FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 22 sierpnia 2025, 15:09 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cena miodu 2014
Post: 21 maja 2014, 04:53 - śr 

Rejestracja: 30 listopada 2012, 19:11 - pt
Posty: 300
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Bardzo prosze jezeli ktos sprzedawal miod z tego roku to w jakiej cenie . Dzieki . :oops: :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 06:10 - śr 

Rejestracja: 25 marca 2013, 21:16 - pn
Posty: 186
Lokalizacja: Lutynia k.WROCŁAWIA
Ule na jakich gospodaruję: W.PSZ,Wielkopolskie
Ja rzepakowy po 25zł za 1L


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 08:29 - śr 

Rejestracja: 06 maja 2014, 23:23 - wt
Posty: 28
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie, warszawskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nogat (p. Grudziądz)
Sady, mniszek, rzepaku trochę 26zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 08:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Rzepak/sad po 30zł za 1kg.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 10:43 - śr 

Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 20:15 - ndz
Posty: 38
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
U mnie stała cena od 3 lat na każdy miód - 30 zł/l.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 11:02 - śr 

Rejestracja: 26 maja 2010, 00:04 - śr
Posty: 22
Lokalizacja: Warka
rzepak, wielokwiatowy i spadziowy po 35 zł lipowy po 40 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 11:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Qba_tuszyn pisze:
rzepak, wielokwiatowy i spadziowy po 35 zł lipowy po 40 zł


u mnie wielokwiat 33, lipowy, nekt-spadz 35, spadz 40

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 11:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Wszystko jak leci po 35.. poza spadzią..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 15:12 - śr 

Rejestracja: 26 lutego 2013, 17:21 - wt
Posty: 98
Lokalizacja: Garwolin
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
35 zł w zależności od miodu do 100zł czasami za 0,9l
Ta górna granica była zaproponowana przez kupującego (lekarz balneologii) który badał miód od moich pszczółek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 18:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2012, 19:54 - wt
Posty: 55
Lokalizacja: podlasie- Białystok
Ule na jakich gospodaruję: wp
mniszek i wielokwiat 720ml po 30zł, tak jak w tamtym roku...

_________________
www.bartnikbiebrzanski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 19:45 - śr 

Rejestracja: 30 listopada 2012, 19:11 - pt
Posty: 300
Ule na jakich gospodaruję: dadant
No Super dzieki , mam pogląd. :oops: :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 20:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
mniszek pisze:
No Super dzieki , mam pogląd. :oops: :o

A ukręciłeś już coś?:)

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2014, 23:18 - śr 

Rejestracja: 18 lutego 2008, 20:26 - pn
Posty: 331
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 36x19
PAWEL83, Ja chyba też po tyle będę dawał, a pozostali to widzę, że się cenią... Mieszkamy w sumie niedaleko widzę, cena chyba od regionu mocno zależna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2014, 06:18 - czw 

Rejestracja: 25 marca 2013, 21:16 - pn
Posty: 186
Lokalizacja: Lutynia k.WROCŁAWIA
Ule na jakich gospodaruję: W.PSZ,Wielkopolskie
Ja po 25 i schodzi na pniu już sprzedałem 80 słoików bez problemu zobaczymy może na następne kręcenie za jakiś czas to wówczas podniosę do 28 max. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2014, 08:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2014, 16:28 - sob
Posty: 25
Lokalizacja: Wysoka,Łańcut
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Miejscowość z jakiej piszesz: Wysoka/Łańcut
Taaa. A może stan na rozstajach dróg i rozdawaj za darmo. Wkońcu ukradles jak Janosik to i to zdawaj jak i on.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2014, 09:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 774
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
W tym roku 30 PLN za 0.9. Miodobranie w deszczu i ratowanie pszczół przed powodzią (i związane z tym straty na zdrowiu i sprzęcie) pozbawiły mnie skrupułów przed przekroczeniem granicy 30. Klientów mam stałych i miód biorą 100% sprawdzony. Wcześniej promocyjnie po 25-27 PLN szedł, aktualnie nie nastarczam z popytem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 06:36 - sob 

Rejestracja: 18 stycznia 2012, 01:22 - śr
Posty: 413
Lokalizacja: wlkp.
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
W mojej okolicy na targowisko przyjechał pszczelarz i sprzedawał po 22 za 0,9.
Panie, w tym roku jest tyle miodu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 07:21 - sob 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rzepak 32 zł za 1 kg.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 12:17 - sob 

Rejestracja: 30 czerwca 2012, 18:36 - sob
Posty: 299
Lokalizacja: piotrkow tryb/oprzezow
Ule na jakich gospodaruję: WZ WLKP
a wy piszecie w hurcie? bo takie niskie ceny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 13:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
a ja to w sumie różnie od 20 do 30 w zależności komu ale


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 15:33 - sob 

Rejestracja: 14 maja 2010, 20:21 - pt
Posty: 194
Lokalizacja: wielkopolska
rzepak 25 zł 0,9 l


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 18:19 - sob 

Rejestracja: 26 lipca 2013, 09:54 - pt
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Tym ktorzy sprzedaja miod po 30 i wiecej proponuje odkupic ode mnie po 23 zl za 0.9 l.Miod rzepak i sady z rzepakiem czyli wielokwiat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 18:30 - sob 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kaszub69 pisze:
Tym ktorzy sprzedaja miod po 30 i wiecej proponuje odkupic ode mnie po 23 zl za 0.9 l.Miod rzepak i sady z rzepakiem czyli wielokwiat.


Niestety kolego swój miód musisz sprzedawać sam, ponieważ każdy kto sprzedaje miód w tej cenie długo pracował aby zbudować swoją pozycię na rynku, efektem jakości i zaufania jest cena. Nikt z tych osób nie zaryzykuje dla paru złotych zysku utraty zaufania klientów. Życzę powodzenia w budowaniu rynku oraz zaufania u odbiorców miodu a w efekcie osiągnięcia dobrej ceny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2014, 19:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Znam pszczelarza, który renomę stracił na 2 beczkach.. nie warto.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 10:54 - ndz 

Rejestracja: 13 maja 2014, 23:16 - wt
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: ostrowski
Miejscowość z jakiej piszesz: koszęcin
Witam jestem nowy mam jedną rodzinkę miodzik który pszczółki wyprodukowały mi w ulu to rozdam znajomym
Z poważaniem
SZ. T. Antoni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 11:03 - ndz 

Rejestracja: 10 marca 2013, 11:17 - ndz
Posty: 135
Lokalizacja: mazury pow ketrzyn
Ule na jakich gospodaruję: wp dadant 3/4
jarek123 pisze:
Rzepak 32 zł za 1 kg.


....1 kg ? w jednym litrze jest 1,35-1,45 kg to jak ty sprzedajesz na kilogramy?

na mazurach miodku sporo bo i rzepakow duzo mysle po 25 zł bedzie :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 11:55 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1912
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
HaQ, kolego, słoik 0,72 l to równy kilogram miodu, są słoiki i takie 0,9 l i 0,72l.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 17:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 635
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
HaQ pisze:
na mazurach miodku sporo bo i rzepakow duzo mysle po 25 zł bedzie :thank:


Tegoroczny rzepak i wielokwiat idzie bez żadnych stęków po 30zł za słoik 0.9l


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 18:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
25 zł to chyba za miód do ciastek bez dbałości o właściwości .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 19:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 21:31 - wt
Posty: 862
Lokalizacja: Okolice Rybnika (Śląskie)
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej --> 1/2 Dadant
Mariuszczs, Sam tak sprzedaje pierwszy miód (z naciskiem PROMOCJA) bo muszę załapać jak najwięcej klientów na następny miód, pasiekę powiększam i rynek trzeba podbić :D
Nie mieszam go z niczym jest naturalny.

_________________
Pamiętajcie ,,Przy Pszczołach Nie Ma Jutra''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2014, 19:09 - ndz 
Mariuszczs,
Dbaj o swój a cudzego nie komentuj.


Na górę
  
 
Post: 25 maja 2014, 21:26 - ndz 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
HaQ pisze:
jarek123 pisze:
Rzepak 32 zł za 1 kg.


....1 kg ? w jednym litrze jest 1,35-1,45 kg to jak ty sprzedajesz na kilogramy?

na mazurach miodku sporo bo i rzepakow duzo mysle po 25 zł bedzie :thank:


Tak kolego - słoiki 0,72 l z logo PZP, równo 1 kg miodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 15:46 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
No i jak z tymi cenami miodu w tym roku ???
Bo ja sprzedaję po 30 zł za słoik 0,9l wielokwiatu i 35 zł spadziowego.
Nie wiem czy to dużo, czy mało ???, - klientów też na razie niewielu.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 17:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
25 tylko dla stałych, wieloletnich klientów i to od 5 szt w górę. Oni są podstawą. Młodsi stażem i nowi 30. Wielokwiat. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 18:32 - czw 
Mariuszczs pisze:
25 zł to chyba za miód do ciastek bez dbałości o właściwości .

Dokładnie
Ja to nazywam miodami Boskimi bo tylko sam Bóg wie co jest w słoiku


Na górę
  
 
Post: 26 czerwca 2014, 19:31 - czw 

Rejestracja: 10 marca 2013, 11:17 - ndz
Posty: 135
Lokalizacja: mazury pow ketrzyn
Ule na jakich gospodaruję: wp dadant 3/4
.....tak czytam i niewieze co piszecie ze co jak sprzedaje po 25 zł za 0.9 l
to jakis gorszy od waszego z kilkoma sasiadami rozmawiałem co nawirowali po po beczce po dwie i kazdy sprzedaje po 25 zł ja mam klika uli chobbystycznie ja z tego nie zyje na cukier lekarstawa sprzedam kilkanascie słoikow i tyle i nie zanizam ceny na swoim terenie

Mariuszczs pisze:
25 zł to chyba za miód do ciastek bez dbałości o właściwości .


....pier... bez sensu ci powiem niemam nic sobie do zazucenia pod wzgledem czystosci czy jakichkolwiek zafałszowan cukrem...a to z czego przyniosa to nie zalezy odemnie ani od nikogo z nas...jakosc zawsze jest na pierwszym miejscu nie ilosc.........niepisz wiecej takich bzdur jak niemasz podstaw...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 20:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Ale żeś się napalił. Przeczytaj jeszcze raz czy pisałem coś o jakości, czystości. Te rzeczy zakładam że są dotrzymane w samym określeniu miód.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 21:53 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Czytam i nie rozumie Was. Jak gościu hobbysta,który ma kilka, kilkanaście uli może zafałszować lub mieć gorszy miód. On zagląda do ula i sprawdza czy jest miód, jeżeli jest to go wiruje, jeżeli nie ma to nie wiruje, bo nie ma co, czeka do następnego roku. Natomiast dbałość o czystość to teraz jaka bądź wioska ma wodociągi i niekiedy lepsze warunki sanitarne niż ..... Bardziej obawiałbym się o jakość miodu od tych co mają kilkadziesiąt, kilkaset uli, bo muszą czymś pokryć koszty utrzymania pasieki.

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 22:36 - czw 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Można sobie ustalać ceny na miód skoro konkurencja ma ceny już ustalone, choć czasami warto cenę podnieść o parę zł. mowiac WIEM CO MAM i tez się sprzeda

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2014, 22:53 - czw 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
Mariuszczs pisze:
25 zł to chyba za miód do ciastek bez dbałości o właściwości .

Mariuszczs pisze:
Ale żeś się napalił. Przeczytaj jeszcze raz czy pisałem coś o jakości, czystości. Te rzeczy zakładam że są dotrzymane w samym określeniu miód.

A czy jedną z właściwośći miodu nie jest jakość,czystość itp?

_________________
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 10:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Jeżeli nie masz gdzie puścić po dobrej cenie, to co sam zjesz kilka ton .Dlatego i puszczają po 20 --25 za słoik....a w skupie ile ci dadzą 10---12zł za kilo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 11:34 - pt 

Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 12:06 - wt
Posty: 82
Lokalizacja: mazowieckie
Jarek_123 napisał: " ... każdy kto sprzedaje miód w tej cenie długo pracował aby zbudować swoją pozycię na rynku, efektem jakości i zaufania jest cena ..." - trafnie ujęte.
U mnie w tym roku fatalnie jeśli chodzi o ilość. Popyt znacznie przewyższa podaż. Z uwagi na duże zainteresowanie moich klientów miodem mniszkowym - 40 zł/0,9 l, reszta 35zł/09,l.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 11:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Sprzedaje po 30 i muszę jeszcze dobierać jak zbraknie , na wiosnę zawsze dokupuję 100ponad 100litr. Nawet jak zarobię 7-10zł na słoiku to i tak dobrze...tylko pośredniczę i kasuję....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 18:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Sprzedaż miodu jest naszym wspólnym interesem. Biorąc pod uwagę że naprawdę nieuczciwy miód w skelpie kosztuje więcej niż nasz prawdziwy .......a musze lecieć znajomy przyjechał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 22:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2470
Lokalizacja: okolice Częstochowy
rzpakowy-----27
akacjowy-----35
wielokwiatowy --30
lipowy---35
zesłoroczny spadziowy-- 43
Takie są moje ceny za słoik 0,9 l.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 22:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2160
Lokalizacja: Płock
Ja wszystko po 30 zeta 0,9 l Rzepakowy, wielokwiatowy i akacja bo takie na razie mam. A sprzedaje wszystko w jednej cenie aby księgowa (żona :D ) miała łatwiej liczyć. Kupują przeważnie stali klienci i nie wybrzydzają.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2014, 00:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
A propos psucia cen i miodów... Targ na rynku w Serocku, 14.06, gościu o wyglądzie pijaczka ma stoisko i sprzedaje (a jakże już) miód akacjowy (lejący, tegoroczny) i w takim samym kolorze i konsystencji (a jakże) lipowy, tudzież wielowkwiatowy (kolor ten sam), cena - 30 zł. Usłyszał parę ciepłych słów, skurczył się, ale to tylko słup był, więc kto siarę taką na rynku robi się nie dowiedziałem. Ewidentnie inwert i syrop przerobiony jako dodatek, nawet nie Chiny:). Teraz jak będę, od razu wołam straż miejską, policję, kupuję słoik, namiary biorę i do analizy. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2014, 12:28 - sob 
Mariuszczs pisze:
Sprzedaż miodu jest naszym wspólnym interesem. Biorąc pod uwagę że naprawdę nieuczciwy miód w skelpie kosztuje więcej niż nasz prawdziwy .......

Ja to zawsze powiadam cena miodu jest adekwatna do jego właściwości i niech mi nikt nie Pier.... bo sprzedaję po rożnych imprezach i widzę co komu schodzi
Mam sklepik internetowy gdzie kupują klienci z całej polski i jeżeli takiemu z Mazur czy Podlasia opłaci się zapłacić 50 za słoik + koszt przesyłki to zapewne by tyle samo dał na miejscu bez przesyłki


Na górę
  
 
Post: 28 czerwca 2014, 23:28 - sob 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
Weź mi Bogdan powiedz czym się różni twój miód po 50 PLN + przesyłka od mojego za 30 PLN ???. No może tym, że ja nie mam kwitów stwieerdzających, że mój jest jakiś regionalny i wyjątkowy. Chociaż jestem zdania, że miód z każdej pasieki jest wyjątkowy i inny niż nawet z pasieki o kilka km dalej położonej.

Nie mogę pojąć zbytnio tego napinania się z ceną. Towar kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Skoro złapałeś klientów którzy płacą taką cenę jak podajesz to chwała ci za to, nie lubię jednak, jak ktoś komuś wypomina za ile sprzedaje miód. To jest indywidualna decyzja każdego pszczelarza. Chce sprzedać za 5 PLN proszę, jego sprawa, jego robota, jego czas. Odda za darmo bo mu kasa niepotrzebna żaden problem.

Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że ciągłe napinanie się i udowadnianie swoich racji nadal jest na topie.

Ludzie mają takie puste myślenie, że jak zapłaci więcej za towar to on już na pewno będzie miał wspanialsze właściwości niż towar identyczny pod względem składu jednak bez całej tej mistycznej otoczki, reklamy, szumu, fajerwerków.

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2014, 23:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8749
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK,
jeszcze napisz że mój za 4 dychy jest gorszy od Twojego za 5 dych bo nie mam odpowiedniej etykiety i dyplomów i nie chodzi o umniejszanie Twoich zasług bo robisz naprawde wiele aby promować swoje produkty i w efekcie dostajesz lepszą cene.
cena nie zawsze jest adekwatna do jakości i to działa w dwie strony
KAŻDY miód jest dobry bo pszczoły ZAWSZE produkują miód posiadający najwyższą jakość a jedyne co może tu sp....lić to pszczelarz mieszacz lub pszczalarz który pozyskuje go w zardzewiałej brudnej miodarce i rozlewa do słoików po korniszonach czy śledziach,
ja klientów nie mam wielu z racji tego że w mojej rodzinie nie ma tradycji pszczelarskich a co za tym idzie nie dostałem po nikim na talerzu bazy stałch klientów, staram się stopniowo pozyskiwać nowych i poszerzać ich grono właśnie poprzez nacisk na jakość i odpowiednie opakowanie, dla mnie cena 50zł to jak wyrok na samego siebie

może i dubel ale naprodukowałem się żeby go napisać wiec nie będe cofał posta 8)

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji