FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 sierpnia 2025, 06:36 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 16:22 - pn 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Chciałbym się zapytać kolegów i koleżanki po fachu jaka jest waszym zdanie dobra cena za ul tzn. odpowiadająca wam.

Chodzi o ule jednościenne z niską osiatkowaną dennicą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 17:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Sprzedajesz? Kupujesz?
Trudno powiedzieć. Zbyt ogólne pytanie.
Cena to ile ktoś jest w stanie zapłacić, a ktoś sprzedać. Zależy od wykonania, materiału, reklamy itd.

Nie ma jednej ceny. Możesz posprawdzać najpopularniejszych producentów i wyciągnąć średnią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 18:48 - pn 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Materiał sosna-świerk grubość deski 2.5cm deska oczywiście heblowana. sprzedaję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 21:07 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
smokx pisze:
Materiał sosna-świerk grubość deski 2.5cm deska oczywiście heblowana. sprzedaję.


Miałem kilka takich nowych dadana. 4 korpusy 1/2, daszek, dennica, pomalowane, zrobione bardzo solidnie z deski 28mm i za 200zl nie dało się sprzedać.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 21:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 20:06 - czw
Posty: 279
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Trochę obok tematu, ale ul jedno-ścienny jest ciężki, a od takich uli się odchodzi. Coraz więcej osób zdaję sobie sprawę, że waga ma znaczenie. Zwłaszcza gdy trzeba z pasieką wędrować.
Stąd mała ich popularność.

Dziś przy obecnych cenach uli klepkowych czy: styrodurowych , poliuretanowych, więcej osób decyduje się je zakupić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 21:34 - pn 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5370
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Viator, właśnie wiele osób idzie w jednościenne bo są lżejsze od ocieplanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 22:19 - pn 

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3756
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Viator pisze:
Coraz więcej osób zdaję sobie sprawę, że waga ma znaczenie.
Taaa...
Ale nie dla wszystkich jest oczywiste, że klepkowe absolutnie nie są lżejsze od jednościennych (2x10-12 mm klepki i już jest 20-24, do tego ramki, wręgi + klepki na większy wymiar zewnętrzny), na a ze styroduru? - proszę bardzo - jak ktoś potrzebuje ule tylko na jeden sezon...

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 04 września 2017, 22:21 - pn 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 08 maja 2016, 08:52 - ndz
Posty: 15
Ule na jakich gospodaruję: DADANT 1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: LONDYN
Viator, coś pomieszałeś ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 06:39 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Jeśli zależy komuś na wadze to mogę wykonać ul z 2 cm deski zbyt wielka różnica w termice ula to nie jest jeśli dennica jest osiatkowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 06:57 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Klepkowe ciężkie i pracochłonne, styrodur nietrwaly.
Pozostaje jednoscienny i poliuretanowy ale tu jest różnica w cenie dość znaczna, w wadze też.

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 07:46 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 4090
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Jarek pisze:
Klepkowe ciężkie i pracochłonne, styrodur nietrwaly.
Pozostaje jednoscienny i poliuretanowy ale tu jest różnica w cenie dość znaczna, w wadze też.

Ja swoje ule mam zrobione ze sklejki wodoodpornej, ul lekki i trwały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 07:46 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 4090
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Jarek pisze:
Klepkowe ciężkie i pracochłonne, styrodur nietrwaly.
Pozostaje jednoscienny i poliuretanowy ale tu jest różnica w cenie dość znaczna, w wadze też.

Ja swoje ule mam zrobione ze sklejki wodoodpornej, ul lekki i trwały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 08:02 - wt 
Hieronim pisze:
Ja swoje ule mam zrobione ze sklejki wodoodpornej, ul lekki i trwały.


Nie ma znaczenia z czego zrobiony jest ul :P ważne kto za tym ulem stoi :haha: :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 09:33 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Trochę Panowie odbiegliście od tematu chciałbym o podanie cen w jakiś zakresach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 09:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
ul wlkp poliuretanowy 3 korpusy - z powałką, dennica higieniczną itd okolo 330 zł brutto - upraszczając po refundacjach (50% brutto czyli 60% netto) - wychodzi 170 zł - lekki, trwały, łatwy do dezynfekcji, dobrze izolujący... na jednościennym nigdy nie gospodarowałem - mam za to dwa moje pierwsze ule klepkowe - więcej takich nie chce - ciężkie a jak wilgoć wejdzie w drewno to spowalnia rozwój do maja... - w sytropianie rodziny się o wiele lepiej rozewijają i przy dobrej wentylacji nie ma wilgoci, a jak już to tylko na nieobsiadanych ramkach a nie na wszystkich ściankach... ale głowna zaleta to WAGA korpusu okolo 2kg...

jak już ul jenościenny to wg mnie tylko o niskiej ramce - dadant 1/2 lub 170mm albo wlkp 18 lub Ln 3/4... i z tego co ludzie pisali sa to fajne ule ale latem lepiej jak stoją w cieniu... - za ul z drewna dałbym max 200-250 zł (4 korpusy niskie, dennica higieniczna, powałka, wysoki daszek)...

coraz bardziej zastanawiam sie nad dadantem 170mm z racji latwiejszej dostępności sprzetu u nas (np kraty, powałko podkarmiaczki) niż do typowego amerykańskiego LN 3/4 - już killku producentów robi takie ule z poliuretanu czy styropianu - np babik, Apikoz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 10:54 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 4090
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
tomi007,
Ze styropianami mam same kłopoty ,strasznie "lubią " je dzięcioły.
pisiorek pisze:
Hieronim pisze:
Ja swoje ule mam zrobione ze sklejki wodoodpornej, ul lekki i trwały.


Nie ma znaczenia z czego zrobiony jest ul :P ważne kto za tym ulem stoi :haha: :wink:

Ważne jest też jakie ma w środku pszczoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 11:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
faktycznie o dzięciołach i styropianach zapomniałem - styropiany kupiłem używane w dobrym stanie w dobrej cenie...

póki co (od dwóch lat ) dzięcioły nie interesują się moimi ulami ze styropianu... ale ogolnie bedę kupowac poliuretany - jak w tym przypadku z dzięciołami ? - ule z poliuretanu wydają się być solidniejsze...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 12:05 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4584
Lokalizacja: stare polichno
Aby dostać się do pszczółek , nawet ul drewniany nie jest dla niego przeszkodą . Od trzydziestu lat pasieka stoi tuż przy lesie . Odwiedzają ją wszystkie gatunki dzięciołów . Jak do tej pory , drewniane i styropianowe ule nie ruszone - tfu ! tfu ! odpukać w nie heblowane drzewo !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 14:26 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
tomi007 pisze:
coraz bardziej zastanawiam sie nad dadantem 170mm z racji latwiejszej dostępności sprzetu u nas (np kraty, powałko podkarmiaczki) niż do typowego amerykańskiego LN 3/4 - już killku producentów robi takie ule z poliuretanu czy styropianu - np babik, Apikoz...
Jak widzisz mam i nie zamienił bym na żaden inny !!!
Kilku kolegów z forum również poszło w moje ślady i opinia jest taka jak moja . Możesz również spytać polbarta .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 16:11 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Jakie Państwo ceny proponują ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 16:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 września 2016, 09:10 - wt
Posty: 89
Lokalizacja: Florentynów, łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: WP, WL
Miejscowość z jakiej piszesz: Florentynów
240-260zł to jak dla mnie akceptowalna cena za ul wlkp jedno ścienny komplet (2 korpusy, półkorpus, dennica osiatkowana, powałka, daszek)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 16:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8749
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
smokx pisze:
Jakie Państwo ceny proponują ?


10zł za połówkę wielkopolską
15zł za cały
10 zł daszek
15 dennica osiatkowana
zaznaczam że biorę całą produkcje
troche dziwne że nie wiesz w jakiej cenie kupujesz materiał i nie potrafisz oszacować wartości swojej robocizny ew zysku i amortyzacji sprzętu który masz lub kosztów zakupu wtedy dopiero masz cenę wyjściową a reszta zależy od zainteresowania kupujących no chyba że tylko jesteś pośrednikiem to wiesz po ile kupujesz i ile chcesz zarobić
Pracowałem w kilku firmach gdzie pracodawcy nie mieli bladego pojęcia o tym czym się zajmowali a mimo tego zwalniali kolejne osoby decyzyjne znające się na rzeczy i tylko przerzucali się cenami kto da taniej a na końcu zostawali sam ze swą nieomylnością i wrodzonym intelektem jak orientowali się w co się pakowali to mieli pretensje do pracowników tych firm już nie ma bo nie da się na dłuższą mete działać poniżej kosztów

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 16:51 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
To nie chodzi o to że ja nie wiem po prostu się dowiadują czego oczekują klienci a to też od producenta w dużej mierze zależy cena bo jaki kupi materiał jaki sposób produkcji obierze itd. Dlatego pytam się ludzi ile ich zdaniem są w stanie zapłacić za taki rodzaj ula.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 17:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8749
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
smokx pisze:
To nie chodzi o to że ja nie wiem po prostu się dowiadują czego oczekują klienci a to też od producenta w dużej mierze zależy cena bo jaki kupi materiał jaki sposób produkcji obierze itd. Dlatego pytam się ludzi ile ich zdaniem są w stanie zapłacić za taki rodzaj ula.


sprawa jest taka że jak będziesz oszczędzał na jakości materiału czy wykonaniu to prędzej czy później ktoś ci cztery litery obsmaruje, wtedy ludzie bardzo szybko zapominają za jaką cenę daną rzecz kupili i będą cię porównywali do np produktu raz droższego, przy ulach jednościennych nie da się zrobić korpusu z byle czego bo to sie rozejdzie na wszystkie strony po roku czy dwóch a takie drewno nie należy do najtańszych mam tu na myśli wejmutkę, zwykła sosna znacznie tańsza wtedy jest pole do popisu dla wykonawcy bo jest tania i łatwo dostępna
proponuje zorientować się po ile takie ule "chodzą" skonfrontować to z własną wyceną i decydować o cenie pamiętając o tym aby zostawić sobie jakiś margines bo każdy lubi jak dostanie jakiś rabat choćby i był on urojony
na zakończenie zestawie ceny korpusu wielkopolskiego styropianowego 67zł do ok 45-50zł w wersji jednościennej co by nie robić ten drugi wychodzi cenowo lepiej o ok 33% a do tego jest znacznie bardziej wytrzymały na wszelkie przeciwności losu np w sobotę przy cofaniu wjechałem busem ok 2T na korpus wielkopolski ukruszyła się jedna ściana zrobie z niego 18-nastkę albo połówkę, ostatnio niosłem też takie styropianowe puste najwyższy zsunął mi się i spadł na ziemię z wysokości ok 2m i poszedł na 4 części tj każda ściana osobno
to by było tyle

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 17:13 - wt 

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3756
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Kolego smokx, tu na forum można sobie pisać cokolwiek, podawać liczby realne lub nie.
Wszystko to nie jest w żaden sposób obowiązujące ani weryfikowalne i niczego w ten sposób nie wysondujesz.
Przespaceruj się po rynku i poznasz jakie są realia, jakie produkty, jakie ceny.
Pytanie ile ktoś jest w stanie za coś zapłacić jest kompletnie bez sensu.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 17:35 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4584
Lokalizacja: stare polichno
Gdybym miał zapłacić za ul Wlkp bezwręgowy , jednościenny z wejmutki 200 zł , kupiłbym go dzisiaj . Uważałbym przy tym , że : " wilk syty i owca cała " .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 19:51 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
A jakie zestawie w wypadku ula wlkp ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 20:54 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Co do ludzi piszących o materiale itd. Wiadomo wszystko idzie w parze cena do jakości. Choć co szkodzi robić tanie ule z dobrego materiału.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 21:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
smokx pisze:
Co do ludzi piszących o materiale itd. Wiadomo wszystko idzie w parze cena do jakości. Choć co szkodzi robić tanie ule z dobrego materiału.
Tanie ule i dobry materiał coś to nie tak bo dobry materiał też ma dobrą cenę. pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 21:14 - wt 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Dobrze zrobię pierwszy ul policzę co i jak i sądzę że cena nie będzie a wysoka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 21:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
smokx pisze:
Dobrze zrobię pierwszy ul policzę co i jak i sądzę że cena nie będzie a wysoka.
No tak to ja rozumie kosztorys sobie robisz i podajesz cenę przystępna do klienta i dobra dla ciebie .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 21:53 - wt 

Rejestracja: 16 września 2010, 11:16 - czw
Posty: 228
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
U mnie wielkopolski klepka 1 cm + 2 cm styro + 1 cm klepka zewnetrzna: zestaw dennica niska 2xduzy korpus + 1 korpus 1/2 + powalka + daszek pokryty papą z kompletem ramek czyli 20 gniazdowych hofman i 10 zwyklych nadstawkowych kosztuje 250zł. Wiem ile pracy to kosztuje poniewaz na wlasne potrzeby wykonywalem i wykonije samodzielnie wiec wydaje mi sie ze cena ta jest bardzo dobra. Za Twoj w takim samym zestawieniu cena 250 nie byla by ani za niska ani za wysoka.

_________________
Nie tylko produkty pszczele są arcyzdrowe, zdrowe jest również samo zajmowanie się pszczołami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 05 września 2017, 22:01 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1287
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Dobrze napisał Ci Kudłaty. Poznaj swoje koszty [zakup materiałów,
% odpadu, koszt łączników, kleju,en.elektrycznej,wody,amortyzacji maszyn i urządzeń,wynagrodzenia ludzi jeśli ich chcesz zatrudnić ale również swojego,podatku od gruntu i nieruchomości itp.Im więcej czynników uwzględnisz tym tym bliżej będziesz prawdy o ponoszonych kosztach które składają się na koszt twojej produkcji.Są tu oczywiście koszty stałe które ponosisz niezależnie od tego czy produkujesz czy nie np.podatek od nieruchomości,ubezpieczenie samochodu amortyzacja maszyn,urządzeń, budynków czy też Twoje potrzeby osobiste, oraz koszty zmienne zależne od skali produkcji.Z kolei wraz ze wzrostem skali produkcji maleją koszty jednostkowe wyrobu.I zależą one m.in.od Twojej wydajności
tzn. ile wyprodukujesz swoich wyrobów na 1 zmianę. Oczywiście można tego wszystkiego nie liczyć produkować a za pól roku zobaczyć ile albo czy zostało się coś w kieszeni.Powyżej pewnej ceny i tak nikt nie kupi i to jest ograniczenie dla każdego producenta.Jako wchodzący na rynek musisz kusić klientów niska ceną a jednocześnie robić dobra jakość.W początkowym okresie licz na straty a nie na zyski. Jak mówi przysłowie "
ile trzeba mieć aby stracić".A ceny uli to poznasz w sklepach internetowych.Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 06 września 2017, 06:27 - śr 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Dlatego aby każdemu klientowi dogodzić chciałbym mieć w ofercie np ule z wejmutki oraz ule z zwykłej sosny czy świerku niech kient dokonuje wyboru co chce kupić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cena za ul.
Post: 07 września 2017, 19:55 - czw 

Rejestracja: 14 grudnia 2015, 19:59 - pn
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: 14cm wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Racibórz
Cena za ule z korpusami wiadomo zależy od ramki dennicą osiatkowaną i daszkiem oscylować w będzie około 200zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji