FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:23 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leki słowackie
Post: 22 marca 2009, 19:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2007, 15:49 - pt
Posty: 174
Lokalizacja: Jaworzynka
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Witam mam pytanie panowie czy może nie wiecie jakie leki przeciwko warrozie sa stosowane na słowacji i czy są ogólnie dostępne i jak sie to ma cenowo. Bo u nas np powstał pomysł spróbować tam w aptekach załatwić leki, bo przecież jeżeli o to chodzi to my tam załatwiamy z dobrym skutkiem skuteczne dobre leki przeciw chorobom królików, więc może i bedzie sie dało przeciw warrozie

_________________
Jestem młodym pszczelarzem więc z góry przepraszam za błędy i proszę o wyrozumiałość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2009, 19:45 - ndz 
bee pisze:
Witam mam pytanie panowie czy może nie wiecie jakie leki przeciwko warrozie sa stosowane na słowacji i czy są ogólnie dostępne i jak sie to ma cenowo.


WARIDOL FUM ,625mg amitrazy w 5ml roztworu wg instrukcji 2 krople na pasek zapalić i do ula .
5 ml to około 100 kropli.
625mg podzel przez 100 i razy 2 krople to daje
dawkę 12,5 mg czystej amitrazy na rodzin
Cena Obecna to 5 Euro -25 zł za 50 paseczków które wystarczają jednorazowo na 50 uli
Kupisz prawie u każdego weterynarza Słowackiego
I Jest to lek dopuszczony w UNI tylko nie u nas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: u nas za 25 tabl Apiwarolu trza dać 30 zł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2009, 20:45 - ndz 

Rejestracja: 03 listopada 2008, 21:56 - pn
Posty: 5
Lokalizacja: oravské veselé
niepravda, musi mieč recepta od weterinarza. Jest u nas dwa sprzedajcy:
Pharmacopola i Pszczelarska spóldzielnia.
Pierwsa cena - pharmacopola, druga pszczelarskiego spóldz.


Dodávateľ: PHARMACOPOLA, Žiar nad Hronom
Druh Výrobno-odbytové
liečiva družstvo
slovenských
včelárov

FORMIDOL-2 ks 1,66 1,73 €
GABON PF 90 50 pásikov 19,70 19,96 €
VARIDOL FUM 5 ml +
50 pásikov 2,99 3,06 €
VARIDOL AER 5 ml 1,24 1,26 €
M1 AER FLUVALINAT 2,5 ml 1,66 1,68 €
A VARTIN O1 B-90
10 pásikov 1,34 1,35 €


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 marca 2009, 21:28 - ndz 
franek pisze:
niepravda, musi mieč recepta od weterinarza.


Franciszku trochę w zeszłym roku tego przywiozłem z Bardejowic
i nie miałem żadnych recept cena wtedy wynosiła 17 zł za komplet w tym roku nie byłem ale podobno zdrożało
Może wy na recepty macie taniej :wink:
Licząc 20 Euro za 50 pasków Gabonu to pasek wychodzi ok 2 zł :mrgreen: .........................................Nic więcej nie piszę bo się sezon zaczyna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 14:26 - ndz 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
Co Nam Zaoferują Organizacje czy nadal to będzie nie skuteczne drogie przeterminowane Badziewie
Czy jak nie ma w Polsce dobrych i skutecznych leków czy przed jesienią nie warto pomyśleć o zaopatrzenie się w leki na Słowacji leki Słowackie są nawet dużo tańsze i skuteczniejsze od naszych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 15:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Też o tym myślę, albo zacznę po prostu używać kwasów organicznych do walki z warrozą bo metod jest na forum przedstawiony ogrom i trzeba coś wypróbować?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 20:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
[scroll]Apiwarol to skuteczny lek dostępny w polsce :pl:[/scroll]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2010, 21:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Ale nie wiem czy nie warto apiwarolu wzmocnić bo słyszałem że amitraza bardzo szybko się rozkłada ale nie wiem czy to jest jej okres połowicznego rozpadu bo nie zrozumiałem do końca na wykładzie dr. Lipińskiego. W każdym bądź razie szybko traci on moc. Co wy na to??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 14:11 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
BoCIAnK - napisałeś ,,Cena Obecna to 5 Euro -25 zł za 50 paseczków które wystarczają jednorazowo na 50 uli
Kupisz prawie u każdego weterynarza Słowackiego
I Jest to lek dopuszczony w UNI tylko nie u nas u nas za 25 tabl Apiwarolu trza dać 30 zł"

W tamtym roku mówiłem, że to rozbój.
W tym roku Apiwarol ma kosztować ponad 50zł - i jak to nazwać?

Powiedz, ile tych pasków ze Słowacji trzeba podać i kiedy. Czy tak jak nasz Baywarol?

Od 4 lat placiłem po 800zł za leki. Powiedziałem, że w tym roku Ci kolesie (bo są to kolesie przylepieni jak kleszcz do d... pszczelarzy, patrz jak waroza do pszczoły) nie dostaną nawet 1zł - może przyjdą po rozum do głowy.

Czas faktycznie chyba zacząć działać, aby dopłaty były do ula, bo niedługo tych trochę trocin z amitrazą będzie kosztowało 100zł/ opak. - Ci kolesie nie mają umiaru.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 21:59 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
TE paski ze słowacji służa do spalania a nie do wkładania do ula 1 sztuka na ul


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2011, 23:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Trzeba roróżnic paski,
Varidol to amitraza w płynie + paski do spalania {o to prawdopodobnie chodzi}

Gabon PA 90 i PA92 -do zawieszania 2 paski na ul.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 00:17 - pt 
Mamy wycieczke 7-8 maj do instytutu w Dol myśle że uda mi sie kupić leki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 00:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Popytaj o matki,naprawde warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 08:56 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Zdzisław zgadza sie ale glazek 7777 pisał ze 50 szt na 50 uli to napewno chodziło o varidol wiec napisałem ze do spalania



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 10:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Leki bardziej opłaca sie bardziej kupować na Słowacj za euro jak w Czechach za korony [wysoki kurs korony 1 kc =0,17 pln]

W Czechach leków tych nie ma w wolnej sprzedaży,o tym decyduje lek.wet.jest normalką że też z tego coś ma,jest 1 kontrolowany kanał dystrybucj.
Na Słowacj jest łatwiej,więcej dystrybutorów można kupić w sklepach pszczelarskich i wet.
Postaram się sprawdzić jak wygłądają aktualne ceny Gabonu i Varidolu w Czechach, jak będe wiedział to napisze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:01 - pt 
BoCiAnK pisze:
WARIDOL FUM ,625mg amitrazy w 5ml roztworu wg instrukcji 2 krople na pasek zapalić i do ula .
a jak to spalanie ma się do uli styropianowych? Chodzi mi o to czy się nie zajarają.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu pisze:
Mamy wycieczke 7-8 maj do instytutu w Dol myśle że uda mi sie kupić leki

Słyszałem. Szczęściarze z Was.
A może zaradni ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2011, 22:21 - pt 
krzysglo pisze:
Słyszałem. Szczęściarze z Was.
A może zaradni ?
udało się troche kasy wyrwać to jedziemy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 20:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dziś sprawdziłem ceny leków w Czechach, i tak:

Varidol--buteleczka amitrazy+paski do spalania około 160 korpn.

Gabon--opakowanie 50 sztuk [do zawieszania w ulu] około 850 koron.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 22:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław a nie wybierasz się do czech po lekarstwa?? Może byś coś kolegą z forum zakupił :)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 marca 2011, 23:03 - pn 
miecio pisze:
Zdzisław a nie wybierasz się do czech po lekarstwa?? Może byś coś kolegą z forum zakupił :)


No to jedź po co aż do Czech ??? na Słowację wystarczy masz nie całe 100km od domu BARDEJOVO


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwietnia 2011, 18:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
czy któryś z kolegów może mi powiedzieć jak się stosuje formidol jak to podać bo zamówiłem u Czecha varidol fum a przywiózł mi formidol ,a jak już to mam to może sie na jesień przyda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 07:25 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Z tego co wyczytałem na czeskiej stronie to formidol -jest to kwas mrówkowy na płytkach.Odparowanie ustawiamy przez odpowiednie ustawienie zabezpieczenia.Druga płytkę w razie potrzeby wstawiamy po 5-8 dniach.Nie wolno stosować powyżej 25 stopni.
Czyli trzeba zachować środki ostrożności takie jak dla kwasu mrówkowego.
Nie widziałem tego -tylko tyle mniej więcej zrozumiałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 14:43 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To można zrobić wspólny wypad , tylko się spikniemy ,kontakt na priv.
Ja mogę jechać tylko namiary trzeba od Bogdana ,jeżeli ma, zadzwoni się wieczorem :oczko: .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 15:35 - sob 
albert pisze:
czy któryś z kolegów może mi powiedzieć jak się stosuje formidol jak to podać bo zamówiłem u Czecha varidol fum a przywiózł mi formidol ,a jak już to mam to może sie na jesień przyda


>>>>>> Czytaj Masz <<<<<<


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwietnia 2011, 15:44 - sob 
baru0 pisze:
Ja mogę jechać tylko namiary trzeba od Bogdana ,jeżeli ma, zadzwoni się wieczorem :oczko: .

Ja Jeździłem od strony Kamianna , przez Tylicz ,Muszynka potem wprost na BARDEJOVO
>>>>> poszukaj Na mapce >>>>

w tym mieście jest tylko jeden weterynarz ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 23:34 - ndz 
Pisałem wyżej że mamy wycieczke do instytutu w Dol w Czechach niestety nie doszła do skutku :wnerw: w pierwszym dniu mieliśmy zwiedzac instytut w drugim wizyta w Pradze i u tego pszczelarzahttp://www.vcelykopec.wbs.cz/ oficjalna przyczyna to taka że po ogłoszeniu przetargu przez Urząd Marszałkowski bo to oni nam to mieli zasponsorować nikt się nie zgłosił żeby nas tam zawieść.A z drugiej strony to było mało chętnych na ponad 100 członków koła zgłosiło się 23 i to w tym było kilka żon i weź tu coś zorganizuj jak oni i tak cię oleją tak samo było ze szkoleniami na miejscu jak i na wyjeździe czy innymi wycieczkami z tym że to miało być w całości sponsorowane co najwyżej na jakieś :piwko: a ich tłumaczenia to są śmieszne m.in.że roje mogą w tych dniach wyjść i mówi to facet który ma 10 rodzin to jak mu mówie że ja mam 150 i jade to buraka strzelił.I tak to jest, na szkolenia nie, na wycieczki nie, na zebrania nie, ambrozji nie czytają :oczko: a później przypadki m.in.jak opisałem w innym wątku:chłop ździwiony że mu matki się wygryzły jak trutni jeszcze nie było.Następny przypadek w rozmowie ze mną gości mówi:a to wierzba mioduje? następnemu ginie cała pasieka około 15 szt. pyta się mnie jaka mogła być przyczyna to pierwsze moje pytanie to czy leczył mówi że tak bayvarolem to pytam się czy dymił po wyciągnięciu pasków mówi że nie bo nie zdążył no to podjechaliśmy do jego pasieki zaglądamy do tych uli a tam paski wiszą dodam że był to marzec no ręce opadają i tak to jest aby wycisnąć ostatnią krople miodku ale nic wzamian.I jeszcze do KOBERA nie nabijaj się z początkujących jak chcą się czegoś dowiedzieć to trzeba im to umorzliwić :oczko: Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 23:50 - ndz 
konradziu pisze:
I jeszcze do KOBERA nie nabijaj się z początkujących jak chcą się czegoś dowiedzieć to trzeba im to umorzliwić :oczko: Pozdrawiam


Wtrącił chłop swoje 3 grosze :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 14:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu pisze:
Pisałem wyżej że mamy wycieczke do instytutu w Dol w Czechach niestety nie doszła do skutku :wnerw: w pierwszym dniu mieliśmy zwiedzac instytut w drugim wizyta w Pradze i u tego pszczelarzahttp://www.vcelykopec.wbs.cz/ oficjalna przyczyna to taka że po ogłoszeniu przetargu przez Urząd Marszałkowski bo to oni nam to mieli zasponsorować nikt się nie zgłosił żeby nas tam zawieść.A z drugiej strony to było mało chętnych na ponad 100 członków koła zgłosiło się 23 i to w tym było kilka żon i weź tu coś zorganizuj jak oni i tak cię oleją tak samo było ze szkoleniami na miejscu jak i na wyjeździe czy innymi wycieczkami z tym że to miało być w całości sponsorowane co najwyżej na jakieś :piwko: a ich tłumaczenia to są śmieszne m.in.że roje mogą w tych dniach wyjść i mówi to facet który ma 10 rodzin to jak mu mówie że ja mam 150 i jade to buraka strzelił.I tak to jest, na szkolenia nie, na wycieczki nie, na zebrania nie, ambrozji nie czytają :oczko: a później przypadki m.in.jak opisałem w innym wątku:chłop ździwiony że mu matki się wygryzły jak trutni jeszcze nie było.Następny przypadek w rozmowie ze mną gości mówi:a to wierzba mioduje? następnemu ginie cała pasieka około 15 szt. pyta się mnie jaka mogła być przyczyna to pierwsze moje pytanie to czy leczył mówi że tak bayvarolem to pytam się czy dymił po wyciągnięciu pasków mówi że nie bo nie zdążył no to podjechaliśmy do jego pasieki zaglądamy do tych uli a tam paski wiszą dodam że był to marzec no ręce opadają i tak to jest aby wycisnąć ostatnią krople miodku ale nic wzamian.I jeszcze do KOBERA nie nabijaj się z początkujących jak chcą się czegoś dowiedzieć to trzeba im to umorzliwić :oczko: Pozdrawiam

A ja miałem nadzieję, że chociaż Wasze Koło, coś "wyszarpnie" z Urzędu Marszałkowskiego. No i oczywiście, nie do ocenienia ta wiedza zdobyta w plenerze. Integracja, nowe znajomości itd.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 15:54 - ndz 
konradziu pisze:
następnemu ginie cała pasieka około 15 szt. pyta się mnie jaka mogła być przyczyna to pierwsze moje pytanie to czy leczył mówi że tak bayvarolem to pytam się czy dymił po wyciągnięciu pasków mówi że nie bo nie zdążył no to podjechaliśmy do jego pasieki zaglądamy do tych uli a tam paski wiszą dodam że był to marzec no ręce opadają i tak to jest aby wycisnąć ostatnią krople miodku ale nic wzamian.

:leży_uśmiech: Takich przykładów mogę pisać do woli
Przychodzi do mnie gość po leki ja mu daję paski i mówię po ułożeniu do zimy wstaw ( doreszty masz tam opis ) OK wiem mówi i tu pech wpadam we wrześniu do niego na pasiekę patrze i oczom nie wierzę dwa paski w wylocie włożone :leży_uśmiech: pytam coś to zrobił ,na to On no bo jak wlatują to muszą po tym przejść jak po macie przy ptasiej grypie :leży_uśmiech: zacisnąłem zęby by mu nie powiedzieć Stary Ośle . No Nic kazałem mu odymić z 2 -3 razy
Inny gość dostaje do ręki Apiwarol ogląda opakowanie i nagle pyta na ile litrów syropu daje się jedną tabletkę , :leży_uśmiech: wiec nic się nie dziw że dziś nie mają pszczół ale wszyscy są winni tylko nie Pszczelarz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 19:32 - ndz 
krzysglo pisze:
A ja miałem nadzieję, że chociaż Wasze Koło, coś "wyszarpnie" z Urzędu Marszałkowskiego
jak narazie wyszarpaliśmy na szkolenie teraz miała być ta wycieczka do Dol ale mamy obiecane że na jesień tam pojedziemy.I mamy jeszcze przyznaną kase na wycieczke na biesiade do Stróż w lipcu a jak będzie to zobaczymy.Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 21:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
konradziu pisze:
krzysglo pisze:
A ja miałem nadzieję, że chociaż Wasze Koło, coś "wyszarpnie" z Urzędu Marszałkowskiego
jak narazie wyszarpaliśmy na szkolenie teraz miała być ta wycieczka do Dol ale mamy obiecane że na jesień tam pojedziemy.I mamy jeszcze przyznaną kase na wycieczke na biesiade do Stróż w lipcu a jak będzie to zobaczymy.Pozdrawiam

A można dokoptować z innego Koła ? Jak będzie mieli swoich za mało ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 maja 2011, 21:48 - ndz 
a co chciałbyś się załapać? :uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 października 2011, 11:47 - pn 
Pisałem tu o wycieczce do instytutu w Dol.Wreszcie doszła do skutku i byliśmy tam w sobote,a w niedziele u tego pszczelarza http://www.vcelykopec.wbs.cz/ który posiada 500 rodzin poniżej pare fotek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2011, 21:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
konradziu, dzieki za podzielenie się tymi informacjami, pasieka, która podałeś w linku, to super przykład tego, jak można pięknie zagospodarować teren.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2011, 22:33 - wt 
Podam tu jeszcze pare informacji co do tej wycieczki sorki że dopiero teraz ale ta wycieczka musiała ze mnie wyparować bo było ostro :piwko: co do instytutu w Dol to co nas zaciekawiło to że zamiast słoików na miód były butelki ale na miód pitny bo prawie cały pozyskany miód przerabiają na ten produkt oprócz tego hodują matki i produkują leki.Co nas zaciekawiło to mapki Czech w jakim stopniu było porażenie warozą i tak w 2008 prawie cała mapka Czech była na ciemny czerwony czyli była masakra i tej zimy były straty ponad 30% a rok póżniej wzieli sie za walke z tym dziadostwem i mapka była biała ale rok później znów była pomaranczowa,czyli morał z tego taki że nie można popuścić w walce z warozą i trzeba być zawsze czujnym.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2011, 22:53 - wt 
A co do pszczelarza to pozyskuje w sezonie 40-50kg miodu z wiśni i za zapylanie ich dostaje kase,ale nie chciał powiedzieć ile do tego rzepak,słonecznik i leśny.Matki ma sklenary i singer bezpośrednio z Austrii + z własnej hodowli.Ale prawdziwe poruszenie wśród nas zrobiła maszyna która była koło miodarki,a służy ona do obniżania zawrtości wody w miodzie i tak w ciągu doby ze 1500kg miodu obniży zawartość wody o 1%


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2011, 08:13 - śr 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
konradziu pisze:
A co do pszczelarza to pozyskuje w sezonie 40-50kg miodu z wiśni i za zapylanie ich dostaje kase,ale nie chciał powiedzieć ile do tego rzepak,słonecznik i leśny.Matki ma sklenary i singer bezpośrednio z Austrii + z własnej hodowli.Ale prawdziwe poruszenie wśród nas zrobiła maszyna która była koło miodarki,a służy ona do obniżania zawrtości wody w miodzie i tak w ciągu doby ze 1500kg miodu obniży zawartość wody o 1%

Ciekawe-jak to robi aby uzyskać 40 kg z wiśni która kwitnie kilka dni i na ogół wówczas jest zimno, albo nie nektaruje. Mam w swojej okolicy sporo sadów wiśniowych różnych odmian ale nigdy mi się nie udało nic uzyskać.
Ale każdy może się chwalić. Jak ma 5 pożytków po 40 kg czyli 200 kg z ula x tylko 10 zł=2.000 zł.Wystarczy 15 uli(30.000 zł) i można się skromnie utrzymać(2500 miesięcznie).
No to w przyszłym roku wywożę całą pasiekę do nich.
Na którymś święcie pszczelarskim pokazywał chyba Austriak albo Niemiec jak odparowują miód w korpusach.Kilkanaście korpusów jeden na drugim i wentylator.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2011, 09:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A dlaczego odparowują miód ?

To nie jest postępowanie standartowe w Czechach wprost przeciwnie,oni są z reguły tradycjonalistami,opłaty za zapylanie to też nie jest praktyka powszechna ,raczej wyjątek.

Nie neguje że ten pszczelarz tak ma ale może troszke upiększa rzeczywistość.

Z przeróbką miodu na alkochol to najlepsza przebitka,na miód pitny a jeszcze lepiej
na czysty [biały] produkt destylowany z miodu.
Tam są inne przepisy związane z destylatami,dziedzictwo ustawodastwa Austro-Węgier.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2011, 16:23 - śr 
kazik11 pisze:
Ciekawe-jak to robi aby uzyskać 40 kg z wiśni
Źle to napisałem po miodzie powinna być kropka.Te 40-50kg to pozyskuje w całym sezonie z tych wszystkich pożytków które wymieniłem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2011, 17:55 - śr 
konradziu pisze:
Źle to napisałem po miodzie powinna być kropka.Te 40-50kg to pozyskuje w całym sezonie z tych wszystkich pożytków które wymieniłem.


No okej gośc zrobił sobie farme pszczelą ,wozi pszczoły na pozytki ,robi sobie miód pitny i na tym ma przebitkę. Bo ta wydajność z ula nie powala na kolana.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2011, 19:36 - śr 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
konradziu pisze:
.Ale prawdziwe poruszenie wśród nas zrobiła maszyna która była koło miodarki,a służy ona do obniżania zawrtości wody w miodzie i tak w ciągu doby ze 1500kg miodu obniży zawartość wody o 1%

To raczej mało prawdopodobne 1,5 tony miodu o 1% w ciągu doby.
kazik11 pisze:
Na którymś święcie pszczelarskim pokazywał chyba Austriak albo Niemiec jak odparowują miód w korpusach.Kilkanaście korpusów jeden na drugim i wentylator

Tak już jest realne, tylko czy nie odparują równocześnie olejki eteryczne, do takiego odparowania potrzebna jest jeszcze temperatura.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lutego 2013, 19:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
jeżeli te ceny są aktualnymi to sie nie zastanawiam ino zamawiam gabon 26 ojro varidol fum 5 ojro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2013, 19:31 - pn 

Rejestracja: 26 grudnia 2011, 21:01 - pn
Posty: 8
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja stosuję od 4 lat tylko apiwarol. Odymiam 2 razy na jesień i 2 razy na wiosnę, W ubiegłym roku wiosenne odymianie przeprowadziłem w marcu tj. od 13-go marca do 20-go marca.Pozwoliła na to pogoda. Na 80 rodzin tylko 1 rodzina nie przezimowała. Jeżeli ktoś chce używać pasków to powinien najpierw 1 raz odymiać apiwarolem, a następnie włożyć paski. Ponieważ czerw w rodzinach występuje jeszcze w listopadzie, lub grudniu. Jednak pszczelarze postępują odwrotnie, co uważam za błąd.Proszę o komentarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2013, 12:34 - ndz 

Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 09:58 - pn
Posty: 62
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam

Czy Ktoś ma może dokładną instrukcję stosowania pasków Gabon PA przeciw warrozie. Mam instrukcje po słowacku, ale ciężko mi się w niej rozeznać. Mam w tej chwili pszczoły na dwóch korpusach wielkopolskich i nie wiem czy dawać po 2 czy po 3 paski na rodzinę. Czy paski dawać w dolnym, górnym, czy w obydwu korpusach? czy poszerzać uliczki gdzie wiszą paski itd.

Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2013, 11:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
Dzis dostałem gabon PA 90 50 pasków za 575 koron śmieszna cena co do naszych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 20:10 - śr 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 06:37 - pt
Posty: 37
Lokalizacja: koło Sandomierza
Ule na jakich gospodaruję: warszawski zwykły
Miejscowość z jakiej piszesz: koło Sandomierza
Kolego Albercie masz jakieś namiary na Słowackie strony z gabonem, lub ty masz kogoś na Słowacji?będę wdzięczny za info


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 22:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Gabon jest lekiem Czeskim tak samo jak Varidol [tam produkowanym].
Po rozpadzie Czechosłowacji nie doszło na szczęscie do szczególnej wrogaści wzajemnej w obydwu państwach [Czechach i Słowacji] i wiele produktów z minionej epoki ma taka samą racje bytu w każdym z nowopowstałych państw z tą róznicą ze Słowacja przyjeła euro a Czechy pozostały przy własnej walucie-koronie ,stąd biora sie ceny podawane w koronach czeskich lub w euro ,spowodowane jest to miejscem/krajem zakupu.

System obrotu lekami wet.jest taki sam jak w Polsce,przez lekarzy wet.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2014, 22:07 - śr 
Zdzisław. pisze:
System obrotu lekami wet.jest taki sam jak w Polsce,przez lekarzy wet.

z tym że wchodzisz do lecznicy i kupujesz za cenę :haha: np Varidol 5 EUR i jest 50 paseczków :wink:


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2014, 23:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Na 25 rodzin ,dwukrotne odymianie i amitraza w płynie do "zapodania"a nie tabletki nasączane kto wie kiedy.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji