FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 czerwca 2022, 19:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
Byłem dzisiaj w kilku marketach albo brak cukru albo cena w okolicsch 4.6pln/kg i jest, mąkę ciężko znaleźć poniżej 3pln za kg. Sloiki 2.5pln od sztuki i są od ręki albo 1.3pln i czeka się na dostawę miesiąc


Konfederacja ma zaprzyjaźnionego sprawcę tej drożyzny ! I co - może go poproszą by się chlopisko trochę uspokoił ?

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 czerwca 2022, 21:00 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
KNIEJA pisze:
Konfederacja ma zaprzyjaźnionego sprawcę tej drożyzny ! I co - może go poproszą by się chlopisko trochę uspokoił ?


Myślisz że Putin ich posłucha? ;-)

W Auchan ~3,5zł/kg, wziąłem do przetworów 50kg i musiałem rozdzielać na dwa paragony bo co prawda pani nie dostała zakazu sprzedaży "hurtowej". Ale wolała rozbić sprzedaż żeby jej nikt nie robił wyrzutów.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 czerwca 2022, 23:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cukier "buraczany" to okres 1-Wojny Swiatowej [podobnie jak proch sztrzelniczy bez saletry naturalnej] :roll: .potrzeba jest "matką wynalazków".Kwestja zasadniczą jest fakt kto ponosi kaszty :pala:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 28 czerwca 2022, 23:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
kudlaty pisze:
Byłem dzisiaj w kilku marketach albo brak cukru albo cena w okolicsch 4.6pln/kg i jest, mąkę ciężko znaleźć poniżej 3pln za kg. Sloiki 2.5pln od sztuki i są od ręki albo 1.3pln i czeka się na dostawę miesiąc


Konfederacja ma zaprzyjaźnionego sprawcę tej drożyzny ! I co - może go poproszą by się chlopisko trochę uspokoił ?


Taaa jasne TVP i TVN. Niekontrolowany dodruk makulatury, zamknięcie całej gospodarki, pchanie kasy od 2 lat miliardów PLN w kieszenie prywatnych koncernów. Obniżenie stóp procentowych niemalże do 0 żeby władować setki tysięcy Polaków w aferę kredytowa która przebije ta z frankowiczami. Systematyczne wykańczanie polskiego rolnictwa wszystko wina Putina. Towarzyszy z PZPR poszukaj w Pisie po, SLD i innych magdalenkowych pomiotów z balcerowiczem, geremkiem, kwaśniewskim, Wałęsa czy szogunem . Jedynym gościem który interesował się losem Polaków był Lepper ale odwiedził go w piątek seryjny samobójca i skończyło się na powieszeniu na klamce od drzwi. Jak jeszcze żył trafnie przewidział lata temu to co będzie się działo obecnie w pl

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 12:41 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nikt nikogo nie władował w kredyty. Chcącemu nie dzieje się krzywda, a po tym jak frankowicze zaczęli udawać że nikt im nie powiedział o ryzyku kursowym, to się zabezpieczały i każdy dostawał razem z innymi papierami do podpisu symulację wysokości rat w razie sporego wzrostu stóp procentowych.
Choć fakt, jak podpisywałem umowę to nie spodziewałem się że pisuary pospołu z konfiarzami i kukizami aż tak zrujnują gospodarkę.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 15:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
Spokojnie na razie stopy są jeszcze trochę niższe niż w 2009 jak ja żeniłem się z moim bankiem, problem w tym, że od tego czasu wszystko inne poszło w p...u do góry, a jeszcze nie koniec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 15:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
asan pisze:
Nikt nikogo nie władował w kredyty


no nie wiem... ja bym tu polemizował... np rok temu przy tych rekodowo niskich stopach %... 3 osobowa rodzina + tj. mąż, żona + 1 dziecko z dochodem 8000 netto (co daje 2666 zł na osobę) mogli zaciągnąć kredyt na prawie 600.000 zł... tj z maksymalną ratą wynoszącą wtedy 3500 zł... - czyli niby na życie po opłaceniu rat zostawało im wtedy 4500 zł.. co daje 1500 na osobę... teraz... nagle ta zdolność zmalała do 270 tys zł... czyli o ponad 50%... ale rata taka sama tez 3500 zł dla tej kwoty 270 tys krdytu... - tylko co co wzieli "pod korek rok temu" te 600.000 mają do spłaty raty teraz w wysokosci 7000 zł... - czyli na zycie zostaje 1000 zł na 3 osoby... - ogollnie to zawsze mi się to wydawało nienormlane... te "max zdolnosci kredytowe" - i tu bank powinien się "martwić" skoro tak wyliczył... to niech on ponosi teraz ryzko - wszak to on dał taki wysoki "kredyt" a jest przeciez instytucją z masą sepcjalistów - np. aktuariuszy co zarabiają teraz po 50-70 tys brutto ..... tyle że problemem jest to ze bank nie ponosi ryzyka to sobie tak daje te kredyty "pod korek" - a nie ponosi ryzyka... bo w PL nie ma kredytów hipotecznych... tj nie mozesz oddać kluczy i być wolnym.. w PL są kredyty pseudohipoteczne - tj... zabiorą ci mieszkanie... zlicytują przez komornika... a jak zabraknie z tego kasy.. to dalej musisz spłacić to czego brakuje - wejdą na pensje... i tu jest pies pogrzebany własnie... kredyt hipoteczny powinien byc zabezpieczony tylko na nieruchomości.. i koniec... wtedy banki (kredytodawcy) by inaczej patrzyli bo liczyłyby się z problemem "ceny" - a teraz jak nawet ceny nierychomosci spadną o np. 30% to i tak te 30% odzyskają bo przecież kredyt jest zabezpieczony też "na osobie"... a nie tylko na nieruchomosci...

a i nie ma co porównywać "tego co było kiedyś" ze stopy były juz tez kiedys takie wsokie i nic sie nie działo... bo jak stopy byly wysokie to i zdolnosc kredytowa była niższa... a chałupa w sensie taki przecietny domek pod miastem... kosztowała 200-250 tys a nie 1 mln up... a 8% od 250 tys a 1 mln robi różnce... -a zarobki tak szybko nie rosną aby dalo radę porsadzic sobie z takim problemem - teraz do wyborów wymayslac beda swoje tarcze etc inne "wakacje kredytowe" byle wygrac wybory a po wyborach to się "rozleje" to wszytsko - bo te tarcze własnie powdoują ze inflacja się rozkreca - wszak walka z inflacja polega na tym aby zabrac ludziom pieniadze a nie "zostawiać" w portfelu aby dalej kupowali i wydawali napędzając inflacje.. jak chca walczyc z inflacja to jedyne obniżki powinny iśc w kierunku ceny energii i paliw aby one były jak najtańsze bo to własnie one napędzają tą inflacje..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 16:11 - śr 

Rejestracja: 24 kwietnia 2014, 21:06 - czw
Posty: 223
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Londyn
asan pisze:
Nikt nikogo nie władował w kredyty. Chcącemu nie dzieje się krzywda, a po tym jak frankowicze zaczęli udawać że nikt im nie powiedział o ryzyku kursowym, to się zabezpieczały i każdy dostawał razem z innymi papierami do podpisu symulację wysokości rat w razie sporego wzrostu stóp procentowych.
Choć fakt, jak podpisywałem umowę to nie spodziewałem się że pisuary pospołu z konfiarzami i kukizami aż tak zrujnują gospodarkę.


A od kiedy to konfederacja rządzi??? Albo chociaż głosuje za durnymi pomysłami PiSu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 16:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
tomi007 pisze:
asan pisze:
Nikt nikogo nie władował w kredyty


no nie wiem... ja bym tu polemizował... np rok temu przy tych rekodowo niskich stopach %... 3 osobowa rodzina + tj. mąż, żona + 1 dziecko z dochodem 8000 netto (co daje 2666 zł na osobę) mogli zaciągnąć kredyt na prawie 600.000 zł... tj z maksymalną ratą wynoszącą wtedy 3500 zł... - czyli niby na życie po opłaceniu rat zostawało im wtedy 4500 zł.. co daje 1500 na osobę... teraz... nagle ta zdolność zmalała do 270 tys zł... czyli o ponad 50%... ale rata taka sama tez 3500 zł dla tej kwoty 270 tys krdytu... - tylko co co wzieli "pod korek rok temu" te 600.000 mają do spłaty raty teraz w wysokosci 7000 zł... - czyli na zycie zostaje 1000 zł na 3 osoby... - ogollnie to zawsze mi się to wydawało nienormlane... te "max zdolnosci kredytowe" - i tu bank powinien się "martwić" skoro tak wyliczył... to niech on ponosi teraz ryzko - wszak to on dał taki wysoki "kredyt" a jest przeciez instytucją z masą sepcjalistów - np. aktuariuszy co zarabiają teraz po 50-70 tys brutto ..... tyle że problemem jest to ze bank nie ponosi ryzyka to sobie tak daje te kredyty "pod korek" - a nie ponosi ryzyka... bo w PL nie ma kredytów hipotecznych... tj nie mozesz oddać kluczy i być wolnym.. w PL są kredyty pseudohipoteczne - tj... zabiorą ci mieszkanie... zlicytują przez komornika... a jak zabraknie z tego kasy.. to dalej musisz spłacić to czego brakuje - wejdą na pensje... i tu jest pies pogrzebany własnie... kredyt hipoteczny powinien byc zabezpieczony tylko na nieruchomości.. i koniec... wtedy banki (kredytodawcy) by inaczej patrzyli bo liczyłyby się z problemem "ceny" - a teraz jak nawet ceny nierychomosci spadną o np. 30% to i tak te 30% odzyskają bo przecież kredyt jest zabezpieczony też "na osobie"... a nie tylko na nieruchomosci...

a i nie ma co porównywać "tego co było kiedyś" ze stopy były juz tez kiedys takie wsokie i nic sie nie działo... bo jak stopy byly wysokie to i zdolnosc kredytowa była niższa... a chałupa w sensie taki przecietny domek pod miastem... kosztowała 200-250 tys a nie 1 mln up... a 8% od 250 tys a 1 mln robi różnce.


A ja bym nie polemizował, nikt nikomu nie każe brać kredytu, umowa jest i regulamin, można się zapoznać. Biorąc kredyt na 20-35 lat nie można liczyć, że nic nigdy się nie stanie i zawsze będzie różowo. Do tego jak ktoś idzie va bank i nie ma zaworu bezpieczeństwa nie powinien brać kredytu. Dodatkowo nigdy nie czekasz na komornika tylko próbujesz sprzedać wcześniej. Kolejna sprawa, nawet teraz przeciętny domek pod miastem spokojnie można ogarnąć za 200-250k + działka pod klucz nie trzeba od razu miljona, kwestia pod jakim miastem i jakim systemem co budujemy. Czasem trzeba ten wymarzony domek przyciąć do rzeczywistości by nie utopić rodziny, pół biedy jak nie ma dzieci, gorzej jak są i to małe. Bo branie kredytu przez osobę fizyczną, który pochłania na starcie 45% dochodów i braku jakiegokolwiek zabezpieczenia w razie nieprzewidzianego to głupota według mnie.

Ludzie dali się omamić amerykańską wizją która już nie istnieje, o ile istniała kiedykolwiek. Nie mam nic, jestem młody biorę kredyt i mam coś, jak spłacę w wieku 55 lat, o ile nie wezmę kolejnego by moje dzieci skończyły jakiś uniwerek, no bo u nich to niestety kosztuje sporo.
Kredyty są dobre jak nie masz gotówki, a masz majątek, bo w razie czego jest pole manewru. Albo gdy trochę brakuje do zrobienia interesu na którym się zarobi.
Są ludzie którzy biorą kredyt by jechać na wakacje i potem go spłacają do kolejnych, ja biorę kredyt by kupić maszynę, zrobić czegoś remont i zarabiać na tym, by nie musieć brać kredytu na wakacje tylko na to zarobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 18:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lichwa lichwa pozostanie. Okradziono tych ludzi którzy mieli oszczędności całego życia. Ja za materiały place rok do roku x 100% i więcej. Tych z kredytami Okradziono kilka razy kupili mieszkania albo wybudowali domy za rekordowo wysokie ceny i muszą jeszcze płacić raty x 2 a pewno i więcej

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 19:19 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jakie znowu okradli? Chcieli to kupili mieszkanie na kredyt i tyle. Mogli dalej siedzieć w wynajętym gdzie sam koszt wynajmu często był podobny jak rata kredytu. Nie każdy może mieszkać z rodzicami i nie każdy jest genetycznie obciążony dostatecznym bogactwem by sobie po prostu kupić.
Budowali na górce? No to mogli poczekać, albo budować wcześniej.
Wiem o ile poszły materiały bo liczyłem koszt remontu dachu rok temu, ale jak głupi czekałem z zakupem materiałów i kupowałem w tym roku. Pluję sobie w brodę oczywiście, ale nawet jeśli ceny spadną to nie będę okradziony. Będę miał droższy, ale szczelny dach nad głową.
Jak ktoś od Ciebie kupi odkład, a później znajdzie taniej to go okradłeś?
O wysokości rat pisałem wcześniej. Jak bierzesz kredyt, to dostajesz dużo papierów. Między innymi ile w sumie spłacisz (u mnie to ok 100% odsetek skumulowanych) oraz jak może skoczyć rata w razie dużego wahnięcia stóp.
Jeśli ktoś bierze kredyt którego rata, przy wyjątkowo niskich stopach zabiera ponad połowę dochodu to jest ryzykantem. Wolni ludzie mogą być ryzykantami, jeśli chcą.
Do szewskiej pasji mnie doprowadzało gdy bank mi tłumaczył że kredyt XXX jest za wysoki i oni proponują 1/3 tego. Nie szło przetłumaczyć że 1/3 tego co wnioskuje nie wystarczy na to, na co potrzebuję kredyt. Na szczęście zmieniłem bank, na taki z bardziej liberalnym podejściem.
Wojti, konfa to przystawka i głosuje jak im każą za każdym razem gdy brakuje głosów i im rzucą jakiś ochłap, praca dla żony, stołek w radzie nadzorczej itp.

Tomi, a jak przyszedł złodziej i mnie okradł to moja wina bo miałem i go kusiło?

Aktuariusz pracuje dla banku, jego zadaniem jest liczyć tak że się bankowi opłacało. Chciałbyś kredytu powiązanego wyłącznie z nieruchomością. Ale co w przypadku gdy cena rośnie, nieruchomość kupiłeś na dołku i jeszcze pomieszkałeś, chciałbyś sprzedać i spłacić. No ale przecież nieruchomość jest powiązana z kredytem. Czyli bank zabiera wszystko. Czy postulujesz by bank ponosił wyłącznie ryzyko straty?

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 19:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
Lichwa lichwa pozostanie. Okradziono tych ludzi którzy mieli oszczędności całego życia. Ja za materiały place rok do roku x 100% i więcej. Tych z kredytami Okradziono kilka razy kupili mieszkania albo wybudowali domy za rekordowo wysokie ceny i muszą jeszcze płacić raty x 2 a pewno i więcej


Trafna diagnoza ! Szkoda tylko że najeść się nie da na zapas

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 20:50 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Chłopaki! Zadam kontrolne pytanie: dlaczego nie jeżdżę lamborgini?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 21:00 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 01 czerwca 2022, 09:52 - śr
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Śląsk
Wydaje mi się, że to temat o cenie cukru....

A kredyty należy brać w walucie, w której się zarabia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 21:07 - śr 

Rejestracja: 03 grudnia 2007, 23:00 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: grudziadz
Witam. Panowie na temat,to nie jest forum bankowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 21:16 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
astroludek pisze:
Chłopaki! Zadam kontrolne pytanie: dlaczego nie jeżdżę lamborgini?


Bo wolisz John Deer?

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 21:24 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
asan pisze:
Bo wolisz John Deer?


Nie :) Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo mnie na to nie stać (a nie dlatego że jestem z krakoskiego:) )

I to jest kwintesencja tego o czym dyskutujecie w temacie o cenie cukru ;)
Wiem że to jest politycznie niepoprawne i tym barany nie wygrają wyborów, ale ktoś kiedyś powiedział że ludzie nie mogą mieć tego na co ich nie stać. Do tego niestety większość ludzi - jak to młodzież mówi - nie umie w matematyke i potem te lamenty z kredytami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 21:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek pisze:
asan pisze:
Bo wolisz John Deer?


Nie :) Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo mnie na to nie stać (a nie dlatego że jestem z krakoskiego:) )

I to jest kwintesencja tego o czym dyskutujecie w temacie o cenie cukru ;)
Wiem że to jest politycznie niepoprawne i tym barany nie wygrają wyborów, ale ktoś kiedyś powiedział że ludzie nie mogą mieć tego na co ich nie stać. Do tego niestety większość ludzi - jak to młodzież mówi - nie umie w matematyke i potem te lamenty z kredytami.


Masz pełna rację tylko że jest jedno ale przez dostęp do kredytów z czapy+ rozdawnictwo ceny wszystkiego wystrzeliły w kosmos. Cierpią też Ci co kupują za gotówkę. Producenci materiałów budowlanych i wszystkiego z tym związanego w ciągu 2 ostatnich lat podwoili swoje majątki. Można mówić że inflacja kogoś nie dotyczy bo zawsze kupuje za 100pln ale to raczej nie ten kierunek myślenia :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 29 czerwca 2022, 22:00 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
kudlaty, no dlatego napisałem że większość ludzi nie umie w matematyke, do tego są - użyje eufemizmu - nierozumni i głosują na tych co rozdają kasę. Obecnie mamy w kraju stan który nazywam "wczesnym Putinem". Ale myśle że nie ma co ciągnąć tematu polityki, bo to temat o cukrze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena cukru
Post: 30 czerwca 2022, 00:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Może zmienimy temat postów ? :wink:
Ceny cukru [komentarze ] a preferencje wyborcze :pl:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 12:31 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
astroludek pisze:
ale ktoś kiedyś powiedział że ludzie nie mogą mieć tego na co ich nie stać. Do tego niestety większość ludzi - jak to młodzież mówi - nie umie w matematyke i potem te lamenty z kredytami.

Tu nikt nie mówi o dobrach luksusowych. Większość ludzi nawet nie umiejąc matematyki dobrze wyliczyła swoje możliwości przed udaniem się do banku , a jeżeli nie umieją tego zrobić ,to od tego jest bank ze swoimi specjalistami.
W interesie obywateli to państwo ma trzymać łapę nad poczynaniami banków . Wyżej przytoczony system kredytów hipotecznych W USA i nie tylko , sprawdza się , a u nas co ? Nie dało by się tak doić ? Proszę spojrzeć na zyski banków w dobie kryzysu , oczywiście nie polskich .
Pożyczyłem od sąsiada szpadel na tydzień . Za to mam mu dać 0,7 l.
Po tygodniu sąsiad żąda szpadel + kopareczkę :D
A może by tak ryzyko zmian stóp procentowych przerzucić na banki :oczko:
W dużej mierze tak jest na zachodzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 12:59 - czw 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 314
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Kto ustala stopy procentowe - Banki ? Banki dorzucają tylko marżę. Przynajmniej tak u mnie jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 13:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Kupiłem inwestowany w wiadrach , bo są małe oszczędności i roboty mniej . Starym zwyczajem wystawie puste pod drogę i ludziska ucieszę :D

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 15:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Kupiłem inwestowany w wiadrach , bo są małe oszczędności i roboty mniej . Starym zwyczajem wystawie puste pod drogę i ludziska ucieszę :D


A takie paradne miałeś mieszadło do cukru :pala:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 19:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
kudlaty pisze:
KNIEJA pisze:
Kupiłem inwestowany w wiadrach , bo są małe oszczędności i roboty mniej . Starym zwyczajem wystawie puste pod drogę i ludziska ucieszę :D


A takie paradne miałeś mieszadło do cukru :pala:


Człowiek na starość szuka wygód , co innego wy młode sraluchy :haha:

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 21:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
lalux5 pisze:
system kredytów hipotecznych W USA i nie tylko , sprawdza się ,

Aaa, i to dlatego tak łagodnie przeszli przez ten kryzys finansowy w latach 2008-2009 zapoczątkowany właśnie zapaścią na rynku pożyczek hipotecznych...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2022, 08:46 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
JM pisze:
lalux5 pisze:
system kredytów hipotecznych W USA i nie tylko , sprawdza się ,

Aaa, i to dlatego tak łagodnie przeszli przez ten kryzys finansowy w latach 2008-2009 zapoczątkowany właśnie zapaścią na rynku pożyczek hipotecznych...

Udało im się wywołać kryzys :oczko:
System kredytów hipotecznych w USA jest o wiele bardziej ,,ludzki" dla zwykłego obywatela niż w Polsce. Nie stać Cię na spłatę , nie dajesz radę bank zabiera , ale nie na takich warunkach jak u nas . Jeszcze możesz ogłosić upadłość.Na dodatek na taki procent jak u nas , to malo kto by pożyczał .Bańka spekulacyjna w budownictwie musiała pęknąć , tak jak i u nas się stanie . Równano całe niedokończone osiedla , aby odzyskać tereny.
Może USA to nie najlepszy przykład , mają drukarnie zielonych , to oni ustalają reguły gry :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2022, 12:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
JM pisze:
lalux5 pisze:
system kredytów hipotecznych W USA i nie tylko , sprawdza się ,

Aaa, i to dlatego tak łagodnie przeszli przez ten kryzys finansowy w latach 2008-2009 zapoczątkowany właśnie zapaścią na rynku pożyczek hipotecznych...

Udało im się wywołać kryzys :oczko:
System kredytów hipotecznych w USA jest o wiele bardziej ,,ludzki" dla zwykłego obywatela niż w Polsce. Nie stać Cię na spłatę , nie dajesz radę bank zabiera , ale nie na takich warunkach jak u nas . Jeszcze możesz ogłosić upadłość.Na dodatek na taki procent jak u nas , to malo kto by pożyczał .Bańka spekulacyjna w budownictwie musiała pęknąć , tak jak i u nas się stanie . Równano całe niedokończone osiedla , aby odzyskać tereny.
Może USA to nie najlepszy przykład , mają drukarnie zielonych , to oni ustalają reguły gry :oczko:


No właśnie bierzesz kredycik na dom nie wiesz ile właściwie masz do oddania i odpowiadasz nie tylko nieruchomością na którą się zadłużasz ale całym swoim majątkiem. Prawdopodobnie jesteśmy jedynym takim krajem na świecie gdzie tak jest. Ludzie w Niemcach, Angli itp mają kredyty że stałym oprocentowaniem przez cały okres spłaty do max 2 procent czyli mniej niż inflacja w każdym wariancie i na takim kredycie zarobi i biorący go i bank bo i tak pożycza pieniądze których nie ma nawet w postaci pieniędzy które są u niego zdeponowane. Banki z 1 tys depozytu potrafią wyczarować 29 tys kredytu. czyli na tysiaku nie swoich pieniędzy zarobić 4x tyle w skali roku., na zachodzie zarabiają tylko 60%. Oprocentowanie powyżej 10 w skali roku nazywano kiedyś lichwa więc obecny system bankowy to już złodziejstwo w czystej postaci

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2022, 13:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
kudlaty,

Piszesz o "systemie kreacji pieniądza"... A to dwie różne sprawy... Bo trzeba pamiętać że aby z tego 1 tys wygenerować 29 tys (przy pewnej stopie rezerwy obowiązkowej) to musi być tak że ta kasa jest tylko w bankach... I polega to na tym że te 29 tys kredytów jednocześnie jest 29 tys depozytów... Także owszem jest to wykreowane "z 1000" Te 29.000 ale to nie są pieniądze banku.. Tylko klientów banku... W sensie ktoś bierze kredyt - płaci z tych pieniędzy komuś... To ten komu płaci ma depozyt w banku.. Dalej bank z tego depozytu udziela kolejnego ktedytu...i tu jest pies pogrzebany.. Bo zauważcie że brakuje kasy na odsetki tj z 1000 wykreowano te przykladowe 29 tys.... Ale tak jak wspominałem - ten kredyt jest też jednocześnie czyimś depozytem....stąd trzeba drukować aby system się nie zawalił i była kasa na spłatę odsetek...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2022, 13:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
stach56 pisze:
Kto ustala stopy procentowe - Banki ? Banki dorzucają tylko marżę. Przynajmniej tak u mnie jest.


A przepraszam czy banki płacą odsetki w wysokości wibid tym co mają oszczędności jak nie to zarabiają cała wysokość stopy referencyjnej... Aktualnie oprocentowanie kont avista to 0 proc.. Lokaty coś tam drgnely ale daleko im do stopy referencyjnej NBP...

Przypomnę
Wibid to stawka miedzybankowa po jakiej banki zakładają "lokaty" Identyczna jak wibor tj stawce po jakiej "pożyczaja od siebie"... Tak więc aby banki były uczciwe to powinny ustalać oprocentowanie kont " Zmienne np w Wibid pomniejszony o 0.25 pp jako marza banku tak samo jak to ma miejsce przy kredycie - a marża mniejsza bo tu nie ma ryzyka niewypłacalności przecież... Wszak klient dał kasę i on ma problem jak bank upadnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2022, 21:55 - pt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
https://www.bing.com/videos/search?q=d% ... &FORM=VIRE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2022, 22:29 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
lalux5 pisze:
Większość ludzi nawet nie umiejąc matematyki dobrze wyliczyła swoje możliwości przed udaniem się do banku , a jeżeli nie umieją tego zrobić ,to od tego jest bank ze swoimi specjalistami.


No własnie bank jest taką instytucją że ma zarabiać pieniądze. Tutaj sentymentów nie ma. Wydoi do cna każdego kto nie umie liczyć.

lalux5 pisze:
W interesie obywateli to państwo ma trzymać łapę nad poczynaniami banków . Wyżej przytoczony system kredytów hipotecznych W USA i nie tylko , sprawdza się , a u nas co ?


Tutaj jesteś w błędzie i to bardzo. Kryzys w 2008 roku wyniknął właśnie z chciwości banków amerykańskich własnie na rynku hipotek. Powstało na ten temat wiele filmów. Obejrzyj chociażby Big short. Bardzo dobry film. Poza tym "Inside job" i wiele innych. Minie troche czasu, ludzie zapomną, banki wrócą do podobnych przekrętów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 05:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek pisze:
Tutaj jesteś w błędzie i to bardzo. Kryzys w 2008 roku wyniknął właśnie z chciwości banków amerykańskich własnie na rynku hipotek. Powstało na ten temat wiele filmów. Obejrzyj chociażby Big short. Bardzo dobry film. Poza tym "Inside job" i wiele innych. Minie troche czasu, ludzie zapomną, banki wrócą do podobnych przekrętów.

Big short kończy się właśnie morałem że za przekręty została ukarana jedną przypadkowa osoba i z kryzysu nie wyciągnięto żadnych wniosków. Ludzie mają problemy ze zrozumieniem że korporacje bankowe stoją ponad prawem. Im państwo słabsze tym wiedzie się im lepiej. W naszym kartonowym gdzie premier i inni poplecznicy wywodzą się z systemu bankowego i do którego pewno niedługo wrócą pracować widać to gołym okiem. W bardziej cywilizowanych krajach w zachodniej części Europy ludzie wiedzą ile pożyczają i ile mają do oddania na mają nawet stałe oprocentowanie od początku do końca spłaty. Banki nie są instytucjami dobroczynnymi ale to co robią od lat w naszym kraju to kradzież bo lichwa to mało powiedziane

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 09:02 - sob 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
kudlaty, lepiej powiedz czy już ociepliłeś dom na zime i zacząłeś mniej jeść? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 09:15 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Cały dzień chodzę po polu golfowym szukając szczawiu i elit, nawet mirabelki wycięli. Choć może to dobrze że elit nie było, bo mi mnie jakiś rozjechał wózkiem golfowym po pijaku ;-)
A nocą gdy gajowy śpi, idę na chrust i zakładać paści bo zima będzie mroźna, bez opału i z cenami jak u schyłku PRLu...

PS. kredyt ze stałym oprocentowaniem mógłby się udać gdybyśmy byli w strefie euro. Niestety nie weszliśmy do niej i bolszewicy sobie drukują papierki, rezerwy złota już pewnie przepisane na żony i przy stałym oprocentowaniu na 10 czy 20 lat, pożyczyłbyś na dom, a oddał na paczkę fajek.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 09:52 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
astroludek pisze:
kudlaty, lepiej powiedz czy już ociepliłeś dom na zime i zacząłeś mniej jeść? :)

Nowoczesny dom , na południowym stoku , nawet chrustu nie potrzebuje do ogrzewania. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 13:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
astroludek pisze:
kudlaty, lepiej powiedz czy już ociepliłeś dom na zime i zacząłeś mniej jeść? :)

Nowoczesny dom , na południowym stoku , nawet chrustu nie potrzebuje do ogrzewania. :haha:


Na zimę będę obkładał krowim g..nem żeby było swojsko i ekologicznie.
Co do jedzenia to od dawna jem tyle co dzieci w etiopi, bida panie taka że nawet z fotowoltaiki nie chcą dzwonić :cry: moja fura 17 lipca skończy 25 lat :pl:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2022, 23:08 - ndz 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Uuu panocku, pojazdy zabytkowe to nie są tanie rzeczy! A jak jeszcze napiszesz że jeździsz takim na co dzień to wyjdzie żeś bogatszy niż większość mieszkańców Beverly Hills!

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 09:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
asan pisze:
Uuu panocku, pojazdy zabytkowe to nie są tanie rzeczy! A jak jeszcze napiszesz że jeździsz takim na co dzień to wyjdzie żeś bogatszy niż większość mieszkańców Beverly Hills!

Na to właśnie liczę, znajdź mi panie t4 z przebiegiem ledwo 350tys silnik jeszcze na dotarciu, miałem wozić ludzi na wesela bo biały ale się dobrze nad tym zastanowiłem i odpuściłem, szkoda takiej fury bo mi jeszcze pakę zniszczą :pala:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 10:08 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Hieronim pisze:
astroludek pisze:
kudlaty, lepiej powiedz czy już ociepliłeś dom na zime i zacząłeś mniej jeść? :)

Nowoczesny dom , na południowym stoku , nawet chrustu nie potrzebuje do ogrzewania. :haha:


Na zimę będę obkładał krowim g..nem żeby było swojsko i ekologicznie.
Co do jedzenia to od dawna jem tyle co dzieci w etiopi, bida panie taka że nawet z fotowoltaiki nie chcą dzwonić :cry: moja fura 17 lipca skończy 25 lat :pl:

Czyli , Twoim zdaniem , jak Ukraina przegra wojnę i u nas zmienią się władze , to sytuacja natychmiast się poprawi i już nawet spadzi nie będziesz musiał zbierać , aby dostatnio i wygodnie żyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 11:47 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
kudlaty, moja audi 100 c4 2,3 w listopadzie skończy 32 lata i nie chcę innej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 12:10 - pn 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Hieronim pisze:
Czyli , Twoim zdaniem , jak Ukraina przegra wojnę i u nas zmienią się władze , to sytuacja natychmiast się poprawi i już nawet spadzi nie będziesz musiał zbierać , aby dostatnio i wygodnie żyć?


W mojej ocenie niestety nie. Takiego burdelu i skali zniszczeń, złodziejstwa nie da się poprawić w krótkim czasie. To bedzie długotrwały proces, oczywiście również Twoim kosztem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 13:11 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
astroludek, :brawo: pogonić to dziadostwo :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2022, 18:03 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
astroludek pisze:

W mojej ocenie niestety nie. Takiego burdelu i skali zniszczeń, złodziejstwa nie da się poprawić w krótkim czasie. To bedzie długotrwały proces, oczywiście również Twoim kosztem.

Przynajmniej racjonalna opinia , tym bardziej , że ewentualna , przyszła władza nie ma na razie żadnego programu , no może poza czterodniowym dniem pracy . Pewnie będzie jak zwykle , dla władzy starczy a ludzie mają jechać na szparagi , albo zmywaki . :thank:
Szkoda , że u nas opinie i poglądy kształtują obce media i kultywują swoistą propagandę wstydu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2022, 20:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
Hieronim pisze:
Szkoda , że u nas opinie i poglądy kształtują obce media i kultywują swoistą propagandę wstydu .


Hmm jednak przesadzasz, ja nie widzę propagandy wstydu, ba nawet tych obcych mediów nie ma za dużo. Jeden amerykański TVN. Z rozgłośni RMF FM czy Zetka darli łacha z każdej władzy. Prasa to niszowość w tym kraju, gdzie już mamy znów analfabetów, a demony gazety wyborczej to jak czarna wołga za komuny, dzieci można straszyć nic więcej.
Polskich mediów jest od cholery, a ja wolę mieć też zagraniczne bo inaczej skończymy jak Rosja czy Węgry z propagandową papką i mitologizacją historii której tak naprawdę nigdy nie było


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 08:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
astroludek pisze:

W mojej ocenie niestety nie. Takiego burdelu i skali zniszczeń, złodziejstwa nie da się poprawić w krótkim czasie. To bedzie długotrwały proces, oczywiście również Twoim kosztem.

Przynajmniej racjonalna opinia , tym bardziej , że ewentualna , przyszła władza nie ma na razie żadnego programu , no może poza czterodniowym dniem pracy . Pewnie będzie jak zwykle , dla władzy starczy a ludzie mają jechać na szparagi , albo zmywaki . :thank:
Szkoda , że u nas opinie i poglądy kształtują obce media i kultywują swoistą propagandę wstydu .


Pragnę cie poinformować ze ludzie wyjeżdżają zbierać szparagi po sama dupe w błocie albo jak beduini w pełnym słońcu już od 2004 roku a robili to i wcześniej. Im gorzej w naszym kraju tym lepiej dla niemców itp bo przecież rasa panów nie będzie zbierała truskawek, szparagi czy ogórków cały dzień na brzuchu. Z Polski wypchnięto kilka milionów obywateli a wgl jesteśmy fenomenem na skalę swiatowa bo więcej Polaków żyją poza granicami Polski niż w Polsce. Nic się nie zmieni w naszym kraju do czasu aż ludzie będą wybierali między obecnymi partiami które zmieniają się przy korycie. Jak okaże się że słupki spadają to założą nowe z tymi samymi ludźmi. Obecne elity rządzące same się tymi elitami ogłosiły a kraj traktują jako swój prywatny folwark z którego można brać według potrzeb jak się dana partia nazywa jest bez znaczenia. Obywatele są tylko potrzebni jako tania siła robocza i płatnicy podatków które wynoszą już więcej niż 70 procent dochodu. W starożytnym Rzymie pan musiał ubrać swojego niewolnika, wykarmić jego i rodzinę, zapewnić dach nad głową. Wbrew różnym kłamliwym opiniom pracowali średnio 8 godzin dziennie, święta były wolne od pracy a było ich bardzo dużo w roku. Mieli prawo dorabiać po godzinach. Byli dobrze traktowani bo niewolnicy dużo kosztowali.
Reasumując mamy pozory wolności i wydaje nam się że możemy wpływać na to kto rządzi naszym krajem materialnie jesteśmy bardziej wyzyskiwani niż niewolnicy.
Obecnie Polacy są gorzej traktowani niż przyjezdni z Ukrainy których około połowa chce zostać w naszym kraju na, stałe czyli tak 2 miliony już mieszka + dodatkowo połowa z 4.5mln chce zostać. Jednocześnie ma się w dupie własnych rodaków którzy wyjechali na zachód Europy zbierać szparagi albo segregować śmieci u anglika.

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 13:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Staszku czy ty nie Lubisz gości ? Chcą pracować i nie zamykają się w własnych dzielnicach . Głównie to Rosjanie z rejonu walk

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 14:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
Staszku czy ty nie Lubisz gości ? Chcą pracować i nie zamykają się w własnych dzielnicach . Głównie to Rosjanie z rejonu walk


Wprost przeciwnie niech sobie mieszkają jak chcą ale na własny rachunek. Naszym rodakom przed przekazaniem nawet 10pln weryfikuje się ich zarobki a gdy te przekraczają o 1pln limit dochodu to taka osoba dostanie nic. Natomiast przyjezdni dostają wszyscy jak leci pomoc bez względu na to czy jej potrzeb czy nie. Znaczna część przyjezdnych to ludzie zamożni których Stać na to aby się utrzymać na własny koszt. Pomoc jeśli już powinna być jednorazowa. Jeśli chcemy kiedyś dogonić zachodnia Europe to musimy robić to samo co oni robili aby być bogaci a nie ślepo naśladując tych którzy już mają pieniądze. Najzwyczajniej w życiu jesteśmy zbyt biedni na to co obecnie wyprawia rząd i skończy to się jednym wielkim kryzysem finansowym za który zapłacimy wszyscy z własnych kieszeni a to co dzieje się obecnie to tylko przedsmak trgo co nas czeka

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 15:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 czerwca 2021, 16:52 - wt
Posty: 42
Lokalizacja: północna WLKP
Ule na jakich gospodaruję: apostolego
Miejscowość z jakiej piszesz: Piła
kudlaty pisze:
Obecnie Polacy są gorzej traktowani niż przyjezdni z Ukrainy których około połowa chce zostać w naszym kraju na, stałe czyli tak 2 miliony już mieszka + dodatkowo połowa z 4.5mln chce zostać. Jednocześnie ma się w dupie własnych rodaków którzy wyjechali na zachód Europy zbierać szparagi albo segregować śmieci u anglika.


Nie rozumiem co cię dziwi. Tak jak my jedziemy na zachód do pracy i po lepsze życie, tak samo zachód w małej co prawda skali, ale jedzie za wielką wodę, do Polski przyjeżdża wschód Ukraińcy, Białorusini, do niedawna Rosjanie. Tak samo do Rosji przyjeżdżali Uzbecy czy Tadżycy. Kto ma więcej zakumulowanego kapitału do tego ciągną. Niemcy mają w dupie szparagi, podobnie jak Polacy mają w dupie zbierać w Polsce truskawki czy zrywać czereśnie. Swiat zachodni przenosił fabryki do Chin, a chińczycy fabryki dla swoich obywateli przenosili do Kambodży czy Wietnamu maksymalizacja zysków.

Zawsze tak było. W XIX wieku taki Holender sprzedał 10ha, przyjeżdżał do pruskiej części Polski i kupował 100ha, Polak z Prus przenosił się na wschód i za 10ha co sprzedał Holendrowi kupował 100ha na Polesiu, Wołyniu czy nawet 150ha na bracławszczyźnie.

kudlaty pisze:
Jeśli chcemy kiedyś dogonić zachodnia Europe to musimy robić to samo co oni robili aby być bogaci a nie ślepo naśladując tych którzy już mają pieniądze. Najzwyczajniej w życiu jesteśmy zbyt biedni na to co obecnie wyprawia rząd i skończy to się jednym wielkim kryzysem finansowym za który zapłacimy wszyscy z własnych kieszeni a to co dzieje się obecnie to tylko przedsmak trgo co nas czeka


Ja pierdolę odkąd doszedł PiS do władzy to 20% PKB idzie na darmowy z dupy socjal, my 7 lat temu byliśmy na to za biedni i nic tego nie zmieni, zwłaszcza przeżeranie wszystkiego w kraju na dorobku to nie jest problem ostatnich paru miesięcy tylko lat. Za Tuska szło więcej na inwestycje niż za Kaczyńskiego, i jakby pinokio nie zaklinał rzeczywistości i krytykował że PO miało za mało, tylko że zamiast obiecanego wzrostu z 20,1% na minimum 25%, mamy spadek do 16,6%.
Cóż kolejna powtórka będzie, chyba wszyscy wiedzą jak się skończyło "za króla sasa jedz, pij i popuszczaj pasa" Od 7 lat mamy czasy saskie dodatkowo poziom degrengolady wzrasta coraz szybciej. Nic tam ja jestem z tej lepszej strony Polski, w razie czego do wisły Niemcy na swoje stare tereny wrócą, a oni nie mają Syberii, a w Alpy mogą mnie zesłać bo tam najzimniej, jak mawiał jeden z przodków " U Niemki brzuch miękki" ;P Gorzej była Kongresówka bo tam prędzej Rosja, a oni gdzie zsyłać mają


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2022, 15:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Obawiam się że z tym kryzysem to masz rację . Biorąc ostatnie kilka lat to PL jest na plusie względem ludzi ze wschodu . Wstydem dla naszego państwa jest fakt że zapomnieliśmy o obywatelach Polski mieszkających na terenie byłego cccp

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji