FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW
http://forum.pasiekaambrozja.pl/

Kilka jajeczek w jednej komorce
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=50&t=699
Strona 1 z 1

Autor:  makak [ 02 czerwca 2008, 23:18 - pn ]
Tytuł:  Kilka jajeczek w jednej komorce

Gdzies tu czytalem ale teraz nie moge znalesc
1. Patrzylem dzisiaj do pszczolek i na jednej ramce byly komorki gdzie bylo po kilka nawet 5 jajeczek zlozonych a na innych ramkach wszystko ok. Matak jest zeszloroczna. Co moze byc przyczyna?
2. Kurcze rodziny w miare silne koncem kwietnia siedzialy w calym korpusie a ja ani miodu z mniszka nie wiedzialem anieteraz nic za bardzo nie ma miodu zasklepionego. Dodam ze mnieszek pieknie kwitl i to w duzych ilosciach a teraz kwitnie akacja. Czy to normalne pszczolki lataja ladnie, siedza teraz na 2 korpusach wielkopolskich jeden odgrodzony krata.
Moze pytania niezbyt madre ale dopiero zaczynam i wole pytac, a ze czytalem ze ludzie brali po polkorpusie mniszkowego i sadow to mnie to niepokoji czy to jest normalne
Pozdrawiam i licze na wyrozumialosc

Autor:  minikron [ 03 czerwca 2008, 00:09 - wt ]
Tytuł: 

Coś chyba nie tak, bo w tym roku miód leje się strumieniami.
Opisz dokładnie sytuację - jakie ule, ile ramek w korpusie, ile obsiadanych, ile czerwia, czy te jajeczka po kilka w jednej komórce to w gnieździe czy w miodni? W miodni nic nie składają miodu? Widziałeś matkę lub czy jest czerw otwarty?

Autor:  entrion [ 03 czerwca 2008, 07:41 - wt ]
Tytuł: 

minikron, problem jest taki że nawet matki młode u mnie także na 8 ramkach wz tak czerwią nie wiem jaka jest przyczyna nie są to jaja trutówek bo są na dnie pięknie obok siebie umieszczone

Autor:  makak [ 03 czerwca 2008, 10:21 - wt ]
Tytuł: 

Ule wilekopolskie 2 korpusy po 10 ramek wszystkie obsiadane przez pszczoly
Te jajeczka po kilka to w jednym ule w gniezdzie i tylko na jednej ramce widzialem reszta jest ok czyli ramki z czerwiem zasklepionym i z otwartym, i jajeczka na innej ramce juz sa ok czyli po jednym jajeczku w komorce, matka jest bo widzialem zeszloroczna znakowana.
W miodni miodu zasklepionego wogole nie ma a nakropu odrobina moze by sie znalazla.
Bede za tydzien to zobaczymy czy cos sie zmieni akacja pieknie kwitnie i troche drzew jest w okolicy wiec powinny po tygodniu nanies chyba cos do miodni.
A i jeszcze jedno pytanie na wiosne w ulu mialem trutowki nic z nimi nie zrobilem a pszczoly nadal lataja w tym ulu jak dlugo beda jeszcze zyly przeciez pszczola zyje jakies 6 tygodni to w tym ulu powinny zostac juz same trutnie

Autor:  Leo2 [ 03 czerwca 2008, 22:57 - wt ]
Tytuł: 

Dziwne żeczy się dzieją. Miałem trutówki, naliczyłem 20 niby mateczników na jednej ramce, zostawiłem te pszczoły niech siędzieje co chce z nimi. Wczoraj otwarłem ul. wszystkie te mateczniki znikły, a na ramce widzę wygryzające się młode pszczoły. Myslę że miałem młodą matkę nieunasienioną, była zła pogoda, i nie wiem czy taka matka mogła skladać jajeczka trutowe? Rodzinka pochodzi z rójki.

Autor:  BoCiAnK [ 05 czerwca 2008, 21:17 - czw ]
Tytuł:  Re: Kilka jajeczek w jednej komorce

makak pisze:
Gdzies tu czytalem ale teraz nie moge znalesc
1. Patrzylem dzisiaj do pszczolek i na jednej ramce byly komorki gdzie bylo po kilka nawet 5 jajeczek zlozonych a na innych ramkach wszystko ok. Matak jest zeszloroczna. Co moze byc przyczyna?
2.


Przyczyn nie szukaj w matce poszukaj w plastrach ( albo stare ) albo masz zawalone pyłkiem i nektarem matka dobrze nakarmiona mleczkiem składa 2000 jak na dobę (krainka )
Jeżeli Twoje pszczoły obsiadają 2 korpusy ( nie piszesz ile masz czerwiu czy w dwóch czy w jednym
To jeżeli masz w dwóch to nie szukaj miodu bo na 1 ramko czerwiu pszczoły zużywają 1 miodu
coś za coś
ogranicz Matkę na 1 korpusie a miód będziesz miał
:wink:

Autor:  makak [ 05 czerwca 2008, 22:12 - czw ]
Tytuł: 

ograniczone sa na jednym korpusie czyli na 10 ramkach
No nic zobacze w niedziele akurat bedzie sie konczyla akacja i powinno cos byc z tego naniesione :)

Autor:  adidar [ 06 marca 2010, 23:15 - sob ]
Tytuł: 

Odświeżam temat

Jeśli matka zginęła w zimie, to będą czerwić trutówki

Autor:  SKapiko [ 08 marca 2010, 21:29 - pn ]
Tytuł: 

przed i tuż po oblocie to nie, ale jeśli w porę nie zareagujesz i nie poddasz matki czerwiącej to tak

Autor:  BoCiAnK [ 08 marca 2010, 21:38 - pn ]
Tytuł: 

SKapiko pisze:
przed i tuż po oblocie to nie, ale jeśli w porę nie zareagujesz i nie poddasz matki czerwiącej to tak

zawsze też można rodzinkę połączyć z jaką słabszą na pasiece lub wzmocnić tymi pszczółkami odkład

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/