FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 sierpnia 2025, 15:39 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 lipca 2012, 17:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
Witam.Oddaje z was ktoś miód do skupu? Jakie są ceny.Czy jest problem ze sprzedażą tego miodu w skupie czy jedziesz i przyjmują każdą ilość ?

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 19:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8749
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dzwoniłem w maju do skupów w sprawie rzepaku to mi powiedzieli że w chwili obecnej nie skupuja no moze w lipcu :mrgreen: a jak zapytałem o cene to sie dowiedzialem ze skupywali po 7.50zl/kg :haha: z terminami płatnosci bog wie kiedy tak wiec już bym wolał rozdać niż żeby ktoś się na mnie nieuczciwie dorabiał

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 11:49 - sob 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
To u mnie płacą 8zł/kg - rzepakowego i 8,60zł/kg - wielokwiatowego. Plus do tego jakieś oświadczenie trzeba wypełnić :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 12:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
To i tak że kilogram nie liter.
Czyli 1l. = 1.4 kg
Czyli 1000 l = 1400 kg
1400 kg x 8.60zl = 12040 zł
Dajmy na to że z 1 ula w ciągu roku wybierzemy 40 l
40 l. = 56 kg = 481 zł z jednego ula
Mając 100 uli zarobimy 48100zł
Odjąć cukier, leki, węzę itp. 40000zł.
To całkiem dużo a jakby to sprzedał ludziom a nie do skupu ?
Wtedy cena była by razy 2.

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 12:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8749
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bażant001 pisze:
To i tak że kilogram nie liter.
Czyli 1l. = 1.4 kg
Czyli 1000 l = 1400 kg
1400 kg x 8.60zl = 12040 zł
Dajmy na to że z 1 ula w ciągu roku wybierzemy 40 l
40 l. = 56 kg = 481 zł z jednego ula
Mając 100 uli zarobimy 48100zł
Odjąć cukier, leki, węzę itp. 40000zł.
To całkiem dużo a jakby to sprzedał ludziom a nie do skupu ?
Wtedy cena była by razy 2.


powodzenia :mrgreen: chyba nie wiesz jaki jest koszt zazimowania i leczenia, nie będe już wspominał o koszcie zakupu węzy, matek, sprzętu czy paliwa na dojazd do pasiek, sama Twoja teoretyczna średnia z ula nie zawsze jest do zrealizowania :oops:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 13:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
Wiem ale to tylko teoria każdy rok jest inny nie zawsze będzie tak jak chcę.Jednego roku może być mnóstwo miodu drugiego mało.Zdaję sobie sprawę z kosztów leczenia i zimowania rodziny.

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 14:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
Oddawanie do skupu to ostateczność.Te ceny są bezsensu wo gule nie szanują pracy pszczelarza.

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 14:45 - sob 
kudlaty pisze:
Bażant001 pisze:
To i tak że kilogram nie liter.
Czyli 1l. = 1.4 kg
Czyli 1000 l = 1400 kg
1400 kg x 8.60zl = 12040 zł
Dajmy na to że z 1 ula w ciągu roku wybierzemy 40 l
40 l. = 56 kg = 481 zł z jednego ula
Mając 100 uli zarobimy 48100zł
Odjąć cukier, leki, węzę itp. 40000zł.
To całkiem dużo a jakby to sprzedał ludziom a nie do skupu ?
Wtedy cena była by razy 2.


powodzenia :mrgreen: chyba nie wiesz jaki jest koszt zazimowania i leczenia, nie będe już wspominał o koszcie zakupu węzy, matek, sprzętu czy paliwa na dojazd do pasiek, sama Twoja teoretyczna średnia z ula nie zawsze jest do zrealizowania :oops:


e tam, z kosztów produkcji można zejść zwiększając jednocześnie wydajność miodową z rodziny :mrgreen:

zamiast węzy wafle w ramki wprawiać i cysternę z syropem na pasiece postawić :haha:


Na górę
  
 
Post: 14 lipca 2012, 15:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 262
Lokalizacja: Lubelskie
Bażant001 pisze:
To i tak że kilogram nie liter.
Czyli 1l. = 1.4 kg
Czyli 1000 l = 1400 kg
1400 kg x 8.60zl = 12040 zł
Dajmy na to że z 1 ula w ciągu roku wybierzemy 40 l
40 l. = 56 kg = 481 zł z jednego ula
Mając 100 uli zarobimy 48100zł
Odjąć cukier, leki, węzę itp. 40000zł.
To całkiem dużo a jakby to sprzedał ludziom a nie do skupu ?
Wtedy cena była by razy 2.
a jakbyś zwiększył pasieke 10razy i z dziesięciu najął do pracy to czysty zysk ze 300tys na rok hehehehe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 16:36 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Jeszcze lepiej nie mieć pszczół.
Skupujesz od pszczelarzy po 8 zł, sprowadzasz z Chin po 4,5 mieszasz i sprzedajesz po 16-20 zł kg-to jest przebitka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 16:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
kazik11 pisze:
Jeszcze lepiej nie mieć pszczół.
Skupujesz od pszczelarzy po 8 zł, sprowadzasz z Chin po 4,5 mieszasz i sprzedajesz po 16-20 zł kg-to jest przebitka!


Tak właśnie robią handlarze.
Albo kupują od pszczelarzy po 10 a sprzedają po 30

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 22:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Panowie ale u nas tek jest ze wszystkim. Dorabiają się pośrednicy a nie producenci. Te oszołomy z wiejskiej nic z tym nie robią bo też mają z tego obrywy lub członkowie rodzin tym zarządzają. My mamy z... a nie zarabiać. To widać na każdym kroku :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 23:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Nie podoba się wam, że handlowcy tanio kupują a drogi sprzedają?? Proste - sprzedawajcie sami a jak nie potraficie sprzedać tych waszych ton super miodu to znaczy, że jednak ten handel nie taki prosty jak by się wydawało.
To zaczyna być tragikomiczne jak się czyta, że pszczelarz ma tonę miodu i narzekanie na ceny w skupie. To może niech zmniejszy produkcję o 2/3 i pozyskany miód sam sprzeda za cenę 3x wyższą. Wyjdzie na to samo a o ile mniej roboty.
Ci wielcy (pszczelarze) robią swoją robotę, kalkulują produkują i nie narzekają :).

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2012, 23:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Cynig, jaki jest handel to ja wiem bo siedzę w tym już ponad 15 lat i nigdy nie mówiłem że to lekki kawałek chleba. Zgadzam się z tobą odnośnie tych ton super miodu bo pożytki mam średnie i wiem ile można wyciągnąć z ula i z pewnością nigdy nie wyciągnę 80 kg jak piszą co niektórzy. Ale jeżeli sprzedajesz nadwyżkę w skupie za 1/4 ceny no to coś nie tak. I tak jest u nas ze wszystkim co jest związane z rolnictwem bo tu jest największe pole do popisu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 00:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jak siedzisz w handlu to powinieneś się orientować jakie zasady tam rządzą i to od czasów wcześniejszych jak Fenickie .
Nie jest sztuką wyprodukować ,ale sztuką sprzedać po tkzw.dobrej cenie zasada aktualna na całym świecie tak było,jest i będzie nic tutaj nie pomoże lament życzeniowy reguły te są stare jak ludzkość.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 09:36 - ndz 
CYNIG pisze:
Nie podoba się wam, że handlowcy tanio kupują a drogi sprzedają?? Proste - sprzedawajcie sami a jak nie potraficie sprzedać tych waszych ton super miodu to znaczy, że jednak ten handel nie taki prosty

Tomek
Właśnie Ci co sprzedają ten super miód jak napisał
kazik11 pisze:
sprowadzasz z Chin po 4,5 mieszasz i sprzedajesz po 16-20 zł

to są tacy co potrafią tylko narzekać jak ciężko G... sprzedać :haha:
I bardzo dobrze że tacy mieszacze są bo jest porównanie miodu do miodu
Ja powiadam każdemu co pyta czemu mam tak drogo miód że
Kiełbasa w sklepie jest po 4 i 34 i Obie sa jadalne Tylko że ile jest mięsa w kiełbasie to tylko Rzeźnik wie :wink:
Cena miodu jest zawsze adekwatna do jego wartości i to jest zawsze prawda


Na górę
  
 
Post: 15 lipca 2012, 10:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Zdzisław pisze:
Jak siedzisz w handlu to powinieneś się orientować jakie zasady tam rządzą i to od czasów wcześniejszych jak Fenickie .


Zdzisław dlatego napisałem że jest to ciężki kawałek chleba. Czasy gdzie się sprzedawało wszystko byle by tylko było dawno minęły i pewnie nigdy już nie wrócą. I tak jak piszesz - nie sztuką jest wyprodukować - sztuką jest dzisiaj sprzedać.
Ja rozumiem miód z Chin po 4 zł - ok. On nawet tego nie jest warty :haha: , ale po 8 zł miód od Polskiego dobrego producenta to też przesada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 23:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dudi--to jest sądowanie rynku ,na ile jest producent zdesperowany ,spoko,spoko w tym
roku na tyle miodem nie polało żeby nastąpiło załamanie popytu,raczej obstawiałbym na rynku krajowym niedobór podaży, więc nie ma się co wkurzać na początku sprzedaży .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 23:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Zgadzam się z Tobą w 100%. Moi rodzice maja plantację malin - jest to samo. Gorszy urodzaj lepsza cena. Ojciec narzeka że słabe maliny. Więc mu mówię mniej się narobisz a to samo weźmiesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji