FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:10 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Producenci uli
Post: 28 listopada 2010, 19:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam pytanie czy jest w Polsce jakiś duży producent uli drewnianych?? Zależy mi na ulu wielkopolskim, w którym zastosowane zostały by rozwiązania z uli styropianowych np. Łysonia. Czyli powałka i dennica wysoka z wysuwana szufladą i możliwością wentylowania gniazda przez dennice lub inne rozwiązanie ułatwiające kontrolę osypu bez rozbierania całego ula. Bo szukam na internecie i nikt nie oferuje podobnych rozwiązań. Są tylko tradycyjne ule z dennicami niskimi i beleczkami zamiast powałek. To są proste rozwiązania, a według mnie pomagają i ułatwiają pracę. Szukam bo zastanawiam się nad zakupem 10 uli wielkopolskich ale z rozwiązaniami podanymi powyżej. Jeżeli nic nie znajdę to najprawdopodobniej kupie styropianowe. A chciał bym miec ule drewniane, aby móc porówna je ze styropianowymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Producenci uli
Post: 28 listopada 2010, 19:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
kolego ty sie nie pytaj gdzie bo tu na forum masz producentow uli zrobia jaki bedzesz chcial.pozdrawim pawel :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2010, 19:13 - ndz 
miecio, R.Sułkowski wykonuje ule jakie byś chciał on nie oferuje powałek ale może dorobić za dopłatą wyczytałem :
Skład ula można zmodyfikować do indywidualnych potrzeb klienta.
ULE WYKONANE SĄ ZGODNIE Z WSZYSTKIMI OBOWIĄZUJĄCYMI STANDARDAMI


>>>UL KLIK<<<

Pozdrawiam :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł: Producenci uli
Post: 28 listopada 2010, 20:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Tazon pisze:
miecio, R.Sułkowski wykonuje ule jakie byś chciał on nie oferuje powałek ale może dorobić za dopłatą wyczytałem :
Skład ula można zmodyfikować do indywidualnych potrzeb klienta.
ULE WYKONANE SĄ ZGODNIE Z WSZYSTKIMI OBOWIĄZUJĄCYMI STANDARDAMI


>>>UL KLIK<<<

Pozdrawiam :oczko:



Witam


No wlasnie producenci uli
Chcialbym dodac ze na rynku jest jeszcze firma Ratajczak
http://www.firmaratajczak.pl/

Ale taniej jak u typersa to nigdzie nie dostaniesz!!!!!!!!!............
http://www.polskipszczelarz.pl/
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2010, 20:28 - ndz 

Rejestracja: 12 września 2010, 20:06 - ndz
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa
Typers ma bardzo ładne ule, ale proponuje podpisać umowę z firmą kurierską bo koszt wysyłki ula = 90zł to jakaś pomyłka. Przy umowie można paczkę do 30kg za rozsądne pieniądze mozna wysłać w Polskę. Niestety dla mnie przy obecnych kosztach odpada, a chętnie bym kupił.

Pozdrawiam,
Łukasz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2010, 14:04 - pn 
KrzysztofK czy sugerujesz że mamy do czynienia ze zmową cenową producentów uli...?
to jest zachowanie karalne przez prawo...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2010, 19:34 - pn 
Bolkonski pisze:
KrzysztofK czy sugerujesz że mamy do czynienia ze zmową cenową producentów uli...?
to jest zachowanie karalne przez prawo...

Czemu od zaraz Karalne
mogę Ci przedstawić wiele zmów jakie mają miejsce w pszczelarstwie
-Zmowa Hodowców Matek
-Zmowa Producentów Odkładów
-Zmowa Producentów Sprzętu nie drewnianego
-Zmowa Skupujących Produkty Pszczele
O chłopie w zły punkt uderzyłeś
Bo na to jest tylko jedna odpowiedź
Każdy ma własną nieprzymuszoną wolę z zakupie /sprzedaży
A jak to mówią po chłopsku
Masz Głowę I Ptysia to kombinuj byś nigdy nie musiał korzystać z Zmów ;-)


Na górę
  
 
Post: 29 listopada 2010, 20:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Bolkonski pisze:
KrzysztofK czy sugerujesz że mamy do czynienia ze zmową cenową producentów uli...?
to jest zachowanie karalne przez prawo...



Witam


Czy "zmowa" musi byc zawsze zmowa niekorzystna dla klijenta?????????...........
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Prducenci uli
Post: 29 listopada 2010, 20:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
kolega pisze ze by kupil to do malego zakladu do jego szefa zaptaj cz y ma umowe z PKS ROCZNA I ON CI POMOZE ZA 90 ZL PRZYWIEZESZ 10 sztuk on i tak kase placi a dobry miodek by pojadl. albo kolega pisze zeby tylko pisac i narzekac :placz: pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2010, 20:20 - pn 

Rejestracja: 12 września 2010, 20:06 - ndz
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa
Każda zmowa cenowa jest niekorzystna i ścigana przez prawo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 listopada 2010, 21:02 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 21:41 - pn
Posty: 85
Lokalizacja: Olszyny
Ule na jakich gospodaruję: WL WL3/4
miecio pisze:
Mam pytanie czy jest w Polsce jakiś duży producent uli drewnianych?? Zależy mi na ulu wielkopolskim, w którym zastosowane zostały by rozwiązania z uli styropianowych np. Łysonia. Czyli powałka i dennica wysoka z wysuwana szufladą i możliwością wentylowania gniazda przez dennice lub inne rozwiązanie ułatwiające kontrolę osypu bez rozbierania całego ula. Bo szukam na internecie i nikt nie oferuje podobnych rozwiązań. Są tylko tradycyjne ule z dennicami niskimi i beleczkami zamiast powałek. To są proste rozwiązania, a według mnie pomagają i ułatwiają pracę. Szukam bo zastanawiam się nad zakupem 10 uli wielkopolskich ale z rozwiązaniami podanymi powyżej. Jeżeli nic nie znajdę to najprawdopodobniej kupie styropianowe. A chciał bym miec ule drewniane, aby móc porówna je ze styropianowymi.

Może w Bieczu zobacz w miare tanio jest to co cię interesuje powałka dennica osiatkowana tu masz adres http://dobreule.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 00:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Konkurencyjna jest cena uli z Biecza. A do tego transport 10 zł za ul. Czy ktoś z Was posiada ule od tego sprzedawcy?? Jeśli tak to proszę się przyznac bo mam kilka pytań :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 15:29 - wt 
Ciekawe macie spostrzeżenia na temat zmów cenowych.
Po pierwsze każda zmowa cenowa jest karalna (patrz net) a po drugie wyobrażacie sobie spotkanie na którym producenci jakiegoś sprzętu spotykają się z założeniem: zróbmy dobrze pszczelarzom, zmniejszymy swoje zyski i obniżmy ceny, poza tym to nie ja stwierdziłem że producenci uli spotkali się celem ustalania cen....
Bociank jeśli znasz tyle zmów cenowych w pszczelarstwie to znaczy że to środowisko to patologia do potęgi...i powinna być ścigana z urzędu...tym bardziej że pszczelarze mają pełną gębę frazesów o uczciwości ..i takie tam...
ja natomiast robię ule sam, matki hoduje sam i zmowy mnie nie grożne co nie zmienia oceny takich zachowań..


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 19:49 - wt 

Rejestracja: 12 września 2010, 20:06 - ndz
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa
Bolkonski pisze:
Po pierwsze każda zmowa cenowa jest karalna (patrz net) a po drugie wyobrażacie sobie spotkanie na którym producenci jakiegoś sprzętu spotykają się z założeniem: zróbmy dobrze pszczelarzom, zmniejszymy swoje zyski i obniżmy ceny, poza tym to nie ja stwierdziłem że producenci uli spotkali się celem ustalania cen....


Mogą tak zrobić w celu wykoszenia konkurencji z rynku i to też nie jest legalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 20:58 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 21:41 - pn
Posty: 85
Lokalizacja: Olszyny
Ule na jakich gospodaruję: WL WL3/4
milix pisze:

Mogą tak zrobić w celu wykoszenia konkurencji z rynku i to też nie jest legalne.


Żeby wykończyć konkurencje to musieli by sporo ceny obniżyć im raczej chodzi aby żaden się nie wychylił i wszyscy utrzymali ceny na zbliżonym wysokim poziomie niema jak samemu klepać :tasak: ule


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 21:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ja mam ule z Biecza i jestem z nich zadowolony, niezle wykonane i cena przystepna. Kupowalem jeszcze pod Krakowem i pod Nowym Saczem i te z Biecza sa wg mnie najlepsze.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 13:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2009, 12:01 - sob
Posty: 83
Lokalizacja: lubelskie
też posiadam ul z Biecza. Solidna i lekka konstrukcja... a właśnie ciężar jest dla mnie jednym z istotnych argumentów wyboru producenta.
Co jeszcze istotne to to, że daszek jest "wyciszony" styropianem. Poza tym właściciel jest bardzo rzeczowy i słowny i chętnie przyjmuje sugestie co do ewentualnych modyfikacji. Przynajmniej na razie tak jest :-)
Cena transportu też jest ważnym argumentem bo niestety inni producenci jakoś nie dbają o to aby obniżyć cenę.
Ale najlepiej jak każdy sam sprawdzi. Osoby, które się zastanawiają nad zamówieniem to nie radzę czekać. Usłyszałem dziś, że realizacja zamówień to dopiero marzec... :załamka:

Podaję namiar na producenta:
DobreUle - Nord
:thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 14:02 - wt 
Vivaldi, Nie podniecaj się tak
Przelicz dobrze ile u tego pana kosztuje podstawowy skład ula
i porównaj z innymi cenami owszem ule wykonane są Bardzo ładnie
w sierpniu ten pan wozi do 150km gratis przy zakupie min 10 szt
jak mi zapłacisz gotówką i zamówisz min te 10 to też Ci zawiozę nawet dalej
wiec łaski nie robi nikomu bo Pan Czesiek Jung gdzie dwa lata temu zamówiłem za 500 zł ramek też mi dowiózł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 15:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2009, 12:01 - sob
Posty: 83
Lokalizacja: lubelskie
BoCiAnK pisze:
Vivaldi, Nie podniecaj się tak
Przelicz dobrze ile u tego pana kosztuje podstawowy skład ula
i porównaj z innymi cenami owszem ule wykonane są Bardzo ładnie
w sierpniu ten pan wozi do 150km gratis przy zakupie min 10 szt
jak mi zapłacisz gotówką i zamówisz min te 10 to też Ci zawiozę nawet dalej
wiec łaski nie robi nikomu bo Pan Czesiek Jung gdzie dwa lata temu zamówiłem za 500 zł ramek też mi dowiózł

Nie podniecam się. :leży_uśmiech:
Kupowałem już i innych producentów i wiem mniej więcej co jest na rynku.
Skoro są tu podane namiary na producentów to podaj proszę tańszych sprawdzonych.
Interesuje mnie ul wielkopolski (dennica osiatkowana + 2 x korpus + nadstawka + powałka + daszek).
I niech to będą producenci, którzy jako tako szanują swoich klientów. To takie dodatkowe wymaganie, jak to się mówi nienegocjowalne.
:chytry:
A ja muszę poczytać opinie o Twoich produktach .. bo tak w ciemno... :załamka:

:oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 15:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Ja rowniez bralem ule w Bieczu i sa najlepiej zrobione z tych co kupowalem a cena tez wtedy byla niezla. A odnosnie Pana Junga bralem kiedyc u niego ramki nadstawkowe i nie pasowaly do korpusow mialy wasy minimalnie za duzo, Pan Jung mi tlumaczyl(a ze zieloniutki bylem) ze mam zle zrobione korpusy dziwne bo ule byly od dwoch roznych producentow. Tylko dlaczego inne ramki np od Sulkowskiego pasowaly bezproblemowo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 17:56 - wt 
makak pisze:
A odnosnie Pana Junga bralem kiedyc u niego ramki nadstawkowe i nie pasowaly do korpusow mialy wasy minimalnie za duzo, Pan Jung mi tlumaczyl(a ze zieloniutki bylem) ze mam zle zrobione korpusy dziwne bo ule byly od dwoch roznych producentow. Tylko dlaczego inne ramki np od Sulkowskiego pasowaly bezproblemowo :)

i dobrze Ci wytłumaczył
Kolego pewnemu koledze z tego forum robiłem odkłady 1/2 D
gość zakupił ule u Łysonia nowiutkie piękne przywiózł do mnie a że w sezonie nie robię NIC w warsztacie pofatygowałem się po 100 ramek do Łysonia ten że nie miał wiec po drodze odwiedziłem Babika tak kupiłem odkłady porobiłem i zaczął się dżez
gdyż po położeniu korpusu na korpus w górnym korpusie ramki stały na dolnych chwiejąc się w każdą możliwą stronę tak że nawet nie było prawidłowej odległości między górną beleczką spodnich ramek a dolną górnych po wnikliwej ekspertyzie co się okazuje nie dosyć że ramki za długie to i korpusy za niskie
Teraz odpowiedz do kogo z pretensjami się udać
po za tym wymiary ramek są tak wypaczone że co producent to ma swoje dziwne normy z kosmosu wzięte


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2010, 01:23 - pt 
Zaciekawiła mnie dyskusja nad ulami z Biecza .Kupowałem od tego Pana trzy lata temu ule wielkopolskie za rok kupowałem następne i na styczeń przyszłego roku zamówiłem 15szt.z ceny jaką mi ostatnio zaproponował jestem zadowolony bo jest bardzo korzystna coś tam mówił o promocji styczniowej. Namiary na niego dał mi znajomy pszczelarz który kupował u niego z sześć lat temu ule. Jestem z nich zadowolony nic się złego z nimi nie dzieje są lekkie trwałe bardzo ładnie wykonane i oczywiście w przystępnej cenie. Znam gościa osobiście bo był u mnie jak wiadomo dwa razy takim leciwym Polonezem z przyczepką która była większa od tego poldka. Wszedłem na stronę jaką podajecie i co się okazało to nie jest ten facet nie to imię i nazwisko ten jest z Biecza a tamten z okolic Biecza. Z tego co się dowiedziałem jego ogłoszenia ukazały się końcem lata lub jesienią tego roku natomiast ten co mi przywoził produkuje już od wielu lat. Tak że Panowie jeśli zakupilście ule z Biecza wcześniej niż jesienią tego roku to kupiliście je od tego gościa co ja a nie od tego co podajecie stronę www. Chyba że o czymś nie wiem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2010, 01:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Leszek poczytaj dobrze, na stronie. Strona którą podają jest nową stroną. Wcześniej firma inaczej się nazywała i też produkowała ule. Z tym że była zarejestrowana na inną osobę.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 grudnia 2010, 02:27 - pt 
Miecio przeczytałem bardzo dokładnie wiem pod jaki numer dzwoniłem trzy lata temu i zupełnie niedawno zamawiając ule na styczeń wiem jak ma na imię i nazwisko nic się nie zgadza z danymi które są na tej stronie .Wejdź na www.pozytki.pl a nastepnie kliknij giełda ogłoszeń pierwsza pozycja.
PS.
Jeśli cię to nadal interesuje to ten Pan od którego ja kupuję produkuję dennice takie o jakich piszesz
czyli wysokie z wszelakimi wkładkami{siatkowa do poławiania pyłku i szufladka] a wsuwając szufladę w odpowiednie miejsce masz też dennice niską po prostu cztery w jednym z tego co wiem to produkuje korpusy z dwu centymetrowym ociepleniem które pasują na ule styropianowe.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2010, 21:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Panowie jeżeli jest to godny zarekamowania producent ,to cóż tu ukrywać.!!!!!!!!!!! :brawo: Tumidajewicz ....jest to gość konkretny . Przy większej ilości i godziwy rabat proponuje .
Tak jak ... leszek bartnik ....opisuje . Tak trzymać i takich gości się powinno reklamować , przez samych użytkowników tych uli ....A co pszczoły powiedzą ,,,,,,,,,poczekajmy .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 00:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2009, 12:01 - sob
Posty: 83
Lokalizacja: lubelskie
tak jeszcze co przyszło mi do głowy. :czatownik:
Przykładowo zamawiając 30 uli po 250 zł jeśli uda się wynegocjować cenę o 15 zł niższa na sztuce pozostaje 450 zł w kieszeni. Albo za te pieniądze będą 2 kolejne ule albo 22 flaszeczki. :szampan: :pijemy: To tylko taki przykład :jupi:
Warto pomyśleć o tym aby grupowo zgłaszać się do producentów. Jest tu na tym forum wiele osób, które utrzymują ze sobą kontakt i jeśli razem złożyłyby zapytanie do jednego czy drugiego producenta to niewątpliwie byłby to mocny argument negocjacyjny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 02:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
i tak powinno być w organizacjach pszczelarskich mających osobowość prawną,ale tak się nie dzieje np. przy refundacjach,ciekawe koledzy dlaczego ja zawsze się targuje i to ostro tak dla zasady oplaci się i wszyscy są zadowoleni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 stycznia 2011, 23:27 - ndz 
Miecio....a nie mówiłem... że to całkiem inny facio.....
:załamka: www.uletumidajewicz.pl :soczek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 00:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
leszek rozmawiałem z Tumidajewiczem. Ma prawie identyczne ule, ale za to tańsze. A do tego w styczniu promocja kupując 10 uli jeden ul gratis. Do tego przynajmniej w moją okolicę transport gratis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 00:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Także obaj stolarze z Biecza robią naprawdę dobrą robotę:). Nawet części uli są identyczne. Ciekawe który od którego odpatruje:), a może wzajemnie się konsultują. Bo jeżeli nie liczyc promocji Tumidajewicza to ceny jak teraz porównuję na prawie wszystkie elementy są identyczne. Zdecydowałem się że kupię ul z dennicą siatkową. Widzę na forum, że sporo pszczelarzy posiada takie dennice i na zimowlę oraz wiosenny rozwój nie narzekają, a to najbardziej mnie martwi. Nic pozbierałem troszkę ofert od różnych osób teraz pozostaje się zdecydowac.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 09:02 - pn 
Miecio tak jak już wspominałem ja Tumidajewicza znam od trzech lat mój znajomy od sześciu,
znam pszczelarza z Jarosławia ,prowadzi pasiekę ekologiczną i ma jego ule też mniej więcej od sześciu lat ,jeszcze mi opowiadał że trzy cztery lata temu Tumidajewicz dostał nagrodę od Podkarpackiego Związku w Rzeszowie za podkarmiaczkę za jej prostotę i funkcjonalność .Tamten
gość pojawił się w tym roku dopiero i jak zauważyłeś robi identyczne elementy podkarmiaczkę też więc kto od kogo to już sobie sam odpowiedz (tak jest najprościej).Dla nas to nie ma większego znaczenia a czasem mamy z tego korzyść chodzi tylko o zasadę i uczciwość (o ile takie wartości mają jeszcze jakieś znaczenie)
:?:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 10:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Jeżeli ktoś zamawia ule u Pana Tumidajewicza to chętnie dołączyłbym sie do zamówienia - pisać na priwa :czatownik: .
Z tego co widze to do końca stycznia ul WP przy zakupie powyzej 10szt jest w dobrej cenie. Mi potrzeba 3 szt. :uśmiech:

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 10:52 - pn 
Ja byłbym zainteresowany 2 ulami wlkp,ale dobrej jakości i wykonania. :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 11:51 - pn 

Rejestracja: 30 listopada 2008, 11:07 - ndz
Posty: 189
Lokalizacja: podkarpackie
Czy może zna ktoś producentów uli z dawnego woj przemyskiego lub
obecnego podkarpackiego.Jeśli tak to proszę o namiary. :czatownik: :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 12:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Eugeniusz Janusz tu masz stronki producentów:
http://www.miodoland.pl/ - okolice Próchnika - poliuretanowe
http://dobreule.pl/page1.php - okolice Biecza - drewniane
www.uletumidajewicz.pl - okolice Biecza - drewniane
Na allegro ogłaszał się również człowiek z okolic Rzeszowa co robił kompletne warszawiaki z nadstawka i ramkami w całkiem dobrej cenie ale już dawno go nie widziałem.

Pozdrawiam.

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 stycznia 2011, 22:41 - pn 
Bo są ramki gniazdowe i są ramki miodne i jedne mają 28 a drugie 26 i tak samo z korpusami są miodne i gniazdowe. jak się zamawia tak się ma.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2011, 10:32 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Cytuj:
http://www.miodoland.pl/ - okolice Próchnika - poliuretanowe

Brałem-sprawdziłem.
Cena za kompletny ul konkurencyjna. Wykonanie i dokładność na5.
Wiem ,że większość na forum preferuje drewniane.Mnie po ciężkich WZ ojca urzekła lekkość.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 stycznia 2011, 12:34 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Ule poliuretanowe
http://zcm.pl/oferta/74.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2011, 21:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 stycznia 2011, 19:25 - pn
Posty: 43
Lokalizacja: Świętokrzyskie,Staszów
Ule na jakich gospodaruję: WZ+nads
Chciałbym zapytać czy ktoś z kolegów z forum posiada ule od Sułkowskiego i jak one sprawdzają się w praktyce,chodzi o wykonanie,ocieplenie itd.Dodam że chodzi mi głównie o ule wz. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2011, 21:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Kolego radekj, odpowiedziałem Ci w innym wątku. Tu zatem tylko uściślę nieco swoją poprzednią wypowiedź. Nie korzystam jednak z uli warszawskich. Mimo to, mam nadzieję, że mój post jakoś tam Ci pomoże.

Osobiście zamówiłem takie zestawy: Korpus gniazdowy 12 ramek D i dwa pół korpusy. Do tego dennica wysoka z poławiaczem pyłku, daszek kryty blachą. Ule te są ocieplone 30 mm wełny, czyli razem ścianki mają ok. 5 cm. Wszystko do siebie pasuje na dziesiętne części milimetrów. Rozwiązania konstrukcyjne widać przemyslane i z tego co wiem, to na przestrzeni lat poprawiane. Taki zestaw zawiera w cenie komplet ramek i beleczek odstępnikowych (nie stosuję powałek). Cena to ok. 400 zł. Generalnie jestem zadowolony.

Minusem może okazać się klepka z której ule są zrobione. Dla mnie akurat nie, bo korpusy są lekkie. Natomiast w przypadku ula wz to waga nie ma znaczenia. Naturalnie jeśli nie zamierzasz go przewozić. Nie wiem czy widziałeś z jakiego materiału Bociank robił ule wz dla Cordovana, ale z penością te z klepki nie wytrzymają tyle. Bardzo ważna jest więc odpowiednia konserwacja. Ja na przykład stosuję dwie warstwy pokostu rożcieńczonego rozpuszczalnikiem uniwersalnym, a następnie dwie warstwy farby olejnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 10:56 - ndz 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
radekj pisze:
Chciałbym zapytać czy ktoś z kolegów z forum posiada ule od Sułkowskiego i jak one sprawdzają się w praktyce,chodzi o wykonanie,ocieplenie itd.Dodam że chodzi mi głównie o ule wz. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Posiadam dwa ule wz od Sułkowskiego i wygodnie mi się na nich pracuje. Solidość wykonania w skali do 10 oceniłbym na 7,5. Minusem może być rozmieszczenie wylotków. W innych wz wylotki mam na środku ula - jeden przy dennicy drugi w połowie wys. ramki i to rozwiązanie bardo mi pasuje. Na stronie Sułkowskiego jest podane że można wprowadzać swoje modyfikacje ale jak zadzwoniłem i poprosiłem o wykonanie ula z wylotkami umieszczonymi na środku to dostałem odpowiedź że wz z takim układem wylotków się nie produkuje więc lipa. Chociaż jakbyś zamawiał może ze 20 sztuk to by Ci zrobili :oczko: Standardowe rozwiązanie Sułkowskiego z dwoma wylotkami przy dennicy ma jedną bardzo dużą wadę: Nie można zastosować pionowej kraty chyba że na środku ula a Przecież miodnia w wz na zimno jest na skrajnych ok 3 - 4 ramkach. To jest główna wada tych uli ale na zdj Użytkomnika Marian. zauważyłem że w ulach od sułkowskiego ma jeden wylotek przy ścianie ula. Jest to jakieś rozwiązanie ale nie najlepsze. Moim zdaniem najlepsze do wz są dwa wylotki w centralnej części ula na wyśokości dennicy i w połowie wysokości ramki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 17:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 stycznia 2011, 19:25 - pn
Posty: 43
Lokalizacja: Świętokrzyskie,Staszów
Ule na jakich gospodaruję: WZ+nads
Pogodny Piątek pisze:
Kolego radekj, odpowiedziałem Ci w innym wątku.

Dzięki za podpowiedź :brawo:
Kamil pisze:
Na stronie Sułkowskiego jest podane że można wprowadzać swoje modyfikacje ale jak zadzwoniłem i poprosiłem o wykonanie ula z wylotkami umieszczonymi na środku to dostałem odpowiedź że wz z takim układem wylotków się nie produkuje więc lipa. Chociaż jakbyś zamawiał może ze 20 sztuk to by Ci zrobili :oczko: Standardowe rozwiązanie Sułkowskiego z dwoma wylotkami przy dennicy ma jedną bardzo dużą wadę: Nie można zastosować pionowej kraty chyba że na środku ula

Właśnie w moich starych ulach wz mam dwa wylotki na środku,jeden przy dennicy a drugi w centralnej części(o ten górny są różne zdania,nawet tu na forum też)a jak Sułkowski robi dwa przy dennicy to też nie problem.Dzięki,pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 11:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 751
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podczas Dni Pszczelarza w Bałtowie wystawiał się producent uli, a raczej korpusów jednościennych do uli zbudowanych z drewna i wypełnionych czymś jakby słomą,trzciną.
Czy zna ktoś namiary tego producenta, lub jego stronę internetową?
Byłby wam bardzo wdzięczny.

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 13:37 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
kulka96 pisze:
Podczas Dni Pszczelarza w Bałtowie wystawiał się producent uli, a raczej korpusów jednościennych do uli zbudowanych z drewna i wypełnionych czymś jakby słomą,trzciną.
Czy zna ktoś namiary tego producenta, lub jego stronę internetową?
Byłby wam bardzo wdzięczny.


Zadzwoń do Czarka Kruka, byc moze ma już numer do Pana Tadeusza Główki, też go kiedyś poszukiwał z racjii występów na lutowej konferencji.
518482726
Powiedzenie Pana Tadeusza:
Kto ma pszczoły ten ma miód.
Kto ma miód ten ma trud.
:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 19:33 - pn 
polbart pisze:
Kto ma pszczoły ten ma miód.
Kto ma miód ten ma trud. :D


To sa swiete słowa .
Powiedz tylko jak ten trud przezwyciężyć???
Wypadało by wejść na sklepy ze swoim produktem ,albo rozdawać miód biednym ,albo robić akcje charytatywne.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 21:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
każda reklama jest dobra:)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 21:25 - pn 
To nie o to chodzi .Jestes małym pszczelarzem masz 2-3, 5 ton miodu rocznie ,nie prowadzisz działalnosci gospodarczej albo oddajesz miód do skupu za grosze co 2 miesiace Cie zaliczkują ,za całośc to kase moze dostaniesz w ciagu 6-8 miesiecy ,albo oddajesz do firm duzych i tez Cie zaliczkują ,a najlepiej to jakbys wziął w towarze (dadzą ci wezę ,troche uli ,ramka , drobny sprzet i tez czekasz jak na zbawienie . Wypadałoby załozyc działalnośc gospodarczą płacić ZUS i wystawiac faktury vat do sklepów,ale to mega wydatek w stosunku roku jakies 8tyś. ,a to jeszcze nic zanim to zrobisz musisz mieć postawiona pracownie z pełnymi wymogami sanitarnymi aby dostać świadectwo jakosci handlowej miodu o koszcie nawet nie wspomnę bo to cięzkie pieniadze . Chyba to tak to leciało. Bo tak to jeździsz jak głupi copek po targach i sprzedajesz 5 słoików miodu przy tak drogim paliwie to lepiej siedziec w domu ,ale co zrobisz z miodem ,oddac potrzebującym przynajmniej pójdziesz do nieba i nie trzeba sie będzie smazyć w jednym kotle z innymi diabełkami. Jakies propozycje od baronów najlepiej i porady bede wdzieczny. :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 21:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
masz rację. Ja na razie przy swoich 300 litrach nie mam problemu ze zbyte, ale jak bym miał tonę czy dwie, to pewnie ostro musiał bym się napocić żeby to sprzedać. Jak to robią wielcy tego biznesu? Czy wszystko udaje się sprzedać w detalu, czy duża ilość idzie po cenach hurtowych?

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 22:09 - pn 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wystarczy mieć 80 uli zarejestrować pasiekę w US , płacisz KRUS I jako rolniki z ryczałtu przejść na wat ogólny i wystawiasz faktury. Oddajesz do US wat ze sprzedaży miodu a US oddaje tobie wat za zakupione toware potrzebne do prowadzenia pasieki i z paliwa (musisz mieć samochód dostawczy) więc zawsze jesteś na plus. Zresztą najlepiej iść do jakiejś księgowej to Ci wytłumaczy najlepiej.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 października 2011, 23:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
polbart pisze:
Pana Tadeusza Główki
ale Pan Tadzio ma fajne te słomiaki wyglądają jak mebelki

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji