FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:21 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 04:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam, mam pytanie. Planuje kupic ule wielkopolskie. Znalazłem dobrego sprzedawce któy robi ule z drzewa iglastego. Korpus składa się z centymetrowej deski na zewnątrz - 3 cm styropianu i centymetrowej deski wewnątrz. Deski mocowane są za pomocą zszywek stolarskich. Czy ktoś jest mi w stanie powiedziec czy taki rodzaj mocowania jest odpowiedni i trwały?? Bo nie wiem co robic.
Mocowanie na zdjęciu


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 07:01 - pt 
Dziesięć lat temu kupiłęm kilka tak "zszywanych" uli i do dziś nic się nie dzieje, dodam jeszcze że natychmiast po zakupie ule były malowane pokostem, następnie podkładem i farbą olejną


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 09:43 - pt 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Zszywki są nawet lepsze od gwoździ. Podczas wbijania nie do rozszczepiania słojów co nie powoduje łatwego pękania drewnianych elementów także w późniejszym okresie użytkowania. Właściwie dobrana długość trzyma równie mocno jak gwoździe czy wkręty. Cóż, postęp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 12:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Aby uniknąć pękania drobnych elementów z drewna podczas zbijania gwoździami od wielu lat stosuję metodę mojego dziadka (też pszczelarza) .....ostre szpice gwoździ zeszlifowuję na płasko na szlifierce....to naprawdę pomaga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 12:55 - pt 
zbychu230 pisze:
Aby uniknąć pękania drobnych elementów z drewna podczas zbijania gwoździami od wielu lat stosuję metodę mojego dziadka (też pszczelarza) .....ostre szpice gwoździ zeszlifowuję na płasko na szlifierce....to naprawdę pomaga

Tak Pomaga nie trza nawet szlifować wystarczy młotkiem delikatnie stuknąć
Ale na to może pozwolić robiący jednego dwa ule od wczoraj wbiłem 7 tyś gwoździ bo tyle jest w paczce do pistoletu Czujesz Blusa ze szlifowaniem :rolf:
Jak nie miałem pistoletu to kupowałem gwoździe 1,4mm (wagnery) nic nie pęka
;-)
gwoździe do pistoletu można sobie też pojedynczo odrywać i wbijać młotkiem
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 18:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
BoCiAnK, masz mozliwosc wstawienia fotki tego pistoleta? I pytanie czy to elektryczny czy pneumatycznny?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 18:42 - pt 
adidar pisze:
BoCiAnK, masz mozliwosc wstawienia fotki tego pistoleta? I pytanie czy to elektryczny czy pneumatycznny?

Pneumatyczny taki gwoździe od 10 - 50mm
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2010, 20:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Podzieliłem temat. Nie ma jeszcze na forum informacji jaki pistolet byłby najlepszy do szybkiego montażu elementów drewnianych. Proszę znawców o wypowiedzenie się czy pneumatyczny czy elektryczny? Jaka firma może być dobra? Jaki sprzęt sobie wybrać?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 11:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Witam.
Może podzielmy urządzenia do montażu na trzy grupy;
zszywarki, sztyfciarki i gwoździarki.
Zszywarki są mechaniczne, elektryczne i pneumatyczne (gazowe) - wybór jest duży.
Jeżeli chodzi o sztyfciarki czy gwoździarki to 99% produkowanych jest napędzana pneumatycznie lub gazowo (naboje).....i o takich należy tylko mówić. Jeżeli ktoś pracuje duzo i wykonuje tysiące połączeń - jak BoCiAnK - to warto kupić taki sprzęt, komfort pracy jest duży. Sam nie posiadam takiego urządzenia, ale w rękach miałem. A miałem dokładnie taka samą sztyfciarke jaka zaprezentował BoCiAnK. Z tego co wiem dobre gwoździe czy sztyfty są dosyć drogie, natomiast gwoździarke do prac amatorskich w miare dobrą można kupić już za niewielkie pieniądze. Jedynym utrudnieniem może być posiadanie sprężonego powietrza czyli kompresora.
Pozdrowienia z zaśnieżonego Śląska. :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 11:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2010, 17:46 - sob
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
ile powietrza potrzebuje do pracy taki pistolet . Zastanawiam się czy taki mały kompresor 10L (chinczyk) dał by rade czy potrzeba coś profesjonalnego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 13:02 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Ja mam Bosch GTK 40. Wbija zszywki do 40 mm, grubość drutu 1,25 więc z powodzeniem zastępuje sztyfciarkę. Kupiona na allegro o 100 zł taniej niż zaleca producent. Towar jak najbardziej legalny, na podstawie dowodu zakupu Bosch wydał certyfikat gwarancyjny na 3 lata. Było warto wydać te 430 zł. Sprzęt pneumatyczny. Odpowiadam przy okazji koledze Adamkowi, kompresor im większy tym lepszy - jak do wszystkich narzędzi pneumatycznych. Ten dziesięciolitrowy pewnie też pociągnie jeżeli potrafi wykrzesać z siebie ciśnienie do 8 atm., zużycie powietrza na jeden strzał przy ciśnieniu roboczym 6,8 atm. wynosi 0,71 l.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 13:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Zużycie powietrza zależy od rodzaju urządzenia.....odpowiednio od 2 do 5 litrów powietrza na jedno uderzenie ( to jest ilość powietrza rozprężonego). Ciśnienie robocze w granicach 5 at.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 14:10 - ndz 
Adamek pisze:
ile powietrza potrzebuje do pracy taki pistolet . Zastanawiam się czy taki mały kompresor 10L (chinczyk) dał by rade czy potrzeba coś profesjonalnego

Oczywiście że Ci wystarczy
mam taki mały 24l na 8 bar i 1500W i jest Ok
przy mniejszej pojemności zbiornika to tylko jak będziesz szybko wpijał lub dużo to częściej Ci się włączy i tyle
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 14:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Pytanie do kolegi BoCiAnK;
Jak wygląda trwałość takiego połączenia....czy łebek a raczej małe zgrubienie takiego sztyfta nie powoduje, że klepki gdy sie wypatrzą to tenże łebek jest wciągany w drewno?
Pytam, bo chyba zaraziłeś mnie tym sprzętem :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2010, 15:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
zbychu230 pisze:
Pytanie do kolegi BoCiAnK;
Jak wygląda trwałość takiego połączenia....czy łebek a raczej małe zgrubienie takiego sztyfta nie powoduje, że klepki gdy sie wypatrzą to tenże łebek jest wciągany w drewno?
Pytam, bo chyba zaraziłeś mnie tym sprzętem :piwko:



Witam

Mam dobre doswiadczenia jesli chodzi o zszywanie zszywaczem pneumatycznym.
Jesli chodzi o zszywanie gwozdzikami tego raczej nie stosuje, urzywam klamerek zszywek o dlugosci 40mm, powleczone sa one jakims materialem cos w rodzaju warstwy klejowej, wygladaja jakby pomalowane pokostem co zapobiega wysuwania i wciagania w drewno, klamerka tak to jak dwa gwozdziki polaczone mostkiem, czyma jak cholera, nawet ramki takowymi zszywam.
Ule mam jednoscienne tagze sa one skrecane na sruby ze stali nierdzewnej.
Ale jesli chodzi o montarz uli klepkowych to klamerki sa niezawodne.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 16:13 - ndz 
zbychu230 pisze:
Jak wygląda trwałość takiego połączenia....czy łebek a raczej małe zgrubienie takiego sztyfta nie powoduje, że klepki gdy sie wypatrzą to tenże łebek jest wciągany w drewno?
Pytam, bo chyba zaraziłeś mnie tym sprzętem :piwko:

Ten mały łebek wystarczająco wystarcza i nic nie przechodzi
druga sprawą to są nacięcia na wewnętrznej stronie klepki ( boazerii ) które zapobiegają jej krzywieniu poza tym boazeria jest nie na zakład jak to zazwyczaj robią inni producenci uli tylko na wpust co już całkowicie eliminuje jakiekolwiek jej wypaczanie czy skrzywienia gdyż nie tylko musiało by dojść do wyciągnięcia gwoździa czy jego przejścia przez klepkę ale i do wyrwania z felcu co już jest nie realne
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 20:20 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ja taż zbijam taką samą sztywciarką jak pokazał Bociank dodatkowo stosuje jeszcze klej ewentualnie pianke montażową.trzyma jak trzeba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 23:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Jakie znaczenie ma pojemność kompresora dla takiego wbijania zszywek oraz w jakim przedziale cenowym można śmiało brać taki zestaw kompresor+pistolet? Jakie są jeszcze koszta eksploatacji takiego kompresora oraz czy lepszy jest olejowy czy bez?

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 08:32 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Potwierdzam jakość gwożdziarki stsowanej przez Bocianka, mam taką od zeszłego sezonu i jest super. :uśmiech:
Do kolegi adidar : pojemność kompresora nie ma znaczenia jeśli chodzi o samo wbijanie, ważne by ciśnienie było w zakresie pracy w tym przypadku gwożdzarki. Oczywiście im mniejsza pojemność tym częściej będzie się włączał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 10:24 - pn 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jaki pistolet jest lepszy , ten na gwoździe , czy ten na zszywki ? co lepiej trzyma gwoździe czy zszywki ?
Nie mogę sie zdecydować , nie pracowałem takim pistoletem , wiec i nie mam zdania o tym , może koledzy coś doradzą . Oczywiście potrzebny mi on do zbijania uli i ramek .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 11:42 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Ja stosuję zszywki. kolega Krzysztof K. z tego co wyżej przeczytałem i widzę na zdjęciach również. Gdybyśmy brali pod uwagę powierzchnię "trzymania" to oczywiście zszywka ma większą, chociażby z tego powodu, że jak kolega Krzysztof pisał to są dwa równoległe sztyfty połączone ze sobą. Tam gdzie wbije się dwie zszywki, praktycznie powinno się wbić cztery sztyfty i połączyć je parami. Proszę zwrócić uwagę, że zarówno zszywka jak i sztyft mają porównywalną długość jaką można zastosować, jak i taką samą grubość drutu. Ja opowiadam się za zszywką, koledzy BoCiAnk i johny pewnie powiedzą, że ależ skąd sztyfty sa takie same a może nawet lepsze. Jak oceni Pan argumenty to już zależy od Pana. W handlu spotkać można pistolety, które wstrzeliwują zarówno zszywki jak i sztyfty. Nie jestem zwolennikiem takich kombajnów ale to też kwestia gustu. Jeżeli natomiast mielibyśmy mówić o gwoździarce to przede wszystkim zaczęlibyśmy rozmowę o innym kalibrze ciężkim przeznaczonym do prac typu zbijanie palet. Przedział cenowy też raczej kaliber ciężki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 13:50 - pn 
Zygmunt S. pisze:
Ja opowiadam się za zszywką, koledzy BoCiAnk i johny pewnie powiedzą, że ależ skąd sztyfty sa takie same a może nawet lepsze.


Jeżeli chodzi o mnie przyznam koledze rację że zszywki zapewne będą trzymać mocniej
Ja wykorzystuję gwoździarkę nie tylko w celach robienia uli ale i wykańczania wnętrz gdzie zaś zszywki nawet na ich zwiększoną wytrzymałość nie są estetyczne, w czym nie ma problemu z ulem gdyż każdy wie o co chodzi
z drugiej strony ul to zaś nie chlew i krowy tam nie skaczą by go rozwalić bo wtedy nawet na śruby się rozleci
kwestia trwałości ule to nie czym się go pozbija ale z jakiego materiału jest wykonany (i tu głównie mówi się o wilgotności drewna jak się go zakonserwuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 20:56 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Zygmunt S.też ci przyznam racje,zszywki na pewno mocniej trzymają od sztyftów,ale ja pistoletu używam tak samo jak Bociank do prac wykończeniowych i dlatego używam sztyftów,tylko ja dodatkowo używam kleju pod klepki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2010, 22:25 - pn 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Pytanie tylko czy znajdziecie coś lepszego porównując jakość do ceny :nonono:

http://makita.hermesalfa.net/gwozdziark ... 05-af-505/

:rolf: :rolf:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2010, 16:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Max, znalazłem lepszą cenę;
http://www.jak-budowac.pl/gwozdziarka-p ... af505-1szt
Ja właśnie kupiłem na allegro zszywarko sztyfciarkę Frame - jak przyślą to przetestuję i dam znać czy warto było to kupić :piwko:
http://aukcjewp.wp.pl/zszywacz-pneumaty ... 47777.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2010, 18:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2010, 17:46 - sob
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
zbychu230 pisze:
Max, znalazłem lepszą cenę;
http://www.jak-budowac.pl/gwozdziarka-p ... af505-1szt
Ja właśnie kupiłem na allegro zszywarko sztyfciarkę Frame - jak przyślą to przetestuję i dam znać czy warto było to kupić :piwko:
http://aukcjewp.wp.pl/zszywacz-pneumaty ... 47777.html

Pod pierwszym linkiem kosztuje 275zł
A na allegro to chinszczyzna nie wiem jak z zszywaczem ale miałem tej firmy szlifierkę kontową w 3 miesiące się koła zębate rozleciały :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2010, 18:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Rzeczywiście....wprowadzają ludzi w błąd...dalej jak pójdziesz jest już 275 :wnerw: sorry
Co do Frame to wiadomo, że to made in china, dzisiaj jest jutro nima . Kupiłem to bo taka samą ma znajomy, tylko z inną nalepką (nazwa firmy) i używa tego dosyc długo.....rewelacji sie nie spodziewam.
Mam jeszcze pytanie....czy wąż o wewnętrznej fi 8mm i długości 10m będzie odpowiedni do sztyfciarki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2010, 22:10 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
co do sklepu hermesalfa to polecam robiłem u nich zakupy parę razy i 100% zadowolenia :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 grudnia 2010, 15:09 - pt 

Rejestracja: 12 stycznia 2010, 11:27 - wt
Posty: 334
Lokalizacja: Góra
Koledzy stolarze od kilku lat maja takie coś: http://allegro.pl/zszywacz-pneumatyczny ... 08716.html
Działa bez zarzutu, sam używałem kilka razy. W tej cenie lepszej nie znajdziecie. Pewnie też chińszczyzna ale firmowana przez austriaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 19:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Przysłali mi dzisiaj zszywacz o którym pisałem wcześniej - Frame. Wystrzeliłem 100 gwoździ i 80 zszywek - tyle dali do wypróbowania. Działa bez zastrzeżeń, myślę że jeżeli się będzie dbalo to trochę nim się popracuje. Wykonanie dosyć porządne.
Mam pytanie do kolegów, którzy używają takiego narzędzia.....w jaki sposób rozwiązali smarowanie? Czy zakrapiacie co jakiś czas oliwę do szybkozłączki czy też stosujecie naoliwiacze naprzewodowe. Co polecacie i ewentualnie jaki rodzaj :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 grudnia 2010, 23:30 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Ja kupiłem w NOMI taki naolwiacz na przewód za jak dobrze pamiętam ok 30zł. Stosuje rzadki olej, w tej chwili mam taki do skrzyń automatycznych. Sprawdza się.
Całkowity brak smarowania powoduje szybką śmierć urządzenia :kapelan:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2010, 15:34 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A jakiej długości zszywek stosujecie do zszywania ramek bądź uli. Mój zszywacz pneumatyczny miesci zszywki o max długosci 25 mm. Czy przy zszywaniu ścianek ula składających się z 1 cm klepek łączenie nie będzie zbyt słabe??

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 18:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Jaki olej z ogólnie dostępnych można stosować do zszywacza? Co Wy stosujecie i ewentualnie co polecacie. :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 18:33 - ndz 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Jakie stosujecie naolejacze w narzędziach pneumatycznych.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Ja stosuję naprzewodowy naolejacz przykręcany bezpośrednio do uchwytu zszywacza....kupiłem go na allegro w cenie 12zł. Napuszczam do niego rzadkiego oleju transformatorowego i jedno napełnienie wystarcza na wbicie około 500 zszywek.
Coś w tym stylu, tylko innej firmy:
http://allegro.onet.pl/naolejacz-smarow ... 69198.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 19:31 - pn 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Do urządzeń pneumatycznych powinno stosować się olej parafinowy.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 20:42 - pn 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
zbychu230 dzięki za wyjaśnienie no i Ja też podobny kupie, a co do oleju to widziałem w Selgrosie olej do narzędzi pneumatycznych 1 litr 24zł.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 11:41 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 10:26 - ndz
Posty: 5
Lokalizacja: Jawidz
Mam zamiar kupić sztyfciarkę makity taką jaka przedstawił BocianK, tylko nie wiem czy do robienia uli korpusowych z klepek o grubości 12mm będzie ona odpowiednia bo jednak zszywki dają chyba lepsze mocowanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 15:26 - śr 

Rejestracja: 10 czerwca 2009, 17:23 - śr
Posty: 5
Lokalizacja: podkarpacie
Zamawiam właśnie zszywacz i proszę o podpowiedź jakiej długości zszywki i sztyfty najczęściej stosujecie przy budowie uli i zbijaniu ramek - wydaje mi się, że najodpowiedniejsza długość będzie 30-35mm.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 20:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
asko21, czym dłuższa zszywka tym lepiej będzie trzymała, szczególnie gdy łączymy drewno gdzie zszywka wchodzi końcem ostrym do drewna wzdłuż słojów jak np przy łaczeniu ramek.
Ja używam zawsze maxymalnie długich zszywek, aby tylko końce nie wyszły na druga stronę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2011, 00:38 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
zbychu230, jak tam zszywacz trzyma się ?? Ile wbił i czy warto ?? Podaj nick sprzedawcy jeżeli warto u niego kupować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2011, 05:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
swiwojtek, nie będę go chwalił aby nie zapeszyć......za takie pieniadze warto kupić.....chociaż teraz widzę, że cena podskoczyła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 02:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
CZy Waszym zdaniem warto się zatrzymać koło zszywaczy elektrycznych.Maksymalne długość zszywki to 25mm gwożdzi 32mm gdzie przy ulach z klepki 1cm zszywka wchodzi w rame na 15mm

http://allegro.pl/zszywacz-elektryczny- ... 75698.html
http://allegro.pl/zszywacz-elektryczny- ... 92444.html

Jakość nie powala.
Jakich długość zszywek używacie do zbijanie uli z klepki grubości 10mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 13:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
mendalinho pisze:
CZy Waszym zdaniem warto się zatrzymać koło zszywaczy elektrycznych


Ja mam taki elektryczny zszywacz Parkside. Kupiłem go w Lidlu. Jakość wykonania bardzo dobra, używam już rok czasu i nie miałem żadnych problemów. Jedyne co to trudno dostać zszywki do nich bo są to wąskie 6mm i w sklepach u nas ich nie mają. Znalazłem w internecie zszywki Bosch i jak skończą mi się te, które kupiłem w komplecie to będę zamawiał.

Z tego co czytałem w sieci to inne narzędzia Parkside też się nadają do pracy i są dobrze wykonane. Ja najbardziej sobie pluję w brodę, że przegapiłem u siebie ukośnicę z posuwem za 399 zł.

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 13:18 - ndz 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Ja kupiłem taki jak ma zbychu230, czyli Frame pneumatyczny używam tylko do ramek jak narazie jestem zadowolony w lutym go lepiej pokatuję to się zobaczy. Przy okazji jakiego oleju do tego używać ?? Mam w zestawie ale należało by zabezpieczyć się na przyszłość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 13:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Oleje do pneumatyki stoją na półkach np w castoramie w dziale z pneumatyką.
Zszywaczy pneumatycznych mam 6 od małych do dużych
cenię sobie , takie też kupuję z Prebeny.
http://www.prebena.com.pl/sklep/zszywacze,108.html
Łatwy dostęp do materiałów eksploatacyjnych i szeroki wybór wszystkiego. Nie wiem jak te tańsze z prebeny ale te droższe polecam.

pozdrawiam
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 15:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Ja mogę polecić pneumatyczny taki z tanich Pansam . Jaki pisze tak wbija zszywki 40 mm i gwoździe 50 mm. Dobre jest własnie to że w magazynek można władować albo zszywki albo gwoździe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 16:35 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Kupiłem w castoramie zszywacz Rockworth AR2581- zszywarko gwożdziarka gwożdzie od 15mm do 32mm zszywki od 6mm do 32mm z dużą pojemnością, mam go już rok i działa bez przeszkód, a sporo już nim nastrzelałem, ramki i inne elementy i obicia, pneumatyk, narazie jestem zadowolony, a koszt to 114 zł. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 19:10 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Mariuszczs pisze:
Pansam

Witam czy taki model może posiadasz ?
http://allegro.pl/pansam-a533152-zszywacz-pneumatyczny-tapicerski-i2032354019.html
cena promocyjna .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2012, 19:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 751
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ten też jest niczego sobie.Wbija zszywki 40 mm w dębinę. Dostaniesz u nich również zszywki 5400 szt za 26złociszy
http://allegro.pl/zszywacz-pneumatyczny ... 22569.html

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 332 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji