dzisiejszych czasach , to nie jest duży problem.Może wtedy mogę choć trochę równać się z kudlaty, :haha: :haha:


całkiem blisko mnie jest taka pasieka ok 500+ i oni własnie tak działają. Zimują tylko u siebie a tak sie wożą jak cyganie po polsce czytaj omijają małoposkę. Śmieją sie też z lokalnych pszczelarzy (ze mnie też raz jak pojechałem po matki i to była ostatnia moja wizyta :haha: ) takich jak ja ze np pogoda do niczego i słabo. Bo oni wożą tam gdzie lepsze pożytki i pogoda normalna w maju, taka rozmowa :mrgreen:

co do siły na 20 kwietnia to wszystko zależy od pogody i co z zimy wyszło, no ale wiem ze się czepiasz tak dla idei to masz wybaczone :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2021, 20:21 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
całkiem blisko mnie jest taka pasieka ok 500+ i oni własnie tak działają. Zimują tylko u siebie a tak sie wożą jak cyganie po polsce czytaj omijają małoposkę. Śmieją sie też z lokalnych pszczelarzy (ze mnie też raz jak pojechałem po matki i to była ostatnia moja wizyta :haha: ) takich jak ja ze np pogoda do niczego i słabo. Bo oni wożą tam gdzie lepsze pożytki i pogoda normalna w maju, taka rozmowa :mrgreen:

Z opisu wynika , że w maju nie ma jeszcze spadzi , dlatego wywożą pszczoły , ale zapewne w połowie czerwca wracają na pożytki spadziowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2021, 22:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
całkiem blisko mnie jest taka pasieka ok 500+ i oni własnie tak działają. Zimują tylko u siebie a tak sie wożą jak cyganie po polsce czytaj omijają małoposkę. Śmieją sie też z lokalnych pszczelarzy (ze mnie też raz jak pojechałem po matki i to była ostatnia moja wizyta :haha: ) takich jak ja ze np pogoda do niczego i słabo. Bo oni wożą tam gdzie lepsze pożytki i pogoda normalna w maju, taka rozmowa :mrgreen:

Z opisu wynika , że w maju nie ma jeszcze spadzi , dlatego wywożą pszczoły , ale zapewne w połowie czerwca wracają na pożytki spadziowe?


jak jest to wracaja po akacji albo lipie bo jednego i drugiego u nas brak w rozsądnych ilościach, jak spadzi brak to wracają dopiero na nawłoć :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2021, 10:55 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
jak jest to wracaja po akacji albo lipie bo jednego i drugiego u nas brak w rozsądnych ilościach, jak spadzi brak to wracają dopiero na nawłoć :roll:

Teraz to pewnie spadź pewniejsza od akacji , czy lipy , dwa lata pod rząd u nas akacja wymarzła a w zeszłym roku lipy nie chciały miodować . Mszyca , aby żyć musi na jodle żerować , to i pszczołom coś skapnie, tym bardziej w tak doskonałym terenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2021, 11:08 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
aż się wylotkami przelewa nadmiar :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2021, 18:13 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3960
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
aż się wylotkami przelewa nadmiar :haha:

To w Beskidzie Małym nawet miodarek nie potrzeba ? :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji