FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 czerwca 2026, 21:28 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 kwietnia 2023, 06:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Grzybica Wapienna....Co się dzieje ?. Zarówno u mnie w pasiece, jak też u kilku znajomych pszczelarzy pojawiła się grzybica i to w mocnych rodzinach. Czyżby ta zimna i wilgotna wiosna była tego przyczyną?

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwietnia 2023, 17:03 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4584
Lokalizacja: stare polichno
https://www.youtube.com/watch?v=0nSBHyfmhnQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2026, 20:27 - ndz 

Rejestracja: 27 stycznia 2018, 22:48 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Wysokie Mazowieckie
Witam, dzień dobry.
Czy są jakieś leki na tą chorobę.
Matki zmieniłem, stare ramki usunąłem, teraz
pszczoły są na nowej węzie , są w starym korpusie i
teren jest ten sam podmokły ale nasłoneczniony.
Grzybica dalej jest i chyba zaraża kolejne ule.
Co można jeszcze zrobić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2026, 10:00 - pn 

Rejestracja: 13 listopada 2007, 15:14 - wt
Posty: 73
Lokalizacja: Dolnyśląsk/Niemcza
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Grzyby lubią środowisko kwaśnie, więc zmień je na zasadowe. Posyp dennicę sodą oczyszczoną spożywczą, tak by zasypać całą dennicę 2 -3 milimetry grubości . Grzyb ginie i pszczoły zaczynają szybko oczyszczać ramki i dennice. Po tygodniu sprawdź czy jeszcze są zamarłe zmumifikowane larwy. Jeżeli jeszcze są posyp ponownie dennicę. Metoda jest sprawdzona wielokrotnie w 100% bezpieczna i skuteczna tym bardziej jeżeli wymieniłeś matki które były roznosicielkami grzybicy. Zastosuj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2026, 22:05 - wt 

Rejestracja: 26 grudnia 2021, 20:12 - ndz
Posty: 570
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Rzeszów
Możesz użyć rapicidu też działa pozytywnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2026, 08:40 - śr 

Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 22:28 - czw
Posty: 112
Lokalizacja: Ziemia Sieradzka
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 1/2, Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Łubna Jakusy
Dario, a dennice masz osiatkowane czy pełne?
Jest taki preparat silveko+ , używam go do dezynfekcji wkładek dennicowych. Można nim robić oprysk pszczół i czerwiu. Na pewno ma działanie grzybobójcze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2026, 15:43 - śr 

Rejestracja: 27 stycznia 2018, 22:48 - sob
Posty: 118
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Wysokie Mazowieckie
Dennice mam pełne, po bokach dwa pajączki do wentylacji.
Wysypałem dennice sodą, pszczoły trochę "zgłupiały".
Potem spróbuję jeszcze może opryskać ?

Dzięki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

            



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji