FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 00:07 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 kwietnia 2021, 18:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W Teksasie zniesli obostrzenia (łącznie z noszeniem maseczek) i ze zdziwieniem zauwazyli ze ...liczba chorych im spada zamiast rosnac https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -pandemia/

a u nas Niedzielski twierdzi że juz nigdy nie wrócimy do normalności. Ten rzad jest pierdolniety czy jestem przewrazliwiony? https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... cs&utm_v=2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2021, 18:53 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Filluś, ???????????????????????


W sezonie grypowym 2020/2021, w okresie od 1 września 2020 r. do 22 marca 2021 r., odnotowano łącznie 1 373 918 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Nie zarejestrowano żadnych zgonów - wynika z meldunków epidemiologicznych NIZP-PZH

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2 ... ow-1105921

w sezonie grypowym 2019/2020, w okresie od 7 października 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., odnotowano łącznie 4 851 376 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z powodu grypy w sezonie 2019/2020 zmarło 65 osób: 2 w listopadzie, 1 w grudniu, 10 w styczniu, 23 w lutym, 20 w marcu, 8 w kwietniu i 1 na początku maja - wynika z meldunków epidemiologicznych NIZP-PZH.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2021, 19:48 - sob 

Rejestracja: 15 marca 2018, 19:25 - czw
Posty: 99
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Ornontowice
manio pisze:
Filluś, wypowiadając się publicznie w tak ważnych sprawach wypada znać choć podstawy ortografii - sam sobie odbierasz wiarygodność pomijając już samą próbę przedstawienia swojej "naukawej" teorii. Upadek kultury zaczyna się od upadku języka.

No tak jeśli się nie wie co powiedzieć to zawsze można zwalić na ortografie drugiej osoby. A czy było coś nie zrozumianego w mojej patologi jezykowej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2021, 19:57 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Filluś pisze:
No tak jeśli się nie wie co powiedzieć to zawsze można zwalić na ortografie drugiej osoby. A czy było coś nie zrozumianego w mojej patologi jezykowej ?


tak, ortograficznie i merytorycznie, skąd wziąłeś dane ?
"W innych latach umierało na grype 6500 os miesiecznie "

To jest NIEZROZUMIAŁE :-) w tej PATOLOGII językowej :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2021, 20:19 - sob 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Bartek.pl pisze:
skąd wziąłeś dane ?

No jak skąd? Z najwiarygodniejszego źródła na świecie - z facebooka. :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2021, 21:07 - ndz 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Filluś,
Tak się składa , że mam wizytę na szczepienie na 8 kwietnia , jakoś tym się nie martwię . A to , że będę musiał się szczepić co roku jak piszesz to żaden problem , większy problem mogą mieć ci co nie zdążą się zaszczepić . Mimo to życzę zdrowia .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2021, 21:37 - ndz 

Rejestracja: 15 marca 2018, 19:25 - czw
Posty: 99
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Ornontowice
Jak też sie nie boje zaszczepić tylko mi chodzi czy jest sens sie szczepić i komu na tym najbardziej zależy. Wystarczy wysłuchać poważnych wirusologów i lekaży specjalistów nie jakiś youtuberów żeby dojść do wniosku ze to co nasza władza nam tłumaczy w sprawie covidu nie ma sensu, druga sprawa wystarczy poczytać kto stoi ogólnie na świecie za tym całym zamieszanie mi kto zarobi na tych szczepionkach i najważniejsze kto będzie mieć za nami kontrole, to już nie jest śmieszne ja nie boje sie wirusa i tej tzw pandemi ja boje sie tych ludzi co z nami zrobią za kilka lat i nie mówie o ludziach polskiej władzy bo oni to małe pionki. Warto poszukać alternatywnych źródeł informacje nie tylko TV choć też jest ważna i warto wyciągnąć średnią. Teorie spiskowe z których się śmiano z 10 lat temu dziś niestety pukają do naszych drzwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 11:14 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
ZRoko pisze:
A to , że będę musiał się szczepić co roku jak piszesz to żaden problem , większy problem mogą mieć ci co nie zdążą się zaszczepić . Mimo to życzę zdrowia .

Jeszcze większy problem mają Ci , co ośmielili się zachorować nie na Covid.
Wymagasz operacji na serce- zapomnij . Pan piecha ( lekarz z bożej łaski)
z rozbrajającą szczerością mówi ,że takie osoby nic nie mogą zrobić , muszą
uzbroić się w cierpliwość i czekać .
Rząd liczy na wyrozumiałość chorych :thank:
Pytanie na co mają czekać ? Na śmierć ?

Na serce umiera w Polsce około 200tyś rocznie- to pikuś w stosunku do 5000tyś na Covida - niech będzie 30000 ( Z chorobami współistniejącymi)

Na raka umiera około 100tyś -( zaniżajmy)- to też się nie liczy, i szanse przeżycia nowotwora są ...... 98% tak jak przy Covidzie ? :oczko: :oczko:
Czemu się nie robi masowo testów na nowotwory, przecież są i to dużo bardziej wiarygodne jak na Covida. 100tyś trupów to mało?

Udary - tak z 30000tyś - jak się to ma do 5000tyś na Covid.
Pytanie ; na co zmarło ponadplanowo w tamtym roku ok 90000tyś osób , to nie są zgony na Covida. To jeszcze mało ?
I dlaczego przychodnie są jeszcze częściowo zamknięte dla chorych ,
a dla chcących się szczepić otwarte każde drzwi.
Leczyć należy wszystkich chorych i najbardziej potrzebujących pomocy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 12:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 czerwca 2016, 14:14 - czw
Posty: 105
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie "18"
Miejscowość z jakiej piszesz: Dobrodzień
lalux5 pisze:
Na serce umiera w Polsce około 200tyś rocznie- to pikuś w stosunku do 5000tyś na Covida - niech będzie 30000 ( Z chorobami współistniejącymi)
Kolego, coś z Twoją matematyką jest nie tak 200 tyś okej ...ale 5000 tyś to jest 5000x1000=5 milionów, następnie zaniżyłeś tę liczbę do 30 000. :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 13:28 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
lalux5 pisze:
... Pytanie ; na co zmarło ponadplanowo ...

Przecież ze dwa m-ce temu, doradca prezydenta z bożej łaski imć Zybertowicz zapodał, że to wszystko wina " niedożywienia, złej diety i nieodpowiednich nawyków żywieniowych". Przecież nic dodać - nic ująć :haha: :hura:

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 14:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak sie zastanawiam , dlaczego do tej pory rząd nie podał danych dotyczących tego jaką procentowo śmiertelność ma Covid? Przecież wystarczyloby wybrac grupe reprezentatywną i zbadac ilu z tej grupy przeszlo Covida .Nastepnie dane ekstrapolowac na cała populacje i biorąc ilości zgonów na Covid obliczyc wskaznik smiertelnosci. Zrobli tak amerykanie na poczatku epidemii i wyszlo im ze smiertelnosc wynosi...0,5%. Zgodnie w danymi z WHO smiertelosc grypy wynosi 0,3-0,6%. Kto z nas zgodziłby sie na lockdowny i niszczenie biznesów wiedzac ze smiertelnosc Covida jest na poziomie grypy?? https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV- ... -osob.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 15:34 - pn 

Rejestracja: 30 marca 2021, 14:09 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Wolbrom - małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wlp. Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolbrom
Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które zostały opracowane na podstawie informacji zebranych przez WHO a także europejskie i amerykańskie centra ds. zapobiegania i kontroli chorób – ECDC i CDC, na początku pandemii wskaźnik śmiertelności z powodu koronawirusa wynosił 3,7 proc. Wskaźniki te różniły się w zależności od tego, którego państwa dotyczyły. Przykładowo we Włoszech wynosił on 6 proc. Wszędzie jednak były wyższe, niż w przypadku sezonowej grypy. Ten, jak wynika z danych WHO, wynosił mniej, niż 1 proc.

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/grypa-a-koronawirus-co-o-smiertelnosci-mowia-statystyki-aa-YzSF-Rgzv-LdRL.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 15:42 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Grypę, prawie wyeliminował covid ,w jaki sposób ? .
Dzięki dystansowi ,maseczkom. I to jest taki plusik tego zamieszania .
Gdyby nie było lock downu grypa też by szalała.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 19:04 - pn 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
lalux5, Czy przychodnie i szpitale pozamykane to lepiej niech się wypowiadają ci co mieli z tym coś wspólnego . Ja osobiście miałem operację na gardło w Poznaniu na Przybyszewskiego . I owszem , było to wszystko częściowo zamknięte ale tylko dla tych którym raczej nic nie groziło .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwietnia 2021, 20:54 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wolfik pisze:
Kolego, coś z Twoją matematyką jest nie tak 200 tyś okej ...ale 5000 tyś to jest 5000x1000=5 milionów, następnie zaniżyłeś tę liczbę do 30 000.

Sorry ,złe wyrażenie -około 5000,00 zgonów na Covid bez chorób współistniejących ,albo pięć tysięcy zgonów.
ZRoko pisze:
lalux5, Czy przychodnie i szpitale pozamykane to lepiej niech się wypowiadają ci co mieli z tym coś wspólnego . Ja osobiście miałem operację
.Jesteś szczęśliwcem-szybkiego powrotu do zdrowia.
Może coś wiem na temat ograniczeń w dostępie do lekarzy,nie myśl , że to są zasłyszane , powtarzane slogany. Zapaść służby zdrowia i idiotyczne działania władz, to są największe zagrożenia dla chorych i reszty.Wypowiedź piechy to kpina z chorych i narodu!
Diagnostyka nowotworów zmniejszona o 70% w stosunku do roku poprzedniego.Co jest groźniejsze covid czy rak?
Zamiar likwidacji oddziału nowotworowego w jednym z szpitali w Krakowie i lokowanie w to miejsce covidowców to... w/g mnie skandal.
Należy wszystkich leczyć , na przygotowanie się był rok , a przy władzy obecni są coś 10 lat i nie ma tłumaczenia, że to wina ,, T......".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2021, 09:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 czerwca 2016, 14:14 - czw
Posty: 105
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie "18"
Miejscowość z jakiej piszesz: Dobrodzień
lalux5 pisze:
Należy wszystkich leczyć , na przygotowanie się był rok , a przy władzy obecni są coś 10 lat i nie ma tłumaczenia, że to wina ,, T.....
A jednak z Twoją matematyką jest coś nie tak kolego.PiS jest u władzy od roku 2015 a obecnie mamy początek 2021 to nie wiem jak Ci wyszło 10 lat. Chyba za dużo oglądasz TVN24.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2021, 10:34 - wt 

Rejestracja: 16 stycznia 2019, 19:04 - śr
Posty: 254
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Dębowiec
Miałem artroskopie kolana 22.01. od tego czasu jeździłem co dwa tygodnie do kontroli i byłem przyjmowany(prywatnie), w międzyczasie miałem rehabilitację.
Miałem mieć drugą rehabilitację(oczywiście nie na NFZ bo to się czeka długo) ale zburzyła to wszystko kwarantanna.Swoją drogą to trochę dziwne bo mieliśmy robione testy wszyscy z domu i trzy przypadki pozytywne a ja nie chociaz wszyscy mieliśmy taki sam kontakt .Na pewno nie jest idealnie w służbie zdrowia(a kiedy było?) najgorsze , że płacimy ubezpieczenia a jak potrzebujemy pomocy to szybciej jest wszystko jak zapłacimy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2021, 15:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Mikołaj Müller,
Wiesław Wójcik,
Zygmunt Malanowicz,
KRZYSZTOF KRAWCZYK,
Danuta Schetyna
Marek Buchowski był najstarszym uczestnikiem programu "Ninja Warrior Polska"

Oby nie był to początek serii, 2 miesiące po.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2021, 19:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Maxik pisze:
Oby nie był to początek serii, 2 miesiące po.
Na tej zasadzie to w każdym przypadku można się doszukać jakiegoś "po". Bo jeżeli miałoby być inaczej to znaczy że żyjemy w Raju.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2021, 23:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Saute pisze:
Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które zostały opracowane na podstawie informacji zebranych przez WHO a także europejskie i amerykańskie centra ds. zapobiegania i kontroli chorób – ECDC i CDC, na początku pandemii wskaźnik śmiertelności z powodu koronawirusa wynosił 3,7 proc. Wskaźniki te różniły się w zależności od tego, którego państwa dotyczyły. Przykładowo we Włoszech wynosił on 6 proc. Wszędzie jednak były wyższe, niż w przypadku sezonowej grypy. Ten, jak wynika z danych WHO, wynosił mniej, niż 1 proc.

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/grypa-a-koronawirus-co-o-smiertelnosci-mowia-statystyki-aa-YzSF-Rgzv-LdRL.html


1. Jak można obliczyc wskaznik smiertelności bez zbadania ile osob przeszlo tego wirusa? :haha: . Wskażnik 3,7% dotyczył tylko osób z cięższym przebiegiem, które albo zostały hospitalizowane albo poddały sie badaniu i wykryto wirusa. Nie obejmował osób ,które przechorowały i nie zostały przetestowane a takich jest większość.
2. " Dla grypy współczynnik śmiertelności to 0.002, a dla koronawirusa – 3,4 proc. ". Co to jest "współczynnik 0,002" :haha: ? Typowa manipulacja polegająca na tym że zastosowano różne przeliczniki zeby liczba 0,002 wydała sie byc duzo nizsza niz 3,4% . Według WHO smiertelnosc grypy waha sie miedzy 0,3-0,6%.
3. Grypy nie ma bo objawy ,ktore dotychczas wskazywaly na grype sa obecnie przypisywane Covidowi. Do tego testy ,ktore wykrywaja wirusa nawet w ...papaji :D
4."Jak wynika ze szczegółowych danych podawanych od początku trwania pandemii przez Ministerstwo Zdrowia z powodu koronawirusa w Polsce zmarło już 2867 osób.". Kolejne kłamstwo. Na dzien 15.09.2020 zgonow spowodowanych przez Covida bez chorób współistniejących bylo 301. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4732794
Ogólnie artykuł strasznie zmanipulowany,kłamliwy , powołujacy sie na nieistniejace badania i dane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 08:15 - czw 

Rejestracja: 28 września 2010, 23:18 - wt
Posty: 59
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowy jednościenny
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 11:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Anna Wasilewska 63 lat
Maria Skąpska 46 lat

Az w oczy szczypie, codziennie medialna osoba odchodzi. Na C-19 też sie zdarzało, ale nie codziennie.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 16:23 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Szkoda czytać ten wątek, kiedy wielu - zbyt wielu - spośród nas, kontestuje dane o zgonach, gdzie COVID jest ich głównym winowajcą. Dane z ostatniej doby:
Cytuj:
... Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, ostatniej doby z powodu COVID-19 łącznie zmarły 954 osoby. Są to najgorsze wskaźniki od początku pandemii...

Widzę co się dzieje w najbliższym moim otoczeniu - w rodzinie, wśród znajomych i w pracy. W swoim niekrótkim przecież życiu, takiego regresu zdrowia w społeczeństwie, jeszcze nie doświadczyłem.
A tu wielu z nas forsuje ... no właśnie - co forsuje?
Może tak trochę opamiętania w eksponowaniu teorii spiskowych?

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 17:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
ldawid pisze:
co forsuje?
Ano... odsunąć mafię w białych kitlach od władzy i przegnać na cztery wiatry!!!
Znalazł się jeden zaangażowany "sprawiedliwy", to mu Amantadyną leczyć zabroniono. Jak się zrobił szum medialny, to prawie rok się namyślali czy zbadać ten fenomen. W końcu jak się pojawiła kasa to się namyślili i będą ją doić puki się da, a efektów żadnych ciągle nie widać. Pewnie poza kasą jeszcze do kilku tytułów profesorskich musi się to przyczynić.
Pozamykali przychodnie, szpitale i przez telefon "leczą", co wcześniej było nie do wyobrażenia i jeszcze w mediach pierniczą, że to pacjenci boją się przychodzić do lekarzy.
Przez pół roku z głupiego wkłucia igły w ramię to istny cyrk robiono. Teraz jak słyszę już się okazuje, że będzie wystarczało wystawić rękę przez okno w samochodzie i pielęgniarka sprawę załatwi, co od zawsze dla każdego zwykłego człowieka było oczywistością.
Po mafii w togach przyszła kolej na mafię w białych kitlach.

Od 22 stycznia (zarejestrowany sms jako 70+) czekałem cierpliwie ponad dwa miesiące na wiadomość o terminie szczepienia... i cisza. Słyszę, namawiają, zapisują, nawet już szczepią kolejne grupy, a ja ciemny jak ta tabaka w rogu zastanawiam się co jest grane? W końcu robię telefon in infolinię i okazuje się, a jakże, są wolne miejsca, są wolne terminy... Jutro się szczepię.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 18:32 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
JM, Mam szacunek i do Twojego wieku(nie wypominając nikomu :oczko: ) i do Twojej wiedzy pszczelarskiej ale ... mówienie o mafii (teraz) w białych kitlach ... no to chyba w Ikara się zabawiłeś :zeby:
Co prawda kiedyś ścinano głowy posłańcom przynoszącym złe wieści nie mniej ... o niedoszacowaniu/niedoinwestowaniu służby zdrowia wiedziano już i ... przed Tuskiem. Od tamtej pory robiono niedostatecznie dużo, i teraz mamy tego efekt. II miejsce w świecie, pod względem nieradzenia sobie z COVIDEM( a jeszcze nie zapomniałem, kiedy nasi rządzący przynajmniej niektórzy z nich przy pierwszej fali naśmiewali się, iż u nas na pewno nie będzie dochodzić do takich sytuacji jak wtedy w Hiszpanii gdzie - arbitralnie podejmowano decyzje, kogo dalej leczymy a komu ... odłączamy tlen). A tu masz babo placek. I u nas to samo już. Obecnemu stanowi zawdzięczać możemy - dzięki podejmowaniu złych decyzji przez naszych obecnie rządzących i/lub nawet brak takich(patrz brak testów dla świątecznych - grudniowych przybyszy z Anglii), brak skutecznego ograniczenia ilości wiernych w kościołach dalej - brak testowania przesiewowego całej populacji itd.itp. Wszystkie te niespójności/zaniechania/nieudolności "zusamen do kupy" wzięte, dają nam obraz czarnej i nagiej rzeczywistości.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2021, 21:54 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
atomek0 pisze:
3. Grypy nie ma bo objawy ,ktore dotychczas wskazywaly na grype sa obecnie przypisywane Covidowi. Do tego testy ,ktore wykrywaja wirusa nawet w ...papaji


Bądź poważny , za dużo ludzi tutaj na forum i znajomych przechorowało covida .
Ludzie mający po 40-50 parte lat "nie jedną grypę "wiedzieli i takie teksty świadczą że nie dostałeś jeszcze po dupie .
Ja nie bronie rządu ,ale takie teksty świadczą tylko o tym że , się przeszło covida lekko i nie ma się dużo znajomych .(ew. wszyscy znajomi to twardziele) ;)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 07:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Ja nie bronie rządu ,ale takie teksty świadczą tylko o tym że , się przeszło covida lekko i nie ma się dużo znajomych .(ew. wszyscy znajomi to twardziele) ;)


Mam sporo znajomych ale żaden z nich nie zmarł na Covida ani też żaden ze znajomych moich znajomych ani nikt o kim by opowiadali ze gdzieś slyszeli... Sam z rodzina przeszlimy to jak grype. Nie twierdze jednak że nikt na to nie umiera , twierdze dokładnie to co napisałem wczesniej że rząd zanim zacznie niszczyć ludzi i ich firmy kolejnymi lockdownami , powinien najpierw wiedzieć jaka jest smiertelność tej choroby. Co miesiąc rząd zamawia badania popularności partii politycznych na reprezentatywnej próbie Polaków . Ciekawe czemu do tej pory nie zamówił takich badan o smiertelnosci wirusa?
Wystaczyłoby przebadac testami próbke reprezentatywna i ekstrapolowac wyniki na całą populację.Zamiast rzetelnej informacji ,rząd manipuluje nami podając wyniki 3-4% które okreslaja smiertelność wśród osób ciężko przechodzących zakażenie. Tych co przeszli łagodnie i bezobjawowo jest bez porównania więcej dlatego ten wskaznik myslę że by spadł do poniżej 1 %. Byc może do poziomu jaki wyszedł w badaniach amerykanom czyli 0,5%. Na grypeludzie także umierali , różnica taka że wtedy nikt nie wpisywał grypy jako powodu zgonu a teraz nawet jak człowiek umrze na raka to jak miał Covid to on bedzie wpisany jako przyczyna zgonu.
Ciekawe czemu Amantydyna ,która jest dostepna od lat 60-tych i przebadana ,musi byc badana przez kolejne lata a dopuszczenie jej do takich badan musialo zostac wymuszone przez p.Ziobre? Zamiast tego mamy szczepionki badane przez kilka miesiecy co do których ich producenci wyłączają swoja odpowiedzialność za powikłania.
Staram sie obserwowac i wyciagac wnioski i nie pasuje w tej pandemii wiele spraw ,które wskazuja na to że albo mamy bardzo nieudolny rząd albo cos innego jest na rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 08:32 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Amantadyna nie jest badana w kierunku covida, bo to lek na który wygasł patent. Każdy może go produkować więc nikt nie chce wyłożyć pieniędzy na badania. Wystarczy sprawdzić w dostępnych źródłach internetowych jak przebiegają badania leków i przy każdym zdaniu zapytać samego siebie ile to może kosztować. Nie da się na tym zarobić więc się tego nie robi.
ldawid pisze:
JM, Mam szacunek i do Twojego wieku(nie wypominając nikomu :oczko: ) i do Twojej wiedzy pszczelarskiej ale ... mówienie o mafii (teraz) w białych kitlach ... no to chyba w Ikara się zabawiłeś :zeby: .

Polska jest krajem korporacyjnym, społeczeństwo jest podzielone na naszych i obcych dziesiątkami głębokich rowów, z których większość biegnie wzdłuż grup zawodowych. Malutki interes innego lekarza jest dla wielu lekarzy znacznie ważniejszy niż sprawy życia i śmierci anonimowych "rodaków". Wystarczy popatrzeć jak wyglądają procesy w sprawie błędów lekarskich. Przy ewidentnych sprawach nie sposób znaleźć biegłego a przy takich na dwoje babka wróżyła to bez problemu, z tym że opinia znana z góry. Mamy lekarzy bohaterów dzisiejszych czasów ale rady lekarskie nie pozwalają na pracę lekarzy z zagranicy bo interes współbraci zawodowych jest w Polsce zawsze ponad interes Polaka Szaraka. Tak samo jest z prawnikami, politykami, policjantami itd. Jest to sytuacja utrwalona wiekami tradycji i nie sądzę, by ktokolwiek z dziś żyjących doczekał zmian. Mentalnie nadal jesteśmy społeczeństwem klasowym, nie wyzwoliliśmy się z feudalizmu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 09:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Amantadyna nie jest złotym gralem. Podaje się ja w dawce na granicy dawki.
Są inne środki zatrzymujące rozwój infekcji, jedne podobnie jak Amantadyna z potencjalnymi skutkami, inne to suplementy np:
Cytuj:
witamina D3 50 000 - przez 3 dni
Lactoferyna - 2 kapsułki dziennie
witamina C (kwas askorbinowy) - co 1 h aż do nasycenia organizmu
melatonina 5 mg - przez 3 dni - na noc
cynk 50mg z miedzią 5mg i magnez (diglicynian magnezu) - na noc
selen w ciągu dnia
siemię lniane mielone
irygacje zatok
inhalacje z soli fizjologicznej
lampa na podczerwień
tlenek azotu, czyli oddychanie nosem
słońce i naturalne światło - brak światła po zmorku
odpoczynek ale i delikatny ruch by pobudzić krążenie
sen


Wszystkim tak zależy na zdrowiu i życiu kolegów, koleżanek, pacjentów, obywateli --> jak się poczujesz słabiej - teleleporada za 3 dni, a przyszły użytkownik respiratora nie ma zielonego pojęcia co może we własnym zakresie sobie zapodać. To nie żart, teść dzwoni w piątek do lekarza, został zarestrowany na wtorek. Po przeprowadzonej kuracji w jego przypadku teleporada była już nie potrzebna.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 11:44 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 809
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Jest wiele protokołów przecie wirusowych. Od herbatki z lipy czy gojnika, propolis, wyciąg z korzenia pelargoni afrykańskiej.
Polecam poczytać Pana Doktora Henryka Różańskiego.

https://rozanski.li/5210/rosliny-przeci ... toterapii/

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 21:48 - pt 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Po ciężkim przebyciu covida w ramach rekonwalescencji polecam mleczko pszczele wspomaga regeneracje płuc po ostrej niewydolności oddechowej. Mleczko pomaga odbudowywać błony komórkowe pęcherzyków płucnych. [Info z książki "Mleczko pszczele" B.Kędzi]
Dodatkowo mleczko poprawia nastrój i dodaje energii co po covidzie ma też niebagatelne znaczenie.
Informacje o pozytywnym wpływie mleczka w tym zakresie potwierdziło mi już kilka osób.

Na samego covida z kolei niektórzy podobno biorą z dobrym skutkiem inwermektynę jak ktoś ma znajomego weterynarza.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2021, 22:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Ja nie mogę, nie ma grypy, nie ma zapalenia płuc, nie ma wiele chorób, tylko jedna de facto grypa wywoływana przez wiele szczepów koronawirusów.

Włączcie yt i zobaczcie protesty np. w Warszawie z minionej jesieni, Ci ludzie żyją i mają się dobrze.

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2021, 07:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 czerwca 2016, 14:14 - czw
Posty: 105
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie "18"
Miejscowość z jakiej piszesz: Dobrodzień
sangbleu pisze:
Ja nie mogę, nie ma grypy, nie ma zapalenia płuc, nie ma wiele chorób, tylko jedna de facto grypa wywoływana przez wiele szczepów koronawirusów.

Włączcie yt i zobaczcie protesty np. w Warszawie z minionej jesieni, Ci ludzie żyją i mają się dobrze.
Czyli biegaj na protesty a będziesz zdrowy :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2021, 11:55 - sob 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wolfik pisze:
sangbleu pisze:
Ja nie mogę, nie ma grypy, nie ma zapalenia płuc, nie ma wiele chorób, tylko jedna de facto grypa wywoływana przez wiele szczepów koronawirusów.

Włączcie yt i zobaczcie protesty np. w Warszawie z minionej jesieni, Ci ludzie żyją i mają się dobrze.
Czyli biegaj na protesty a będziesz zdrowy :haha: :haha: :haha:

Będzie na pewno zdrowszy ,niż słuchając rozkazów mędrców występujących w telewizji , którzy co chwila zmieniają zdanie i zaprzeczają sami sobie , w ten sposób stają się śmieszni , a swoimi decyzjami doprowadzają do tragedii wiele rodzin. Nawet jak mają racje w którymś momencie , to kto im uwierzy?
Zapraszam na zakopiankę , samochód za samochodem. Po takim weekendzie na pewno Zakopane przestanie istnieć , nie pierwszy raz. A może już osiągnęło odporność stadną ? Ktoś to bada , przygląda się temu fenomenowi? Zobaczymy czy będzie 1000 przypadków śmiertelnych w Zakopanem. W ramach przygotowań do armagedonu na początek zlikwidowano porodówkę , jak już wspomniałem . Coś myślano o likwidacji także w N Targu i wywalaniu do Limanowej . Przecież to tylko ok 2 god. jazdy , a zresztą przy braku karetek to ciężarna sobie dojdzie na piechotę . Mamy 21 wiek , i rok przygotowań służby zdrowia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2021, 19:21 - sob 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Tak i więcej takich mędrców i będzie więcej miejsc w szpitalach , tylko trzeba więcej latać po ulicach .

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2021, 21:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
wyłączcie telewizory

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2021, 21:20 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
sangbleu pisze:
wyłączcie telewizory

Włączajcie myślenie ,zdrowy rozsadek.
Dopóki nic się nie dziej nam koło dupy to szalejmy ,jak przyjdzie bida to lament że się nie można dostać. .
Mimo restrykcji znam kilka przypadków w których ludzie wracali po standardowych zabiegach, ze szpitali z covidem .
Co by było gdyby posłuchać ,wyzwolonych ?
Tak jak renty są nie dla młodych i zdrowych tak te restrykcje też .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 11:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0 pisze:
Mimo restrykcji znam kilka przypadków w których ludzie wracali po standardowych zabiegach, ze szpitali z covidem .
Co by było gdyby posłuchać ,wyzwolonych ?
Tak jak renty są nie dla młodych i zdrowych tak te restrykcje też .


Każdy z nas będzie musiał wcześniej czy później przechorować tego wirusa. Nie da się tego uniknąć. Nawet szczepionka nie chroni od zarażenia a jedynie pozwala ponoć przechorowac go w miare łagodnie.Założenie że należy zamknąć szpitale bo kilka procent ludzi zarazi sie tam Covidem jest pozbawione sensu bowiem z tych kilku procent umrze może 1 na 100 czy 1 na 200 ,natomiast bez dostępu do lekarza umrze 100 czy 1000 razy więcej osób.Kluczowa w tych naszych rozważaniach jest smiertlenośc tego wirusa .Niestety do tej pory nic o niej nie wiemy bo rząd nie zlecił żadnych badań.Zamiast tego w ciemno zamyka lockdownami kolejne sektory gospodarki i szpitale pomimo zaszczepienie wszystkich medyków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 11:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Interesujący materiał w którym autor porównuje działania w zakresie pandemii do operacji psychologicznej majacej na celu przemodelowanie stosunkow spolecznych. Artykuł powstał na podstawie wykładów psychologa Richarda Grannona "Stand Up for yourself".
"Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.
To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić. "

https://www.salon24.pl/u/piko/1125067,o ... zadkowania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 14:21 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
atomek0,
Spokojnie, odetchnij. Jeżeli na covid umrze 1 na 100 lub jeden na 200 to nawet bomba atomowa nie może spowodować, że umrze od niej 1000 razy więcej, nie mówiąc już o zamknięciu szpitali, których nikt nie zamknął a nawet odwrotnie, otworzono nowe.
Żeby nie było, osobiście uważam, że to co robią nasze władze to skandal, jednak większość krytyków ma pomysły o wiele gorsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 14:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
atomek0,
Spokojnie, odetchnij. Jeżeli na covid umrze 1 na 100 lub jeden na 200 to nawet bomba atomowa nie może spowodować, że umrze od niej 1000 razy więcej, nie mówiąc już o zamknięciu szpitali, których nikt nie zamknął a nawet odwrotnie, otworzono nowe.


Chyba nie zrozumiałeś. Załóżmy że do szpitali pójdzie na zabieg 2000 osób. Z tego 5% zarazi sie tam Covidem- czyli 100 osób. Z tych 100 osób umrze 1% (przy śmiertelności wirusa na poziomie 1%) czyli 1 osoba. A teraz załóżmy że rząd ogranicza zabiegi tak jak to było w ub. roku i te 2000 osób czeka w domach na zniesienie obostrzen i możliwość leczenia. Jesli mają jakąś ciężka chorobe to może umrzec nawet połowa z nich czyli 1000 osób. 1000 trupów to jest 1000 razy więcej niż 1 trup. W ub. roku zmarło tak 67 tys ludzi- są to zgony tzw. nadmiarowe .
Co do szpitali to otwieraja sie tymczasowe dla Covidowców lekko przechodzących zakażenie. Nie maja one nic wspólnego z normalnymi szpitalami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 16:05 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 845
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
atomek0 pisze:
Co do szpitali to otwieraja sie tymczasowe dla Covidowców lekko przechodzących zakażenie. Nie maja one nic wspólnego z normalnymi szpitalami.

Byłeś? Widziałeś? Czy tak samo jak z poprzednimi wpisami, taka poezja surrealistyczna? Człowieku, tam leżą ludzie pod respiratorami, z których ponad połowa umrze. Tlen dowożą ciężarówkami bo ludzie się duszą. Może tam jacyś statyści, aktorzy czy może zmowa ogólnoświatowa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 17:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiech pisze:
Byłeś? Widziałeś? Czy tak samo jak z poprzednimi wpisami, taka poezja surrealistyczna? Człowieku, tam leżą ludzie pod respiratorami, z których ponad połowa umrze. Tlen dowożą ciężarówkami bo ludzie się duszą. Może tam jacyś statyści, aktorzy czy może zmowa ogólnoświatowa?


Nie. Żona jest pielegniarka i dostała wytyczne jakich pacjentów może tam kierowac. Tylko takich ,którzy samodzielnie oddychaja, nie potrzebują specjalistycznej opieki , ogólnie takich ,którzy lekko znosza zakażenie. Respiratory to na oddziałach Covidowych w normalnych szpitalach a nie w szpitalach tymczasowych .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 kwietnia 2021, 17:25 - ndz 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Wiech pisze:
Człowieku, tam leżą ludzie pod respiratorami, z których ponad połowa umrze.

Nie połowa, tylko umrze ponad 90% niestety :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 07:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
Wiech pisze:
Człowieku, tam leżą ludzie pod respiratorami, z których ponad połowa umrze.

Nie połowa, tylko umrze ponad 90% niestety :(


Dla tych co sie bardzo boją . Żeby nie było że uprawiam "poezje surrealistyczną" :haha: Liczymy śmiertelność na podstawie danych z Min. Zdrowia na dzien 12.04.2021. Liczymy 2 sposobami dla zgonów wyłacznie z powodu Covida oraz dla zgonów z chorobami towarzyszacymi:

1.Zgony wyłącznie Covidowe
-osoby który przechorowały i wyzdrowiały -26739 osób
-zgony wyłacznie z powodu Covida - 15
współczynniki smiertelności 15/26739 x100%= 0,0056% (w przybliżeniu sześć tysięcznych procenta)
2.Zgony z innymi chorobami
-osoby który przechorowały i wyzdrowiały -26739 osób
-zgony 46
współczynniki smiertelności -46/26739x100%= 0,17 %

Przypomne że dla grypy wg.WHO taki współczynnik wynosi 0,3-0,6%

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wyka ... sars-cov-2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 07:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
zacytuję się ponownie:
Maxik pisze:
Wszystkim tak zależy na zdrowiu i życiu kolegów, koleżanek, pacjentów, obywateli --> jak się poczujesz słabiej - teleleporada za 3 dni, a przyszły użytkownik respiratora nie ma zielonego pojęcia co może we własnym zakresie sobie zapodać. To nie żart, teść dzwoni w piątek do lekarza, został zarestrowany na wtorek. Po przeprowadzonej kuracji w jego przypadku teleporada była już nie potrzebna.

pozatym ludzie są tak wystraszeni, ze boją sie zadzwonić po pomoc, a czemu to - szpitale jednoimmienne lub kwarantanna dla siebie i rodziny --> dezorganizacja zycia rodzinnego, społecznego, finansowego i 10dni wiezienia.
Dzownią, jak mają trudności z oddychaniem, po wpływem paniki jaką wywołuję trudność w oddychaniu.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 08:47 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dziś na Fejsie, takie coś ,pewnie troll.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 09:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
baru0, pytanie podstawowe, czy kardiolodzy mogą bezpośrednio walczyć z koronawirusem?

Nie mniej jednak, chętnie udzielają w tej sprawie głosu w mediach :?

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 11:21 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 517
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
licho pisze:
... czy kardiolodzy mogą bezpośrednio walczyć z koronawirusem...

Czy są jakieś przeciwwskazania? Wiem, wiem ... specjalizacja ale ... jeśli umie obsługiwać respirator, ECMO, podać leki i "zakrzątnąć" się przy chorym nie narażając go przy tym, na jeszcze większe cierpienia - dlaczego nie? Już wolałbym przy sobie prof. kardiololgii, jak przyuczonego wolontariusza czy mającą pod swymi skrzydłami 40 pacjentów - pielęgniarką.

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2021, 11:58 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1216
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
ldawid pisze:
Czy są jakieś przeciwwskazania? Wiem, wiem ... specjalizacja ale ... jeśli umie obsługiwać respirator, ECMO, podać leki i "zakrzątnąć" się przy chorym nie narażając go przy tym, na jeszcze większe cierpienia - dlaczego nie?

Potężne!
Podłączenie respiratora dla służby zdrowia, to nic . Obsługa , to lekarz specjalista , z dużym doświadczeniem! Tych nie ma , a na dodatek kiedy mieli nabyć doświadczenie , jak w większości szpitali nie było respiratorów.
Przy pierwszych zakupionych partiach szpitale nie umiały skalibrować aparatury- były takie przypadki.Respirator źle zastosowany , ustawiony, rozwala pomału płuca.
To nie moje ,, mądrości" , to ordynator i specjalista od dróg oddechowych jednego z większych szpitali w Krakowie.
Jeszcze raz , jak taki kryzys kadrowy to czemu pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem siedzą w rejestracji a wolontariusze mają opiekować chorych?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 308 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji