FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ceny miodu
Post: 26 lutego 2011, 22:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Byłem dziśaj w markiećie popatrzyłem na ceny miodu zdrożał o 11zl ,cikawy jestem jakie będą ceny gdy będze zbiór miodu z tegorocznych pożytków .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:16 - sob 
A jaki to miód był w tym markecie.Czy to coś :leży_uśmiech: konkretnego ,czy tez made in China


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:30 - sob 
Marek Podlaskie pisze:
A jaki to miód był w tym markecie.Czy to coś :leży_uśmiech: konkretnego ,czy tez made in China

U mnie w jednym z większych sklepów na dość dużej półce widać przeróżne wielkości słoików miodu ale moją uwagę przykuł 07l miodu słoik
Jeden znana mieszanka Wielokwiat był po 10,90
Obok Niego
Miód Wielokwiatowy Od Polskiego Pszczelarza w cenie 27 zł
i widać że schodzi bo w skrzyneczce brakowało kilku słoików natomiast druga skrzyneczka kartonowa z tańszym była nawet nie od foliowana :rolf: czyli coś to znaczy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:48 - sob 
BoCiAnK pisze:
Miód Wielokwiatowy Od Polskiego Pszczelarza w cenie 27 zł


Sądecki Bartnik? :oczko:
Akurat wiem ,ze jego miody schodzą nawet ostatnio widziałem reklamę na tvp3 to moim zdaniem dobrze ,ze reklamuje Polski miód .
Chcąc nie chcąc ceny na rynku miodu własnie ustala Bartnik mógłby tak przynajmniej o 5 zł podnieść wielokwiat w tym roku kurcze , chociaz ja tak za bardzo nie narzekam bo sprzedałem swój wielokwiat po 35 :szok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:54 - sob 

Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:58 - ndz
Posty: 191
Lokalizacja: RYCERKA GÓRNA
No właśnie kiedyś reklamowali w telewizji miód były jakieś pieniądze na to a teraz nic? :foch:

_________________
POZDRAWIAM CAŁĄ PSZCZELARSKĄ RODZINKĘ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:55 - sob 
KOBER pisze:
BoCiAnK pisze:
Miód Wielokwiatowy Od Polskiego Pszczelarza w cenie 27 zł


Sądecki Bartnik? :oczko:
Akurat wiem ,ze jego miody schodzą nawet ostatnio widziałem reklamę na tvp3 to moim zdaniem dobrze ,ze reklamuje Polski miód .
Chcąc nie chcąc ceny na rynku miodu własnie ustala Bartnik mógłby tak przynajmniej o 5 zł podnieść wielokwiat w tym roku kurcze , chociaz ja tak za bardzo nie narzekam bo sprzedałem swój wielokwiat po 35 :szok:


Oj to się pomyliłeś to nie był miód od bartnika tylko z prywatnej pasieki od Bartnika
nie było miodu nawet w tym sklepie ale jest w innych i też stoi


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 22:59 - sob 
http://www.savia.pl/hity-miesiaca/hity-miesiaca-savia,3 ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 23:11 - sob 
BoCiAnK pisze:
Oj to się pomyliłeś to nie był miód od bartnika tylko z prywatnej pasieki od Bartnika
nie było miodu nawet w tym sklepie ale jest w innych i też stoi


a juz myslałem ,ze opanował wszystkie hipermarkety :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lutego 2011, 23:26 - sob 
BoCiAnK pisze:
http://www.savia.pl/hity-miesiaca/hity-miesiaca-savia,3 ;-)


Piekne zółciótkie miody :mniam miodek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 00:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Marek Podlaskie pisze:
A jaki to miód był w tym markecie.Czy to coś :leży_uśmiech: konkretnego ,czy tez made in China
Sądecki Bartnik miód wielokwiatowy i lipowy .Jest stoisko jeszcze miodów Kozackiego ale znależć nie mogłem bo co rusz te towary przenoszą ,albo wykupiony był . Temat dotyczy słoików 0,9l ,cena poprzednia była 28zl a teraz 39zl.PAWEL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 00:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Jest promocja - Miód z Huzara 1kg/za 12,99zł w Biedronce

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 10:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mieszanka miodów z unii i poza granic :cisza: :wnerw: :nonono:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2011, 10:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Jeżeli w sklepie na pólce jest miód to i cena odpowiednia , mieszanki i nie tylko bo ostatnio spotakałem z polskiej pasieki / inwert zmieszany chyba z miodem '' syf ''totalny / wtedy cena śmieszna

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 16:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
krzysglo pisze:
Jest promocja - Miód z Huzara 1kg/za 12,99zł w Biedronce


Kup i spróbuj :D hehe niezjadliwe :leży_uśmiech:

Panowie tak czy siak to na ceny miodu ma w zasadzie bezpośredni wpływ cukier i tylko on :) Więc jeśli kg białego będzie po 5 zł a tabliczka czekolady po 4.50 to siłą rzeczy miód będzie też w odpowiednio wyższej cenie :)

Szkoda tylko że nie ma społecznej kampani np w stylu pij mleko będziesz wielki :jupi: bo naprawdę ludzie nie wiedzą co jedzą zwłaszcza w dużych aglomeracjach :) gdzie młode pokolenia na oczy krowy, pszczoły czy kury(żywej) nie widziały :o bozie: więc skąd mają wiedzieć że miód to produkt naturalny a nie mieszanka E251, E 315 i jeszcze innych świństw :do bani:

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 19:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
nikt nie myśli o pszczelarstwie, a miód dla większości ludzi musi być płynny i najlepiej przezroczysty.

Cukier, czekoladę kupią, ale miód niekoniecznie. Będą jaja z cenami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 20:17 - pn 

Rejestracja: 04 grudnia 2010, 02:20 - sob
Posty: 80
Lokalizacja: Okolice Białogardu
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie.
Moim skromnym zdaniem nie ma co za w czasu podnosić sobie wzajemnie adrenalinę, pewnych rzeczy nie przeskoczymy ,
można ludzi informować o walorach miodów,
na spotkaniach pszczelarskich domagać się jakiejś kampanii na rzecz miodu i przetworów rodzimej produkcji.
Na spokojnie , dbać o nasze pszczółki .

_________________
Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 21:00 - pn 
Panowie
Moim zdaniem nie można przeliczać ceny miodu a ceny cukru bo raz jest się nawozie raz pod wozem
Powiem to inaczej w 2006 roku kupowałem Cukier w limanowej w hurtowni ( z wielkimi trudami ) za cenę 3,75 zł a cena miodu jaki sprzedawałem wynosiła 25 zł za słoik 09
W zeszłym roku kupowałem cukier po 1,89 a miód sprzedawałem po 38 zł 09l
dziś Cukier kosztuje u mnie 4,35 Diamant ( miodu już nie mam dawno ) ale gdybym miał pewnie byłby po 40 zł za każdy oprócz Spadzi
Ten rok nie wiadomo jaki się okaże w zbiory Miodu może być bardzo Obfity i cena miodu może utrzymać się na poziomie z 2010 a może i spaść ,,,,,,,,,, A może okazać się do Dupy i cena miodu wzrośnie i okaże się że za 1 słoik 09 zakarmimy rodzinę na zimę
Ja Tu widzę w czym innym problem jako innych podwyżek cena paliwa - mając pasiekę gdzie nie trzeba dojeżdżać pszczelarz tego nie liczy ale jak jeździ lub wozi rodziny to koszty paliwa są ogromne dojazdy do pasiek
Zdrożało drewno - czyli Ule ,ramki przy małych pasieczkach są to małe sumki czasami nie przekraczające dwóch paczek papierosów jak kto pali , ale jak pszczelarz ma parę setek uli i niema czasu na własne wyroby to sumy te są zawrotne to samo tyczy się leków niby dotacja jak zwrot 60% a cena głupiego Apiwarolu 50 zł
Słoiki ,zakrętki , węza , drut , poligrafia i inne drobiazgi drożeją i jak się z sumuje wszystko to dopiero widać ile kosztuje utrzymanie pasieki więc cena cukru jest jedną z najmniej ważnych


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 21:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Witamina pisze:
krzysglo pisze:
Jest promocja - Miód z Huzara 1kg/za 12,99zł w Biedronce


Kup i spróbuj :D hehe niezjadliwe :leży_uśmiech:

Panowie tak czy siak to na ceny miodu ma w zasadzie bezpośredni wpływ cukier i tylko on :) Więc jeśli kg białego będzie po 5 zł a tabliczka czekolady po 4.50 to siłą rzeczy miód będzie też w odpowiednio wyższej cenie :)

Szkoda tylko że nie ma społecznej kampani np w stylu pij mleko będziesz wielki :jupi: bo naprawdę ludzie nie wiedzą co jedzą zwłaszcza w dużych aglomeracjach :) gdzie młode pokolenia na oczy krowy, pszczoły czy kury(żywej) nie widziały :o bozie: więc skąd mają wiedzieć że miód to produkt naturalny a nie mieszanka E251, E 315 i jeszcze innych świństw :do bani:

Pozdr
Witamina


Czy ja pisałem żeby kupować ? Albo, że ja kupuję. Stwierdzam fakt.
Nie wszyscy są tak uświadomieni jak większość nas.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 21:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 12:56 - wt
Posty: 454
Lokalizacja: Leszno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, langstroth 3/4
BoCiAnK pisze:
Ja Tu widzę w czym innym problem jako innych podwyżek cena paliwa - mając pasiekę gdzie nie trzeba dojeżdżać pszczelarz tego nie liczy ale jak jeździ lub wozi rodziny to koszty paliwa są ogromne dojazdy do pasiek


...no właśnie :wnerw: dziś wlałem do baku ropę po 4,89 za litr :wnerw: Jedną pasieke mam 25 km od domu. Tam i spowrotem 50km conajmniej raz w tygodniu w sezonie a jak się hoduje matki, robi odkłady to nieraz dwa razy na tydzień to mało. W skali całego sezonu to strach liczyć ile kasy zostawi się na stacji benzynowej :bosie:
A gdzie druga pasieka i wędrówka :bosie:

_________________
Pozdrawiam Jacek:)
http://www.youtube.com/user/Jacek83zz?f ... oi4FztyQ3g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 22:03 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
Panowie
Moim zdaniem nie można przeliczać ceny miodu a ceny cukru bo raz jest się nawozie raz pod wozem
Powiem to inaczej w 2006 roku kupowałem Cukier w limanowej w hurtowni ( z wielkimi trudami ) za cenę 3,75 zł a cena miodu jaki sprzedawałem wynosiła 25 zł za słoik 09
W zeszłym roku kupowałem cukier po 1,89 a miód sprzedawałem po 38 zł 09l
dziś Cukier kosztuje u mnie 4,35 Diamant ( miodu już nie mam dawno ) ale gdybym miał pewnie byłby po 40 zł za każdy oprócz Spadzi
Ten rok nie wiadomo jaki się okaże w zbiory Miodu może być bardzo Obfity i cena miodu może utrzymać się na poziomie z 2010 a może i spaść ,,,,,,,,,, A może okazać się do Dupy i cena miodu wzrośnie i okaże się że za 1 słoik 09 zakarmimy rodzinę na zimę
Ja Tu widzę w czym innym problem jako innych podwyżek cena paliwa - mając pasiekę gdzie nie trzeba dojeżdżać pszczelarz tego nie liczy ale jak jeździ lub wozi rodziny to koszty paliwa są ogromne dojazdy do pasiek
Zdrożało drewno - czyli Ule ,ramki przy małych pasieczkach są to małe sumki czasami nie przekraczające dwóch paczek papierosów jak kto pali , ale jak pszczelarz ma parę setek uli i niema czasu na własne wyroby to sumy te są zawrotne to samo tyczy się leków niby dotacja jak zwrot 60% a cena głupiego Apiwarolu 50 zł
Słoiki ,zakrętki , węza , drut , poligrafia i inne drobiazgi drożeją i jak się z sumuje wszystko to dopiero widać ile kosztuje utrzymanie pasieki więc cena cukru jest jedną z najmniej ważnych


Dobry moment do podnoszenia cen miodu. Nikt nie bedzie wydziwiał, bo wszystko drożeje :rolf:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 22:14 - pn 
jacek_zz pisze:
BoCiAnK pisze:
Ja Tu widzę w czym innym problem jako innych podwyżek cena paliwa - mając pasiekę gdzie nie trzeba dojeżdżać pszczelarz tego nie liczy ale jak jeździ lub wozi rodziny to koszty paliwa są ogromne dojazdy do pasiek


...no właśnie :wnerw: dziś wlałem do baku ropę po 4,89 za litr :wnerw:


No właśnie i tu rozbija się problem ceny miodu
Nie mam zamiaru tu nikomu broń Boże ubliżyć
Pszczelarz liczący tylko cenę cukru i parę drobiazgów jakieś tam kilo węzy ramko czy od święta matkę , i taki pszczelarz z powodzeniem może sobie pozwolić na sprzedaż miodu jak ja to nazywam za psie pieniądze
ale gdyby mu przyszło dojeżdżać do pasieki i na paliwo wydać rocznie z 5 tysięcy to by inaczej na to popatrzał
Jacek masz 100 uli ( podam Twój przykład ) mogę sobie głowę dać urwać że Twój koszt paliwa przewyższa koszt za karmienia Twojej pasieki w 2010 r

I dlatego Bardzo cenię ludzi którzy cenią swoją pracę a nie źlamdają że kilo cukru kosztuje 5 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 22:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
TAk tylko my to mozemy mowic o podwyzkach ale znajda sie tacy pszczelarze "dziadkowie" jak u mnie na wsi ktorzy w tym roku za słoik chcieli 25 :szok:
Poprostu szkoda mi takich ludzi a pozatym to co oni wiruja to przekracza ludzkie pojecie :bosie: jedna wielka potoka; :wnerw:
I tylko tacy ludzie psuja rynek wiekszym pszczelarzom :nonono:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 13:25 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Ja to kupiłem sobie skuterek badziewie to totalne ale koszty dojazdów obniżyłem znacznie,samochodem to jak cos przewiezć muszę inaczej jedna pasieka robiła by na paliwo,tne koszty jak się da a cukier to też jest koszt i to znaczny wszystko jest ok jak jest miód a jak nima to cukier kosztem jest ogromnym ja musze kupić ok 3600 kg a przy tej jego cenie to ponad 10 tyś trzeba wyskrobać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 14:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
łupaszko pisze:
Ja to kupiłem sobie skuterek badziewie to totalne ale koszty dojazdów obniżyłem znacznie,samochodem to jak cos przewiezć muszę inaczej jedna pasieka robiła by na paliwo,tne koszty jak się da a cukier to też jest koszt i to znaczny wszystko jest ok jak jest miód a jak nima to cukier kosztem jest ogromnym ja musze kupić ok 3600 kg a przy tej jego cenie to ponad 10 tyś trzeba wyskrobać


Nie zaniżaj ceny cukru :D 3600 kg x 4 zł - 14400 :szok:
To na sam cukier musisz sprzedać powiedzmy 410 słoiczków 0.9 po 35 zł każdy nie licze kosztów słoików wieczek i etykiet.

Mam nadzieję że prognoza na ten rok 7,50 zł za kg cukru się nie sprawdzi.

Zamiast skuterka to kup Kłada i przyczepkę do niego :)
Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 14:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witamina pisze:
Mam nadzieję że prognoza na ten rok 7,50 zł za kg cukru się nie sprawdzi.


gdzie się takich głupot naczytałeś??? skąd taka cena??? :szok: ja osobiście kupowałem w sierpniu po 1.89 zł/kg wszystkim się opłacało produkować i sprzedawać... obecna cena została wypracowana dzięki sianiu paniki :bosie: , poczekaj jeszcze dwa trzy miesiące i zobaczysz co będzie się działo z cenami... polecą w dół bo wszyscy już zrobią zapas „na czarną godzinę” i nie będą potrzebowali... a ci co kupowali po 3.5-4zł będą sobie pluli w twarz że dali się zrobić na szaro... obecną sytuacje porównuje do tego co się działo przed przystąpieniem Polski do UE, też w mediach rzucili plotkę że po naszej akcesji cena będzie dwa razy wyższa... jak powiedzieli tak też się stało bo oto nasz naród zaczął szturmować sklepy :leży_uśmiech: cena z 1.5 zrobiła się na 3.5zł/kg ale tylko do maja 2004, po tej dacie wszystko wróciło do normy a zarobili pośrednicy... :wnerw: jak będziecie w hipermarketach to zobaczcie co oni tam robią. W moim ulubionym sklepie zawsze stało przynajmniej z 10 wypchanych palet z towarem... teraz stoi tylko jedna nadszarpnięta z napisem „nie prowadzimy sprzedaży hurtowej”, mogę się założyć że reszta towaru siedzi w magazynie wszystko po to alby wprowadzać niepokój na rynku bo klient jak widz 10 palet to sobie myśli po tej cenie kupie tylko tyle ile muszę bo towaru jest dużo, jeśli stoi połowa palety towaru to biorą tyle ile muszą i jeszcze na zapas bo to może ostatnia paleta po „starej” cenie... a kolejna może być droższa

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 14:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
http://www.tvn24.pl/0,1693683,0,1,chleb ... swiat.html

http://www.ppr.pl/artykul-kartki-na-cuk ... 160851.php

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 15:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zacytuje tylko jedno zdanie
Na giełdzie Liffe w Londynie tona cukru kosztowała wczoraj 773 dolary. W listopadzie zeszłego roku – 666 dolarów, a w maju – 413 dolarów. To oznacza wzrost ceny od tego czasu o 87 proc.

po ile jest dolar kazdy wie, w dalszym ciągu podtrzymuje to o napisałem, vat poszedł o 1% cena o 100% gdzie tu logika? buraki pewno beda skupować po tyle samo co w tamtym roku albo i taniej... polityka

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 15:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Ale ja się z tobą zgodzę :) Tylko sam widzisz co się dzieje :/ ja uważam ze w KE lobby cukrownicze niemieckie (maja 80% rynku cukrowego w polsce w swoich łapkach) i może jeszcze inne ma tak silne układy że są w stanie forsować to co dla nich jest korzystne :do bani: A rolnik nie dostanie nic ponad to co określiła KE jako minimalną cenę za tonę buraka :chytry:
Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 18:59 - wt 
Witam.

Ja widzę jeszcze inny problem, płace mamy polskie a ceny z dnia na dzień robią się europejskie a nawet wyższe. Jestem pewien że przyjdzie już nie długo moment w którym większość polaków po prostu nie będzie miała pieniędzy na takie "lekarstwa" jak produkty pszczele. Wówczas zaczniemy mieć problemy, bo koszt prowadzenia pasieki będzie duży a zbyt na nasze produkty po satysfakcjonujących nas cenach sporadyczny. To z kolei może prowadzić do rezygnacji z prowadzenia większych pasiek. Zostaniemy hobbystami z 5 ulami w ogródku.

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 21:33 - wt 
typers pisze:
Zostaniemy hobbystami z 5 ulami w ogródku.



ale jaki spokój będzie na forum :rolf:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 21:53 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Przyjdzie moment że Poska będzie tylko dla Biedronek ,Castoram. Ikeii itp itd, a dla nas robota na kasie lub ze szczotą. Pozdrawiam decydentów zwłaszcz tych, co skasowali Polskie Cukrownie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 22:08 - wt 

Rejestracja: 27 grudnia 2010, 15:32 - pn
Posty: 69
Lokalizacja: Gniezno
Witam. Czytałem powyższe posty i myślę że i tak będziemy musieli się dostosować do aktualnej sytuacji. Martwię się tym, że miód z racji ceny stanie się towarem luksusowym będzie można podnosić cenę tylko do pewnego poziomu. Miód dla ludzi to nie produkt pierwszej potrzeby. Niestety... Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 22:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A dlaczego sieci tak się rozwijają,bo mają klijentów.

Pewnie jest tego powód.

Nie kupować i nie narzekać,sami się zwiną.

Inna sprawa-kto tak myśli,a kto tak robi.

Myśle że nie ma co bić piany,pewnych peocesów nieodwrócimy,albo je zakceptujemy i wyciągniemy korzyści,albo będziemy z nostalgią wspominać czas miniony, czym bardziej odległy tym piękniejszy.
Ale uwaga to jest 1 symptom starości,sam się na tym łapie.
Miód w naszym społeczeństwie był towarem luksusowym i w świadomości wielu takim pozostaje,albo się zmieni świadomość,albo społeczeństwo się wzbogaci oba warianty nierealne w bliskiej perspektywie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 22:56 - wt 
typers pisze:
Witam.

Ja widzę jeszcze inny problem, płace mamy polskie a ceny z dnia na dzień robią się europejskie a nawet wyższe. Jestem pewien że przyjdzie już nie długo moment w którym większość polaków po prostu nie będzie miała pieniędzy na takie "lekarstwa" jak produkty pszczele. Wówczas zaczniemy mieć problemy, bo koszt prowadzenia pasieki będzie duży a zbyt na nasze produkty po satysfakcjonujących nas cenach sporadyczny. To z kolei może prowadzić do rezygnacji z prowadzenia większych pasiek. Zostaniemy hobbystami z 5 ulami w ogródku.

Pozdrawiam.

Typers ,zerknij na ceny cukru po drugiej strony granicy i ceny miodu.Czy zmieniły się ceny cukru i ile w tej chwili kosztuje tam cukier. NO i apifonda ,ciekawi mnie cena i od kiedy się trzyma cena w Niemczech


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 23:21 - wt 

Rejestracja: 22 lutego 2010, 19:32 - pn
Posty: 11
Lokalizacja: podkarpacie
Nie wiem czy ceny poszybują w dół za kilka miesięcy choć już tak bywało , ostatnio był wywiad w radiu z jednym z posłów gdzie twierdził ze to nie tylko problem Polski ale i całej uni a co lepsze to powiedział że cukier teraz sprowadzamy z Brazylli .Sam chciałem zakupić w hurtowni za pośrednictwem pracownika tej hurtowni i na dziej dzisiejszy okazało się to niemożliwe .Moim zdaniem jak nic się nie zmieni to Ci którzy mają nieduże pasieki i patrzą na zysk zaprzestaną hodowli z powodu wysokich kosztów utrzymania a zostaniemy tylko MY ceniący sobie miłość a nie pieniądz jako hobbyści .W końcu w dzisiejszych czasach nie sprawdza się przysłowie :Kto ma pszczoły ten ma miód pokazał to nam to ostatni rok oby ostatni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 23:41 - wt 
Witam.

Mi nie chodziło o ceny a o zawartość portfela przeciętnego polaka. Dla przykładu w Niemczech bez kwalifikacji pracownik zarabia 1800 - 2000 euro, ktoś kto ma ukończone studia nie pracuje za mniej niż ponad 3000 euro. Miód dobrej jakości w Niemczech kosztuje w zależności od gatunku od 8 (miody kwiatowe) do 13 euro (spadź) za kg. Czyli różnica w cenie miodu (po między Polską a Niemcami) jest ale nie więcej niż o kilkadziesiąt procent (oczywiście w marketach również i tam znajdziemy tanioszkę), ale wypłata przeciętnego robotnika niemieckiego jest większa o 400 procent niż polskiego, a więc stać go na kupno miodu bez problemu po takich cenach.

Ciekawostką jest to że miód skupowany od pszczelarzy w hurcie przez duże firmy w Niemczech nie osiąga większej ceny niż nieco ponad 2 euro za kilogram.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 15:58 - śr 
Cukier ,Typers ,cukier podglądnij ile kosztuje cukier i Apifonda i jak zmieniały się ceny w ciągu ostatniego miesiąca. Jak masz możliwość .O zarobkach to wszyscy wiemy ,ale jak kryzys w Europie to całej ,a chodzi mi o to jaka cena jest cukru w Niemczech i cena apifondy :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 17:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
W dyskontach już jest cukier po 3.94 w makro, selgrosie po 4.24 Z tegorocznych zbiorów cukier będzie w sprzedaży najszybciej w grudniu -styczniu. A przed nami sezon wakacyjny lody, napoje chłodzące, przyprawy na grilla już nie wspomnę o pszczelarstwie to wszystko spore zużycie cukru którego już teraz brak. Więc kurcze może nie być za ciekawie :placz: Trzeba kasę zbierać bo po sezonie będzie sporo uli i sprzętu pasiecznego do kupienia :oczko:

Cena miodu w makro tak dziś spojrzałem 1.2 - 38 z groszami wszystkie gatunki poza spadzią.

Kurcze no niedługo to będzie tak cukiernica 10.99 + wkład cukru do środka gratis i to będzie promocja :leży_uśmiech:

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2011, 20:41 - śr 

Rejestracja: 10 lutego 2011, 12:34 - czw
Posty: 266
Lokalizacja: G Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski
U mnie tydzień temu cukier kosztował 2,80 w auchan dzisiaj kosztuje już 3,80 i jest reglamentowany na 1 osobę mozna kupić 5 kg. Ciekawe jak ta sytuacja będzie sie dalej rozwijać. Ja naszczęście zrobiłem zapasy w zeszłym sezonie po 2,14 coś czuję ze to był dobry ruch. Niestety ludzie w polsce coraz bardziej biednieją i jak tak dalej będzie to nie będziemy mieli chętnych na miód :bosie: i do tego w agrobiznesie pokazali jak koncerny cukrownicze kantują rolników na burakach, wmawiają im że nie mogą dać dużo za buraki bo mają niską polaryzację a ceny i tak podnoszą,choć za surowiec płacą tyle samo co rok temu,a może i mniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 marca 2011, 22:56 - czw 

Rejestracja: 26 października 2009, 19:26 - pn
Posty: 53
Lokalizacja: Siedlce
W TESCO widziałem w tym tygodniu cukier po 4,25zł. Dzisiaj w osiedlowym sklepie byłem świadkiem rozmowy ekspedientki z dostawcą który twierdził, że następny cukier będzie po 5,75zł. Facet (właściciel hurtowni) powiedział, ze w poniedziałek miał trzy dostawy cukru i każda następna w innej, wyższej cenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 marca 2011, 20:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Panowie u nas cukier 4.96 zł w Marko hehe tyle co litr 95 E na stacji Orlen :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 marca 2011, 08:10 - czw 

Rejestracja: 08 lutego 2011, 21:21 - wt
Posty: 4
Lokalizacja: Piła
Ule na jakich gospodaruję: WP
Mam nadzieję że to juz apogeum tej ceny. Teraz bedziemy oczekiwac jakiejś korekty w dół.

_________________
Acer


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 marca 2011, 11:00 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wczoraj przeczytałem wywiad z ministrem Sawickim.
Powiedział min.cyt." Odnosząc się do sytuacji na rynku cukru i jego rosnących cen Sawicki mówił, że nie ma żadnych powodów "kontynuować panikę". Podkreślił, że wystąpił do Komisji Europejskiej, a ta 3 marca umożliwiła sprzedaż na unijnym rynku 500 tys. ton dodatkowego, ponadkwotowego cukru bez żadnych kar. Obecnie kara wnosi 500 euro za tonę.

Sawicki zaznaczył, że ma sygnały, iż zawierane już kontrakty na przyszłe dostawy opiewają na niższe ceny niż obecne. Jego zdaniem, powinniśmy zaobserwować pewną stabilizację.

Minister mówił też, że w ostatniej kampanii wyprodukowano taką ilość cukru, która zaspokaja krajowe potrzeby. Podkreślił, że będą jeszcze dyskusje o jego kolejnym wniosku, by zwiększyć o 15 proc. kwotę produkcyjną cukru."
Teraz oczekiwać należy pozytywnych efektów .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Ceny miodu
Post: 11 marca 2011, 15:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
wiesław48 nareście dobra wiadomość oby tak było. pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 marca 2011, 19:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
hehe kurcze jakoś to się nie za bardzo pokrywa z prognozami.
Unia nie produkuje cukru w wystarczającej ilości na pokrycie swoich potrzeb. Władze UE wyszły z założenia że produkcja cukru na świecie jest tak tania że nie ma potrzeby zwiększania limitów produkcyjnych w samej UE ( oszczędzają na dopłatach) A w tym roku pech chciał że w Australii drugim największym producencie cukru na świecie powodzie i huragany zniszczyły większość plantacji i na rynkach światowych jest brak wystarczającej ilości cukru. Dodatkowo w tym roku konflikt w północnej Afryce może spowodować że Brazylia trzeci największy wytwórca cukru zdecyduje się na przeróbkę trzciny cukrowej nie na cukier a na biopaliwo - wszystko zależy od sytuacji na rynku paliw. Więc teraz UE może sobie zezwalać na większy import cukru szkopuł w tym że nie ma go w wystarczającej ilości na rynku :leży_uśmiech: z tego co pamiętam to coś ok 2 mln ton braknie do pokrycia bieżącego zapotrzebowania na świecie.

Panie Sawicki dziękuję za sprawne załatwienie sprawy :leży_uśmiech:

Cukier Makro po 4.98 zł a drobny po 6 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2011, 17:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
To jak w makro jest po 6 to ja wole pojechac do biedropnki i kupic sobie cukier puder i go rozpuszczac bo jest po 1.95 za poł kilo :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2011, 21:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Puder jest taniej bo nie ma takiego zapotrzebowania :D Jak będą nowe dostawy to będzie i cena odpowiednia :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2011, 21:47 - sob 

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:33 - pn
Posty: 84
Lokalizacja: Głubczyce
Cukier w Czechach 17,90 koron, czyli około 2,96zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2011, 22:44 - ndz 
Ten temat dotyczy miodu to piszcie o miodzie a o cukrze w innyum temacie.A co do miodu to od jutra w Netto za 1kg wielokwiatu 10.99zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 marca 2011, 00:46 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
konradziu pisze:
Ten temat dotyczy miodu to piszcie o miodzie a o cukrze w innyum temacie.A co do miodu to od jutra w Netto za 1kg wielokwiatu 10.99zł


Dokładnie tak ,nie bądźmy samolubni (że nasze forum) ktoś wpisuje w gogle "cena miodu "
i dostaje link do tego tematu -dowiaduje się ile kosztuje cukier w ... :???:

-Elektroda -trzymać sie tematu - nie ma uproś :zeby:

a cena miodu za 0,9 litra
wilekwiat -35 zł
spadź - 50zł
jak kto ma to sprzeda ;-)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 483 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji