FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW
http://forum.pasiekaambrozja.pl/

Cena uli
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=53&t=14415
Strona 1 z 1

Autor:  ja-lec [ 23 grudnia 2014, 23:53 - wt ]
Tytuł:  Cena uli

Sprawdziłem cenę ula wielkopolskiego najbardziej popularny(daszek,korpus 1/1 x 2, korpus 1/2, daszek). Ceny takiego ula są od 400zł do 240zł najdroższy ze słomy najtańszy z poliuretanu. Uważam że w tych cenach ule są stanowczo za drogie i nadal opłaca się samemu klepać ule :D. W związku z tym miałbym pytanie ile powinien kosztować przyzwoity ul ażeby nie opłacało się go samemu robić?

Autor:  Cordovan [ 23 grudnia 2014, 23:58 - wt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

tyle http://polskipszczelarz.pl/e-sklep/ule/ ... lskie.html jak dla mnie, gdy nie ma się parku maszynowego, zacięcia i smykałki do robienia uli samemu i czasu na to. Jak ma się takie predyspozycje to nie więcej niż 150 zł bo za 100-120 zł zrobisz sam a za 30-50 zł różnicy mnie by się nie chciało. Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę wszystkie te same parametry ula co do wykonania bo zaraz ktoś powie że za 50 zł zrobi z odpadów i jednościenne.

Autor:  kudlaty [ 24 grudnia 2014, 00:10 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

ja-lec pisze:
ile powinien kosztować przyzwoity ul ażeby nie opłacało się go samemu robić?

zawsze będzie za drogo bo nikt z was nie liczy swojej robocizny czy amortyzacji sprzętu tylko gołe koszty materiału zdobytego okazyjnie :wink:
ktoś kto ma kupić i tak kupi, jeśli nie to zawsze znajdzie powod aby podtrzymać swoją decyzje

Autor:  Mariuszczs [ 24 grudnia 2014, 00:11 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Drogie te odpady jakieś . Z drzewa świeżo kupionego korpus 5 zł wychodzi .

A tak jakbym już miał kupować to 250 zł za ul uczciwie zrobiony .

Autor:  Cordovan [ 24 grudnia 2014, 00:13 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs pisze:
Z drzewa świeżo kupionego korpus 5 zł wychodzi
Dlaczego więc nie sprzedajesz kompletnych uli z takiego drzewa po 50 zł za szt. miał byś 100% zysku i klientów do końca życia pewnie pozapisywanych na kolejne ule.

Autor:  Mariuszczs [ 24 grudnia 2014, 00:18 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

a czasu nie liczysz ? ( roboczogodziny ) a w godzinę to go nikt nie zrobi

zysk procentowo dużo większy policz jeszcze raz

drzewo 90 zł u leśniczego, trzeba okantować, pociąć na deski, sezonować, itd

Autor:  Cordovan [ 24 grudnia 2014, 00:23 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs pisze:
a czasu nie liczysz ? ( roboczogodziny ) a w godzinę to go nikt nie zrobi
jak mogę liczyć czas przecież to dla kogoś kto to lubi czysta przyjemność, na ilości też zarobisz względem ceny jednostkowej. :mrgreen: Jak przygotujesz materiał to poskładanie ula zajmuje do godziny nie dłużej całego kompletnego więc tylko tracisz czas na przygotowanie materiału ale tego nikt liczył nie będzie bo to ty masz przygotować materiał albo kupić gotowy. Ja płace za wykonany ul, za jego wykonanie a nie za obróbkę drzewa byś miał materiał na ten ul.

Autor:  Mariuszczs [ 24 grudnia 2014, 00:26 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

zdechnę z głodu i moja rodzina też ....
a reszta jakoś kupy się nie trzyma bo jednak płacisz za ścięcie drzewa w lesie, poukładanie,stempelki, wywóz, tartak itd bez tego nie ma desek na ul z kolei bez desek nie ma ula z desek ....

Autor:  Cordovan [ 24 grudnia 2014, 00:29 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs pisze:
zdechnę z głodu i moja rodzina też ....
przecież widzisz że teraz już żartuję

Mariuszczs pisze:
a reszta jakoś kupy się nie trzyma bo jednak płacisz za ścięcie drzewa w lesie, poukładanie,stempelki, wywóz, tartak itd
jasne jak wliczysz to w koszt ula bo za to ty płacisz i musisz te koszty gdzieś przenieść więc trzeba na kupującego, inaczej się nie da. Dlatego jak napisałem i pokazałem i jak Ty napisałeś cena 250 zł za solidnie zrobiony ul to dobra cena dla kupującego i myślę że zadowalająca dla producenta (wykluczam zdzierców refundacyjnych).

Autor:  kudlaty [ 24 grudnia 2014, 00:32 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs pisze:
a czasu nie liczysz ? ( roboczogodziny ) a w godzinę to go nikt nie zrobi

zysk procentowo dużo większy policz jeszcze raz

drzewo 90 zł u leśniczego, trzeba okantować, pociąć na deski, sezonować, itd

to dlaczego napisałeś 5zł za korpus skoro koszty masz większe?
jest tak jak napisałem we wstępie jesli ktoś rzuci że korpus kosztuje 5zł (choć faktycznie kosztuje go więcej) to nigdy nie kupi za 50zł bo za drogo...

Autor:  lucjan49 [ 24 grudnia 2014, 00:34 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Oj Przemku PasiekaCordovan, Dowaliłeś w tej chwili do pieca nie zastanawiając się co Piszesz. Takie przemyślenia to może mieć tylko osoba, której ręce przyrosły do DUPY. Pozdrawiam.

Autor:  Cordovan [ 24 grudnia 2014, 00:36 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

lucjan49 pisze:
Oj Przemku PasiekaCordovan, Dowaliłeś w tej chwili do pieca nie zastanawiając się co Piszesz. Takie przemyślenia to może mieć tylko osoba, której ręce przyrosły do DUPY. Pozdrawiam.
Że niby z czym dowaliłem Lucjanie?

Autor:  Mariuszczs [ 24 grudnia 2014, 00:38 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

5 zł płace za materiały prąd i tyle. Roboczogodziny mogę liczyć dopiero jak będę sprzedawał, a nie wtedy kiedy oszczędzam na zakupie żeby mieć te ule.

No jak mam sobie zapłacić te roboczogodziny to doliczymy do kosztów wykonania korpusa sam dla siebie ? Kudłaty.

Autor:  Cordovan [ 24 grudnia 2014, 00:39 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs, ale to napisz że jak robisz dla siebie to korpus kosztuje Cię 5 zł bo reszty nie liczysz. Jak byś robił dla kogoś liczył byś wszystko wraz z flaszką dla leśniczego. :mrgreen:

Autor:  Mariuszczs [ 24 grudnia 2014, 00:43 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Nie no to leśniczy mi flaszke daje jak kupuje np 10 metrów drzewa. To min jego biznes to sprzedać.

Ja to myślę :mrgreen: tak - robię ul . I potem mam dwie wersje przekładam 200 zł z lewej kieszeni do prawej. Lub biorę 200 zł z lewej kieszeni i niosę starej ona się tym dobrze zaopiekuje ( tutaj już bezwzględnie jednak jadę po gotowy ul )

Autor:  PawelKS3 [ 24 grudnia 2014, 00:51 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mariuszczs pisze:
Nie no to leśniczy mi flaszke daje jak kupuje np 10 metrów drzewa. To min jego biznes to sprzedać.

Jak Ci sie chce takie pierdoły pisać.

Autor:  vitara [ 24 grudnia 2014, 01:14 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

i jak się to ma do uli robionych samemu ze styroduru z porządnymi wręgami drewnianymi i z malowanie , gdzie maksymalny koszt wypasionego wielkopolskiego to jakieś 50 zł ?

Autor:  polskipszczelarz [ 24 grudnia 2014, 01:14 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Nie wiem czy się zastanawialiście kiedyś ale ul klepkowy ocieplany składający się z dennicy, 3 korpusów i daszka to około 215 elementów, a aby zbić klepki do ram tych trzech korpusów trzeba wbić około 650 gwoździ, sztyftów czy zszywek :-)

Autor:  vitara [ 24 grudnia 2014, 12:02 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

i takie monstrum jak namoknie to urywa kręgosłup

Autor:  Skuter [ 24 grudnia 2014, 12:16 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

vitara pisze:
i takie monstrum jak namoknie to urywa kręgosłup

Zawsze gospodarzyłeś na styrodurach!
Prawda jest taka że każdy swoje chwali -nie ważne jaki ul ważne aby na wiosnę pszczoły w nim były a jak się okazuje w tym sezonie to wyższa szkoła jazdy!
Pozdrawiam!

Autor:  Minik102 [ 24 grudnia 2014, 13:19 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

ja-lec
Ceny takiego ula są od 400zł do 240zł najdroższy ze słomy najtańszy z poliuretanu.

:haha:
skąd TY człowieku bierzesz te ceny 400zł podałeś za ul trzcinowy z allegro i to w wersji MINI

POLICZ:
korpus słomiany kosztuje -- 148 zł szt
korpus 1/2 --108zł
( Ze słomy przebranej cienkie CAŁE rurki a nie sprasowana słoma + wysyłka)
do tego dolicz
powałke 5 otworową
denice osiatkowana
daszek pokryty blacha
krate od-grodową w zabudowie
ocieplenie boczne
ocieplenie górne
przegonka 8 otworowa w zabudowie

korpusy słomiane podałem ceny bo teraz zamawiałem wykonanie kilkunastu sztuk w Apiart.pl - Dla mnie maja perfekcyjne wykonanie - ( korpusy lekkie) mam jeszcze ule trzcinowe ale są one cięższe - gorzej wykonane ale tańsze, oraz najcięższe moje ule z drewna od Ratajszczaka na wywóz.
Dlaczego
:shock: :oops: :shock: nie wspomniałeś również ze ule można zakupić na refundacje od 2016 roku w apiart.pl, pod Wrocławiem trzcinowe oraz już od 2013 roku jest to możliwe u Pana Ratajczaka --ule tez b.dobre drewniane, ocieplone sieczka, środek lipa, ciężkie ale na wywóz idealne - bo jak byś wywiózł trzcinowe lub słomiane to byś ich już nie zobaczył :wink:
w moim przypadku ule z styropianu,poliuretanu itp..dopadają i nie komentuje dlaczego inni niech maja chwała im za to . :wink: . ja się ciesze ze inni się z nich cieszą
:haha: CO do klepania uli :haha:
policzyłeś czas jaki musisz spędzić aby to wszystko wykonać do czasu w którym pracujesz (wiadomo satysfakcja - :thank: :thank: Ja robiłem)(((((TU zależy ile zarabiasz i możesz zarobić))))) -- czyli czy nie opłaca się Tobie bardziej zając się praca która daje Tobie $$$$$ , dać później komuś zarobić mniej $$$ aby wykonał tobie ule (lub inną czynność -- pomalował je ) --- nie mowie o przeglądach uli. Na koniec ( zgarniasz jeszcze refundacje)
Kolego czy doliczyłeś ( nakład finansowy na maszyny----- wiedze aby to dobrze zbudować aby robota sprawiała przyjemność a nie kończyła się rzucaniem miecha Jeszcze żeby efekt był tej roboty a nie chiński szajs).

Ja robię tak, nie raz przeliczałem z czystej ciekawości. Wynik był ten sam przy zamówieniu 8 czy 30 szt --- inni mnie zaraz znów zaszczekają ze tacy jak ja to BE BE BE
a ja sr-----m na to
robię swoje i liczę po swojemu aby praca była satysfakcjonująca, dawała radość a nie ból krzyża wraz z potem cieknący po dupie.

Wesołych Świat
Dużo zdrowia w 2015r

Autor:  ja-lec [ 24 grudnia 2014, 13:40 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Minik102 pisze:
POLICZ:
korpus słomiany kosztuje -- 148 zł szt
korpus 1/2 --108zł
( Ze słomy przebranej cienkie CAŁE rurki a nie sprasowana słoma + wysyłka)
do tego dolicz
powałke 5 otworową
denice osiatkowana
daszek pokryty blacha
krate od-grodową w zabudowie
ocieplenie boczne
ocieplenie górne
przegonka 8 otworowa w zabudowie

Szkoda że jeszcze ceny przyczepki na której ten ul będzie wożony nie doliczyłeś.Ja w nawiasie podałem co liczyłem .
Wesołych Świąt!

Autor:  wtrepiak [ 24 grudnia 2014, 16:16 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Dlatego mi się nie opłaca robić uli , lepiej wziąć dodatkowo w pracy dobę nadgodziny. Za dobę pracy mam gotowego z ramkami u Tumidajewicza. Tylko pomalować ....

Autor:  waldek6530 [ 24 grudnia 2014, 23:35 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

wtrepiak pisze:
Dlatego mi się nie opłaca robić uli , lepiej wziąć dodatkowo w pracy dobę nadgodziny. Za dobę pracy mam gotowego z ramkami u Tumidajewicza. Tylko pomalować ....

Panowie nie można wszystkiego przeliczać na złotówki bo nie da się przeliczyć satysfakcji z własnej roboity. Jak coś kupię to sie z tego cieszę ale jak sam to zrobię to cieszę się podwójnie. Robienie uli sprawia mi radochę podobnie jak grzebanie w pszczolach. Jak bym podchodzł do tego tk czy mi sie opłaca robienie ula czy mi na tym zostnie 50 czy 100 łotych to bym mógł powiedzieć, że lepiej opłaca mi sie kupić na zimę z 10 litrów miiodów różnych gatunkó nawet takie co u mnie są niedostępne i w nosie z robieniem uli i z pszczołami.

Autor:  wtrepiak [ 25 grudnia 2014, 12:09 - czw ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Widzisz..tak jak miałem pracę 24na48 to robiłem i są boczki zbite do wielkopolskich ,tylko pozbijać......Materiału miałem i jeszcze mam na działce na kilka uli .......Miałem w pracy pomieszczenie gdzie w wolnym czasie robiłem ule. Przez zimę dwa trzy warszawiaki robiłem...był magazyn części do mercedesów i wszystkiego było na ful .płyty sklejki grube , cienkie ,listwy itp. Ale niestety zmieniłem pracę .

Autor:  waldek6530 [ 25 grudnia 2014, 15:59 - czw ]
Tytuł:  Re: Cena uli

No pewnie, całkowicie się z Tobą zgadzam. W życiu są rożne chwile i potrzeby i wybierać musimy to co dla nas w danym momencie jest ważniejsze. Jak będziesz na emeryturze tak jak ja to będziesz sam sobie robił ule i to może jeszcze jakieś wymyślone kształty aby inni podziwiali i zazdrościli. :)

Autor:  kolopik [ 25 grudnia 2014, 19:41 - czw ]
Tytuł:  Re: Cena uli

wtrepiak pisze:
był magazyn części do mercedesów i wszystkiego było na ful .

A do Passatów coś by się znalazło ? Bo mam takiego co zaczyna dorastać.

Autor:  wtrepiak [ 25 grudnia 2014, 23:55 - czw ]
Tytuł:  Re: Cena uli

A jak byś pan wiedział ...Zasada ma teraz wv bo merc jest gdzie indziej.....i chłopaki mi zostawiają cienką sklejkę ,jak któryś potrzebuje .

Autor:  Dominikkuchniak [ 31 grudnia 2014, 10:45 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

No tu już można się zastanowić czy jest sens samemu robić takie ule czy lepiej kupić:
http://allegro.pl/ul-wielkopolski-i4918023719.html

Autor:  Cordovan [ 31 grudnia 2014, 10:47 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Ciekawe jak szybko pszczoły zgryzą te ścianki albo sikorki i dzięcioły je zszatkują by zdobyć mięsko.

Autor:  Dominikkuchniak [ 31 grudnia 2014, 10:50 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

PasiekaCordovan pisze:
Ciekawe jak szybko pszczoły zgryzą te ścianki albo sikorki i dzięcioły je zszatkują by zdobyć mięsko.


Zapewne uzależnione jest to sprytem nacierającego na ul

Autor:  KNIEJA [ 31 grudnia 2014, 16:53 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Widziałem u kolegi takie ule, pszczoły zgryzały tylko wylotki jak ich było dużo . Na odkłady jest ok , na zimę zakładał siatki

Autor:  imphotep40 [ 31 grudnia 2014, 21:17 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Jaka cena taka jakość. Nie można kupić bentleya za cenę malucha Moim zdaniem b.ciekawa alternatywa na odkłady lub co ciekawsze na wędrówki - nie będzie takiej straty jak ukradną!

Autor:  kolopik [ 31 grudnia 2014, 21:39 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Ul to mieszkanko.
Nie ważne dla kogo, nie ważne za ile. Ważne ile kto da. Za to do czego to ma służyć.

Autor:  imiodek [ 31 grudnia 2014, 23:22 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Po ile w waszych stronach kubik desek sosnowych ( calówek )?

Autor:  lech [ 24 czerwca 2020, 19:41 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Kamilred pisze:
Witam
Ostatnio zastanawiam sie nad zrobieniem uli odkładowych. Przeglądam różne strony rodzime i zagraniczne. Trafiłem na ciekawostke odnośnie cen uli. Nie wiem czy dobrze licze ten jedne 56 zł? :)
https://lyson.com.pl/uliki-3-6-ramkowe/ ... 37742.html

https://prom.ua/p673179972-ulej-ramochnyj-dlya.html

Chyba źle liczysz.

Autor:  Kamilred [ 24 czerwca 2020, 19:44 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Ok wybaczcie, racja szukałem na stronach rosyjskich i pomyślałem że to Ruble.

Autor:  Theodor [ 16 lipca 2021, 20:59 - pt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Dla mnie, jako osoby początkującej hobbystycznie w pszczelarstwie, ważne są względy estetyczne i dlatego ładny wygląd, jakość, trwałość uli ma znaczenie.To cieszy oko a i ułatwia pracę. Nowy, porządny ul typu Langstroth na Amazon kosztuje w USA od $90-180 w zależności od rodzaju drewna ( piękne cedrowe), poziomów, zabezpieczenia drewna woskiem czy innymi organic substancjami, które pomagają ulowi oddychać. Plastikowe bajery to od $150-350, leciutkie, ocieplane z różnymi funkcjami np. Apimaye Ergo, mają zalety, tylko brakuje im smaku. Podobnie ule Auto Flow, co automatycznie miód pobierają do pojemnika bez konieczności korzystania z wirówki, to jest za nowoczesne. Ul ma wyglądać naturalnie w krajobrazie. A co do wagi, to są wyciągarki na hak samochodu do zwierzyny ( polowania) można stosować do uli, podobnie z ociepleniem. Mój znajomy zimuje pszczoły mocne rodziny na dwóch poziomach w ulach typu Langstroth w Wisconsin, gdzie zimy są - 40 stopni F ( a odczuwalna nawet -60F na wietrze) bez żadnego ocieplenia. I nie ma żadnego problemu dla pszczół.

Autor:  ivi584 [ 19 lipca 2021, 07:36 - pn ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Theodor pisze:
Mój znajomy zimuje pszczoły mocne rodziny na dwóch poziomach w ulach typu Langstroth w Wisconsin, gdzie zimy są - 40 stopni F ( a odczuwalna nawet -60F na wietrze) bez żadnego ocieplenia. I nie ma żadnego problemu dla pszczół.


Zawsze mi mówiono , że zimno nie jest problemem dla zdrowej silnej i prawidłowo przygotwanej rodziny - problem to wilgoć

Autor:  Hieronim [ 19 lipca 2021, 08:00 - pn ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Theodor pisze:
podobnie z ociepleniem

Ocieplenie nie jest potrzebne zimą , ale bardzo przydaje się wczesną wiosną , do szybkiego rozwoju i latem , aby nie przegrzewały się ule.

Autor:  Theodor [ 20 lipca 2021, 06:34 - wt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Trochę i o tym dziś rozmawiałem z Kolegą, mówiliśmy o potrzebie oddychania ula i stosowania wax czy oleju organic do pokrycia ula, zamiast farb czy lakierów.

Autor:  Krzysztof67 [ 20 lipca 2021, 11:15 - wt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Witam
Zaplanaowana przeprowadzka pasieki sie udala 150 rodzin zostalo przywiezionch z Niemiec z okoic gdzie mieszkalem, sa to tereny bardzo ubogie w pozytki jedynie wiosna miodek wielokwiatowy, i na poczatku czerwca mozna ewentualnie skubnac troche spadziowego, sa to tereny polozone na wysokosci 850 do 1200 mnpm nie ma monokultur rzepakuw i innych wiekszych pozytkuw. Od Polskiego producenta zakupilem 200 dennic pelny wypas za sztuke placilem 50.35zl dostalem 5% rabatu 500 korpusuw Dadanta 1/2 deska sosnowa 2,5cm placilem za sztuke 32,40zl tu dostalem 10% rabatu, powalka 100sztuk cena 25,40 zawiera rabat 12,4%, no i daszek kryty blacha aluminiowa wentylowany 36,90 tu dostaem 10% rabatu. Za kompletny ul 5 korpusowy Dadant 1/2 10 ramek w korpusie zaplacilem 274.65zl mysle ze to nie jest za duzo ?
Material suchy i lekki, wykonanie bardzo dobre powtarzalnosc wymiarowa zachowana, Jaest to prywatna stolarnia gdzie zatrudnieni sa pracownicy, park maszynowy bardzo profesionalny.Ule sprawdzily sie juz na pierwszej wedrowce na gorczyce, obecnie sa podzielone na kilku pasieczyskach.
Załącznik:
gorczyca pozytek 21. 01.jpg

Pozdrowienia
Krzysztof Kasperek

Autor:  _barti_ [ 20 lipca 2021, 12:05 - wt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Jeśli porządnie wykonane. Porządnie łączone ścianki korpusów. To bardzo dobra cena.
Może zdradzisz producenta :) ?

Autor:  ivi584 [ 20 lipca 2021, 12:13 - wt ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Krzysztof67, dokładanie powiedz proszę co to za producent ?

Autor:  Krzysztof67 [ 21 lipca 2021, 11:14 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Witam
Adres stolarni gdzie zakupilem ule Dadanty 1/2 sa to korposy mieszczace 10 rameczek
w zestaw wchodzi dennica osiatkowana 5 nadstawek powalka i daszek wentylowany pokryty blacha aluminiowa.
DREW-RZET Lukasz Rzeszut
36-122 Dzikowiec

Pozdrowienia
Krzysztof Kasperek
Obrazek

Autor:  VEGRIN [ 21 lipca 2021, 11:20 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Mam 5 sztuk dennic od tego Pana od tego sezonu , wyglądają ok tyle mogę powiedzieć:)

Autor:  emka24 [ 21 lipca 2021, 12:09 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

Krzysztof67 pisze:
Od Polskiego producenta zakupilem 200 dennic pelny wypas


To te już nie są fantastyczne i już nieaktualne?
Minęło pół roku i zrezygnowałeś ze swoich?

viewtopic.php?f=11&t=23903&p=433142#p433142

Autor:  Theodor [ 21 lipca 2021, 12:18 - śr ]
Tytuł:  Re: Cena uli

https://www.amazon.com/s?k=Bee+Hive&ref=nb_sb_noss
a co myslicie o tym:
https://www.amazon.com/Apimaye-Insulate ... 50&sr=8-23

Autor:  Krzysztof67 [ 22 lipca 2021, 11:24 - czw ]
Tytuł:  Re: Cena uli

emka24 pisze:
Krzysztof67 pisze:
Od Polskiego producenta zakupilem 200 dennic pelny wypas


To te już nie są fantastyczne i już nieaktualne?
Minęło pół roku i zrezygnowałeś ze swoich?

Witam
Myslalem ze w temacie chcodzi o ceny uli w Polsce, a moze sie myle ?

Oczywiscie ze nie zrezygnowalem ze swoich dennic sa one nawet poprawione i zmodyfikowane!
Jak wiadomo jestem w trakcie przeprowadzki pasieki z Niemiec do Polski i na szybko potrzebowalem tanich i solidnych dennic drewnianych wiec zamowilem w marcu i koniec kwietnia caly towar dotarl do mojej pasieki. Rodziny na terenie Niemiec byly tak silne ze bylem zmuszony wykonac 6 ramkowe odklady, zeby moje rodziny nie wpadly w stan rojowy, a wiadomo z czym to sie wiaze, tym bardziej jak nie ma sie za duzo czasu zeby wszystkie rodziny kontrolowac wycinac mateczniki itd. 1 maja wykonane odklady przywiozlem do Polski i osadzilem w nowych ulach Firmy DREW-RZET.
Producent bardzo solidny i jako jedyny byl w stanie w tak krutkim czasie wywiazac sie z umowy.
Pozdrowienia
Krzysztof Kasperk
Obrazek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/