FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW
http://forum.pasiekaambrozja.pl/

Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=46&t=13004
Strona 1 z 1

Autor:  Malcolm [ 09 maja 2014, 08:21 - pt ]
Tytuł:  Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.

Pytanie jest takie jak w temacie. Wczoraj zebrałem bardzo silny rój z drzewa, praktycznie w dwóch turach. Zostało jeszcze trochę pszczoły, którą chciałbym zasilić słabszą rodzinę. Czy jak wrzucę do niej te pszczoły to się przypadkiem nie pościnają? Ktoś robił coś podobnego?

Autor:  miły_marian. [ 09 maja 2014, 09:04 - pt ]
Tytuł:  Re: Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.

Jak to wczoraj było to już na tym drzewie niema pszczół, chyba matkie nie wziełeś do ula, to poleco spowrotem na drzewo. Zasilanie słabych rodzin pszczołamy roiowymy, to ryzyko zabicia matki w rodzinie. Bo rujka ma jeden cel załozyć rodzine ze swoją matką i odbudowac wezę. Jak osadziłeś duzo rujkie to jej daj 1 ramkie czerwiu zeby nie uciekła na inne miejsce zamieszkania. Ja przywiozłem silno rujkie28 kwietnia a wczoraj zaglondałem i już drugi korpus maja na ukonczeniu zudbudową wezy. Słabej rodzinie możesz wstawić odbudowano ramkie wezy zeby matka miała gdzie czerwić. Pozdrawiam miły_marian

Autor:  Malcolm [ 09 maja 2014, 10:19 - pt ]
Tytuł:  Re: Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.

Tak to było wczoraj i pszczoły (pozostałość rójki) nocowały w pustostanie. Nie ma wśród nich matki, siedzą i nic nie robią.

Autor:  marian [ 09 maja 2014, 19:44 - pt ]
Tytuł:  Re: Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.

Malcolm pisze:
Czy jak wrzucę do niej te pszczoły to się przypadkiem nie pościnają?


Skrop pszczoły w słabej rodzinie i te z rójki wodą z kroplami miętowymi , wtedy nie będą się ścinać.W ten sposób do słabej rodziny dosypuję rójkę.

Autor:  Malcolm [ 10 maja 2014, 14:44 - sob ]
Tytuł:  Re: Zasilanie rodziny pszczołami z rójki.

Pomogło marian, wielkie dzięki!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/