FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 02 czerwca 2024, 04:04 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 25 kwietnia 2024, 19:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lalux5 pisze:
stach56 pisze:
Nawet uchodżcom jest za gorąco i idą do europy i norwegi nawet.

:) :) :brawo:
U mnie tak się ocieplił , że wczoraj wstaje i za oknami biało :oczko:

Dużą część społeczeństwa nie stać na normalne funkcjonowanie! Mają kłopoty z regulacją coraz to ,,mniejszych " opłat , wykupem lekarstw , opłatą wizyt u lekarzy , zabiegów ,, bezpłatnych" ,opłatą szkół dla dzieci itp itd., a teraz nakazuje im się zburzyć wysiłek całego życia ( pokoleń) i udać sie pod most lub na emigrację . Kiedy weszły okna plastikowe ludzie widząc ich zalety sami bez nakazu wymieniali i wymieniają w miarę swoich możliwości finansowych! wprowadzenie nowych wymogów , to horendalne koszty i w wielu wypadkach niemożliwe.Oczywiście bloki też należy zburzyć , ocieplenie z zewnątrz to nie wszystko! Obywatele mają żyć pod presją , a i dorobek ich życia sie przyda! Komuna też zabierała majątki , fabryczki itp.Obecnie mamy media i komunę do kwadratu.Media nam wytłumaczą , że jesteśmy,, zieloną wyspą " , a rządzący uczynią wszystko , aby zapanował ,, nowy wspaniały świat".


Polecam odsłuchanie audycji w tonacji trojki, radia trójka z 3 Kwietnia 2024r godzina 20. 07. Przez przypadek jej wysłuchałem jadac autem i byłem w szoku ze to puścili. Tematem jest utopia i hipokryzja uni Europejskiej odnośnie obenie prowadzonej polityki zarówno rolnej jak i pozostała część działań która jest nieporozumieniem i dąży do ograbienia nas z jakiejkolwiek własności, czym jest tgz zielony ład i czym to wszystko skutkuje i kto za to zapłaci.

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -godz-2007

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2024, 21:05 - sob 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2475
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
hardkor :o bozie:
https://www.facebook.com/reel/371421238721862


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2024, 22:29 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6484
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
..... nie pszczelarze ?
Tak podobnie to wygląda w każdej przemysłowej hodowli zwierząt, to jest skurwysyństwo ukierunkowane na pieniądz. Z hodowlą i ludzkim podejściem , nie ma nic wspólnego . Powiedziałem .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2024, 07:50 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1264
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Bartek.pl pisze:

Zbyt dużo zabawy. Odpowiednie dmuchawy są wydajniejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 17:49 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 maja 2024, 13:09 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: WP
Miejscowość z jakiej piszesz: Mazowieckie,Nadarzyn
lech pisze:
baru0 pisze:
Ja nie jestem przeciwnikiem fotowoltaiki ,pomp ciepła itp; tylko narracji UE ,.
Że foto to nasza przyszłość ,jako alternatywa ok ale podstawa to jak na razie węgiel i gaz ,bo atom to pewno za mojego życia nie wystartuje .

Kolego tak jak nikt kijem rzeki nie zawróci tak też nikt nie zatrzyma zmian polegających na odejściu od węgla. Tak samo jak nikt nie zatrzyma odejścia od masowego użycia ŚOR przez rolników.

Kwestia gdzie to odejście od ŚOR ma być, bo chyba nie w Zachodniej Europie. Weźmy np. taką Francję, gdzie sypią chemią raz za razem, potem są piękne jabłuszka, itd.
To utopia, ta chemia jest be, gdzie dany koncern mniej posmaruje urzędnikom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 17:56 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 maja 2024, 13:09 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: WP
Miejscowość z jakiej piszesz: Mazowieckie,Nadarzyn
kudlaty pisze:
astroludek pisze:
kudlaty pisze:
Ciekawe też dlaczego w krajach z otoczenia morza Śródziemnego ilość instalacji fotowoltaicznych jest tyle co kot napłakał za to solary sa niemal na każdym dachu i ludzie mają ciepła wodę za darmo a taka instalacja jest 8x bardziej wydajna niż panele które zajmują dużo miejsca i mają niska wydajność


Odpowiedź jest bardzo prosta. U nas główny roczny koszt prądu to ogrzewanie porą zimową (jak ktoś już założył panele to często grzeje prądem). W krajach basenu morza śródziemnego w zimie praktycznie nie grzeją, nie mają zamontowanych grzejników, pieców itd. Ciepła woda jest potrzebna i załatwiają to albo solarami albo bardzo często zbiornikami zamontowanymi w okolicach dachu pomalowanymi na czarno.
Wystarczy pojeździć trochę za granicę, pozwiedzać, poobserwować ;)
Z Polski zza smogu nie zawsze wszystko dobrze widać :)


Z tego co mi wiadomo w naszej strefie klimatycznej upały mamy latem, prąd z paneli jest produkowany w porze gdy domy są puste, okres głównie wakacyjny 11-17 a ludzie pracują, największe zapotrzebowanie na prąd jest w godzinach wieczornych gdzie słoneczko już nie świeci i produkcja z paneli wynosi 0. Wiem też że domy ogrzewa się raczej zima niż latem. Tak więc wszystko to kręci się tylko i wyłącznie dlatego bo ktoś wymyślił (lobby producentów, monterów paneli i pomp cięła) korzystny dla właścicieli paneli sposób rozliczania, wirtualne magazyny Energi w kosmosie i możliwość odbioru prądu zima .Tak więc latem jest nadprodukcja i straty na przesyle enegi ok 40% ciągle pracują elektrownie konwencjonalne, a zima odbierasz sobie zielony prąd z węgla który płynie do ciebie z elektowni znowu że strata na przesyle 40%. Zamieniamy emisję niska która widać gołym okiem na wysoką. Efektem tego jest fakt że mamy najdroższy prąd w całej uni Europejskiej, używamy jeszcze więcej prądu a kopalnie spalają jeszcze więcej węgla niż przed montażem paneli na masowa skalę w naszym kraju. Zarobił producent, montażysta, zarobił skarb państwa który niemal natychmiast odebrał w podatku dofinansowanie, za wszystko płaci konsument i jest sytuacja jak z cena apiwarolu tj przed refundacja kosztował niemal tyle samo co teraz po refundacji.
Tgz ochrona środowiska i walka z ociepleniem klimatu to religia w którą trzeba wierzyć a dzięki jej podtrzymywaniu konkretne organizacje i firmy zarabiają setki miliardów dolarów które można by było wydać w znacznie mądrzejszy sposób niż obfcnie. Przy okazji kraje rozwinięte blokują rozwój gospodarek krajów które mogły by być dla nich konkurencja np takich jak polska.


Tak, tzw walka o klimat już stała się religią.
Hipokryzją i cynizmem jest to, że ta walka ma dotyczyć "maluczkich", a przykładem jest postępowanie tzw wybranych na głos tego świata ( Europy ) przywódcy, którzy "zajeżdżają" na szczyty klimatyczne prywatnymi odrzutowcami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 18:03 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 maja 2024, 13:09 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: WP
Miejscowość z jakiej piszesz: Mazowieckie,Nadarzyn
baru0 pisze:
zegaj pisze:
Gdzieś jednak trzeba zacząć i małymi kroczkami może się coś uda zrobić dobrego dla klimatu

To obrazuje jak ludzie dali się wkręcić , to nic że za zachodnią granicą mają elektrownie węglowe ,my rozłożymy swoją gospodarkę , zdołujemy obywateli i będziemy "zero emisyjni" ale niestety tak się nie da . Nawet po śmierci jak będziemy gnili w grobie będziemy wytwarzać ciepło ,niestety, co wtedy UE? kara ??
cytat z FB .
Cytuj:
Unia Europejskawprowadza nową dyrektywę, w której rekuperacja w budynkach odegra ważną rolę. Pierwsze obostrzenia wejdą w życie już od 1 stycznia 2026! Nowe, a w późniejszym czasie także obecne budynki, będą musiały być zeroemisyjne. Klasa energetyczna budynków będzie określana w oparciu o wskaźnik zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną , a instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła będzie mieć znaczący wpływ na klasę energetyczną budynku.


utopia? nie to komunizm do kwadratu.

Ja mam wyadć 15- 20 tyś na nowy piec bo stary 80% nie spełnia wymogów a tutaj cała europa broni procentów i w dupie ma ocieplenie klimatu ,liczy się pieniądz z wina .
Zdjęcie z Polskich winnic ,ale w Francji podobnie jak nie więcej .
Obrazek

Za 30-40 lat ( może wcześniej ) przy takiej polityce UE w Europie rzeczywiście zagości komunizm, ale historia nie raz już pokazała jak "elity zachodu" chwaliły komunizm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 18:09 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1264
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Anka2024 pisze:
lech pisze:
baru0 pisze:
Ja nie jestem przeciwnikiem fotowoltaiki ,pomp ciepła itp; tylko narracji UE ,.
Że foto to nasza przyszłość ,jako alternatywa ok ale podstawa to jak na razie węgiel i gaz ,bo atom to pewno za mojego życia nie wystartuje .

Kolego tak jak nikt kijem rzeki nie zawróci tak też nikt nie zatrzyma zmian polegających na odejściu od węgla. Tak samo jak nikt nie zatrzyma odejścia od masowego użycia ŚOR przez rolników.

Kwestia gdzie to odejście od ŚOR ma być, bo chyba nie w Zachodniej Europie. Weźmy np. taką Francję, gdzie sypią chemią raz za razem, potem są piękne jabłuszka, itd.
To utopia, ta chemia jest be, gdzie dany koncern mniej posmaruje urzędnikom.

Kiedyś na kanale Planete+ widziałem program , gdzie powiedziano , że w Francji cofnięto pozwolenia na stosowanie ponad 200 różnych ŚOR-in. Ciekawe ile takich pozwoleń cofnięto w Polsce. Jeżeli miał bym do wyboru jabłko polskie i francuskie to wybieram francuskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 18:36 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 06 maja 2024, 13:09 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: WP
Miejscowość z jakiej piszesz: Mazowieckie,Nadarzyn
lech pisze:
Anka2024 pisze:
lech pisze:
baru0 pisze:
Ja nie jestem przeciwnikiem fotowoltaiki ,pomp ciepła itp; tylko narracji UE ,.
Że foto to nasza przyszłość ,jako alternatywa ok ale podstawa to jak na razie węgiel i gaz ,bo atom to pewno za mojego życia nie wystartuje .

Kolego tak jak nikt kijem rzeki nie zawróci tak też nikt nie zatrzyma zmian polegających na odejściu od węgla. Tak samo jak nikt nie zatrzyma odejścia od masowego użycia ŚOR przez rolników.

Kwestia gdzie to odejście od ŚOR ma być, bo chyba nie w Zachodniej Europie. Weźmy np. taką Francję, gdzie sypią chemią raz za razem, potem są piękne jabłuszka, itd.
To utopia, ta chemia jest be, gdzie dany koncern mniej posmaruje urzędnikom.

Kiedyś na kanale Planete+ widziałem program , gdzie powiedziano , że w Francji cofnięto pozwolenia na stosowanie ponad 200 różnych ŚOR-in. Ciekawe ile takich pozwoleń cofnięto w Polsce. Jeżeli miał bym do wyboru jabłko polskie i francuskie to wybieram francuskie.

Chciałoby się wierzyć, że to nie zasada: kto dał więcej temu nie cofnięto. W Polsce znajdziesz jabłko bez chemii, we Francji wątpię. Ja wybiorę polskie owoce i warzywa, ale jak to się mówi: de gustibus non est disputandum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 20:42 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1188
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
lech pisze:
Zbyt dużo zabawy. Odpowiednie dmuchawy są wydajniejsze.


Pod warunkiem że zastosujesz przed ulami płachty na które dmuchasz pszczoły. Tak robią pszczelarze zawodowi w Austrii i Niemczech. U nas dmuchają w trawę i część pszczół już nie wraca do uli co osobiście mi się nie podoba. Ja zawodowo zajmuję się pszczelarstwem ale staram się dbać o każdą pszczołę. Takie przemysłowe traktowanie pszczół mnie przeraża.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 21:43 - czw 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 971
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Bartek.pl pisze:

Ja w tym roku z takiej samej maszynki jak na filmie korzystam. Dorobiłem sobie regulacje prędkości i mały akumulatorek 12v (koszt dodatkowy 150zł). Jak się wyreguluje prędkość to delikatnie otrzepuje się ramki z pszczół. I tak przy dolej beleczce sporo pszczoły zostaje jak ramka nie jest dobudowana do samego dołu ale 80% spada do szufladki. Cały plus tej omiatarki jest taki, że po omieceniu ramek wrzucam zawartość (omiecione pszczoły) do korpusa! Likwiduje to szum i zamieszanie jakie się tworzy przy miodobraniu i omiataniu pszczół zmiotką. Robota jest szybsza, mniej męcząca i łatwiejsza. Mając założone poławiacze pyłku, wsypując pszczoły do ula nie muszą się biduje przeciskać bez sensu a i młoda pszczoła nie pobłądzi.
Dla mnie super sprawa.
Na filmie zupełnie bez sensu wyrzucają te pszczoły przed ul, jeszcze bez żadnych deseczek czy pomostów... - robią duże zamieszanie a nic na czasie przez to nie zyskują.
Podobnie jak Lenin - staram się o każdą pszczołę dbać - omiatarka jak ją dobrze użyć - jest w tym pomocna. Szczególnie fajna sprawa w leśnej okolicy gdzie zdarzają się mrówki przy ulach.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2024, 21:51 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6484
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Lenin pisze:
Ja zawodowo zajmuję się pszczelarstwem ale staram się dbać o każdą pszczołę.

I to jest prawidłowe podejście , :okok: :okok: tak samo uważam i staram się robić.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2024, 06:44 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1264
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Lenin pisze:
lech pisze:
Zbyt dużo zabawy. Odpowiednie dmuchawy są wydajniejsze.


Pod warunkiem że zastosujesz przed ulami płachty na które dmuchasz pszczoły. Tak robią pszczelarze zawodowi w Austrii i Niemczech. U nas dmuchają w trawę i część pszczół już nie wraca do uli co osobiście mi się nie podoba. Ja zawodowo zajmuję się pszczelarstwem ale staram się dbać o każdą pszczołę. Takie przemysłowe traktowanie pszczół mnie przeraża.

A ja na pasiekach mam pomiędzy rzędami skoszoną trawę i całkowity jej brak pod i pół metra przed ulami. Żadnych pszczół nie pozostaje po wydmuchiwaniu bo prawie brak ich w nadstawkach przy wydmuchiwaniu bo stosuję przegonki. Przegonki nie powodują całkowitego usunięcia pszczół i te pozostałe wydmuchuję. Nie zdecydował bym się na wydmuchiwanie bez stosowania przegonek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji