FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 22 sierpnia 2025, 13:33 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 listopada 2013, 19:11 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
Witam wszystkich pszczelarzy.Planowałem kupić wiosną 3-2 ule.lecz po rozmowie z moim sąsiadem stwierdziliśmy abym pierwszego roku kupił tylko jedną rodzinę, a czemu koszty. pierwszego roku trzeba kupić sprzęty miodarka,ule,dłuto,radełko do wtapiania węzy,podkurzacz kapelusze to wszystko troche kosztuje,a pieniędzy nie mam nieskończonej ilości,co bym musiał dodać do powyrzszej listy zakupów.czy jeden pień to zamało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:19 - pn 

Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:58 - ndz
Posty: 191
Lokalizacja: RYCERKA GÓRNA
Kup sobie ze trzy ule bo jak ci zimą jakiś nie przezimuje to Ci coś zostanie.Mając jeden ul nie będziesz miał nic. :cry:

_________________
POZDRAWIAM CAŁĄ PSZCZELARSKĄ RODZINKĘ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, ja bym Ci proponował więcej jak 1 ale wszystko zależy od zasobności portfela. Ja zaczynałem od 5.

Na początek bym Ci proponował bluzę z kapeluszem, podkurzacz, dłuto, miotełkę. Kszt ok 200 zł Miodarkę jak masz gdzie to możesz pożyczyć ewentualnie szukaj używki na allegro, radełko? Bo ja wiem - mam i leży wtapiam prostownikiem do akumulatorów :lol: No kilka ramek, węza, drut i pewnie tez ze 150 zł ale to zależy ile kupisz rodzin. Wiesz 1 rodzina to za mało. Nawet jak byś chciał zasilić je np czerwiem z drugiej to nie masz skąd. Jak dasz radę finansowo to proponuje ze 3 i ze 2 puste ule na 2 odkłady i do następnej zimowli idziesz z 5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:26 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
robert17, ja powiem Ci tak, skoro masz ograniczony budżet to kup tą jedną rodzinę, ale porządną, masz sąsiada pszczelarza jak sądzę, więc jedźcie we dwóch obejrzyjcie i kupcie silną zdrową rodzinę (taka nie będzie kosztowała 200 zł tylko więcej, ale to się zwróci), dokupisz ze 2-3 puste ule, w ciągu sezonu zrobisz sobie ze dwa odkłady i będziesz miał 3 rodziny do zimy, miodarka na pierwszy rok nie będzie Ci zbytnio potrzebna, reszta tak jak pisał dudi,

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:34 - pn 
robert17 pisze:
to wszystko troche kosztuje,a pieniędzy nie mam nieskończonej ilości,co bym musiał dodać do powyrzszej listy zakupów

Odejm kolejne kapelusze i radełko.
Hobby kosztuje ale jak się przemienia w biznes to zaczyna przynosić dochody. Jak Ci radzi pawel anczakows, zacznij od trzech a z sąsiadem to możesz tylko flaszkę obalić albo w "robotach obowiązkowych" go wyręczyć. Jak postawi. Masz to forum to dasz radę.
Pozdrawiam i do przodu.


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:45 - pn 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1681
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
robert17, na początek wystarczy Ci kapelusz i podkurzacz.... nawet bez dłuta możesz się obejść :) i wg mnie co najmniej 3 ule :) Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 19:54 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
sąsiad zaczynał od 2 rodzin,teraz nie ma w ogóle ze względu na wiek lecz byl czas że mial 5.ja myślę żeby tak ze 2 rodziny na początek.
ile by mnie to kosztowało nie licząc miodarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, jak masz ule to pewnie ok 200-300 zł/rodzinę. Zależy jaka rodzina i w różnych regionach Polski ceny różnią się nieznacznie. Ule używane różnie 50-100 zł zależy jaki i w jakim stanie. Myślę że na początek ok 700-800 zł na wszystko powinno Ci wystarczyć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:09 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
a radełko jest niedobre,po co robić mi z akumulatora na 40 ramek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:17 - pn 
robert17,
Wtapianie węzy akumulatorem trwa 3 sekundy a radełkiem ło ho ho.
A różnica jest jak niebo a piekło.


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:22 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
a jak wygląda wtapianie radełkiem bo z prostownika to widziałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:28 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
ile potrzeba kg węzy na 1 ul wlkp 2 korpusy 10 ramek bez 1/2 .ktoś z forum zajmuje się produkcją węzy ile kosztuje kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, trzeba mieć kubek z gorącą woda i w tym trzymać radełko żeby było non stop dość ciepłe. Musisz dociąć sobie formatkę taka jak węza, lekko skropić woda żeby węza nie przywierała, na to węza i na węzę kładziesz ramkę. I wtedy jedziesz radełkiem po drucie w ramce. Ciepłe radełko lekko rozgrzewa węzę i wtapia się drut. Krótko i po chłopsku mówiąc takie p...nie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:40 - pn 
robert17 pisze:
a radełko jest niedobre



Jak chcesz to mogę Ci takie radełko sprezentować , ale myślę że w tych czasach to już przeżytek , ja też wtapiam prostownikiem i wtopienie jednego arkusza węzy w ramkę trwa około trzy sekundy , trzeba mieć wprawę bo można po prostu przedobrzyć i węza zostanie pocięta w miejscach styku z drutem . Prostownik powinien mieć zabezpieczenie zwarciowe , nie wszystkie to mają szczególnie te tańsze , tzn. chodzi o to żeby pod czasz zwarcia się nie uszkodził , plus dajesz do jednego końca drutu (gwozdzika) a minus do drugiego końca , drut się nagrzewa i węza sama się wtapia pod własnym ciężarem , trzeba przykładać do gwozdzika a nie do drutu , bo czasem podczas zaiskrzenia potrafi przetopić cienki drut .


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:44 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
co myślicie o tych ofertach:
http://tablica.pl/oferta/ul-wielkopolsk ... 6e36bd3c0e
http://tablica.pl/oferta/nowe-ule-wielk ... 6e36bd3c0e
http://tablica.pl/oferta/ule-wielkopols ... 9ef3f7db62


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:46 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
z facetem od tej oferty próbowałem się skontaktować do dziś cisza.
http://tablica.pl/oferta/ule-wielkopols ... d4483bdc34


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, :lol: najlepiej wyglądają te najdroższe. Wiesz najlepiej to kupić jak się widzi lub od znanego producenta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:53 - pn 
robert17 pisze:
co myślicie o tych ofertach:


Ul wielkopolski powinien składać się z dennicy (najlepiej wysokiej i osiatkowanej z wkładką do kątroli warozy , taka zasuwana )
dwa korpusy , ieden półkorpus , powałka , daszek , no i stojak pod ul .
W pierwszym linku , pierwsze zdięcie od góry , ul pierwszy po prawej .


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:58 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
http://tablica.pl/oferta/ule-wielkopols ... d4483bdc34
ten ul podoba mi się najbardziej i ramki za free i nawet chyba jest na wkręty lub gwożdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 20:59 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
a oto z mojej okolicy 6km ode mnie.
http://tablica.pl/oferta/ule-pszczele-I ... d4483bdc34


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, 80 zł to chyba że za wszystkie razem na opał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:05 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
dudi, http://tablica.pl/oferta/ule-wielkopols ... stFromAd=1 a otym co myślisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:05 - pn 
robert17 pisze:
z mojej okolicy 6km ode mnie


To stare klamoty , szkoda kasy , lepiej mniej a nowe , w tym linku wyżej cena jest bez nadstawki , trzeba by dokupić za 30zł , dennica kryta .


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:08 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
u mnie nadstawka 1/2 podobnież nie jest konieczna bo nie ma takich dobrych pożytków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, wejdź na chat pszczelarski to jest tam kilku kolegów to pogadamy i będziesz miał odpowiedź na szybko i każdy coś ci podpowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:11 - pn 
robert17 pisze:
u mnie nadstawka 1/2 podobnież nie jest konieczna bo nie ma takich dobrych pożytków


Za jakiś czas zmienisz zdanie .


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:14 - pn 

Rejestracja: 20 października 2013, 13:31 - ndz
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: łask
przynajmniej mój sąsiad miał 1/2 wlkp w magazynku a nigdy jej nie używał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
robert17, jak nie masz dobrych pozytków to tym bardziej korpus i 2x półnadstawka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:18 - pn 
Na słabe pożytki trzeba korpus na rodnie i połówki na miodnie .


Na górę
  
 
Post: 04 listopada 2013, 21:48 - pn 

Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:47 - sob
Posty: 78
Lokalizacja: Sanok
Mam gościa co sprzeda nowe ule 12 i 14 ramkowe po 120 zl.
Widziałem te ule to leżak wielkopolski
Jak bylem to miał 18 szt jak wszystkie to po 100 idą.
teraz żałuje ze nie zrobiłem foty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 22:25 - pn 

Rejestracja: 21 czerwca 2013, 15:47 - pt
Posty: 306
Lokalizacja: SZCZECIN
Ule na jakich gospodaruję: dadant
gssg a w jakiej miejscowości facet mieszka :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 22:30 - pn 

Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:58 - ndz
Posty: 191
Lokalizacja: RYCERKA GÓRNA
Ciekawa oferta miodarka http://allegro.pl/miodarka-4-plastrowa- ... 28996.html

_________________
POZDRAWIAM CAŁĄ PSZCZELARSKĄ RODZINKĘ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 listopada 2013, 22:56 - pn 
gssg pisze:
Mam gościa co sprzeda nowe ule 12 i 14 ramkowe po 120 zl.
Widziałem te ule to leżak wielkopolski
Jak bylem to miał 18 szt jak wszystkie to po 100 idą.
teraz żałuje ze nie zrobiłem foty


Witam sąsiada , z miasta nad sanem :lol: , to daj namiary .


Na górę
  
 
Post: 05 listopada 2013, 00:44 - wt 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miodarka godna uwagi jeśli cena do małej negocjacji, miałbyś dobry sprzęt. Natomiast jeśli chodzi o ule zastanów się poważnie nad nowymi. -Ja zaczynałem od drewnianych i poliuretanowych do Apikoz i powiem Ci, że niema żadnego porównania. Pouliretany biją inne ule na głowę, szczególnie ważne jest to na początku pszczelarzenia - wszystko pasuje, nic nie pęcznieje, nasiąka itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2013, 07:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Fakt, dobrze przemyśl system na którym chcesz gospodarować. Ja w ciągu 2 pierwszych lat zmieniałem typ ula 3 razy. Wtedy podejmiesz decyzje co do miodarki. Na początek uniwersalna 3-plastrowa będzie pasowała do każdego rodzaju ramki, a jak kupisz w dobrej cenie - nie stracisz później odsprzedając. Ważne, aby była nierdzewna, wtedy zawsze znajdziesz klienta. .

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2013, 07:36 - wt 
robert17, Jeśli jesteś z Łasku za Zd-Wolą to zapraszam do Sieradza coś się znajdzie dla Ciebie. :wink:


Na górę
  
 
Post: 06 maja 2014, 20:36 - wt 

Rejestracja: 17 lutego 2014, 19:02 - pn
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany
Miejscowość z jakiej piszesz: Kielce
kolopik pisze:
robert17,
Wtapianie węzy akumulatorem trwa 3 sekundy a radełkiem ło ho ho.
A różnica jest jak niebo a piekło.

Sprawdziłem i polecam. Wystarczy kupić przewody do uruchamiania samochodu z akumulatora za 24 zł i gotowe. Nie potrzeba kupować prostownika za minimum 80 zł.... Robota idzie szybko i precyzyjnie :) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2014, 10:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 774
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
Przemek13, za tą kasę to używany zasilacz do PC i masz wygodnie w domu przy stoliku ;). Zwierasz przewód wyłącznika z masą. Podłączasz do ramki 12V i masę i heja. Efekt: ramka wlkp 2 sekundy i gotowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji