FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 21 sierpnia 2025, 15:06 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 grudnia 2009, 12:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Witam znalazłem na allegro ule korpus zrobiony ze styropianu ale chyba rama jest drewniana, jak ten styropian jest zabezpieczony od srodka?


http://www.allegro.pl/item851445189_ule ... czoly.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 12:46 - pn 
Witam.

Ten też w takim układzie czyli dennica 2 X korpus gniazdowy i daszek kosztuje 150 zł.
Tak tylko na pierwszy rzut oka jak myślisz z którego byłbyś bardziej zadowolony?
Który z nich według Ciebie wytrzyma dłużej?

Pozdrawiam.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 13:42 - pn 
Moim zdaniem z tego co pokazał typers
Moje jedno tylko pytanie przedstawione przez was ule są nie kompletne dlaczego ?
w podstawowy skład ula wchodzi
-- Dennica , dwa duże korpusy ,daszek , (i na życzenie powałka z pajączkami )
-- Dennica , jeden duży gniazdowy korpus , 3 x pół nadstawka (i
i na życzenie powałka z pajączkami )


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 14:28 - pn 
W przykładzie z allegro aby cena była niższa niż za skład standardowy (tak mi się wydaje), a co za tym idzie bardziej zostanie zauważona taka oferta.

A w zdjęciu które ja zamieściłem dlatego że jest to tylko przykład, skład ula na zdjęciu to dennica, korpus gniazdowy, 2 razy półkorpus i daszek, dokładnie takie ule robiłem dla jednego pszczelarza z tego forum :-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 14:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Jeżeli w tym ulu z allegro od wewnatrz jest tylko styropian to moim zdanie nie nadaje się on do hodowli pszczół. Można tam pozaieszać ramki zamiast na strychu. Ul typersa jest ok.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 15:30 - pn 
typers pisze:
W przykładzie z allegro aby cena była niższa niż za skład standardowy (tak mi się wydaje), a co za tym idzie bardziej zostanie zauważona taka oferta.



Przyjacielu to w tym przypadku uważam to za nie uczciwe tez owego czasu robiłem ule na zamówienia i pokazany skład ula = się cenie która mogła podlegać negocjacji
Jeżeli gość kupi to co wystawca pokazuje na allegro to go w sezonie przeklnie bo do prawidłowej gospodarki potrzebny jest podstawowy skład i pojemność ula a nie chwyt cenowy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 16:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
w zadnym wypadku nie mam zamiaru tego tego ula kupowac, bede bawił sie sam tym bardziej ze mam mozliwosc otrzymania desek pocietych pofrezowanych jak bede chciał o jakich długosciach itd odpowiednio suche. Tylko zbic i czesc. zastanawiam sie tylko cze ul wielkopolski korpus zrobic na 10 ramek czy tez na 12. i czy lepiej zrobic 3 korpusy gniazdowe czy 2 + nadstawka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2009, 16:22 - pn 
Tutaj pewnie chodzi jeszcze o coś innego, a mianowicie ludzie to w większości "wzrokowcy" potencjalny klient zobaczy tani ul typu którego szuka i już podświadomie zaczyna myśleć że to jest okazja (bo tak tanio). Następnie dzwoni do producenta i mu mówi że chciałby taki ul ale.........i tu jest modyfikacja składu ula. Producent liczy i rachuje i wychodzi cena podobna do innych tego typu, a skoro już potencjalny klient zadzwonił omówił temat to i często jest tak że kupi. A więc to że cena jest na oko niska ma na celu zwabienie klienta, często po to aby kupił towar (po negocjacjach) wcale już nie tak tanio.

U mnie ul jak już nie raz pisałem kosztuje 185 zł, skład dennica, 2 X korpus gniazdowy, półkorpus i daszek z wentylacją. Oczywiście wielkopolski.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji