FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 17 kwietnia 2024, 00:57 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 lutego 2022, 21:54 - wt 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Koledzy,
nadzszedł czas decyzji,którą na Związku nalewarkę wpisać na refundację.Prośba z kategorii" Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie"
W załączeniu,może komuś z podobnym dylematem sie przyda,zestwienie cech ocu urządzeń.
Porównywane sprzęty:
https://lyson.com.pl/dozowanie-miodu/50 ... 84351.html
https://www.konigin.pl/dozowanie-miodu/ ... cznym.html
Będę wdzięczny za każą radę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2022, 21:57 - wt 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
obiecany załącznik do nalewarki i odsklepiarki


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2022, 13:36 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Znajomy ma od Łysonia i zadowolony. Ja osobiście nic już u Łysonia nie kupię bo wszystko co kupiłem się psuje, więc wybrał bym Konigin tym bardziej że jest od Swentego, a to raczej dobry sprzęt, inna liga niż Łysoń.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2022, 20:49 - śr 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
wybrał bym Konigin tym bardziej że jest od Swentego, a to raczej dobry sprzęt, inna liga niż Łysoń.[/quote]

Dzięki Lenin,

tak,to będzie Konigin.Przeważyła mozliwośc "zapamiętania" 20 ustawień pojemności nalewania w porrównaniu z łysoniowskim.....1 nstawieniem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2022, 09:58 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dopytaj jeszcze o serwis w razie awarii. Czy naprawiają na miejscu czy trzeba odsyłać za granicę.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2022, 15:05 - czw 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Lenin pisze:
Czy naprawiają na miejscu czy trzeba odsyłać za granicę.


w razie problemów, daja list przewozowy i jedzie bezkosztowo dla klienta do Svientego,w Polsce nie naprawiają.Aha,gwarancja 4 lata,dwukrotnie dłuzsza od łysoniowskiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2022, 12:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zastanawia mnie co jest w tym sprzęcie za 20tys że to tyle kosztuje. W tym budżecie można kupić całkiem przyzwoity samochód. Kilka nowych przyczep dwuosiowych z plandeka i można by tak wymieniać. Co to za technologia kosmiczna jest użyte do wszystkiego co ma związek z pszczelarstwem. Osobiście kupię ostatnie 100 korpusów na zaś do pasieki i dziękuję za współpracę. Człowiek głupi inwestował a najwięcej z tego faktu korzystają producenci bo pszczelarstwo. Jeśli się nie jest celebryta z yt i sprzedaje się własny miód który jest miodem a nie własną inwencja twórcza czy zakupem na olx od pośrednika z Ukrainy to coraz trudniej widzieć jakikolwiek dochód. Oczywiście mowa o sytuacji kiedy liczymy wydatki, własną pracę wyceniamy przynajmniej na kwotę minimalnego wynagrodzenia. Pasiekę prowadzę od nastu lat i jedyne przyzwoite sezony jakie pamiętam to 2008, 2011, 13, 15 a tak to rownia pochyla.
Z drugiej strony mogę po części rozumieć powód zakupu dekrystalizatorow i rozlewaczy do miodu bo wtedy łatwiej jest rozlać miód czy co to tam jest z beczek 200l na sloiki. Powinni sprzedawać miody ukraińskie w słoikach a w opcji zakupu powinno być naklejanie etykiet z danymi kupującego bo wtedy by żyło się trochę lepiej. Taki to mój smutny komentarz do tego co się dzieje w naszym środowisku pseudo pszczelarskim

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2022, 13:41 - pn 

Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 16:23 - pt
Posty: 70
Lokalizacja: Gniezno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp, LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Gniezno
20000 zł podzielić przez 30 zł/h =~ 666 godzin
666 h * 120 kg =~ 80ton miodu

Po rozlaniu 80 ton urządzenie na siebie zapracuje. Jeśli z refundacją to po 40 tonach.
kwestia skali :)

Kalkulacja i tak jest optymistycznie "kulawa" ktoś przy tym urządzeniu jeszcze musi stać i zakręcać :)

A tak już bez ironii to zakupuje się to pewnie przy większych programach pomocowych w których na coś trzeba kasę wydać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2022, 17:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
TurQs, gdybyś był tak uprzejk
y i wyjaśnił skąd po przemnożeniu 660 godzin x 120kg wzięło się 80 ton miodu? Co to wylicxenie wnosi do tematu? Po ilu latach zwróci się jakąkolwiek inwestycja w takie maszyny a kiedy zacznie na siebie zarabiać? To coś podobnego jak naciąganie ludzi na panele PV, kup panele a może się kiedyś zwrócą natomiast producent monter czy państwo zarabiają z tego tytułu w chwili zakupu.
Dotacje na jedno i drugie powodują chore ceny nieadekwatne do oferowanego sprzętu

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2022, 21:27 - pn 

Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 16:23 - pt
Posty: 70
Lokalizacja: Gniezno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp, LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Gniezno
kudlaty pisze:
TurQs, gdybyś był tak uprzejk
y i wyjaśnił skąd po przemnożeniu 660 godzin x 120kg wzięło się 80 ton miodu? Co to wylicxenie wnosi do tematu? Po ilu latach zwróci się jakąkolwiek inwestycja w takie maszyny a kiedy zacznie na siebie zarabiać? To coś podobnego jak naciąganie ludzi na panele PV, kup panele a może się kiedyś zwrócą natomiast producent monter czy państwo zarabiają z tego tytułu w chwili zakupu.
Dotacje na jedno i drugie powodują chore ceny nieadekwatne do oferowanego sprzętu


120kg można rozlać w godzinę bez problemu ręcznie z dostojnika prosto do sloikow.
120kg X 666h w przybliżeniu daje 80 ton

Napisałem to lekko ironicznie. Uważam, że ten sprzęt nie jest wart tej kwoty. A to maksymalnie uproszczone i nie precyzyjne obliczenie to pokazuje.
Oczywiście w mojej ocenie.
Mam odstojnik mieszczący 200 kg z płaszczem wodny. Z niego rozlewam miód o temperaturze 36 °C do sloikow.
Oglądając materiały dostępne w siedzi pokazujące pracę tego urządzenia jestem przekonany, że ja lejąc prosto z zaworu robie to szybciej niż to urządzenie.
Nie dostrzegam korzyści poprostu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2022, 22:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
TurQs pisze:
Oglądając materiały dostępne w siedzi pokazujące pracę tego urządzenia jestem przekonany, że ja lejąc prosto z zaworu robie to szybciej niż to urządzenie.

:brawo: :brawo:
Mam te same spostrzeżenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 00:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
TurQs, i to ja rozumiem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 06:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Nie sądzę, abyś szybciej nalał, niż urządzenie. Weź pod uwagę, że każdy słoik powinien być zważony, bo jak nalejesz za mało, a ktoś Ci to zważy i złoży skargę. No chyba, że lejecie na oko, albo z górką - wtedy tracisz słoik na tych 120.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 08:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8668
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku pisze:
Nie sądzę, abyś szybciej nalał, niż urządzenie. Weź pod uwagę, że każdy słoik powinien być zważony, bo jak nalejesz za mało, a ktoś Ci to zważy i złoży skargę. No chyba, że lejecie na oko, albo z górką - wtedy tracisz słoik na tych 120.


Prowadzę pasiekę a nie rozlewnie cudzych miodów. Gdybym prowadził rozlewnie może bym się przejmował. Nawet dozowniki nie leją idealnie. Pan Bóg po to dał oczy xeby lać na oko. Wystarczy tylko zwarxyc kilka wyrywkowych słoików żeby wiedzieć ile trzeba lać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 08:41 - wt 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
kudlaty pisze:
Prowadzę pasiekę a nie rozlewnie cudzych miodów.

Dobrze rozumiem,że w/g Ciebie posiadacz takiej nalewarki z definicji rozlewa cudze miody, metkuje swoimi danymi wyczepując znamiona oszustwa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 10:16 - wt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 16:23 - pt
Posty: 70
Lokalizacja: Gniezno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp, LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Gniezno
adamjaku pisze:
Nie sądzę, abyś szybciej nalał, niż urządzenie. Weź pod uwagę, że każdy słoik powinien być zważony, bo jak nalejesz za mało, a ktoś Ci to zważy i złoży skargę. No chyba, że lejecie na oko, albo z górką - wtedy tracisz słoik na tych 120.


Na etykiecie adnotacja "+-10g" załatwia sprawę.
Nie miałem na celu odstręczania od zakupu a pokazanie w mojej oceny, że jest to nie opłacalna inwestycja.

Wzorując się na poniższym filmie (od 2:30 nagrania) przerobiłem zawór.
Do słoika leci szybko i precyzyjnie. Bez kapania po zamknięciu zaworu i brudzenia słoików. Naprawdę polecam.
https://youtu.be/6tDOWaNTEtk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 11:15 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
TurQs, Dzieki ,jeżeli się sprawdzi to ,
Cytuj:
"uratowałeś nam życie dozgonna wdzięczność"
:D
Tak na serio optujemy u właściciela i admina żeby "doinstalować" przycisk pod postem
Pomógł tutaj by się przydał . :okok:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 11:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
adamjaku pisze:
Weź pod uwagę, że każdy słoik powinien być zważony,


U mnie taki zestaw załatwia sprawę.Waga ,co prawda ,kuchenna ,bez legalizacji ale dokładniejsza od "oka".


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 12:37 - wt 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 376
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
TurQs pisze:

Na etykiecie adnotacja "+-10g" załatwia sprawę.


Niestety nie. Tak było za komuny. Teraz masz podać masę netto bez źadnych plus minus. Pomiaru zgodności dokonuje się metodą referencyjną opisaną bodajże w ustawie o miarach i wagach, która oczywiście dopuszcza pewien margines błędu dla badanej próbki.

Pozdrawiam metrycznie Beeskit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 12:51 - wt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 16:23 - pt
Posty: 70
Lokalizacja: Gniezno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp, LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Gniezno
Beeskit pisze:
TurQs pisze:

Na etykiecie adnotacja "+-10g" załatwia sprawę.


Niestety nie. Tak było za komuny. Teraz masz podać masę netto bez źadnych plus minus. Pomiaru zgodności dokonuje się metodą referencyjną opisaną bodajże w ustawie o miarach i wagach, która oczywiście dopuszcza pewien margines błędu dla badanej próbki.

Pozdrawiam metrycznie Beeskit


Dobrze, że nie sprzedaję miodu w sklepach. Ile jest z tym problemów.
Moi klienci raczej nie będą otwierać słoika komisyjnie przy urzędniku aby sprawdzić masę netto w opakowaniu. Do tego nie mam banderoli, która dawała by jakąś gwarancję, że słoik nie został otwarty przed pomiarem przez osoba trzecia która wyjadła z niego 2 łyżeczki miodu.
Nie przesadzajmy :) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 13:31 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
TurQs pisze:
Nie przesadzajmy

Na innym forum czytałem ,że Urząd Miar ,przeprowadzał u pszczelarzy sprzedajacych miód w opakowaniach jednostkowych , kontrolę legalizacji wag .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 14:56 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
No i to właśnie w machinach biurokratycznych jest najbardziej wkurzające.
Mniej ważne jest czy w słoiku jest tyle i le być powinno, najważniejsze żeby była legalizacja wagi - bo to pozwala ściągnąć z człowieka kolejny haracz.

Ale mimo tego "nie przesadzajmy" - jeżeli nawet jakaś jedna kontrola na milion wyda jakieś zalecenie pokontrolne...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 16:13 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Takie wizyty mieli też pszczelarze z naszego forum.
Instytucja to IJHAS jeżeli nie przekręciłem.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 21:09 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Z tego co pamiętam to kara za brak wagi z legalizacją wynosi 5tyś.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2022, 21:12 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1182
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Samo nalewanie nalewarką na pewno jest szybsze niż ręcznie tu nie ma dyskusji, natomiast trzeba ten sprzęt jeszcze umyć i tu już mam wątpliwości czy sumując obie czynności oszczędzamy.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2022, 20:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 czerwca 2015, 17:35 - pt
Posty: 451
Lokalizacja: Świętokrzyskie - k. Jędrzejowa
Ule na jakich gospodaruję: WLP18
Miejscowość z jakiej piszesz: Siemianowice Śląskie
Lenin pisze:
Samo nalewanie nalewarką na pewno jest szybsze niż ręcznie tu nie ma dyskusji, natomiast trzeba ten sprzęt jeszcze umyć i tu już mam wątpliwości czy sumując obie czynności oszczędzamy.

Oglądałem filmik reklamowy nalewarki od Svientego i aż żal było jak po rozlaniu odstojnika 150 litrów własnego miodu na to cudeńko się patrzyło... ale zawsze jest ale. Najpierw miód musiał być standaryzowany czyli jego gęstość musiała być jednakowa w całej masie rozlewanej... a ja jak rozlewam na wagę to widać, że pierwszy jest gęstszy, a na koniec leci lżejszy... :). To urządzenie nie waży, ale odmierza ilość płynu w czasie... i trzeba go ustawić do aktualnej masy/ ciężaru właściwego miodu tej partii. Czyli co odstojnik np. 200 litrów to ustawiamy od nowa.... no chyba, że ktoś ma zbiornik 20 000 litrów na kołach... to tylko raz będzie ustawiał.... Niech będzie, że to nie problem... :). Teraz po rozlaniu to następny termin rozlewania jest zwykle za jakieś 3 tygodnie więc trzeba to wszystko umyć: pompa tłocząca do rozlewarki, węże łączące no i to cudo do rozlewania, które składa się z pompy zębatkowej... Na filmie nigdy nie pokazują mycia po pracy, ale domyślam się, że trzeba napełnić zbiornik/odstojnik wodą z środkiem myjącym -odkażającym, dobrze penetrującym by te wszystkie zakamarki zębatek dobrze umyć, następnie puścić to w normalnej pracy niech to płucze/ myje, na koniec wysuszyć, nasmarować/przeprowadzić konserwację....
Po 3 tygodniach to nie wiem czy kolejny raz trzeba myć, a czy chemia na tyle "trzymie", że można puszczać miód.... znaczy miód z rury będzie...:)
Dla bardziej zorganizowanych to można pewnie mycie ograniczyć do dwóch razy czyli jeden przed sezonem i jeden po sezonie, ale pod warunkiem , że ww. odstojnik miodu przyjeżdża do rozlewacza codziennie świeży... i jest praca ciągła... :) Kurcze ile to pszczół by trzeba zatrudnić.. :)
Na koniec napiszę, że założyłem pasiekę właśnie po to by nie kupować miodu z rury... a mieć go prosto z ula/pasieki. No, ale ja już tak mam i nie wszyscy muszą robić tak samo :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2022, 07:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Andrzej33 pisze:
nadzszedł czas decyzji,którą na Związku nalewarkę wpisać na refundację.Prośba z kategorii" Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie"
W załączeniu,może komuś z podobnym dylematem sie przyda,zestwienie cech ocu urządzeń.
Porównywane sprzęty:
https://lyson.com.pl/dozowanie-miodu/50 ... 84351.html
https://www.konigin.pl/dozowanie-miodu/ ... cznym.html
Będę wdzięczny za każą radę

W przypadku nalewania do słoików 560ml+ nalewarka nie jest potrzebna. Pomijając koszty samego urządzenia, potrzeba dodatkowo sprzet pomocniczy, dochodzą elementy konserwacji urządzenia, koszty przechowywania(pomieszczenie) rozbudowanego parku maszynowego.

A teraz realny scenariusz użyteczności urządzenia: np nalewanie do słoików tz próbek 50ml lub 100ml. Jeśli masz odpowiedni zbyt do hoteli, pensjonatów na małe słoczki :mrgreen: Dodatkowo przy tak małych pojemnościach bardzo ważna jest powtarzalność dawkowania ilości. W naszym przypadku przykładowa powtarzalność +/-10% daje już stosunkowo duży rozrzut. Pytanie czy przy małych objetościach (50ml) powtarzalność +/-10% wciaż będzie
utrzymywana
Kilka lat temu się orietowałem - sprzet do rozlewania od firmy "Ł" był wersją dla ubogich. Alternatywą był chyba dozownik pojemnościowy ze stajni producenta maszyn dla przemysłu spożywczego.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2022, 10:06 - śr 

Rejestracja: 11 kwietnia 2014, 16:23 - pt
Posty: 70
Lokalizacja: Gniezno
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp, LN 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Gniezno
baru0 pisze:
TurQs, Dzieki ,jeżeli się sprawdzi to ,
Cytuj:
"uratowałeś nam życie dozgonna wdzięczność"
:D
Tak na serio optujemy u właściciela i admina żeby "doinstalować" przycisk pod postem
Pomógł tutaj by się przydał . :okok:


Tak przerobiony zawór działa u mnie
https://youtube.com/shorts/s_MLKb3W7fE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji