FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:38 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lutego 2011, 11:03 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
witam
ale jaja wyszly u mnie w kole z ta refundacja to az nie moglem uwierzyc zreszta prezes naszego kola rowniez !!!! kolo nasze liczy ok 50-60 czlonkow pszczelarze pozapisywali sie odziwo nawet nie wielu na sprzet pszczelarski 5 osob na wirowki takie do 1500 zł kilka osob na jakies odstojniki itp no i ja zapisalem sie chcialem wirowke, do kremowania miodu i do wytapiania wosku takie urzadzenie no i wszystko bylo ladnie pieknie przychodzily pisma rozne potwierdzenia z agencji itp juz sie cieszylem hehhehe i normalie dzis z rana dzwoni do mnie prezes w szoku ze na nasze kolo liczace ok 50 czlonkow przyznano 6 tys zł (szesc tysiecy zlotych ) hehehe smiech na sali i prezes nie wie co ma zrobic wysylal kilka razy pisma i nic dzwonil i az go mowil ze opierdzielili i ze taka kwota jest i koniec, Ja to mzsle ze powinnismy sie w kole zmowic i moze kazdy se po kapeluszu niech weznie na refundacje heheheh albo dlutko pszczelarskie !!! :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
NO ludzie powiedzcie mi co tu jest grane ja juz calkowicie dam sobie spokuj chyba z ta refundacja bo szkoda sobie gowe zawracac pozdrawiam :pl: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 11:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Z tego co się orientuję, to liczebność koła nie jest czynnikiem decydującym o pieniądzach z refundacji.
Podlicz jakie w sumie zaplanowaliście wydatki, refundacja na sprzęt to chyba poziom 50-60% NETTO.

Czyli w dużym uproszczeniu macie refundację od kwoty 6tyś x 2 + 23% VAT, czyli od kwoty jakieś 14,5 tyś. (To takie bardzo uproszczone szacunki)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 12:00 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
[quote="CYNIG"]Z tego co się orientuję, to liczebność koła nie jest czynnikiem decydującym o pieniądzach z refundacji.

Liczebność koła ma znaczenie, bo refundacja jest proporcjonalna do ilości pni będących w posiadaniu członków koła. To dobre rozwiązanie bo możecie w kwocie podanej przez prezesa sterować samodzielnie wysokością refundacji w kole. Należy przeliczyć tak ,by refundacja była jak najwyższa czyli 60%. Ci co ustąpią w tym roku skorzystają w przyszłym. W moim kole refundacja to tylko 35 % zapotrzebowania, nie ma przydziału dla koła a tylko suma przyznana całemu WZP. Można by uzgodnić wyższą refundację dla tegorocznych zakupach ale wątpię by prezes chciałby się tym paprać. Dojdzie co najwyżej do rezygnacji z zakupów i wtedy refundacja będzie wyższa, albo też niewykorzystane pieniądze wrócą do kasy ARR. Refundacja jak zapewne wielu zauważyło jest; do 60%, może być również 1, 2 ,3 procentowa jeśli chętnych jest zbyt dużo w tym roku.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 12:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
OK,
dzięki za informacje

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2011, 14:59 - wt 
IMKERTECHNIK pisze:
witam
ale jaja wyszly u mnie w kole z ta refundacja to az nie moglem uwierzyc zreszta prezes naszego kola rowniez !!!! kolo nasze liczy ok 50-60 czlonkow pszczelarze pozapisywali sie odziwo nawet nie wielu na sprzet pszczelarski 5 osob na wirowki takie do 1500 zł kilka osob na jakies odstojniki itp no i ja zapisalem sie chcialem wirowke, do kremowania miodu i do wytapiania wosku takie urzadzenie no i wszystko bylo ladnie pieknie przychodzily pisma rozne potwierdzenia z agencji itp juz sie cieszylem hehhehe i normalie dzis z rana dzwoni do mnie prezes w szoku ze na nasze kolo liczace ok 50 czlonkow przyznano 6 tys zł (szesc tysiecy zlotych ) hehehe smiech na sali i prezes nie wie co ma zrobic wysylal kilka razy pisma i nic dzwonil i az go mowil ze opierdzielili i ze taka kwota jest i koniec, Ja to mzsle ze powinnismy sie w kole zmowic i moze kazdy se po kapeluszu niech weznie na refundacje heheheh albo dlutko pszczelarskie !!! :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
NO ludzie powiedzcie mi co tu jest grane ja juz calkowicie dam sobie spokuj chyba z ta refundacja bo szkoda sobie gowe zawracac pozdrawiam :pl: :brawo:


Czegoś tu nie rozumie
z 60 członków pięciu zapisało się na sprzęt inni na drobiazgi ale jakie ?? na refundację tego sprzętu przydzielono 6 tyś zł czyli Każdy dostanie z czego dostanie adekwatny zwrot jaki ARR Ustaliła i czego Twój prezes nie rozumie ?? należy przeliczyć wartość sprzetu zamówionego w kole
Oblicz se bo sam piszesz że jeden zamówił miodarkę za 1500 inny odstojnik za 300 wiec każdy z zamawiających dostanie odpowiedni zwrot większy lub mniejszy
poza tym
Kolego To to 6 tyś jest na sprzęt a nie na koło
Na Leki dostanie odpowiednią inną kwotę
Na matki i odkłady Tak samo


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 15:11 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
no mowil jakos tam ze jest przelicznik 23 zl na rodzine nie rozumiem tego z tego co on mowil to mamy 6 tys jakos tam rozdysponowac ja zrezygnowalem z miodarki i kremowania miodu moze chociaz na urzadzenie do wytapiania wosku sie zalape, bo tak to chcialem miodarke za 12 tys i z tych wczesniejszych ustalen to na to wszystko sie lapalem a teraz przyszlo ze mamy zwrot do 6 tys na te 5 osob co chcialo sprzet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 18:30 - wt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
Witam
nie wiem do końca ile członków liczy koło do którego należę i chyba niema to większego wypływu ale ma zgłoszone 900 rodzin co dało 45000zł refundacji. W tym roku otrzyma 1/3 tej kwoty czyli 15000 wiec tylko 1/3 z nas robi zakupy aby otrzymać max dofinansowania głównie młodzież :rolf: i duże pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 19:44 - wt 
dulcis_aurum pisze:
Witam
ale ma zgłoszone 900 rodzin co dało 45000zł refundacji.

A nie 4500 ;-)
Kolego u mnie w kole jest 1180 rodzin opłaconych

i tu masz to co dziś otrzymałem z WZP

1. Leczenie warrozy 5,88 zł (netto) na rodzinę pszczelą. Kwoty wyliczone na Zrzeszenie (Koło) mogą być przekroczone, jednakże konsekwencją będzie proporcjonalnie niższa kwota refundacji.
2. Zakup pszczół (pszczelich matek, odkładów)= 4,37 zł netto na pszczelą rodzinę (kwota ta stanowi 70% ceny zakupu pszczół). Kwoty zakupu pszczół wyliczone za Zrzeszenie (Koło) nie mogą być przekroczone. Zamówienia nie mieszczące się w przyznanej kwocie należy umieścić na rezerwowej liście refundacji, którą przekazać do biura WZP celem realizacji w miarę środków niewykorzystanych przez inne ogniwa.
3. Zakup przyczep (lawet) do przewozu pszczelich rodzin - przyznana przez ARR kwota w wysokości 49837,59 zł stanowi 60% wartości netto zakupu i w całości pokrywa złożone zamówienia.
4. Sprzęt pasieczny 212741 zł kwota na pokrycie 60% kosztów zakupu sprzętu netto jest niższa od wnioskowanej o 67643,85 zł. w tej sytuacji Zarząd WZP dokonał koniecznej weryfikacji zamówień do kwoty refundacji- zainteresowani zostaną powiadomieni indywidualnie.
Jednocześnie informuję, że ceny odkładów wynoszą 170 zł/szt. brutto, natomiast „Apiwarolu” 49,16 zł brutto wraz z usługa weterynaryjną za opakowanie 25 tabletek, a „Baywarolu” 19,44 zł brutto z usługa weterynaryjną.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 20:16 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dzisiaj rozmawiałem z lekarzem weterynarii Panią Beatą Bąk i powiedziała mi że ma być interwencja pszczelarzy Odnośnie apiwarolu -Jego nowej ceny. Nie powiedziała jednak kto gdzie i kiedy bo nie miała dokładnych informacji.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 20:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
IMKERTECHNIK żeby załapać się na dotację musisz mieć minimum 20 rodzin i sądzę że tak jest skoro zdecydowałeś się na ten sprzęt ale nie możesz przekraczać 4 ESU, dotacja nie obejmuje podatku WAT czyli od ceny odejmujesz podatek i dopiero od tej kwoty dopiero zwrócą cie 60 %, a ten przelicznik to raczej nie pasuje mi do sprzętu, lecz do dotacji do matek i lekarstw,
Tak na marginesie to z jakiego Janowa jesteś, może lubelskiego?

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 21:30 - wt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
mam 160 rodzin zgloszone w kole. juz mniejwiecej wiem o co chodzi. Te pieniadze sa poprostu smieszne te cale dotacje tylko wszystko przez to drozeje paranoja, wole sobie kupic na wlasna reke i miec to wszystko w nosie :) (a pszczółek mam troszke wiecej niz 160 ;)) te pieniadze co oni daja na ten sprzet to chyba tylko tak zeby pszczelarze cicho siedzieli ze wogole cos dostali. Najlepiej by bylo zeby zadnych doplat nie bylo to wszystko by sie unormowało :) no ewentualnie doplata do rodziny pszczelej zazimowanej ale to tez nie mozliwe bo za duzo cwaniakow i przekretów :) nic sie nie zmieni jeszcze dlugo. a tak powaznie to lepiej bylo by jak by za te dotacje to kupili wszystkim pszczelarza w kolach jakies dobre podkurzacze i po kapeluszu i chociaz byla by pamiatka hehe POZDRAWIAM chociaz szczere checi ze strony agencji były no ale ze wyszło jak zwykle to juz inna sprawa ....;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 22:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
ta cała dopłata to jeden wielki legalny przekręt a chodzi w tym oto żeby nabić kiesę konkretnym ludziom

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 22:11 - wt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
IMKERTECHNIK pisze:
a tak powaznie to lepiej bylo by jak by za te dotacje to kupili wszystkim pszczelarza w kolach jakies dobre podkurzacze i po kapeluszu i chociaz byla by pamiatka


Masz racje :piwko: , ale jak kto by pytał to refundacje są , pszczelarze mają dobrze , dostają pszczoły za darmo , za leczenie też im płacą , a teraz sprzęt dostają :leży_uśmiech: , nie ma konkretnych ludzi co potrafili by tym sie zająć , banda i nic wiecej :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 23:19 - wt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
a mi się udało Apiwarol z data do sierpnia kupić jeszcze po 29 zł....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 23:20 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 22:31 - wt
Posty: 189
Lokalizacja: Łódź
SKapiko pisze:
ta cała dopłata to jeden wielki legalny przekręt a chodzi w tym oto żeby nabić kiesę konkretnym ludziom


Pełna zgoda, ale tak funkcjonują wszystkie dotacje. Tu jednak chyba pies pogrzebany w czymś innym:

IMKERTECHNIK pisze:
mam 160 rodzin zgloszone w kole.


Natomiast w warunkach brzegowych dotacji "na sprzęt" u nas w kole zaznaczano, że dotacje dotyczą pszczelarzy o ilości rodzin od 20 do 80. Jak rozumiem (ale mogę się mylić) to magiczne "80" wynika z faktu, że posiadający owe "ponad 80" mają możliwość przejść na zawodowstwo i ubiegać się o pieniądze z poważniejszych funduszy unijnych, natomiast ci pomiędzy, jako amatorzy, mogą sobie skorzystać z takiej formy dotacji.
Oczywiście mogłem coś pokręcić lub niedosłyszeć na zebraniu, a w każdym kole różne rzeczy się głosi, dlatego komentarz mile widziany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 23:25 - wt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
a czy coś wam wiadomo na temat szkoleń w Pszczelej Woli za 500zł na kontrolerów zgodności w pasiekach????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 00:07 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
IMKERTECHNIK pisze:
mam 160 rodzin zgloszone w kole.

Jeśli masz tyle rodzin zgłoszone, to nie wiem czy nie przekraczasz 4 ESU. A refundacja jest dla pszczelarzy mających poniżej 4ESU. Tak więc nie wiem czy nie było by to przeszkoda w ewentualnej refundacji. Na następny rok gdybyś Chciał się ubiegać o refundację, to liczbę pni ,,papierowo'' należało by zmniejszyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 00:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Jak ma tylko pszczoly(160 uli) to ma 3.24 ESU wiec refundacje powinien dostac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 00:27 - śr 
jeżeli ma tylko pszczoły to 4ESU to 93-94 rodziny a jak do tego dojdą hektary to liczba tych rodzin spada


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 07:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Dziwne bo znalazlem kalkulator Esu(co prawda dane pradopodobnie z 2004 roku no ale chyba sie wiele nie zmienilo) gdzie wzor jest suma wartosci SGM/5181,24.
SGM dla pszczol wynosi 105 wiec mnozac przez ilosc pni i dzielac przez te 5181 wychodzi 4 ESu dopiero przy 197 rodzinach no ale skoro masz inne dane to napisz jak liczy sie ESU bo moze jestem w bledzie
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 16:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Ten kalkulator jest ważny:

http://www.arr.gov.pl/index.php?option= ... Itemid=171

http://www.arr.gov.pl/data/01644/kalkulator_esu_2.xls

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 16:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
z tego wzoru korzystalem i tych wartosci dotyczacych uli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 17:08 - śr 
no to ja już zdurniałem ja tego nie liczyłem ale znjomemu policzyli jak się starał o kase z programu gospodarstw niskotowarowych to też było jakiś czas temu a że miał ponad setke to zmniejszył na papierze i było ok.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 22:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu pisze:
no to ja już zdurniałem ja tego nie liczyłem ale znjomemu policzyli jak się starał o kase z programu gospodarstw niskotowarowych to też było jakiś czas temu a że miał ponad setke to zmniejszył na papierze i było ok.

Tak, do "niskotowarówki" było inaczej.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 22:46 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
krzysglo pisze:
Tak, do "niskotowarówki" było inaczej.

Do niskotowarówki w 2004r. i 2005 wiem na pewno 94 ule równało się 4ESU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lutego 2011, 10:51 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
nie mam 4 esu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2011, 22:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
to jest łatwo wyliczyć, jedna rodzina ma nie wiem jak to nazwać powiedzmy jednostek 204 mnożymy to przez ilość rodzin, następnie dzielimy przez 3.96822 wynik znowu dzielimy przez 1200 i wychodzi ile mamy ESU z pasieki

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2011, 22:25 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
chłopy, nie wszystkie na raz!
ustalta komu data w tym roku!
podpiszta umowy i wyślijta do ARR.
reszta za rok
basta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2011, 22:27 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
jino2 pisze:
chłopy, nie wszystkie na raz!
ustalta komu data w tym roku!
podpiszta umowy i wyślijta do ARR.
reszta za rok
basta


:brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lutego 2011, 22:31 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
no tak bo to jest: "raz na 5 lat" losowanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 23:22 - pn 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
witam
35 dni niepewności i jest.......dziś otrzymałem kopie umowy na zakup sprzętu. Do maszyny za 1878,5zł netto przy 31 rodzinach (otrzymam) 1126,8zł :rolf: wiec jest super....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 19:38 - wt 
Dziś Otrzymałem podpisana prze zemnie wcześniej a teraz przez prezesa WZP Umowę o zakup sprzętu wcześniej wpłaciłem 50% należnej kasy do firmy Łysoń a teraz czekam cierpliwie na telefon kiedy mam wpłacić resztę i przyjechać po odbiór sprzętu i wszystkich należnych dokumentów do przekazania do WZP w celu wypłaty należnego zwrotu ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 20:29 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja też parę dni temu otrzymałem fakturę pro forma i mam do wpłacenia połowe ceny za sprzęt, i z wiązku z tym chciałem się zapytać dlaczego wpłaca się płowe a potem reszte po otrzymaniu sprzętu. Prosze Admina o szczegóły.
Pozdrawiam Odnowiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 22:31 - wt 
Odnowiciel pisze:
Ja też parę dni temu otrzymałem fakturę pro forma i mam do wpłacenia połowe ceny za sprzęt, i z wiązku z tym chciałem się zapytać dlaczego wpłaca się płowe a potem reszte po otrzymaniu sprzętu. Prosze Admina o szczegóły.
Pozdrawiam Odnowiciel.

Tak naprawdę to sam nie wiem co to za różnica czy ja wpłacę 100% ceny czy 50% a przy odbiorze resztę
Podejrzewam że to ma działanie inne
Czyli po podpisaniu umowy z beneficjentem czyli WZP musisz wpłacić 50% czyli zaliczkę jest to gwarancja że się nie wycofasz z zamówienia dla mnie to Głupie bo jeżeli się na coś decyduję to klamka zapada mogę wpłacić 100% bo co to za różnica czy dziś czy za tydzień i tak muszę dopłacić
Ale zasada jest jak wyżej 50% przed i 50 % w dniu odbioru Przelewem ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 22:47 - wt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
admin a jaki masz czas oczekiwania na realizacje zamówienia u Łysonia????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2011, 23:20 - wt 
dulcis_aurum pisze:
admin a jaki masz czas oczekiwania na realizacje zamówienia u Łysonia????

gdybym się nie spóźnił a raczej ktoś nie zawalił miałbym już go w domu a tak muszę czekać ok 2-3 tygodnie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 marca 2011, 19:49 - śr 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
hie hie no to super bo ja zamawiając wczoraj dostałem termin 7 - 8 tygodni niestety


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2011, 19:42 - czw 
A ja
dziś odebrałem swój zamówiony sprzęt Wszystko załatwiłem sobie sam Do WZP mam tylko oddać Fakture ( rachunek ) aby w ciągu miesiąca przelano mi 60 % na moje konto zwrotu
Obrazek
Teraz tylko miodku i kremujemy :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2011, 23:28 - czw 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Jaki z tego wniosek BoCiAnK, dla chcącego nic trudnego :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 11:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Fajny sprzęt, nowy zawsze taki ładny i czysty. Widzicie a tak na te refundacje narzekacie :oczko:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 20:00 - pt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
admin czy to jest W20088??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 20:50 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2009, 00:18 - czw
Posty: 138
Lokalizacja: pajęczno/poznań
czy to jest to urzadzenie do kremowania 70l i ten automat to osobno zamawiales czy jest seryjnie montowany ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 21:32 - pt 
dulcis_aurum pisze:
admin czy to jest W20088??

tak W20088A

IMKERTECHNIK pisze:
czy to jest to urzadzenie do kremowania 70l i ten automat to osobno zamawiales czy jest seryjnie montowany ??

Nie to jest komplet szkoda tylko że wcześniej nie pomyślałem o podstawce (nogach
) ale to sobie sam dorobię ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 22:06 - pt 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
dulcis_aurum pisze:
admin czy to jest W20088??

tak W20088A

a co oznacza to A ??? bo ja mam zamówione W 20088 odbiór za ok 3 tyg......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 22:32 - pt 
dulcis_aurum pisze:
dulcis_aurum pisze:
admin czy to jest W20088??

tak W20088A

a co oznacza to A ??? bo ja mam zamówione W 20088 odbiór za ok 3 tyg......

A - podejrzewam że Automatyczne Sterowanie czyli ustawiasz i samoczynnie się włącza i wyłącza co jakiś tam ustawiony czas bo ja takie chciałem z programatorem ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 22:07 - ndz 
Z Ciekawości
Nadchodzi wrzesień czas nowych zamówień na sprzęt
Czy już wszyscy odebrali zamówiony ??????? zadowoleni
No i kiedy zwroty :rolf:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 22:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Powiedzcie mi jakie mieliscie zwroty? procentowo. U mnie w zwiazku dowiedzialem sie ze po 1 pieniedzy jest odrobine a po drugie nawet jak kupie miodarke za ok 2000zł to gora 300,400zl dostane zwrotu.
Czy tak jest wszedzie?
Czy tylko ja do takiego zwiazku naleze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 22:15 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
U mnie zwrot to 80%wartosci sprzetu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 22:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
80%? Chyba max to 60% z tego co pamietam.
Ciekawe jak w praktyce to wyglada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 września 2011, 22:19 - ndz 
A kto dostał juz wzrot ???????
Bo mnie coś świerzbi napisać
ARR wraz z notą księgową określającą ogólną wysokość kwoty refundacji prześle do podmiotu uprawnionego szczegółową listę poszczególnych odbiorców końcowych z obliczoną dla nich indywidualną kwotą refundacji.
Podmiot uprawniony zobowiązany jest wypłacić każdemu odbiorcy końcowemu obliczoną przez ARR kwotę refundacji w terminie 30 dni od daty wpływu należności na konto podmiotu uprawnionego.
7.2.9
W przypadku gdy podmiot uprawniony nie dokona rozliczenia refundacji z poszczególnymi odbiorcami końcowymi pomocy, podmiot uprawniony będzie zobowiązany do zwrotu ARR niewypłaconej refundacji wraz z odsetkami ustawowymi oraz dodatkowej kary w wysokości 20 % niewypłaconej refundacji.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji